Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:31:37

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) lion840621 válasza V/ (#18133) üzenetére


lion840621
újonc

A nyomkövetési szám egyezik a csomagon a megadottal. 3nap alatt nem írt vissza semmit a BG. Ma ismét írtam nekik és feltöltöttem youtube-ra is a kicsomagolós videót megadtam nekik a linket. Nemtudom mikor reagálnak, 24 óra volt odaírva de 3nap alatt semmi.

(#18152) V/ válasza lion840621 (#18151) üzenetére


V/
Topikgazda

A Youtube még mindig tiltott Kínában, lehet hogy nem tudják megnézni, ezért inkább az ő feltöltési lehetőségüket kellene használni.

(#18153) vegyszer válasza V/ (#18152) üzenetére


vegyszer
addikt

Melyik szolgáltatás olyasmi, mint a YouTube, csak ők is meg tudják nézni, és értelmes felületen mi is eléjük innen?

Vagy a BG saját video feltöltő oldalát mondod?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#18154) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok, szia V/!

Nagyjából 10 perce csaptam le 3 sneccs ajánlatra, majd gondoltam megnézem a rendeléseim, nyomkövetés stb. Erre a BG kidobott a fiókomból. Ahogy megpróbálok újra belépni, nem enged be, "Your Account has been locked."
Nem értem, teljesen hirtelen, minden nélkül. Email sem jött, hogy volt illetéktelen belépési kísérlet, stb, van valami ötlet?
Vagy cservice@-ra email, hogy mi a szitu?

Még a mobilos app is letiltott.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#18155) lion840621 válasza V/ (#18152) üzenetére


lion840621
újonc

ott ajánlotta a yotube videót a BG hogy azt lehet megadni

(#18156) V/ válasza lion840621 (#18155) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja, de a tiltás az akkor is él.

(#18157) V/ válasza MittuDomain_ (#18154) üzenetére


V/
Topikgazda

Várjál, lehet hogy később feloldja, 2-3 óra.

(#18158) MittuDomain_ válasza V/ (#18157) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Dühömben már ment email a cservice-re, de akkor reggelig nem piszkálom, nem próbálok belépni, hátha. Köszi.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#18159) V/ válasza vegyszer (#18153) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen a sajátjukra gondoltam, mert annál nem mondhatják hogy nem tudták megnézni, mert eleve mellékelve van az űrlaphoz.

(#18160) solti válasza MittuDomain_ (#18154) üzenetére


solti
senior tag

nekem hetekig ezt csinálta, bár az app beengedett, csak weben volt rossz. Aztan megjavult. cservice semmi értelmeset nem tudott mondani

(#18161) vegyszer


vegyszer
addikt

A MyGBpay működik valakinek?
Gyűlt össze rá pár dollár. És hiába szeretném aktiválni, a mail résznél elakadok, mert nem jön meg a mail a linkkel...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#18162) V/ válasza vegyszer (#18161) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem van valami gondjuk, az működni szokott, halaszd el pár nappal.

(#18163) vegyszer válasza V/ (#18162) üzenetére


vegyszer
addikt

Fél éve alkalomszerűen próbálgattam, mint kutya a b@sz@st.
Eddig eredménytelenül.
Kértem a cs segítségét erre ugyanazt írja le, hogy aktiváljam.
Hiába mondom, hogy nem sikerül, akkor már válaszra sem méltat.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#18164) V/ válasza vegyszer (#18163) üzenetére


V/
Topikgazda

Most megcsináltam egy aktiválást, alább a lépések, esetleg segít hogy hol akadsz el.
Firefox böngésző, a BG oldal nincs korlátozva a biztonsági beállításokban, a reklámblokkolón is és a tűzfalon is átengedve és semmi anonimitás dolog nincs. Gmail-es a levelezés.
(Majd ezt is átrakom az Összefoglalóba, ha másnak majd szüksége lenne rá.)

Szóval rákattintasz az Activate Now gombra

Elolvasod és jelölöd hogy elfogadod a feltételeiket és Ok gomb.

A következő oldalon megjelenik az e-mail címed és elküldeted az ellenőrző e-mailt.

10-40 mp múlva megjön az e-mail és ott Click here to activate gomb

Visszakerülsz a BG oldalra és a BGpay fizetési jelszó megadása a következő lépés (8-16 karakter és betűk,számok) Ez ne legyen azonos a BG belépési jelszóval.

Submit elküldve ezután biztonsági kérdések és válaszok megadása majd Submit

Ezután a végeredmény:

(#18165) lion840621 válasza V/ (#18156) üzenetére


lion840621
újonc

Jött válasz email hajnalban :)
"
Dear Attila Kiss,

Thank you for your email regarding order 87940355.

