Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) petyametyo válasza V/ (#8250) üzenetére


petyametyo
aktív tag

A ventilátora azt írta most hogy kiszállítva . Ennek van valami jelentősége ? Mi a tapasztalat érdemes várni ,ki fogják szállítani ?Nem sürgős tudok várni ha biztos küldik. Köszönöm a segítséget :R

(#8252) V/ válasza petyametyo (#8251) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel az volt raktáron azt elküldték. Most 81,59 $-al számolják ami 23000 Ft te meg 18520 Ft-ért vetted az hogy kifogyott, több napos ünnep volt és csak 14.-e után küldik nálam még beleférne a türelmi időbe.

(#8253) petyametyo válasza V/ (#8252) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Akkor megvárom.Nagyon köszönöm :R :R

(#8254) sonar válasza V/ (#8166) üzenetére


sonar
addikt

Megjött PayPal-ra az összeg. 12 nap (ebben volt hétvége, kínai ünnep...)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8255) neocity


neocity
csendes tag

Sziasztok.
A nyomonkövetés során futottam vele az alábbi helyzetbe. Ezt most tényleg továbbküldték az okosaink vagy valami "glitchről" van szó?

A posta honlapján is ugyanezek az értesítések fogadnak.
Köszi minden segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#8256) V/ válasza neocity (#8255) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak azt tudom javasolni hogy hívd fel a telefonos ügyfélszolgálatot, esetleg rossz kóddal írták be a belföldi továbbküldés utáni dolgokat vagy keveredtek az adatok a frissítés során. 06-1-767-8282
De ha már volt egy belföldi továbbítás azután nem a kiküldés jön, mert ha visszafordítják nincs értelme belföldre továbbítani. Ez lenne a következő bejegyzés: Feldolgozás/szállítás alatt és a helyi postai logisztikára utalás.

[ Szerkesztve ]

(#8257) ragabor


ragabor
csendes tag

Szállítási forma: Priority Direct Air Mail

Most kaptam választ az ügyfélszolgálattól, hogy kell e erre még ráfozetni.

We would like to inform you that you will not be charged with import duties if your order is shipped with Priority Air Mail and Air Parcel Register to HUNGARY. And you also can buy the tariff insurance so that you will be eligible for a refund of its import duties if you want to select Priority Air Mail and Air Parcel Register.

(#8258) neocity válasza V/ (#8256) üzenetére


neocity
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget. Időközben az egyetlen helyen - ahol eddig nem ellenőriztem, maga a banggood weboldala - is megnéztem a trackinget és ott rendben van minden. 7-ei dátummal későbbi, és egészen más bejegyzéseket ír. :)

(#8259) V/ válasza ragabor (#8257) üzenetére


V/
Topikgazda

Most bővebben nem nem magyarázom, de ez téves amit írtak neked. Rosszul tudják. Mindkettő normál postai szállítás így az annak megfelelő vámszabályokkal.
Ezeknél kell fizetni Áfá-t ha a posta úgy gondolja hogy vámeljárás alá kell vonni, ezért is írják hogy fizesd ki a tariff insurance-t. Arra is írtuk már hogy a vámeljárási költséget nem mindig szokták kifizetni.
Az Összefoglalóban ugyanezt amit írtak neked, leírtuk, elmagyaráztuk. Ha nem hiszed el arról nem tehetek.
Egyedül az EU warehouse-akból küldött és az EU priority line szállítás esetén nem kell az Áfá-t utólag fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#8260) Markizmark


Markizmark
addikt

Újabb csomagom tart már előrébb, mint amit 1 hónapja rendeltem. :W
RP182478203CN vs. RP158621615CN

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8261) V/ válasza Markizmark (#8260) üzenetére


V/
Topikgazda

Február 2-án került a postára és február 8-án itt van. :C
Ez postai szállítás. Kínából a 30 nap is rövid idő ilyenekre, de van ami gyorsabb, nincs erre fix szállítási idő recept.

