Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63351) Zola007 válasza Laraxior (#63336) üzenetére


Zola007
veterán

Tegnap este 9 körül nem téged láttalak a Fórumnál?
2 motoros volt, az egyiken totál olyan sapis sisak mint amit a minap linkeltél.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#63352) mackosajt


mackosajt
addikt

Valakinek nincs eladó 55 cm, vagy körüli (nem baj ha nagyobb) használt TV-je?
Lehet hagyományos is, a lényeg, hogy olcsó kell legyen, mert le leszek cseszve, ha sokat merek költeni (max. 10e Ft).
Nagymamámnak akarom lecserélni a sz@rakodó, rózsaszínben úszó TV-jét, hogy azt a pár műsort, amit még néz, normálisan tudja nézni.
Lásson is valamit belőle.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#63353) Laraxior válasza Zola007 (#63351) üzenetére


Laraxior
titán

Nem, tobben voltunk ilyen villogos sapkaban, sajna nem egyedi jelenseg volt :D :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#63354) #33253120 válasza albert8 (#63337) üzenetére


#33253120
törölt tag

Akkor dohánybolt, öngyújtóbenzin, 500-700Ft. Pont az ami a képen van korábban. Aktív használat mellett 2-3 hónapig elég... Neked egy örök élet... :)

(#63355) HUTCHDB válasza Gercsa (#63335) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A helyzet nem ennyire fekete, vagy fehér!

A lényeg: "adott" egy 15 éves kamasz, aki mindenbe belekap, kipróbál, ismerkedik, és most éppen olvasta, látta, bulinak érzi a gitár dolgot, és most egy "bármilyen" jó lenne neki, hogy kipróbálja, tanuljon, elmondhassa, hogy éppen ez is volt neki...
Karácsonyi ajándék lenne, hogy a kedvében járjunk, de a határ véges, mivel nem egyke, hanem még van két tesó.
Szóval szerintem, még ő sem tudja, hogy akar-e ezzel később foglalkozni vagy sem, vagy 3 x 4,5 perc után ott eszi a fene a sarokban...
Eladni?
Mit?
Egy ajándékot?
Na..ne...

Ugye így már más az egész kérdéskör?!

Ennek függvényében jó lenne egy olcsó, de még is elfogadható minőségű, és első körben a fentiekben részletezett célokra való "kitárszerűség"...

Minden tippet, meghallgatok! ;)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#63356) AndrewBR válasza HUTCHDB (#63355) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Nem fogod elhinni.

Jövök haza, nyitom ki a kaput hogy beálljak a kocsival,
erre a másik háznál megpillantok egy akusztikus gitárt a kukának támasztva.

Odamentem gyorsan, magamhoz kaptam: mondom te jössz haza velem.

Nem értem miért dobták ki, semmi hibája sincs, régi Cremona...

4 húr volt benne a 6-ból,
hétfőn veszek is bele egy új készletet.

Hál istennek tudok gitározni.... :D

Gondolom mekkora happy day lett volna ha Te találtad volna meg... :DDD

A.

(#63357) Real Ghoost válasza HUTCHDB (#63355) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Igen sejtettük amúgy hogy ez a szitu, meg is értem, hogy nem akarsz rá sokad áldozni, ebben a korban rengeteg gyerek követeli ki a hangszert, ami aztán szobadísz marad miután elszakadt egy húrja és megunta... :)
Nincs valami ismerős esetleg, akitől kölcsön tudnátok kérni egy gitárt, hogy ismerkedjen vele 1-2 hétig, ha azután is úgy látja hogy kell, akkor meg tényleg vesztek egyet neki.

Én továbbra is azt mondom, hogy lehet, hogy épp az a 15 ezres lidl-ös tűzifa (amit nem lehet majd rendesen behangolni, magasan lesznek a húrjai, sorjás lesz a bundja, beletörik a tüske az első húrcserénél stb) fogja a gyerkőc kedvét elvenni a hangszertől.

Újonnan 28-30 egy használható akusztikus, használtan mondjuk egy 10essel olcsóbb, bár ajándéknak a használt dolog sem az igazi, ezt is megértem.

