Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26001) PhoenixK válasza haly (#25998) üzenetére


PhoenixK
őstag

Először egy tesztelés, aztán irány a gari felé vele! Mindenképpen egy másik kártyát próbálj ki a gépedben, és a tiedet esetleg máshol.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#26002) apollo12 válasza apollo12 (#25967) üzenetére


apollo12
veterán

heló több feszt adtam a procimnak de még úgy is csak fagy valaki valami megoldást tud mondani a proci csak szorzóval lett tuningolva

(#26003) fastleslie


fastleslie
senior tag

Hali!
Win7 telepítőbe szeretném integrálni a SP1-et, drivereket...
[link]
Viszont nekem pendrive-on van a win7, onnan BOOT-ol és telepíthető. Ezekbe az állományokba integrálható a javítás? Nem teszi használhatatlanná pl. a boot funkciót?
ui.: NetBook miatt van pendrive-os telepítőm...

(#26004) Brutforsz válasza Rocky96X (#26000) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Sajnos igen nagy valószínűséggel nem. Itt találod azokat az ASUS alaplapokat, melyekkel működik a magfeloldás. Van a témának külön topikja, ebben már szóba került a Te deszkád, negatív eredménnyel, de ha gondolod, azért kérdezz rá Te is.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#26005) Воланд válasza Lori82 (#25999) üzenetére


Воланд
titán

Jó lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26006) Lori82


Lori82
senior tag

Köszönöm Woland !

(#26007) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Üdvözletem! Azt szeretném kérdezni, hogy az Apple iPod Nano 2G és az iPod Touch 1G adatkábele és csatlakozója megegyezik? Tehát a Touch adatkábelét nyugodtan beledughatom a Nano-ba? Köszi!

(#26008) Probber válasza hdanesz (#25994) üzenetére


Probber
őstag

Teljesen mindegy, a képminőség nem fog változni, tehát felesleges a HDMI-DVI átalakítás.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#26009) GIGABIT


GIGABIT
csendes tag

Üdv :R
Megvettem a Intel Core i3-2100 3100Mhz 3MB LGA1155 Box Procit :C
Hol találok 1 videót ahol megnézhetném hogy hogyan kell majd belepakolnom az alaplapba?Nem bontottam még ki a dobozából,van ezen gyárilag paszta,vagy tennem kell majd rá?

(#26010) hdanesz válasza Probber (#26008) üzenetére


hdanesz
senior tag

Köszi!
Azóta sikerült beszereznem egy DVI kábelt. :)

(#26011) Pitik


Pitik
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Canon 1500-as Pixma nyomtatom, amivel eddig nem volt gondom, igaz, figyeltem ra mindig, hogy a tinta ne szaradjon bele... Most azonban beragadt egy lap, en kihuztam es a nyomtato azota nem mukodik, csak sarga es zold fenyekkel felvaltva pillog rajta a kijelzo. Nyomtam mar eddig 434554564 alkalommal a reset gombot, kihuztam a kabeleket, megneztem a fejet, de semmi. :( Szerintetek mit kezdjek vele? :( Ha valaki tud tanaccsal segiteni, akkor azt elore is koszonom szepen!

(#26012) Воланд válasza Pitik (#26011) üzenetére


Воланд
titán

Nyomtató tapasztalatok, problémák, kérdések és válaszok

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26013) Readi


Readi
tag

Hali!

Van egy hd2600xt agp karim és mostanában egyre többször hangoskodik a ventilátorja, kiszedtem a gépből kitakarítottam, de ugyan úgy hangoskodik főleg játékoknál amikor jobban felpörög a venti. Tudna valaki valami gyógyírt rá?ty

