Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) Lenry válasza nyunyu (#23994) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem azt akarja, hogy van a nagy pr0n mappa, abban van egy
pr0n1.avi
pr0n2.avi
pr0n3.avi
pr0n4.avi ésatöbbi, ebből szeretne pr0n1, pr0n2.... nevű mappákat generálni és a megfelelő nevű fájlokat belerakni.

(#23998) PH-User gép szétszed, proci kivesz, visszarak? nálam sokféle problémát oldott már meg ez a módszer... hátha neked is beválik :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24002) PH-User válasza Lenry (#24001) üzenetére


PH-User
addikt

Nem akartam szétbombázni a gépet, de most már akkor ez a lehetőség maradt csak.
Remélem megoldja, kösz a megerősítést.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#24003) Z86 válasza peter889 (#24000) üzenetére


Z86
őstag

Csak túl közel ne rakd a mágnesekhez és nem lesz gond

(#24004) Lenry válasza peter889 (#24000) üzenetére


Lenry
félisten

ha már évek óta ott van, akkor az évek alatt ki kellett volna jönni a problémának, ha valóban problémás. azért nézz rá a vinyóra HDSentinellel, hogy biztos nincs-e semmi baja.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24005) peter889 válasza Z86 (#24003) üzenetére


peter889
őstag

Most rosszul szellőző helyen vannak a winyók a gépben és túlmelegednek. A jobban szellőző helyek a gépben közelebb vannak a hangfalhoz. Nem tudom, hogyan lenne a legjobb.

(#24006) peter889 válasza Lenry (#24004) üzenetére


peter889
őstag

A HD Sentinel az 99 és 95 %-osnak írja ki a winyókat, 1 ill. 5 hibás szektorral. De pár hete használom a sentinelt, nem tudom, mikor következhetett be a leszázalékolás.
A chkdsk 0 bad szektort ír ki. Nem tudom, a Chkdsk vagy a Sentinel írja ki jól.

(#24007) Z86 válasza peter889 (#24005) üzenetére


Z86
őstag

Mekkora ez a hangfal, mekkora hangszóró van benne hogyan helyezkedik el és kb. milyen messze van a HDD-től ha átrakod?

[ Szerkesztve ]

(#24008) peter889


peter889
őstag

MOst 44 és 46 fokosak a winyók. Ráadásul tél van ! :)

(#24009) peter889 válasza Z86 (#24007) üzenetére


peter889
őstag

135/270 Watt, benne felül a kisebb méretű magas-közép sugárzók vannak, alul egy nagy, kb. 40 cm átmérőjű mély.
Ha a winyót átraknám már csak 17 cm-re lenne a hangfal felső lapjától, most kb. 28 cm a távolság.

(#24010) peter889 válasza Z86 (#24007) üzenetére


peter889
őstag

A hangszórók a hagyományos módon helyezkednek el: függőlegesen vannak az előlapon.

(#24011) dvd_R+


dvd_R+
őstag

sziasztok lenne egy Sappihire HD 3650 512MB AGP-s Ati videokártya

a probléma az hogy játékba belépve (counter-strike 1.6) más játékkal nem probáltam és ez a jatek is eléggé gyenge grafikailag na szóval pár perc játék utan elkezd a kép szét esni zöld pötyök össze vissza ki be villogni a betük szétesnek utána windowsba asztalon is és befagy az egész jatek a meg ál a kép utana vissza jön

és van amikor az ati recovery vagy mi a neve ki írja h valami nem jo és le kell ok-nom

gyanakodom memória hibára .. 2napja lett véve a kártya az eladó állitja ő cod4 el is jatszot velle és hibátlanul müködöt ami egyértelmüen hazugság no de mind1. lényeg javítható ez a probléma ? bios flash vagy bármi egyéb softwares javítás ja egyébként gyári cooler van rajta

esetleg hardwares javítás ? és ha igen van e válalkozó aki olcsón javítani tudna ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#24012) PH-User válasza dvd_R+ (#24011) üzenetére


PH-User
addikt

Én melegedésre gyanakszom első körben.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#24013) dvd_R+ válasza PH-User (#24012) üzenetére


dvd_R+
őstag

értem mitévő legyek ? mi a megoldas

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#24014) marsu válasza dvd_R+ (#24011) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Memória hiba okozhat ilyen hibajelenséget, ha vállalt rá garanciát, akár csak kipróbálásra is, akkor jobb ha visszaadod neki, nem feltétlenül kifizetődő a javítása (javítgatása).

