Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:09

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) vandor01


vandor01
őstag

sorry wrong way....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8452) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Banggoodról már évek óta rendelek cuccokat és hiba esetén is mindig hamar és korrekt módon találtunk megoldást!
Most viszont nem tudom mi történt mert rendeltem egy autós menetrögzítő kamerát ~12e ft értékben 2019.01.27-én. Nagyon hamar hozott a postás (2019.02.05) egy csomagot nem is számítottam rá hogy ezt hozza (több dolgot is rendeltem). Csomagkövetési szám alapján a kamera az viszont a csomagban egy gyerekjáték volt:

Szerintem összekeverték a rendeléseket, mert ha át akar verni akkor nem küld semmit.

A kicsomagolásról készítettem videót és a csomagon levő matricát is elküldtem nekik.
Automata válasz érkezett hogy 2019.02.14-ig ünnep van náluk és ezért túlterheltek.
Már 4x írtam nekik azóta de semmi válasz nem jött.
Viszont látom hogy az ügyem "Várakozás a felülvizsgálatokra" pozícióban vesztegel.

Mit tudok még tenni?

Azóta rendeltem egy beltéri kamerát ami nem volt már elérhető náluk de annak már vissza is küldték az árát.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8453) Timyyy válasza kaszibat (#8429) üzenetére


Timyyy
őstag

Jelenleg én is arra várok, hogy megérkezzen a refund... banggood is kezd ugyanolyan suttyó lenni mint a gearbest. Decemberben rendeltem, vártam 2 és fél hónapot, rájuk írtam, hogy mi a *** ***** van már, válasz email jön, még kérnek időt, utánanéznek a csomagnak... eltelik megint majdnem 2 hét, írtam hogy game over, refund azonnal vagy húzok paypalhoz. Közben chat-en is felkerestem az ügyfélszolgálatot, leírtam ugyanezt. Válasz: hát ő nem tud belenyúlni, csak annyit tehet, hogy újraküldi a cuccot... írtam erre hogy ne nézzen már madárnak, várjak megint 3-4 hónapot és ha majd megint nem jön, akkor cirka 1 évig majd ülnek a pénzemen mire visszakapom? Viccnek is k*** gyenge.
Másnap jött email, hogy akkor refundolnának... na ugye hogy bele lehet abba nyúlni?!?!?!
Ezt várom azóta is, szerdai email, jövő szerdáig kapnak esélyt, aztán irány a paypal.

A termék a hónapok alatt végig elérhető és rendelhető volt, készlet is volt belőle "állítólag".... kabaré komolyan.

(#8454) V/ válasza Timyyy (#8453) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd nézegesd a bankszámlát, mert nem biztos hogy kapsz a bejövő pénzről sms-t. Nálam legutóbb egy ilyen szituációnál a 3. nap délelőtt már a bankszámlán volt a pénz. A PayPal is értesített.

[ Szerkesztve ]

(#8455) Timyyy válasza V/ (#8454) üzenetére


Timyyy
őstag

100 forint felett mindenről kapok sms-t, de persze megnézem majd mielőtt továbbvinném az ügyet.

(#8456) V/ válasza Timyyy (#8455) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez kártyás fizetés refundja, arról nem szokott menni.

(#8458) dewil666 válasza vandor01 (#8457) üzenetére


dewil666
őstag

Én is úgy látom, hogy ha ezt sikerül elintéznem ez volt az utolsó amit innen rendeltem.
Azt vettem észre hogy a Wish sokkal megbízhatóbb. Ott is volt már visszafizetési igényem és még aznap teljesítették.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8459) vandor01 válasza dewil666 (#8458) üzenetére


vandor01
őstag

en nem mondanam hogy teljesen meg kell szuntetni toluk a vasarlast de ezeket bele kell kalkulalni mindent ugy vettem toluk hogy TN szammal plus biztositassal ez kapasbol majd +10% ha meg probléma van akkor lapitanak.... ami jo aron van azt innet venni ami meg nem azt mashonnan.... :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8460) V/ válasza vandor01 (#8457) üzenetére


