Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#131051) CJ4567 válasza Habugi (#131040) üzenetére


CJ4567
veterán

Pedig szerintem ez igenis nagyon szép grafika, bár másak az igényeink, én nem a 1080p60 ultra master race tagja vagyok. :DDD

No Sana No Life

(#131052) #81556480 válasza Habugi (#131038) üzenetére


#81556480
törölt tag

bandi hibája volt egy ilyen PC-masterrace topicba betenni a képet, amit szerintem a péhá vagy nemtudom még mi is lebutított gondolom. Játék közben sokkal szebb szerintem-és 2016-os !(ez az egy cím amire egyszer veszek egy PS-t) Nameg TI akik mindent tudtok, tudhatnátok hogy a konzol nem a grafikáról szól. Én élvezem a GTA V-t 4kba felskálázva 55" UHD tv-n. Mindezt úgy hogy 53ezer forintba került a garanciális újszerű ONE S-em. És szebb, mint a KB 150-e forintot érő PC-n volt.

Na és az Arma az hogy néz ki ?

Egyébként egy kérdés hozzád: kilométereket írsz, miért esik nehezedre a HOGY-szót kiírni? mostanában mindenhol ezt látom, és mérhetetlenül undorítónak találom. ( ne vedd magadra, vagy ha akarod akkor igen ;] )

az a sok emoji windows phone-ból van, most meg PC-n vagyok. Rengeteg van benne, majd keresek hányósat ;]

[ Szerkesztve ]

(#131053) Habugi válasza CJ4567 (#131051) üzenetére


Habugi
addikt

Esetleg nézzen rá az adatlapomra a kolléga és méltóztasson észrevenni hogy sem 1440p sokHZ kijelző, sem High-end VGA mégis marha jól mulatok, hiába nem vagyok a master race tagja.. ;)

Egy FC2-3 melyek ennél különb LOD-ot produkáltak már egy 280X-el is szépen mentek, egy egykori 460-as árból lazán meglett volna, na nem mintha jelentősége lenne mert a LOD többnyire CPU függő a legtöbb játékban.
Említett kettős bármelyike megy kendnél 30FPS-t, hamár így kiemelte h mások az igényei, garantáltan nem fog csalódni. :N

(#131052) LaciCRM:

Bombázzatok már be még többen hogy a mozgóképnek más az élményfaktora mint az állóképé..!!!44 ;]

Most komolyan.., mennyit rontott a képminőségen a PH vagy az élményen annak ténye h állókép, mikor egészen egyszerűen részletszegény az egész. Nem fog több tereptárgy megjelenni pusztán attól h mozgókép, sem annak a kevésnek a minősége ami látható.

Most komolyan ekkora baj h le mertem írni hogy ez PC-s szemmel nulla 2018-ban? :F

Essünk át egy pillanatra a ló másik oldalára és kepzeljük el hogy bárki bármit beír vagy belinkel, csatolva a saját szubjektív véleményét mindenki más tapsikol mellé, helyesel és dícsér?! Ez hiányzik vagy mivan, a gyogyó?! :DDD

Nemár.., és lökitek a mester race fasságot mellé.. :O ;] :P

A HOGY-ra egyébként direkt itt, neked címezve kitértem kb 3-4 hete csak nem vetted észre, annak okán h belebotlottam valami blogban amint éppen erre panaszkodtál, gondoltam húzlak vele kicsit. :P

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#131054) CJ4567 válasza Habugi (#131053) üzenetére


CJ4567
veterán

FC4 1080p-ben tudott 45-60FPS-t (inkább 40-45 körül ment átlagosan, de fölé is benézett) asszem Highon, FC3-at nem próbáltam még ezzel a géppel. A 390X az én 460-amhoz képest nem high-end? :D 280X-el az a baj, hogy régi, és ott az esély, hogy meghalhat, nyers teljesítményben tudom, hogy jobb, mint a 460.

Elvagyok 30FPS-el is, de a 60-at preferálom, multiban meg muszáj.

Ne PC-s szemmel nézd ezeket, hanem az előző generációs konzolokhoz hasonlítsd, akkor biztos, hogy nem fogsz csalódni. ;]

Ha már jó látótávolságot keresel, Dying Lightra nézz rá, főleg a The Following DLC-vel, de biztos ismered. :)

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#131055) CJ4567 válasza Habugi (#131053) üzenetére


CJ4567
veterán

Nincs több kérdésem, Arma 3 visz mindent. :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#131056) hackeeeee válasza Habugi (#131053) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezek után csak leírom már.. :DDD

Én egy 1080Ti után is azt mondom, hogy jelenleg elég az a grafikai élmény amit egy OneX-től kapok. Mint írtam, forzák, tomb raider, ott a Wolfenstein és az Overwatch is. A COD-ot is ki kellett volna próbálni még, de az már kimaradt..

