Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30951) Lenry válasza Jim-Y (#30950) üzenetére


Lenry
félisten

láttam már olyan lapot, amibe nem lehetett normálisan belepattintani a VGA-t, mert egy nagyon picit ferde volt a foglalat, szóval előfordulhatnak ilyen hibás lapok...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30952) fatal` válasza kmisi99 (#30948) üzenetére


fatal`
titán

Pl. az éppen szar net (szolgáltató). Nézzétek meg kábelen.

[ Szerkesztve ]

(#30953) Jim-Y válasza Lenry (#30951) üzenetére


Jim-Y
veterán

végül sikerült... de..azért kicsit erőltetni kellett, de még a vandalizmus hatérain belül^^ De az A70-et még ennyire sem sikerült, annál bizony féltettem a procit rendesen a sérüléstől:S

(#30954) Tompo92


Tompo92
senior tag

Hali..
Mivan ezzel az "Új" nvidia 270.61 driverrel?
Az msi afterburnernél megnyomok valami venti bállitást és rá 10 percre csinálja meg csak.
ilyen ráérősen holott már 100C fok a kártya. előző driverrel ilyen nem volt.
Muszály volt már frissítenem.

(#30955) Воланд válasza Tompo92 (#30954) üzenetére


Воланд
titán

Nálam nem csinál ilyet.

Tedd újra az afterburnert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#30956) Tompo92 válasza Воланд (#30955) üzenetére


Tompo92
senior tag

Már megvolt.
A legfrissebb van.
Szó szerint felment a kártya 97 fokig rendesen égette a kezemet.

(#30957) a1rl1ne válasza Realradical (#30947) üzenetére


a1rl1ne
tag

Mellé nem lehet de külön rá dugtam.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#30958) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, ideiglenesen vissza kellett raknom az AM3-as gyári hűtőmet, de eszméletlenül hangos, illetve:

Amint látjátok a CPU fanhoz 5000+ -os rpm-et ír, hozzá a hőfokok:

Kérdésem az lenne, hogy nem kéne visszavennem a BIOS-ban a fordulatból? vagy normális hogy ennyit pörög és, hogy ilyen hangos?!

(#30959) Jim-Y válasza Jim-Y (#30958) üzenetére


Jim-Y
veterán

Na... lehet a videón semmit sem lehet hallani, bár nem tudom megítélni mert még fülesben sem hallok semmit a zajtól :D Amúgy mi az az AUX?

[ Szerkesztve ]

(#30960) Storms


Storms
őstag

üdv

Vettem itt a ph-n egy Xfx 5770-et. Ezeket kaptam hozzá amivel lehetne gariztatni:
KÉP + KÉP +a kártyán is minden sérülésmentes, tehát ugyanúgy rajta van a vonalkód meg minden. Ez így elég lesz majd ha netán valami baja lenne és gariztatni kellene? köszi

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#30961) sklopp válasza a1rl1ne (#30957) üzenetére


sklopp
őstag

Csak hogy jobban értsem, az alaplapon van 1 db 24 tűs csati, ide a táp 20+4 tűs csatija kell felmenjen, továbbá van a lapon egy 4 tűs csati, ide a táp 4 tűs csatija kell. Így próbáltad?

(#30962) fatal` válasza Storms (#30960) üzenetére


fatal`
titán

Elég lesz, a képeket pedig távolítsd el, mert személyes adatok vannak rajta.

(#30963) a1rl1ne válasza sklopp (#30961) üzenetére


a1rl1ne
tag

Igen van egy 20pines csati az alaplapon,külön egy 4pines ATX 12v-os csati .
Az ATX csatira dugtam a különálló 4pines csatit.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#30964) sklopp válasza a1rl1ne (#30963) üzenetére


sklopp
őstag

Ez a tápon levő 4 tűs ugye nam a 20 tűs mellett levő, hanem egy független, különálló kábelen lóg?

[ Szerkesztve ]

(#30965) karakpecze21 válasza Realradical (#30905) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Nah, betettem az új hálókártyát.
Nem akarom elkiabálni, de eddig megoldódott a hiba.

Ezek szerint azzal volt a gond.Érdekes, mert eddig azon vittem át a PS3-ra a netet,de úgy nem volt gond vele.

(#30966) a1rl1ne válasza sklopp (#30964) üzenetére


a1rl1ne
tag

Úgyvan ez egy független ág.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#30967) sklopp válasza a1rl1ne (#30966) üzenetére


sklopp
őstag

Akkor mennie kéne. Alaplap tuti jó?