V/
Topikgazda

vandor01 #8457 számú üzenete

nem vagy egyedul! GB-sednek..... :C
elmult 6 honapban tobb mint 2000ejro hagytam naluk a legutobb 5cucc helyett 4cuccot kuldtek meg vmi extra hulyeseget amit nem rendeltem és nem is tudom mi az.... aztan 2 fekete taviranyitot kertek tolem meg is rendeltem BG-rol 1 honapig vartam majd kuldtek 2db feheret.... magyarazzam el a vevomnek hogy 30000 ft ért ne valogasson fekete feher? milyen luxus man???
BG nagyivben ...... a fejemre tobsszor irtam tobbszor ...... .... majd megkoszontem nekik és megigertem az elkovetkezo 6 honapban a következő 2000 ejrot majd az Alin tapsolom el vagy mas kinyai penznyeloben! :DDD probalom betartani!!! :))

tulajdonképen oruljek hogy nem locitromot csomagoltak a cuccomba! kuldtek valami hasonlot és meg mukodik is! :DDD pedig 1xru a busines fekete vagy feher??? amit a paraszt rendel ezt kelll idoben megfelelo minosegben darabszamban szinben meretben kipostázni.... háááát sajnos ezek nem mukodnek mar GB utan a BG-en sem! :W szomoru... :O

[ Szerkesztve ]

(#8461) vandor01


vandor01
őstag

van egy sima 20 ejros csomim amit a szokasos modon siman "air parcel" regisztraltan es biztositassal vettem altalaban ezt Kinai TN-el szoktak kuldeni.... de most valami miatt nem?... ezt az "eu priority line" ra tettek LX633453291NL futja a csomagolasi koroket Kinaban.... a postai keresok mar csak akkor latjak mikor beseftelik az EU ba addig itt lehet latni hogy cimkezik az Europe Processing center -ben :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8462) SzamyMcMilan


SzamyMcMilan
lelkes újonc

Kellemesen csalódtam most az EUPL-ban. Főleg ezzel az új LX NL holland Anglia postás dologgal. 22-én postáztak és tegnap 03.08an meg is jött egy 50usd értékű csomag :) minden további költség nélkül.

Tartsák meg ezt a jó szokásukat. Plusz rendeltem egy 3. Termeket így kaptam visszatérítést, csak bosszantó, hogy tolják az akciót termékeknél s a várható feldolgozási idő legalább 2 hét :/ :D

Kellemes hétvégét! :)

(#8463) V/ válasza SzamyMcMilan (#8462) üzenetére


V/
Topikgazda

Az lett volna csoda ha csalódtál volna. Holland posta, holland feladó, a kék EU-n belüli MP postai címke. Az EU-n belüli csomagok ismérve ez és így nincs +költség.

(#8464) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Email-ben többször kaptam már hírlevelet BG-től, amiben van ilyen "snap-up" valami.
Ez hogyan működik, vagy van egyáltalán esély rá, hogy a megjelölt terméket szuperakciósan meg tudja venni földi halandó?
Tegnap néztem épp egy elemlámpát, ami 0,1$+100 pontért lett volna. 2 db volt csak eladásra :D, de kb. a "vásár" kezdetekor frissített oldal már "sold out" üzetettel fogadott.

(#8465) V/ válasza 1stVikman (#8464) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha valamiből 30 db van akkor is nehéz elkapni, főleg ha valami értékesebb dolog. 2-nél szerintem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#8466) vegyszer


vegyszer
addikt

Régóta szemeztem ezzel: Xiaomi IPX7 Waterproof Fast Charging Smart Electric Shaver Floating Cordless Razor Men Grooming Kit.
De vagy drága, vagy akciósan drágább, hol meg trükköt alkalmaz a kínai elvtárs.
Mert pontozni most épp lehetne, és olcsóbb is, mint a GB oldalán, de rak mellé egy 0$-os gift-et, ami már blokkolja a pontozás lehetőségét. Valószínűleg pont ezért kapjuk ingyen. Itt 36$ a GB oldalán 43$.
De ha mobil/alkalmazás helyett asztali nézetben teszi az ember a kosárba a motyót, akkor bizony ki lehet szedni előle a pipát, és nélküle lehet ellőni a pontokat. Egész pontosan 612-őt engedett nekem. Így szállítással 30,53$ lett. Ami ugye vám határ alatti.