És, mondom ezt azok után, hogy néztem bőven azonos játékokat is. Annyiban járok másképp, hogy nem 100+ FPS-sel játszok, hanem 30-60-nal.. Ezzel jelenleg hajlandó vagyok együtt élni.

Csuklottam kettőt? Lehet, de, akkor is elég..

Nekem nem nulla, pedig, nincs rajtam sem napszemüveg.. :)

Persze, a One X más szint, mint a PS4.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131057) #81556480 válasza Habugi (#131053) üzenetére


#81556480
törölt tag

nemnagyon vagyok netközelbe, mert megint uniózok, de érdekelne mivel magyaráztad meg ezt a h-zást

régen volt a vok, és a vagyok. kb ez az a szint. ott csak az agy hiánya volt a különbség ;]

a képhez akkor annyit hogy bármelyik játékban lehet találni kevésbé részletgazdag részeket, akkor ezekszerint ezek rosszul sikerült képek. Mért az tény hogy ez egy rohadt szép és jó játékmenettel rendelkező játék. Mondom ezt úgy hogy én xboxos vagyok, eléggé lenézem a PS-t, de egy végigjátszásra veszek majd egyet..

(#131055) CJ4567 ez is meg lett már magyarázva ;]

másik kedvencem a sasnak a crysis kattanása ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#131058) Habugi válasza CJ4567 (#131054) üzenetére


Habugi
addikt

Dying Light és még kismillio más példa, nem mintha bandi nem játszott volna hasonló címekkel PC-n. :D

Nem csalódok én semmiben, pláne nem a konzolokban, nem is erről van szó csak olyan időszakot élünk h drága a RAM és VGA, mindegy miért, a lényeg az hogy itt is, más topicokban is megy ezerrel _kizárólag_ ennek kapcsán a konzolozás téma és minden azzal kapcsolatos hikomat.

Olvasom egy ideje itt is, máshol is, hetekig nem szóltam hozzá, most elkezdtem, ez van. :)

Egyrészt egy ellenvéleményt tessék már megtűrni/elviselni, főleg olyankor amikor egy korábbi PC-s éppen önmeggyőzésbe fog és a gyök kettő grafra benyögi h "ez de szép", nem mintha azok közé tartoznék akik a grafra fapfap-olnak, sőt.., pusztán merészeltem szóvátenni hogy egykoron biztosan annak számított.., csak akkoriban elvtársUrunk még a leánykori nevét használta. :D

Azt meg már tudhatnátok rólam hogy nehezen viselem az olyan dolgokat, amikor valami kizárólag azért lesz "jó" mert X-Y ezért vagy azért elkezdte birtokolni. :B :U

Btw.., ha lálótávot szeretnél javaslom az Arma3-at, 12km a vége.., nem mintha az fenyegetne h a kövi 5-10évben lesz olyan CPU amivel ilyen látótáv mellett játszani is tudsz, hacsak nem üres a map és csak az objecteket kell számolnia. :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#131059) CJ4567 válasza Habugi (#131058) üzenetére


CJ4567
veterán

Feletted hárommal linkeltem Arma 3-at. ;]

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#131060) #81556480 válasza Habugi (#131058) üzenetére


#81556480
törölt tag

amikor 65 ezer forintért volt GTX1060 , már akkor is volt ennyiért konzol :D és az még csak vga. szóval nem a drágulás hozta be ezt a témát. Egyszerűen az upgradel-t konzolok eléggé versenyképesek lettek, és ez nemnagyon tetszik a pcmasterraceknek, aminek hangot is kell adni.

(#131061) hackeeeee válasza #81556480 (#131060) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is így látom ezt.. És, többen vannak most, akik manapság inkább konzolt vesznek, és nem PC-t, mert manapság TV már mindenhol van, rádobja a gépet, és játszik.

Amikor 150-ért nem tudsz rendes gépet ajánlani, új alkatrészekből, mert egyszerűen semmi sincs, akkor azért az elég demotiváló.. És még nincs monitor.. :(

Persze tudom, játékot venni kell.. bár manapság már, ott van pl. a GamePass az MS-nél..

Véleményem szubjektív...

(#131062) CJ4567 válasza hackeeeee (#131061) üzenetére


CJ4567
veterán

Meg a használt játékok.

No Sana No Life

(#131063) Habugi válasza #81556480 (#131060) üzenetére


Habugi
addikt

"és ez nemnagyon tetszik a pcmasterraceknek, aminek hangot is kell adni."

