Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 07:06:01

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) sebifater válasza sebifater (#8350) üzenetére


sebifater
csendes tag

Bocsánat, 1 bites user voltam :W :W , most már sikerült.... :DD

(#8352) V/ válasza sebifater (#8350) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy kicsivel feljebb (14 db hsz), már írtam el kell kezdeni a vásárlást.

(#8353) kBruce válasza sebifater (#8350) üzenetére


kBruce
csendes tag

Szia!

Az EU Priority Line kiválasztása után rányomtál az OK-ra? Hajlamos visszaváltani az alapértelmezett szállítási módra, ha nem nyomsz OK-t.

(#8354) Ndruu válasza vegyszer (#8133) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Hasonló cipőben járok én is, január 9-én rendeltem, 5 cucc van benne, azóta processing. Február 6-án beszéltem a supporttal messengeren, akkor azt írták, hogy az egyik USB kábel nincs készleten, de pár napon belül várhatóan lesz. Az állapot továbbra is változatlan, pedig lassan március...

Másik két csomagomról pedig január vége, február eleje óta nincs hír a követés szerint, utolsó állomás CNDGGA volt.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#8355) vegyszer válasza Ndruu (#8354) üzenetére


vegyszer
addikt

Én rájuk írtam az appból, hogy WTF?
A szilveszteri rendelés így Valentin nap után akkor hogy is áll?

De szívem szerint inkább kértem volna egy rendelés törlést. Csak pont úgy jött ki, hogy abban a rendelésben minden olcsóbb volt mint ma, és mennyiségi akció is volt rá. (pl 3 db 2m hosszú USB-C kanóc darab ára 3.66$ lett lepontozás után. Most meg majdnem 6$. És 3x3+1 ilyen volt benne. Persze a +1 indult el. Ezért se kapkodva kértem a reakciót)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8356) Icetee


Icetee
aktív tag

Sziasztok!

Rendelnél valamit kintről, de a szállításnál 138 ezret hoz egy másik helyről (GWTR) 130 ezer. Itt azért van különbség. Miért ekkora a difi? Mi a hátrány ha onnan kérem? :)

(#8357) V/ válasza Icetee (#8356) üzenetére


V/
Topikgazda

A másik helyen is Eu Priority line a szállítási mód? Esetleg messzebb van :))

[ Szerkesztve ]

(#8358) Icetee válasza V/ (#8357) üzenetére


Icetee
aktív tag

Én is ezen filóztam, de ha fizetni akarok a végén ennél is azt hozza alapból :)

(#8359) V/ válasza Icetee (#8358) üzenetére


V/
Topikgazda

Az lényeg hogy ezel a szállítással, összesen annyit fizetsz, nem lesz később + költséged, de a szállítási biztosítást is add hozzá és esetleg megspórolsz úgy egy ezrest ha $-ban fizeted ki.
Állítsd át $-ra majd nézd meg a hogy bankod a kártyás vásárlás devizaszámítási szabálya alapján mennyit vonna le.

(#8360) sebifater válasza V/ (#8352) üzenetére


sebifater
csendes tag

Igen köszi, azt használtam útmutatónak, így már ment!

(#8361) sebifater válasza kBruce (#8353) üzenetére


sebifater
csendes tag

köszi,sikerült!

(#8362) Icetee válasza V/ (#8359) üzenetére


Icetee
aktív tag

Nagyon köszönöm! :)

(#8363) azbest válasza Ndruu (#8354) üzenetére


azbest
félisten

Egy január eleji és egy január közepi cndgga küldeményem most érkezett meg hétvége előttre. Azt nem tudom, hogy hol akad el, de a magyar rendszerben megjelenés után 5 munkanap alatt továbblökték kézbesítésig.

Előtte akár pesten várt feldolgozásra, akár kínában, azt nem tudni. A cndgga egyébként a világ egyik legnagyobb kontérnerkikötőjének reptere. Lehet kínán belül repült oda és utána hajóval jött tovább.
A lényeg, hogy ne izgulj, úgy tűnik ez egy lassabb útvonal.

Január végén egy CNCANA meg összesen egy hét alatt ideért kézbesítésig. Ugyanonnan egy későbbi meg valsz két héten túl sem ér ide, mert kevésbé szerencsés időzítés volt (kínai újév alatti rendelésekkel együtt biztos nagy sor lett) :)

[ Szerkesztve ]

(#8364) V/ válasza azbest (#8363) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyira azért nem biztos a hajózás, lásd ezt: RP156431185CN nincs olyan hajó ami 5 nap alatt, vagy RP122342883CN 3 nap alatt Magyarországra szállítaná küldeményt, jó széljárással is 47-49 nap.