(#30968) a1rl1ne válasza sklopp (#30967) üzenetére


a1rl1ne
tag

persze,most is müxik másik táppal.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#30969) sklopp válasza a1rl1ne (#30968) üzenetére


sklopp
őstag

Érdekes helyzet. Lehet hogy a táp nem kóser. Meg kéne nézni valami műszerrel, a négytűs csatin megvan-e a 12 V.

(#30970) a1rl1ne válasza sklopp (#30969) üzenetére


a1rl1ne
tag

Az lehet.mert a tápot hibásnak kaptam meg.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#30971) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

Szétszedtem de kivülről semmi égési,pupos kondi nyom nem látható.
Bekötés nélkül a 20 pines csatin a zöld+fekete vezeték összezárása után felpörögnek a ventik.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#30972) sklopp válasza a1rl1ne (#30970) üzenetére


sklopp
őstag

Csak amiatt gondolok erre, mivel P2 lappal ment, viszont annál nem feltétel ez a csati. Lehet hogy nem jön ki ezen a villany.

[ Szerkesztve ]

(#30973) C0d3r válasza Jim-Y (#30958) üzenetére


C0d3r
addikt

Szabályozd le, nem tudom AsRock laphoz melyik a megfelelő program ezek közül (lap alján: Segédprogramok).
Talán OC Tuner lehet, megadod a cél hőmérsékletet mondjuk 50 fokra, és máris nem fog annyira dolgozni a lehűtésén.

(#30974) Jim-Y válasza C0d3r (#30973) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi, tényleg az OC Tuner volt az, levettem level 10-ről level6-ra, így már elviselhető a hangja, közben nézem a hőfokokat, ha kell akkor feljebb kapcsolom:) ezer THX ^^

(#30975) F34R válasza Jim-Y (#30958) üzenetére


F34R
nagyúr

nah a stock am3-s cooler egy rakás ...... , nekem 3500 ment nagyon hangos volt biosban visszavettem a felére , a hőfok is baráti így.

(#30976) pr1mzejEE válasza C0d3r (#30973) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Giga laphoz is van ilyen program?

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#30977) stm_ válasza pr1mzejEE (#30976) üzenetére


stm_
tag

EasyTune

(#30978) hunterk43


hunterk43
csendes tag

Sziasztok!

Egy HD 5770 es VGA-t össze lehet kötni valahogy egy HD5850-essel?

(#30979) Spet válasza Realradical (#30852) üzenetére


Spet
addikt

Nos eléggé megdolgoztatott a gép, de mivel elég kellemes dolgokat produkált ezért máris versbe foglalom, na jó azt azért nem :DDD .
Nos tehát a első kék-halálos képernyők amik jelentkeztek, a vidkari driverét baszogatták, azt szépen csökkentett módban megoldottam. Aztán szépen egy ideig működött minden (tán 5 percig?). Után jöttek a win32k.sys+ntfs.sys kék-halál képernyők szépen sorjába: 1, 2. Smart adatokat szépen le is tudtam kapni, hogy legyen már egy kis változatosság a sok kék után: HD Sentinel, HD Tune. Nem tudom hgy mennyire jó eredmény egy 11 éves vinyótól. Aztán még volt egy RQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, hogy már ez se maradjon ki a sorból :D. Hmm... mi is maradhatott ki, jah igen a kedven képernyőm: ha megnyomod az OK gombot kap 1 pacsit :D

És ezennel arra jutottam, hogy lehet hogy szegény vinyó egy másik gépből jött át ebbe és ebből erednek ezek a "kellemes" dolgok. Annó a vándorolt rendszer vinyó pl a másik gépben az istenért nem akart újraindulni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#30980) nyunyu válasza vergilx (#30873) üzenetére


nyunyu
félisten

ja meg az integrált hd4290 mennyivel rosszabb a 7600gsnél?

Nalam a 785G chipset integralt HD4250-ese 900MHz-re huzva (gyarilag 600...) hozta egy 6600GT teljesitmenyet.
7600GS alaporajelen 10-15%-kal gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30981) fatal` válasza hunterk43 (#30978) üzenetére


fatal`
titán

Nem, csak olyat tudsz összekötni, amin egyforma a GPU (pl. 4850-4870).

(#30982) nyunyu válasza sklopp (#30972) üzenetére


nyunyu
félisten

Multimeterrel merd meg, hogy a kulon 4 tus csati fekete es sarga labai kozott megvan-e a 12V. (fekete a fold.)

