Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#131451) hackeeeee válasza Balathruin (#131449) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A 1030-cal sem játszom, főként nem 4K-ban. :)

@HSM: Az új Ryzen APU-k fogják támgogatni a freesync-et? Mert akkor lehet tényleg az lenne majd a legjobb lépés.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131452) MiklosSaS válasza Whysperer (#131438) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mit nyafogsz annyit? Gyere ki és mutasd meg hogy kell csinálni. Légy férfi ne nyafogós pláza p!csa.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#131453) HSM válasza hackeeeee (#131451) üzenetére


HSM
félisten

Jó kérdés... Bár ha már megvan az 1300, szerintem dobj mellé egy olcsó Bonaire-t. Pár egyszerűbb játék is elfut rajta, takarékos, és mindenféle monitorkimenet van rajta, ellentétben az alaplapokkal. 10K, bármikor lecserélhető, nem köt a CPU-hoz, stb....

(#131454) hackeeeee válasza HSM (#131453) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van egy, asszem 7750 tesómék gépében, 1GB rammal, viszont mintha azon nem lenne dp, bár ebben nem vagyok biztos. Plusz szerintem az még nem tud freesync-et. Na meg, ott van 4K 60Hz

De ha már költeni kéne rá, akkor lehet, hogy árban beletenném a legnagyobbat. Így merült fel ez az 550. Csak az a 4cm venti nem épp bizalomgerjesztő.

1200 van, amúgy. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131455) HSM válasza hackeeeee (#131454) üzenetére


HSM
félisten

A 7750 meg az összes GCN1 nem tud Freesync-et. Tehát se a 7870, 270, 280, 7770, stb... A GCN2-től tudják, 7790, 260, 290.
A 4K 60Hz már bajosabb, azt mintha DP-on tudnák a GCN2-k, tán az egy is, de mintha valami MST mód kéne hozzá, amit nem minden megjelentő tud. HDMI-n Polaristól felfele csak.

Hát igen, az a kis propeller a semmi bordán... Elég khm, minimalista. :B

[ Szerkesztve ]

(#131456) hackeeeee válasza HSM (#131455) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A gépről nézve DP kell(ene).

Hát jah.. EZ a gond. A 1030 legalább passzív. Ezért néztem a pulse változatot, abból viszont nincs, csak az 560, és 2GB-s, de annyit már nem ér ez az egész.. A 1030 30k körül ér, szőrében kéne cserélni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131457) stratova válasza hackeeeee (#131456) üzenetére


stratova
veterán

Ha szőrében akarsz cserélni vársz egy 2200G-t ~30k kb mint a 1030 csak elpattintod az 1200-at is. Ha meg nullszaradóra akarod kihozni kb. hasonló GPU-teljesítményben 2400G, 1030 és 1200 eladása szerintem betakarja s a Mortaron van DP.
Miért bonyolítod? :)

1 x DisplayPort, supports a maximum resolution of 4096x2160@60Hz*
* Maximum shared memory of 2048 MB

[ Szerkesztve ]

(#131458) hackeeeee válasza stratova (#131457) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak ott, lesz Freesync plsz 4k 60hz?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131459) HSM válasza hackeeeee (#131458) üzenetére


HSM
félisten

A lap oldala azt írja tudja... 1 x DisplayPort, supports a maximum resolution of 4096x2160@60Hz*

(#131457) stratova: A kérdés csak az szvsz, így tudja-e a Freesync-et? Mert ha igen, akkor +1 az APU-ra. :K Ott ráadásul csak egy CCX-van.

[ Szerkesztve ]

(#131460) stratova válasza HSM (#131459) üzenetére


stratova
veterán

1. gen FreeSync-et még a Kaverim is tud.. A 4K60Hz elvileg csak HDMI miatt volt cumi, mert egy kábellel 30Hz ment HDMI 2.0 előtt, DP kellett a 4K60-hoz.
Unbox videót már láttam, lassan majd lesznek tesztek is, ha befut s lejár az NDA.

