Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31751) DJ WOKKY válasza toldy (#31746) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

1: kitűnően válaszolt rá (#31750) C0d3r az korábbi hsz-ben. És jó étvágyat a palacsintához :)
2: A meleg gőz miatt !!! Közepén nem tud eltávozni, még a széléhez közel igen...
Viszont, ha teszel a közepére egy kis -nehezéket- mogyorót, lekvárt, babot, akármit, akkor nem fog felpúposodni (mivel így fog megsülni a tészta), majd figyeld csak meg, sőt a széle is egyenletesebb marad.
Annó én is középiskolában (vendéglátó és idegenforgalom szakon) tanultam meg véletlen
Amúgy pont ide tartozik a kérdés ebbe a topicba :C :C

[ Szerkesztve ]

(#31752) AthlonXP válasza scream (#31743) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nem kell vele foglalkozni. Elvileg amikor nem fut olyan alkalmazás ami komolyabb VGA teljesítményt kérne ( pl. játék ), akkor csak az integrált megy, hisz annak a teljesítménye netezésre, Office-ra, stb bőven elég. Ráadásul ilyenkor egy csomó akku időt megspórol a gép, hisz az jóval kevesebbet fogyaszt, mint a dedikált nagyobb teljesítményű kártya. Nyilván amikor indítasz pl. egy játékot, akkor már kevés lesz a "kis" VGA teljesítménye, így a rendszer átvált a másik erősebb kártyára, hogy jobban menjen a dolog ( persze az többet is fogyaszt, ezzel hamarabb lemerítve az aksit, de ez ilyenkor nem lényeg :) ).
A lényeg, hogy a kapcsolást a gép automatikusan végzi, az aktuális igényeknek megfelelően.

(#31753) kukinyo válasza DJ WOKKY (#31751) üzenetére


kukinyo
addikt

Na ne :Y
Te már mindenhol feltűnsz? ;]

(#31754) DJ WOKKY válasza kukinyo (#31753) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ha hiszed, ha nem, én is ezt akartam írni neked, de mondom itt nincs helye a személyeskedésnek ezért nem tettem...

De látom te nem bírtad ki, hogy ne írj nekem itt is :DD

(#31755) kukinyo válasza DJ WOKKY (#31754) üzenetére


kukinyo
addikt

Mert csípázlak barátom. :W :W :N

(#31756) DJ WOKKY válasza kukinyo (#31755) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Tank Yúúú barátom :R

(#31757) kukinyo válasza DJ WOKKY (#31756) üzenetére


kukinyo
addikt

Tudsz angolul is?
Hávárjú ?
De ne itt folytassuk.Tudod hol találsz. :D

(#31758) toldy válasza kukinyo (#31747) üzenetére


toldy
őstag

Aham, értem.

C0d3r:
az hogy hogyan mérhető ki meg stb tudtam, csak egyszerűen nem jutott eszembe hogy a kártya csak malmozik, na lehet kikéne aludnom magam, köszi.
Egyébként egy i3-530 4/4,5 ghz-en elég fullhd-ra? ( egyes natívsokmagot szerető játékot kivéve)

DJ WOKKY
a meleg, biztos, mert már próbáltam hogy kihűlt palacsintát pakoltam egymásra és úgy is púpozódott, a "trükköt" viszont majd kipróbálom. köszi. Egyébként is azonnali kérdések topic az nincs kikötve hogy csak számtech ;]

Az élet nem habostorta.

