Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21801) MrM94


MrM94
őstag

Nos...
H100i rol...
Nem az aminek be van harangozva...Sacc per kb vakon 8 fokra tippeltem a 2 huto kozott.Nem sokat tevedtem,
de jojjenek a szamok!

Amit elkurtam.Eloszor nagy orajelrol indultam kicsi fele,majd azutan passziv fele.
2 kor IBT Very Highon,egesz vegig a hazventik alacsony fordulaton voltak.

Round 1: Zerotherm ZT10D Smart

Passzivan
88 fok volt a legmelegebb mag 1.24fesszel.. Igen,ha lefaradgtam volna a feszbol 1.2 re akkor 4.3ghz hez jutottam volna.Ha mindent alapra raktam volna,siman elviszi vigan passzivan.

@4.3ghz 1.2v
74 fok a legmelegebb mag

@4.5ghz 1.27v
84 fok a legmelegebb mag

Round 2: Corsair H100i

@4.3ghz 1.2v
67 fok volt a legmelegebb mag

@4.5ghz 1.27v
75 fok volt a legmelegebb mag

Ezek hangsulyozom IBT Very High alatt.
Crysis 3 multi alatt ~55 60 korul alakultak a maximum maghomersekletek ZT10D vel H100i vel meg tesztelesre var.

Nos,jojjenek az ervek.

Pro:
- szepen vilagit

Kontra:
-Bugos szoftver,amit ha win 8.1 hez akarsz hasznalni akkor regisztribe kell buheralni,hogy jo legyen hiaba szedtem le a legujabb betat a korszar forumrol.Amit ha beallitas pirosra 2 restart utan rozsaszinen kapcsolt be :DDD
-Hangos!!!,Igen,egyszeruen jobb hofokokat hoz mint a masik,viszont annyival is hangosabb.A Zerothermnel oly mindegy volt,hogy fullon jar a venti vagy minimumon alig hallottal kulonbseget kozte,Kerregos ventik,ami khuuuuuuuurvara idegesito.
-Nemtudom,hogy az en hazam ennyire szar,de az egesz napom rament a gepszerelesre,igy is nyomja 8 pines cpu csatit...
-Hihetetlenul serulekeny.
-Ahhoz kepest hogy egy 10k forintos hutovel lett osszehasonlitva nem 3 szor jobb nala...

Ventiszabalyzasat,sajnos nemtudtam kiprobalni,mivel SaSunk kihagyta azt a kabelt a csomagbol :(((

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21802) MrM94 válasza MrM94 (#21801) üzenetére


MrM94
őstag

Ja,kihagytam,alul a 2 gyar venti tolja kifele a levegot,felul pedig egy 20as venti szivja le rola a levegot.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21803) ViZion


ViZion
félisten

Ejj ciccc. Háát az igazán nem is brutál tuningra való, sztem ahhoz képest nem is rosszak a fokok. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21804) MrM94 válasza ViZion (#21803) üzenetére


MrM94
őstag

Hofokoktol eltekintve,valahogy nemtudom,csalodott vagyok...Olyan orommel mentem utana,es igy utolag valahogy,nemtudom...
Komolyan,nem miklossst akarom majmolni,ha fasza lett volna akkor megmondtam volna h komolyan,ez fasza,ez tetszik,ez igen!Viszont nincs akkora orom mint amikor valtottam TX3 rol ZT10D-re...
A kerrego ventik kitudnak kergetni a vilagbol...
S azt meg plane,nem emlitettem,hogy vagy az en hazamat baxtak el nagyon,vagy ennek a kabelei rovidek..Kin szenvedes volt aram ala dugni a pompat,a ventillatorokat nemtudtam radugni a gephaz ventivezerlojere mert rovidek,sem az 5.25" os ventivezerlore mivel pwm esek nekem 3 pines van,de amugysem ert volna odaig el..A tapcsatlakozot azt sem tudtam,hogy az anyamba gorbitsem hogy ez a szar felferjen..Ezekutan hova dugjam a ventiket?Az alaplapra...a Header ekre amit szitnen eltakar...Dr.Debugot alig latom tole..
Egyedul az USB na az normalis meretu.Ja,meg az hogy ugye ok a korszaaaaar,nekik nem mindegy milyen csavarjaid vannak...

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21805) MiklosSaS válasza MrM94 (#21804) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Orulok hogy megkaptad il yen hamar. Latod mondtam hogy nem olyan Nagy szam az a szar. Neked egy 77W-os TDP-es processzorod van.....mi volna egy 125-os cpu-val 4.5 GHz-en ?

Majd kuldom a kabelt is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21806) #81556480 válasza MrM94 (#21801) üzenetére


#81556480
törölt tag

Roppant érdekes. hmmm..

