Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#131151) Lacielvtárs válasza bandi0000 (#131150) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mijjje mán mogint ;]
Az a legnagyobb bajom hogy vagyok olyan balfék hogy 'hiszek' nektek :DDD :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131152) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#131147) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez tényleg kint van, volt.. Nem tudom kint van-e még. :)

Véleményem szubjektív...

(#131153) stratova válasza Lacielvtárs (#131151) üzenetére


stratova
veterán

Szóval... ezek tényleg feljavított közterületi elemek :) nem ps.

(#131154) norbert1998 válasza MiklosSaS (#131132) üzenetére


norbert1998
veterán

Egyetértek, hogy el kellene gondolkoznod a váltáson. Esetleg ha előre láthatólag javulhat jelentősen a helyzet itt, a saját vállalkozásodban, akkor valóban nagy dilemma, viszont ha maradna ugyanez a gürizés, akkor inkább hagyd az egészet. Van egy kislányod, és egy mini-sasod, meg tervezel egyet még kisebb architektúrára építeni. Szerintem velük legyél inkább, nem éri meg, nincs az a pénz, amiért megéri neked az, hogy lemaradj a legelvesztegethetőbb pillanatokról az életben, azért, mert épp dolgoztál este kilencig. Teszemazt miniSas első lépései, futása, szavai, össze nem dőlt homokvára-BTW, ha nincs homokozó, javaslom, hamar kerits egyet,anélkül nincs gyerekkor- vagy egy családi portré rajza, amin akár úgy is szerepelhetsz, mint aki éppen távozik a háztól/csaladtol egy táskával a kezében, a rossz oldalon lévő kormányú autójával. És nekik még ennél is sokkal rosszabb, mint amit neked itt felvázoltam.

De ha másért nem is, legalább azért, hogy legyen időd szombat esténként a hülye csibét szivatni, hogy mikor megy már baCCni ;]

Az előző bekezdés jól mutatja, mennyire kell komolyan venned, amit írtam, hiszen majd 20 évesen semmi tapasztalatom nincs ezekről, csak vaktában lövöldözök.

Egyvalamit tudok biztosra, hogy a homokozó kihagyása majdhogynem megbocsáthatatlan vétek lenne :D

(#131155) #81556480 válasza norbert1998 (#131154) üzenetére


#81556480
törölt tag

mától a neved kisHabugi

(#131156) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Fincsibe, Sárkány, Meti meg balfaszbukfencLaci:

Egész életemben másnak melóztam, húzztam az igát rendesen, szó nélkül mindig közben arról ábrándoztam hogy egyszer eljön az a nap is amikor magamnak fogok dolgozni. Kb másfél éve eljött az a nap. Amikor elindultam ezen az úton az hittem "robbantani" fogok a villanyszerelés/tervezés-ből, visszont a sors trollkodott velem elég rendesen. Most a melóm 80-85%-a abból áll hogy más cégeknek CNC gépeket szervizelek, minta darabot készitek meg hasonló. Vagyis ugyanaz a munka amit akkor végeztem amikor mérnök voltam a kisebbik cégnél.
Istennek hála szépen indult minden és jól fizet (£30-50/h) szóval van mire alapozni. A baj az hogy egyelőre hárman csináljuk, én és két technikus akiket felvettem. Van még pár alkalmi melós akiket akkor hívok amikor szûkségem van rájuk. Szóval, még kell egy kis idő hogy tudtam azt hogy stabilan megy minden, és akkor alkalmazni tudok egy elektronika ès egy gépész mérnököt. Onnantól kezdve kevesebb mint a fele időmet fogok munkával tölteni.
Kis idő kell még....max 1 év. Igaz, szép és kecsegtető az igazgatói szék..de akkor is csak szolga lennék és le kellene mondjak az álmaimról.
Nemet fogok mondani szerdán. Ha 40 évesen feladom, lehet többé nem lesz lehetőségem újra belevágni. Nem tehetem....el szeretnék érni pár dolgot az életben...csak sajnos nem megy áldozat nélkül. Én anno a semmiről indultam..csak egy mérnöki diplomám volt semmi több...lassan de lassan közelebb érek a célhoz. Szóval jól van ez.