g751jy

(#26014) iamthesonar


iamthesonar
aktív tag

Hali!
van nekem egy asrock g41m-gs, intel 2160, twinmos twister 1gb ddr800, 350w fsp tap. es ezekhez van egy sapphire ati radeon x850xt 256mb gddr3-as videokarim. a gep maga mukodik ha az integralt x4500at hasznalom. 8800gt-vel aminek valami baja van mukodik csak 3D-ben fagy ki. 220gt-vel szinten mukodik az egy uj kari. ha belerakom az x850xt-t akkor az a jelenseg hogy bekapcsolom a gepet es a monitor marad standby modban a ventrik mennek minden megy a vinyo is kerreg viszont kb 3-6 masodpercenkent (random idokozonkent) resetel a gep... mintha egy autot akarnal elinditani szivatod es mindig lefullad. (bocs a hasonlatert de ez kozell all az effekthez ) mi lehet a jelenseg oka? (haverom gepeben mukodott a kartya) okos emberek plz ha tudtok csak otlettel is szolgalni plz ne kimeljetek!
elore is koszonom!

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#26015) smoli


smoli
aktív tag

Sziasztok!
Van 100K-m egy alaplapra, procira és videokártyára.
Amire használom majd: konvertálás, játékok, mozizás stb.
Inteles prociban gondolkodom.
Mit ajánlotok legjobb ár/érték arányban?
Köszi előre is.

(#26016) Probber válasza Readi (#26013) üzenetére


Probber
őstag

A kitakarítás alatt mit értesz? Csak leporoltad, vagy meg is olajoztad a ventilátor csapágyát?

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#26017) Synthwave válasza GIGABIT (#26009) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Biztos, hogy egy Core i3-mal akarsz gyakorolni? :) Amúgy kb. kibontod, ránézel--->józan paraszti ész + némi óvatosság.

haly: nem köll ész nélkül tyuningóni'. Csak finoman. Vagy semennyire. Az a lebiztosabb hosszútávon.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#26018) Readi válasza Probber (#26016) üzenetére


Readi
tag

Konkrétan kiszedtem a gépből és kiporszívoztam a ventilátor részét és a hűtőborda részét (4 éves por volt benne) :DD Gondolom akkor meg kellene olajoznom a ventilátor részét de ezt hogyan csináljam le kell szednem a ventilátort is meg a borítóját a hűtőnek?

Amúgy a kari sapphire

[link]

[ Szerkesztve ]

g751jy

(#26019) Probber válasza Readi (#26018) üzenetére


Probber
őstag

Kiszereled a ventilátort, megfordítod és ha van alul egy matrica, azt leszeded róla. Alatta találsz egy kupakot amit ha kipattintasz láthatóvá válik a ventilátor tengelye. Abba a kis "lyukba" csepegtetsz egy kevés műszerolajat (ne áztasd el, csak finoman) és közben tekergeted a lapátot a kezeddel, hogy mindenhová jusson az olajból. Ezt megismétled egyszer-kétszer és kész. Ezek után visszarakhatod a kupakot és a matricát és mehet vissza a venti is. Ha jól csináltad és nem volt ki annyira a lelke a csapágynak, akkor újra csendes lesz.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#26020) Synthwave válasza smoli (#26015) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

lap: AsRock N68C-GS UCC - 10k
CPU: AMD Phenom II X4 970 Black Edition BOX - 40k
VGA: Zotac GeForce GTX 460 1 GB GDDR5 -41k

~91k-nál tartunk. RAM-nem kell? Ha igen, hozzáteszel 10-11k-t, és veszel 2*2 GB DDR3 1600-at. Azzal együtt vagyunk ~102k-nál.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#26021) smoli válasza Synthwave (#26020) üzenetére


smoli
aktív tag

Köszi a hozzászólásod.
Jeleztem, hogy Intelben gondolkodom, esetleg tudnál arra is valami hasonlót.
Köszi.

(#26022) Brutforsz válasza smoli (#26021) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Jól is teszed (a mai processzorpiaci helyzet alapján), hogy ennyi pénzből Intelt veszel, ide írd a kérdésedet, itt majd megmondják a tutit.

Arra figyelj, hogy a topiknyítóban foglalt kérdésekre adott válaszokat - a nagy részüket már okosan meg is adtad korábban, ami még a videókártya tekintetében fontos, az a monitorod felbontása - írd bele a hozzászólásodba.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#26023) Synthwave válasza smoli (#26021) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ár/értéket is kérdeztél. Hasonlóban 100k fölött vagyunk, ha RAM is kell.