:DDD

(#21807) Habugi válasza MrM94 (#21804) üzenetére


Habugi
addikt

Kösz, hogy leírtad az első tapasztalatokat! :R

Őszintén szólva nem lendítette előre a dilemmámat a H100i-vel kapcsolatban. :U
Akár normális törönyhűtő, akár H100i, minden képpen házat is kell újítsak viszont olvasva a soraidat lehet kibékülök egy emberes toronyhűtővel mert házastul ott lennék vele árban mint egy H100i magában.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#21808) MrM94 válasza MiklosSaS (#21805) üzenetére


MrM94
őstag

Pedig,en remenykedtem,hogy te vagy a hulye :DDD de sajnos nem :B
@Habugi:

Figyu,en ajanlanam szivesende en inkabb kacsintgatnek egy meretes toronyuhuto utan...
Magyarul,ha jot akarsz felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21809) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Inkább nem írok semmit... épp elég hogy a hasam fogom a röhögéstől, hogy "sérülékeny"
Láttál te már radiátort élőben? (PC, kocsi, motor, tökmind1... :DDD )

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#21810) RaPiDsHaRe válasza MrM94 (#21808) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Egyik nem zárja ki a másikat :))

(#21811) ViZion


ViZion
félisten

Uhh, nah, benéztem én is a rágcsálós topikba.
Összefoglalom: az egér optikai. Nem, CSAK az. Csak Logitech, MS és Razer. NEm, a többi sz@r. Nem, akkor is az, ha akárki, akármeddig használta. Van ott is 2 megmondóemberke, övék a topik, kész. :K nekem viszont nem jönnek be az ilyen unisex semmilyen egerek, tetszik a giga asszimetrikus formája, hogy elfér a tenyerem, etc... de az ergonómia ott nem szempont, csak optikai és razer logó legyen... :W

Nah, mindegy is, csak ugye a giga 6980X helyett agyaltam a giga M8000X V2-n is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21812) MiklosSaS válasza MrM94 (#21808) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En meg mondtam hogy inkabb egy 50 fontos silver arrow mint egy 88 fontos H100i.....egyszeruen nem eri meg az arat. Egy SA-al raversz kb 3-5 fokot......
Hulye az te vagy nem en ,,,,,, :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21813) MrM94


MrM94
őstag


Valahogy igy nezek most ki.


Igen,koszonjuk korszar,hogy te levagtal a csavarokbol,nehogy veletlenul ha elgurul egy csavar valaki gyorsan orvosolni tudja.


Na igen,csak epp nem fernek be tole a HDD keretek :W

@Rapidshare:Latom jossz má trollkodni :DDD
@Miklosss:Jogos.Na,de hogy csak 10 fokot verjen egy ilyen bitangolcso hutere mint volt az enyem?Amibol 1,2 fokot betudhatunk pasztazasnak? :DDD

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21814) MiklosSaS válasza MrM94 (#21813) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha a te hutodon volna 2jo venti akkor nem volna tobb mint 5 fok kulonbseg.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21815) ViZion válasza MrM94 (#21813) üzenetére


ViZion
félisten

Tanulj cicóóóó! [link] :DD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21816) MrM94 válasza MiklosSaS (#21814) üzenetére


MrM94
őstag

Ha ratettem volna a SickleFL0w ventit,akkor qvara nem lenne ilyen kulonbseg,de hogy en ezt megegyszer megbontsam,olyan isten nincs.

@ViZion:Ez kva nagy film :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21817) RaPiDsHaRe válasza MrM94 (#21813) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Jóvan, legközelebb inkább csenden maradok :O

(#21818) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

H110 az megéri az árát.

Ormányos:
Akkor az is olyan mint a monitoros topic, mindegy hogy 15k-ig keresel, vagy max 21"-ost, a válasz csakis a 24"-os Dell lehet. Minden más szar.

[ Szerkesztve ]

(#21819) MiklosSaS válasza Malibutomi (#21818) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az lehet de a H100i az NEM !!!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21820) MrM94 válasza Malibutomi (#21818) üzenetére


MrM94
őstag

Lehet,de inkabb akkor egy phanteks,egy noctua,vagy egy silver arrow.

@Malibu&ViZion: Nem vettetek eszre,hogy kb mindegyik topic ilyen lett mostanaba?

