Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Geller72 válasza b3Ro (#2999) üzenetére


Geller72
veterán

Kinn is van minden.

(#3002) b3Ro válasza Geller72 (#3001) üzenetére


b3Ro
senior tag

Peldanak kuldok egy linket a a vga rol : VGA

Megeri szted ?

[ Szerkesztve ]

(#3003) The DJ válasza The DJ (#2993) üzenetére


The DJ
addikt

Na itt is vagyok. XP SP3 feltelepítve, sem telepítés közben, sem telepítés után nincs semmi hiba, semmi csík, semmi olyasmi, ami Win 7 alatt ott van. Driver feltelepítése előtt és után is normális a kép, a felbontást, színmélységet, képfrissítést buherálva is tökéletes.

A kérdés az, hogy most akkor mi a fene is van? :D Nem akarok visszaváltani XP-re, szeretnék megmaradni a Win 7 mellett. Próbáljak meg 64 bitest? De 2 giga ram mellé meg felesleges.

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#3004) gabipaci válasza Geller72 (#2995) üzenetére


gabipaci
addikt

Nos, megcsináltam a visszaállítást a legutolsó helyes konfigra, lefutottak a tesztek hiba nélkül, meglátom mi lesz.
Ha jelentkezik a gond újra, akkor VGA csrére számítsak?
Csak azért kérdem, mert ha újat kéne vennem, 5970 lenne, de ha megtartom a 4870X2-t, lecserélem az arctic cooling hűtést vízre. Az alaplap is kap vizet, a proci meg a memória már azzal van hűtve.

Logitech hardware tester

(#3005) gabipaci válasza b3Ro (#3002) üzenetére


gabipaci
addikt

Szerintem nem, bár nem engem kérdeztél.
Az ebay ebből a szempontból nem a legjobb, ráadásul ez licitálós, ki tudja mi a vége. Az ember feedbackje is csak 16, én egy vasat sem áldoznék rá, nem is beszélve arról, hogy nincs visszaküldési lehetőséged sem nála.
Én írben élek, és a pixmania-pro.com oldalon vásárolok, bár ahhoz kell egy vállalkozásodnak is lennie. Ha nincs, akkor sima pixmania.com bár itt ki kell fizetned az áfát.

Logitech hardware tester

(#3006) b3Ro válasza gabipaci (#3005) üzenetére


b3Ro
senior tag

talatma egy masikat, ahol 265 a gyerek feedbackje: VGA

(#3007) Snow27


Snow27
csendes tag

Tudom biztos volt ez már téma de nem találtam sehol.
A problémám az, hogy a böngészőben görgetek marhára akadozva teszi ezt. Ha húzom egérrel akkor is, főleg akkor amikor sok flashes reklám van az oldalon. P4es Prescott magos a gépem, 4650es ati kártyával. Win7en is meg xp-n is ez a helyzet.
Ok 1440*900as felbontásban de ettől nem függhet. Minden böngészővel ez van és friss rendszerrel is, minden driver fenn van. régi ati catalyst és a legújabbal is.
játékok jól mennek, legalábbis úgy ahogy kell nekik szerintem. mi ennek az oka?

(#3008) morhange válasza Snow27 (#3007) üzenetére


morhange
tag

Ilyesmi nekem is volt, igaz gyengébb a gépem kissé, blokkold a reklámokat, talán úgy jobb lesz.

(#3009) gabipaci válasza b3Ro (#3006) üzenetére


gabipaci
addikt

Ez már jó, árban nem tudom, mert licites,és bármeddig mehet.
Most még jó áron fut.
A lényeg hogy returns accepted, és registered business seller.

Logitech hardware tester

(#3010) poffsoft válasza Geller72 (#2997) üzenetére


poffsoft
addikt

Így sem megy, kb 5 mm-t pluszban hozzárak mindenképp a tetejéhez meg a bal széléhez...
hiába, ez is csak egy sz.r HP... :O

Azért köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3011) Geller72 válasza b3Ro (#3002) üzenetére


Geller72
veterán

Zsír. Power color 1 giga rammal..:D. A vétel megbízhatóságát persze nem szavatolhatom. Nem látok bele, milyen a kari. Meg kell nézni az eladót.:D.

