Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31851) moha21 válasza zalman90 (#31841) üzenetére


moha21
addikt

Persze csak nagyon nem mindegy a ventilátor légszállítása a feszültség függvényében.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#31852) nyunyu válasza zalman90 (#31841) üzenetére


nyunyu
félisten

micsoda? a venti csere? 1000 ft egy 12cm es cooler master venti , vagy valami hasonlo , és ezt magad is megtudod otthon csinálni

Ne ajanlgassunk tapventi cseret egy nem hozzaertonek, mert a vegen meg tenyleg tesz bele egy random halk ventit, aztan csodalkozni fog, hogy meg hamarabb megsul a tapja.

Nem veletlen van nagy legszallitasu venti a tapokban, kisebbre NE csereljuk.

Amugy milyen taprol van szo?
Ha valami nem tul acelos hatasfokkal rendelkezo kovuletrol van szo, akkor vegyen inkabb valami olcso, de jo tapot.
Egyreszt kevesbe melegszenek a mostaniak, masreszt nem kell olyan hangosan jaratniuk a ventit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31853) stm_ válasza Boxi88 (#31850) üzenetére


stm_
tag

Szerintem inkább keress egy laptopos topikot és kérdezz ott.
Talán lesz aki meg tudja neked mondani a választ ,persze azért írd le milyen típusú notiról van szó.

Nem hiszem amúgy ,hogy azt kellene feltétlenül látnod ,hogy nincs üres hely..be van forrasztva minden. Attól még lehet 4fázisú ,hogy bizonyos alkatrészek hiányoznak melyek a nyák rajzán fel vannak tüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#31854) Peperoni2007


Peperoni2007
csendes tag

Hali!

Miért kattog 3 szor a gépem indításnál és miért indul újra 6-7szer?
És ugyanezt eljátssza 6-7szer is egymás után ujraindulással!
Van egy Asus x1950prom azzal nem csinálja de a Gigabyte hd 5750el igen!
Ja és a ramjaimat a memtest 5 helyes teszt után 2 óra elteltével hibásnak találja, 300 hibát is!!

Miért lehet ez?

(#31855) fatal` válasza Peperoni2007 (#31854) üzenetére


fatal`
titán

Vagy nemjó a ramod (ez a legvalószínűbb ha hibát dob a memtest), esetleg alaplap vagy táp probléma.

(#31856) kexksz válasza Sk8erPeter (#31771) üzenetére


kexksz
addikt

Természetesen magyar van berakva, próbáltam a magyar, meg a magyar 101 gombosat is, egyik sem jó. Bármi ötlet, hogy hogyan varázsolhatnék magyar layoutot a gépre? :(

(#31857) Peperoni2007 válasza fatal` (#31855) üzenetére


Peperoni2007
csendes tag

Ramjaim kivétele után is csinálja ezt!
Táp 2 is van egy HKC 5550es és egy Chieftech 500as mindkettővel próbáltam már! A Chieftech új! Alaplapot hogy tudom tesztelni?

(#31858) #65675776 válasza Peperoni2007 (#31854) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen alaplapról van szó?

(#31859) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!
Lehet buta kérdés, de mennyi a hallható hangbeli különbség a Realtek ALC 889A és egy Asus Xonar DX között Genius HF 3000A hangszórón játékoknál, zenénél, filmnél? Megéri az árát az a hangkari?

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#31860) Peperoni2007 válasza #65675776 (#31858) üzenetére


Peperoni2007
csendes tag

Gigabyte ga m57sli s4

(#31861) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Mozilla Firefox 4-et használok.
Van egy Download Helper nevezetű kiegészítőm,jelezte a prohardver oldalán,hogy le tudok tölteni valamit(all links to the media files).
Rákattintottam,le is töltött két képet,de utána a "letöltések"ablak összeugrott.
Kézzel persze vissza bírtam állítani az előbbi állapotot.
Van-e valami gomb kombináció,amivel az ablak mérete egy kattintással az eredeti állapotra visszaállítható?
Csak kíváncsi lennék rá.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#31862) Peperoni2007


Peperoni2007
csendes tag

Mit gondoltok az AsRock alaplapokról?Konkrétan erről: ASRock Alive XFIRE-ESATA2?