Meg aztán én egy nyafogós természetü ember vagyok..ha esik az a baj, ha süt a nap az a baj. Akkor is jajgatnék ha fele ennyit dolgoznék. Nehéz eset vagyok ezért sokan nem is birnak.

Ennyi, kanyarodjuk vissza a kocka dolgokhoz. Mi érné meg jobban nekem:

1. Vegyek egy csoda SSD-ét ( NVME, pcie 250-260 gb) a nagy gépbe és a mostanit rakjam bele a laposba. Ez £100-120 körül volna.

2. Tartsam meg a mostanit hiszen rendben van, MLC, van még rá 3 év garancia és vegyek valami olcsóbb 250 gb körüli sima sata ssd-ét a laposba oszt csókolom. Ezt megusznám olyan £50-60-ból?

Tehát?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#131157) stratova


stratova
veterán

Világos, csak az iménti hozzászólásból úgy tűnt besokalltál, de eszerint ez egy pillanatnyi leterheltségből adódó bejegyzés volt. Esetleg érdemes lenne megbeszélni a nejeddel is, ő hogyan látja a helyzetet s a családra fotdított időt, valamit ebből adódóan a te és saját állapotát.
Ami az SSD-t illeti én itt az olcsóbb forgatókönyvre szavazok.

[ Szerkesztve ]

(#131158) Methionyl válasza MiklosSaS (#131156) üzenetére


Methionyl
senior tag

Ebbe az egészbe a röhej miután leírtam elhívott beszélgetni a főnököm.
Közli, hogy van lehetőség átmenni architech csoportba (kb legmagasabb szint illetve, kiemelném, hogy arhitechteket min 8+ év tapasztalattal szokás hívni, csak ez a csoport neve + mert benne mindenki az is ) ergo kurva jól festenék én ott a 23 évemmel a 40+ pár ember mellet :U

Ezt maga a "fő boss" ajánlott be, főnököm is meglepődött ezen, hogy milyen "hírem" van :D

Bér illetve egyéb dolgokról jövőhéten beszélgetés..de ez már önmagában hatalmas megtiszteltetés, arról nem beszélve, hogy rengeteg tapasztalatot tudok mégjobban magamba szívni aminek duplán örülök, mert néha a munkám (hálózat) a hobbim (pc mellet), hát ha még pénzt is tudnék kicsikarni, akkor ugrás :K Bár a társaság nem ugyan az..egy épületben maradnánk régiekkel (akikkel nagyon jóba vagyok)

szóval dilemma dilemma..:D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#131159) norbert1998 válasza MiklosSaS (#131156) üzenetére


norbert1998
veterán

Egyetértek a sárkánnyal, ez családi döntés, és olcsóbb ssd.

Viszont ha úgy látod, akkor folytasd a céget, futtasd fel, aztán érd el, hogy napi sötétedés előtt már haza tudj járni, és teljes lehet az örömöd, sírni fogsz az amd cuccok után ;]

Methy fiatal vagy, mozdulj, ha jó, szerintem.
Mondjuk én eddig azt gondoltam, hogy olyan 30-40 között vagy :DD

[ Szerkesztve ]

(#131160) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Család mindenben támogat. Tudják hogy értük csinálom....ha egyedül lennék elég volna két sült krumpli is naponta....

Szóval na....megvan a támogatás és megértés.

Tehát "óccsó' ssd ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#131161) HSM válasza MiklosSaS (#131156) üzenetére


HSM
félisten

Tudnád-e mire használni az NVME csodát? Mert olyan sokkal nem kerülne többe, de feleslegesen elherdálni 50-60 fontot se akkora móka. Mondjuk legalább nem fúrna tovább a kíváncsiság és upgrade-elhetnék. ;]

(#131162) #81556480


#81556480
törölt tag

Gutentág!