:U

Press any key to continue ...

(#24015) dvd_R+ válasza marsu (#24014) üzenetére


dvd_R+
őstag

felhivtam az illetőt telon dadogott habogott .. zagyvált össze vissza .. nem részletezem .. picit felhúzta az agyam .. lényeg h semmiféle felelőséget nem vállalt rá és azért mert ő is tudja h hibás szerintem.

szerk: akkor kuka ? vagy mi ? mert bekapcsol bejön a windows minden jatek elindul csak elkezd szarakodni

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#24016) csongi válasza dvd_R+ (#24015) üzenetére


csongi
veterán

Itt vetted a ph-n? Ha igen jelezd a kivel érdemes üzletelni topicban, nehogy másokkal is ezt tegye.

(#24017) sbazsi


sbazsi
veterán

adott egy gép. tegnap a működő rendszervinyó mellé beleraktam egy vinyót, és egy másikat usb-n.
a két belső vinyó egymás alatt (vagy mellett?) van.
Álló gép, elfektetve. Álló állapotban a rendszervinyó alul van, amit beletettem, közvetlen felette. (Ezért írtam, hogy mellett)
A ház oldallapját nem raktam vissza, hogy jobban szellőzzőn.
Namost a gondom az, hogy másolásnál a rendszer vinyó hőmérséklete felment tegnap 54 fokra. Ekkor kikapcsoltam.
A vinyó, amiről másoltam, az 40 fok alatt maradt, a külső, amire másoltam, az pont 40 fok volt.
Vajon mitől melegedhetett fel ennyire a rendszer vinyó, amin kb semmilyen művelet nem volt. :F

(#24018) xKacsax válasza Illusion1010 (#23980) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Köszi, ezzel most kb 1 hét másolós munkáját sporoltam meg. :C :R

Verba volant, scripta manent.

(#24019) Lenry válasza peter889 (#24006) üzenetére


Lenry
félisten

a bad sectorokat, meg egyéb ilyen naplózást a vinyó saját, belső SMARTja tárolja, a HDSentinel csak kiolvassa azokat, szóval akármikor történhetett, nem csak mióta fönn van a Sentinel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24020) dvd_R+ válasza csongi (#24016) üzenetére


dvd_R+
őstag

igen itt vettem pontosabban nem én hanem sogorom ő pedig csak pár napja regisztrált a vétel előtt az oldalra.

kurta22 a felhasználó neve a srácnak aki eladta a gépet

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#24021) Lenry válasza peter889 (#24006) üzenetére


Lenry
félisten

a chkdsk csak az aktuálisan rossz szektorokat fogja mutatni, amit a vinyó már átrakott a tartalék tárhelyre, azt már nem.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24022) Z86 válasza peter889 (#24009) üzenetére


Z86
őstag

A fenti magas sugárzók nem veszélyesek, ha a gépházban lévő kis csipogó nem okoz gondot akkor azok sem. A mély sugárzótól viszont minél távolabb annál jobb, 50-60 cm már biztos elég :U

(#24023) benczeb


benczeb
aktív tag

Sziasztok, matekos segitseget kernek.

A kozepiskolakban hasznalt sarga csikos gyakorlokonyvbol (Bartha Gábor,Bogdan Zoltán,Csúri József....Matematika Feladatgyűjtemény I.) lenne szuksegem 4 feladat leirasara. Semmi megoldas, v hasonlo nem kellene, csak maguk a feladatoknak a leirasai. (Bnomnek kellene, otthon neki megvan a konyv, sokat kellene utazni erte.) Esetleg egy telefonnal keszitett barmilyen foto jol jonne....

Aki tud segiteni, kerem, privatba irjon.....

Koszonom
b

(#24024) kariad


kariad
senior tag

Van egy Problémám Bővebb leírás!. Remélem Valaki tudja a megoldást!

Előre is köszi!! :R

(#24025) cashback


cashback
őstag

Üdv.

