Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) sambenez válasza Beni2360 (#18250) üzenetére


sambenez
addikt

Group buy-ban csak 65$.
Gondolom azzal számolt.

(#18252) V/ válasza Beni2360 (#18250) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert 4 db-os kiszerelés is van. Az úgy /darabra olcsóbb is.

(#18253) Imy


Imy
veterán

Blitz Wolf kapcsoló ha van akinek kell csoportban olcsóbb, már csak egy fonek kellene csatlakoznia
link

(#18254) Imy válasza Imy (#18253) üzenetére


Imy
veterán

Mobilról kell a linkre kattintani, és a group details mellett egy vissza nyilat kellene nyomni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18255) hurenzon válasza Beni2360 (#18250) üzenetére


hurenzon
senior tag

[link]

Így. Az eddigi válaszok helytelenek.

(#18256) cof válasza hurenzon (#18255) üzenetére


cof
veterán

Ez mind szép. Csak amit linkeltél, az most nincs CZ raktáron.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18257) hurenzon válasza cof (#18256) üzenetére


hurenzon
senior tag

És az miért olyan rossz?

(#18258) cof válasza hurenzon (#18257) üzenetére


cof
veterán

Vagy átjön vámmentesen vagy nem. De ha Feucht-on keresztül jön, akkor is vagy ellopják vagy nem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18259) bl4ze


bl4ze
veterán

Harmadik napja trollkodik a BG ügyfélszolgálat, két címről írnak és megint agyrém amit művelnek, agyatlan barmok megint, korábban is volt már ilyen rossz tapasztalatom.
Nem tudom csak időt húznak, vagy ennyire agyatlan trollok ülnek ott.
3 napja mindent (!) elküldtem nekik olvasható, tökéletes formátumban - erre ma reggel megint :

"We would like to inform you that you had attached something but it was not attached properly or the media is not supporting as we are unable to fetch the same. We request you to please send the image in a JPEG or PNG format or send it as an attachment.

Regarding your order 87008xxx, would you mind sending us the receipt and the documents the Customs Agency sent you?"

Ott tartok, hogy már háromszor küldtem át mindent természetesen tökéletesen megnyitható JPEG fileokban. :(

.:. bl4ze .:.

(#18260) V/ válasza Imy (#18253) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt a másik topikba kérem majd legközelebb beírni, itt ez már off topik
Ide kell Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)

(#18261) V/ válasza cof (#18258) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha utólag kifizetik akkor is áfamentes lesz szerintem. Nem feltétlen német postai azonosító tartozik ezekhez.

(#18262) V/ válasza bl4ze (#18259) üzenetére


V/
Topikgazda

Én azért nem értem, amit leírtam hogy hol és miként kell beküldeni és mit, az másnál nem okoz problémát, simán megkapják az áfát és az eljárási költséget elsőre.

(#18263) cof válasza V/ (#18261) üzenetére


cof
veterán

Igen ha kifizetik akkor oké, csak felkészítettem. Még lehet DHL, GLS futár is akár.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18264) V/ válasza cof (#18263) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is rosszul fogalmaztam, nincs 'ha" hanem kifizetés van.

(#18265) cof válasza V/ (#18264) üzenetére


cof
veterán

Nekem egy ember még nem referencia. Szóval maradjunk annyiban, hogy ha visszafizetik. Nekik ez mínusz, akárhogy is nézzük, ígérni sokmindent lehet. Lehet, hogy csak 100-ból 10-nek fizetik vissza, és a 100-ból csak 1 ember írja ide be, hogy neki kifizették. De én azzal nem leszek boldogabb, hogy másnak kifizették.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18266) V/ válasza cof (#18265) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyértelműen a szerződési feltételek közt leírva. Ilyen erővel azt is kétségbe lehetne vonni hogy elküldik-e a megvett terméket, egy céges webshop nem fog ilyennel játszadozni, hiszen ha nem teljesít akkor a pénzt vissza kell adnia. Mi haszna lenne belőle? Ami befut pénz ugyanannyit vissza kell adni, közben meg ez neki is +költség az üzletmenetben, mert többet kell vele foglalkozni mint egy rendesen végig vitt adás-vétellel.
Állandóan mindenhol a rosszat feltételezni az nem óvatosság.

