Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) V/ válasza Lauda (#8200) üzenetére


V/
Topikgazda

Kaptam már 5 napra is Kínából ajánlott, elsőbbségi küldeményt nekem ingyen szállítással, pont jött egy konténer ide és el tudták küldeni, ha nem vacakolnak sehol sem vele, akkor gyors a dolog.

(#8202) haxy27


haxy27
aktív tag

Nekem most az egyik csomagom fent akadt a vámon, de az értéke csak 3 300ft. A kérdésem az hogy ilyenkor ha kérik a papírokat akkor is kell fizetnem a 3500ft postai díjat? Vagy nem is azokat a papírokat kell ilyen esetben be adni? Mondjuk más fajtát nem látok a posta oldalán. Így még nem jártam hogy olyan csomagomat kelet vámolni ami olcsóbb mint ami után fizetni kell.

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#8203) UberMutant válasza haxy27 (#8202) üzenetére


UberMutant
őstag

az összefoglalóban tényleg nincs meg a válasz erre a kérdésre? vagy csak nem olvastad?

(#8204) haxy27 válasza UberMutant (#8203) üzenetére


haxy27
aktív tag

Jogos tényleg ott van igaz pont afelett van ahol nézelődtem de hát az ember már csak ilyen. Gondoltam ha vámeljárás alá került rész olvasom ott lesz felette van.. :D

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#8205) haxy27 válasza UberMutant (#8203) üzenetére


haxy27
aktív tag

Hát át olvastam többször de nem az a rész a 22 Euró felettire vonatkozik és nem a 22 euro alattira. Arról egy szó sincs csak hogy vám és áfa mentes.. Jó még nem kérték a papírokat de az egy hét mire kérik. és még nem telt el.

De szerencsére felvették a telefont. Csak be kell adni a papírokat és ennyi nem kell fizetni semmit sem.

[ Szerkesztve ]

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#8207) V/ válasza haxy27 (#8205) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában be van írva a kérdésedre vonatkozó válasz. Ami nincs azt nem kell fizetni.
Az Összefoglalóban ez is szerepel és nem most írtam be:
Mivel nem tudják eldönteni ránézésre, hogy mennyi az értéke a küldeménynek, ezért kérhetik igazolni azt. Ha az értéke kevesebb 22 €-nál azok esetén is, mivel nem tudhatják, hogy mennyiért vásároltad.
Természetesen, ha megkapják az igazolásokat akkor a vámeljárás nem kerül folytatásra és továbbítják a küldeményt kézbesítésre.

Mivel nem te döntöd el hogy vámeljárás van hanem ők, ezért neked ugyanúgy ki kell tölteni a nyomtatványukat, beküldeni a vételár igazolásokat, mint a nagy értékű dolgok esetén és ahogy le van írva az Összefoglalóban 7. Vámügyintézésről néhány gondolat.
Ha látják hogy értékhatár alatti akkor nem folytatják a vámeljárást és továbbítják kézbesítésre a küldeményedet.
Csak befejezett és áfa, vám fizetési kötelezettséges vámeljárás esetén kell a postai eljárási költséget kifizetni. Más esetben nem.
Persze nem forintoznak hanem a $ árat fogják €-ra átszámolni az EKB keresztárfolyamán.

Azt a telefon hívást meg is spórolhattad volna.

[ Szerkesztve ]

(#8208) vandor01 válasza stigma (#8181) üzenetére


vandor01
őstag

holnap szállitás!
reggel 8-9 kozott kukkancs ra hogy kiadtak-e kiszallitasra!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8209) V/


V/
Topikgazda

Még érvényes az EU warehouse 10 %-os kupon!

(#8210) ragabor


ragabor
csendes tag

Sziasztok!
A Bangoodról rendeltem tegnap és lehet elszűrtam a szállítási módot. A Priority Direct Mail az az euból jön vagy szopóka lesz a vámon?
Köszi a segítséget!