[ Szerkesztve ]

(#3012) Geller72 válasza poffsoft (#3010) üzenetére


Geller72
veterán

U can canon..:D...

(#3013) Koczka


Koczka
tag

hogy lehet mappát jelszóval védeni vista alatt?

(#3014) Geller72 válasza The DJ (#3003) üzenetére


Geller72
veterán

..én nem is használnék 32 bitest..:)...de ez egyéni..ha nagyon van időd, én még megnézném Vista x86-SP2 alatt is..

(#3015) morhange


morhange
tag

Nekem lenne egy érdekes problémám, a gépem kb 1-2 hét lefolyása alatt lelassult, eddig tudtam nézni hd videókat, de már nem lehet mert akadnak, minden sokkal több ideig tart, akár egy böngésző elindulása is. Van valakinek tippje mitől lehet ez?

(#3016) Geller72 válasza Koczka (#3013) üzenetére


Geller72
veterán

Mappán jobb klikk-->Tulajdonságok-->Általános fül-->Alul attributumoknál speciálisra klikk-->És legalul: Tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében. Ez csak akkor aktív, ha a fiokod is jelszóval van védve.

Ha erre gondolsz. De vannak szoftverek, úgynevezett folder lock programok, vagy olyan progik, amik akár egy egést particiót védenek..úgy, hogy nem is látszanak..akár..de ez már egy másik téme..:D.

(#3017) Geller72 válasza morhange (#3015) üzenetére


Geller72
veterán

Linuxod van, ha jól látom. Debian, ha ezt is jól látom..:D. Debian alatt, ha ezt beállítottad, vagy az, aki telepítette, akkor ő beállította, hogy a frissítéseket automatikusan telepítse. Nos, ha nem úgy van beállítva, hogy ezt tegye, akkor vhol vmelyik "tálcán" egy felkiáltójelnek kell szirénáznia, hogy critical update vagy akármilyen update elérhető. Ha ezt sokáig nem veszed figyelembe, a beállításoktól függően blokkolhatja a gépet. Aztán még az is lehet, hogy egy csomó csomag van függőben. Hívd elő a konzolt és írd be, hogy:

sudo apt-get autoremove

Bekéri a jelszavad, és ha van jogosultságod, eltávolítja a necces már nem kellő holmikat. Ha nem jól látom a linuxot, szólj..:D..

[ Szerkesztve ]

(#3018) andreijj


andreijj
tag

Sziasztok!

CPU-z-n észrevettem h a RAM-om frekvenciája 333mhz, miközben 667mhz-es mind a kettő ramom. Everestben is ugyanúgy 333mhz-et ír ki. Kingmax DDR2 667-es ram van benne 2+1giga, az alaplapom., itt van a CPU-z eredmény: kép

(#3019) The DJ válasza Geller72 (#3014) üzenetére


The DJ
addikt

Na gugliztam egy kicsit és úgy tűnik nem csak nekem van ez a problémám. Mindenkinél jelentkezik, aki ilyen lappal rendelkezik és AGP-s 7600 GS-t használ. Nvidia driver a gond, a Win 7-be integrált alap driver is hibás már és nem fogják javítani, mert régi kártya és nincs már hozzá rendes support.

A működő, csíkozódásmentes utolsó driver a Forceware Vista 97.52 (x86). Ezt viszont nem pakolom fel, mert nagyon régi és eltűnnének a csíkok, de kb semmivel nem tudnék rendesen játszani, szóval inkább élek a csíkokkal, úgy sem sűrűn látom őket és ha minden jól megy, akkor hamarosan úgyis új PCI-E VGA érkezik a házhoz.

A link amúgy a probléma megoldásához: [link]

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#3020) Lenry válasza andreijj (#3018) üzenetére


Lenry
félisten

és mi a kérdés?

jah, hogy 333 kontra 667
akkor ide katt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3021) morhange válasza Geller72 (#3017) üzenetére


morhange
tag

Igen jól látod :) Az a helyzet hogy teljesen friss a rendszer, nincs fölös csomag, amúgy nincs automata frissítés beállítva, és openboxom van, ezért nem lehet olyan felkiáltó jel. :)

(#3022) Geller72 válasza The DJ (#3019) üzenetére


Geller72
veterán

..ügyes vagy. Én is hasonló megfontolásból nem váltottam az egyik gépemen XP-ről, mert rengeteg hw van, ami nem megy seven alatt sem és már vista alatt sem ment mind. Mivel még bőven jók, cirka 5 hw elemet nem fogok kidobni..:D. (Scanner(usb-s és mégsem), USB-s tuner, Nvidia Quadro, etc..)