(#18267) bl4ze válasza V/ (#18262) üzenetére


bl4ze
veterán

Hidd el, mindent úgy és oda beküldtem ahová kell. És mivel tökéletesen tudok angolul és 10+ éve vásárolok internetről, képben is vagyok a dolgokkal.
Kicsi kínai ping-pong megy, azt érzem. Ezek az ügyfélszolgálatos droidok sajnos sokszor
meg sem nézik mit kapnak, sablon szövegeket, template-eket küldenek vissza, amivel megy az idő.
Minden releváns dokumentumot szép, olvasható JPEG formában lassan 3 napja megküldtem.

.:. bl4ze .:.

(#18268) cof válasza V/ (#18266) üzenetére


cof
veterán

Állandóan mindenhol a rosszat feltételezni az nem óvatosság.

Sajnos olyan világot élünk, hogy muszáj.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#18269) ppici


ppici
csendes tag

Sziasztok!

Én június végén rendeltem egy tabletet és július közepén egy kamerát CZ raktárból (EU Priority Line mind2) - azóta sincs semmi hír - a tracking szerint Feucht-ban elindították Magyarországra. Az ügyfélszolgálat csak mutogat a tracking-re hogy ők feladták...

Mit tudok tenni? sajnos a DHL ügyfélszolgálat nem tud segíteni a Deutsche Post meg mindenféle feladó oldali adatot kér a csomagkereséshez...

Köszi,

ppici

Laci

(#18270) sambenez válasza ppici (#18269) üzenetére


sambenez
addikt

Ha lejár az idő kérsz refundot.

(#18271) V/ válasza ppici (#18269) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezeknek onnan direkt kellene jönni, nem volt EU Priority Mail szállítási mód? Mert EU-n belülről a EU Priority Line nem igazán jó ötlet.
Ha német posta és FEucht indítás után 48 órán belül nem érkeztteoői a maygra posta azt ott ellopták. A DHL Posta nem ismeri be ezt, csak maszatolnak, aztán úgy 2-3 hét után csak leigazolják BG-nek hogy elveszett, ezután a BG-től visszakapod a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#18272) petrson válasza ppici (#18269) üzenetére


petrson
senior tag

Az enyém is ott rostokol július 29 óta... ugyanúgy tablet, de eu priority mail. Azért ez hihetetlen és pofátlan, hogy ennyi mindent ellopnak...

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#18273) V/ válasza petrson (#18272) üzenetére


V/
Topikgazda

Ehhez is német nyomkövetési számot adtak?

(#18274) petrson válasza V/ (#18273) üzenetére


petrson
senior tag

DE a tracking vége, igen. A magyar posta vette át elvileg, 29-én.

[ Szerkesztve ]

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#18275) V/ válasza petrson (#18274) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha átvette a Magyar Posta akkor az nem lehet Németországban. Nem az van írva hogy elküldve ide?
Ha nálad is ezek az utolsó bejegyzések, az óra ezeknél mindig 08:00 a szállítás kezdetére


és ezt a nyomkövetési számot a Magyar Posta ÉnPostám felületén megnézve ezt látod

az akkor nem került gépjárműre, elcsórták, mert a dátumtól számolt 48 órán belül ide meg kell érkeznie.

[ Szerkesztve ]

(#18276) ppici válasza V/ (#18271) üzenetére


ppici
csendes tag

elírtam, EU Priority Mail szállítási móddal történt a rendelés...

Laci

(#18277) ppici válasza ppici (#18276) üzenetére


ppici
csendes tag

Az egyik tételemnél 0 gramm a másiknál 350 gramm szerepel, de ez is 1 hónapja próbál idetalálni Feucht-ból...