(#63358) Oly válasza ati012 (#63304) üzenetére


Oly
senior tag

Holnap megyek Gyuláról Debrecenen át Miskolcra, majd hétfőn Tokaj (és igény esetén Nyíregyházára).
Hétvégén pedig szombaton Miskolcról Budapestre megyek, ahonnan vasárnap este jövök vissza Miskolcra.

Aprosagok jöhetnek PH!uvarba.
Ha útba esik, ingyen viszem.

Ugyanitt: keresek MindigTV-hez dvb-t beltéri egységet és romantikus könyveket nagyinak.

Csak privatot olvasok.
Köszi

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#63359) HUTCHDB válasza AndrewBR (#63356) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ezt kár volt leírnod.... :DDD

(#63357) Real Ghoost!
Nem tudom, hogy mit csináljak.
Igazából nézegettem használt hirdetéseket, de azt meg hogy adom ajándékba????
Olyan lenne jó, hogy "éppen kipróbált, de azonnal megunt, nem tetsző darab keresi új gazdáját!"
Böngészgetek...

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#63360) Real Ghoost válasza HUTCHDB (#63359) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Az olyan hirdetések majd karácsony után 2 hónappal jönnek kb :)

(#63361) hcs57 válasza HUTCHDB (#63355) üzenetére


hcs57
őstag

Vettem egyet, 6 hétig visszaveszi a Lidl, ha nem tetszik... 3 év jótállás van rá.

Kibontottam, a hozzáadott kis guitar tuner ( Clifton T-72G) segített behangolni, de a [link] program is segített.

A hangja? Rosszabbra számítottam.. a rövid ujjaimmal is sikerült az akkordokat lefogva játszani rajta. A drágább nyilván másabb, de ez is használhatónak tűnik. (már csak 2 db maradt itt a Tóciban).

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#63362) HUTCHDB válasza Real Ghoost (#63360) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ebben igazad van, így szokott lenni :K
Találtam most egy ilyet:[link]
Ez egy zenésznek tűnő ember, lehet nem lenne rossz, ha kívülről szép állapotban lenne....

(#63361) hcs57 !

Reggel 7 körül én is megvizslattam.
Akkor még volt belőle vagy 10-12 db.
Ennyire kelendő? :Y

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#63363) hcs57 válasza Real Ghoost (#63357) üzenetére


hcs57
őstag

Nincsenek magasan a húrok, nem sorjás a bundja, és 3 év jótállás van rá... most vettem, megnéztem.

(#63362) HUTCHDB két kartonnal jött, viszik...

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#63364) HUTCHDB válasza hcs57 (#63363) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ne izgassssss, lehet mégis ezt kell megvennem?
Új, garis, dobozos, tok, hangoló...
Elgondolkodtató!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#63365) atike válasza Laraxior (#63336) üzenetére


atike
nagyúr

Láttuk... :)

Két mami nézte tátott szájjal a vonulást, erre az egyik mikulás odavágott két szaloncukrot - azt hittem ott ájulnak el... :DDD

Sovi fotó :D

(#63366) Gercsa válasza HUTCHDB (#63355) üzenetére


Gercsa
senior tag

Zenepedagógusként jobb ha kiszállok ebből a beszélgetésből.

Nincs kedvem a tanítványaimon kívül más gyerekért meg tenni azt a szívességet, hogy a gyerek érdekében összetűzésbe kerülök a szülővel és én iszom meg a levét.

Sok sikert!

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#63367) hcs57 válasza hcs57 (#63363) üzenetére


hcs57
őstag

[link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#63368) hcs57 válasza Gercsa (#63366) üzenetére


hcs57
őstag

Megtennéd, hogy megvizslatnád? Akár ki is próbálnád? :R

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#63369) HUTCHDB válasza Gercsa (#63366) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én értem, és tudomásul is veszem az értékítéletedet, de ha van gyereked, akkor a szülői szemmel is bele tudsz gondolni.
Holnap vasútasztalt szeretne komplett München várossal, következő héten gokart versenyző akar lenni, 1 hónap múlva pedig jégkorongozó....
Átmeneti, mindenki számára megfelelő megoldás kellene, és ha teszik neki, ám legyen, veszünk jobbat, szebbet, kényelmesebbet gitárból...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#63370) Gercsa válasza hcs57 (#63368) üzenetére


Gercsa
senior tag

Ha lenne itt lidl szívesen megnézném, lenne egy 1001. hangszer amit a kezembe veszek.
De Gyönkön vagyok.