Szó sincs erről, legalábbis részemről, éppen csak elkezdtem kinyilatkoztatni kettő darab kép kapcsán amik állítólag "nem rosszak". De azok.., szerintem kettő éve is azok lettek volna pedig nem csúcsgépen tolom, nem csúcs beállításokkal mert ezt már kinőttem úgy ~10éve.. :B

Ezt leírtam és elkezdett felvonulni a kisvárdai kertészcsapat.. :DDD :C

(#131056) hackeeeee:

Nézd el nekem kérlek, remélem nem lesz belőle tartós harag de az van, hogy miután a másikban linkeltem pár napja a BF-es videót, tudod minek a kapcsán, az a ripost (érted, re-post.. :DDD) amit arra toltál, ahogyan és amikkel érvelni kívántál, nos az arra volt jó hogy becsuktad azt az ajtót aminek nyitva kéne lennie ahhoz hogy mi ketten pc vs konzolról beszélgethessünk a közeljövőben.. :B
Muszáj valahogy jeleznem flame nélkül h mi az a bullsh1t mennyiség amit még megtűrök úgy hogy megmarad az eszmecsere/vita értelmes jellege.
Ha ezt elnézed nekem, megígérem h idővel kialszom azt az esetet és majd visszatérünk rá. :R
Nem véletlenül nem reagáltam már arra sem, jobb a békesség.

(#131055) CJ4567:

Basszus tényleg.., hupsz, bocsesz.. :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#131064) #81556480 válasza hackeeeee (#131061) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én nem látom ezt amin mindenki lovagol, hogy konzolon drága lenne a játék. Karácsony előtt meg januárba kb 15 játékot vettem. A legdrágább a GTA V-volt, de csak mert azonnal kellett és bementek konzolvilágba és polcról vettem egy újat, 15-ért.

quantum break ~3500, AC Unity 215 forint (igen kettőszáz tizenöt) EA acces ami tán van PC-n is, 5400. csomó már 360-on megvett játékom kompatibilitást kapott, így megjelent mikor beléptem. AC3, Far Cry 3 (vagy 4 ?). Red Dead redemption..

Szóval itt is ugyanúgy vehetsz olcsón kódokat akciókon. De gondolom te ezt tudod..

UGIBUGI: linnkeld már a hogyozós háeszt :D fel akarom ma még kúrni magam idegileg. Kajak néha jót tezs nekem mikor 1-2 hétig nincs netem. Mert random facebook parasztoktól elnézem az írástudatlanságot, de tőled magyarázatot várok.

[ Szerkesztve ]

(#131065) hackeeeee válasza Habugi (#131063) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ott csak arra utaltam, hogy az általad emlíett "fícsör" nem konzol sajátosság, és nem kell hozzá semmi külső program, hogy ez PC-n is működjön. De ez már mellékes. az, hogy a fejlesztő cég spontán balkuki, az már mellékes, de attól még ott van, és működik..

Én nem beszéltem eddig sem vs témáról, most sem teszem. Én csak annyit mondok, hogy konzolon is lehet élni, és, a mai pc-s árak mellett, jobban megéri konzolon élni, játék szinten, mint PC-n, ami gáz, de mondhatni tény, ha közel azonos árakat nézünk, nem, nem használtat, hanem újat. Nem, nem meglévő hardvert, nem fejlesztést, hanem ha bemész a boltba, és vásárolnál..

Persze, ezt valaki vagy elviseli, vagy nem, és inkább pc-t vesz. Az Én ismeretségi körömben nem egy van, aki manapság inkább váltott One X-re, és azon játszik, mert egyszerűen nem költ ennyit hardverre, hogy fejlesszen, mert nem éri meg számára.

Én, sajnos nagyon jól látom, hogy mennyire esett vissza a PC hardverek utáni kereslet az utóbbi időben, főként az árak miatt.

LaciCRM: Én nem mondom, hogy drága a játék, ott a gamepass, ott az access... :) Sőt, igen, akciók során ocso'pénzért lehet még akár új játékokhoz is hozzájutni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131066) norbert1998 válasza Habugi (#131048) üzenetére


norbert1998
veterán

Tőlem lehet bármi, de ha még van egy kis élet a c3-ban, akkor próbáljuk meg azt is, szerintem az volt a legjobb eddig.

Csak sas találjon oda :D
Péntek szombat egyaránt jó lesz nekem.

(#131067) Habugi válasza #81556480 (#131064) üzenetére


Habugi
addikt

Keresd ki vazzeg, negyed 11-van :DDD , vagy várj holnapig aztán ráveszem magam nagynehezen, de ha megnyugtat ez a tudat, nyugodtan fogd fel úgy, HOGY itt kizárólag azért használok majd a továbbiakban is "h"-t, mert anélkül h tudtál volna róla rábukkantam arra az aranyat érő infóra h téged ez irritál és beteg állat révén engem kéjes örömmel tölt el ez a tudat ahányszor csak leütöm a h billentyűt.. :P

(#131065) hackeeeee:

Ne folytasd ott ahol a másikban abbahagytad, olyan szépen kértem.. :B :R

DE, abban a formában ahogyan az a videon látható volt az konzol sajátosság, hoztál egyetlen egy darab ellenpéldát amit megtoltál nem kevés mennyiségű szalmabáb érveléssel. Részemről ennyi történt.

