Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) V/ válasza Ance (#8100) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre nem indítható PayPal dispute, te kérheted a vásárlás törlését a Banggoodtól, ha nem adnák fel a vállalt időben.
A pénz biztos náluk van már, a bankod már a lekönyvelt tételeknél tartja nyilván? Ha még zárolt lenne, akkor az pénz nincs a BG-nél.

[ Szerkesztve ]

(#8102) Ance válasza V/ (#8101) üzenetére


Ance
őstag

Lekönyvelt tétel.

És ha nem adja vissza? Mert eddig is csak hazudoznak folyamatosan.

(#8103) Lauda válasza Ance (#8102) üzenetére


Lauda
félisten

Mit hazudoztak? Az látszik, hogy nem adták fel a csomagot, innentől a banggood sara.

(#8104) V/ válasza Ance (#8102) üzenetére


V/
Topikgazda

Már ketten is írtuk, mondd vissza a rendelést. Ha ez történik a pénzed automatikusan visszaindul.
Contact Us, Order&tax, Cancel order
Vagy megvárod hogy elküldjék.

Ha feladják, akkor a megérkezésig kell várnod és ha akkor nem kapod meg kéred vissza a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#8105) Ance válasza Lauda (#8103) üzenetére


Ance
őstag

Több rendelésem volt egyszerre és mindig a másikról beszéltek, hogy már úton van, meg feladták. Mindig javítani kell őket, hogy nem arról a megrendelésről beszélünk. A másik, hogy 2 nap múlva minden rendben lesz, fel lesz adva, de ezt 3-szor játszották el.

(#8106) Lauda


Lauda
félisten

(#8107) vandor01


vandor01
őstag

x

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8108) V/ válasza Lauda (#8106) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell ez ide, hülyeség.
Magyarázat:

A törvényben biztosított alkalmanként 6000 Ft körüli összeg értékű dolgok áfa mentessége nem kiskapu, nem visszaélés. Aki ez leírta az hülye.
Az EU a vámmentességet írja elő 150 € értékhatárig és ezt nem is szándékoznak megszüntetni.

A magyar állam meg eddig úgy döntött, hogy a külön nemzeti Áfa törvényben szabályozva ezen kategóriában a 22 €-os értékű vámmentes dolgokra nem szabja ki az áfát és a 10 €-t nem elérő Áfa öszeget sem kell befizetni!

Tehát nem az EU szabályozza, ehhez annak nincs köze!

2007. évi CXXVII. törvény az általános forgalmi adóról
94. § (1) Mentes az adó alól a 93. § (1) bekezdésének b) pontjában említett feltételekre is figyelemmel:
c) * a Vámmentességi-rendelet II. címének V. fejezete alatt szabályozott termék (termékek) importja is, ha annak (azok) összértéke nem haladja meg a 22 eurónak megfelelő pénzösszeget;

Romániában pl. 10 €-ban határozták meg az ottani Áfa törvényben
Az Áfa szabályozás nemzeti szint, nem véletlen hogy nálunk 27%, nem az EU határozza meg.

A vámmentesség != adómentességgel. (Áfa, mint adó)
Valótlant állít, mert az áfával történő manipuláció az nemzeti szabályozás körébe tartozik és ahogy látod a jogszabályokat az elhanyagolható értékű küldemények Áfa mentességet a 2007. évi CXXVII. törvény az általános forgalmi adóról tartalmazza, amit a Magyar Országgyűlés fogadott el, ezt csak ők módosíthatják.

Míg az elhanyagolható értékű küldemények 150 € (nem 22) vámmentességét a A TANÁCS 1186/2009/EK RENDELETE (2009. november 16.)a vámmentességek közösségi rendszerének létrehozásáról az EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA alkotta így azt ők módosíthatják.
Az Áfa fizetésre nekik nincs hatókörük, így azt el sem törölhetik.

Szóval akkor hogyan lenne igaz amit leírtak?

Ez majdnem az a kategória hogy 2019 január elsejétől az EU elrendelte az arab számok használatát.

Arról nem is beszélve hogy az a vámos aki a küldeményre ráírt érték alapján dönt a vámolásról törvényt sért, mert a Vámkódex nem ezt írja elő. Ha az alezredes asszony nem így tudja akkor már gáz van. Esetleg elolvasandó a NAV oldalán.