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21821) ViZion válasza Malibutomi (#21818) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, amikor írtam, hogy biza az új Dell bekaksizott, akkor nagy volt a csönd... Amúgy meg nem igaz amit írsz, Eizo-t is ajánlanak ;] :P

Maccs: jah, ez van szinte mindenhol. Csak van, ahol normális szakik is vannak, mint Bluyoo, vaskalapos Miresz, vagy Bodor, Jim bcs... etc. Csak van sok ilyen önjelölt gémer-huszár is, rászállnak egy topikra és látszik is: alig jönnek kommentek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21822) MrM94 válasza ViZion (#21821) üzenetére


MrM94
őstag


Egeszsegetekre :O

Teljesen igazad van,cska en meg nem fogtam ki azt a topicot.
Ha rakerdeztem,hogy errol arrol mi a velemeny,meg valaszra sem meltattak.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21823) ViZion válasza MrM94 (#21822) üzenetére


ViZion
félisten

Na igen, ha nem az adott minimális árban, márkában érdeklődtél, akkor senki vagy. Megpróbálom én is feldolgozni... :O :D

Jobbulást! Tényleg beteg vagy? Igyál páleszt, Hubertus még jobb és izzadjad ki ha megfáztál. Még fiatal koromban lázasan érkeztem unokatesómhoz, meghűlésesen már több napja betegeskedtem. Betakart a nagy dunyhákkal, befűtött és bammm. Folyt a víz rólam, szerintem nem is aludtam, hanem elájultam :D Viszont reggelre csodaszerű gyógyuláson mentem át, nem volt utána láz, fejfájás, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21824) MrM94 válasza ViZion (#21823) üzenetére


MrM94
őstag

Meg amikor megakartam venni a g510et,vagy a tactxet.Bekerdeztem a billes topicba.B@xtak ra valaxolni.
Bekerdeztem a milyen hazat topicba...mar csk kivancsisagbol. a phantom 530 rol,es a 900d rol is.Siri csend es hulla szag..
Hirtelen ez a ketto jut eszembe,de ha meg eszembejut valami ideirom.

Igen,beteg vagyok sajnos.Asszonynal voltam szombat este ota,ma reggel jottem haza.Nagyon szarul aludtam,meg is faztam,nyakamat is elaludtam :((( .
Igen tudom,hogy forro furdo,meg betakarva lenni,ugy h izzadjak mint egy lo,de kinek van kedve ilyenkor mikor vakacio van agyban dogleni...

Amugy vicces,hogy Crysis alatt jobban huz a 60 hoz a hofok mint 50 55 hoz mint a masik hutovel.. :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21825) MiklosSaS válasza MrM94 (#21824) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezteket mondtam en is cask le volt am hulyezve......nem lepne meg ha jobb eredmenyeket kapnal a jatekokban a regivel mint a H100i-vel.

Amugy asszonypajtasal vagy es ejszaka alszol? :W

Na kellemes estet mindenkinek......megyek szorakozni......26 fok van kint.....lehet meg megmartozom.....olyan fasza a viz.......cask eleg draga minden....egy ebed eleri a 20-23 eurot is egy szemelyre....4 nap alatt element mar vagy 800 euro.... :O

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21826) otto14


otto14
senior tag

Jobb Reggelt Mindenkinek!! :))

Link

asd

(#21827) MrM94 válasza MiklosSaS (#21825) üzenetére


MrM94
őstag

Azigen,dragasag van arrafele...
Eddig,csak IBT alatt lattam jobb hofokokat :DDD Ez kicsit magasabb TDP re lett tervezve.De nem annyira amire te hasznaltad. :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21828) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Jo reggelt emberek!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21829) MrM94


MrM94
őstag

Nos,ujra Tesztelo Tibor szerepet vettem at.
Eloszor is tele lett a tokom,a kerrego ventikkel,elokaptam a szekrenybol egy CM R4 SickleFlow,es a volt Processzorhutom ventillatorat. Corsair HiperszupernagynyomásúÜberdurvabrutálagyonhypeolt ventik le.Az ócsóventik,amik nem radira valok fel.
Tadamm.Meglepetes.A Maximum hofok es egy mag homerseklete csokkent 1 fokkal. IBT alatt mindez 1300rpm en,ami egyaltalan nem hangos,s csak kicsi szelzaj van ami elviselhetobb mint a kerreges.

No,hat hadd vegyuk mar lejjebb lassuk mit tud alacsonyabb fordulaton
1100rpm ahol a ventiknek meg szelzajuk is alig van.Itt a maximum ugyanannyi maradt mint a h100i gyari ventijeivel viszont 2darab mag melegedett 1 fokot.

Na most a kerdes,egyik ventinek a 2 kozul mennie kell.
Az egyik egy Zerotherm ZT120F feher ledes
A Masik egy CoolerMaster R4 SickleFlow kek ledes.

CM nek van egy kis motorhangja,ami zavaro,viszont kesobbre jobb lehet ha neadjisten melegszik a processzor :DDD

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21830) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Azért itt van marketing duma

@Mackósajt, ha unod a corsát és már nem látsz benne kihívást, ez neked való :DDD ;]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#21831) Peaceliker válasza otto14 (#21826) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jó reggelt mindenkinek! :)

Váhááá

Pár napja kezdtem el játszani vele :) Tiszta büszke vagyok magamra :)

"Oh my Goa'uld!"