Leírtam itt is pár postal korábban hogy _kizárólag_ (akkor most mégegyszer, kiemelem hátha átmegy) azért "divat" most az ár szempontbóli összehasonlíthatóság és/vagy "elpártolás" mert drága a RAM és a VGA, mintha nem lenne egyértelmű ezt is tolod folyamatosan. :B :F

Többek közt az ilyenek kapcsán is kértem azt amit, egyszerűen semmi értelme vagy legalábbis ami nekem fontos hogy Ne velem, pls. :R

(#131066) norbert1998:

A péntek az nálam Arma3 tudod.., majd meglátom hogyan végzünk.
A Sast kell molesztálni tudom én.. ;] ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#131068) hackeeeee válasza Habugi (#131067) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, ehhez pc-n legalább használnak valamit a "pro" gamer-ek, so sorry, ami egyoldalú csalás, és mások életkedvét és elveszi. Oh wait. Persze tudom, a többség tényleg pro, a többiek kezdők, és bénák.. :(

Na mindegy.

Még mindig ott tartunk, hogy árérzékeny a magyar, és rohadtul nem mindegy, hogy mit kap a pénzéért. És, ha most vérpistike közli, hogy Ő 1080p 60 fps-sel szeretne mindent játszani, max részletességel, és ezt meg szeretné úszni ~200-ból, + monitorral, mégis mit ajánlanál neki? Csak merő kíváncsiság..

Nem véletlen mondják mások (nem, nem a nagykerek), hogy teljesen visszaestek a PC-s igények,eladások, mert nem vásárolnak az emberek.. Max használtan túrnak össze mindent, bízva, hogy olcsóbban megússzák..Plusz, toldják a régit, mert egyszerűen nem költenek újra. és, ez nem csak magyarhonban van így..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131069) #81556480 válasza Habugi (#131067) üzenetére


#81556480
törölt tag

Komoly sikereknek nézel akkor elébe a kéjes örömök elérésébe, mert olyan szinten idegel, hogy akár a topicot is kidobom a kedvencek közül (nemhinném hogy bárkit is komolyan meghatna, csak úgy leírtam) ha ezt még valaki átveszi, és ehhez hozzá jön még whysperer remek íráskultúrája. Mindezek a dolgok annak fényében érthetetlenek, hogy mondjuk Téged -nyali on : eddig értelmes embernek gondoltalak, sokszor hosszú mély és alapos kommenteket írva, whysperer meg valami programozó, szóval munka eszköze a keze a billentyűn, mégse képes egyetlen kommentet se leírni hiba nélkül.

Én meg csak egy "paraszt sofőr" napi 15 óra munkaidővel, 9-10 óra vezetéssel, mégis ha kommentelek van időm átolvasni, kijavítani, és a "h"-helyett "hogy" -ot írni. Szóval nálam az idő spórolás magyarázat nem állja meg a helyét.

(#131070) Habugi válasza hackeeeee (#131068) üzenetére


Habugi
addikt

Jó, akkor eljutottunk oda hogy megkérdezem, ember, te mióta lettél értelmi fogyatékos?! :F

Moderáltasd ha akarod, átnyújtottam ezt az olajágat..

Mit használ a ProGémer? Egeret?
Attól MasterRace Progamer valaki mert egeret használ, vagy itt most valami ennél is betegebb párhuzam révén a csíterekre célzol akik aimbottal/triggerbottal nyomják?!

Ezután pedig megint a jelenlegi/átmeneti egyértelműt magyarázod, mivan veled, rákaptál valamire, mi lehet ezzel a célod, mit akarsz ezzel közvetíteni vagy átadni, esetleg a szövegértelmező képességed sérült le valamilyen módon és nem sikerült átadnom az eddigi postokban hogy ár tekintetében értem mi történik?! :DDD

Ilyenkor mit történik nálad, haló, Föld bolygó?!

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#131071) hackeeeee válasza Habugi (#131070) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké.

Elvonulok, és letérdelek a sarokba.

Véleményem szubjektív...

(#131072) HSM válasza hackeeeee (#131068) üzenetére


HSM
félisten

" És, ha most vérpistike közli, hogy Ő 1080p 60 fps-sel szeretne mindent játszani, max részletessége ... mégis mit ajánlanál neki?"
Ezt a konzolok sem tudják, innentől barátunknak két lehetősége marad. Vagy lejjebb adja az igényeit, vagy mélyebbre túr a pénztárcában.

"mert nem vásárolnak az emberek"
Mint vásárolni vágyó egyén, mondhatom, hogy a jelenlegi árakon nem is meglepő ez. A memória árak az egekben, egy fapados 16GB kit is 50 000 pénz felett van, egy normálisabb akár 65-re is rúg. A VGA viccet pedig gondolom nem kell ecsetelni, hogy 50 000-ért nem kapsz épkézláb 4GB-os RX560-ast sem, se nem 1050 Ti-t, az afeletti kártyák ára meg végképp kabaré.