(#3023) Geller72 válasza andreijj (#3018) üzenetére


Geller72
veterán

Lenry jól mondja. A lényeg, hogy ne aggódj, nem vágtak át, 667-es ramjaid vannak. ;).

(#3024) Retr0


Retr0
tag

Crosair voyager 64gb pendrive-ot árulnak 5000ért. Nagyon nagyon FAKE gyanús, viszont le lett fényképezve eredetinek tűnő csomagolásban, illetve egy már kibontott darabot láttam is élőbe, amelyet az eladó sajátként használ és teljesen eredetinek tűnik. (lehet hogy az is és ez a megtévesztés, hogy neki van eredetibe a többi meg FAKE)
Mennyire tudják ezt hamisítani?
ebay-es rendelés állitólag.

(#3025) Geller72 válasza morhange (#3021) üzenetére


Geller72
veterán

Kikapcsolt HT-val mi a pálya?

(#3026) andreijj válasza Geller72 (#3023) üzenetére


andreijj
tag

Kösz srácok, megynugodtam :)

(#3027) Geller72 válasza Retr0 (#3024) üzenetére


Geller72
veterán

Kínából befuthat, de én nem mennék bele...

(#3028) morhange válasza Geller72 (#3025) üzenetére


morhange
tag

Hát ha a HyperThreadingra gondolsz akkor nem tudom, én úgy tudom hogy az csak intel procikban van, nekem meg ugye amd van, vagy nem erre gondoltál?

(#3029) Geller72 válasza morhange (#3028) üzenetére


Geller72
veterán

Aham..a procidat elfelejtettem..:D...sry..akkor szerintem valamelyik modullal lesz a gond. De annyira, hogy ezt én egy error fájlból kihámozzam, nem vagyok otthon a debianban.:D. Sztem nézz el a topicjukba, mert ha linux előtt ezt komolyabban nem tapasztaltad, valszeg a debivel lesz vami egyszerű probléma. Ha nem vagy netre kötve, és egy ilyen egyszerű ablakkezelőd van, nem szabadna belassulnia ennél kisebb gépen sem. (Én HP iPAQ-on P III-1400-as cerkán XFCE-vel és fele ennyi rammal tolom 24/7/365-ben..:D)

Mára ennyi jó pihenést mindenkinek :R .

[ Szerkesztve ]

(#3030) morhange válasza Geller72 (#3029) üzenetére


morhange
tag

Értem, hát nagyon fura ez nekem, mert eddig semmi gondom nem volt vele, debian asszem január óta van fenn és ez a lassulás kb 1-2 hete kezdődött, bár az jutott eszembe, hogy lehet az a baj mint apám gépében, hogy a hdd haldoklik, lassul, így kb minden lassabb, kéne már egy új gép... Nekem csak napi 16-18 órát megy :D

(#3031) Geller72 válasza morhange (#3030) üzenetére


Geller72
veterán

4,3Gigás hdd van benne..:D..egy külső, USB-s hdd-n van a holmim. Mivel a netem 10 meg, az USB 1.1 meg 12 mbit így nincs gondom...még..:D.
(A ram 2x512, vagy 1x1024Mbyte?

(#3032) setherian válasza b3Ro (#2999) üzenetére


setherian
tag

inkább priv.

[ Szerkesztve ]

(#3033) morhange válasza Geller72 (#3031) üzenetére


morhange
tag

:) használtan vettem hdd-t, mint minden mást is, a ram az 1x1024.

(#3034) setherian válasza Retr0 (#3024) üzenetére


setherian
tag

hohóó, ilyenbe ment bele kollégám, gyanús volt neki ezért csak próbaképp egyet rendelt.
pontosan nem tudom a részleteket, de valami olyasmi a lényege, hogy 64gb-ot felismer a rendszer, tudsz is rá adatokat menteni/tárolni teljes egészében, viszont abból csak 8gb-ot tudsz másolni róla, a többit nem engedi(ott van, engedi kezelni is, de nem tudod lementeni a penről)
szóval nem ajánlom, ha csak nem olyat akarsz tárolni rajta amit utána az életben nem törölsz le.
jah igen és e-bay-es

mod.: ha nem felejtem el megkérdem a részleteket, ő utánajárt ennek.