Igazából csak dühöngök... viszont nem elhanyagolandó a kérdés... :)

Számítógépek terén ugye, valami minél jobb, nagyobb teljesítménnyel bír annál drágább. Ez logikus.

De miért kerülnek a régi alaplapok, procik, memóriák 2*-3* annyiba mint az új cuccok?

Értem itt... AM3 lap újjonnan boltban 10ezer (AM3 ASRock 68 széria)+ proci (Athlon II X2) 13ezer + (2gb DDR3 1333Mhz) ram 5ezer.

Ha AM2-es... régebbi, lassabb rendszert akar az ember összerakni... gondolja olcsóbb... hát téves a dolog... Lap (átlagban bármelyik)15ezer, Proci (x2 akármi) 15ezer, 2Gb DDR2 800Mhz 9ezer.
Nem mellesleg ezek használt árak.
És akkor nem is beszélek a még régebbi rendszerekről, s754-s939... nem bor ez hogy idővel drágul!!!

A napokban terveztem egy lap+proci+ram vásárlást... és igazából a boltból veszem meg, mert olcsóbban jövök ki mintha használtan venném meg. Ez azért kicsit röhejes.

A boltból elhozott cucc garanciális, 99% tökéletes működésű (vannak kivételek, de a garancia helyből életbe lép), és nem elhanyagolandó hogy 2szer nagyobb teljesítmény is van némelyikben.

Értem én hogy a régebbi dolgokat mivel nem gyártják így ritkább madarak... de kinek éri meg... pl egy s939-es lapba x2-es procit venni 15-20ezerért? :D

Aki gépet fejleszt annak számít a teljesítmény... ezért is fejleszti... na de... akkor nem éri meg jobban eladni a régi vackokat... normális áron... és +pár ezer ráfordítással beruházni az újabb konfigra?

Nem mellesleg én is ezt teszem. 28ezerből kijön az újabb AM3-as rendszer. (lap (cpu UCC)+Athlon II x2+2gb 1333ram)
Ennyiért használtan még egy jóval gyengébb rendszert sem tudok kicsikarni senkiből. :D

Kitomboltam magam.

Világvége! :)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#24026) Mian


Mian
aktív tag

Sziasztok!

Haverom vett a napokban egy használt sz.gépet, csak az a gond, hogy sehogy sem tudjuk rávarázsolni a hang driverét... egy boltban vette fél év garanciával
felhívta a boltos csókát, ő olyanokat mondott, hogy biosban be van-e állítva, hogy az integrált hangkártyáról menjen a hang meg stb... na ezt majd ma meg is nézzük, de vmi jumperelésről is beszélt... valaki ki tudna engem okosítani hogy az mi is az? :)
Esetleg kép sem lenne baj egy bármilyen alaplapról, és akkor ott elmutogatva.

Mian.

Szerk: Jah amúgy, az üzenetben mindig a rendszerre panaszkodik, hogy nem megfelelő a windows verzió hozzá, pedig ott van a driver leírásában, hogy win xp professional (az van fenn) sőt az is oda van írva, hogy all os... és két xpvel is próbálkoztunk már szóval szerintem ez nem ilyen szoftveres probléma lehet, hanem vmi bios, vagy rossz eleve az integrált kártya nem tudom :F

[ Szerkesztve ]

(#24027) Lenry válasza Mian (#24026) üzenetére


Lenry
félisten

azt azért elárulhatod, hogy milyen alaplap van a gépben :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24028) Mian válasza Lenry (#24027) üzenetére


Mian
aktív tag

Ja bocsi, Intel DQ965GF

Még az jött fel mint lehetőség, hogy win7et rakunk fel, és azon alapból van vmi hang driver már, az hátha jó, csak a gépben 2gb memória van, szóval xpvel azért gyorsabb lenne

[ Szerkesztve ]

(#24029) benczeb válasza Mian (#24028) üzenetére


benczeb
aktív tag

IMHO sztem a win 7 sokkal gyorsabb lesz a picit rosszabb konfigon is

(#24030) benczeb válasza benczeb (#24023) üzenetére


benczeb
aktív tag

senki nem jar kozepsuliba.....?

(#24031) xKacsax válasza benczeb (#24030) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Na itt van előttem a sárga színű Matematika feladat gyűjtemény I. könyv tehát add meg hogy mi kell akkor.