(#31759) Sk8erPeter válasza Bandee2 (#31748) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

log fájlba mentésről nem tudok, persze ez nem jelent semmit, simán lehet, hogy van ilyen lehetőség. Lehet, hogy az 5 óra alatt épp szerencséd volt... ezt nem tudom megmondani. Asszem azt, hogy konkrétan melyik modul a hibás, nem tudja megmondani, csak magát a hibát jelzi, ezért érdemes mindenképp külön futtatni.
Egyszer nálam is volt ilyen, hogy a két modul közül csak az egyik hibázott, és olyan 5-6 óra után derült ki, hogy tényleg para van.
De szerintem az ilyen memtestek nem nagyon hibáznak, ha valahol hibás a válasz, akkor hibás a modul, azt' annyi. Még akár évekig is működhet ilyen állapotban is a memória, ha épp mákod van, nincs kékhalál, ha viszont nincs szerencséd, akkor valamelyik program épp a hibás területre akar írni, és elszáll az oprendszered... ha ez nem zavar, akkor ne cseréld le. :) Mondjuk szerintem nem túl egészséges.
A tuning során ha túlfeszt kapott, vagy hasonló, akkor ez is vezethetett hibás működéshez, vagy némi kontakthiba okán is akár - amúgy nem biztos, hogy jó ötlet befújni kontaktspray-vel, ki tudja, nem marad-e nedves ott, ahol nem kéne, esetleges rövidzárlatot okozva ezzel, és a korábbi helyzetet csak rontva. Mellesleg remélem a tuningnál a PCI-E frekit fixáltátok 100 MHz-re. :)

Sk8erPeter

(#31760) DJ WOKKY válasza toldy (#31758) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

EBBEN teljesen igazad van kolléga :K :C :C

De tudod, hogy gondoltam? ... fáradt gőőőőőz, de ezt inkább felejtsük el :DD Ez az oldal azért van, hogy segítsen nekünk, és kész. Én pedig remélem tudtam a palacsintával kapcsolatosan segíteni :))

(#31761) scream válasza AthlonXP (#31752) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm ,erre voltam kiváncsi :R

Csak azért nem voltam benne biztos, mert a ThinkPad-emnél a switchable VGA-t kézzel kell állítani, nem állítja át magát automatice.

(#31762) Bandee2 válasza Sk8erPeter (#31759) üzenetére


Bandee2
tag

Az lenne a legjobb, ha ki lehetne vmivel zárni a hibás területeket, hogy oda ne írjon semmilyen progi, de gondolom nincs ilyen megoldás.. A tuningnál is itt kérdeztem ph!-n, hogy milyen beállítást javasolnak, akkor adtam rá +0,1 V-ot, de nem is volt vele gond eddig.. A pci-e 100 MHz-ra volt állítva igen, bár mondták, hogy az nem nagyon számít..

(#31763) kexksz


kexksz
addikt

Sziasztok!

Tesóm új gépére feltettem Win7et és az Y meg a Z fel van cserélődve, minden más karakter a magyar billentyűzetnek megfelelően van. Mitől van ez, illetve hogy tudnám kijavítani?

(#31764) DJ WOKKY válasza kexksz (#31763) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Shift+Alt Gr-el nem jön vissza a normál helyzet ???

(#31765) boby13friend


boby13friend
csendes tag

Hali!
1.Erre mondjatok valamit.
gigabyte gs-8s655fx-l
2800Mhz
2GB ram
geforce 6200

és a dead space-el játszok akkor videjók meg a hangok szaggatnak (vagyis pl.:mikor ajtót nyitok ugyanazt a hangot 2x egymás után játsza le) de a kép nem szaggat.

2. Van 1 WD 160GB-os hdd-m és nem akarja bebootolni az oprendszert vaéami "could not open multi partition" (2 partíció van a hdd-n még a boot priorityt is változtattam)

Mi lehet a baj a játékkal, meg a winyóval?

(#31766) boby13friend válasza kexksz (#31763) üzenetére


boby13friend
csendes tag

használd a nyelvi eszköztárat tálca jobb alsó "ENG"----"HU"

(#31767) DJ WOKKY válasza boby13friend (#31765) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Csak játéknál van szaggatás ? Zene, film, ott nincs ? Így újra tenném a játékot, vagy előtte még állítanék hangot ha tudsz...
Ha máshol is bajos, akkor driver hiba lehet...