(#8262) vandor01


vandor01
őstag

mikor indul be az élet a BUEK utan ma?
vagy csak Csut/Péntek magassagaban?
vagy jövö Hétfőtől!?? :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8263) V/ válasza vandor01 (#8262) üzenetére


V/
Topikgazda

Már tegnap vége lett. Az addig függő dolgok már elindultak nekem is. Más is jelezte ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

(#8264) Balu972 válasza V/ (#8259) üzenetére


Balu972
aktív tag

Szia,
szerinted elrontottam a rendelésem?
EU priority line a shipping method, de CN warehousból jön (igaz más warehouse-t nem is engedett kiválasztani).
Szerinted kell VÁM-t fizetnem?

válaszod köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#8265) V/ válasza Balu972 (#8264) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell Áfá-t fizetni. Jó szállítási módot választottál, nem véletlenül az EU betűkkel kezdődik. Annyi a gond vele hogy lehetséges hogy lassú lesz, nem a kiírt 7-15 nap, hosszú ideig csak azt látod a nyomkövetésnél hogy bekerült a GLS rendszerébe, de szerintem a várakozás megéri
A vám az 0% kulcsú :))

[ Szerkesztve ]

(#8266) Markizmark válasza V/ (#8261) üzenetére


Markizmark
addikt

Várok én türelmesen, csak idegesít, hogy már a 2. utána leadott rendelésem is előbb itt lesz.
Ha pedig mégis elakadt a kis csomagom, akkor újraküldeni se tudják, mert elfogyott a motyó. :W

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8267) Balu972 válasza V/ (#8265) üzenetére


Balu972
aktív tag

nagyon köszönöm, türelmes leszek :R

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#8268) Imy


Imy
veterán

Bangooddal mi van, még ünnepelnek? A csomagfeladás megy náluk, de e-mailre nem válaszolnak. 2 rendelésemmel van gond, már 1 hete írtam nekik, és semmi válasz. (1 megjött, de nem működik, egy másik meg nem jött meg, pedig 45 napja feladták) Így PayPalon indítottam case-t.

(#8269) vandor01 válasza Imy (#8268) üzenetére


vandor01
őstag

a bulinak mar vege csak jozanodnak kifele es kezdik szamolni a bevetelt :DDD

en ilyen valaszokat kaptam....

We are celebrating our Spring Festival from Feb,3rd to Feb, 14th.
We will reply to your emails as soon as possible after the holiday, it may be around 4-5 days delay

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8270) V/ válasza Imy (#8268) üzenetére


V/
Topikgazda

Minek indítottad? Ha 60 napon belül nem kézbesítik, a szerződési feltételek szerint a pénzed visszakapod, nem tudom honnan vetted a 45 napot.
Írj újból az amit egy héttel ezelőtt küldtél az pont az ünnepbe esett bele, szerintem nem győzik a kimaradás miatt megválaszolni mindet.

(#8271) UberMutant válasza Imy (#8268) üzenetére


UberMutant
őstag

az ilyenek miatt fog a paypal egy idő után az eladó javára dönteni...

(#8272) Markizmark


Markizmark
addikt

Návéégre megmozdult a kis csomagom...
Amúgy mit jelent a "Egységképző érkeztetése Nemzetközi Posta Kicserélö Közp." státusz?
RP158621615CN

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8273) V/ válasza Markizmark (#8272) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt hogy a konténer, a postazsák megérkezett Mo-ra.
Ez lenne egy normál sorrend ettől:
Egységképző érkeztetése
Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
Bejövő küldemény belföldi továbbküldése
Feldolgozás/szállítás alatt
Kézbesítésre átadva
Sikeres kézbesítés

[ Szerkesztve ]

(#8274) Imy válasza V/ (#8270) üzenetére


Imy
veterán

Mert amikor levelet írtam, akkor volt kb 45 nap, de megnéztem, mai nappal tartok pontosan az 55 napnál. Általában 10-30 nap alatt mindig itt volt, amit rendeltem tőlük.

(#8275) Imy válasza UberMutant (#8271) üzenetére


Imy
veterán

Miért is? Mert nem jött meg, ezért én vagyok a hibás? Nemár... Max türelmetlen, mert eddig max 30 napon belül mindent megkaptam tőlük.