(#8365) Markizmark válasza V/ (#8364) üzenetére


Markizmark
addikt

Én is kétlem, hogy hajóznának. Majdnem mindig air parcel-t ír a szállításnál.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8366) mrzed


mrzed
senior tag

Sziasztok!
Nézem, hogy az utóbbi időben kissé átalakultak a bg szállítási módjai, nem mindegyikkel van még tapasztalatom. Szeretnék tőlük rendelni 2x70$ értékben. Mehet egy csomagba EPL szállítással, vagy inkább EDM -el rendeljem? Vagy jobb, ha ketté szedem a megrendelést?

(#8367) V/ válasza mrzed (#8366) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezen a néven találod már: EU Priority Line
Lásd Összefoglaló, 8. Speciális szállítási módok
A Banggood alábbi szállítási módokat biztosítja a kedvezőbb, áfa mentes szállítás kategóriában:
A European Direct Mail (EDM) vagy EU Priority Line (EPL)
Mint a neve is mutatja, Európán belül kerül feladásra a csomag, így már nem kell vámot és Áfát fizetni. Ez a szállítási mód lehet nagyon lassú is............

A 2*70 azért lenne jobb, mert akkor 50% kisebb az esélye hogy egy csomagban a kettő elveszik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8368) mrzed válasza V/ (#8367) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszi.
Az EDM szállítást használom mióta elérhető, elég jók vele a tapasztalataim. Ezért nézegetem félve a EPL-t, de ettől függetlenül még lehet jobb mint az előző. 2*70 nekem is logikusabbnak tűnik, csak ezt az árat egy kupon felhasználásával érem el, ami majd 30 dodót lefarag az árból... tartok tőle, hogy ez csak egyszer használható fel.

(#8369) tupacamaru válasza tupacamaru (#8323) üzenetére


tupacamaru
veterán

Legnagyobb meglepetésemre visszaírt a GLS, hogy Spanyolországban „totál kár” státusszal látták el a csomagot, így az nem küldik tovább. Volt biztosításom a szállításra, írhatok nekik hogy kérem vissza a pénzt?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8370) V/ válasza mrzed (#8368) üzenetére


V/
Topikgazda

Átnevezték. A kupon tényleg csak egyszer lesz használható. Akkor persze jöhet egybe, a szállítási biztosítással. Lásd az ezelőtti hsz-t az okának.

(#8371) V/ válasza tupacamaru (#8369) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy ingyenes újraküldés vagy teljes refund. Azt írd meg hogy melyiket szeretnéd, de lehet hogy ettől függetlenül meg fogják kérdezni.

(#8372) vegyszer


vegyszer
addikt

Változott a megosztás honorálása? A fb link eltűnt, és már egy csomó megosztási lehetőség adott, 5 pont ellenében, napi max 3 különböző megosztásért.

Valahogy nem tetszik...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8373) UberMutant válasza vegyszer (#8372) üzenetére


UberMutant
őstag

miért?mire tudod használni a pontokat, azon kívül, hogy nézegeted őket?

(#8374) vegyszer válasza UberMutant (#8373) üzenetére


vegyszer
addikt

Pl nem akciós állapotban vettem meg a Xiaomi 4k drone-t.
Olcsóbban, mint előtte a legtöbb kuponnal lehetett volna. Igaz, hogy tudatosan majd egy évig gyűjtögettem, de pénzem csak eddig lett.
Kb 60-70$-t tudtam vele lehúzni az árból (azaz 6-7000 pontot gyűjtöttem össze tudatosan csak ezért. Igen, én a csendes megfontolt gyilkos típus vagyok).

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8375) UberMutant válasza vegyszer (#8374) üzenetére


UberMutant
őstag

én még nem láttam olyat, hogy pontozással kedvezőbb árat lehetett volna elérni, mint másikboltban / akciós termék esetén. a teljes ár erősen túlárazott minden esetben.

(#8376) Tibusz00


Tibusz00
tag

A február 12. rendelt kicsi quadkopter ma árkezett meg. EU Priority Line rendelés volt. A hétvégén a nyomkövetés csak hibát írt, de ma már a postás csöngetett vele. :))
Ma ezt mutatja a Track17
Senki nem érdeklődött, hogy mi van benne, és honnan jött! :C

[ Szerkesztve ]

(#8377) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Nekem ma jött meg a Zenfone Max Plus, köszönöm annak aki ajánlotta, nagyon pofás, tesóm már nyüstöli :))

(#8378) V/ válasza Tibusz00 (#8376) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel EU-n belülről "indult", akkor az hogy NL végű postai azonosítót kap az EU Priority Line akkor az jó, nem mindig a GLS-nek kell szállítani.

[ Szerkesztve ]

(#8379) Tibusz00 válasza V/ (#8378) üzenetére


Tibusz00
tag

A csomagoláson semmi sem utal EU-n kívüliségre.