Ettől függetlenül tartom, hogy egyrészt nincs köztük két egyforma, másrészt továbbra is rizikós, hogy hiába választod ki 100 közül is a legjobbat, annak a nyaka a következő fűtési szezonra hogyan fog állni, a kulcsok mennyire fognak tartani, stb.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#63371) RAVEN59


RAVEN59
tag

Sziasztok,van valakinek eladó venti szabályzója ami 3,5"helyre berakható és több ventit lehet vele szabályozni?

(#63372) Sanyabá válasza Laraxior (#63336) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Te voltál a krampusssszz! ;]

Győrössy kert, ott volt az unoka öcsém is.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#63373) kiss.a


kiss.a
csendes tag

wifi routert keresek digi nethez valakinek van eladóba egy?

(#63374) csƵ válasza kiss.a (#63373) üzenetére


csƵ
őstag

Ment privát.

(#63375) #65675776 válasza Gercsa (#63370) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez egy kicsit olyan, mint hogy miért nem veszi meg mindenki a csúcsprocit és a csúcs VGA-t... A válasz egyszerű: nincs rá szüksége. Ahhoz, hogy pengess egy kicsit néha, meg ezek az egyszerű fadarabok is tökéletesen megfelelnek. Ha az érdeklődés tartós (gyerekeek esetén ritka, ha erőltetik, akkor meg csak rosszabb lesz), akkor nyilván lehet fentebb lépni. Ha az érzék és készség is meg van hozzá, akkor meg kell is. De addig kb lényegtelen. Múló hóbortokra kiadni félhavi vagy mégtöbb fizetést meg kissé meredek.

(#63376) pohár


pohár
félisten

találkozott valaki már olyannal, hogy Chrome-ban csúnyábbak a videók, mint FireFoxban? (1080p persze)

Chrome:

FireFox:

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#63377) csƵ


csƵ
őstag

Még mindig eladó a Philip Russel bőrkabát.

(#63378) JoDy_28


JoDy_28
csendes tag

DVD tokok ingyen elvihetőek.

“Ne várj, a legjobb alkalom soha nem fog elérkezni. Kezdj hozzá ott, ahol éppen most vagy, és használj bármilyen eszközt, ami csak a kezedbe kerül, hiszen a legjobb szerszámokat útközben úgyis meg fogod találni.”

(#63379) Gercsa válasza #65675776 (#63375) üzenetére


Gercsa
senior tag

Egyáltalán nem olyan.

Azért ritka az olyan gyerek aki kitart a hangszer mellett mert nincs sikerélményük rajta, persze, hiszen használhatatlan eszközöket kapnak, ha elakad nincs kitől segítséget kérjen, tanárra nincs se idő se pénz, a szülő hozzá sem tud szólni érdemben nem hogy segítsen neki időnként (de a fórumon mindenki zseni), ráadásképpen a szülők részéről jönnek ezek a hülye prekoncepciók amik majd szépen önbeteljesítő jóslattá válnak.

A gyerek nem hülye, ami jó neki azt csinálja, ami nem azt pedig nem csinálja.
A gitáron pedig egy botkezű hallássérült is el tud jutni egy tábortüzes szintre, nem hogy egy gyerek aki még mindenben tehetséges és gyorsan tanul.

Nem értem és szomorúnak tartom, hogy egyrészt valamiért ilyen szinten van nálunk a közemberek zenei kultúrája (nem a műveltségnek nevezett dologra gondolok).
Ami Debrecenben meg külön fájó, hogy itt senki nem fogadja el a segítséget ingyen, attól aki esetleg többet látott a témában.

Az a baj, hogy akik nyomják az okosságaikat ahelyett hogy csak figyelnének, majd szépen újratermelik a saját elmaradottságukat.

Pedig a zene és a hangszeres játék majdhogynem a testmozgással van egy fontossági szinten a ember fejlődésében, és ezt nem is én mondom hanem az ókori görögöktől kezdve a mai agykutatókig mindenki aki a témában kutatott. Úgy átdrótozza az agyadat, hogy jobb sportoló, matematikus, stb.. tehát jobb ember leszel tőle.

