Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

üdv.egy kérdésem lenne.
nem vagyok regisztrálva a bg-re, nics paypal se. de kinéztem egy tabot. /Teclast M16/. az lenne a kérdésem, hogy a kupon felírat mellet az van írva , hogy $ 20 for new user.

Ezt az jelenti, hogy 20 dollár kedvezmény első vásárlásnál? és ez vajon erre a tabra is vonatkozik?vagy ezt hogy kell érteni?

(#17402) cof válasza nagysandor79 (#17401) üzenetére


cof
veterán

Nem. Összesen kapsz 20$ értékű kupont, 5$, 3$, 12$ értékűt, persze erre csak az 5 vagy a 3$-os használható fel, a 12$ értékű az csak bizonyos termékekre.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#17403) vandor01 válasza nagysandor79 (#17401) üzenetére


vandor01
őstag

mielott tabletet telefont rendelnel keress ra erre a szora a topikban: Feucht

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#17404) nagysandor79 válasza cof (#17402) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

értem. köszi a gyorsválaszt.

(#17405) nagysandor79 válasza vandor01 (#17403) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

nem egyedül rendelném. lenne segítségem, csak Ő sem tudta pontosan megmondani ezt a kedvezmény dolgot.

(#17406) ot93


ot93
senior tag

Az "europen railway direct mail" szállítási móddal van valakinek tapasztalata?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#17407) V/ válasza ot93 (#17406) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja, igen a repcsiről utólag átrakták és ma kaptam kettőt is. Elméletben 25 napon belül itt van, de most valamiért 40 nap körül jönnek.

(#17408) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok,

Rendeltem az oldalról egy 4db-os ipkamerás rendszert NVR-el együtt. A 4-ből viszont csak 3 kamera működik. Mit érdemes ilyenkor tenni, milyen lehetőségeim vannak? Kérhetek plusz egy kamerát, a rosszat meg vissza postázom, vagy az egész pakkot kell cseréltetni? Ilyenkor ki állja a plusz költségeket? Mivel "akcióban" vettem, azóta még az ára is feljebb ment. Először rendeltem az oldalról, úgyhogy nagyon nem vagyok képben. Köszi előre is!

Peti

(#17409) ot93 válasza ot93 (#17406) üzenetére


ot93
senior tag

Hát 90 usd körüli a cucc, meg jó lenne minél előbb (jókor, mikor itt a járvány :D), de a többi szállítási mód 20+ usd, tehát azok kihúzva. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#17410) petipetya válasza petipetya (#17230) üzenetére


petipetya
nagyúr

PayPal lezárta az ügyet, és megkaptam a 31 USD visszatérítést. A történet röviden annyi, hogy a szokásos feucht-os feketelyukba került az EU Expressz csomagom. Egyébként eleve cseh raktáros terméknek volt meghirdetve a cucc, ezzel szemben EU Priority Mail-el adták fel Kínából. Útközben eltűnt, de a járvány miatt vártam 1-2 hónapot és reklamáltam a banggoodnál, amikor is hirtelen hozzárendelték egy békéscsabai szállítmányhoz az azonosítót, és le akartak rázni a sikeres kézbesítéssel. Pesti lévén nem megy a csomagom 200 km-el arrébb, ezt megértette a PayPal.

Amúgy ekkora értékre eleve nem kértem volna EU Expresszt, hanem megrendeltem volna máshonnan, ha előre tudom, hogy nem EU raktárból jön.

"nincs rá lezsóidő"

(#17411) Tangerine


Tangerine
senior tag

Rendeltem a banggoodról szerszámokat két részletben még márc 20-án és 31-én, összesen kb 53e Ft értékben. Nos azóta sem ért ide. Mindkettőhöz van tracking szám (CS640438564DE és CS640318589DE), de nincs róla semmi info "not found".
Most ilyenkor mi van? Kezdjek aggódni? :((

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#17412) V/ válasza Tangerine (#17411) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg itt. Még nem értek Németországba

(#17413) Tangerine válasza V/ (#17412) üzenetére


Tangerine
senior tag

Köszi, ezt az oldalt nem ismertem. :R
Akkor legalább van remény, hogy elindultak a csomagok. Azt is látom. hogy az egyiken még 3 hétig "ültek", mire elküldték.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#17414) V/ válasza Tangerine (#17413) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos többünknél van ilyen 2-3 hét pihentetés.