Did the issue occur the first time you used the item?

We hope for your understanding on this matter and look forward to receiving your reply.

Best regards,

Hin
"

(#18166) Lordus


Lordus
senior tag

eu priority line szallitassal vettem egy telefont, holland tracking. sajnos ma bement vamra. mi a teendom? elvileg vammentesnek (es afa mentesnek) kellett volna lennie.
atvegyem, es tuti100%, hogy valaki (banggood) visszaadja a penzem (afa, kezelesi ktsg), vagy inkabb at se vegyem, es irjak a paypalnak?
koszi

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#18167) bl4ze válasza Lordus (#18166) üzenetére


bl4ze
veterán

Úgy látom BG igen elk+!t . Én is így jártam, egy Xiaomi EC2 kamerával.
Én is a vámolásra várok, fizethetem a kb. 9000 Forintot 73 USD után és majd harc BG-vel, hogy fizessék ki.

És egyre többen írják ezt más fórumokon , FB csoportokban is. EU Priority nem jól érkezett, és vámolják , megfogták nem EU-s stb.... :(

Köszi, BG !!!! :Y :W :Y

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#18168) V/ válasza bl4ze (#18167) üzenetére


V/
Topikgazda

Várjuk már meg hogy piros vagy kék címke, aztán kitaláljuk hogy hogy hol csúszott hiba a folyamatba. Az említett helyen írogatóknak is elmondhatod hogy
1. a tariff insurance automatikusan jár és vele az is hogy kifizetik.
2. Sehol nem írják hogy nincs áfa és vámfizetés garantálva, nem is utalnak ilyenre, mi találtuk ki. Azt viszont tényként kezeljük hogy Hollandiában van amikor átcímkézik és úgy tűnik hogy ott lett feladva és ez esetben nem kell fizetnünk áfá-t és vámot, de ezt nem a Banggood írja.

Lehet hogy ez a "könnyített fizetős útvonaluk" bizonyos okok miatt bezárult és ezért van a tariff insurance automatikussá téve.

[ Szerkesztve ]

(#18169) V/ válasza Lordus (#18166) üzenetére


V/
Topikgazda

Intézd az Összefoglaló 8. Vámügyintézésről néhány gondolat szerint aztán ha kezedben van kifizetett összegről a számla, nyugta és neked is free a tariff insurance akkor az itt leírtak szerint lépj tovább.

(#18170) bl4ze válasza V/ (#18168) üzenetére


bl4ze
veterán

Lehet, de miben lesz jó Nekem ha kék vagy piros cimke van rajta ?
Akkor is fizethetem a 27% áfa-t és 3500 HUF sarcot + várok rá legalább egy extra hetet
És imádkozzak, hogy a BG tényleg kifizeti.
:O

.:. bl4ze .:.

(#18171) V/ válasza bl4ze (#18170) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy tudni fogod ezt amit írtam: hol csúszott hiba a folyamatba.
Ha piros címkéd van akkor a Holland Posta EU-n kívülről érkezőnek jelölte az erre szolgáló sárga címkével, vagy ilyen EU-n kívülről jött meghatározással adta át a Magyar Postának és ezért a rendeltetési országban törTénik az EU-területére történő vámjogi szabadforgalomba helyezés.
Ha kék címkéd van akkor a Magyar Posta önkényesen vámeljárás alá vont egy EU-n belül feladott küldeményt és bejött neki az hogy hogy nem tudod igazolni az EU-n belüli beszerzést.

Így kizárható a Banggood felelőssége.
Azért nem illik felelősségre vonni, szidni őket hogy a csempész útvonal, csempészési módszer nem működik, mert a vámhatóság a sarkára állt.
Pont neked írták hogy kifizetik, azóta volt újabb információ tőlük?

[ Szerkesztve ]

(#18172) bl4ze válasza V/ (#18171) üzenetére


bl4ze
veterán

Azóta a vám ül a pakkon, és nem történik semmi azóta, hogy befogadták a papírokat.
Ha nem PostNL-lel jön akkor nem is lenne gond vele. Havernak most jött BG pakk, és láss csodát Belgiumban lépett be, majd Német GLS lett belőle, és sarc-mentesen megkapta.
Mindenki aki most panaszkodik az EU Prio (futár) megoldás helyett PostNL - Magyar Posta útvonal lett, és le is fogták azokat a csomagokat.
Véleményem szerint egyértelműen a BG kúrta el ezt most nem kevés pakkal.
Olcsón akarták küldeni nem futáros megoldássa, aztán most fizetgethetik vissza a 30-50 USD összegeket.