Egy gyerek aki zenélni akar, és tudja is milyen hangszeren, ha megkapja a szükséges tárgyi feltételeket és a szülők részéről a bizalmat, segítséget mint támogatást, jó eséllyel eljut arra a szintre amit ő szeretne.

A gitár ráadásul nagyon jó, mert :
-még kottát olvasni sem kell féltétlen megtanulni olvasni
-tele az internet oktató videókkal meg tabokkal
-a haverok előtt sem ciki mint pl ha oboázna
-Az első hang már kész hangszínen szólal meg, fúvósoknak, hegedűsöknek ez évekbe is beletelik

Szeretnélek megkérni hogy egyrészt ne hozz fel ilyen hasonlatokat, mert még valaki komolyan veszi, itt kimondottan tanuló belépő szintű hangszerekről beszélgetünk, amik fölött mg ott vannak a haladó-intermediate a profi meg a mester hangszerek is.
Itt szó nincs csúcsprociról, meg csúcsvga-ról.
Én azt mondtam, hogy a legolcsóbbtól egy szinttel feljebb lévőt tudom ajánlani, ha meg akarják adni a jó esélyt a gyereknek.

Az előbbi hasonlatodra lefordítva én egy kínai noname 7" ARM alapú linuxos netbook helyett javasoltam egy
használt kétmagos celeronos 10"-os netbookot, ha esetleg programozni akar a gyerek.

És ha egy kicsit belegondolsz elég furcsa, hogy nemrég még otthoni konyhai használatra egy 60e forintos fallkniven kést ajánlottál az embereknek, most meg feleennyit sokallasz.
Ráadásul nem is egy új xbox játékról beszélgetünk, vagy valami fogyócikkről, hanem egy gyerek oktatásáról-fejlődéséről.

Ha nem szívesen ajánlasz egy olyan kést aminek az árából saját súlyában nem veszel budivasat sem, sőt te kimondottan VG-10 pengéset istenítesz, akkor miért tanácsolsz egy olyan gitárt aminek az ára kb. egy használható húrkészlet+egy puhatok+egy heveder+ egy dobozos pizza???

A másik amire megkérnélek, hogy ne terjessz ilyen gondolatokat, hogy múló hóbort meg penget néha, ésatöbbi.
Ezt az egyik legfájóbb dolog látni tanárként, hogy a gyerekek milyen iszonyatos hatékonysággal valósítják meg azokat a pejoratív sztereotípiákat amikbe a felnőttek skatulyázzák őket!

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#63380) HUTCHDB válasza Gercsa (#63379) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Van gyereked?
Van több gyereked?
Vannak keresztgyerekeid, unokaöcséid?
Gazdag vagy?

Nem személyeskedés, és nem akarok a zsebedben turkálni, de te is értsd meg, hogy egy ilyen ünnep egy közepes család büdzséjéből 120-140 ezer forintot vesz ki.

Természetesen ha megtehetném, nyilván egy jó minőségű eszközt vennék mondjuk 40-50 ezer forintos árfekvésben.
DE NEM TEHETEM.
Ez az érem másik oldala!
Így marad a 10-15e forintos keret, mert ennyi van rá és kész.

Amit még fontosnak érzek megjegyezni, az az, hogy senki nem mondta azt, hogy amit ajánlasz azt ne fogadnánk meg, és szinte ittam a szavaidat, mert igen, érthető, és elfogadható amiről beszélsz.
Ennek függvényében is írtam azt már korábban, ha megtetszik a gyereknek a zenélés ezen módja, és érez affinitást, akkor cserélünk...de azt is megfelelő keretek között.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#63381) #65675776 válasza Gercsa (#63379) üzenetére