(#17415) Tangerine válasza V/ (#17414) üzenetére


Tangerine
senior tag

Arra gondoltam, hogy az egy többdarabos csomag volt, és valamelyik éppen nem volt, be kellhetett szerezni.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#17416) herrká


herrká
senior tag

A "jó kis" support még csak nem is reagál a Blitzwolf robot akku problémájára. Minden nap elküldöm nekik a levelet, semmi reakció! Egyébként az oldalukon a termék visszajelzésénél igencsak megszaporodtak az akku problémás visszajelzések. A reakció általában: írj a supportnak! Akik meg nem reagálnak. Illetve egy illetőnek visszaírtak, hogy erre a termékre 9 hónap a garancia... Egy másiknak meg, hogy küldje vissza és megnézik... Maga a Blitzwolf is csak azt ismételgeti, hogy csak Amazonról garanciáznak, de egyébként írjak nekik és segítenek... Ezt a választ már háromszor megkaptam. Senki NE vásároljon Blitzwolf BW-VC1 robotporszívót! Egy éven belül meghal az akksi és nem lehet hozzá kapni!

(#17417) Pancsermeste válasza hhheni (#17400) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Megreklamáltam.
Tegnap még a szokásos sablon szöveg jött, hogy várjak még 55 napot.
Nem tudom, hogy jött ez ki nekik, mert ugyanekkor ezt is leírták: "All items being sold at Banggood are guaranteed to be delivered to buyers within 70 days for orders shipped to your country." - ami amúgy nem 60 nap valójában?
Írtam, hogy OK, akkor várok még 27-éig. (feladás +70nap)
Ezután írták, hogy sajnálják, de ismeretlen okok miatt visszafordították a csomagom, ellenőrizzem a címet, hogy rendben van-e és ha igen, akkor újra küldhetik, vagy full refund.
Szerintem ez a csomag soha se indult útnak... :(

-= Pancsermeste® =-

(#17418) V/


V/
Topikgazda

Némi anomália került elő az EU-n kívülről vásárolt termékek vámeljárása és áfa fizetése körül. Amíg a Vámhivatal állásfoglalása nem érkezik meg, az alábbiakat javaslom figyelembe venni.
A magánszemélyek esetén a 10 €-t meg nem haladó Áfa elengedéséről van szó, amit az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése határoz meg.

Az új számolási módszerük (nem az ami leírva a jogszabályban) miatt az elengedhető ÁFA 2020 május hónapban az érvényes árfolyamok miatt 9,45 €-ra jön ki, ez most 3348 Ft és a bruttó értéke a termék árának 35 € vagy 38,01 $ lehet maximum.

(#17419) Ciccuka válasza Pancsermeste (#17398) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen az. Mar 14

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#17420) ot93 válasza V/ (#17418) üzenetére


ot93
senior tag

Ez visszamenőleg is érvényes? Tehát amit pl áprilisban rendeltem meg, de májusban megjön, arra is ez az értékhatár vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#17421) sambenez válasza ot93 (#17420) üzenetére


sambenez
addikt

Az nem visszamenőleg. Soha nem az számított mikor rendelted, az a lényeg mikor kerül a vámosok elé.