AsRock H55M-LE + Intel Core i5 760 BOX + Zotac GeForce GTX 460 1 GB GDDR5. ~100k.
+12k a 2*2 GB DDR3.

:P

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#26024) iamthesonar válasza Synthwave (#26023) üzenetére


iamthesonar
aktív tag

ezt vennem en is... occso es jo...

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#26025) Brutforsz válasza iamthesonar (#26024) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nem értek veletek egyet: ugyanannyiba kerül a régi - 1156-os foglalatú - processzor, az i5 760, mint az újabb - gyorsabb, 1155-ös i5-2400-as, szerintem erre kellene mostmár építkezni inkább.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#26026) Synthwave válasza Brutforsz (#26025) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sokan sírnak az SB miatt.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#26027) #95092224


#95092224
törölt tag

Termék vásárlási tippre lenne szükségem. Raktározási területre kellene valami nagyon egyszerű adat beviteli eszköz. Tipikusan egy falra felszerelhető 16 gombos konzol, kicsike monokrom karakteres kijelzovel (~60 karakternyi), rs232 kapcsolattal (vagy valami hasonló). Alapvetően periféria eszközt keresek, nem mini számítógépet. Nem kell neki saját oprendszer és effélék. Valahogy nem igazodtam el a neten, merre találok termék skálát, ami emberi áron szerezhető meg. Vki tipp?

(#26028) iamthesonar


iamthesonar
aktív tag

Hali!
van nekem egy asrock g41m-gs, intel 2160, twinmos twister 1gb ddr800, 350w fsp tap. es ezekhez van egy sapphire ati radeon x850xt 256mb gddr3-as videokarim. a gep maga mukodik ha az integralt x4500at hasznalom. 8800gt-vel aminek valami baja van mukodik csak 3D-ben fagy ki. 220gt-vel szinten mukodik az egy uj kari. ha belerakom az x850xt-t akkor az a jelenseg hogy bekapcsolom a gepet es a monitor marad standby modban a ventrik mennek minden megy a vinyo is kerreg viszont kb 3-6 masodpercenkent (random idokozonkent) resetel a gep... mintha egy autot akarnal elinditani szivatod es mindig lefullad. (bocs a hasonlatert de ez kozell all az effekthez ) mi lehet a jelenseg oka? (haverom gepeben mukodott a kartya) okos emberek plz ha tudtok csak otlettel is szolgalni plz ne kimeljetek!
elore is koszonom!

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#26029) Readi válasza Probber (#26019) üzenetére


Readi
tag

na addig jutottam, hogy leszedtem a hűtőbordát leszedtem a venti alatt lévő matricát középen találtam egy aprócska jukat gondolom az a kupak amiről beszélsz tűvel akartam felbontani de egyenlőre nem nagyon sikerült szoval az a kupak h jön fel? ja és még műszerolajat is kell vennem.^^

g751jy

(#26030) attiati


attiati
veterán

Mit kellene tennem ahhoz, hogy a számítógépház elején levő audiocsatlakozóról is szóljon a fülhallgató / hangfal? Ahogy néztem az alaplapra rá van kötve, mégsem szól.

(#26031) Probber válasza Readi (#26029) üzenetére


Probber
őstag

Nem tudom milyen az a ventilátor, nem láttam, de nagyjából így kell kinéznie, miután a kupakot leszeded. A zárókupaknak könnyen le kéne jönnie.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#26032) haly válasza PhoenixK (#26001) üzenetére


haly
őstag

Akkor ezt igen megszívtam, mert OEM-gép volt, és garancia már nincs meg. A másik meg, hogy egy ismerősöm sincs akinek asztali gépe van, és még ki is tudnám nála próbálni a kártyát. Valószínű, hogy új kari lesz belőle. Tesómat megkérdeztem, hogy amikor ő játszott, akkor csinált-e ilyent, de ő azt mondta nem (cod4-ezik). Bár ő az ilyeneket igazából lesz@rja, csak menjen neki a játék... Egy kérdés még. Ez a tuning miatt van, vagy előjött volna? Fontos, mert ha én okoztam akk úszik egy kis zsebpénzem :(((