#65675776
törölt tag

A sikerélmény soha sem elsősorban az eszközön múlik. Lehet csilivili, legkomolyabb eszközöd is, azzal is lehetsz sikertelen. Sőt, annál sokkal könnyebben, mert azt hiszik sokan, hogy a csúcs eszköz garantálja a sikert. De hagyjuk akkor a számtech-et, maradjunk az alkotó tevékenységeknél. Maketteztem elég sokat, és bizony többnyire egy sima laposecsettel különb eredményt tudtam elérni, mint sokan 20-30k-s festékszóróval. A másik meg az, hogy olyan festékkel mindezt, amire a makettezőtársadalom 90%-a azt mondta, hogy ecsettel teljes mértékben kezelhetetlen. Ahogy a ModelMaster lakkjai sem sárgultak nálam soha, hiába állítja mindenki határozottan, hogy azok semmi másra nem képesek. Ha az alapokkal nem vagy tisztában, akkor bizony az eszköz teljesen mindegy. Az alapok megtanulásához meg a legegyszerűbb eszköz is tökéletesen megfelel. Csak tudni kell, hogy mikor válik az eszköz a továbblépés korlátjává. Akkor kell mindenképpen váltani. Odáig kb mindegy. Eleve hiba első pillanattól kezdve a tökéletességre törni. Emiatt van inkább hiány sikerélményben, nem a belépőszintű eszköz miatt. Türelemmel és kitartással messzebb lehet jutni, mint csúcseszközökkel.

Nem ajánlottam senkinek konyhai használatra Fällknivent. Csak a tartósságot hoztam fel. Persze kiforgatni ki lehet bármit. Egyébként sima konyhakések között van, amelyik még a 100k árat is meglépi. Ahhoz képest meg olcsó is egy A1.

(#63382) Gercsa válasza HUTCHDB (#63380) üzenetére


Gercsa
senior tag

Ne érts félre, én már mondtam, hogy mi ketten a végére értük, tökre megértettelek, te vagy a szülő ebben a kérdésben tiéd a döntés és az utolsó szó, és ez így van rendjén.
Továbbra is szurkolok hogy összejöjjön és szégyellném magam ha az alapján elítélnélek hogy nincs pénzed.

Nincs gyerekem.
Nem is szeretném ha ez jelentené a hitelt a mondandóm alá.
Pedagógus vagyok, nézz utána mennyit kereshetek 31 évesen.

És gondolj bele, hogy ennyi pénzért Tolna megyébe járok dolgozni, talán esetleg hihető hogy van mögötte némi hivatástudat. Nem azért emelem itt föl a hangom mert megmondó akarok lenni, egyszerűen a tököm tele van azzal, hogy a gyerekeket érintő kérdésekben gyakorlatilag ők az utolsó szempontok és mindig ha kompromisszumra kerül sor akkor az ő érdekeik szenvednek csorbát a felnőttek javára.

daa-raa viszont olyan dolgokat írt amiket egyrészt nekem címzett ezért neki is válaszoltam, másrészt ebben a témában ő is kívülálló mint én, csak voltam olyan bátor és botor hogy elmondtam neki azt amit 10 év tanulmánya és munkatapasztalata alapján gondolok.

Nem érdekelte.
Ő tudja min múlik a sikerélmény, hiszen elég sokat makettezett, ettől én nem leszek sem kevesebb sem több.

Nyugodtan keressétek őt hangszervásárlási tanácsokért.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#63383) #65675776 válasza Gercsa (#63382) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rosszul értelmezed az egészet. A sikerélmény egyébként mindenki esetén személyreszabott. A többség úgy gondolja, hogy az eszköz garantálja a sikert, az általad írtakból is ezt lehet kiolvasni. Pedig ez nem igaz. Sok esetben az a baj, hogy a jobb eszköz sokkal kevésbé megbocsájtó a hibákkal szemben, minden apróságot beletol az arcodba. Ez igencsak frusztráló lehet, főleg annak, aki csak éppen kezd ismerkedni a témával. És ez általánosságban így van, nem csak makettezésben, de zenében is. És kb mindenben, ami alkotó tevékenység. Amelyek közül egyik sem tekinthető alacsonyabb szintűnek. A lényeg az alkotás, az önkifejezés. Csak ez számít.

(#63384) Gercsa válasza #65675776 (#63383) üzenetére


Gercsa
senior tag

Szerintem fogalmad sincs mihez szóltál hozzá.

Ez valami légből kapott elmélkedés.

Világosan kialakul évszázadok alatt a módszertana annak, mitől jó egy tanulóhangszer.
Ezt szerencsére nem nekem és nem is neked kell kitalálni már.

Konkrétumokról beszélhetünk.
Én megmondtam, hogy kezdetben egy fontos szempont legyen, egy kényelmes nyak.
Nylonhúros (direkt vékony nyakú), vagy acél ha nem bántja a kezét.
Általános iskolásnak 3/4-es, nagyobbnak teljes méretű.

