Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47001) moha21 válasza DeathAdder (#46998) üzenetére


moha21
addikt

Elég a 32 bit.

Hdd-vel kapcsolatban: ha már a kezet süti, ott régen baj van nem kell más szenzor hozzá..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47002) Kiki18 válasza DeathAdder (#46998) üzenetére


Kiki18
őstag

32 bites win7 a 4gb memóból 3.25-öt lát...a maradékot nem használja,értelemszerűen.
64 bit-esnél 32 gb is látja.Én egyelőre ennyit vettem észre.

(#47003) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Kössz mindenkinek a gyors válaszokat :R

(#47004) Hunork válasza szimcsi (#46990) üzenetére


Hunork
veterán

Elfelejtettem: nézd meg a pontos hőmérsékletet valamivel, Everest, Aida...
Ekkor kiderül, hogy most süt vagy csak meleg...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47005) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Laptop (Win7 32bit Ultimate) és PC (Win7 64bit Ultimate) egy routeren vannak, munkacsoport egyezik, összes meghajtó megosztva, engedélyek beállítva és ezt az üzenetet kapom:

Egyik gépen sincs jelszó... :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#47006) Kiki18 válasza PH-User (#47005) üzenetére


Kiki18
őstag

Ki is van kapcsolva a "jelszóval védett hálózat" funkció?Mert ha nincs ,akkor a win7 megadott egy jelszót,amikor a "fő" gépen otthoni hálózatot kezdtél kiépiteni.

(#47007) zalman90 válasza Воланд (#46988) üzenetére


zalman90
őstag

hogy is kell csökkentett módban el inditani ? :B

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#47008) veze válasza zalman90 (#47007) üzenetére


veze
őstag

F8 ?

(#47009) PH-User válasza Kiki18 (#47006) üzenetére


PH-User
addikt

Igen, már korábban kikapcsoltam, mikor XP-t és Win7-et hoztam össze.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#47010) zalman90 válasza veze (#47008) üzenetére


zalman90
őstag

nemjó :DDD

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#47011) szimcsi válasza föccer (#46994) üzenetére


szimcsi
senior tag

veze
Ha hallom, hogy nem megy a ventije és odateszem az ujjam, süti.
Igazából azért furcsa nekem, mert azért nem minden vinyón van venti.

[ Szerkesztve ]

XP

(#47012) föccer válasza szimcsi (#47011) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezzel a programmal egész megbízhatóan lehet a hőmérsékletet mérni (többek között).

Tedd fel a próba verziót, indítsd el, és az összegzés rakd fel ide, hogy lássuk mit ír.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47013) veze válasza szimcsi (#47011) üzenetére


veze
őstag

nekem pl egy vinyón sincs..
csak egy jól szellöző ház
venti nélkül se lenne szabad, hogy süssön..

(#47014) Hunork válasza veze (#47013) üzenetére


Hunork
veterán

Egyetértek. :K

szimcsi:ahogy korábban írtuk, mérd meg a hőfokokat, és írd ki ide! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47015) moha21 válasza szimcsi (#47011) üzenetére


moha21
addikt

Nem, de nem is egyformák a Hdd-k. Az se mindegy mennyi a külső hőmérséklet és az sem, hogy a házba hogyan szellőzik. Nekem 30 C felé nem szokott menni soha átlag 25 C. Nincs rajta venti, de jól szellőzik a ház.

Megnézheted HD sentinellel, de azzal max. grafikusan igazolod azt, hogy nem jó ez így.

És a hibát nem elég megtalálni, javítani is kell. Nem kell fix 12V-on járó venti egy HDD-nek. Ellenállás, dióda, potméter.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47016) veze válasza moha21 (#47015) üzenetére


veze
őstag

vagy sorba köt kettöt:)

(#47017) zalman90 válasza Воланд (#46988) üzenetére


zalman90
őstag

Sikerült cskkentett módban ki szednem őket , majd restart és ugyan azt csinálja

nem értem miért telepiti fel 3x :F

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#47018) moha21 válasza veze (#47016) üzenetére


moha21
addikt

Miért kellene sorba kötnie?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47019) szimcsi


szimcsi
senior tag

Lent a tálcán kiírt érték, ventivel 33 fok volt, anélkül (kb 10-15 perce van így) 37 fok (indult), most 43 fok.