(#31863) Boxi88 válasza stm_ (#31853) üzenetére


Boxi88
őstag

Értem, köszönöm a válaszokat! :R

(#31864) TROG AIR válasza Peperoni2007 (#31862) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Itt foglalkoznak(tak) külön vele....
ASRock ALiveXFire-eSATA2 :K

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#31865) #65675776 válasza Peperoni2007 (#31860) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nF4 és nF5 chipsetes lapok esetén kompatibilitási problémák vannak a PCI-E 2.x-es VGA-kkal. Szóval valószínűleg ez a probléma.

Szándékosan akarod az egyik elavult lapot egy másik elavultra cserélni?

(#31866) Peperoni2007 válasza #65675776 (#31865) üzenetére


Peperoni2007
csendes tag

Milyen lapot ajánlasz ddr 2höz és amd x2 240 am2 höz?

(#31867) TROG AIR válasza Peperoni2007 (#31866) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Bár nem tőlem kérdezted,de az aláírásomban szereplőt olyan 3 hónapja vettem,
k10n78d
Stabil lap,olcsó,4 memó slot,sima atx méret,2 év gari,
és ha később akarsz procit cserélni
kísérletezhetsz unlockkal mert arra is megfelel....
(...és mielőtt bárki rámtámad,randomon ajánlottam -általam ismertet,mert ár-méret-bővítés stb kikötések nélkül szinte bármelyiket ajánlhatnánk... :) )

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#31868) Painordead


Painordead
csendes tag

Sziasztok!

Egy elég érdekes kérdésem lenne, remélem jó helyre írok. Az lenne a problémám, hogy szeretnék beújítani nemsokára nagygépbe, tabletbe, meg egy telefonba is.

A problémám az lenne, hogy szeretnék egy olyan rendszert csinálni, amivel a tabletről/telefonról tudnám irányítani a szobámban a hifit. Illetve a géphez monitor helyett valószínűleg projektor lesz, ha a kanapén ülök, akkor hogy lehetne megoldani, hogy mondjuk a gépet tudjam irányítani (új videó betétele, hangsáv váltás, pause, vagy akármi?)?
A másik, ami ezt igazából kiváltaná, hogy van-e valami olyan kütyü, ami igazából semmi más, csak egy vinyó és egy wifi adó? Az lenne a koncepció, hogy ezt a valamit használnám terminálként, ide tölthetnék le pl filmet, és innen tudnám streamelni a tabletre, ha éppen ágyban vagyok, így nem kéne állandóan törölgetni a tablet háttértáráról éshelyet csinálni, ill. nem foglalná fölösen a helyet a gépen és a tableten.

Remélem nem fogalmaztam túl pongyolán és tudtok segíeteni / irányba igazítani, hogy merre keresgéljek, vagy olvassak.

Előre is köszi, további kellemes napot!

(#31869) PhoenixK válasza Painordead (#31868) üzenetére


PhoenixK
őstag

A telefon/tablet távirányítóként való használatához (Androidra, csak PC-t tudsz vele vezérelni ahogy látom): GMote
A vinyó+Wi-Fi: Egyszerűbb egy vezetékes NAS-t beszerezni (Pl.: Netgear Stora), esetleg ha a router-ed tud USB-n vinyót kezelni, akkor az is egy alternatíva.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#31870) Csövy


Csövy
tag

Hali!

Aki tud létszi segítsen!
A lapom: Asus P5KE-wifi
OP:Win7 64 ultimate
Egy hete kicseréltem a gépemben a memóriát( 2x1gb => 2x2gb) Mind a két pár ram kingmax volt ddr2 800-as.
A csere előtt leteszteltem az újakat és semmi bajuk nem volt.
A csere után azonban eltűntek a dvd-meghajtóim, a bios felismeri de a win nem (induláskor még bootol is róla a gép)
Aztán szétszedtem a gépet atomjaira, kicseréltem a kábeleket, hátha az ata kábel a ludas, de azóta meg az egyik satás vinyót nem ismeri fel a win, a vicces az ,h azon van a rendszer, de a HD sentinel nem látja...
Hogy a sokszori kék halálról ne is beszéljek...
Lehet, h meghalt lapom?
Vagy csak a win szarakszik?