Most sem azonos ez az Áfa mentesség az EU-ban, a románok hogy szüntetik meg a 22 €-t, mivel náluk 10 € az érték határ?
Miért van nálunk 27% Áfa máshol meg mondjuk 19% Áfa, ha az EU szabályozza. A csórók fizessenek többet?
Arról vagyunk híresek hogy csak úgy bekajáljuk amit mondanak nekünk.

De lásd miről van szó a jelenlegi szabályozás szerint 6000 F-nak 1620 Ft a 27%-os áfája, a németeknél a 22 €-nak 4,18 € az áfája. Ha ebből akarnak bevétel kovácsolni, akkor nálunk a Posta jár jól, mert az 1620 Ft-ra bekérnék a most 3500 Ft-os eljárási díjat. Az Állam a rendszer finanszírozására elkölt ebből úgy 300 Ft-ot, komoly bevétel lesz a 1320 Ft. Mert ez a bevétel a magyar kincstárat gyarapítja, nem másét.

Azt azért látom én is, hogy szükséges az Áfa bevételt növelni, mert sokba kerül az oktatás, az egészségügy és a harckocsik és most nincs miből költeni rájuk, szóval ebből az 1320 Ft-ból biztos lesz több hasznos dolog.

Az hogy az EU-ra mutogatnak és közben az ország bevételei nőnek az is felemás.
Egyébként sem kell várni arra hogy 2021 legyen, az Áfa törvény módosítása 2 nap alatt átmehet és már február 1-től nincs Áfa kedvezmény, hamarabb lesz a kórházainknak MRI-je. Így is-úgyis az Országgyűlés dönt, minek várjunk az EU-ra? Mert a jogosultság itt van nálunk, ne az EU bürokraták mondják meg nekünk a tutit.

Hatalmas csúsztatásokkal van teli ez a cikk, hangulatkeltés az EU ellen. Parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

(#8109) Lauda válasza V/ (#8108) üzenetére


Lauda
félisten

Talán a nav egyik igazgatóhelyettese jobban vágja ezt a témát, mint te. Persze nem biztos.

Nem érkezhet az unióba áfamentes küldemény. Punktum.

[ Szerkesztve ]

(#8110) Vertigo18 válasza Lauda (#8109) üzenetére


Vertigo18
addikt

Biztos vagy te ebben? ;)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8111) UberMutant válasza Lauda (#8109) üzenetére


UberMutant
őstag

kormánypropaganda, semmi köze a valósághoz

(#8112) V/ válasza Lauda (#8109) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem vágja, de én csak a jogszabályt szedtem elő. Ha végig olvasnád, akkor egyértelműen láthatod a cikkben lévő hézagokat.
Az tény hogy az Országgyűlésünk határozta meg a 22 €-t, nem más.

Van amit hiába kensz az EU-ra, nem hozzájuk tartozik, így az Áfa kedvezmények megszüntetése sem, sőt az Áfa mértékének meghatározása sem.
Most 2019 január van, minek akarsz olyannal foglalkozni ami 2 év múlva lesz.
Addig az Aliexpressnek is lesz EU raktára, no nem Magyarországon, a BG is bővíti az EU warehouse-ok készleteit, ha kifizetjük a 27% áfá-t akkor is olcsóbb lesz, mint ha itthon vesszük meg, ráadásul nem lesz most 3500 Ft-os közvetítő díja a Magyar Postának. Arról nem is beszélve amit nálunk nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#8113) Lauda válasza V/ (#8112) üzenetére


Lauda
félisten

Te álltál ebbe bele. Egy cikket idéztem, ennyi. Hogy most mi van egy dolog. 2021-ig még változhat.

Van amit hiába kensz az EU-ra,

Nem értem, én nem kenek semmit sehova.

minek akarzs olyannal foglakozni ami 2 év múlva lesz

Nem foglalkozom vele, cikket idéztem.

Felesleges itt játszanod a terminátort.