[ Szerkesztve ]

(#131461) HSM válasza stratova (#131460) üzenetére


HSM
félisten

Csak azon csodálkoztam, kb. sehol nem írnak róla, se hogy van, se hogy nincs... Itt azért annyira nem magától értetődő, hiszen némi áramkör az alaplapon van, elvileg.
De ha tudja, akkor problem solved. :))

(#131462) stratova válasza HSM (#131461) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem csak DP kábel és megfelelő monitor kellene még nálam is, csak nincs ilyenem...
GPU-függő

[ Szerkesztve ]

(#131463) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Elfelejtettem a windowsom kulcsát, vagyis nem tudom hová tettem. Hogy tudom "előhívni" windows alatt?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#131464) Methionyl válasza MiklosSaS (#131463) üzenetére


Methionyl
senior tag

szőnyeg alatt nézted? Kutya nem ásta el? Gyerek nem dugta el? :F :D :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#131465) stratova válasza MiklosSaS (#131463) üzenetére


stratova
veterán

link

Az egyik gyerek megetette a kutyával a másik elásta a kutyát, amit a pingvinek azóta is keresnek.
:DDD
kép link

[ Szerkesztve ]

(#131466) hackeeeee válasza stratova (#131462) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

DP van a gép felől az nem gond... Csak jó lenne tudni ezt.

Noh, feltoltam az új bios-t. Ami gáz, h nem lehet 1.3V alá vinni a feszt..

Viszont, jót tett a ramnak:

Véleményem szubjektív...

(#131467) Methionyl válasza stratova (#131465) üzenetére


Methionyl
senior tag

you won.

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#131468) MiklosSaS válasza stratova (#131465) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C :C :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#131469) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Be is van üzemelve :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#131470) Lacielvtárs válasza Methionyl (#131464) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C

Jó reggelt lusta népség ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131471) Whysperer válasza MiklosSaS (#131469) üzenetére


Whysperer
addikt

Laptopba vallalsz ssd beszerelést? ;) Lehet elgurul a gyogyszerem a hdd-vel aztan kivagom a dvd romot belole es rakok vele egy ssd-t.

Jolcan megyek mar nem a menes a vajom (TT):-P=_=. Londont nem szeretem!! De itt ülök a reptéren Don Sas. ;)

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#131472) HSM válasza Whysperer (#131471) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem annak van elgurulva a gyógyszere, akinek hdd-n van a rendszere.... :C

Viszont a wow-al nem fog csodát tenni, ha azért fejkesztenél, nálam egy töredezett usb-n bekötött atom lassú notebook hdd-ről futott vaj simán. Persze, a betöltézeket nem siette el... :D

[ Szerkesztve ]

(#131473) #Morcosmedve válasza HSM (#131472) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Látom mobilról ítrtál :D

© asszongya'hogy

(#131474) HSM válasza #Morcosmedve (#131473) üzenetére


HSM
félisten

Jó tipp. :C
Még szoknom kell a gboard-ot, meg a tok keretét... :B

(#131475) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az LLC-ről nem szeretnék beszélni.. Lényegében nincs.. :DDD Vagyis, 3.7-en LLC1-gyel megy, de akkor is rommá droppolja magát.. ennyit tud az új bios, vagy valami bug van, nem tudom.. Mindegy, most nincs kedvem jobban beleásni magam..

Ami gáz, hogy 1.3V lett a min. fesz, nem lehet lejjebb menni.. Szal akár ha 3.4-en akarom használni, akkor is 1.3V-t kell neki adni min..

Ez most 1.3V LLC4...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131476) CJ4567 válasza HSM (#131474) üzenetére


CJ4567
veterán

Csak teljes előlapos fóliát használok, tokot nem. ;]

Teljesen jó a Gboard, egyik legjobb billentyűzet lett Androidra, számomra a legjobb, pedig az alapjai eléggé reménytelennek tűntek.

Ja, és én is használtam HDD-n rendszert pár évig, de SSD után képtelen lennék.