Köszönöm a segítséget!

Privátokra illik válaszolni...

(#31871) Realradical válasza Csövy (#31870) üzenetére


Realradical
őstag

Szia!

Lehet, csak nincs kiosztva neki betűjel. Sajátgépen jobb klikk, kezelés, lemezkezelés, ott jobb klikk a dvd meghajtón, útvonal és betűjel megváltoztatása. (change drive letter and path) Adj neki egy betűt és megjelenik szerintem.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31872) Spin


Spin
tag

Hello!

Érdeklődnék! :D
Konkrétan az a gondom,h feltolom a procit,8*530-ra(vagy szinte mindegy mire 4ghz felett),és win töltésnél bedobja a kék halált.Lehet ez amiatt mert a ramok nem bírják?BIOS szerint csak 1000mhz-en mennek(elvileg 1066-osak).Próbáltam már az időzítéseken is lazítani de akkor is ez a helyzet.

Valakinek vmi ötlet?

Köszi!

Üdv,Spin!

(#31873) Prego válasza Csövy (#31870) üzenetére


Prego
senior tag

Én is nemrég upgradeltem a memkákat (4GB->8GB). Utána nekem a gép sem indult el, ki kellett vennem az összes RAM-ot, aztán egyet betenni és resetelni a BIOS, aztán egyesével betenni a memkákat és úgy már jó lett. Lehet a BIOS reset segít.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#31874) DJ WOKKY válasza Spin (#31872) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

1 rammal nem próbáltad még ?? Nézd meg azzal is, hogy mi a helyzet... milyen a ramod, mekkora feszt kapnak ?? Procid milyen mekkora feszt kap ?

megvannak közben a hardverek az adatlapodról. cpu: 1,350 -el, ram meg 2.4.ek kéne menni bőven,
Bár nekem a 2x1gb-os geil 2.2 vel is megy 1066-on, sőt 1100 on is

[ Szerkesztve ]

(#31875) Peperoni2007


Peperoni2007
csendes tag

Hali!
AM3 as foglalatú alaplapba belemegy egy amd AM2 x2 240 es proci?

(#31876) DJ WOKKY válasza Peperoni2007 (#31875) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

MICSODA ???
Az a proci AMD Athlon II X2 240 --> ami AM3-as socketű= kvázi belemegy
Sőt még az am2, am2+ -os lapokba is belemegy, nekem múltkor beta biossal is szépen ment am2+ -os lapban ddr2-vel

[ Szerkesztve ]

(#31877) Peperoni2007 válasza DJ WOKKY (#31876) üzenetére


Peperoni2007
csendes tag

Tehát gond nélkül belemegy?
mert most egy ga m57s4 sli ben van de úgy néz ki hogy a lap meghalt!
milyen márkájú lap mostanában a legjobb amit ajánlasz?

(#31878) Skeleton01 válasza Peperoni2007 (#31877) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Gigabyte = jó áron van + megbízható + 3 év gari.

(#31879) Peperoni2007 válasza Skeleton01 (#31878) üzenetére


Peperoni2007
csendes tag

Nem tudom!
Miért szívózik a ga m57s4 sli lapom a gigabyte hd 5750 kártyámmal?

(#31880) Realradical válasza Peperoni2007 (#31879) üzenetére


Realradical
őstag

Egy pióca géntérképe alapján alakították ki az architektúráját.