(#8276) V/ válasza Imy (#8274) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az a lényeg, van egy szerződési feltétel részükről, mert a szállítást sem az eladó sem vevő hanem egy harmadik fél végzi így garanciát nem tud vállalni arra hogy 5 vagy 42 nap lesz majd.
Reklamálsz , válaszolnak rá hogy folyamatban a szállítás, várja meg a vevő 60 napot azután a pénzt visszaadják.
Te 45.napon dispute-t indítasz visszakapod a pénzt. A cunami miatti késve, de mégis az 59-napon megkapod. Mi a biztosíték arra hogy ki fogod fizetni, mert az eladó teljesítette a ráeső részt az adásvételi szerződésből a szerződési feltételek szerint? Neked fizetni kellene.
Persze erre azt válaszolja a valaki, hogy nem veszem, úgyis visszaküldik és akkor a termék csak nála lesz, így kár nem éri.
Itt csak az a bökkenő hogy arra sincs garancia hogy meg is fogja kapni.
Én már találkoztam olyan eladóval, aki hasonló szituáció miatt magyar vevővel nem áll szóba.

[ Szerkesztve ]

(#8277) UberMutant válasza V/ (#8276) üzenetére


UberMutant
őstag

nem fogja kifizetni, hisz már most neki áll feljebb, ez neki jár...
az isten mentsen az ilyen emberektől.

(#8278) Markizmark


Markizmark
addikt

Nagyon OFF, de csak hogy ilyen is létezik.... Banggood-tól független téma, de Banggoodról rendelt csomag, ezért írom le.

Sírok ezen a magyar postán komolyan ...
A címzett mindig a munkahelyem, mert úgyis itt vagyok egész nap, és a cég bérel postafiókot.
Na eddig kb. 1000 külföldi küldemény érkezett meg nekem és a kollégáimnak is ahogy kell, 1-2 esetben elég lassan. Ebay, Aliexpress, Wish, Banggood, Gearbest...

A mai napon történt, hogy a cégünktől aki el szokott menni a levelekért mondta, hogy valaki másnak adták a csomagomat, mert rossz postafiókba tették... :W
Szerencsére tudták kinek adták oda (pár számmal arrébb lakó cég) így fel tudtam velük venni a kapcsolatot és elmenni érte. Szóval ez happy end.

Na de úgy általában hogy is néz ki a szállítás amikor a városba ér a cucc:
Pécs Logisztikai központ 1. nap, majd Pécs 2-es posta reggel átadja kézbesítőnek 2. nap akinél rendszer szerint egész nap ott van, majd este újra Pécs logisztikai központ, majd másnap (3. nap) a Pécs 7-es postán átvehető a fiókunkban.
Egy most is itt keringő csomagommal meg akartam előzni a problémákat és gondoltam elmegyek érte akárhol is van. Telefon postának, 4-szer !!!!! kapcsoltak ide-oda mire a végén a bácsi: "hát én nem tudom ki kapcsolta magát ide de én nem tudom, jöjjön be". Na mondom akkor megyek, alig kell átmennem emiatt a városon, de megyek. Odaérek. A pultba épített néni mondja hogy hát ő nem tudja kivel beszéltem, nem tud segíteni, látja hogy itt a csomag de nem tudja odaadni, mert ennek van egy folyamata, stb. De mondom akkor meg körútra indul a motyó a városba és én most kivenném ebből a bermuda rendszerből. Hát ő tudja igen de ez van, várjam meg. Na csókolom, akkor várok. Úgyhogy most holnap vagy lesz csomagom vagy nem vagy hétfőn mehetek egy random valakihez, akinek odaadták helyettem. :DDD

Hihetetlen, hogy Kínából ideér (mármint ebbe az országba) a cucc 1 hét alatt, de ebben a kis pi**a országban eltölt még 5 munkanapot minimum, mire célba ér (ha a legutolsó!!! állomáson a kiégett postás néni leszarom módon nem teszi rossz helyre).

Egy GLS meg a belga kirakodástól számított 3 napon belül a kezembe adja... csak ez nem volt akkora értékű, hogy EU izé szállítással kérjem.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8279) blash


blash
tag

Mennyire megy könnyen a szállítási mód módosítása? Előbb rendeltem egy mi pad 4 lte-t, amit EU Priority Line-nal tettem a kosárban először, majd módosítani akartam a címed, valahogy újra minden alapon volt a rendelésösszegző oldalon. Csak azért tűnt fel ez, mert a szállítási biztosítás újra be lett pipálva, amit előtte direkt nem kértem. Szóval az lett a vége, hogy már csak a fizetés utáni emailben tűnt fel, hogy kevesebbet fizettem vagy 1,50 dollárral, mert Priority Direct Mail-lel rendeltem, nem pedig EU Priority Line-nal.