Soldier:76: A B250M Mortaromra nem jött november óta BIOS, de még azt se telepítettem fel, lusta vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#131477) #81556480 válasza CJ4567 (#131476) üzenetére


#81556480
törölt tag

Amikor azt mondtátok hogy azt a gagyi ssd-t ne vegyem meg, végül csak megvettem. Beszerelve az is 100x jobb a laptopba mint a hdd. És mint kiderült nem is lett volna érdemes jobbat venni, mert azóta ha lassulás van, csak a proci pörög 100%-on. Ja és adtak az ssd-hez usb-s külső házat, ami miatt nekem mégjobban megérte. ( csináltam bele egy 500gb vinyót filmeknek ) és valami 6k volt az egész.

(#131478) HSM válasza CJ4567 (#131476) üzenetére


HSM
félisten

Nekem ilyen körbe tokja van, egy szilikontok szerű kis bölcsőbe megy a telefon, és egy merevített műbőr csoda takarja be, elég masszív védelem. Nekem kell, mert zsebben hordom, és így azért nem kell annyira kényesen vigyázni rá. :B Teljes előlapos fólia nálam érkezőben, ehhez pluszba a gyári helyett, az már erősen kopott, szivárvány effektes. :D

A HDD is lehet amúgy egész jó, csaképpen kevesen használnak gondosan válogatott teljesítménycentrikus HDD-kből épített RAID0 tömböt, a megfelelő szoftveres háttérrel együtt. :D Plusz ez rendesen hangos is. Ilyenem volt régen, a hangot leszámítva azért ezzel még szerintem ellennék. :) De azért persze jobb egy komolyabb SSD.

(#131477) LaciCRM: Inkább írásnál szoktak a gyengébb SSD-k bajba kerülni. Pl. amikor telepítesz valamit.
De a lényeg, hogy bevált nálad. :K

[ Szerkesztve ]

(#131479) Lacielvtárs válasza HSM (#131478) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ha mán 'telefon téma.
Jo ez a mate 10, de voltam olyan balfék hogy a gyári fólia helyett, üvegfoliat rakattam rá.
A francnak sem tunt fel ez is ívelt :W
Most olyan kellemes kerete van körbe a kijelző szélénél...
És persze a körmöm is szinte alafer :O

Ha ilyet veszek rá, szerinted, szerintetek volna értelme?
[link]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131480) CJ4567 válasza HSM (#131478) üzenetére


CJ4567
veterán

Én is zsebben hordom a telefonomat, G2-n volt Slim Armor, ezt valamiért magabiztosabban tudom tok nélkül használni. Van szilikontokom rá, de nem tetszik. (Sima fekete) Átlátszón gondolkodtam, az ilyen bumfordi tokok ezen nem néznek ki szerintem jól.

Más: Nem írtam, de igazad volt #Morcosmedve, sokkal jobb az USB3.0-s pendrive, mint a 2.0-s. Kevesebb, mint 3 perc alatt kiírni egy W10 x64-et eléggé jó. :D

No Sana No Life

(#131481) #81556480 válasza HSM (#131478) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ez gagyi laptop, erre ember nem telepít semmit :D max internetre meg filmezérse jó

(#131482) hackeeeee válasza hackeeeee (#131475) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak előkerestem már, mert kíváncsi voltam...

Véleményem szubjektív...

(#131483) HSM válasza Lacielvtárs (#131479) üzenetére


HSM
félisten

Ugyanez nálam. :D
Én rendeltem hozzá ebay-ról egy ilyen [link] 2.5D-s átlátszó csodát egy ezresért, az elvileg üveg. Hogy mennyire lesz jó, az majd kiderül, ha megérkezett, ha felháborító/csapnivaló max refundot kérek. Az én fónomnál az a vicc, hogy a színezett 2.5D fóliák még a képernyőből is kitakarnak [link]. :Y :W Amúgy a gyári nekem is ilyen volt, hogy volt kétoldalt pár mm, ahol nem fedte a szélén a kijelzőt, elég hülyén tudott kinézni, főleg, ha nem volt perfekt tiszta a fón.
Arra kell vigyázni, bizonyos tokoknál elvileg gond lehet a teljesen szélére érő fólia.