(#26033) smoli válasza Synthwave (#26023) üzenetére


smoli
aktív tag

Teljesen jónak tűnik.
Köszönöm még 1x. :)

(#26034) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Adott egy Intel ITX alaplap. Nem tudok belépni a BIOS-ba, mert le van védve password-el. Egy lejelszavazott BIOS-ból hogyan lehet törölni a jelszót, ha nem ismerjük?

(#26035) haly válasza SzalaiG (#26034) üzenetére


haly
őstag

Szerintem cmos resettel.

(#26036) IntelCeleron


IntelCeleron
csendes tag

Hellosztok! Máshol még nem találtam meg ezt a témát így hát nyitottam egyet. Az lenne a bajom hogy van egy samsung (elsődleges fő) és egy használaton kívüli WD winyóm. A samsungot ha dolgoztatom recseg mint az őrölt. Beraktam egy másik házba akkor is recseg mint az elmeháborodott. Ezekszerint nem rezonál be. Kivettem a WD winyót ugyanúgy recseg ropog. Ha nem lehet ezt megoldani akkor nemtudnám megoldani hogy a másik winyóra áttelepíteni a rendszert tokkal vonóval mindennel?
Alaplap: AsRock 775i65pe
Memória: 2gb Kingmax azthiszem
Recsgő winyó: Samsung
Proci: Intel Celeron 2.66Ghz
Köszi!

(#26037) .impulse.


.impulse.
csendes tag

Üdv!

Nem tartom valószínűnek, hogy plakátragasztók népesítik be a prohardver fórumát, de azért teszek egy próbát.

A kérdésem az, hogy milyen anyaggal szokták a plakátokat felragasztani. Arra gondolok, amit ecsettel vagy hengerrel visznek fel a papírra, és gyakorlatilag átfestik vele a plakátot. Nagyméretű papírokat kellene ugyanis direkte falra ragasztanom. Ehhez kell nekem anyag, de nem tudom mit használnak a profik. Ha valaki tud erről valamit, kérem ossza meg velem, és azt is, hogy az említett anyagot hol lehet a legkedvezőbb áron beszerezni.

Köszönöm! :R

(#26038) jozsi252


jozsi252
veterán

sziasztok

Egy kis segítséget kérnék biztosítással kapcsolatban, mégpedig az lenne hogy van egy Volk**bank-os házbiztosítás. És ha pl lopás vagy elemi kár vagy akármilyen kárból eredendően megsérül vagy elhalálozik pl a szgépem, akkor a biztosító mi alapján állapítja meg a pc értékét? Odakell adjam a régi vásárlási számlát ami pl 200k de gondolom nem újáron fizetik ki hanem lejön pl 30% ami 140 és akkor azt fizetik, vagy pedig egy szakértő megvizsgálja a gépet és az alapján?

Vagy ha pl betöréses lopás történik és lába kél hőn szeretett pc-mnek és pl nincs számla akkor mi alapján kérhetek kártérítést, szóval ebben kérek segítséget.

köszömöm előre is.

iPhone 13 Pro Max

(#26039) iamthesonar válasza .impulse. (#26037) üzenetére


iamthesonar
aktív tag

amit a festok hasznalnak a tapetahoz cnc ragaszto...

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#26040) SzalaiG válasza haly (#26035) üzenetére


SzalaiG
addikt

Azt hogyan kell?