2: Gondolom van fontos dolog a winyon, akkor másodlagos winyonak betenném és vírusírtás, meg egy tesztet neki.. ha nincs, akkor egyértelmű formázás...

(#31768) kexksz válasza DJ WOKKY (#31764) üzenetére


kexksz
addikt

Nem vagyok hülye, magyarra van álíltva, elvégre a többi billentyű is magyar kiosztás szerint van...

(#31769) Sk8erPeter válasza Bandee2 (#31762) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A +0.1V-tól kétlem, hogy elszállt volna.
Az is előfordulhat, hogy egyszer véletlenül nem lett teljesen bepattintva a helyére, és így indítottátok el a gépet, ez nálam egyszer már okozott ilyen bajt. (Szerencsére nagy csodálkozó szemekkel vissza tudtam vinni a boltba, hogy "nem tudom, mi a baja", és vissza is cserélték, mert hibás volt. ;])

Azt, hogy egyes területekre ne írjon, nem könnyű elérni, pontosan tudni kéne a memóriacímeket, és az arra történő írási kísérleteket kizárni, igazából nem tudom, mi lenne ennek a módja.

"A pci-e 100 MHz-ra volt állítva igen, bár mondták, hogy az nem nagyon számít.."
Hát most nem tudom, mire mondtad, hogy nem számít, de úgy általában nagyon is számít, az elsődleges dolgok közé tartozik, amit tuning esetén meg kell csinálni, különben nézhetsz majd, hogy adott esetben miért hibásak az írási műveletek a HDD-re, mitől lesznek CRC-hibák, stb...

Sk8erPeter

(#31770) DJ WOKKY válasza kexksz (#31768) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ez nekem jött ?? ... mert egy szóval sem állítottam ,hogy hülye vagy

[ Szerkesztve ]

(#31771) Sk8erPeter válasza kexksz (#31768) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Senki nem mondta, hogy hülye vagy, de attól még létezik olyan magyar billentyűzet-kiosztás is, ahol az Y és Z tetszés szerint fel van cserélve, tehát QWERTZ vagy QWERTY billentyűzet-kiosztás lesz.
Megpróbálhatnád egy másik magyar kiosztással.

Sk8erPeter

(#31772) Nova96


Nova96
őstag

Miért van az ha elkezdek videó-t nézni és kb. 3 órája nézzem elkezd késni a hang,meg a kép?

(#31773) PH-User válasza Realradical (#31724) üzenetére


PH-User
addikt

Nem próbáltam, sosem cseréltem még fw-t routeren...
Azért köszi a tippet.
Szolgáltató távolról tudja cserélni a fw-t?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#31774) kukinyo válasza PH-User (#31773) üzenetére


kukinyo
addikt

Elvileg nem
Hogy lépne be a menübe? Oda név,jelszó kell.

(#31775) chop


chop
őstag

Tudom, hogy csúnya dolog, de azért érdekelne: az n*ore-on van esetleg olyan opció, ami logolja a letöltött torrentfile-okat?

(#31776) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
CDBurner XP-t használok.
Ha például operációs rendszert szeretnék kiírni lemezre(pl.Ubuntu),milyen beállításokat kell eszközölnöm a programban?
[link]
Vagy fogom magam,nem változtatok beállítást,és az ISO fájlok írása menü segítségével megírom a lemezt,úgy jó lesz-e?
Köszönöm a segítséget előre is!

(#31777) fatal` válasza Kezdő vagyok (#31776) üzenetére


fatal`
titán

"Vagy fogom magam,nem változtatok beállítást,és az ISO fájlok írása menü segítségével megírom a lemezt,úgy jó lesz-e?"

Igen, így kell. :)

(#31778) Kezdő vagyok válasza fatal` (#31777) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszod!
Ezek a különleges beállítások egyébként mire valók?