(#131480) CJ4567: Az a vicc, mivel nagyon vékonyka a telefon (7,4mm), simán elbírja a "vastagabb" tokot is. És azért így mégis van egy réteg, ami csillapít ha bármi ütés éri, illetve nem a kamera-púpon fekszik fel ha asztalra leteszem, hanem a tokon. Van egy átlátszó kemény-szilikon tokom is hozzá, az vékonyabb, kényelmesebb (használni), de azzal már annyira nem érzem magam biztonságban. :B Amúgy ezek a jobb minőségű átlátszó tokok szerintem sokkal esztétikusabbak, mint a színezettek. Ettől nem lesz otromba kinézete. Ilyesmikről beszélek: [link]
És mégis egész jól véd egy kijelzővédővel kombinálva.

(#131481) LaciCRM: Jó az akkor.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#131484) Lacielvtárs válasza HSM (#131483) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszi az infót, igazából amit linkeltem az is való valami hasonló.
A franc essen beléjük, nem is tunt fel ez az íveles...
A samukon ez látványosabb, de most megszivattam magam, nem baj, kezdek hozzá szokni ;]
De cserébe pörög, imádom, csak az bosszant ha ezt tudom akkor a gyári fóliát nem cseréltetem ki...
Azon nem látszott semmi, mondjuk nem is véd annyira mint ez az üveg íze :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131485) MiklosSaS válasza hackeeeee (#131482) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nagyon belemerülsz a Rizsába. Két rizsa után nem foglalkozom vele, hiányos BIOS (nincs LLC) hatalmas droppok...OC-nál semmi energia gazdálkodás...stb. plussz nem is tuning barát. Alapon járatom oszt majd lesz vele valami....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#131486) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#131485) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Látod Apám, az ELACal nincs ilyen gond ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131487) HSM válasza MiklosSaS (#131485) üzenetére


HSM
félisten

"hiányos BIOS (nincs LLC) hatalmas droppok...OC-nál semmi energia gazdálkodás...stb"
Ezek elvileg a lapon múlnak. De ha esetleg az energiagazdálkodás nem is, az LLC és drop egészen biztosan.

(#131484) ELACielvtárs: Bár fóliázásnál szívás, de cserébe nagyon jól néz ki ez a 2.5D lekerekített megoldás. És ellentétben az edge modellekkel, ebben a kijelző marad egyenes. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#131488) CJ4567 válasza HSM (#131483) üzenetére


CJ4567
veterán

A P9 még vékonyabb, 7mm.

No Sana No Life

(#131489) stratova válasza CJ4567 (#131488) üzenetére


stratova
veterán

Mint UFO jelteném, hogy számomra sokkal kellemesebb és biztosabb fogást nyújt egy tokban lévő emiatt még vaskosabb Redmi 4X mint pl. a vékonyka Honor 4.

(#131490) Lacielvtárs válasza HSM (#131487) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C
Hát bízok benne hogy így lesz nalam is, már mint ezek a majdnem 3D-s kijelző védők :R
Lehet még egy kérdésem?
Honor 8 tudta a dlnat.
A filek között volt olyan hogy hálózati környezet és ott volt minden hálózati cuccom.
Ennél viszont nincs?
Ezt nem tudhatja alapból azt amit a honor 8 tudott vagy hiányzik valami app?

Gondoltam rákérdezek a topikban, de Kend' annyira keni-vágja ezt a témát :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131491) CJ4567 válasza Lacielvtárs (#131490) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam P9-en ott a széf, és a hálózati meghajtók is.

