Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) V/ válasza #04441088 (#17350) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem DHL Express, hanem sajnos a DHL posta csomag.

(#17352) #04441088 válasza V/ (#17351) üzenetére


#04441088
törölt tag

:R
Külön fizetnem majd kell rá?

(#17353) V/ válasza #04441088 (#17352) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem. Hiszen EU-n belülről küldik ide.

(#17354) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Ez azt jelenti, hogy már Európában van a cucc?

(#17355) V/ válasza ssgt1981 (#17354) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, onnan elindult.

(#17356) ssgt1981 válasza V/ (#17355) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen! Általában milyen időközönként szokott frissülni és mennyi idő mire megérkezik?

(#17357) V/ válasza ssgt1981 (#17356) üzenetére


V/
Topikgazda

Tegnap linkeltem annak a nyomkövetését ami ezzel a móddal jött meg.

(#17358) ssgt1981 válasza V/ (#17357) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi, kicsit hosszúnak tűnik, de nincs mit tenni.

(#17359) Monaaaaa válasza ssgt1981 (#17358) üzenetére


Monaaaaa
kezdő

Nekem visszaírtak(ugyanez van a követésemben). Elvileg a Covid-19 miatt késés várható. :K

(#17360) herrká válasza herrká (#17339) üzenetére


herrká
senior tag

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata a Banggood garanciális ügyintézésével? 7-én jeleztem nekik, hogy probléma van a robottal. Azóta semmi. Mennyi időn belül szoktak reagálni? Illetve pozitív döntés szokott lenni, vagy elhajtanak?
Csak azért érdekelne, hogy érdemes megvárni a választ? Mert egy háztartásigép szerelő ismerős délután szétkapná, illetve megnézné, hogy dokkoló vagy aksi problémám van? Mert a neten fellelhető egyetlen "robbantott ábra" szerint az aksija nagyon hasonlít a Xiaomi Gen 1-es aksijára. Utángyártott 15-18 ezer. Ha vissza kell küldeni akkor is gondolom jó pár ezres és ki tudja hány hét. Köszönöm!

(#17361) wysless


wysless
csendes tag

Sziasztok!

Több mint 2 hónapja rendeltem banggoodról két darab fülhallgatót, egyik sem jött még meg. Mit tudok tenni? Sima untracked csomag, de úgy emlékszem ezt is valahogy vissza lehet kérni, ha nem jön meg. Banggood felületen kell egyáltalán vagy paypalon? AliExpressről szoktam rendelni ott mindennel tisztában vagyok, de csak innen tudok rendelni Blitzwolf cuccokat.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#17362) V/ válasza herrká (#17360) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha szét lesz szedve akkor ugrik a garancia. Írj újból, lehet hogy most lassúbb az ügyintézés de eddig 2 napon belül reagáltak az iylen jellegű megkeresésre. Hétvégét nem szokás számolni.

(#17363) V/ válasza wysless (#17361) üzenetére


V/
Topikgazda

Leírva az Összefoglalóban hogy miként kell kérni, kapcsolat felvételi űrlap vagy a vásárlásnál a gomb. Sorrend: az üzlet vásárlói védelem, itt a Banggood és ha nem sikerül megegyezni akkor a PayPal.

[ Szerkesztve ]

(#17364) herrká válasza V/ (#17362) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm!

(#17365) kovcsrob


kovcsrob
tag

Sziasztok
Tudja valaki, hogy mi ez ("Free Gift-Related"):

[ Szerkesztve ]

(#17366) vandor01 válasza kovcsrob (#17365) üzenetére


vandor01
őstag

a free gift az a beetetos igeret amit nem neha nem raknak bele a csomiban
de te varod a "dragasag"-ot azt majd keresni fogod 1000xel! :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#17367) V/ válasza kovcsrob (#17365) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg amit megvettél az opciók közt ott van a termék oldalon

(#17368) wysless válasza V/ (#17363) üzenetére


wysless
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Most azt vettem észre, hogy PC-n böngészőben nem mutatja azt a rendelést amit a telefonommal adtam le. Sehogy sem találom meg. A telefonon mutatja hogy 2 order, a gépen pedig csak 1-et mutat. Ha rákeresek a rendelési számra akkor sem találja meg. Menjek egyből a paypalra? Már több mint 60 nap eltelt. Itt is legalább 60 nap után nyitható vita?