(#17422) hhheni válasza Pancsermeste (#17417) üzenetére


hhheni
tag

én is megreklamáltam, de még nem jött válasz

(#17423) herrká válasza hhheni (#17422) üzenetére


herrká
senior tag

Sziasztok! Meg lehet változtatni a regisztrációkor megadott e-mail címet? Eddig mindenhol a freemailt adtam meg évek óta. Szinte csak ilyenekre használtam azt. De már hetek óta nem működik rendesen. Nem jönnek az üzenetek, csak ritkán. Írni meg nem is lehet. Most a reklamációm miatt meg egyébként is, hasznosabb lenne megváltoztatni. Köszönöm! Bocs! Nem válasz akart lenni!!! Mellé nyomtam! Illetve még egy kérdés, ha igen, hol van rá lehetőség? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17424) V/ válasza herrká (#17423) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz
My Account
középen a neved alatt a Settings és Change your Email address

(#17425) herrká válasza V/ (#17424) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm!

(#17426) Kolondrum válasza ot93 (#17399) üzenetére


Kolondrum
félisten

Üdv a klubban.

(#17427) solti


solti
senior tag

cservice@banggood.com címre küldött email után pár óra. múlva nekem is megjavították az accountom, és eltűnt a locked hibauzenet :C

(#17428) Pancsermeste válasza hhheni (#17422) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nekem már elvileg újraküldték, legalábbis shipped státuszban van.
TN-t is kaptam.

-= Pancsermeste® =-

(#17429) V/


V/
Topikgazda

Akkor ismertetem az 10 €-nál vagy az ezzel megegyező áfa forint értékének számolási változását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatósága Vámeljárási Főosztály Vámeljárási Osztály III. főreferensével történt konzultáció alapján.
Előre bocsájtom, hogy ez 2020. december 31-i lesz így, mivel jó eséllyel megszűnik ez a kedvezmény is.
Azt is, hogy a tájékoztatás jogi mélységeiben nem mélyednék bele, de maradt a10 € kedvezmény, viszont a továbbiakban a forintra átszámolt áfa a hátralévő időszakban 3348 Ft értékhez lesz viszonyítva.
Az eltérés ott van, hogy az áru vámértéke viszont a havi vámolási árfolyammal kerül megállapításra és a vámprogram azt fogja vizsgálni (a program a 3348 Ft fix értékkel dolgozik) hogy a forintosított vámérték 27%-os áfája ennél az összegnél kevesebb vagy több. Ha több, akkor áfa fizetős vámhatározat készül, ha kevesebb akkor vám-, áfa mentes határozat készül.
A Vámhivatal hozzáigazította az eljárást az éves € árfolyam megállapításához, amelyet 2020-ra a 4005/2019. tájékoztatás a 2020. évben alkalmazandó vám- és adómentes értékhatárokról irományban közöltek és az 1. pontban a táblázat előtt írnak:
Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet 53. cikk (2) bekezdése, valamint az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet egyes rendelkezéseinek végrehajtására vonatkozó részletes szabályok megállapításáról szóló, a Bizottság 2015/2447/EU rendeletének (a továbbiakban: VA) 48. cikk (2) bekezdése alapján – a Hivatalos Lap 2019. október 2-án megjelent C331 számában feltüntetett euró-átváltási árfolyam (334,79 HUF/EUR)….

Az indoklás az, hogy a 10 € forintérték vizsgálatánál a havi árfolyam nem használható mert nem vámolás, hanem egyéb okból kell €-ra váltani a valutát.
Most előkerült a Vámkódex 48. cikke, ami eddig figyelmen kívül maradt, pedig folyamatosan érvényben volt az elmúlt években is.

Lényeg az, hogy én továbbra is kiszámolom azokat a bruttó értékeket, amelyek esetén nem kell áfát fizetni és beírom az Összefoglalóba.
Addig is május hónapban az értékek: 35 € vagy 38,01 $. Lényegében úgy 2 €-val csökkent a bruttó összeg.