(#21832) mackosajt válasza Shokkolo (#21830) üzenetére


mackosajt
addikt

Figyelj, öreg autót kerestem, ez tény, de nem roncsot. ;)
Amúgy láttam már. Szegényt jól szétb@szták...

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#21833) Shokkolo válasza mackosajt (#21832) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nagyon... :(

Tudod csak viccceltem :)
Gondoltam ha már CO-t vezsel meg minden... akkor kell valami amin gyakorolhatsz ;] :P

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#21834) MrM94 válasza Peaceliker (#21831) üzenetére


MrM94
őstag

Grat!
az en rekordom 27k pont :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21835) mackosajt válasza Shokkolo (#21833) üzenetére


mackosajt
addikt

gyakorolni...

ki kéne vennem 2 nap szabit, hogy a sok szilentet, egyebet kicserélhessem a kocsin...
Ma mondom a főnöknek, erre közli, hogy 2 hétig senki, sehova, mert ha valamit le kell papírozni, akkor legyen bent mindenki.
Nagy látogatók jönnek, mindennek csillogni kell, még a sarokból a pókhálót és a pókot is ki kell seperni.

jah, Szusssssssssssssssszzzzzzzzz: grat! Ma hajnalban 4096-ig jutottam, de még nincs vége.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#21836) Peaceliker válasza MrM94 (#21834) üzenetére


Peaceliker
őstag

Még nincs vége a játéknak, csak meg lett a 2048 és ennek örülök :)
De akkor nyomom tovább :P

"Oh my Goa'uld!"

(#21837) Peaceliker válasza Peaceliker (#21836) üzenetére


Peaceliker
őstag

31188 lett a vége :D

"Oh my Goa'uld!"

(#21838) xatos3


xatos3
senior tag

na drukkoljatok hogy holnap jöjjön a lapom mert már a sikítófrász kerülget

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#21839) otto14 válasza xatos3 (#21838) üzenetére


otto14
senior tag

Drukkolunk :DD

asd

(#21840) MrM94 válasza xatos3 (#21838) üzenetére


MrM94
őstag

Drukk drukk,de ne vizsgadrukk legyen :DDD
Nem cserelunk hutot?Mennyit kersz pluszba erte? :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21841) xatos3 válasza MrM94 (#21840) üzenetére


xatos3
senior tag

miért cserélnék le egy olyan hűtőt ami 4600/1,5 volton max terhelésen 56 fokon tartja a procit?:D (kb 220 watt)

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#21842) MrM94 válasza xatos3 (#21841) üzenetére


MrM94
őstag

Ugyan mar ezt te sem hiszed el

Pl azert mert egy szep cica vagyok?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21843) xatos3 válasza MrM94 (#21842) üzenetére


xatos3
senior tag

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t31.0-8/p600x600/1506154_708326115877939_7866129271227198310_o.jpg

olyan magányosak elvágva egymástól

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#21844) pipo112 válasza MiklosSaS (#21796) üzenetére


pipo112
senior tag

Thx :DD

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#21845) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Szep jo estet a topiclakoknak......mi van veletek? En mar fekete vagyok....ma usztam....buvarkodtam....az ejjel hajnali 4-ig mulattam.......olyan gyorsan telik az ido......Jo volna meg egy hetet rahuzni :(((

@macska: baratkozol azzal a szaral ?

@xatos:jon az alaplap?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21846) ViZion válasza MiklosSaS (#21845) üzenetére


ViZion
félisten

Szaracéééén! :DDD
Muhahaaa...
...dolgozgatok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21847) MiklosSaS válasza ViZion (#21846) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Bele seem merek gondolni mennyi munka lesz Hetfon amikor bemegyek a meloba......

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21848) MrM94 válasza xatos3 (#21843) üzenetére


MrM94
őstag

legalabb rendet tudsz szedni... abban a hazban..
@mikloss elvezem a korszar link bugjat amikor piros helyett rozsaszinen vilagit...vagyis inkabb javitok..kvara nem elvezem..vagy azt amikor corsair link stopped workinggal bootol be a windows...forogjon a sirjaba az a programozo akinezt a szoftot megirta...

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21849) MiklosSaS válasza MrM94 (#21848) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tukmald ra valakire es vegyel egy fasza Silver Arrow-ot vagy noctuat/phantekset....akkor lesz orom es boldogsag.... :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21850) MrM94 válasza MiklosSaS (#21849) üzenetére


MrM94
őstag

ami kesik nem mulik!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.