De, hogy miért nem lehet ezt mobilon megtenni nem értem.

Ez egyébként okoskodásnak számít a mi oldalunkon is? (kaphatok miatta fekete pontokat?)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8467) V/ válasza vegyszer (#8466) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egyformán működik a mobil app és a böngészős oldal, máshol is van ilyen, pl AliExpress hogy a mobil app-al olcsóbb. Az érdekes hogy az ajándék nem vehető ki, de így hogy neked arra nincs szükséged és a böngészős verzióban más kedvezőbb opciót használva veszed meg olcsóbban így ez jó. Ha valakinek meg az ajándék is kell az meg megveszi amúgy. Nem szabálytalan trükk, vannak még egyébmarketing fogások, mint pl. amit az előbb láttam: Elengedjük az Áfá-t. Egy kereskedő nem tehet ilyet, az Állam felé be kell fizetni, az hogy ő finanszírozza, nem a vevő, az nem Áfa elengedés. 27% kedvezményt (Áfa mértékének megfelelő) adunk.
Az utolsó mondatot nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#8468) zoli76


zoli76
újonc

SZiasztok,

a lenti terméket meg tudom rendelni vám és áfamentesen?

[link]

Előre is köszönöm a válaszokat!
Zoli

(#8469) sambenez válasza zoli76 (#8468) üzenetére


sambenez
addikt

Meg. EU priority line.

(#8470) V/ válasza zoli76 (#8468) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megfelelő szállítási módot választasz. Lásd ezt a hozzászólást

[ Szerkesztve ]

(#8471) zoli76 válasza V/ (#8470) üzenetére


zoli76
újonc

Sziasztok,

igen van EU priority line. És ilyenkor EU raktárból küldik el Magyarországra? Függetlenül attól,
hogy a linken a termék raktárkódja CN(azaz Kína)?

(#8472) sambenez válasza zoli76 (#8471) üzenetére


sambenez
addikt

Nem. Kínaiból. De ez nem a te problémád.

(#8473) zoli76 válasza sambenez (#8472) üzenetére


zoli76
újonc

Szia Sambenez,

bocsi a sok kérdezősködésért, de most csinálom először ezt Kínából rendelés dolgot.
És akkor mi alapján lesz ez vám és áfamentes? Mivel érték alapján ugye ez bőven átlépi a határt.

Vagy hogy oldja ezt meg az eladó, hogy nekem nem kell vámot és áfát fizetni?

Köszi a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#8474) Flashy válasza zoli76 (#8473) üzenetére


Flashy
veterán

becsempészik valahol az EU-ba és onnan adják fel. nem kell vele törődnöd, de sokak szerint ez nagyjából tényleg valami csaláson alapul, mások szerint simán csak egy olcsóbb országban szabályosan léptetik be és fizetnek utána. a termék most még Kínában van, ezért sokáig fog tartani, két hónapot számolj, de elvileg az utolsó szakasz EU->EU csomagküldés, ezért nincs áfa.

(#8475) zoli76 válasza Flashy (#8474) üzenetére


zoli76
újonc

ok köszi, de akkor vám az lesz rá valószínű? Mivel ugye csak az áfáról írtál

(#8476) UberMutant válasza zoli76 (#8475) üzenetére


UberMutant
őstag

a vám 0% az elektronikai termékekre.

(#8477) johniee válasza zoli76 (#8475) üzenetére


johniee
senior tag

az ÁFA +27% :U

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#8478) 1stVikman válasza V/ (#8465) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ok, köszi.
Más:
Vennék egy lámpát, képen az elérhető szállítási módok:

Ha jól értelmeztem az itt olvasottakat, akkor a képen kiválasztott szállítással nem lesz további költségem?
Illetve a csomagbiztosítást érdemes megvenni mellé?