(#17369) V/ válasza wysless (#17368) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs töröltek közt? De a mobil app-ban is lehetne jelezni. A vásárlás nem tűnhet el, főleg úgy hogy van amire 12 hónap garancia van így azt jelezni lehet.
Akkor tűnik el ha a törölt vásárlásokból végleg törlöd.
Ha belépsz és a My Orders-t választod akkor van egy menüsor ott nézd meg hogy melyiknél lehet.
All Pending Processing Shipped Reviews After-Sales Deleted Orders
A PayPal-ban 180 nap a vásárlástól, de ott is nézd meg hogy tényleg ki lett-e fizetve van-e vásárlási tételsor.

[ Szerkesztve ]

(#17370) wysless válasza V/ (#17369) üzenetére


wysless
csendes tag

Nincs a töröltek között sem, és más egyéb fül alatt sem. Mellékelem a telefonon és a gépen látottakat. Mit csináljak akkor most? Várjak még és nyissak vitát paypalon?
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#17371) V/ válasza wysless (#17370) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem látod itt akkor keresd meg a PayPal vásárlási listában és ott indítsd a dispute-t.

(#17372) kovcsrob válasza V/ (#17367) üzenetére


kovcsrob
tag

Nincs ajándék lehetőség a termékeknél. Meg a harmadik már több, mint egy hónapja lett rendelve. Tegnapig ilyen kiírás sem volt az order mellett.
Viszont ha ez a termék mellett adott ajándék jelölése lenne, akkor valami hiba és nem foglalkozom vele.
Köszi

(#17373) wysless válasza V/ (#17371) üzenetére


wysless
csendes tag

Rendben, akkor ott nyitom, köszönöm a segítséget!

(#17374) V/ válasza kovcsrob (#17372) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor lehet hogy hibás valami, de ha tényleg van ajándék az a vásárlási értesítő e-mail is tartalmazza. Akkor vagy lesz ajándékod vagy nem. Pl mobil esetén van ahol fülest adnak ajándékba, mert a gyáriak nem tesznek mellé.

(#17375) emelhu válasza kircsi21 (#17327) üzenetére


emelhu
aktív tag

"Amúgy Holland postával jött, szóval a UK raktáras küldés kb. kamu volt"

Már miért?
Egy ekkora cég optimalizál. Vagyis berakják egy kamionba a cuccot és átviszik hollandokhoz, mert ott olcsóbb a posta és onnan adják fel.
Ez egy kamionnyi árúnál már jelentős különbség lehet.

(#17376) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Mostanában nem tudom milyen problémája van a Bangoodnak / OTP-nek / PayPalnak de 2x vonja le az összeget a kártyámról (OTP-ben is megjelenik a dupla levonás de PayPalon nem) majd hirtelen visszakapom a kártyámra 1-2 nap múlva. Nem csak nekem van ez a problémám, egyik ismerősöm pont ugyanerről panaszkodott.
Most pl. az volt hogy az alszámlámra (amihez van a PayPal párosítva) átultam 25 ezret, mert lett volna egy 23 ezres rendelésem. Majd fizettem és visszadobta hibával, nézem az SMS-ket, elsőben SIKERES -23 090 Ft majd még egy SMS, SIKERTELEN -23 090 Ft.
Szóval megint duplán akarta levonni de mivel a második sikertelen volt Bangoodon azt mutatja nem fizettem ki a rendelésem....

Nem tudom, nálam van valami hiba vagy az OTP / PayPal / Bangood a ludas ? Mert 2 hete kezdődött kb. ez a dolog mikor ismerősöm mesélte, mondom biztos valami egyszeri hiba de most nálam is előjött. Valakinek volt hasonló ? Vagy most akkor mindig az adott összeg dupláját kell feltennem a kártyámra mint amennyit költeni akarok ? Legalább 10 éve vásárolok eBayről, Aliról majd később Gearbestről és Bangoodról de ilyennel még nem találkoztam

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#17377) kdavid86 válasza Riccsiz_h (#17376) üzenetére


kdavid86
tag

Szerintem ez Paypal "feature", mert nekem ugyanezt csinalta Revoluton keresztul mindannyiszor, amikor akar magyar vagy szlovak uzlettol vasaroltam. Ez nekem is feltunt, de csak ezen a heten csinalta.