Verba volant, scripta manent.

(#24032) benczeb válasza xKacsax (#24031) üzenetére


benczeb
aktív tag

149. oldal 234, 235
150. 236,237

NAGYON SZEPEN KOSZONOM, privatban irom a mailcimem!

(#24033) Mian válasza benczeb (#24029) üzenetére


Mian
aktív tag

érdekes, bios nem jön be sem delete-re sem f2re, ill. f11re sem :F
Ötlet?

(#24034) toza válasza Satyricon (#23979) üzenetére


toza
senior tag

ok koszi! meg is vettem, updatoltam biost is.. 5005 osre mert aztirtak par hejen h 1305 ossel nem megy ez a proc jol.. kb holnap meg is jon proc.. 15 ropi volt .. black edition de oem.. az gondolom csak csomagolasra vonatkozni,ha meg nem beszoptam mindegy. igy is jo lesz.. ha nem eladom neked..:D

koszi szepen.. meg meg egy kerdes. ebben a lapban 3 egyforma memoria modul a jobb 64 bitesen, vagy 2 dualban 128 ban inkabb?! vagy ha talalok 4. iker tesot akkor lenne a legjobb a vilagon!? koszi

szegyen a futas,de faraszto...

(#24035) xKacsax válasza benczeb (#24032) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Privi ment, elküldtem a levelet a képekkel. Remélem jó lesz. Ha nem akkor szólj vissza itt.

Verba volant, scripta manent.

(#24036) toza válasza Mian (#24033) üzenetére


toza
senior tag

f10 ha usbs bill van akkor azt csereld le nem usb s re ... az neha nem erzekelodik bootolasnal.. vagy ha laptop akkor meg kb fn t sem art nyomni aszem

meeg kb 500 forintert lehet venni usbs hankartyat ha mashogy nem megy.. :D

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#24037) toza válasza benczeb (#24029) üzenetére


toza
senior tag

de rengeteg hejet foglal el nem(?) mi a minimum win7 tarhej igeny?!

szegyen a futas,de faraszto...

(#24038) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Lenne egy olyan kérdésem hogy adott egy Windows 98 és ebbe szeretnék szoftvereket integrálni, csak nem tudom hogyan kellene ezt végrehajtanom. Remélem valaki tud segíteni ez ügyben. Előre is köszi :)

Verba volant, scripta manent.

(#24039) xKacsax válasza toza (#24037) üzenetére


xKacsax
aktív tag

20 GB bőven elég neki (16gb a követelménye)

Verba volant, scripta manent.

(#24040) adyh válasza Smyth (#23938) üzenetére


adyh
tag

Szóval kimentem terepre, és megnéztem azt a gépet.
Hosszas vizslatás, és próbálgatás után sem lett kép (gondoltam a procival nincs gond nem is bántottam), de megelégeltem és megbontottam azt is. Kiderült, hogy az nem volt a helyén :W :W
Most már hasít :C

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#24041) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Arra lennék kíváncsi, hogy valaki tud-e valamit arról, hogy a megújuló hardveraprón mennyi/mi lesz ingyen?
Nem tudom volt-e már róla szó valahol, de valószínűnek tartom. Hátha van olyan aki olvasott ezzel kapcsolatban hozzászólást. :)

Üdv!
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24042) rii


rii
nagyúr

azt szeretném megkérdezni, hogy a SetTopBox hátoldalán mire jó az IR Extender ... a magyar kézkönyv szerint Infravörös veveőegység csatlakozttőásához.

JACK dugón keresztül egy vezetéken el lehet vezetni és máshová is kitenni egy IR érzékelőt ha pld az STB maga polcon belül van?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24043) Traxx válasza Lenry (#23993) üzenetére


Traxx
őstag

Csökkentett módban nem volt jó, viszont másik billentyűzettel igen :U És az a bill másik gépen is produkálta a jelenséget. Tehát alighanem cserés lesz...