László indul lö Franciaországba

(#131163) stratova válasza #81556480 (#131162) üzenetére


stratova
veterán

Bon voyage!

(#131164) #81556480 válasza stratova (#131163) üzenetére


#81556480
törölt tag

Cyka blyat

(#131165) bandi0000 válasza #81556480 (#131162) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Zinedine Zidane !

Xbox One: bandymnc

(#131166) #81556480 válasza bandi0000 (#131165) üzenetére


#81556480
törölt tag

Linkeld már be a family guyból a zidane üdvözlést 👺
Csak hogy jól induljon a nap

[ Szerkesztve ]

(#131167) bandi0000 válasza #81556480 (#131166) üzenetére


bandi0000
nagyúr

erre gondolsz?

Xbox One: bandymnc

(#131168) #81556480 válasza bandi0000 (#131167) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ja genaut.

(#131169) Lacielvtárs válasza #81556480 (#131162) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Guttteeenn taaaaaag :C

Itthoni László, marad itthon :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131170) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Srácok ez a mate 10 brutál jó telcsi :C
Hasít, gyönyörű képe van, korrekt kamera, és alig nagyobb mint a honor 8,király :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131171) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Rockstar bundle...

Véleményem szubjektív...

(#131172) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ez

vagy

Ez

legyen?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#131173) #81556480 válasza hackeeeee (#131171) üzenetére


#81556480
törölt tag

Valaki vehetne nekem egy 15$osat. Ha hazaértem kifizetem, de kintről nem tudom elintézni 😒

(#131174) Habugi válasza MiklosSaS (#131172) üzenetére


Habugi
addikt

Utóbbi de Pro.. :)

MLC > TLC

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#131175) MiklosSaS válasza Habugi (#131174) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tudom mi az MLC/TLC, de nekem nem erim meg a pro. Draga, ugyis 2 evente cserelgettem annyit meg ha a bazarban veszem a sarki qrvatul akkor is menni fog. Ha nem akkor garancia....

Olvasgatom hogy azert izzik a samu rendesen hasznalat kozben.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#131176) Habugi válasza MiklosSaS (#131175) üzenetére


Habugi
addikt

Akkor lásd azt a válaszomban a Pro helyett hogy most válaszoltam harmadszor erre a kérdésedre amióta felmerült benned h SSD-t vennél. ;]

Ezt az EVO vs PRO árdifit egyszer sem vettem számításba, révén rólad van szó, a melegedésre pedig ezúttal nem írok semmit.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#131177) Methionyl


Methionyl
senior tag

Alakulunk..

Gammaxx 300-at cseréltem erre: Prolimatech Megahalems + akasa piranha

Gammaxx IBT_4.7Ghz-1.264V

Megahalems: [1.] [2.]

Ez így nekem bőven elég első körökben. Csendes az egész gép..
Jobban megszeretem mint a másikat :D

Gflops-on lehetne még csiszolni de RAM-okhoz nem nyúlok egyelőre..kényes k*vák :D

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#131178) hackeeeee válasza Methionyl (#131177) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kennyedneki. Okozzon annyi örömöt, mint annó nekem. Játssz vele sokat. Igényli. :)

4.7-en ez egész jó.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131179) Speed® válasza Methionyl (#131177) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

ps.: beugrott, hogy mire hajaz a borda..

:DDD

Ha figyelembe veszem a hackeeee féle 5GHz feszültséget, ez nagyon jó érték.
Momentán kicsit fura is, 300MHzért bekérne +0.2Vot? Érdekes, teszteld ki ;]

(#131180) HSM válasza Lacielvtárs (#131170) üzenetére


HSM
félisten

Meglépted akkor a cserét? :) Pro vagy sima?