Laci

(#18278) V/ válasza ppici (#18276) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért csodálkozom ezen mert tényleg nem értem hogy miért küldik át Németországban és Csehországon keresztül meg vissza.A cseheknek nincs postája :F Én úgy gondoltam hogy ez más küldemény fajta, C-vel kezdődik ez is?
Mindkettő lenyúlva, az aminek súlya van az szállítás közben, de szépen kikerülték a Magyar Posta részéről azt a kérdésem ha ezeket a küldeményeket ténylegesen át kell adni és nekik átvenni a postai nyilvántartáson rajta lévő, de fizikailag átadásra nem kerülő küldemény esetén mit szoktak csinálni. Csak jelezni kelle a küldő postának hogy valami nem stimmel.
A válasz úgy szólt hogy ami nem kerül a kezelésükbe arról nem tudnak információt adni. Pedig más volt kérdés mint amire válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#18279) sambenez válasza V/ (#18278) üzenetére


sambenez
addikt

Ez alapján akkor az én alis cuccom is elnyelte a feichti feketelyuk?
08.09 után semmi hír róla.
De miért kellett vajon egy belga csomagnak feuchtba menni?

(#18280) V/ válasza sambenez (#18279) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a nyomkövetési számod?

(#18281) sambenez válasza V/ (#18280) üzenetére


sambenez
addikt

CM538865362DE

(#18282) V/ válasza sambenez (#18281) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ez nem belga, hanem német. Mindenhol a DHL-re utalás van nem hiszem hogy a 4PX Belgiumban vette át a csomagot és átvitte Saulheim-be.
De már a kezdet gyanús ez a küldeméyn azonosítója: 600381234925
Ehhez ezt írták elsőnek: Aug 4, 2020 04:30 The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically DHL Germany
Elve a DHL-ekl rendelték meg, ha belga postával küldik már itt lenne
De itt tényleg ez olvasható: BE - HU CM538865362DE

Jól kicsesztek veled.

(#18283) sambenez válasza V/ (#18282) üzenetére


sambenez
addikt

Ja, pedig azért mertem megrendelni mert aki ajánlotta annak ugyaninnen ugyanez 1 hét alatt érkezett meg.
70mai official store a feladó, nem hittem hogy gond lesz.

(#18284) Surci1


Surci1
tag

Most rendeltem CZ raktárból eu priority mail szállítással egy terméket és CQ....DE tn-t kaptam. Tegnap került Feucht-ba, azóta picit izgulok is.

(#18285) V/ válasza sambenez (#18283) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is az eladó a problémás hanem a logisztika nyúlt mellé ezzel a német postai szállítással.

(#18286) V/ válasza Surci1 (#18284) üzenetére


V/
Topikgazda

Péntekre kiderül.

(#18287) ppici válasza V/ (#18278) üzenetére


ppici
csendes tag

igen C -vel:

CQ610375905DE
CQ610583700DE

Laci

(#18288) V/ válasza ppici (#18287) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezek eltüntek, így nem érdemes várni rájuk, akár meg is írhatod a Banggoodnak, hogy nem kell a nyugtatás hogy várjad, küldjék el újból vagy adják vissza pénzt, a DHL is az elvesztést igazolja le, mert ezeket a csomagokat sehol nem fogják megtalálni.

Nagyon úgy néz ki hogy vérszemet kaptak a tolvajok, mert az utóbbi időben egyre több ilyenről lehet olvasni. Nem is tudom, lehet hogy ezt valami hivatalos módon tudatni kellene valami rendőrséggel

(#18289) bl4ze válasza V/ (#18288) üzenetére


bl4ze
veterán

Döbbenet, hogy nem lehet kiszűrni, elkapni a tolvajokat Feucht-ban.