XP

(#47020) veze válasza moha21 (#47018) üzenetére


veze
őstag

Lehet hogy hihetetlen, főleg annak akinek ez természetes - de olvastam már ilyen hozzászólást itt a prohardvweren - hogy dióda, ellenállás, vagy potméter bekötése, értékeinek meghatározása már nem megy zökkenőmentesen valakinek.
Ha csak simán sorba köt kettöt máris olyan mintha leszabályozta volna egy bizonyos szintre.
csendesebb de azért még mozgat meg levegőt, ráadásul dupla annyit mivel kettő. igaz ez fix és nem szabályozható.Az is igazl lehet hogy a sorba kötés is okozhat gondot valakinek, de az akkor egyszerübb ha vesz egy szabályózó panelt készen

szimcsi: 43 fok még határeset. ha ennyi marad csak nem aggodnék annyira sokat
50 fok vagy felette károsíthatja hosszútávon.. van 4 db 80 GB-os maxtor vinyom, amik elég melegedösek voltak mindig és 50-53 fok volt neki az üzemi hömérséklet ( meg 55 -re is felmentek) most vagy 8 évesek de még jó k..valószínűleg már soha el sem fog romlani, lévén hogy már értelmetlen használni, többnyire a fiokban vannak csak Ha ennyit kibirnak a mostaniak is, rossz szavam nem lehet:)

[ Szerkesztve ]

(#47021) szimcsi


szimcsi
senior tag

Amúgy van lejárata ennek a sentinel próbaverziónak? Erre jó volna hogy tálcán kiírja a hőfokot.
...44°

XP

(#47022) moha21 válasza veze (#47020) üzenetére


moha21
addikt

Csak azért nem értem, mert záróirányba beletesz egy 6V -os zenert mondjuk az jó napot. Lehet persze 2db 3 V-osat, de minek? Ellenállásnál ugyanez. Minek tegyen bele két 10 ohm-osat, ha lehet egy 20-asat is. A hő miatt természetesen van értelme a dolognak, de mivel 100 Ft-os tétel így lehet nagyobb teljesítményűt venni. Potméter a legjobb választás.
Vagy NTC-s mókolás, ha otthon leszek arról talán csinálok is egy blogot.

43 fok valóban még elmegy kategória, de vajon tényleg 43 fok- e. Én hajlamos vagyok nem hinni a PC gyártóknak és szondával mérni az ilyet. Ami meg süt az nálam nem 43 fok, bár lehet megszoktam a magas hőmérsékletet.:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47023) Hunork válasza moha21 (#47022) üzenetére


Hunork
veterán

A kérdés, hogy most akkor hűtve 44, vagy anélkül...ez a nem mindegy... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47024) veze válasza moha21 (#47022) üzenetére


veze
őstag

Értelek már , mit nem értettél..Persze, tök értelmetlen két 3 Voltos egy hatos helyett, én nem is arra gondoltam:)
én fiokban kallódó két ventillatorra gondoltam sorbakötésnél..
NTC, az meg már profi megoldás :R de nekem is az jutott eszembe, ha már egyszer szabályozót csinal az ember, tegye a dolgat magától, ha belőtte:)
Ami süt az valóban nem tünik 43 foknak..)
de vannak ilyen érdekes dolgok szenzorok és gyártók terén.. nekem pl egy samu ecogreen vinyó.. bekapcsolás után a szenzor szerint alacsonyabb hőmérsékletü 1-2 fokkal mint a szoba, ahol van :C
aztán szépen felkúszik 26 fokra ..

Hunork: én úgy értelmezem hogy venti nélkül...
ventivel 33 fok volt, anélkül (kb 10-15 perce van így) 37 fok (indult), most 43 fok.
most meg 44 ..

[ Szerkesztve ]

(#47025) szimcsi válasza veze (#47024) üzenetére


szimcsi
senior tag

Igen!
Most 46°. De ventivel fog menni, csak vmi érintkezési hibája lehet, mert van, hogy magától leáll, megbököm és akkor már megy is:) Csak későbbiekben faterom fogja használni, ő meg nem hiszem, hogy ezzel fog foglalkozni:)
Ha nem menne 50 felé akkor az még jó?