(#8381) V/ válasza Tibusz00 (#8379) üzenetére


V/
Topikgazda

Te írtad hogy senki sem érdeklődött, ezért utaltam rá hogy ha posta szállítja nem pedig a GLS, akkor sincs probléma, mert ennél a szállítási módnál "nem kell érdeklődni" senkinek.
Előzőleg felmerült kérdésként, hogy mi van akkor ha postai nyomkövetési számot kap az EU Priority line-os csomag. Egyértelmű a kék címke is.
De nem EU Warehouse volt a vásárlás helye. Vagy az?

[ Szerkesztve ]

(#8382) Ance válasza Tibusz00 (#8379) üzenetére


Ance
őstag

Általában a holland cetli alatt van a kínai. :)

[ Szerkesztve ]

(#8383) V/ válasza Ance (#8382) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennél nem, ez egyértelműen nem egy CN22 alapú címke, ilyen amikor EU-n belül postázunk. Mivel nincs vám nem kell a vámárúnyilatkozatos címke.

(#8384) Tibusz00 válasza V/ (#8381) üzenetére


Tibusz00
tag

Egyet értek minden megállapításoddal. :) A képet csak információnak raktam fel. A rendelés CN raktárból jött.

Ance: :N Nincs más cetli!

(#8385) V/ válasza Tibusz00 (#8384) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is köszönöm, mert ez így a többieknek is egyértelmű lesz. :R

(#8386) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Törölték egy rendelésem. Bánkártyával fizettem . Hogyan kapom vissza a pénzt? :R

(#8387) V/ válasza petyametyo (#8386) üzenetére


V/
Topikgazda

Jön vissza automatikusan.

(#8388) petyametyo válasza V/ (#8387) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Köszönöm
Körülbelül mennyi idő szokót ez lenne ?

(#8389) V/ válasza petyametyo (#8388) üzenetére


V/
Topikgazda

2-5 munkanap, de lesz PayPal értesítőd is róla. Onnan számítva 3 napon belül a bankszámládon lenne a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#8390) petyametyo válasza V/ (#8389) üzenetére


petyametyo
aktív tag

PayPal értesítő nem hiszem hogy lesz mert kártyával fizettem . Vagy nem jól gondolom ? :R

(#8391) V/ válasza petyametyo (#8390) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem a PayPal-on keresztül a hozzáadott kártyával fizettél, akkor az persze nem lesz, de többségében így fizetünk. Honnan tudtam volna? :))

(#8392) Laza... válasza V/ (#8391) üzenetére


Laza...
addikt

:D

Never give up!

(#8393) petyametyo válasza V/ (#8391) üzenetére


petyametyo
aktív tag

"Bánkártyával fizettem" :))

(#8394) Icetee


Icetee
aktív tag

Mennyi idejük van összeszedni a rendelést?

December elején szivattak be, mert rendeltem pár dolgot és valami 10 nap után adták csak fel. Akkor valami 15 munkanapról hadováltak nekem, hogy annyi idejük van összekészíteni a csomagot.

(#8395) V/ válasza Icetee (#8394) üzenetére


V/
Topikgazda

Azon az oldalon ahol ezt látod egy kicsit lejjebb van egy dátum is ami erre vonatkozik. Az Expected Shipping Date az Order Information keretben

[ Szerkesztve ]

(#8396) Icetee válasza V/ (#8395) üzenetére


Icetee
aktív tag

03.13. :D parádés :)

(#8397) ragabor


ragabor
csendes tag

Sziasztok!
A Bangoodról rendeltem tabletet(80$). 2019.02.08, szállítás: Priority Direct Mail
2019.02.25 megjött MPL hozta.
Csomagoláson Hollandia-Magyarország. Semmi nem utal arra, hogy CN.
http://parcelsapp.com/en/tracking/LX603178499NL

[ Szerkesztve ]

(#8398) V/ válasza ragabor (#8397) üzenetére


V/
Topikgazda

Járt ez Angliában is, azt nem írtad hogy a Warehouse/Direct mail: az mi volt
De eleve ez van írva a szállításnál 02.08-ra hogy Item received Europe Processing center valahonnan jött és 13-án adtak neki NL számot. Szóval így csináltak belőle EU-s küldeményt.
De az a lényeg hogy úgy kaptad meg ahogy szeretted volna és a PDM nem akadt fenn a rostán. Gondolom nálad sem hasonlít a címke egy CN22-re?

[ Szerkesztve ]

(#8399) soldi3r


soldi3r
veterán

Szevasztok!
Egy $25-os kutyunel erdemes az EU Priority Line-t valasztani, vagy a Priority Direct Mail is megfelel? Ez ugye pont a 22 Euros hataron mozog.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#8400) V/ válasza soldi3r (#8399) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert 42,03 $ értékig nem lesz fizetnivalód, sőt a mostani $ és € keresztárfolyamon a 22 € az bizony 25,04 $. De ha a szállítási biztosítást hozzárakod akkor több lesz a 24,99 $-nál, de akkor is bőven benne vagy a felső határban.
Lásd bővebben Összefoglaló, 7. Vámügyintézésről néhány gondolat

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.