(#131073) hackeeeee válasza HSM (#131072) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak, ugye ott kezdődik, hogy TV (majdnem) mindenkinél van, plusz nem kell játszani, hogy most "vegyem lentebb az AA-t, az árnyékot,..stb, stb".. Max beletolja a lemezt a gépbe, és játszik, és nem ezekkel szenved.. Ez akkor is egy előnye a konzoloknak, és nem azzal vergődik az ember, hogy az első telepítés után fél órán keresztül a beállításokkal játszik..

Persze, van ahol ezzel nem kell szórakozni, de ez más kategória, árban is.. Megtapasztaltam milyen ez, tényleg fasza volt.

PC-n pl. a Horizon 3 Nálam ugye ~100 fps volt, itt ugye 4K 30 fps, de játékélményben semmivel sem rosszabb, számomra.. A motorsport 7 ugye 60 fps.. A COD WWII-n még mindig csak pislogok, hogy az 60 fps, pedig, azt hittem, hogy 30 lesz.. De oké, ez csak pár cím.. sokkal több van..

A kiegészítők utáni kereslet is halmozottan csökkent, vagyis, gépházak, ház kiegészítők, egerek, billentyűzetek, stb, stb.. Hála ennek az egész agyfasznak.. Persze, sokaknak megvvan minden, azok leszarják az egészet, de aki, fejlesztene, vagy akár újat venne, elgondolkozik rajta, hogy melyik irányba menjen..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131074) CJ4567


CJ4567
veterán

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#131075) #81556480 válasza CJ4567 (#131074) üzenetére


#81556480
törölt tag

szerintem a téli depresszió, meg az unalom meg minden kijött rajtunk, és itt bacctattyuk egymást ;]

(#131076) Habugi válasza hackeeeee (#131071) üzenetére


Habugi
addikt

De ne most sértődj meg könyörgöm.., annyira erőszakosan tolod tovább ezt a qrva szekeret mindegy mit kérek most már magyarázd el mert ép ésszel fel nem fogom. Érted, ezért adtam fel a másikban, hát agyrák.. :U

Ott tartunk hogy írok valamit, válaszolsz rá és még csak az első tagmondatnál tartok/olvasom de már nem tudom eldönteni hogy nem ittam elég kávét és lassú vagyok/hülye, esetleg masszívan és notoriusan hülyének nézel vagy szellemileg alultáplált lettél suddenly, és/vagy mindezek mellett csak valami bizarr módon véghezvitt gátlástalan önigazolási kampányt próbálsz folytatni magad és/vagy a világ ellen?!

Mi sem jelzi jobban a problémát mint hogy felmerült bennem h esetleg folyamatosan az én értelmi képességeimmel lenne a baj, azért hiszem azt h nem így van, mert viszonylag kevés a valószínűsége h hetek óta pont mindig akkor lennék lassú, fáradt, agyilag zokni amikor a Te válaszpostjaidat olvasom.

Egyszerűen nincs interakció pedig én nagyon igyekszem, írok valamit de mintha lepattanna, be sem engednéd, nem arra válaszolsz, látszólag írkálsz Te mindenfélét, sokmindennek felfoghatók ezek csak válasznak nem.
Én fejezem ki magamat rosszul vagy mi történik? Tessék, oldjuk meg..! :U

A legnagyobb gáz és kérdőjel az, hogy jellemzően akkor aktuális ez az egész jelenség amikor konzol téma van és/vagy annak valamilyen vonzata, mindegy h éppen veled diskurálok (próbálok) róla vagy sem, hozzászólsz és bamm, előállt a jellemzett/bemutatott szituáció..
Ellenben ha bármi másról beszélünk akkor ennek nyoma nincs..??

????????????????????????????????????????????????

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#131077) HSM válasza hackeeeee (#131073) üzenetére


HSM
félisten

Jó, nehogy már ez legyen a kihívás... Beraksz mindent mediumra, no AA, és jó is vagy. VGA-ból se kell drága ehhez. :DDD
A szenvedést az okozza, hogy mindenki maximalista, és vacakol vele, mert megteheti, aztán meg megy a sírás. Közben meg ott van az opció, nem is tudom mikor láttam utoljára olyan játékot, amiben ne lett volna benne hülyebiztos módon 4-5 értelmesen belőtt preset.

Mondhatsz bármit, nekem egy autós versenyt 30FPS-el még filmről nézni is fáj, nemhogy játszani. :DDD

(#131078) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ez igen. Megy a cirkusz nélkülem... :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#131079) #81556480 válasza MiklosSaS (#131078) üzenetére


#81556480
törölt tag

hát én egyik kommentbe beleírtalak téged is te fő faCC

(#131080) MiklosSaS válasza #81556480 (#131079) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

CsakaKrájszisz te kissFaCC!

Máskülönben volna mit írjak a témához de lemeeûltem mint egy tescós ellem. Zuhany, valami ehető aztán alvás!