(#8211) V/ válasza ragabor (#8210) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem EU Warehouse-ból vásároltál az mind EU-n kívülről jön. Ha EU Priority Line a szállítási mód, akkor az lenne az a szállítás amire gondolsz, hogy áfamentes.
Ha PDM akkor meg ezt kellett volna fizetned Tariff Insurance, így ha ennél lenne fizetnivaló azt ők átvállalják.
De ezek benne vannak az Összefoglalóban is. 8. Speciális szállítási módok

[ Szerkesztve ]

(#8212) ragabor válasza V/ (#8211) üzenetére


ragabor
csendes tag

Sajnos nem voltam elég figyelmes, pedig próbáltam utána menni a dolognak Sok helyen azt találtam mint biztos szállítás: European Direct Mail és sikerült erre asszociálnom… Miután leütöttem a terméket bevillant, hogy lehet elcsesztem, és azonnal írtam nekik, hogy változtatnék a szállítási módon. Este küldték, hogy shipped, a levelemre meg nincs válasz. Akkor ez ennyi, és így jártam gondolom.

(#8213) V/ válasza ragabor (#8212) üzenetére


V/
Topikgazda

Elnevezést váltottak, bár az EU az maradt. Van amikor ezután sem kell fizetni, de függ attól is hogy mit vettél. tablet, mobil az nagy mértékű eséllyel áfás lesz.

(#8214) ragabor válasza V/ (#8213) üzenetére


ragabor
csendes tag

Értem. Tablet, és 20.000Ft. Gondolom már nem tudom lemondani a rendelést vagy bármi.

[ Szerkesztve ]

(#8215) V/ válasza ragabor (#8214) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha szállítást bejelölték akkor már nem. Véletlenül a nem jelölt a tariff insurance-t, ott volt a shippiing insurance előtt?

(#8216) ragabor válasza V/ (#8215) üzenetére


ragabor
csendes tag

Remek. Akkor a sok téves , félrossz infók miatt csesztem el ami sok helyen fellelhető...
Nem, hogy a fene egye meg, mivel ugye nincs rá szükség, gondoltam akkor.

(#8217) kbyte1024


kbyte1024
addikt

waow 3hete rendelt cuccom ma hozza a GLS.Gyorsak voltak:) első rendelésem innen de frankó,nem úgy mint a "másik nagy"

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8218) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok.

70 dolláros tétel kinából EU piority line-al nem fogják meg a vámosok?

Elvileg tudom nem de inkább megkérdezem mielőtt megrendelem. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#8219) kbyte1024 válasza Exelsior (#8218) üzenetére


kbyte1024
addikt

azzal nem:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8220) DJGABI


DJGABI
addikt

helló!

[link] erre az ár alatt ír egy -20%-s kupont de a kosárnál nem engedi hozzá adni. gondolom mert flash dealben van amiatt?

gb-n ugyanennyi a legolcsóbb ilyen izzó... kuponozni ott se lehet. csődbe fognak így menni, nem fogok egyiktől se vásárolni ;]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#8221) V/ válasza DJGABI (#8220) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezért pontosan: This coupon is not available for limited offer products.

Viszont ha a kuponjaid közt rákattintasz, akkor feladja hogy mire váltható be és az év végéig felhasználható.

Erre felhasználható.

[ Szerkesztve ]

(#8222) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyen rendelésem ami a képen látható. [kép]
Azt jelzi hogy kiszállították de sajna nem kaptam meg.
Elég sok idő eltelt. Kérhetem akkor a refundot ? Vagy ha újraküldést szeretnék akkor küldik a terméket nyomkövetési számmal ?
Ezt kell kiválasztanom ugye ? " I have not received my order yet "

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#8223) V/ válasza Directors (#8222) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem volt nyomkövetési száma? Nem tudom hogy ki írta be a január 23-i 00:00:00 időponttal, mert a várható szállítási idő biztos több volt. Véletlenül valaki nem igazolta le a megérkezést? Az app használatánál könnyen mellé lehet "bökni". Mert nem szokott ez automata lenni, nekünk kell megcsinálni.


Ennél ezek az időtartamok vannak:
Order Placed Date: 2019-01-23 05:35:02
Shipped Date: 2019-01-23 21:33:06
Expected delivery date: 2019-03-15 21:33:06

Neked úgy február 26 volt a vége. Ha le lett igazolva akkor nehéz lesz megmagyarázni, ők nem tudják lezárni.