Itt van az, ami alapján ezt most ki lett találva, a felesleges szöveget csak pontozom és vastagítva a hivatkozásuk.
Valuta átszámítás (Uniós Vámkódex 53.cikk)
(1) Az illetékes hatóságok közzéteszik és/vagy az interneten hozzáférhetővé teszik az alkalmazandó átváltási árfolyamot, amikor a valuta átszámítása szükséges az alábbi okok valamelyike miatt:
a) az áru vámértékének meghatározásához használt tényezők annak a tagállamnak a pénznemétől eltérő pénznemben vannak kifejezve, mint ahol a vámérték megállapítása történik) szükség van az euro értékére nemzeti pénznemekben kifejezve az áruk tarifális besorolása és a behozatali vagy kiviteli vám összegének meghatározásához, beleértve a Közös Vámtarifában szereplő értékküszöböket.
(2) Ha az (1) bekezdésben említettektől eltérő okokból szükséges a valuta átszámítás, az eurónak a nemzeti pénznemekben kifejezett, a vámjogszabályok keretén belül alkalmazandó értékét legalább évente egyszer rögzíteni kell.

Valuta átszámítás (Uniós végrehajtási rendelet)
48. cikk
A tarifális célból meghatározott átváltási árfolyamra vonatkozó rendelkezések
(A Vámkódex 53. cikke)
(1) Az euro értékét, amennyiben a Vámkódex 53. cikke (1) bekezdésének b) pontjával összhangban arra szükség van, havonta egyszer kell rögzíteni.
…….
(2) Amennyiben valuta átszámításra van szükség a Vámkódex 53. cikkének (2) bekezdésében említett bármely ok miatt, az euro nemzeti pénznemekben kifejezett értékeként az Európai Központi Bank által október első munkanapján megállapított árfolyam alkalmazandó, amely árfolyamot a következő év január 1-jei hatállyal kell alkalmazni.”

[ Szerkesztve ]

(#17431) cris78


cris78
őstag

A #Banggood marketing csapata a következő információt adta a szállításokról!

Február 20 utáni megrendelések esetén meghosszabbódik a visszatérítési idő a Covid-19 járvány miatt keletkezett korlátozások miatt.

Kínából eddig 60 nap volt a türelmi idő, hogy ha nem érkezik meg a termék, akkor a visszatérésről vagy az újraküldésről tudjunk tárgyalni. Ez az idő 90 napra nőtt!

EU raktár esetében 30 nap volt, ami 45 napra nőtt.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#17432) petipetya válasza cris78 (#17431) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi az infót. Ezzel nincs is bajom, hiszen úgy rendelek Kínból, hogy majd valamikor megérkezik. Amíg nem lopják el útközben, addig nincs gond a szállítási határidővel, akármilyen hosszú is.

"nincs rá lezsóidő"

(#17433) V/ válasza cris78 (#17431) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez mikori információ?
Bár azt tudjuk hogy a Feuchtban ellopott csomagokra a 45 nap az egy kicsit pofátlanság.

[ Szerkesztve ]

(#17434) cris78 válasza V/ (#17433) üzenetére


cris78
őstag

Tegnapi.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#17435) herrká válasza herrká (#17416) üzenetére


herrká
senior tag

Végre reagált a Banggood "cservice"... Nekik is küldtem e-mailt a probléma leírásával, a videót feltöltöttem a youtubra, elküldtem a linkjét is a levélben.
Ma kaptam egy választ végre. De sok köszönet nincs benne! Küldjem el az eredeti, külső csomagolást borító csomagolásról a vonalkódot!!! Egy év után? Azt a fekete retkes fóliát azonnal kidobtam! Aztán folytatják, küldjek videót a hibáról! Vagy emailban, de úgy is jó, ha youtube linket küldök... De hát elküldtem... Végül vegyem fel a kapcsolatot a Banggood garanciás ügyintézésével és oda is küldjem el ezeket, hogy ők továbbíthassák a gyártónak... Ők nem válaszolnak már vagy 10 napja egy üzenetre sem.
Mit tehetek még? Eleve ez a vonalkód már nincs meg... Youtube linket elküldtem már... Tele van a ...