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#131081) Habugi válasza MiklosSaS (#131080) üzenetére


Habugi
addikt

Szombat késő estére leszel szíves feltöltődni! :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#131082) MiklosSaS válasza Habugi (#131081) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Rosszabb vagy mint a nadály hallod. Megpróbáljuk.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#131083) stratova


stratova
veterán

Ez így reggelire nem is volt rossz, kis hullámzás a habokon. Van valami olvasmányos abban, ahogy egy témára rákattan Prof. és egy kicsit sajnálatos, hogy az adott témával három topiktagnak is sikerült megemelni a vérnyomását, a kiindulási ponttól függetlenül.
Egyébként pedig jött egy melegfront pár napja (erre pontosabb a gyerek mint a barométer...).
Ha pedig nem sikerül visszaaludnom, már négyre emelkedik a topik károsultjainak száma :DDD

[ Szerkesztve ]

(#131084) norbert1998 válasza MiklosSaS (#131082) üzenetére


norbert1998
veterán

Tedd, vagy ne tedd. De ne próbáld.

(#131085) stratova


stratova
veterán

Mint erősebb vassal nem rendelkező, ámde jobbakat néha összerakó vagy beállító kisdobos, a frissebb címeket amiatt is kerülöm, mert lebutítva egyszerűen fájóbb tud lenni, mint más régebbi ami ellenben egységesen, hozza a maga szintjét. Ez különösen akkor tud bántó lenni, amikor már látott a delikvens legalább egy egészségesen konfigurált medium setupot.
Ilyen nálam például a Crew. Ahhoz hogy az A10 IGP-n az ideglelés határán innen játszak vele olyan szinten kellett butítani, hogy az már fájt. Nem konzolszinten, hanem sokkal durvábban és bizonyos helyeken még így is nehezen kezelhető. Jobbnak láttam pihentetni. Pár régi címet kicsit leporolni viszont jó ez az IGP (csak mint korábban írtam, nem mindig kiszámítható a végeredmény a portolás minőségének függvényében).

Régebben (és talán ma is) volt erre fordított példa is, amikor egy régebbi játékmotort használó játékba készítettek, annak korát bőven meghaladó modelleket.
Ilyen volt pl NFS4-ben jó pár kocsi, ami NFS6-ot megszégyenítő polygonszámmal rendelkezett, de ettől még a környezet és a játékban alkalmazott effektek nem lettek jobbak (azért dobott ez is a játékélményen, bár ez legalább annyira lehetett érdeme az autók változatosságának, mint a grafikájának).

Azt tudom még elképzelni, hogy a Prof. számára nem összeegyeztethető az a látvány, amikor pl adott egy közeliként még akár valóban szép grafika, a távolban pedig ehhez képest PC-s szemmel gyenge részletek. Annak aki egy mesterlövész játékban éppen a távoli részekre fókuszál és erre szinte rááll az agya egy ilyen kép láttán ez roppant bántó lehet.
Anno játszottam Halo sorozattal konzolon, nekem ugyan az kicsit irányítás szenvedés volt, de összességében élveztem, mert közben lehetett oltani egymást azzal a haverral, akivel multiztunk, jókat derültünk és jó a játékmenet is, amely viszont teljesen más lehet mint egy Arma és más hozzáállást igényel.
Ott egyébként éppen az volt a grafikai csavar, hogy emlékeim szerint a 3 és 4 között volt egy komoly grafikai ugrás. Míg az Xboxra írt 3 egy az Xbox 360 idejében már avittnak számító motort és részletességet használt végig stabil teljesítményt nyújtva, addig a 360-as konzolt kvázi túllépő (visszaportolt?) eredetileg Xbox One-ra kiadott Halo 4 a masszív grafikai ugrásért cserébe konkrétan beszaggatott több jelenetnél is.

Én kicsit úgy látom, hogy itt teljesen feleslegesen ütközött a grafikai minőséggel szembeni elvárás és precíziós kooordinációt igénylő játékmód a konzolléttel. Tökkéletesen feleslegesen :)
utóbbi olyan mintha én egy NFS-t tennék egy LFS vagy AC mellé.

Amikor kipróbáltam NFS HP 2010-et mosolyogtam, hogy mennyivel újabb mint a Porsche 2000 mégis fut. Aztán mentem free run módban pár "kört" és picit ráuntam. Sokkal újabb mint a Porsche, de még ahhoz mérten mágnesvasút, 220-as átlaggal lehet menni egy boxterrel 0 gyakorlással.
Arra viszont jó, hogy agyhalot módban üssek el pár percet, hogy a lábam alatt duplo kisvasút megy székem konkrétan nem fér az asztal elé (szia Laca!) és a szemem sarkából figyelve még éppen el kaphatom fél kézzel a kölyköt mielőtt elcsúszik és koppan a feje. Legalább addig sem Sophia hercegnő megy azon a TV-n a fiamnak (a fiamnak?).