(#17378) V/ válasza Riccsiz_h (#17376) üzenetére


V/
Topikgazda

OTP rosszul kezeli a kártyás fizetéseket, az első "érdeklődést" hogy van -e annyi pénz hogy a vásárlás teljesüljön vásárlásnak veszi és zárolja a pénzt, visszaigazolja persze, ezután jön a tényleges vásárlás a kártyára és ezt könyveli és szintén zárolja.
Próbálom már itt a kollégáknak elmagyarázni hogy amikor nem a PayPal egyenleg a pénzforrás akkor a PayPal csak egy "drót" a Banggood és a bank közt, annyit csinál hogy az e-mail címhez kapcsolt bankkártyára irányítja az üzlet fizetési kéréseit.
Úgy hogy mese hogy náluk lenne gond, mert nem lehet a technológiai folyamatban részükről nincs duplázás. Mert akkor az lenen természetes hogy mindenkinél jelenkezik, nem csak azoknál akik valamilyen módon az OTP-hez kapcsolódnak. Ha PayPal fizetési kliens a pénzeket OTP számlára mozgatja akkor is igaz lehet.
De akkor is előfordulhat ilyen, ha kereskedő PayPal fizetési kliense nem jól van beállítva.
Pont a 2 hete az amikor az OTP mókolt valamit, lehet hogy Banggood is, de nekem itt Erste Visa kártyával semmi duplázás nem történik, pedig vásárolok.
Revolutnál sem biztos hogy nem náluk lett változtatás mostanában.
De a vita elkerülése miatt előfordulhat (bár ezt nem hiszem) hogy bizonyos személyek esetén a PayPal sztereóban küldi az adatokat. :O Nekem nem.

[ Szerkesztve ]

(#17379) solti válasza Riccsiz_h (#17376) üzenetére


solti
senior tag

lehet, hogy 2 sms jön, és akár rövid ideig úgy is tűnhet, hogy 2x vonják, de nekem. mindig megoldódott magától ez.

(#17380) MrDerekas válasza V/ (#17378) üzenetére


MrDerekas
addikt

Budapestbank mastercard szintén rendben. :K

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#17381) Riccsiz_h válasza V/ (#17378) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Igen az teljesen megvan hogy PP csak egy linkelés a bankkártyámhoz, és nem a Paypal egyenlegemről fizetek.
Közben meg is érkezett a STORNO SMS és visszakaptam a 23 090 Ft-ot. Viszont megpróbáltam még egyszer kifizetni a rendelésem és pontosan ugyanaz történt mint az előbb 2db SMS érkezett:
1x SIKERES "foglalás" -23 090 Ft majd 1x SIKERTELEN "fizetés" -23 090 Ft.

Tehát az OTP-nél lesz valami probléma, és gyaníthatóan az amit írtál hogy először befoglalja az összeget valamiért, majd megpróbálja ténylegesen levonni, amit nem értek hisz ennek semmi értelme és eddig nem volt ilyen. Fel fogom hívni az ügyfélszolgálatot hogy legalább legyen valami feljegyzés a hibáról, mert hosszabbtávon nem annyira járható út ha nincs 2x akkora összeg a kártyámon mint amennyit költeni szeretnék akkor visszadobja

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#17382) V/ válasza Riccsiz_h (#17381) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel nem vagyok ügyfelük nem tudok bizonyítékot adni nekik. A Netbankban el kellene csipni a két zárolás tételsorát és beküldeni hogy ezekről van szó.
Mivel maga kártyás fizetés ezzel a két lépcsős pénz ellenőrzéssel működik, ezért elküldeni nekik hogy azok a a "műszakiak" akik látják ezeket a mozgásokat ugyan ellenőrizzék már le, hogy az első kérést miért foglalja be.
Eltérő a két kérés adattartalma, így tisztázni lehetne. Ha bebizonyosodik hogy ők 3 vagy 4 kérést kapnak a kártyára, akkor viszont a BG-nél beállítási probléma van.

[ Szerkesztve ]

(#17383) solti válasza Riccsiz_h (#17381) üzenetére


solti
senior tag

inkább a PayPal a közös (nekem kh hitelkártyával csinálta ezt)

(#17384) V/ válasza solti (#17383) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor persze a PayPal, de azért érthető az hogy miként működik a fizetés? De mi lehet az oka hogy Erste bank, CIB bank, Budapest bank és Transferwise kártyái esetén ez nem jelentkezik?
Egyébként az is megvizsgálandó hogy miként kezeli a banki rendszer azt hogy itt nincs szükség a fizetés jóváhagyására sms vagy hitelesítő alkalmazással.