Már írtam emailt az oldalon, hogy módosítsák, de persze erről nem jött visszajelzés, hogy megkaptak, de a profilomnál sem lehet megnézni, hogy milyen üzeneteim voltak.

(#8280) blash válasza blash (#8279) üzenetére


blash
tag

Hát ez csodás, azt a választ kaptam a livechaten, hogy nem tudnak semmit sem módosítani. Bár fel nem tudom fogni, hogy miért. Az alábbi volt a magyarázat, amit nagyon gyorsan begépelt, aki írogatott, szóval sablonszövegük is van erre. Boldogabb nem lettem, csak jól felbasztak...

"We would like to tell you the order status is processing now. It has been some time since the order was generated. The dispatching process in warehouse may have been completed and it is on the way to the courier company. Therefore, we are not able to cancel or make any change on this order though we wish we could help you. We advise you to accept the order first. Once you receive the order, you may consider more, such as making it a gift to your friend who needs it or second sale on other apps."

(#8281) V/ válasza blash (#8280) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlás törlésének kérése az működik amíg nem kezdik el szállítani. Ők nem tudják törölni addig amíg nem kéred.
Kéred a törlést aztán újból megveszed a jó beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#8282) blash válasza V/ (#8281) üzenetére


blash
tag

Gondoltam erre is, es vegul ezt kertem, hogy akkor toroljek, de ezt sem akartak. Nehezen tudom elhinni, hogy a rendeles leadas utan 1-2 oraval mar elkezdtek volna szallitani. Hogy lehet me'g kerni a rendeles torleset?

(#8283) V/ válasza blash (#8282) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg van rá az a rész ahol kérni kell, úgy kérted és arra válaszolták hogy nem?
A Kapcsolatfelvételi űrlapon keresztül kell kérni a törlést, megadva a a vásárlás számát és az okot.
Order&tax és balszélen Cancel order, No longer needed és Email Us a 2. pontnál

[ Szerkesztve ]

(#8284) blash válasza V/ (#8283) üzenetére


blash
tag

most irtam itt is, persze errol sincs semmi ertesites vagy reagalas.

(#8285) V/ válasza blash (#8284) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, de még mindig processing állapotban van a vásárlásod?

(#8286) blash válasza V/ (#8285) üzenetére


blash
tag

Igen, pontosan ket perccel ezelottig, mert most kuldtek emailt, hogy feladtak... Rohadtul idegesito.

(#8287) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Rendeltem egy porszívót ,volt hozzá egy ajándék ventilátor . a ventilátort postázták a porszívót nem mert nincs. raktáron .
A ventilátorra azt irta hogy kiszállítva ,amire véletlenül öcsém rá is nyomot hogy rendben . Most értékelni kellene a terméket . Mi a teendő ilyenkor ? :U

(#8288) V/ válasza petyametyo (#8287) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne enged az öcsédet hogy nyomkodja a gombokat.
Ami nem lett kiszállítva azon nincs mit értékelni, de ez a legkevesebb gondod. A megérkezés leigazolásával ugrik némi reklamációs lehetőség, de ha igazi nyomkövetési számos a dolog akkor persze lehet könyörögni ha hibásan érkezik a 3 napos csere garancia igénybevételére. A meg nem érkezés miatti reklamáció viszont trükkös lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8289) petyametyo válasza V/ (#8288) üzenetére


petyametyo
aktív tag

37 éves :)) Akkor ennek az ajándéknak lőttek . Nem is értem hogy egyébként ez hogy lehet . Tanulság ,számomra Bangoodrol soha többet semmit .Megveszem az Alirol még ha drágább akkor is

(#8290) V/ válasza petyametyo (#8289) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lőttek, szállítva lesz és majd megkapod. Azt tudják hogy ha nem küldték el, akkor meg sem érkezhet. A ventilátor meg már úton van, tehát azt is megkapod.
Ja a BG hibás. :F
Az AliExpressnél is le kell igazolni a megérkezést és onnantól ketyeg a 15 nap probléma rendezési dispute idő, hosszabb idő a reklamációra az eBay-n van.