BG: továbbra is hallgatás, időhúzás. Nem adták vissza még a pénzt, pedig MINDEN dokumentumot megkaptak a vámkezelésről.
:O

.:. bl4ze .:.

(#18290) Salex1


Salex1
senior tag

Miért lehet az, hogy nem tudok egy snatch-re sem jelentkezni, mert azt írja, hogy a pontegyenleg 0. Ha átmegyek az accountomhoz, akkor Írja rendesen, hogy 363?

(#18291) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, pozitív fejlemény, több nap huza-vona után most érkezett az alábbi üzenet :

We are writing to inform you that we have refunded 31.8800 USD for order 87008xxx. Your order has resulted in a refund for refund the tax .

Majd PayPal e-mail is követte :
Banggood Technology Co., Limited issued a 31,88 USD refund

Kissé időigényes, de alapvetően korrekt megoldás a BG-tól a vám+kezelési díj visszatérítés.
:R
Gondolom 1-5 munkanap és a kártyámon is megjelenik a jóváírás a PayPal-tól.

.:. bl4ze .:.

(#18292) bl4ze válasza V/ (#18234) üzenetére


bl4ze
veterán

Ahogy látod jött értesítés, indult a refund - pár nap és az MC kártyán lesz a pénz.
Mivel topiktárs is így járt, érdemes lenne beírni az összefoglalóba, hogy amennyiben VÁM+vámkezelési díjat kell fizetni, úgy a BG-nek a megfelelő fotókkal alátámasztva be kell küldeni, jelezn a vámolást és kérni a pénzt. Mindenzt akkor, ha volt rá "Tariff" insurance.

.:. bl4ze .:.

(#18293) V/ válasza bl4ze (#18292) üzenetére


V/
Topikgazda

Így gondoltam én is, csak az hogy neked miért nem fogadták el elsőre az számomra talány.
Valószínűleg többen így fognak járni, mert lehet hogy csak változtatnak a szállítási szolgáltatón, mert eddig ez a tariff insurance még fizetős opcióként sem volt az EU Priority line szállítási módhoz.
Inkább ez mint a Feuchtban eltűnő csomagok és annál a pénzvisszaszerzése, ahhoz viszonyítva a te eljárásod az easy peasy volt.

(#18294) V/ válasza Salex1 (#18290) üzenetére


V/
Topikgazda

Két féle pont van.
Itt ezen a részen van az amivel tudsz fizetni. Ha ez nem jön elő akkor töröld a böngészőben a BG sütiket és a gyorsítótárat, elő kellene jönnie.
A másik pontok meg itt.

[ Szerkesztve ]

(#18295) bl4ze válasza V/ (#18293) üzenetére


bl4ze
veterán

Jogos, igen. Sok idő, vacakolás ment el, de nem lopták el legalább. És a termék is szuper. (EC2 kamera)

.:. bl4ze .:.

(#18296) Surci1 válasza V/ (#18286) üzenetére


Surci1
tag

A péntekkel kapcsolatban..... Tegnap izgultam, szinte óránként frissitve ellenőriztem a tn-t, de semmi változás nem volt a 2020-08-12 08:00 Consignment departure utolsó bejegyzés óta.. Aztán ma délután 3 körül frissült erre: 2020-08-15 13:30 Országos Logisztikai Központ, Arrival for processing
Hála istennek, nem kellett senkinek a lipo charger. Már azon is elmélkedtem, hogy mi alapján lopják a csomagokat. Ha röntgen nincs akkor gondolom doboz méret, súly alapján (tablet, telefon méret). Mondjuk az is lehet, hogy mára elejét vették a Feucht-i lopkodásnak vagy pusztán nem az a műszak dolgozott akkor amikor a csomagom kezelték.
Kicsit utána olvasva azért nem kis központ ez a feucht-i.
A Nürnberg közelében fekvő Feuchtban található csomagküldő központot a DHL a következő országokba irányuló csomagküldő központként használja: Olaszország, Horvátország, Görögország, Törökország, Albánia, Macedónia, Magyarország, Románia, Bulgária, Szerbia és Montenegró. A Cseh köztársaságba irányuló Europack szállítmányokat is itt dolgozzák fel.
A fő munkaidő este és éjszaka. A Feucht csomagközpont napi válogatási teljesítménye körülbelül 120 000 - 180 000 csomag a kimenő műszakban, és 130 000 - 180 000 csomag a bejövő műszakban. A maximális válogatási kapacitás 40 000 csomag óránként. Karácsony előtt a szállítások száma napi mintegy 600 000 csomagra növekszik. Sok ideiglenes munkavállaló dolgozik a csomagkezelő központban, hogy megbirkózzon a hatalmas mennyiségű csomaggal.