Közben visszanéztem, ami leigazoltam hogy megérkezett azt 00:00:00 időponttal jegyzik fel. Így bizony te igazoltad a megérkezést január 23-án.

A Postától nem kaptál értesítőt? Nincs náluk letétbe a csomag? Célszerű ezt ott helyben ellenőrizni, mert esetleg nem írták meg az értesítőt vagy megírták ugyan de nem kaptad meg.
Ha nincs ott akkor nyugodt szívvel írhatod, hogy a Postán nincs a nevedre küldemény.
Fizetted a szállítási biztosítást, mert csak akkor biztos a refund vagy újraküldés?
Az eredeti szállítási móddal küldik, ha nem volt nyomkövetési szám akkor most sem lesz.
Bár most még nincs a tiszta helyzet mert a 60 nap utáni visszafizetési garancia nem telt le.
Nem minden érkezik meg 30 napon belül, 40-45 nap is lehet egy normál küldeménynél.

[ Szerkesztve ]

(#8224) Directors válasza V/ (#8223) üzenetére


Directors
senior tag

Most megnéztem. Sajnos én nyomtam mellé. Nem tudtam hogy ez lesz. :( Most megtanultam. Úgynevezett tanuló pénz. :W

Akkor még van esély hogy megérkezik esetleg február végéig ? Várható szállítási időnek február 27. van megadva.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#8225) V/ válasza Directors (#8224) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem megjön, úgy 20.-ig.

(#8226) Directors válasza V/ (#8225) üzenetére


Directors
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R
Ma is tanultam valamit. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#8227) kBruce válasza ragabor (#8216) üzenetére


kBruce
csendes tag

Szia!

Írj, ha esetleg megfognák a tabletet!

(#8228) ragabor válasza kBruce (#8227) üzenetére


ragabor
csendes tag

Tudsz valamit amit én nem, vagy csak hogy tanuljatok belőle? :)

(#8229) V/ válasza ragabor (#8228) üzenetére


V/
Topikgazda

Lényeg az hogy ezt a Posta fogja szállítani. Vannak olyan állítások hogy ez is +költségmentes, de szerintem nem, mert akkor minek választható hozzá a tariff insurance?
Csak véletlen lehet ha nem kérnek vételár igazolást, nem pedig fix dolog.
A EU Priority Line esetén nem kell ilyen biztosítás és egyértelműen a GLS kézbesítéssel nincs+költség.
A visszajelzés jó lenne, hogy ezzel a szállítással akkor hogy is van.

[ Szerkesztve ]

(#8230) ragabor válasza V/ (#8229) üzenetére


ragabor
csendes tag

Rendben, megírom. Bár akkor ez sem lesz mérvadó.

(#8231) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Üdv!

Rendeltem, de nem az egyik termék kifogyott és tologatták a postázás idejét. Ezért rákattintottam az apply refund-ra, ennek kb két hete, de nem kaptam vissza a pénzt.
Mit javasoltok, mit tegyek?

Köszi:
Csaba

(#8232) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Off-ban írnék, és köszönetet akarok mondani V/ () kollégának mert töretlenül segít mindenkinek rendelni, és tanácsokat adni. :R

Én Xiaomi Mi pad 4-et rendeltem 3/32-es Global változatot, melyen Play van és könnyedén tudsz telepíteni appokat.

Megérkezett jól becsomagolva, mint ahogy rendeltem vámmentesen (Eu Priority Line) és sikeresen hozta a GLS. (január 4-én rendeltem és 2 napja érkezett meg, vámot tényleg nem kellett fizetnem)

Ezer hála érte.. :R :R :C

Ezenkívül ha a tabletet nézem akkor tökéletes állapotban érkezett, hatalmas buborékfóliában a szokványos fekete kínai ,,zacskóban"

Kibontás utána szükséges elemek sértetlenek =>bontatlan + töltőkábel+töltő+eu átalakító megvan.

Maga a Tablet Global rommal szerelt, magyar nyelv előre telepített és legújabb.
S660 és 3GB ramot elég komolynak érzem, akadást laggolást nem tapasztaltam pedig ugye ez a proci egy közép kategória csúcsprocesszora (kb S820-hoz tudnám viszonytani)

Nagyon elégedett vagyok és köszönöm mindenkinek aki segített. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8233) V/ válasza jobbacsabba (#8231) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlásnál a státuszhoz mi van írva?