Tipusnevre rakeresve elvileg mar ATX 2.0 szabvanyu az a pehelysulyu tap, vagyis egy S939-es gepnek illene vele mennie.

(Mostani gepekhez minimum ATX 2.1 kell, amugy 2.3-nal tart a szabvany.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30983) sklopp válasza nyunyu (#30982) üzenetére


sklopp
őstag

Azt hiszem ezt -a1rl1ne- sporttársnak akartad címezni.

(#30984) Realradical válasza Spet (#30979) üzenetére


Realradical
őstag

Jól megküzdöttél vele, minden elismerésem! :DD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30985) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Elég érdekes problémám van, már feltettem a kérdésem a Win7 topikban, arra jutottunk, hogy lehet egérdriver is, de a táphiba is felmerült. Szeretnélek megkérdezni titeket is, hogy mi a véleményetek.
Szóval a problémám: még tavaly kezdődött, amikor az az Assassin's Creed 2 kijött, elég gyakran beakadt néhány másodpercre, volt, hogy a hang is ismétlődött, aztán ment tovább a játék. Aztán olyan is volt, hogy beakadt, csak éppen nem ment tovább a játék, megfagyott a gép teljesen, csak a reset segített. Először azt hittem, hogy az nVidia driver a hibás, visszatettem egy korábbit, ha jól emlékszem, azzal talán kevésbé fagyott, inkább beakadozott (de lehet, hogy csak véletlen volt :F ). Más játéknál nem fordult elő ilyen hiba, illetve még régebben a Bioshock 1-nél emlékszem ilyen fagyásra, még Vistán.
Most, hogy az Assassin's Creed Brotherhood-dal játszom, ugyanaz a helyzet, mint az AC2-nél. Gondoltam, hogy valamit úgy raktak össze Ubisoftnál, hogy nem tetszik neki a gépem. Viszont ez van időnként a Portal 2-nél, illetve tegnap egyszer a Crysis 2 is lefagyott...
Azt fedeztem fel a fagyásoknál, hogy az egérnek (A4Tech X7-XL-750BF) a tetején lévő led, ami a DPI-t jelzi, kialszik. Kicseréltem az egeret egy Microsoftosra, és megnéztem az AC2-t, és ACB-t, mert ezek fagytak a leggyakrabban, és nem jelentkeztek a fagyások, és a beakadások sem. Tesóm egerével, ami szintén A4Tech, de más típusú, szintén lefagyott egyszer.
Eseménynaplóba se kerül bele semmi, leszámítva a szokásos, váratlanul megszűnt az áramellátás üzenetet.
Az lenne a kérdésem, hogy van valami mód, hogy 100%-ig kiderítsük, mi a hiba oka? Vagy ha eseménynaplóba nem került bele, akkor nem is lehet? És tényleg lehetséges, hogy az egér így lefagyassza a gépet? Ezekszerint valamelyik driveremmel vagy hardveremmel összeveszik az A4Tech drivere, vagy mi lenne a gond? Kipróbáltam, hogy uninstallálom az egér driverét, de ugyanúgy fagyott.
Windows 7 x64 Professional, mindig frissítem.
Bárkinek bármi ötlete van, kérem ossza meg velem! Előre is köszi! :R

(#30986) Peperoni2007


Peperoni2007
csendes tag

Hali!
Van egy gépem és nem akar rendesen működni!
Gigabyte GA-M57 Sli S4 alaplap
AMD ATHLON2 x2 240 proc
2x1GB ddr2 800mhz+1x2gb ddr2 1066mhz
Gigabyte HD 5750 1gb
Seagate 250 gb sata2 hdd
HKC usp 5550 táp (egy napja cserélve chieftec ctg 500-ra)
Win xp sp3(x1950pro-val volt installálva!)

Ez a konfig és a hiba pedig a következő:
A gép indításkor 6szor de néha akár 8 szor is próbál indulni és még a kép sem jön be de aztán beindul.Ha elindult nincsen gond de 1-2 óra múlva hibaüzeneteket ír ki(explorer.exe,ati catalyst,daemon tools és ilyesmi hibákat ír) és újraindul!
A csipogó minden indításkor 3-at pityeg.
A videókártya 3 napos új!
Másik videókártyával is ez a jelenség!!
A régi kártyámmal (radeon x1950pro) azzal elindul de egy geforce 8600gt-vel nem!
Tápot lemérték és a feszültséget jól adja le minden szálon!
Winchestert és optikai meghajtókat lehúzva is megvan a hiba!
BIOS alapbeállításon!
Húzva nem volt sem a kártya sem a proci.
Ja igen és lecseréltem a hkc tápot chieftec ctg 500w-ra és azzal is megmaradt a probléma!

