Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31201) DJ WOKKY válasza Realradical (#31200) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

köszi a tippet :)
Egyébként nincs kémény... csak egy szinttel felette lesz a routernek... egy beton kefnis mennyezet választja majd el..., meg van egy lépcsőfeljáró is, ahol talán még könnyebben feljut a jel, vagy ez nem így működik ?

(#31202) CSÜLKÖS válasza DJ WOKKY (#31199) üzenetére


CSÜLKÖS
tag

Igen , elosztó akkor a router elé és minden oké.

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#31203) DJ WOKKY válasza CSÜLKÖS (#31202) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ilyenre gondolsz ugye ???
És köszi a segítséget :R :R

(#31204) Irvkhf válasza C0d3r (#31193) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Ok köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#31205) kukinyo válasza Realradical (#31186) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor megnyugodtam.
Köszönöm :R

(#31206) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok tudja e valaki hogy Nec N4 IBFGL V 1.3 alaplapon érdemes e frissíteni a biost hogy az alaplap támogassa a Pentium 4 processzort 3 Ghz 533 Fsb ig.

(#31207) DJ WOKKY válasza Irvkhf (#31206) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

szerintem nem...
mivel 400 fsb-ig támogat, nem ér annyit, hogy megrizikózd a dolgot... valamint érdembeli teljesítmény növekedésed úgy sem lenne...

(#31208) AthlonXP válasza Irvkhf (#31189) üzenetére


AthlonXP
őstag

Amit az Xp-hez le tudsz szedni, az nem jó? Xp kompatibilis módban telepítve, rendszergazdaként. Esetleg, amit saját magának felrak a Windows?..

Ha semmiképp nem megy, akkor ennyi, a későbbiekben sem lesz hozzá driver, az több, mint valószínű, ugyanis az már egy nagyon elavult széria és az AMD már nem foglalkozik ezekkel... :(

(#31209) Irvkhf válasza AthlonXP (#31208) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Az Xp jé nem jó próbáltam Windows Vista sat meg nem találtam meg Windows 7 est se és a Windows 7 meg nem szed le semmit. Köszi hogy válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

(#31210) DjJoke


DjJoke
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Az lenne a problémám, hogy: van egy samsung story station 1 terrás merevlemezem. tegnap beledugtam egy mac-be valamit elkezdett vele csinálni majd kiírta(nemtudom, hogy hol nemértek hozzá) hogy az 1 terrábol 1 terra szabad úgy h nekem 500giga foglalt helyem volt. Hosszú folyamatot nemvégzett tehét kb 10-15másodperc volt. Amióta ez megtörtént ha bedugom a sima pc-be az annyit észlel h bevan dugva de a lemezek közt nincs ott a story station. Se megnyitni se semmitse tudok vele csinálni.
Kérdésem lenne h hogyan lehet visszaállítani a dolgokat azelőtt h rányomtam volna a mac-re, és az nagyon jólenne ha az adatok megmaradnának...
Előre is köszönöm szépen a segítséget:)

(#31211) csusza` válasza D4rkm4n (#31191) üzenetére


csusza`
senior tag

Akkor rosszul emlékeztem. Cumicecil.
Egyébként láttam már nem egy olyan pendrive-ot, amit a trash bin-be lehetett helyezni ilyen írásvédett problémával.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#31212) csusza` válasza DJ WOKKY (#31196) üzenetére


csusza`
senior tag

Routerből TP-LINK-ből elég a legolcsóbb. Nincs azokkal probléma, két-három falat simán átvisz. Nekem egy ezer éves SMC-m van, a lakást simán besugározza. Persze ha akkora házban laktok, mint a Sagrada Familia, akkor azért egy nagyobb hatótávú Linksys vagy D-Link kell.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#31213) Irvkhf válasza DJ WOKKY (#31207) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Azt tudom hogy 400 Fsb ig támogat csak gondoltam ha újabb bios volna rajta akkor támogatná a 3 Ghz 533 Fsb processzort. De ha jól értem akkor sem fogja támogatni. Ha újabb bios volna rajta akkor nem lenne újabb a bios vagy az alaplap chip szettje a 845 Gl.