(#8234) vandor01 válasza jobbacsabba (#8231) üzenetére


vandor01
őstag

minden be van lassulva remélhetoleg februar 11-tol meglodulnak a dolgok.... nalam is van 2 csomi EU Priority Line ami back orderben van de kozben a GLS mar kuldte a TN-eket a BG meg nem frissult! de mindegy is 2 hétig ugysem mozog..... varj egy kicsit turelemmel keddig aztan irjál rajuk! valszeg nincsenek sokan bent meloban csak a szukseges minimumot csinalhatjak!?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8235) vegyszer válasza vandor01 (#8234) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem kicsit vannak belassulva. Nekem még a szilveszteri rendelés folyamatban van...
:W

Pedig egyesével mind volt raktáron...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8236) jobbacsabba válasza V/ (#8233) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Order cancelled.

(#8237) jobbacsabba válasza vandor01 (#8234) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

TN a rendelés után nem sokkal nekem is volt, ami annyit jelent, hogy regisztrálták a csomagot. Viszont a shipping (CN->EU) nem történt meg, mert folyamatosan nem érkezett be a termék (azóta sincs készleten). A rendelést még kb. a tavalyi utolsó holdtölte előtt töröltem, akkor azért még volt ügyintézés, szerintem.
Deezténmáúgysenemértemmeg. :DDD

(#8238) V/ válasza jobbacsabba (#8236) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg a banki kimutatásodat a törlést követő 2. naptól kezdődően.
Ha a PayPal-on keresztül fizettél akkor nézd meg hogy ott látható-e a refund sor, annak dátumát követően 5 munkanapon belül a bankszámládon kell lenni a pénznek.
Ha egyértelmű hogy nem kaptad meg akkor tudsz írni.

[ Szerkesztve ]

(#8239) jobbacsabba válasza V/ (#8238) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

A paypalon nem látszik refund nyoma (természetesen a bankszámlámon sem).
Akkor jelzem nekik, hogy ez így nem gömbölyű.
Köszi:
Csaba

(#8240) V/ válasza jobbacsabba (#8239) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlás törlést követő napon indul a pénz és eddig én 5 munkanapon belül a számlán láttam a pénzt.
Elméletben a BG még dolgozott 28-án. Azután csúszás van 11-ig.

(#8241) jobbacsabba válasza V/ (#8240) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Nincs egy órája, hogy jött a mail a visszatérítésről. :)
Köszi a segítséget!

(#8242) tupacamaru


tupacamaru
veterán


Mik ezek a "számomra" új gombok? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8243) V/ válasza tupacamaru (#8242) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha még is meg akarnád venni, innen is kezdheted a vásárlást. Bár nem 0,01 $-ért.

[ Szerkesztve ]

(#8246) V/ válasza petyametyo (#8244) üzenetére


V/
Topikgazda

A fordító kikapcsolva esetleg látszódna hogy a porszívó esetleg sztornózva van (vissza rendelés ?) vagy valami más van vele, mondjuk beszerzés alatt
A magyar fordítást én nem értem, az angol jobban szokva.
A várható szállítási idő az túl rövid, a január 26-i vásárlásra január 29 van írva az nem jó, eleve 7 naptól indul a EU Priority Line.
Így biztos nem fogják még szállítani, az ajándék az jöhet külön.
A látható személyes adatok miatt töröltem a hsz-eket.

[ Szerkesztve ]

(#8247) petyametyo válasza V/ (#8246) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Köszönöm .Linkelek akkor olyat amin nincs adat és angol . :R

(#8248) petyametyo


petyametyo
aktív tag

(#8249) petyametyo


petyametyo
aktív tag

(#8250) V/ válasza petyametyo (#8248) üzenetére


V/
Topikgazda

Így már egyértelmű. Nincs raktáron (a back order státusz ezt jelenti) így nem tudják küldeni. ha most megnézed csak előrendelésben van és írják hogy február 14-én várható. Így a tiédet is csak azután tudják szállítani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.