[ Szerkesztve ]

(#18297) sambenez válasza Surci1 (#18296) üzenetére


sambenez
addikt

Irigyellek, az enyém több mint egy hete nem változik, szerintem ellopták. Nem hittem hogy alis csomaggal fogok így járni. Most várhatom amíg letelik az időm és kérhetem vissza a pénzem.
Kíváncsi vagyok alin ez mennyire lesz egyszerű.

Azon gondolkodom hogyan lehetne valamelyik hatóságnak jelezni, de elvileg a posta sem foglalkozik vele ha a címzett akar csomagot kerestetni.

Egyébként ha ez van a nyomkövetőben: Küldemény átadása nemzetközi szállításra és van súly is akkor nem lehet hogy a magyar postás lopja el útközben nem is a feuchti?

[ Szerkesztve ]

(#18298) V/ válasza sambenez (#18297) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy beviszik az adatot és mégsem kerül a járműre az még előfordulhat, volt olyan is hogy ott maradt és egy hét után derült ki. Ha a szállítási listán rajta van azt csak át kell venni a magyar postásnak és szerintem a könyvelt küldeményeknél nem lesznek elnézőek ha hiányzik az egyik tétel. Nem olyan könnyű sumákolni az NPKK-ban, én nem gyanúsítanám ilyennel őket. Együtt dolgoznak a vámosokkal is, szóval nem igazán van lehetőség rá.
Nem csak a súlyt kell beírni a küldemény típus is kell, és amit Surci1 is idézett a csomag eltűnések a felsorolt országok címzettjei esetén sokat előfordulnak, nem hiszem hogy Magyar Posta dolgozóinak keze olyan messzire elérne és azt sem hogy mind a 12 ország postásai enyves kezűek lennének. A bizonyítékok teljesen egyértelműen oda mutatnak.
Ráadásul az a probléma hogy téged nem ér kár, mert a pénzed visszakapod, az hogy a kereskedő nem lép a dologra semmit, az az ő dolga.
Egyébként történt változás a BG szállítási dolgainál, de nem biztos hogy kedvező, mert lehet hogy nem tűnnek el a csomagok de nagyon lassú is lehet a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#18299) sambenez válasza V/ (#18298) üzenetére


sambenez
addikt

Értem amit írsz, de azt gondoltam a "Küldemény átadása nemzetközi szállításra" azt jelenti átadták és úton van ide. Tehát onnan kikerült.
Csak fel kellene tűnnie amikor ideér a kamion, hogy hoppá ez a tétel meg nincs rajta.
De gondolom hiába hívnám fel a postát nem tudnák megmondani mi a helyzet a csomaggal.

(#18300) Avicularia


Avicularia
veterán

Luxemburgi TN-es csomag lehet unión kívüli? Próbaképp rendeltem Banggood express szállítási móddal és LL*********LU trackinget kaptam hozzá. Remélem nem kell erre is jájemet fizetnem mint a 2 db aliról rendelt 26650 akksira ami 9.42 usd volt és 11 korona áfát és 75 korona vámkezelési díjat fizetek rá, ami annyi mint a csomag értéke.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.