[ Szerkesztve ]

(#17385) Ciccuka válasza wysless (#17361) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekem se jött meg semmi. Egy esernyőt várok.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#17386) Stigma.HC válasza V/ (#17382) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Kollégám a karikagyűrűit amerikából rendelte valami cégtől. Egyedik akartok, csak onnan tudták. A lényeg, hogy paypallal fizettek a cég oldalán és szintén elsőnek zárolás majd aztuán jött a levonás. OTP szintén.

[ Szerkesztve ]

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#17387) V/ válasza Stigma.HC (#17386) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg érdemes lenne rájuk kérdezni, mert ez szerintem nem kerek. Én folyamatosan használom a PayPal-t kártyán keresztüli vásárlásra különböző helyeken napi szinten, de soha nem volt ilyen duplázás. Nem az elmúlt két hét, hanem 10 év viszonylatában sem.

[ Szerkesztve ]

(#17388) buca84


buca84
őstag

Sziasztok!

Ha pre-orderes terméket szeretnék rendelni és a képen látható dátum van a shipping-nél, akkor az csak az után lesz elérhető, ugye?

(#17389) V/ válasza buca84 (#17388) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, azt jelenti hogy május 24-től várható a feladás kezdete.

(#17390) buca84 válasza V/ (#17389) üzenetére


buca84
őstag

Köszi!

A tapasztalat alapján ezt szokták tartani vagy azért lehet csúszás?

(#17391) V/ válasza buca84 (#17390) üzenetére


V/
Topikgazda

Általában tartják, de ez is vasárnap így 25-től kezdik feldolgozni a rendeléseket ha beérkezik annyi amennyit előrendeltek, ha kevesebbet kapnak vagy a beszállító késik akkor persze csúszás van. Egyenlőre 4 db van megrendelve azzal a mennyiséggel nem kellene gondnak lenni.

(#17392) buca84 válasza V/ (#17391) üzenetére


buca84
őstag

Köszi!

(#17393) solti válasza V/ (#17387) üzenetére


solti
senior tag

de hát nincs duplázás. Lehrt, hogy 2 sms jön, lehet hogy percekig látod a foglalást neg esetleg külön a vásárlást, de csak 1x terhelnek be ténylegesen...

(#17394) V/ válasza solti (#17393) üzenetére


V/
Topikgazda

A pénzedből lefoglalja mindig. Van 30000 Ft-od a kártyán, venni szeretnél 25000 Ft-ért valamit, az elsőnél zárol 25000 Ft-ot, nem tudod kifizetni, mert a második kérésnél már csak 5000 Ft elérhető és ezért meghiúsul a vásárlás, persze ha van 50000 Ft elérhető akkor ki lesz fizetve.

[ Szerkesztve ]

(#17395) solti válasza V/ (#17394) üzenetére


solti
senior tag

ennél több van a kártyámon 😂
Tippre valami paypalos issue lehet, biztos elmúlik majd.

(#17396) V/ válasza solti (#17395) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké nincs vita, hibás a fiókod, mert másnál nincs PayPal hiba.

(#17397) solti válasza V/ (#17396) üzenetére


solti
senior tag

nem én kezdtem a problémát, én csak jeleztem, hogy nálam is volt ilyen. De nyilván a fiókbeállítások a rosszak.. nyilván. :DD Véletlenül sem lehet pár kereskedő paypal integrációjában a hiba... :W

(#17398) Pancsermeste válasza Ciccuka (#17385) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Xmund?
Mikor rendelted?
Azt hiszem, Banggood-ról soha többet nem rendelek tracking nélkül...

-= Pancsermeste® =-

(#17399) ot93


ot93
senior tag

Az OTP -s dolgokhoz: én az elmúlt 2 hétben többször is rendeltem banggoodról, paypal-al fizettem, 40 USD volt a max., A lényeg, hogy egyik sem vonódott le 2x, még csak próbaképpen sem... Amúgy volt 1 esetben olyan, hogy nem volt rajta éppen az összeg duplája, tehát ha akarták volna, akkor sem tudták volna kétszer terhelni.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#17400) hhheni válasza Pancsermeste (#17398) üzenetére


hhheni
tag

én is Xmund XD-HK2, 08:28:07 Mar 06 2020-kor, azóta Shipped, de semmi nyoma sincs...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.