(Azt írják, ha elveszik, akkor nem kárpótolnak ennek hiányában, de szerintem a PayPal ebben máshogy döntene, ha ne adj' Isten erre kerülne a sor.)

(#8479) V/ válasza 1stVikman (#8478) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítási biztosítást azt mindig, csak ekkor működik az ingyenes újraküldés vagy az esetleges teljes refund. Szerintem már annyian megerősítették hogy mi micsoda, ha rákeresel a topikban akkor többször is olvashatod a szállítási módok különböző eredményeit. Nem akar becsapni senki sem.
A PayPal vásárlói védelmét azt nem kell idehozni, de ott is az lenne az alap, ha van az adott webshopnak vásárlói védelme, akkor azt kell elsőként figyelembe venni.
Itt kárpótolnak a szerződési feltételek szerint, ha az nem teljesül, akkor mehetsz a PayPal-hoz.
A szerződési feltétel amit a Banggood regisztrációval elfogadtál azt tartalmazza amit írtál, nem fogja PayPal felülbírálni kettőtök egyezségét.
Tudod hogy ekkor jár az a dolog ha kifizeted, ha nem fizeted ki, akkor meg tudomásul vetted hogy nem jár.
Még annyi hogy a 7-15 munkanap csak egy jóslat, nem kötelezettség, ha a vásárlás napjától számított 60 napon belül nem kapod meg, a pénzed visszajár.

[ Szerkesztve ]

(#8480) sebifater válasza UberMutant (#8449) üzenetére


sebifater
csendes tag

szia, igazad van amit szerettem volna, most látom, hogy márc 30 körülre mondja hogy beérkezik...
ez lett volna az első rendelésem, kössz a segítséget!

(#8481) sebifater válasza V/ (#8450) üzenetére


sebifater
csendes tag

szia, rendben köszi, kértem egy visszatérítést, hónap végére igérik, ki tudja mikor lesz ebből valami..

(#8482) V/ válasza sebifater (#8481) üzenetére


V/
Topikgazda

A visszamondás esetén nem szokott a dolog olyan hosszú ideig tartani, kéred a vásárlás törlését az elfogadás után pár napon belül a pénz a számládon. Apply Refund esetén 1 nap a refund útba indítása.

(#8483) zagloba


zagloba
aktív tag

Nem gondoltam,h ennyire gyorsak! Két hét alatt itt vol a telefon EP szállítással! Nagyon elégedett vagyok! Ez volt az első próbálkozás!

(#8484) V/ válasza zagloba (#8483) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez lenne a normális idő, de néha közbe jöhet logisztikai probléma, ezért szoktuk irni, hogy néha több. De mostsnábsn többsége az EU pri-nek tényleg 15 munkanap körül megérkezik.

(#8485) 1stVikman válasza V/ (#8479) üzenetére


1stVikman
senior tag

Köszi, visszaolvasgatva akkor EU priority line lesz a nekem kellő. :)

(#8486) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ma megjött a Goodgo sc akármi snowman ip kamera. Pedig izgultam h elkallódik mert nagy rohanásban tracking nélkül rendeltem meg. :B

Más: Norvég posta előtt le a kalappal, elsőbbségi levélként visszaküldtek egy tértivevényt. Ilyesmire nem nagyon szoktam számítani.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#8487) Markizmark


Markizmark
addikt

Egy 125$-os rendeléssel most le lesz tesztelve az EU Priority Line mód, kiváncsi leszek.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8488) V/ válasza Markizmark (#8487) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát már többen tesztelték, most inkább a szállítási idő gyorsulás vagy lassulás lenne az aktuális teszt. :) Az alap az oké. Mármint az EU.

[ Szerkesztve ]

(#8489) Markizmark válasza V/ (#8488) üzenetére


Markizmark
addikt

Remélem 3 hét múlva a kezemben lesz a cucc.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8490) Markizmark


Markizmark
addikt

Nincs valami ilyesmi, hogy x gramm fölött (500/1000?) automatikusan bekérik az igazolásokat, hogy mennyi az annyi?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8491) PainKiller13 válasza Markizmark (#8490) üzenetére


PainKiller13
őstag

Régen asszem volt h 1 kiló felett bekérik.