(#131177) Methionyl: Az egyik, ha nem a legjobb 12cm-es toronyhűtő. Grat hozzá, igazán jó választás. :K
Én is ilyet szerettem volna, de értelmes áron beszerezhetetlen volt, mikor kellett volna.

(#131176) Habugi: +1 az MLC-nek. Én is valami 256GB-os, MLC-s+NVMe holmit vadásznék. Mintha 950 Pro-ból lenne is pont ilyen... [link]

[ Szerkesztve ]

(#131181) hackeeeee válasza Speed® (#131179) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

4.8-at tud 1.295-1.315V-n, viszont a 4.9-hez már 1.395V-t kér, az 5GHz-t pedig, láttad. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131182) Speed® válasza hackeeeee (#131181) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor 24/7re a 4.8 meglesz neki, addig skáláz rendesen..+100MHz/0.1V már para.

(#131183) CJ4567 válasza Lacielvtárs (#131170) üzenetére


CJ4567
veterán

Grat! :C

Én november végén váltottam a G2-mről egy P9-re, az EMUI-t szokni kellett, ezt leszámítva mindenben előrelépés volt. :)

No Sana No Life

(#131184) Habugi válasza Speed® (#131182) üzenetére


Habugi
addikt

De legalább 1.45-ön belül benne van az 5Ghz és Sky nem Kaby, jó kis kocka az. :K

Lazán megkapná tőlem, a 6600K is 1.42-vel brummogja a 4.7-et több mint két éve, Armához minden 100Mhz sokat számít. :o :(((

(#131180) HSM:

Jah, ilyet húztam be nemrég, morcosnak is echte ilyen volt.

Aprón rendszeresen akad mostanában, ráadásul alig 5k-val drágábban mint amennyiért "baráti" áron behúztam.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#131185) hackeeeee válasza Speed® (#131182) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

5GHz felett is skálázódott még. 1 szálon meghajtottam 5.1-5.2-n, még ott is gyorsult.

Nem tudom, hogy hol a vége annak a procinak... Megnézném LN2 alatt.. :)

Amúgy jah. 4.8 a határ, felette kezdi el kérni a feszt.

@Hablaty: Nálad lehet még el is lenne a Raven-ben. Nálam az XB-ben azért már melege volt 1.45V körül. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131186) Habugi válasza hackeeeee (#131185) üzenetére


Habugi
addikt

Sztem az utolsó állapotos XB-d szintjét csak akkor érném el a Ravennel ha folyamatosan mennének benne a 18asok, legalábbis az utolsó képeid/mérések alapján, "finomhangoltad".

Az biztos h nem lennék vele szívbajos, bírják ezek a strapát. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#131187) Speed® válasza hackeeeee (#131185) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én nem, sajnálnám szétgyilkolni egy kétes értékű eredményért :)
Persze jó dolog az elképzelhetetlen sebesség, de csak screenshot.

(#131188) hackeeeee válasza Habugi (#131186) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A nagy ventik miatt lehet hozott volna pár fokot az SA-val.. Jó lett volna kipróbálni.. No sebaj. Majd valami übertuning ryzennel. ;]

Véleményem szubjektív...

(#131189) HSM válasza Habugi (#131186) üzenetére


HSM
félisten

Amúgy a HAF XB annyira nem szellőzik jól, mint amennyire kinéz. Nekem is volt, a két első venti szele úgy elveszett a térben, mintha ott se lettek volna. Mondjuk ha van felül is egy nagy venti, úgy már jó lehet, nem tudom hackeeeee-nél mi most az aktuális konfigurációja a háznak.