Mi a hiba?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31881) Spin válasza DJ WOKKY (#31874) üzenetére


Spin
tag

1 rammal még nem próbáltam,na majd este ha haza érek.
Cpu: 1,316V ha jól emlékszem
Ram: 2,2V

Én is csodálkoztam,h nem mennek még 1000-en sem..Kicsit többet vártam a GEIL-től,már ha ram gondja van..:S
Elég sokat kék halálozik,még a memória időzítésekre gyanakszom.

Üdv,Spin!

(#31882) Peperoni2007 válasza Realradical (#31880) üzenetére


Peperoni2007
csendes tag

3at pityeg a gép indulásnál és újraindul! ezt 6-7szer eljátsza egy indításnál aztán beindul de egy x1950 proval egyből indul!

[ Szerkesztve ]

(#31883) Peperoni2007 válasza Peperoni2007 (#31882) üzenetére


Peperoni2007
csendes tag

:F

[ Szerkesztve ]

(#31884) DJ WOKKY válasza Peperoni2007 (#31877) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

asus = megbízható + picit drágább
Gigabyt= megbízható + nem olyan drága mint az asus.
én asus párti vagyok... de te tudod, mennyi kereted van rá.. Én vennék egy olyat, amivel később még tudok bővítésen gondolkozni.

No meg, jó a táp csatid, nincs megtörve valahol ??? Mi a tápod pontos típusa ??

[ Szerkesztve ]

(#31885) Realradical válasza Peperoni2007 (#31882) üzenetére


Realradical
őstag

Jól illeszkedik a pci-e tápcsati a VGA-ba?
Milyen táp van fölötte?
Nem lehet, hogy a VGA nem ül rendesen a helyén, mert a ház fém része miatt (ahol becsavarozod, vagy pattintod) ,nem tud teljesen a helyére ülni?

@DJ WOKKY
Dettó ugyanígy voltam amíg nem vettem egy Asus P5K-C lapot. Aztán felülre került nálam a Giga a listában. :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31886) DJ WOKKY válasza Spin (#31881) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

1x próbáld úgy, hogy az időzítéseket, hagy lője be magának, még ha értelmetlenül is teszi. Aztán majd úgy szorítsd meg őket.
Ha így sem okés, akkor marad az 1 ramos dolog és kezded előröl... Én így kezdeném

(#31887) Peperoni2007 válasza DJ WOKKY (#31884) üzenetére


Peperoni2007
csendes tag

Chieftec ctg500 a tápom! 1 hetes új!

(#31888) DJ WOKKY válasza Peperoni2007 (#31887) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Akkor azzal nem lehet gond. Azt hittem valami pittyputty...

(#31885) Realradical: mi volt vele a baj ??? Nekem a P5B eddig szépen remekel tuninggal
korábban 8 évig használtam egy p4p8x-et. sajnáltam is amikor meghalt --> viszont a benne lévő hardvereket azóta is használja haverom !!!!

[ Szerkesztve ]

(#31889) Realradical válasza DJ WOKKY (#31888) üzenetére


Realradical
őstag

Maga a P5K-C nem lett egy jó széria. A memóriabeállításoknál imádkoztam, hogy menjenek a ramjaim 1066-on pedig OCZ ramjaim vannak/voltak. 800-on használtam, mert csinálhattam vele akármit instabil volt, ha magasabbra vettem.
Későbbi firmwareben javították a legdurvább bugot: A Windows induláskor amikor xp-n a csík szaladgál, vagy a Win7-en morfizálódik a Win ikon, szépen beáll. Általában első indításnál produkálta hetente párszor. A baj csak az volt, hogy relatív hamar vettem a lapot és kb. egy év volt míg kijött egy normális firmware.

Igazából ezek a hybrid dolgok (ddr2 és ddr3 is van a lapon) nem szoktak a legjobb szériák lenni. Pillanatnyi elmezavar volt, hogy azt a lapot vettem. Már szerencsére már csak a múlt része a dög.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31890) DJ WOKKY válasza Realradical (#31889) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Akkor ezzel a típussal elég szépen szenvedhettél...
Nekem mennek szépen 1066-on. Gondoltam én is anno a Giga-ra, de csak ez maradt :)
Meg ennek már ismertem a BIOS-at :)

(#31891) TopaMo


TopaMo
aktív tag

Sziasztok!

