Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97209) Habugi válasza #Morcosmedve (#97204) üzenetére


Habugi
addikt

Nem tudom.

A tegnapi nap után, amikor belefutottam ezekbe a dolgokba hiába agyaltam, nyomoztam, futtattam újra, annyi összefoglaló választ tudok adni az egészre amivel nyitottam.., nem tudom! :N :B :(((

Érdekes az biztos, onnantól szerintem sántít a dolog hogy 6600K @ 4.7-en elcsípi és/vagy le is hagyja a 4790K @ 4.6-os Physics eredményeket.
Válltig állítom bőven több van a két architectúra között mint 5-7% ugye.., lerágott csont esetemben de hogy 4szállal kamu h beérem a korábbi K-s 8szálast az tuti..! :K

VGA eredmény anomáliák egy másik kérdés, ugye rengeteget csúszott a kiadással a Futuremark, ha jól számoltam egészen pontosan 4szer. Ugye a Tesseláció okán mindig sokkal jobban feküdtek a 3DMark tesztek az NV kártyáknak, ezen rég túl van mindenki, igen ám de új API és ezzel kapcsolatos AMD előny.., ráadásul nem kevés ugye.., kvázi úgy kellett ügyeskedni hogy nagyjából hozza a korábbi verziókban tapasztalható erőviszonyokat, esetleg minimálisan javuljanak a Radeonok de még véletlenül sem túl sokat.

Tegnap ugye említettem hogy azt hittem driver bug miatt megy nálam túl jól és lehet beragadt a Tess, dózeroltam, majd megkaptam ugyan azokat az eredményeket, oké..
Ámde.., az kimaradt, hogy közvetlenül utána csak azért is megpróbáltam megnézni mennyit dobna a teljesítményen a Tess oFF és vajon mennyit mahinált vele a Futuremark (rendre az összes 3DMarkal eljátszottam ezt..), na.., driverben abszolút agyonvágott Tess-el is pontosan azonos eredményeket kaptam! :DDD

Ami egyébként megjegyzem nem csoda.., mivel a látványból, felületekből kb 10-15mp alatt látható volt, hogy hiába kapcsoltam ki a Tesst driveresen, totál ignorálta a bench, kvázi nem hagyja magát kívülről befolyásolni, ami szerintem egyébként jó dolog.., hova-tovább rohadtul ideje volt. :U

Nyilván nem véletlen ez sem, ugye az előzetes ígéretek úgy szóltak, hogy aki már fizetett érte és megvan neki a 2013 Advanced verzió, az fullos TimeSpyt kap. Na erről ugye kiderül, LeoGec szavaival élve hogy ez bizony egy qrva nagy átverés.., ugyan azt a verziót kaptam amit azok akiknél ingyenes 2013 van fent, aztán ha Tess nélkül szeretnék egyet mérni akkor a Custom beállításokban miután megvettem 5€-ért, na majd akkor kikapcsolhatom.. ;] :O :W

Szóval van ám olyan is amit értek, mert kifakad a gennytanyas ha belegondol az ember de..., na mindegy.

Egy tipp, amennyiben unjátok minden egyes alkalommal végignézni a 3kör bench előtt a Demot, amint a demo betölt az elején nyomjatok neki egy Alt+Tab-ot.. :D
Csodák csodájára nem szakítja meg a benchet, tálcára sem kerül, simén csak skippeli és elkezd betölteni a GT1.. :))
Gondolom valami developer funkció, amit a nagy átbaszás kitervelése közben szépen elfelejtettek kiszedni! :C

(#97203) hackeeeee:

Konkrétan az amit V!ck is említett/levezetett. Mindegy a kijelző mérete, mindenkinél 1440p-ben fut le illetve azzal/aszerint számol, kvázi nálam is bekapcsolt VSR-el, emiatt tuti nem dob más eredményt, nagyon amatőr hiba lenne. :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.