[ Szerkesztve ]

XP

(#47026) veze válasza szimcsi (#47025) üzenetére


veze
őstag

én 50 fokig nem aggodom, de mások szerint ez már óvatosságra int..
Persze jogos a kérdés hogy mennyire hiteles az az 50 fok.. esetleg egy pici külsö höméröt rátenni ami -30 töl + 50 ig mér ( én100 ft-os boltban vettem ilyet ,kb 13-14 centi hosszu és 2 centi széles müanyag házban)
ez sem atomóra pontossággal fog mérni de azért 1-2 foknál nagyobbat nem fog tévedni, és ha ráteszed egy fél órára akkor átveszi a hömérsékletét tutira

(#47027) föccer válasza veze (#47026) üzenetére


föccer
nagyúr

-2 foknál nagyobbat nem fog tévedni,

Azért erre ne fogadj egy száraz kiflinél nagyobb értékben :) Én rendszeresen kalibrálok hőmérőket és simán elmennek 8-10 fokot is, pedig azok nem is a 100 ft-os bolti verziók, hanem laboreszközök :)

A máik hiba ezzel az eljárással, hogy a vinyónak nem a külső hőmérséklete a veszélyes, hanem a belső. Ha kint 50 fokot mérsz, akkor a belső hőmérséklete lazán lehet 65-70 fok is, ami már kataszrtófális egy meghajtó esetében.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47028) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv srácok

Most vettem észre valamit! :Y Van egy Samu F4-es 2 terás winyóm, plusz még emellett egy szintén Samu 200-as ide winyó, ami ha jól emlékszem három felé lett particionálva. Eddig minden okés, csak az a gáz, hogy az 1ik partició 12 gb-os(XP-nek csináltam), a másik 20 gb-os(Vistának csináltam). És a többi 168 giga hová lett??? :F :Y Van olyan progi, vagy valami, amivel ezt a 168 gigát elő lehetne hozni? Vagy azért nem látja a gépem, mert particionálatlanul hagytam ezt a 168 gigát?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#47029) föccer válasza Satyricon (#47028) üzenetére


föccer
nagyúr

Saját gépen jobb klikk->kezelés->lemezkezelő.

Ott látod a lemezeket és a rajtuk kialakított partíciókat. Ha itt megvan, min tpartícionálatlan terület, akkor el is tudod készíteni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47030) veze válasza föccer (#47027) üzenetére


veze
őstag

azé ez durva, föleg labor eszközöknél :Y
én csak abbol mertem levonni ezt a következtetést hogy annyi volt egy több ezer forintos min-max értéket is megörző kb 25 centis higanyos üvegcsöves hőmérőn is, ha egymás mellett voltak.. Ezek után már annak se hiszek :)
Gyakorlatilag kénytelenek vagyunk hinni a belsö szenzornak ami vagy igaz vagy nem..Kivülről nem tudjuk megmérni

(#47031) föccer válasza veze (#47030) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem gond, mert erre találták ki a kalibrációt. Pl tudom, hogy a szárító szekrényünket 127 fokra kell belőni, hogy ténylegesen 105 fok legyen benne.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47032) Satyricon válasza föccer (#47029) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Igen, megtaliztam, köszi szépen! :R

Most meg valamiért nem engedi megformázni, azt írja ki, h használatban van a meghajtó, holott semmi nem használja... :F Na mind1, legalább már idáig sikerült eljutnom a segítségeddel!

Még1x köszi, és üdv.

Satyricon

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#47033) föccer válasza Satyricon (#47032) üzenetére


föccer
nagyúr

Frissen létrehozott partíciót az lemezkezelőből nem enged formázni? :F Ilyennel még nem találkoztam...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47034) zalman90


zalman90
őstag

Nem tudom a hangot vissza hozni , igy ujra telepités lesz , mivel nincs dvd meghajtóm ezért hálózatról fogok telepíteni , boot menüben láttam hogy lehet hálozatról csinálni , de a másik felét hogyan kell ? van még 1 gép amivel hálozatba van ez

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#47035) Воланд válasza zalman90 (#47034) üzenetére