Elmondtam szájbarágósan, hogy jobb egy 20 éves ládagyári gitár aminek beállt kényelmes a nyaka mint egy csilivili márkásé aminek kényelmetlen és 6 hónap múlva még elhajlik.

Ezeket az elméleteidet meg kérlek a jövőnk érdekében ne hangoztasd, hogy a komolyabb hangszer beletolja a hibákat az arcodba és frusztrál, mert ismétlem, a belépőszint legaljáról beszélünk, amúgy meg még a KLIKben valaki elhiszi ezt és az életben nem lesz hangszerbeszerzés.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#63385) #65675776 válasza Gercsa (#63384) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nemrégiben egy munkatársam vett egy gitárt 70k-ért, hogy majd Ő hogy megtanul gitározni. Egy hónap múlva leadta, mert az a gitár szar, egy értelmes hangot nem lehet kihozni belőle. Pedig egy felnőtt emberről van szó, akitől már azért azt várná az ember, hogy képes megállapítani, hol a hiba. Más meg nagyon is jól tudott játszani azon a gitáron. De ugye egyszerűbb az eszközt okolni, mert ha drága, akkor biztos csak jól lehet rajta zenélni. Nem ezen múlik elsősorban. Nyilván van egy minimum, de amíg az ember azt sem tudja, hogy mit akar, addig felesleges túlzottan sokat költeni rá.

Kötöd az ebet a karóhoz, és nem akarod tudomásul venni, hogy másoknak mik az igényei. Nem művészt akar nevelni a fiából ha jól értem, hanem amolyan ökörködős eszköznek kell. Arra meg főleg nem érdemes sokat költeni.

(#63386) Zola007 válasza #65675776 (#63385) üzenetére


Zola007
veterán

"Más meg nagyon is jól tudott játszani azon a gitáron."
akkor a kollégádnak még érnie kellene egy kicsit,
ha én veszek egy drága cuccot, amihez kevés vagyok és látom más mire képes vele, az motivál hogy megtanuljak felnőni hozzá.
Ő valószínűleg a 15 ezres gitárba is beleunt volna, csak akkor nem lett volna mit okolni
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#63387) #65675776 válasza Zola007 (#63386) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nyilvánvaló. De az Ő szemében csak és kizárólag az eszköz volt a hibás. És egyből fel is adta. Ahogy azt egy gyerek valószínűleg méghamarabb meg fogja tenni ha nem megy úgy, ahogy szeretné.

(#63388) Csöves válasza Gercsa (#63384) üzenetére


Csöves
senior tag

Valamikor 500ft. volt az ára, mindenkinek ilyen volt.[link]

Aquila non captat muscas.

(#63389) HUTCHDB válasza Csöves (#63388) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:Y
Így van! :R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#63390) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Olyan "jó" olvasni ismét az olyan dolgokat, amiről fogalma sincs az életbe hogy milyen is egy gyereknevelés. Kevés az a szülő aki nem elfogult a saját gyermekével. De ha kér a gyerek valamit, akkor azt sokszor még erején túl is megteremti a szülő. Nekünk is sok olyan dolog volt amit a gyerek szeretett volna, megkapta valamikor, de mégsem használta sokáig. De meg lett neki adva az esély, hogy amit szeretne kipróbálni abban nem gátolom, ha megtehetem és értelmes dolognak tartom. Mivel a gyermek is úgy van vele, mint itt többen, nem tudja milyen is az életben ez, vagy az, hall ezt, meg azt és az alapján ítél meg dolgokat, vagy szeretne tárgyakat, lehetőségeket.
Hiába a sok bosszúság és vita és méreg - mert olyan gyerek nincs, sőt ember sem aki tökéletes - akkor is sok-sok mindent megveszünk mi szülők a gyerekeknek. Had próbálják a tehetségüket, a tudásukat :) A lehetőség adott, ha ki tudjuk fizetni... Később tiszta szívvel tud a szülő tükörbe nézni, hogy én megtettem amit tudtam. Legyen ez kis vagy nagy autó, bicikli, fényképező, gitár, telefon, vagy bármi :)