Mi okozhatja a problémát?
A segítséget előre is köszönöm!
Bárkinek van ötlete kérem írja le!

(#30987) pete_21 válasza Peperoni2007 (#30986) üzenetére


pete_21
addikt

Egy memtest-et futtass le. Gyanús, hogy memóriahiba.

(#30988) Peperoni2007


Peperoni2007
csendes tag

Van egy fujitsu siemens laptopom és fel van telepítve a silverlight legújabb verziója mindenféle plug in-nal ami videóhoz kell de az rtl most-on egy videót sem játszik le!
Windows 7 prof van feltelepítve!
Mi lehet a baj?
Köszönöm előre is!

(#30989) sklopp válasza Peperoni2007 (#30986) üzenetére


sklopp
őstag

Lehet hogy furcsának tűnik, de a 3 sípolás billentyűzet (vagy vezérlője) hibát jelent Award biosnál.

(#30990) RootRulez válasza Peperoni2007 (#30986) üzenetére


RootRulez
félisten

VGA drivert törölted - feltetted cserekor? VGA kap rendesen áramot? a 3 csipogás az is lehet. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#30991) Peperoni2007 válasza sklopp (#30989) üzenetére


Peperoni2007
csendes tag

Billentyűzet nélkül is csinálja sajnos!

(#30992) Peperoni2007 válasza RootRulez (#30990) üzenetére


Peperoni2007
csendes tag

Természetesen.

(#30993) Peperoni2007 válasza pete_21 (#30987) üzenetére


Peperoni2007
csendes tag

a memtest 1óra 30 percnél jár és 350 hibát talált eddig!
Hogy tudhatom meg hogy melyik memória a rossz?

(#30994) C0d3r válasza Peperoni2007 (#30993) üzenetére


C0d3r
addikt

Egy memóriát hagyj benne, ha elindul a gép és nem hibázik a memtest, lehet próbálgatni a többit.

(#30995) Peperoni2007


Peperoni2007
csendes tag

Köszönöm :R :R

(#30996) sklopp válasza Peperoni2007 (#30993) üzenetére


sklopp
őstag

Most néztem meg figyelmesebben, két különböző ram-párod van. Teszteld őket páronként külön-külön, lehet hogy csak az a gond, nem működnek együtt. Ha valamelyik pár hibásnak bizonyulna, akkor meg egyesével.

(#30997) Peperoni2007


Peperoni2007
csendes tag

Az nem lehet gond hogy 2 db 1gbos van benne de az egyik 800 a másik 1066 mhzes?
plusz ezek mellett van még egy 2gbos 1066os is de az alaplap csak 800 ig lett tervezve?

(#30998) sklopp válasza Peperoni2007 (#30997) üzenetére


sklopp
őstag

Ezek szerint 3 különböző ram. Simán lehet ez is a gond. Könnyen lehet, egyenként tesztelve mind jó, csak együtt rendetlenkednek.

[ Szerkesztve ]

(#30999) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok, biztos megtalálnám a választ, ha áttúrnám mind a 20k bejegyzést a hálózatos topikokban, de azt gondolom, a válasz egyszerű lesz, csak én vagyok a nagyon szűk keresztmetszet.

Adott egy pc és egy laptop. A net bemegy egy wifi routerbe, onnan dróton kijön a pc-be. A laptop ebből a routerből származó wlan kapcsolattal van fent a neten. Mindkét gépen windows 7 64 bit. Szeretnék a laptoppal hozzáférni a pc egy adott meghajtójához: olvasni és írni a fileokat rajta.

De hiába állítom be a meghajtó megosztásánál hogy meghajtó megosztása :) , a laptopon nem látszik változás, amikor a hálózat ikont böködöm. A pc-t látja, de azon a vágyott meghajtót nem.

Írjátok le nekem légyszi hogy mit bazergáljak rajta, hogy működjön.

köszi

(#31000) sklopp válasza szucsi (#30999) üzenetére


sklopp
őstag

Sajátgép>meghajtó jobbklikk>tulajdonságok>megosztás>[link], adj nevet G-H vagy akármi. Ezután a laptopon sajátgép mutatni fog hálózati meghajtót a megadott betűjellel. Fájlkezelőben is megjelenik az új meghajtó, ne a hálózaton keresd.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.