(#26041) CSÜLKÖS


CSÜLKÖS
tag

Sziasztok!
Windows XP induláskor kiír valami szöveget,de nem bírom elolvasni.
Van-e valami ötletetek,hogyan lehetne megnézni ezt a szöveget?
Szemvillanásnyi időre írja csak ki.
Köszönöm előre is a segítségeteket!
CSÜLKÖS

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#26042) fastleslie válasza iamthesonar (#26028) üzenetére


fastleslie
senior tag

Érdekes lenne, mennyi vinyó, optikai meghajtó stb. van még a gépben, mert a 350 W-os táp is elég necces... Ha a kártya ment a másik gépben, akkor én mindenképpen erre gyanakodnék. Mivelhogy más videokarikkal ment, alaplap stb. hibára nem gondolok.
:U

(#26043) fastleslie válasza jozsi252 (#26038) üzenetére


fastleslie
senior tag

Általában venni kell helyette egy másikat, és azt fizeti a biztosító. Ugyanolyan katagóriájút, de általában mivel gyors a nemzedékváltás, ugyanolyat úgysem igen lehet venni, ha már 3 hónapnál régebbi! :K
Ilyenkor még újul is a gép... De előtte a biztosítót kell inkább megkérdezni, mi náluk az eljárás! :K

[ Szerkesztve ]

(#26044) fastleslie válasza IntelCeleron (#26036) üzenetére


fastleslie
senior tag

Ilyenkor jobban teszed, ha újratelepíted a rendszert! Még profitálhatsz is belőle, csak a dokumentumokat, képeket, játékmentéseket stb. kell átmásolni. :K

(#26045) CSÜLKÖS válasza CSÜLKÖS (#26041) üzenetére


CSÜLKÖS
tag

Ezt írja ki:
Érvénytelen a boot.ini fájl
Rendszertöltés az alábbi egység használatával: C<Windows
Help!

[ Szerkesztve ]

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#26046) pumatom válasza CSÜLKÖS (#26045) üzenetére


pumatom
aktív tag

Ha jól emlékszem ezt úgy kellett megcsinálni, hogy egy biztonságos forrásból kérsz /másolsz/ egy ilyen file-t, és kicseréled.

Ezzel a helyzettel is menni fog a Windows-od, ha zavar telepítsd újra!

(#26047) CSÜLKÖS válasza pumatom (#26046) üzenetére


CSÜLKÖS
tag

Elég kezdő vagyok a témában.
Honnan vegyek ilyen fájlt?
Frissítő telepítés esetleg?
Nagyon szépen köszönöm a választ! :R

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#26048) pumatom válasza .impulse. (#26037) üzenetére


pumatom
aktív tag

CMC ragasztó, árral.

Vannak ennél kicsivel drágább, de mégsem olyan nagy kényelmetlenséggel járó anyagok. Ezt csomómentesen el kell keverni, és ahogy kezd kialakulni a massza nehéz jól kikeverni.
Van, hogy Kézzel csinálják, de ha van egy keverőszárad, akkor könnyen meglehet.

[ Szerkesztve ]

(#26049) pumatom válasza CSÜLKÖS (#26047) üzenetére


pumatom
aktív tag

Megoldások:

KLIKK,
vagy
KLIKK.

(#26050) erdeirem


erdeirem
csendes tag

Helló!

Egy kis segítségre lenne szükségem hátha volt már valakinek hasonló problémája.

Egy MSI 790GX-GD65(phenom 965BE) lapom van és vettem egy új házat össze is raktam mindent ahogy kell, de indításnál nem indul a gép, az alaplapi power gomb zölden világít, de hiába nyomom be házon és a lapon is nem indul, a tápom jó, másik gépben kipróbáltam gond nélkül ment. egy másik házból a power switchet is kiróbáltam hát ha a ház gombjai nem jók, de azok is működnek. Ha rákötöm az egeremet az sem kapcsol be pedig egyfolytában megy még kikapcsolva is. Lehet a lapon a 4 pines proci csati halt meg, mert ha rádugom a 24pinest akkor az alaplapi powergomb felvillan.
Esetleg valaki tudna valami segítséget adni?
Előre is Nagyon köszönöm!

"...sosem tudhatod meg, mit lát egy kutya, amíg képessé nem válsz túllépni önnön emberségeden..." - Coelho von Nietzsche

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.