(#8492) V/ válasza Markizmark (#8490) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs ilyen, minden küldemény vámeljárás után kerül be, az hogy melyikhez kérnek értékigazolást azt az átvilágítón látható kép és a megérzésük szerint döntik el. 10 dkg gyémánt szerinted vámmentesen jönne be? A mobilok többsége sem éri el csomagolással együtt az 500 g-ot.

[ Szerkesztve ]

(#8493) Markizmark válasza V/ (#8492) üzenetére


Markizmark
addikt

Közben visszamondtam a megrendelést, mert írtak e-mail-t, hogy a választott szállítási mód problémás.
Nem tudom mi lehet a gond, de ezt írták:

Dear Sir/Madam,

Thank you for placing an order.
We regret to inform you that the item can't be shipped with the shipping method you chose due to some specific restrictions of the logistics carrier.

In order to provide a better service to you, we could help you:
-Change: Change the shipping method to Air Parcel Register.

If there is a price difference between the two methods, we will refund the overcharge payment or demand payment of the shortage from our customers. Hope for your understanding.

Regarding the delivery time of shipping methods , you could check it by going to "Help Center" - "Shipping" - "Shipping methods".

Here is the reference link : https://www.banggood.com/Popular-questions_hl70_at321

-Cancel: Cancel the whole order and refund the full payment for you.

Please note that you are responsible for all import taxes and duties that may be charged when your parcel passes through Customs if you have not bought the tariff insurance.

We would appreciate if you could reply your decision to this e-mail in the next 3 days.

Look forward to your reply. Thank you in advance for your understanding.

Best regards,

1 táviránytó lett volna drónhoz, 1 akku és 4 propeller.
Nem tudom a csomag tartalma lett volna-e gond, vagy eleve kánya van náluk most az EU priority line-nal.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8494) mrzed válasza Markizmark (#8493) üzenetére


mrzed
senior tag

Az akkumulátor a problémás... pár éve már nem lehet légi szállítási móddal rendelni. Ha akku van a csomagban, akár gyalog is hozhatnák, olyan sokáig szokott tartani a szállítás.

(#8495) Markizmark válasza mrzed (#8494) üzenetére


Markizmark
addikt

Tudom, hogy van velük gond, de kézi poggyászba szokták engedni, ami jelen esetben nyilván nem releváns, de akkor az ügyfélszolgálatos miért nem ezt írja?
Ráadásul Air Parcelt javasolt továbbra is, ami szintén nem vasutat vagy hajót jelent.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8496) sebifater válasza V/ (#8482) üzenetére


sebifater
csendes tag

rányomtam,hogy rendelés törlés,most ezt mutatja.kell még valamit tennem?
A refurchade az azt jelenti hogy mégis megvásárolom ugye??

(#8497) V/ válasza sebifater (#8496) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen azt jelenti és nem kell tenni semmit, várod a pénzt visszatérését.

(#8498) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

kisse impulzus vasarlas volt, rendeltem egy Xiaomi kulso akksit a felesegemnek. namost PayPalra nyomtam, nem kerdezte, akarok-e regisztralni banggoodra vagy barmi, shipment method is csak egy volt.
csak egy PayPal szamla jott az emailemre, semmifele banggood-os visszajelzes, vagy barmi.
ez igy normalis?

lehet inkabb torolnem az egeszet, foleg, hogy +27%-kal is szamolnom kellett volna :(

hábm bábm

(#8499) V/ válasza vans? (#8498) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd kapni fogsz tőlük is visszajelzést. Az oldalukon ott a vásárlások közt a tétel és tőlük ott tudsz számlát letölteni. Menyit fizettél és milyen szállítással kérted?

(#8500) vans? válasza V/ (#8499) üzenetére


vans?
őstag

Az oldalukra nem vagyok regisztralva, a My Orders-nel be akarna jelentkeztetni. Valami Air Parcel shipping azt hiszem, 1025 HUF volt, plusz egy 175 HUF-os biztositas is van a PayPal szamlan (de azon a konkret termek nem is szerepel..)

koszi!

hábm bábm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.