[ Szerkesztve ]

(#31779) fatal` válasza Kezdő vagyok (#31778) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, nem néztem a beállításait, alapon van. Nagyon ritkán használom. Eleve lemezt is ritkán írok, mert OS-t is pendriveról telepítek. De ha mégis írnom kell akkor total commander plugin vagy imgburn. :)

(#31780) Bandee2 válasza Sk8erPeter (#31769) üzenetére


Bandee2
tag

Hát vagy másfél évig rendesen működött tuningolva, nem is nyúltunk hozzá, szóval jól be volt pattintva... Most a tesztelés alatt volt egyszer az h véletlen elfelejtettem lekapcsolni a tápot és úgy cseréltem meg a ramokat, akkor pittyegett a bios, power error, de aztán táp lekapcsolás-visszakapcsolás után már nem volt ilyen baja... Akkor a memtest szerint úgy tűnik a memóriával van baj, nem az alaplappal, vagy slot-okkal, mivel nem írt ki minden tesztnél hibát... A "nem számít"-ot arra írták anno, h az "auto" mód is 100 MHz-re állítja a pci-e frekvenciát. De akkor inkább továbbra is kézzel beállítom 100-ra... (Viszont így nem értem, mi értelme van más értékre állítani.) Köszöntem a segítséget, valószínű akkor majd veszünk új ramokat, bár én lassan sztem notebook-ra váltok, addig meg vhogy elviselem ezt a ritkán előforduló kékhalált, nagy baja csak nem lesz a gépnek tőle, a dolgaimat sűrűn elmentem...

(#31781) boby13friend válasza DJ WOKKY (#31767) üzenetére


boby13friend
csendes tag

1. driverrel tuti hiba nincs mert az asrockomnál is igy alakult.
semmit nem ér ha ujrarakom akkor is ugyanaz & igen a videónális szaggat a hang a kép nem

(#31782) Bandee2 válasza Bandee2 (#31780) üzenetére


Bandee2
tag

Ja amúgy most látom, hogy 120 hónap (10 év?! jó sok) garancia van a CSX ramokra, az ipon.hu-n vettem.. vajon kicserélik? Valamiből rá tudnak jönni, hogy tuningolva volt? (bár csak ennyit állítottam, hogy 800-ról 900 MHz-ra és +0,1 V feszültség, szóval nem hiszem h ettől lenne hibás)

[ Szerkesztve ]

(#31783) Sk8erPeter válasza Bandee2 (#31782) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem mindenképp próbáld meg lecserélni! És még véletlenül se tegyél utalást arra, hogy valaha is tuningolva volt, ha mégis kérdezik, tagadd le. :D Csak hogy nehogy ennek tulajdonítsák a hibát. Nézz nagy bociszemekkel, hogy lefuttattad a tesztet kíváncsiságból, mert voltak kékhalálok már egy ideje, és akkor láttad, hogy hibásak a modulok.

Amúgy a számítógép-házban lévő cuccok babrálásánál nem árt odafigyelni, hogy ne legyen statikusan feltöltődve bármilyen cuccod, nehogy ott süljön ki valamelyik hardverelemnél. :)

Innen a hiba konkrét okát nehéz megmondani, lehet az is, hogy nem a Te hibádból történt, fene tudja.

Sk8erPeter

(#31784) DJ WOKKY válasza boby13friend (#31781) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Integrált hangot használsz, vagy kártyát ?

(#31785) jozsi252


jozsi252
veterán

sziasztok

Netről töltök valamit maximum sebességgel, és a net böngészés lehetetlenné válik olyan lassú, mintha egy 56k-s modemmel csatlakoznék a netre vagy még annyival se, olyan tetü lassú.