(#31214) DJ WOKKY válasza csusza` (#31212) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

:R :R
Köszi, elég a kicsi, a ház sem nagy :D

(#31215) csusza` válasza Irvkhf (#31213) üzenetére


csusza`
senior tag

Ez ilyen tök jó alaplap, amihez kb. semmi support nincs... Annyit találtam így kapásból, hogy 266-os RAM-okból támogat 1GB-ot. Procikból pedig max. 400-as FSB-s P4-et.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#31216) Irvkhf válasza csusza` (#31215) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Igen ez így van. Csak arra lennék kíváncsi hogy ha újabb bios lenne az alaplapon akkor talán a chip szetje is újabb lenne e ezt nem tudom és talán a memória támogatása is gyorsabb lenne e vagy nem ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#31217) csusza` válasza Irvkhf (#31216) üzenetére


csusza`
senior tag

Dehogy, a chipset az a lapra van integrálva, BIOS frissítéssel azt nem tudod változtatgatni, max. a még benne rejlő egyéb erőforrásokat lehet kiaknázni, vagy hibákat javítgatnak.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#31218) Irvkhf válasza csusza` (#31217) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Ok értem ezt nem tudtam pont ezt szerettem volna meg tudni jó ezt is tudni és tisztában lenni vele köszönöm szépen a választ.

[ Szerkesztve ]

(#31219) Chromicum


Chromicum
csendes tag

Sziasztok!

Egy gyermeteg ám érdekes kérdéssel fordulnék hozzátok.

Egy UNIX szerver szolgáltatja a házunkban az internetet..( fix ipcímekre 192... es helyi ip-kre)
a lakásunkba bejön egy kábel van egy switch és ebből 2 gépbe 2 kábel fix ipbeállitásokkal ugye.
Az egyik gépet szeretném wireless módban használni..
Én úgy terveztem el , hogy a switchbe bedugok egy acces pointot történetesen ezt pl:
http://www.ipon.hu/webshop/product/_tp_link_tl_wa501g/24467

a Kérdésem az volna, hogy ti hogyan tudnátok megoldani olcsóbban??
vagy szerintetek műkődik-e ez a megoldás..??
Van-e jobb működőképesebb ötletetek??
Nem ismerem ezt az AP-t nem tudom milyen beállítások lehetségesek de csak megoldható hogy tudjak róla wireless netezni akár iphonéval akár laptoppal..

A válaszotokat előre is köszönöm..
Helga.

[ Szerkesztve ]

(#31220) ROTAX


ROTAX
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Hitachi 1Tb-s vinyóm, kb 2 hónapos az a gond vele hogy hirtelen lement a kondija 98%-ra és írta hogy 1 hibás szektor van rajta. És mióta ezt csinálta bekapcsoláskor kb 5 percig egyfojtában pörög mintha másolnék és nagyon lelassúl a gép. Szal az lenne a kérdesem hogy így gariztatható? Vagy van valami progi amivel javítható? Hdd regenerátor nem segített :O

(#31221) karakpecze21 válasza ROTAX (#31220) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Szia.

Természetesen, ha van hibás szektor, az nem normális és garanciába cserélniük kell.

Egyébként van egy program, ami nagyon jó, én régóta használom.A sector hibákat "kijavítja", azaz használaton kívülre helyezi.

A progi neve: WD diagnostic és az extended testet kell futtatni.

[ Módosította: #65675776 ]

(#31222) csusza` válasza karakpecze21 (#31221) üzenetére


csusza`
senior tag

Esetleg még HDD Regenerator.
De egyébként két hónap után nem normális. A HDD Sentinel meg több mindent néz, nem csak a bad sectorokat, ergo nem csak a bad sectorok után írja a %-ot a kondícióra.

(Bocsi, nem neked akart menni a válasz.)