Köszi a segítséget :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#24044) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok
Letoltottem egy jatekot ami alig 2gbnel nagyobb, csomagolt formaban van.
Ezt probaltam nerovan dvdre megirni(adat dvd keszitese) de sehogyse ment, nem engedtem mert nagyobb 2gbnel es nem lesz windows 7 en olvashato ami meg nem jo mert win7en jatszanank ismerosnel, udf-kent irjam meg azt irja ki. Probaltam nero burning romban iso es udf opciot valasztani de ottse ment, inaktiv az iras gomb. De ha jol tudom a burning romban .iso-kiterjesztesu filet lehet kiirni nem pedig tobb tipusu mas fajlokat egyszerre, ez igy van?
Ekkor kicsomagoltam es ugy probaltam adat dvd-t kesziteni, ismet nem megy mert nagyobb mint 2 gb, azt ajanlja hogy udf-kent irjam. Ismet burning rommal probaltam udf es isokent is, de ekkor is inaktiv az iras gomb.
Ha a nero burning rommal csak kepfilet lehet megirni ami pl .iso-kiterjesztesu, es ezert nem engedte hogy megirjam se az egy darab becsomagolt filet, se a mar kicsomagolt fileokat(se iso opcional, se udf opcional nem aktiv az iras gomb egyik esetben sem) akkor mi a tehendo, mert sehogyse tudom megirni. A jatek fileokbol csinaljak egy iso filet amit meglehet irni?
Regebben ilyen nem volt, ha jol tudom, irtam simam mindent 4 gigas jatekokat adat-dvd-kent.
Elores is koszonom...

(#24045) xKacsax válasza rii (#24042) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Van úgynevezett Dual Card SetTopBox amibe lehet szolgáltatótól kapott kártyákat rakni és a bejövő jelet az IR Extender segítségével el lehet juttatni a másik készülékig. Ami egy jelvevő a távirányító számára. Gondolom itt is ugyan úgy működik csak nem kell se kártya se másik távirányító, egyszerűen elég az IR vevő egység.

[ Szerkesztve ]

Verba volant, scripta manent.

(#24046) peter889 válasza Z86 (#24022) üzenetére


peter889
őstag

A két winyó egymás alatt-fölött volt 5.25-ös beépítőkeretekben. Az egyiket átraktam egy jobban szellőző helyre, azóta több fokot csökkent mindkettő hőmérséklete. A főprobléma az volt, hogy egymás mellett voltak. Köszi a tippet! Venti, borda nem is kellett.
------
Igen, van a gépház legalján egy kis hangszóró. A gépházat a hangfalat még egy 2 cm vastag falap is elválasztja egymástól - bár nem tudom van-e jelentősége.

Most az alsó winchester és a mélyhangszóró mágnese között kb. 55cm lehet a távolság. Ha a hangfalhoz 70-80 cm-re teszek monitort vagy tévét, azok picit elszíneződnek tőle. Remélem nem lesz probléma!

(#24047) peter889 válasza Lenry (#24021) üzenetére


peter889
őstag

Köszi az infókat, remélem a chkdsk sohasem fog hibát jelezni.

(#24048) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Haver most hívott, hogy van Dell OptiPlex GX280 számítógépe. Szeretnem belépni a BIOS-ba, de sajnos nem tud. Elmondása szerint, amíg nem tölt be a windows, a bill nem reagál semmire, tehát nem veszi be se at F2-őt, de a Boot menüs F12-őt sem. :(

Windowsban a bill tökéletesen működik, hogy lehet belépni a BISO-ba? :U

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#24049) Probber válasza RootRulez (#24048) üzenetére


Probber
őstag

Nem lehet, hogy rádiós billentyűzete van? Az nálam is hasonlóan "működött".

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#24050) kariad


kariad
senior tag

Sziasztok!!

Avast 4.8.1368 van fent! És már ki vagyok! Mindig az avast használtam (4.8) semmi baj nem volt vele! De olyat csinál mostanában (kb.fél éve), hogy az ashwebsv.exe 100% leterheli a procit!!

No jó amikor egy D351 cel volt benne Okés mondom, biztos a proci gyenusz neki!
De volt benne E2180 ezt is 100% leterhelte, de hogy most az E6550 procit is! Elképesztő!
Ja és nem 1-2 másodpecre hanem óráig is sőt addig, míg nem indítom újra a rendszert!

Mi a megoldás??? Sehol se találtam erre!!!! Help!!!

(Vírusirtót is futattam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.