(#17436) cof válasza herrká (#17435) üzenetére


cof
veterán

Mi lenne ha írnál a blitzwolf.hu-ra? Nálam az lenne a normális cég, hogy akárhol vagyok a világban, bármelyik országban, az ottani support megoldja a gondomat, hiába vettem egy másik országban a terméküket.

Már ha tényleg az aminek mondja magát, ez a blitzwolf.hu tehát ők partnerei a blitzwolf kínai cégnek.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#17437) herrká válasza cof (#17436) üzenetére


herrká
senior tag

Már írtam nekik pár napja. Azt válaszolták, hogy ők nem forgalmazzák ezt a porszívót, ezért nem is tudnak segíteni.

Valaki gariztatott vagy próbált a Banggooddal? Ezt a csomagolásról vonalkódot, hogy lehet megoldani? Köszi

(#17438) V/ válasza herrká (#17437) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem csináltál felbontás videót, esetleg képeket? A számsor kell nekik.

(#17439) herrká válasza V/ (#17438) üzenetére


herrká
senior tag

De igen, videót. De sajnos nem közelítettem rá, csak látszik a cimke. Ha ránagyítok olvashatatlan. Erre nem gondoltam, hogy ez kellhet valamikor. :(( Ezek után nyilván még a postás is rajta lesz a képen, videón...

(#17440) gabro0


gabro0
őstag

Látom a fórumon is van félrecsúszott EU-s szállítás. Szeretnék egy TS100-as pákát venni. Választhatom az angol és a cseh raktárat, egyiken sem lesz vám 27% áfa? Sosem rendeltem még pár ezresnél drágábban kínaitól :B

[ Szerkesztve ]

(#17441) JoinR


JoinR
senior tag

Az új EU Priority Express szállítás árak elég durvák :Y
Amiket én szoktam rendelni, ingyenes helyett mindenhol 30-40$ lenne a szállítás. Azt hiszem nincs sok értelme tovább gyűjtögetni a 20% kuponokat :DDD

(#17442) V/ válasza gabro0 (#17440) üzenetére


V/
Topikgazda

EU-n belül és hivatalosan december 31 -ig még Anglia is idetartozik, nincs +költség.

(#17443) V/ válasza JoinR (#17441) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez futáros, eddig mi volt az olcsó bennük? Bár én nem látok ilyen szállítással terméket.

[ Szerkesztve ]

(#17444) JoinR válasza V/ (#17443) üzenetére


JoinR
senior tag

Elírtam, EU Priority Line -ra gondoltam.

(#17445) V/ válasza JoinR (#17444) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden posta és a logisztikai cégek is emeltek áprilistól, ezért is csökkentek az ingyenes lehetőségek és emelkedettek az árak, de nemcsak a szállítás díjában volt emelkedés.

(#17446) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Ma megkaptam az április 16-án rendelt Blitzwolf töltő adaptert. Első blikkre nagyon jó minőségű cuccnak tűnik.

(#17447) gabro0 válasza V/ (#17442) üzenetére


gabro0
őstag

Köszi, meg is rendeltem :)

Korábban volt dedikált EU-s oldal, bal felül az EU-s zászlóval. Erre emlékszik még valaki, miért szüntették meg?

(#17448) V/ válasza gabro0 (#17447) üzenetére


V/
Topikgazda

Most is vannak bár nem EU hanem országonként
A menüben a LOCAL WAREHOUSE

UK Warehouse, CZ Warehouse, ES Warehouse, FR Warehouse

[ Szerkesztve ]

(#17449) gabro0 válasza V/ (#17448) üzenetére


gabro0
őstag

Nekem ez egy sima promós oldalt dob ki, nem rendelkezik azzal a funkcionalitással, mint a lekapcsolt oldal :F

(#17450) V/ válasza gabro0 (#17449) üzenetére


V/
Topikgazda

Keresésnél ha előfordul a termék máshol is akkor a Ship From-nál lehet választani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.