[ Szerkesztve ]

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#31223) DJ WOKKY válasza ROTAX (#31220) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

kijavítható... de akkor sem egészséges. Én visszavinném és gariba kicseréltetném ! Ez a biztos :K

(#31224) ROTAX válasza karakpecze21 (#31221) üzenetére


ROTAX
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget :R
A hdd sentinel azt írja hogy A lemez felületén található 1 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve. és így most 98%
WD diagnostic-ot letöltöttem de nem lehet telepíteni mert nem találja a meghajtót, gondolom mert ez a progi WD-s az enyém meg Hitachi.

Am Iponos a gari, 3 év van rá, csak azt nem tudom hogy személyesen kell-e visszavinnem vagy lehet pl futárral vagy postán, mert nekem az út oda-vissza 500km. :) szal ha nem cserélnék akk az gáz lenne nekem

[ Módosította: #65675776 ]

(#31225) stm_ válasza ROTAX (#31224) üzenetére


stm_
tag

Ha eleve házhozszállítással rendelted akkor ingyen jön érte a futár..aztán szintén ingyen hozza is.
Ha nem futárral rendelted,szerintem akkor is érdemes írni nekik egy mailt , hátha meg lehet oldani...

Szerintem mindenképpen garanciáztasd. Szinte új vinyó és már rossz.. Ezek a programok meg inkább azt oldják meg ,hogy tudd használni,de attól még ugyanúgy hibás marad.

(#31227) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv mindenkinek!

Van közületek olyan, aki rendelt már ebay-ról? X-Fi Elite Pro-t szeretnék rendelni, de nem tudom, hogy kezdjek neki. Tudtok segíteni? Itt van a 2 link:[link]

[link]

Szóval erről a cuccról lenne szó. Meg tudnátok még azt mondani hogy az első belinkelt és a második belinkelt cucc átszámítva magyar ft-ban mennyibe kerülne postaköltséggel együtt???

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#31228) Воланд válasza Satyricon (#31227) üzenetére


Воланд
titán

eBay tapasztalatok

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31229) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Az miért van hogy a Pioneer DVR-216DBK típusú DVD íróm egyszer beolvas egyszer nem de csak üres DVD-knél :F. TDK DVD-kről van szó, a legújabb firmware van feltelepítve (1.09). Az általa megírt DVD-ket (ugyan ilyenre mint amilyet nem olvas be üresen) úgy kezel ahogy kell.

krypton

[ Szerkesztve ]

(#31230) kukinyo válasza krypton (#31229) üzenetére


kukinyo
addikt

Ír ki valami hibát is vagy csak nem olvas be?

(#31231) krypton válasza kukinyo (#31230) üzenetére


krypton
senior tag

Bocs, félreértettem :D. Csak sűrűn van, hogy nem olvas be de soha semmi hibaüzenet.

[ Szerkesztve ]

(#31232) géppuska


géppuska
csendes tag

Helló!
Van egy olyan problémám a gépemmel, hogy ha az 1. indítás után elkezdek játszani, akk lefagy, és semmi. De ha újraindítom és akkor kezdek játszani, utána minden baj nélkül megy minden. Valaki tud valami tanácsot/megoldást?
Kösz :)

(#31233) kukinyo válasza krypton (#31231) üzenetére


kukinyo
addikt

Óvatosan fújkálj bele levegőt.Én ezt használom de biztos kapsz olcsóbbat is.
Nálam eddig bejött. :)

(#31234) Realradical válasza géppuska (#31232) üzenetére


Realradical
őstag

Ez 1000 meg egy dolog lehet, de mondjuk az első gyanúsítottam a táp lenne.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31235) krypton válasza kukinyo (#31233) üzenetére


krypton
senior tag

Hát már többször szedtem szét, takarítottam meg az olvasófejet, de semmi.

(#31236) géppuska válasza Realradical (#31234) üzenetére


géppuska
csendes tag

Lehet, de nem kicsapja a gépet a játék, hanem csak lefagy kép, hang... az viszont elmenne még egy ideig, csak én inkább újra indítom.

(#31237) MCkey


MCkey
csendes tag

Sziasztok!