(#131190) Speed® válasza HSM (#131189) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem is volt, sikítva menekültem tőle kb., 2 hét után tele volt porral a front, akárhogy takarítottam. A VGA oldalt szépen be tudott fulladni, windowed verzió átka :S Aztán jött az Aeneas, amivel már kicsit értelmesebben szellőzött minden, alul-felül. Cserébe horror szerelési hülyeségekkel volt tarkítva, az akkori Triton AIOm miatt erre a projectre is ragequitet nyomtam..azóta meg ProdigyMmel szívatom magam :DDD

(#131191) hackeeeee válasza HSM (#131189) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem van felül egy 200-as venti, ami termel kifelé, az biza elég sokat számít.

Plusz, attól függ, hogy milyen légnyomású/légszállítású venti van elől. A viperek is elég jól tolták, de a 120p-k is. A végén, és most is a 120p-k mennek benne, azok tolják a levegőt elég rendesen. De a legtöbbet a felső 200-as számít.

Véleményem szubjektív...

(#131192) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ha már ház téma lassan 4 éves a Phanteks Enthoo primo házam. Többször nekiugrottam a cseréjén pusztán csak azért nert kicsit már unom de egyelőre jobbat £200 (60.000 HUF) körül nem találtam.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#131193) HSM válasza Speed® (#131190) üzenetére


HSM
félisten

Nekem Silverstone FT01 van 2013 óta. Bár nem hibátlan, de imádom. :K Nagyon jól ki van találva benne jópár dolog, ami nekem fontos.

(#131191) hackeeeee: Nekem a sima XB volt, a két gyári kopterrel elöl. Igen, azért írtam, ha van fenn egy 20centis kopter, az nagyon sokat javíthat a helyzeten, hogy szépen telibefúj mindent. :K

(#131194) Methionyl


Methionyl
senior tag

Osztom Speed(r) véleményét. Végtelenségik nem akarom gyilkolni se. Ez a fesz - órajel - hőmérsékleg trió tökéletes összhang. Megnézni mi a vége pedig..hát már megelőztek :) most 4.7 vagy 4.8..nem Armázok :N :D

HSM: Nagyon jó pénzért jutottam a hűtőhöz :K

Ha már SSD téma. Végül 16k-ért vettem egy UV400-at. Rendszernek van használva, 120GB, TBW: 50TB, 30-34 fok mellet üzemel (mondjuk pont a cpu socket mögött van). Eddig nincs probléma vele. Mondjuk a ssdok nem ismeri fel..

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#131195) hackeeeee válasza Methionyl (#131194) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

4.8 bőven facca, Én úgy toltam 24/7.

Próbáld ki 1.295V-n. Nem biztos, hogy menni fog, de próba szerencse. Ha nem, akkor 1.315V, ugyan úgy LLC5-tel, és ennyi. :)

ASMedia-re kötötted, vagy INtelre? Az AS MEdia vezérlő Nekem le volt tilva, soha az életben nem használtam.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131196) Lacielvtárs válasza HSM (#131180) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, pro lett :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131197) Lacielvtárs válasza CJ4567 (#131183) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Kérlek alasan, ez mindenben sokkal jobb :DD
De a sebesség és a kepminoseg ami lenyűgözött :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131198) bandi0000 válasza Lacielvtárs (#131197) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Én is nézegettem, szép szép de a note jobban tetszik, vagyis csak a lekerekítés miatt, a hüvelytől félek szoftveresen valamiért, de gondolom ezek a felső kat. Ok jobbak

Xbox One: bandymnc

(#131199) Lacielvtárs válasza bandi0000 (#131198) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A note 8 sem rossz, főnökömnek olyan van.
Az is tetszik, de nekem pont az emui jön be jobban.
A szoftvere ennek is elég jó de a note 8 is rendben van.
Nekem pont a lekerekített kijelző miatt nem jön be a note 8.
Meg ennek nem elől van van az ujjlenyomat olvasó, így nem kell 'atszoknom' :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#131200) bandi0000 válasza Lacielvtárs (#131199) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Note nak se elől van :D de te annyira vagy/leszel huawei es mint én samus, ha csak nem csinálnak hülyeséget mindig jó lesz a friss modell :D

Xbox One: bandymnc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.