[ Szerkesztve ]

(#8114) V/ válasza Lauda (#8113) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden külföldi rendelős topikba valaki előszedi ezt, az a lényeg amiért reagálok, hogy nem az EU szünteti meg azt, amit a mi törvényhozóink írtak elő.
Most abba a vitába tényleg nem akarok már belemenni, ha nem foglalkozol vele, akkor minek linkelted?
A megosztás is vele való foglalkozás. :F

[ Szerkesztve ]

(#8115) Lauda válasza V/ (#8114) üzenetére


Lauda
félisten

Mi az akadálya annak, hogy 2021-től uniós előírásra nem érkezhet áfamentes küldemény az unión kívülről? Kb semmi.

Ne is akarj belemenni, mert nincs itt semmilyen vita.

[ Szerkesztve ]

(#8116) V/ válasza Lauda (#8115) üzenetére


V/
Topikgazda

Mutasd meg hol van ez leírva az Európa Tanács rendeletében. Ami természetesen a magánszemélyek általi importra vonatkozik.
Közben látom te a kivonatot találtad meg, így amit írtam az lehet, hogy nem érthető.
A szövegben ott az eredeti cikk: Ez az a gyakorlat, ami megszűnik 2021-től - mondta a Növekedés.hu-nak a NAV igazgatóhelyettese, Sepsi Edit.
Én idáig sem csaltam, még az általuk bekért 4700 Ft értékű (15 €) dologra is beküldtem a fizetési igazolást, pedig annyi volt a vámárúnyilatkozaton is.

[ Szerkesztve ]

(#8117) Lauda válasza V/ (#8116) üzenetére


Lauda
félisten

Mit mutassak meg?

Olvastam az eredetit is.

[ Szerkesztve ]

(#8118) V/ válasza Lauda (#8117) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem érdekes.

(#8119) Lauda válasza V/ (#8118) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a rész átment?

Egy gondunk van ezzel: ha a forgalmi adót a vámkezeléskor kell kiszabni, ez szinte megoldhatatlan feladatot róna ránk, hiszen csak a Magyar Posta révén tavaly 40 millió csomag fordult meg hazánkban. A tagállamok között már folynak az egyeztetések az adó megfizetésének lehetséges módozatairól és hazai szinten is azon vagyunk, hogy komoly informatikai megoldások segítsék majd a vámkezelés folyamatát.

Valószínű előbbre járnak infókban, mi várható a jövőben. Egyébként abszolút érthető a dolog.

(#8120) V/ válasza Lauda (#8119) üzenetére


V/
Topikgazda

Zárszóként, nem kell az EU-ra várni már most eltörölhetik, lesz hatalmas bevétel és senki nem fog az EU részről kifogást emelni. Persze 2020 végén akkor már nem lehet az EU-ra hivatkozni.

A 40 millió csomag az nem EU-n kívüli mind. Azt 15 millára becsülte a Magyar Posta és abból a NAV-Vám úgy 80000-et vont eljárás alá.

[ Szerkesztve ]

(#8121) Lauda válasza V/ (#8120) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nem nehéz azt kitalálni mi történne, ha csak a magyarok lépnének ezügyben. Beléptetik máshol az euba és onnan jön ide szintén járulékok nélkül. Emiatt is kell ezt központilag kigyomlálni.

(#8122) buca84


buca84
őstag

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek.

A január 9 -én feladott EPL -es csomag még nem érkezett meg (van GLS tracking, de csak az, hogy a GLS rendszerébe rögzítették). A 15 munkanap január 31 -én jár majd le.
Én úgy vagyok vele, hogy ha ez lejár, akkor még várnék pluszba egy hetet és utána dispute.
Szerintetek ez így jó lenne vagy másképp csináljam?

(#8123) UberMutant válasza buca84 (#8122) üzenetére


UberMutant
őstag

60 napot várj.
amúgy annyit se kell majd, mert hamarabb megkapod.

(#8124) buca84 válasza UberMutant (#8123) üzenetére


buca84
őstag

Rendben. Köszi!

(#8125) V/ válasza buca84 (#8122) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt azért többen is írtuk hogy ez a szállítás a legtöbb esetben nem 15 munkanap, amikor elsőként kérdezted már akkor is.

(#8126) vandor01 válasza buca84 (#8122) üzenetére


vandor01
őstag

meg amugy is BUEK van nalluk minden belassult!