[ Szerkesztve ]

(#8291) petyametyo válasza V/ (#8290) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Remélem így lesz :R A porszívóra 26 ig állítottam be a "szállításra vár" időt

(#8292) vandor01


vandor01
őstag

valakinek tapasztalata a pl: LX603356631NL tipusu TN-nel?

EU priority line.nal rendeltem sok cuccot 6 csomagra bontottak gondolom a kinai raktarak/gyarak miatt... van amit GLS-el kuldtek van amit igy NL postaval.... a logikat nemertem mert a 10euros fost GLS hozta es 100/100/50 ejronyit meg az NL-el.... persze tarif insurancom az nincs mert EU priorityhez nem is lehet.... most ragom itt a kefet hogy majd fizethetek extrakat :F

mondjuk ha ránézek a csomagra ezzel [link]
akkor az origin az erdekes? az nem kina! szoval mintha ittt is "okos" megoldas lenne? :D

szoval izgibizgi... majd kiderul?? vagy beborul? :W

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8293) V/ válasza vandor01 (#8292) üzenetére


V/
Topikgazda

Jobb oldalt látod a lényeget UK-ból megy Belgiumba, onnan meg majd ide. A vonal végig EU-s.
Nem véletlenül nincs a magyar posta nyomkövetésében információ, nem ők szállítják.

(#8294) vandor01 válasza V/ (#8293) üzenetére


vandor01
őstag

gyanitothato vmi okos megoldas ez is :DDD
a vegállomas belgium aztan mi fogja hozni? Bpost? NLpos? GLS?
valszeg nem GLS mert az mas utvonalon jár :DDD
parnapos meg csak es a postai tracker keresok nem latjak! Bpost/NL....
lehet egesz addig "fedve" van mig meg nem lodul UK-bol?
ott atcimkezik atcsomizzak? vagy meg az sem!

azt azert sokat elmond hogy mar a kinai indulopont
Europe Processing center

itt már ra lehetnek állva a központi csomag okositásra :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8295) V/ válasza vandor01 (#8294) üzenetére


V/
Topikgazda

Az EU priority-t a GLS szállítja Belgiumon keresztül, honnan veszed hogy megváltozott az útvonal?
Többen is ezt írták én is így tudom.
Mivel a postai nyomkövetők nem ismerik fel ezt a számot, így nem posta szállítja, annak ellenére hogy egy olyan azonosító.

[ Szerkesztve ]

(#8296) vandor01 válasza V/ (#8295) üzenetére


vandor01
őstag

EU priority line kertem/fizettem es NL-t kaptam de vmi specet! :C

amugy en is ugy tudom :DDD
azert irom hogy xxxxNL-t nem GLS szallitja mert azokat nem ilyen TN-el latják el hanem 9-10szamjeggyel... de ettol meg lehet xxxxNL-t a vegen a GLS hozza???

na mjad kiderul.....

nekem ami eddig NL-es volt az sima postai utvonal karriert futot be! pl LX630561990NL nem járt az "Europe Processing center" ben.... szoval ez vmi nagyon "OKOS" KINAI UK NL BE utvonall lesz.... es a vegen vmi szép számlával a postaladamban? :DDD :DDD vagy mégsem :F

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8297) V/ válasza vandor01 (#8296) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyugi.

(#8298) vandor01 válasza V/ (#8297) üzenetére


vandor01
őstag

nem vinne csodbe csak azert irom hogy ha esetleg mas is ilyent kap akkor legyen tapasztalat es szinten nyugi legyen..... lehet hogy igy az ujevben egy uj szalitasi utvanal kezdeten vagyunk ezzel?? na de meglatjuk a story veget!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8299) nfer válasza V/ (#8288) üzenetére


nfer
tag

Olvasgatom hogy 3 napos csere garancia de nem sikerül megtalálnom.

Tegnap megjött egy tablet 68$ értékben. Sajnos rossz, kívül sérülés mentes de bekapcsolva a legtöbb ami történt pár színes csík a kijelzőn. Mellesleg fulhd kijelzőt ígértek de csak hd-s. Bár végül is úgyse működik.
Mit és hogyan kell csinálnom hogy ebből egy működő tablet legyen.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#8300) nfer válasza vandor01 (#8298) üzenetére


nfer
tag

Én is EU priority line kértem és fizettem és NL-t kaptam, de 19 nap alatt probléma mentesen megérkezett és a Posta hozta.
Úgy hogy tényleg nyugalom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.