Giga 880GMA-USB3 nem látja a samu 2TB-os vinyóimat!
(HD203WI másik gépben mennek)
A 1,5TB-os hita vinyót, és a többi kisebbet igen.

Hol lehet a gond. (már a biosban sem látszanak)

(#31892) csabi891120


csabi891120
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy a gépem leállításnál nem kapcsol ki illetve újraindításnál meg nem mindig indul újra és akkor kézzel kell rásegíteni. Erre lenne valami ötletetek, hogy hogyan lehetne ezt a hibát kiküszöbölni? A másik ami aggaszt még, hogy bármelyik zenelejátszó programot megnyitom (winamp, jetaudio, wmplayer...stb.) akkor az ha el is indul lefagy. Rosszabb esetben el sem indul. Egy hónapja jöttek elő ezek a problémák. Gondoltam majd egy windows újratelepítése megoldja, de nem így lett. A driverek az eredeti dvdkről vannak feltelepítve. Windows 7 64bites oprendszert használok. A konfig amin fut az pedig ez lenne: ASUS P8P67-M, NVIDIA GeForce GTX460 1GB DDR5 Gainward, Intel Corei5 Sandy Bridge 2500, 8GB DDR3 1333Mhz, a ház pedig egy Cooler Master Elite 430 black lenne. Remélem tudtok valamiben segíteni. A válaszaitokat előre is köszönöm.

(#31893) Realradical válasza TopaMo (#31891) üzenetére


Realradical
őstag

Ha csak egy samut dugsz rá akkor sem látja egy olyan slotban, ahol a kisebb vinyóidat megtalálja??

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31894) fatal` válasza csabi891120 (#31892) üzenetére


fatal`
titán

Milyen tápod van?

(#31895) Realradical válasza csabi891120 (#31892) üzenetére


Realradical
őstag

A leállásnál nem írja ki egy idő után, hogy ez meg ez a process blokkolja a leállási folyamat? Futtatás-> msconfig alatt meg tudod nézni mik indulnak együtt a gépeddel onnan a fölösleges dolgokat lövöldözd ki. (óvatosan)

Milyen vírusirtót/tűzfalat/spyware eltávolítót használsz?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31896) csabi891120 válasza fatal` (#31894) üzenetére


csabi891120
csendes tag

egy sima FSP 400W-os.

(#31897) TopaMo


TopaMo
aktív tag

Egy samut sem lát. Most az efi-vel próbálkozok hátha, bár azt 2,2Tb fölé írja...

(#31898) csabi891120 válasza Realradical (#31895) üzenetére


csabi891120
csendes tag

nem ír ki semmit. annyi van, hogy a képernyő már fekete de a venti még mindig megy. az msconfigba már mindent kilőttem amit lehet. avast-ot használok. idáig nem volt vele problémám. :S

[ Szerkesztve ]

(#31899) Realradical válasza csabi891120 (#31898) üzenetére


Realradical
őstag

Feladatkezelőben amikor winampot indítasz pl. nincs valamilyen process ami nagyon pörög? Sok memó és/vagy cpu használat? Ja látom szerkesztettél. Fekete a képernyő és ott megy akkor lehet, hogy a tápoddal van a baj. Nincs kéznél csere tesztelni?

@TopaMo
Hát sajna passz, olyat már láttam, hogy 10Mb-ot látott nagyméretű vinyókból, azt meg tudtuk oldani, de ilyennel nem találkoztam még. Hátha benéz valaki aki ilyesmibe belefutott...

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31900) csabi891120 válasza Realradical (#31899) üzenetére


csabi891120
csendes tag

nincs, már néztem azt is. a legdurvább az egészben, hogy feladatkezelőn keresztül se tudok akkor kilépni a programból ha lefagy.

nincs sajnos. :(( februárba vettem ezt a konfigot és idáig semmi baja nem volt. egyszercsak úgy döntött, hogy nem akarja az igazat. :S :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.