No Sana No Life

(#131492) Lacielvtárs válasza CJ4567 (#131491) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No akkor végképp érdekes nálam ez...
Koszi az infót :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131493) HSM válasza CJ4567 (#131488) üzenetére


HSM
félisten

Akkor neked akár 0.4mm-el is vastagabb lehetne a tok. ;] :P

(#131489) stratova: Ez azért ilyen nagy telóknál kétélű fegyver. Nagyon sokat számít a kialakítás, megfogdostam pár 5-5.5" közötti telót, és óriási különbségek voltak, melyiket mennyire volt kényelmes használni. Az Oneplus nálam a 7.4mm-evél, kényelmes kialakításával pont jó egy durván 2mm vastag merev szilikon (amúgy szilikon ez, vagy TPU, vagy az ugyanaz? :DDD ) tokban, de anélkül is kellemes, mert a fém hát- és oldallap elég határozott fogást nyújt, hiába vékony.

(#131490) ELACielvtárs: Szerintem APP kérdése, de passz, sosem használtam DLNA-t. :B

[ Szerkesztve ]

(#131494) Lacielvtárs válasza HSM (#131493) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ja, értem azért neked is köszi a választ :R
Mondjuk azóta találtam olyan appot ami tudja amit szeretnék, igazából csak azért 'fontos' hogy neha egy egy zenefilet fel tudjak másolni a telefonra, kábelezés nélkül :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131495) hackeeeee válasza MiklosSaS (#131485) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az előző bios-sal legalább volt LLC, ezzel az ujjal lényegében nincs.. Szal amikor LLC szinttel sem tudom szinten tartani a beállított feszt, ÉS, ha LLC 1-et állítok, akkor majdnem 10 fokkal melegebb, úgy, hogy lényegében 1-2 század volttal kap több feszt a proci, de még így is a beállított fesz alatt vagyunk.. az so excited.

Belemerülök, mert érdekel a lelkivilága..

Powermanagement nem érdekel.. Lehetne cnq, de nem kell, Skylake-nél sem használtam, sőt annó az FX-nél sem.. Pár watton nem rugózok.

Ami érdekesebb, hogy, az előző biossal nem mentek a ramok sem, most 3200-on, XMP-ből simaügy... Persze eléggé eltolt TRFC-vel, no de mindegy, legalább megy, bár Intel-nél XMP-ből ez 320 volt, i tt valami 417, vagy mennyi.

Ezzel a bios-sal már csak azért nem hajtom alapon, mert alapon elmegy 1.1V-vel, így meg odatol neki auto-n 1.3V-t, és nem lehet lentebb menni. Bár, kíváncsiságból lehet visszakapcsolok minden power bizbaszt, aztán megnézem, hogy auto-n mennyi feszt ad a procinak..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131496) HSM válasza Lacielvtárs (#131494) üzenetére


HSM
félisten

"neha egy egy zenefilet fel tudjak másolni a telefonra, kábelezés nélkül"
Miért nem ezzel kezdted? ;]

Myphoneexplorer a Te barátod. :K [link]
Egy myphoneexplorer appot felteszel a play store-ból, és onnantól ha egy hálózaton vagy a telefonnal (és fut ez az app), bármit tudsz rá a gépről ide-oda másolgatni WIFI-n a myphoneexplorer számítógépes alkalmazással. Eszméletlen kényelmes, évek óta ezt használom kb. mindenre kábel helyett.
Egy dolgot nem csípek csak, hogy cache-be elment minden adatot, amit mozgattál, azt helytakarékos megfontolásból néha kézzel érdemes törölni. Lehet csak én állítottam be valamit bénán amúgy. :DDD
Sok okosságot is tud, névjegyeket szinkronizál, biztonsági ment, SMS-t tudsz küldeni, olvasni, van egy szuper jegyzetelős appja, stb...

[ Szerkesztve ]

(#131497) Lacielvtárs válasza HSM (#131496) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ejj ez jól hangzik :R
Ki is próbálom :DD
Köszönöm, igen, igy eCCeru dolgokra használnám :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131498) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#131497) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Airdroid? Böngészőben megy minden, dragandropp-pal.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131499) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#131498) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ammog mi uram? :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131500) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#131499) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

"neha egy egy zenefilet fel tudjak másolni a telefonra, kábelezés nélkül"

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.