Grafikában az előbbi túlléphet az utóbbiakon (nem, nem Sophia, azon remélem otthon lépnek túl, hamar!), de teljesen más játékélményt kínál és más közönséget céloz. Persze rallyban vannak törekvések, ahol választani lehet a játékmódok között. Konkrétan kikapcsolódás az egyik kihívás a másik jelszava. Ki ezt, ki azt élvezi jobban.
Engem mostanában biztosan frusztrálna a masszív kihívásos játékmód, van abból most IRL elég.
Az sem lehet véletlen, hogy csőrmesternek ajánlott egy kis pihenés egy pörgős multi előtt.

Laca! Egészen nyugodtan szedd szét a hozzászólásomat nyelvtanilag (erre most konkrétan kérlek), kiemelt figyelmet fordítva a vessző használatára, mert számomra jelenleg megterhelő. Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#131086) Lacielvtárs válasza HSM (#131049) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ohhh, hát ez azért eléggé kiábrándító...
és mennyi idő alatt égett be?

jó reggelt népség :D végre péntek van :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131087) stratova válasza Lacielvtárs (#131086) üzenetére


stratova
veterán

Az van elvtársUram! Nálam pedig rögtön az első mondatban hibás a két tagmondat egyes- illetve többesszámot tekintve. Laca, sárkány hibázott, sárkány kiszáll. "Megy" dolgozni. Vége.

[ Szerkesztve ]

(#131088) norbert1998 válasza stratova (#131085) üzenetére


norbert1998
veterán

0.3 hab

(#131089) CJ4567 válasza stratova (#131085) üzenetére


CJ4567
veterán

A Halo 4 amikor kijött, még sehol se volt az Xbox One. :)

The Crew-ot a volt gépemmel (HD6770, 4GB RAM, Xeon E5440) játszottam, ahogy mondod, konzol alá butítva, városban 20-25FPS, mégis így játszottam 200 órát, és PVP-ben tudtam érvényesülni. (Gold 4 rank, bronz 4-ről indulsz.)

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#131090) stratova válasza CJ4567 (#131089) üzenetére


stratova
veterán

Uram elismerésem. Talán 800 MHz IGP OC mellet egálban lehettünk.

Az úgy maga a kihívás, amikor az agyad a CPU branch prediction része, hogy most éppen mikor meddig nyomjad le a billentyűt, hogy a meg-meg röccenő (finom voltam) pár miliszekundumot késő játékmenet mellett nagy sebességnél még éppen kiadja egy kanyar.
Nekem látszólag most jobban esik a laza kikapcsolódás. Illetve viszonylag közelről nézett FHD TV-n már túl bántó egy 1600x900 alatti felbontás (már a natív is), amikor a 15,6"-os FHD gépet használom napi 8+ órában.
Hasonló élmény, mint amikor Pentium M 745+GeforceGo 7300 kombinációval próbáltam Test Drive Unlimited-et szelidíteni (hmm... viszont az most nem mehet rosszul az APU-n).

[ Szerkesztve ]

(#131091) DiszNóÓl válasza stratova (#131085) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Hát én a Crew-al nem tudtam normálisan játszani, fos fps, szerver lagg(amikor ingyenessé vált utána játszottam vele szóval biztos leterhelt volt vagy szokásos uborka szerverek). Úgyhogy akkortájt inkább maradt a GTA, csak ugye Laci nélkül fos :(((

HATER

(#131092) CJ4567 válasza stratova (#131090) üzenetére


CJ4567
veterán

De nekem nem 6670-em volt, hanem 6770-em. Megszokható, ha nagyon játszani akarsz a játékkal. :D

No Sana No Life

(#131093) stratova válasza CJ4567 (#131092) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm nem. :N Még itt is szivatni magamat.. annyit nem ér, még úgy sem hogy ingyen volt. Akkor már inkább fórumozok ha kockulni akarok, vagy valami egyéb nem PC vonatkozású tevékenységet keresek.
DiszNóÓl egyedül minden játék ideig óráig jó csak (magas labda...), legalábbis amennyire nem történetorientált játékfejlesztés zajlik jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#131094) #Morcosmedve válasza stratova (#131083) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Meglátogatott Lili? :DDD

© asszongya'hogy

(#131095) CJ4567 válasza stratova (#131093) üzenetére


CJ4567
veterán

Ajánlom a LiS-t kipróbálni, ha történetorientált játékot szeretnél, Steamen ingyenes az egész első epizód. APU bőven elég a játéknak, UE3 alatt fut, egy-két optimalizálatlan rész van később a játékban.

Én képes voltam E8400 + 4670-el végigjátszani a GTA V-t, na az már tényleg az önsanyargatás kategória volt, de játszani akartam a játékkal. :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#131096) #Morcosmedve válasza stratova (#131085) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na, de egy pillanat.