.:. bl4ze .:.

(#18173) V/ válasza bl4ze (#18172) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy apró bökkenő van, eddig is jött így és nem akadt fent a rostán. De tényleg nem világos hogy Schiedam-ban nincs ott a Banggood a holland postán? akkor hogy szúrták volna el? És nem sporoltak semmit, nem olcsó a holland regisztrált küldemény sem. Eddig nem sikerült a BG-nek ezt elszúrni? Már leírtam, hogy mi történhetett, nem igazán ragoznám tovább.

Majd külön kiemelem az Összefoglalóban hogy tessék kifizetni, igényelni a tariff insurance-t és annyi.

(#18174) bl4ze válasza V/ (#18173) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, shipping + tariff insurance nagyon ajánlott.

.:. bl4ze .:.

(#18175) Imi1981 válasza V/ (#18148) üzenetére


Imi1981
veterán

Itt Magyarországon is a DHL hozza házig? Vagy itt átveszi más futárszolgálat?

[ Szerkesztve ]

(#18176) V/ válasza Imi1981 (#18175) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért tenné? A magyar DHL kezeli az összes külföldi DHL futárküldeményt.
Nem keverendő a néhány helyen DHL-ként írt, de német postai küldeménnyel, mert a DHL Express a német posta származéka.
Ha csak számokból álló nyomköbvetési számod van akkor azt már lehet nézni a magyar DHL nyomkövetési oldalon, ha Cx999999999DE szerűség akkor az eladó átvágott, az postai szállítás.

(#18177) Imi1981 válasza V/ (#18176) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz. Nem tudtam,hogy van magyar DHL . Pesten van már a csomag link . Ahol bejarikáztam azt irja ma jön! Jó lett volna a futár telefonszáma de így nem tudom hogy szerezzem meg .

(#18178) V/ válasza Imi1981 (#18177) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem, nekünk mindig jön értesítés, sms és e-mail is a kézbesítésről.

(#18179) Imi1981 válasza V/ (#18178) üzenetére


Imi1981
veterán

Hat az még egyik sem jött . Telefonszám tutira meg van adva meg email címem is mert regisztrációnál kellett. Lehet mégsem ma jön akkor. Mindegy várok.

(#18180) Lordus válasza V/ (#18169) üzenetére


Lordus
senior tag

és bl4ze

Na, szerencsére ma már ki is hozta a posta, így nem vámolták meg.
07.28-án rendeltem és 08.10-én ki is hozták.
ennek örülök! :D

tehát attól még hogy NL post, még nem törvényszerű, hogy fennakad a vámon!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#18181) V/ válasza Imi1981 (#18179) üzenetére


V/
Topikgazda

A bejegyzések összhangban szoktak lenni a kézbesítéssel, szerintem mai nap lesz az..

(#18182) V/ válasza Lordus (#18180) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan, gondolom a tiéden is a kék címke volt?

(#18183) bl4ze válasza Lordus (#18180) üzenetére


bl4ze
veterán

Az enyém 5 napja vámkezelésre vár, szóval az enyém tutira fizetős. Dokumentumok feldolgozása 5 napja.

Örülök, hogy a Tiéd oda ért rendben, de ez engem az én ügyemben nem vígasztal, mint
másokat sem akik hasonlóan jártak :(

.:. bl4ze .:.

(#18184) V/ válasza bl4ze (#18183) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugyan hívd már fel őket, hogy mi tart eddig 06-1-421-7235

(#18185) p.t.r


p.t.r
aktív tag

A harmadik nekifutásra végre megkaptam a tabletet. 15 napot futott, Eu Priority - GLS fuvar volt. Januárban rendeltem először, amit feucht elnyelt, mint ahogy a második rendelést is. A 90 napokat ki kellett várni, de azután pár email után refundoltak. A GLS szállítást hogyan lehet kifigyelni, hogy ne a németek fele menjen? Drágább a szállítási díj? Mennyivel?

(#18186) bl4ze válasza V/ (#18184) üzenetére


bl4ze
veterán

Bocs, de erre nincsen időm, hogy még a 3500 HUF vámkezelésért amit be fognak szedni én noszogassam őket. Elég sok időm elment már erre eleve, ahelyett, hogy kézbe kapom
a kamerát egy héttel ezelőtt :(

.:. bl4ze .:.

(#18187) Imi1981 válasza V/ (#18181) üzenetére


Imi1981
veterán

Most hívott a DHL ! Nagyon gyorsak! Pénteken délután rendeltem.