Más: csak egy tipp a karácsonyi plusz kiadásra:
mi egész évben hozunk egy szabályt, ami az hogyha 100 forintos érmét kapunk vissza, azt soha nem költjük el. Pár naponta pénztárca átnézve és kiszedve belőle, egy helyre gyűjtjük, és ilyenkorra kb 50-60 ezer forint összegyűlik :) Amikor elkezdtük ezt pár éve, akkor nem is gondoltam volna, hogy ennyi összejön egy évben. Csak a szabályt be kell tartani :)

Na meg egész évben ha szemfüles vagy, akkor egy beszélgetés egy találkozás alkalmából kiderül, hogy de jól néz ki ez vagy az, de szeretnék egy ilyet, stb. Van amikor szeptemberben meg van a karácsonyi ajándék, mert épp hallottam, hogy ezt szeretné a rokonom :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#63391) Gercsa válasza Csöves (#63388) üzenetére


Gercsa
senior tag

Én is ezt ajánlom mindenkinek, de az embereknek a dobozos új kínai kell.

Pár éve még Gyárfás István klubkoncerteken is használt ilyet.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#63392) INMOTEP válasza PindurAnna (#63390) üzenetére


INMOTEP
őstag

" mi egész évben hozunk egy szabályt, ami az hogyha 100 forintos érmét kapunk vissza, azt soha nem költjük el. "

Ez remek ötlet ,ilyenkor meg igazán jól jön :)

[ Szerkesztve ]

(#63393) kiss.a


kiss.a
csendes tag

valaki help, adott egy lenovo z50 laptop és egy digi 100-as net, torrenten nem tudok 1-2 megával többel tölteni, valakinek valamilyen ötlete mi lehet a probléma?

nincs router csak simán kábellel megy a net, 2 különböző helyen is ki lett próbálva mind2 helyen ugyan az volt a probléma.

(#63394) PindurAnna válasza INMOTEP (#63392) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Helyesbítek, év közben nem költjük el, csak ilyenkor :)

Jól jön az biztos, hisz mind két oldalról a karácsonyi ebédet mi csináljuk, ami egy havi fizetés szinte :O

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#63395) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Samsung Galaxy S5 mini telefonja van itt valakinek? Vásárlás előtt szeretnénk élőben kipróbálni (főleg az infráját), illetve személyes tapasztalatokat hallani róla. A topikját már olvastam, ott leginkább dicsérik.

Valamint keresnénk jó állapotban levő alu vázas bicajt.

[ Szerkesztve ]

(#63396) wwhy válasza ngabor2 (#63395) üzenetére


wwhy
veterán

Pozitív benyomások személyes tapasztalatok alapján is megerősítve. Infrát nem tudom, OTG hiányzik.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#63397) ati012 válasza PindurAnna (#63390) üzenetére


ati012
senior tag

mi egész évben hozunk egy szabályt, ami az hogyha 100 forintos érmét kapunk vissza, azt soha nem költjük el.

Én a bevételeim 10%-t rakom félre egy boritékba, csak hogy gyüljön.
Meglepő mi össze tud gyűlni, és nem érzem a hiányát.

A te módszered sem rossz, kiegészitésnek lehet én is elkezdem alkalmazni.
De mi a helyzet, ha 1000 Ft-al fizetsz és 9 db 100ast kapsz vissza?
Szemrebbenés nélkül beledobod a befőttes üvegbe vagy megkéred hogy áá, inkább 1 db 500ast és 2 db 200ast kérsz?

(#63398) PindurAnna válasza ati012 (#63397) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Volt hogy 4 600-at tettem bele a perselybe. Nem szabad megszegni, mert akkor csak egy kicsit elköltök, csak most nem teszem bele..stb., akkor így nincs értelme a fogadalmadnak.

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#63399) ngabor2 válasza wwhy (#63396) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Neked ilyened van?

Az OTG az pedig jó dolog, de valahogy kibírjuk nélküle :D

Az infrát meg másik telefon kamerájával szoktuk tesztelni, ha nincs kéznél megfelelő tévé. S4 és S5 esetén elég erős fénye van, de pl. az S4 Zoom alig pislákol.

[ Szerkesztve ]

(#63400) wwhy válasza ngabor2 (#63399) üzenetére


wwhy
veterán

Páromnak, kb. 2 hónapja, de használtam én is... De maradok a Droid Ulrámnál :) itt a teló mellettem, mit teszteljek? :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.