"But we are sorry that we can't ship any order now. Because we are in holidays for Chinese New Year from 26th Jan to 11th Feb."

ha ez segit? nezegesd mienkentt milyen gyorsak! :D
611221211046
611220864342
611220867466
611220578409
Van meg par darab ami meg számot se kapott 1 hete!
csak nyugalom a legrosszabb esetben 2 honap mulva megerkeztik :DDD
remenyeink szerint sarcmentessen....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8127) buca84 válasza vandor01 (#8126) üzenetére


buca84
őstag

611220867466 számú csomagod pont akkor adták fel, mint az enyémet. Elvileg akkor egy időben kellene megkapnunk.

(#8128) vandor01 válasza buca84 (#8127) üzenetére


vandor01
őstag

vagy egyutt fognak eltunni? :DDD
remelem nem bratyiznak ossze a csomagjaink a kontenerben :D
en meg minimum 1 hetet gondolok de lehet a kinai BUEK miatt
lesz ebbol meg 2 akar 3 is! csak nyugi.... biztim van reggelente rakukkantok
ha itt megjelenik nekem aznap vagy masnap már hozzak (belguimban vagyok)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8129) buca84 válasza vandor01 (#8128) üzenetére


buca84
őstag

611220864038 ez az enyém.

(#8130) vandor01 válasza buca84 (#8129) üzenetére


vandor01
őstag

ajaj egymast melegitik az uton 10.34 tol :)
van azert kulonbseg is! dehogy mit jelenthet?
lehet enyemet nem kell atcsomozni csak kihozni
enyem 0.28 kg BusinessParcel
tied 0.5 kg EuroBusinessSmallParcel

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8131) buca84 válasza vandor01 (#8130) üzenetére


buca84
őstag

Jah persze, majd meglátjuk és körömrágva várjuk :D

(#8132) vandor01 válasza SzamyMcMilan (#8036) üzenetére


vandor01
őstag

megerkezett a cucc aa belga raktárba! meg parnap es Mo-on!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8133) vegyszer válasza Ance (#8098) üzenetére


vegyszer
addikt

Én pont ma gondolkodtam el ugyanezen, hogy a január elsején feladott minden készleten lévő terméket tartalmazó rendelés még csak processing...
Elég lehangoló. Ha véletlenül shipped lesz, akkor a onnan indul a 60 nap PayPal védelem?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8134) V/ válasza vegyszer (#8133) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem 60 nap a PayPal védelem, hanem 180 nap a vásárlás napjától.
A 60 nap az a Banggood szállítási idő védelme, ha ennyi idő alatt nem kapod meg a pénz visszajár.
All products being sold at Banggood are guaranteed to be delivered to buyers within 60 days (90 days for Brazil). Buyers can get a full refund if they have not received their products within this time

Ezért is kell tőlük kérni a pénzt ilyenkor és nem PayPal-t nyaggatni. Azt majd akkor, ha ezt, amit vállaltak nem akarják betartani.

[ Szerkesztve ]

(#8135) vegyszer válasza V/ (#8134) üzenetére


vegyszer
addikt

Mikor indul náluk az újévi móka? Meddig aktívak még?
Nem tudom, hogy ha most elkezdem a levelezés, lezérul-e előtte?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8136) vandor01


vandor01
őstag

nekem 3 csomagom van processingben tobbszazejronyi jan 20-ai rendelés minden termék elérheto de februar 11-en jonnek vissza BUEKbol es utanna is lesz egy kis tumultus..... de amugy is kinai rendeleshez ido kell! 2 het utan pp hez rohangalni felesleges! Ha a cucc annyira "fontos" biztos lehet otthon is venni... de kinara 1-2 honapot ra kell szanni majd lehet kovetelozni....

de pl ma is dolgoznak csak limitaltan elinditottak egy refundot amit Jan 21.en vasaroltam de kiderult nincs azonnal raktaron nem kellet se rajuk irnom se kovetelozni mikor eljott az ideje kudtek mailt ahol valaszthattam varok meg vagy refund..... nem kell erte baztatni senkit a BG.nel! korrektul flottul megy a feldolgozas...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8137) V/ válasza vegyszer (#8135) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt azért nem egészen úgy működik hogy teljes leállás, az EU Warehouse-ok működnek az Összefoglalóban ott a naptár. Vásárolni vásárolhatsz legfeljebb a szállítás nem indul el Kínából, Hong Kongból.
Az oldalon ez látható:

[ Szerkesztve ]

(#8138) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Sziasztok!
Szeretnék rendelni egy Feiyu Tech Vimble 2 gimbalt.
Feiyu Tech Vimble 2 3-Axis Brushless Handheld Steady Gimbal Extension Rod for 4-5.5 Inch Smart Phone - Grey
Ha a mellékelt képen/módon rendelem akkor nem megy rá vám és áfa?