Mi (mondjuk Heki és én) 4k-ról vagy 4k HDR-ről beszélgetünk. Oda miért is nem jó a 30 vagy 60FPS? Rádásul az utóbbi a gyakori. Az lehet egyedi, de nálam ez mellé van 17ms teljes válaszidő társul, ami 4k monitornál sem biztos, hogy jobb.

Ha most leveszem FHD-ra a PS Pro-t, akkor meg még kedvezőbb a helyzet. Azt nem gondolnám, hogy a tv 120Hz-ét eléri bármelyik játék-ilyenkor sem enged a tv csak 60-at, de ha nagyon gáz lenne problem solved - sima PS-en meg elég eleve.

A játékoknál én eddig nem láttam, hogy olyan szar lenne a grafika (minden PC topikban azt olvasni, hogy toporgás van eleve grafikában) plusz nincs sose tearing. Tény, a GTA V, amit láttam gépen is, ez nem rosszabb konzolon. Egy érvet lehet megemlíteni a PC-n, az online FPS-t. Mondjuk az is lehet, hogy az én lustaságom, hogy nem nézek utána az egér+billnek konzolra-> nem is érdekel, mert nem is akarok ezekkel szarakodni egy kisasztalról.
Majd belinkelek képet, ha valakit érdekel.

A maradék véleményem, pedig az, hogy egy gamer-hasonló monitor és hozzá vga, hogy tényleg kapjál plusz-t, ami 4k-ban szerintem még mindig határeset, már eléri az ember a konzol-tv-t és még nem vett mást.

Szerintem ez nem vitaindító, hanem inkább tény. Higyjétek el, amennyit PC-ztem, de lehet mondhatom ezt más nevében is, nem kell ennyire rápörögni a vs-re, mert nem lesz plusz igazság.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#131097) CJ4567


CJ4567
veterán

5,2"-on se a legszebb(és itt nagyon finom voltam), kíváncsi vagyok a véleményeitekre. :DDD (Huawei P9-en csak 1x PSP felbontásban megy a Gran Turismo PSP emuban.)

Stratova: Asztali 7300GT-vel már 1024x768-ban 30FPS felett fut a Dead Space 3, bár egy HT-s Pentium 4 volt mellette.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#131098) stratova válasza #Morcosmedve (#131096) üzenetére


stratova
veterán

Szándékosan nem lovagoltam a 60+ 120+ fps masterrece-en mert többektől olvastam más topikban is, hogy valamiért konzolon gördülékenyebb a 30 fps, legyen ennek oka akár össz. válaszidő akár bármi más. A mostani konzolokon eleve szebb a látvány, mint amiket én példának hoztam. De ha egy mesterlővésszel kellene kémlelnem a távolt, lehet én is megzakkannék a különbségtől.
A masszív DoF amire Prof. Hab panaszkodik viszont az első képen is jelen van, még ha nem is olyan bántó mértékben, mint mondjuk egy PS4 Second Son esetében. Őt zavarja, titeket és engem (a Bandi képei látott mértékű) meg nem, ahogy a felskálázott 4K-t is akkor szúrnám ki, ha nagyon akarnám. Mert sokkal régebbi címek elé ülök le néha, mint ezek és a vicc hogy aki nem játszik ilyesmit (pl anyós) az egy NFS 2000-re rácsodálkozik, hogy milyen szép (mondjuk a vízeséses naplementés pályaszakasz, szimplán mert hangulatos), mire mosolyogva megjegyzem, hogy ennél ma már sokkal szebbek is vannak.
De amilyen címekkel ő játszik ott ez tényleg zavaró lenne. A csordának sincsen árnyéka, ahogy PC-n sem lenne adott beállításnál.

Summa summarum, szerintem a mostani legfrissebb konzolgeneráció abszolút nem rossz, csak annak aki egy teljesen más részletességhez szokott (nyilván nem én) madártávlatban is, nem fog erre hümmögve bólogatni.

[ Szerkesztve ]

(#131099) hackeeeee válasza stratova (#131098) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amiket Én betettem képeket, azok pl. One X-es scrshoot-ok.

Amikor megvolt a Ti, direkt szórakoztam a 30-60 fps lock-kal (akkor még megvolt a One S), és minden össze vissza akadt a magas frametime miatt.. Ehhez képest One X-en, pl. a Motorsport 7 full smooth 60 fps-sel, a Horizon 3-nál érződik a 30 fps, de akkor sem annyira zavaró, mint pc-n, lock-olt fps mellett.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131100) stratova


stratova
veterán

Amúgy szerintem ami abszolút odab@szós lehetne egy AMD Fenhuang felépítésű konzol Zen/Zen2/Zen3 CPU résszel ÉS jól optimalizált motorral, még erősebb GPU-val csak azt nem fizetné meg senki, lásd pl Intel árazását Vega G H-ra. Akkor lehetne igazán nagy részletességet prezentálni, nagyobb távolságban is. Itt hardveres korlátok vannak, amiket esetenként tényleg nagyon ügyesen próbálnak áthidalni a fejlesztők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.