A nap eleje óta szenvedek egy géppel, ami újraindulás után elveszti a videó-jelet.
Ezt pontosabban úgy kell elképzelni, hogy windows telepítésnél, miután a telepítő újraindulna, elmegy a kép és többet nem jön vissza. A processzor és a ventik ugyanúgy mennek tovább ugyanolyan terhelésen.
Első lépésben memóriaproblémára gondoltam, a memtest86 és a memtest86+ futtatása közben olyan 49%-nál szintén elmegy a jel, a monitor kiírja a gyönyörű "no signal" feliratot és onnantól se kép se hang. A memóriákat össze vissza cserélve (a 3 darabból) minden variációban (szólóban is) ugyanezt a hibát produkálja. Valami tipp, amivel tovább tudnám szűkíteni a hibalehetőségeket, vagy ássam be magam a gardróbba a garanciapapírokért és küldjem vissza a vid. karit, memóriát, tápegységet?

Bármilyen nemű segítséget előre hálásan köszönök!

(#31238) Воланд válasza MCkey (#31237) üzenetére


Воланд
titán

Ha a kép megy el, akkor szvsz vga hiba. Mivel van még rá garancia érdemes visszaküldeni. Előtte meg egy másik vga-val kipróbálni a gépet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31239) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

XP telepítésnél, az ACHI t le kell tiltani az okés, de a sata nativ mode ot is le kell tiltani?
Mit befolyásolhat esetleg ha a sata native mod xp alatt engedélyezve van? sima gépen nem laptopon.
Rosszul tárolja le a winyó az adatokat vagy okoz valami bajt?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#31240) Realradical válasza géppuska (#31236) üzenetére


Realradical
őstag

Egy hibás táp nem csak rebootot okozhat, hanem fagyást, ideiglenes leállást, mindenfélét.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31241) kjani18


kjani18
őstag

Hali

2 napja levelezek egy valószínüleg csalóval, egy hírdetésemre válaszolt.
Szeretném nyilvánosságra hozni a levélváltást. Ha valaki tudja, hogy a legegyszerűbb, írjon.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31242) Realradical válasza kjani18 (#31241) üzenetére


Realradical
őstag

Tilos.
Ide tudsz írni a témában:[link]

@Moonwolf
Elvileg ide kompatibilty modeban fog menni. Nem lesz hot swap. (na bumm)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31243) kjani18 válasza Realradical (#31242) üzenetére


kjani18
őstag

Nem itt, hanem emailben vette fel velem a kapcsolatot, a link ezért nem jó.
Csak tanulságnak szánom. Mi tilos?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31244) Realradical válasza kjani18 (#31243) üzenetére


Realradical
őstag

Privátot kitenni közösbe. Ha csalót sejtesz egy PH!-s reg mögött akkor a csalós topicban a helyed.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31245) kjani18 válasza Realradical (#31244) üzenetére


kjani18
őstag

Nem ph-s reg! Emilben írt, csak ph-s hírdetésre válaszolt. A levelezés emilben folyik.
Egyébként a klasszikus nigériai. Talán kellene egy új topik, de nem tudom hogyan.
Jó lenne elkapni...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31246) kjani18


kjani18
őstag

Mondjatok egy admint aki tudna ebben segíteni, ebbe a topikba ez tényleg nem való...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31247) Воланд válasza kjani18 (#31246) üzenetére


Воланд
titán

Ott vannak a modker topicok, de mivel nem ph-s reg és túl sok köze nincs a fórumhoz, ezért sok mindent nem lehet tenni. Max írsz a sztoriról egy személyes bejegyzést.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31248) kukinyo válasza kjani18 (#31246) üzenetére


kukinyo
addikt

oczu
Kérdezd meg tőle mi ilyenkor a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#31249) sgergi válasza kjani18 (#31245) üzenetére


sgergi
veterán

Volt már ilyenre néhány példa: [link] Ha nagyon nyilvánosságra akarod hozni, akkor írj Logout blogot, oda akár kiteheted a teljes levelezést is, illetve topik is nyílhat hozzá.

(#31250) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Üdv....nemrég találtam a sajátommal majdnem egyező nicket.... " trog-air "

lehet ezzel kezdeni vmit.....? :F

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.