(#8139) V/ válasza n@p@lm (#8138) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de nem biztos a max 15 nap az időre és 13.-án postázzák legkorábban. A Ships in 24 hours úgy értendő hogy legfeljebb nyomkövetési szám lesz. Az $1.80 $ shipping insurance-t azt még válaszd hozzá és nem kell a csomagoláson a Banggood logo (Remove Banggood logo from the package)

(#8140) n@p@lm válasza V/ (#8139) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm! :R

(#8141) 1stVikman válasza V/ (#8139) üzenetére


1stVikman
senior tag

Logót miért kell levetetni?

(#8142) V/ válasza 1stVikman (#8141) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell azt tudniuk azoknak akik kezén megfordul, hogy webshop-ból jövő küldeményről van szó. Az EU-ban feladott csomagokat is ellenőrzik szúrópróbaszerűen, nem csak kábítószert keresnek a vámosok

(#8143) Lauda válasza V/ (#8142) üzenetére


Lauda
félisten

Az euból-euba csomaggal mit tud kezdeni a vámos?

(#8144) Dluinet válasza Lauda (#8143) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Jövedéki adós termékeket postázni ugyanúgy csempészésnek számít, ezért kell figyelni.
Tök jó lenne cigit itt megvenni és Angliában 2× áron simán eladni, amikor ott 5000Ft egy doboz.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8145) Lauda válasza Dluinet (#8144) üzenetére


Lauda
félisten

Ez oké.

Egyéb más csomaggal mit tud kezdeni?

(#8146) V/ válasza Lauda (#8143) üzenetére


V/
Topikgazda

Például elkobozni.
Ha én ezzel foglalkoznék és egy EU-ban feladott csomagon CN22 vámárúnyiltakozat címkét látok és utalást CN-re vagy HK-ra jogom lenne vámvizsgálatnak alávetni és ha nincs EU warehouse számlája, vételár igazolása a címzettnek, hanem EU-n kívülre mutató, akkor vámeljárást kezdeményeznék az Áfa beszedése érdekében.
Ellenőrizheti azt is hogy az EU-s kereskedő a 27%-os Áfával számolta-e fel az Áfá-t vagy egyáltalán kérte-e.
Hamis dolgokat sem lehet küldözgetni.
Az hogy nincs vám, még nem jelenti azt, hogy az ellenőrzési dolgokat ne csinálják meg.

[ Szerkesztve ]

(#8147) 1stVikman válasza V/ (#8142) üzenetére


1stVikman
senior tag

Akkor érdemes mindig leszedetni rendelés értékétől függetlenül?

(#8148) V/ válasza 1stVikman (#8147) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy paranoia, de én még az 1 $-os dolognál is jelölöm, hogy ne legyen rajta a logójuk.

(#8149) 1stVikman válasza V/ (#8148) üzenetére


1stVikman
senior tag

Gondolod, hogy nagyobb eséllyel tűnne el egy tracking nélküli csomag, ha rajta a logó?

(#8150) V/ válasza 1stVikman (#8149) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen ez az egyik ok. A másik ok hogy rajta van az érték, a tartalom és hogy a BG-ről jön. Ha valaki "kételkedik" az értékben, akkor le tudja ellenőrizni. Persze ezután is fennáll az hogy nem hiszi el és kér a vételárról igazolást. Múlt évben több alkalommal jártam úgy stimmelt minden, az én igazolásaimon is mondjuk a 15 $ szerepelt, valamiért nem hittek a szemüknek, hogy ez nem a 22 €-nak megfelelő 25 $ érték feletti értékű dolog.
Ugye azzal az gond hogy1-2 héttel csúszik a kézbesítés az adatbekérés miatt, mert miután a kezükben a "hivatalos igazolás" vámeljárást erre nem kell indítani.
Ezért mondom azt, hogy nem a küldeményre ráírt érték alapján döntenek a dolgokról.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.