Szerintetek mivel lehetne ezen javítani? hiába veszek vissza a sebességből akkoris ugyanúgy lassú a böngészés

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#31786) Töhötöm47


Töhötöm47
csendes tag

Hali!
Samsung SCX-4200 nyomtatót szeretném installálni és "RPC-kiszolgáló nem érhető el" üzenet jön. XP-m van. Megpróbáltam telepítő-lemezről, de a gyári honlapról is. Mivel ez a gép nem régen van nálam, frissítettem az alaplapi illesztőket, drivereket is szintén a gyári honlapról. Semmi nem változik. Érdekes, hogy ennek a nyomtatónak a scanner része simán installálódik, használható. Másik gépen a nyomtató (Win 7-tel) rendesen működik. Mi a bánat lehet a baj? Ötlet? Én már kifogytam. Üdv. T.

(#31787) DJ WOKKY válasza jozsi252 (#31785) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem vagy vírusos ?
Az interneted ping-je nem magas ???

(#31788) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok team wiewer en keresztül újra lehet telepíteni egy számítógépet.

[ Szerkesztve ]

(#31789) DJ WOKKY válasza Irvkhf (#31788) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nyilván úgy gondoltad, hogy egy másik gépet ? Na ez jó kérdés, azt tudom, hogy minden egyes dolgot át tudsz mozgatni, sőt ha ügyes valaki, akkor irányítani is tudja a gépet.
Csak szerintem kellene egy "külső" erőforrás ott annál a gépnél. Egy lemez pl. a meghajtóban, akkor talán.
De mivel itt szoftverről van szó, így a gép kikapcsolása után kevés lehetőségét látom a dolognak, hogy egyáltalán működjön...

(#31790) djbahool válasza Realradical (#31693) üzenetére


djbahool
senior tag

Igen, pont ez kellett nei.
THX :R

(#31791) Irvkhf válasza DJ WOKKY (#31789) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Igen úgy gondoltam hogy egy másik gépet és pont így gondoltam ahogy írtad te is hogy nem nagy valószínűséggel lehet újra telepíteni egy másik gépet team viwer en keresztül de egy ismerős azt mondta hogy szerinte igen és én nem értettem vele egyet mert szerintem nem de viszont örülnék neki ha lehetne ilyet csinálni mert akkor legalább nem kellene el menni a haverhoz hogy újra telepítsem a gépét hanem itthonról meg csinálnám de akkor ennek nem nagy esélye van.

[ Szerkesztve ]

(#31792) DJ WOKKY válasza Irvkhf (#31791) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ha valaki megmutatja, akkor elhiszem, de csak szóbeszéd kapcsán nem.

(#31793) Irvkhf válasza DJ WOKKY (#31792) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Az jó ez szerintem is így van egyet értek veled.

(#31794) DJ WOKKY válasza Irvkhf (#31793) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

thx :R

(#31795) boby13friend válasza DJ WOKKY (#31784) üzenetére


boby13friend
csendes tag

integráltat haszn. szóval szted tegyek 1 próbát h milyen lenne hangkártyával.

(#31796) XP NINJA


XP NINJA
őstag

hello. van ipod touch-2g-m. megvan az itunes is, már többször újratelepitve de nem oldotta meg hogy ha rádugom ipodot akkor lefagy. micsináljak?

(#31797) PhoenixK válasza XP NINJA (#31796) üzenetére


PhoenixK
őstag

Vártál vele egy 5-10 percet? Sajnos az itunes hajlamos totál megfogni még az adatlapomon levő gépet is 1-2 percre... :(((

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#31798) XP NINJA válasza PhoenixK (#31797) üzenetére


XP NINJA
őstag

megnézem, de nincs valami egetverő külömbség a két gép között :)

a loader-t hogyan hozom elő, 4.1-en?

[ Szerkesztve ]

(#31799) PhoenixK válasza XP NINJA (#31798) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nekünk csak egy iPod Nano van, szóval passz....

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#31800) XP NINJA válasza PhoenixK (#31799) üzenetére


XP NINJA
őstag

azért köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.