Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81990) mackosajt


mackosajt
addikt

Szép napot.

Citromsav!

Ennyi a mai kulcsszó.

Reggel hazajöttem, nézem, egyik helyiségben sincs a kívánt hőfok. WTF?
Vezérlő mint a Nap, ragyog, minden körre fűtés kérve.

Belépek a fürdőszobába, piros villogás. WTF?

Hajnalban melegvíz közben kiment hibára a kazán (ha túlzásba esik a melegítés közben, hisztis lesz, és ha nem sikerül a kívánt melegvíz hőfokot elérni, inkább kimegy hibára), és nem lett a hiba nyugtázva. Nyugtáztam, fűtés indul.

Mivel az este pont beszélgettem kollégával, hogy neki otthon van vagy 10 kiló citromsav, és pont megbeszéltük, hogy ma lehet elugrom egy fél kilóért, 11-kor felébresztettem magam asszonnyal.

Hoztunk citromsavat.

Szekunder hőcserélő ki a kazánból, wilo szivattyú, lavor forróvíz elővesz, bekészít.

Hőcserélő wellness indul.

kb. 1-1,5 órát fürdettem, a víz korom fekete lett.

Öblítés... b@zdmeg, még darabokban jön ki a lerakódott dzsuva...

Oké, lavor víz kicserél, újabb adag citromsav, további wellness a hőcserélőnek.

Megint ment vagy 1,5 órát, víz már csak jó erős tea kinézetű, alján üledék...

Öblítés... nincs dzsuva.

Mindent összerakni, feltölteni.

Eredmény, f@sza forró a melegvíz, jóval alacsonyabb beállított érték mellett.

Ergo ezelőtt már hiába akartuk csutkára odatekert állapotban sem tudott csak langyos vizet csinálni, már kezdtem a hőcserélő cseréjén gondolkozni.

Most fogom magam, és egy kád jó meleg vízben kiáztatom a pics@mat.

Más:
Ha egy beosztottatoknak meghal az édesanyja, ugye illik egy csokor virágot vagy koszorút vinni a temetésre?
Holnap temetik az egyik emberem anyukáját. Van aki le akar beszélni arról, hogy kimenjek a temetésre, van aki szerint alap, hogy mennem kell.

@Hablaty által linkelt Giga lap: Nem néz ki sz@rul!

Csak miért csak most jönnek az ilyen lapok?

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.