Воланд
titán

rendszervisszaállítás?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#47036) zalman90 válasza Воланд (#47035) üzenetére


zalman90
őstag

arra kritikus hibát irt :D

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#47037) föccer válasza zalman90 (#47036) üzenetére


föccer
nagyúr

Külön hangkártya, vagy alaplapi integrált? Szerintem jó esélyed van arra, hogy megadta magát a vezérlő.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47038) Satyricon válasza föccer (#47033) üzenetére


Satyricon
addikt

A Total Commander-be szoktam formázni. Am most látom, hogy a számítógép-kezelés ablakban magától elindult a formázás, 28 %-on tart... Nagy valószínűséggel emiatt nem engedte a Total Commanderbe formázni... :DDD

Szerk.: Ezt a 150 gigát meg lehetne particionálni Win 7 telepítőjében? Neki szeretnék 50 giga szabad helyet létesíteni! :B

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#47039) Воланд válasza zalman90 (#47036) üzenetére


Воланд
titán

reinstall előtt szedj le valami live linuxot, hogy az alatt van-e hang.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#47040) föccer válasza Satyricon (#47038) üzenetére


föccer
nagyúr

Automatikusan nem formáz a win, semmilyen körülmények között. Szerintem valamire rányomtál úgy, hogy észre sem vetted :)

Adjál belőle nekem is ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47041) moha21 válasza zalman90 (#47034) üzenetére


moha21
addikt

hálózatról telepíteni? Jól hangzik.:D

(#47038) Satyricon : Persze, hogy lehet particionálni, de akkor azt is formázni kell.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47042) Воланд válasza moha21 (#47041) üzenetére


Воланд
titán

lehet, de srv 2k8 szerver nélkül nem egy leányálom

(#47043) moha21: előbb vennék egy másik hangkártyát. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#47043) moha21 válasza Воланд (#47042) üzenetére


moha21
addikt

Tudom lehet, de akkor már a regisztrációs adatbázist átírni is egyszerűbb:D

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47044) Satyricon válasza föccer (#47040) üzenetére


Satyricon
addikt

Hmm én biztos nem voltam, max az egerem csinálta magától! :)) Biztos rányomtam véletlenül, nem figyeltem... :D ..

Am még van két 120-as winyóm tartaléknak, a 2 terás winyóm 3/4 része is még üres, tudnék adni pár giga szabad helyet... Tegyek fel valamelyik tárhelyre? :)

Üdv

Satyricon

Moha21.: Oks, köszi! Am asszem a Vista telepítésénél nem lehetett particionálni, azért is kérdeztem meg... :K

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#47045) zalman90 válasza Воланд (#47042) üzenetére


zalman90
őstag

vasárnap hol vegyek most hirtelen ? :DDD

de ezt a linuxos cuccot most töltöm megnézem azzal mia helyzet

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#47046) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Csak megerősítést szeretnék kérni....
A VGA-nál ugye az is számít, hogy mennyi képpontot kell megjeleníteni. (ezért érhető el javulás egy játéknál a felbontás csökkentésével)
A kérdés: Ha én monitort cserélek, és 5:4 es helyett 16:10 eset veszek, de a megjelenített képpont közel azonos, akkor elvárható ugyanaz a teljesítmény ugyanattól a konfigtól? Még akkor is, ha a monitor nagyobb lesz? Eddig volt 17" 1280X1024 (1,310,720) ami lesz 19" : 1440X900 (1,296,000).

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#47047) Hunork válasza pocokxx (#47046) üzenetére


Hunork
veterán

Az én javaslatom az, hogy 16:10-est ne. De ez magánvélemény. :K
16:9. :K Itt is lehet válogatni, 1600x900 pl. Vagy FullHD.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47048) C0d3r válasza pocokxx (#47046) üzenetére


C0d3r
addikt

Így van, még a teljesítmény is javulni fog a 14.720-al kevesebb pixel miatt. :K :))

[ Szerkesztve ]

(#47049) pocokxx válasza Hunork (#47047) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi a gyors válaszokat! :R

Mi a baj a 16:10 es monitorral?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#47050) stark4


stark4
tag

Üdv
olyan kérdésem lenne hogy jelenleg avastot használok és az elmult pár napban leáll nem müködik stb és ha újra felteszem akkor is rossz. Az alábbi üzenetet írja ki: detected unauthorized modificatoin of this program file és egy exe-nek a neve.
Mi lehet a gond? Ti mit csinálnátok hogy működjön?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.