(#18188) V/ válasza p.t.r (#18185) üzenetére


V/
Topikgazda

Többször írtam már itt, a GLS központi elosztója Belgiumban van, de Németországot nem tudják kikerülni szállításközben mert arra rövidebb az út, de nem Feucht az érdekeltségük, ott nekik semmi nincs, pontosabban van egy depo ha arra a környékre szállítanak.
Amikor rendelsz te nem tudod azt szabályozni hogy ki legyen a szállító, csak a módját tudod megadni. ha untakozol lehet velük erről levelezni, de szerintem nem kötik a vevők orrára hogy milyen szempont alapján választják a sszállítási szolgáltatót.

(#18189) V/ válasza bl4ze (#18186) üzenetére


V/
Topikgazda

Te tudod, én 2 nap után mindig hívom őket ha nincs döntés a vám részéről, mert az csak 2 perc a vámosnak.
Azért telefonálok nehogy valami okmány probléma legyen, amit nem tudnak elolvasni, vagy valami más igény merült fel.

(#18190) luciferk


luciferk
senior tag

Helló V/ szaki, az én priority cuccomra június 10 az utolsó bejegyzés, 1 hete írtam már nekik de csak a sablon választ kaptam, rossz időrjárásra, vámolásra hivatkoznak. Mikor és hogyan lehet disputet indítani? LL770135176LU

(#18191) bl4ze válasza V/ (#18189) üzenetére


bl4ze
veterán

Kivárom a mai napot, ha semmi akkor holnap csörgetem.

.:. bl4ze .:.

(#18192) Feri 59


Feri 59
csendes tag

Július 22 rendelés, holnap átvehető a postán,eu priority line működött.

(#18193) V/ válasza luciferk (#18190) üzenetére


V/
Topikgazda

Már rég meg kellett volna kapnod.
Az enyém a te küldeményed utolsó állapotával így jött:
Jul 15, 2020 02:30 Küldemény előkészítése szállításhoz Magyar Posta
Jul 16, 2020 08:11 Arrival at inward Office of Exchange BUDAPEST 1005 Luxembourg Post
Jul 16, 2020 08:11 Inbound in sorting center Magyar Posta Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
és 17-én kézhez kaptam.
Ha a PayPal dispute-ra gondolsz azt bármikor, de itt a BG-n kellene előtte azért kicsikarni valamit tőlük, mert ez Luxembourg-ból nem jött el és semmi gond nem volt az országban viszont még szállítás alatt lévőnek tekinthető

[ Szerkesztve ]

(#18194) luciferk válasza V/ (#18193) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi a választ, " de itt a BG-n kellene előtte azért kicsikarni valamit tőlük"
Hogyan? :U

(#18195) bl4ze válasza V/ (#18184) üzenetére


bl4ze
veterán

Csak beszélni kellett róla, most jött üzenet Posta APP :
08.10, 14:41 "A küldemény feldolgozása folyamatban"

Előző bejegyzés:
08.05, 13:41 : "Posta vámeljárás - a vám-árunyilatkozatot a NAV befogadta."

Kiváncsi leszek mennyit kell érte fizetni :( :o :Y

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#18196) Vertigo18 válasza bl4ze (#18195) üzenetére


Vertigo18
addikt

Olvassák a topikot ők is! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#18197) bl4ze válasza Vertigo18 (#18196) üzenetére


bl4ze
veterán

Akkor remélem nem vámolták meg mégsem az EU Prio Line-t,,,,,, :Y :C :Y

.:. bl4ze .:.

(#18198) Vertigo18 válasza bl4ze (#18197) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha megvámolják, akkor annak is megvan a módja, hogyan kell azt visszaigényelni... Azért majd írd meg, mi lett!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#18199) bl4ze válasza Vertigo18 (#18198) üzenetére


bl4ze
veterán

Mindenképpen.

.:. bl4ze .:.

(#18200) petrson


petrson
senior tag

Sziasztok, látom sokan küzdenek ezzel, én is EU Priority Mail-re várok már egy ideje...
Július 29-én adták át a csomagot nemzetközi szállításra, C.....DE trackinggel. 3-5 munkanap lett volna a szállítás és még mindig ugyanaz, a 29-ei bejegyzés az utolsó. Tényleg lehet vámeljárás belőle? Németországban került feladásra, egy tabletről van szó. Meddig várhatok a kézbesítésre szerintetek? DHL volt először, Magyar Posta az aktuális.

[ Szerkesztve ]

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.