[ Szerkesztve ]

(#3035) wolfman


wolfman
veterán

Vettem a minap egy Bluetooth USB adaptert a gépemhez. Minden jó vele, kivéve egy dolgot. Ha úgy szeretnék fájlt küldeni, hogy Total Commanderben kijelölöm, majd küldés alatt a Bluetooth-ot választom, akkor azt írja ki, hogy "Nem található a fájl vagy mappa (fsquirt.exe), amelyre a parancsikon mutat." Ez most mi lenne?
Utánajártam, és állítólag ez a program felelős a windows Bluetooth kezeléséért, de mivel küldeni/fogadni tudok, csak a Total Commanderen keresztül nem, így sztem jól működik, de akkor nem tudom mi lehet. Valaki?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3036) setherian válasza wolfman (#3035) üzenetére


setherian
tag

nekem is van egy, IVT BlueSoleil nevű progi kezeli, asszem ez is járt mellé.
neked van ilyened, vagy ami kezeli egyáltalán az adaptert, mert anélkül szerintem nem lesz szinkronban progikkal.

(#3037) setherian válasza setherian (#3036) üzenetére


setherian
tag

kipróbáltam, nálam nincs is olyan opció TC-ben küldés alatt, hogy bluetooth. és az enyém tökéletesen működik. eddig ez nem is foglalkozatott, de eztán sem fog :))
szerintem jó az adaptered

(#3038) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Hali!

Hülye voltam :((( Akartam XP-re varázsolni egy DX10-et, mert olvastam, hogy már ilyet is lehet. Meg is csináltam mindent úgy, ahogy azt az "okosak" leírták, és oda jutottam, hogy egy játékot sem tudok elindítani, ugyanis a következőt kapom:
"Az eljárás belépési pontja (DdEntry10) nem található a DLL-ben (DDRAW.dll)."

Ezelőtt a d3d9.dll-re panaszkodott, azt pótoltam, majd feltelepítettem a februári 9.0 c-t, ami hiánytalanul sikerült is, a varázsló szerint, de a dxdiag még mindig DirectX 10.0-át ír, a fájloknál pedig a már pótolt d3d9.dll-t írja hibásnak.

Nekem a legegyszerűbbnek egy új XP felhúzása tűnik, de ha valaki tudja, hogy lehet ezt enélkül megoldani, azt szívesen veszem. :R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#3039) #65675776 válasza kovacsroli (#3038) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg még ott a Rendszervisszaállítás, feltéve ha nem tiltottad le.

(#3040) Lenry válasza kovacsroli (#3038) üzenetére


Lenry
félisten

nem lehet.
majd, ha híroldalon, vagy hivatalos Microsoft közleményben olvasod, akkor lehet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3041) Geller72 válasza kovacsroli (#3038) üzenetére


Geller72
veterán

Tipp1.

Tipp2.

[ Szerkesztve ]

(#3042) Wooh09


Wooh09
csendes tag

Skacok van egy 700W-os HIPRO tápom! ( szerver táp ) És, hogy mostanság elkezd kattogni amikor bekapcsolom a gépet! Ez mitöl lehet, mitöl kattoghat a táp? A ventillátorral lehet valami? ( légyszi a válaszokat PÜ-be leírnátok, csak mert délután leszek gépnél és addig gondolom még sokat fogtok irogatni ide,,, ) Köszönöm!

(#3043) Lenry válasza Wooh09 (#3042) üzenetére


Lenry
félisten

fáradj át kérlek ebbe a topikba: Valami baja van a tápomnak...?

(feltűnt már valakinek, hogy nyelvtanilag mennyire helytelen annak a topiknak a címe?)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3044) Daneeka


Daneeka
senior tag

A lakásban van az emeleten egy router.
3 notiból 2 (Lenovo, Dell) még a pincéből is képes csatlakozni, míg egy gagyi FuSi a nappaliból sem. Később azért talál jelet.

Ebből azt gondolom, hogy nem a routerrel van a gond hanem a FuSi antennája olyan gyenge, hogy nem bírja visszaküldeni a jelet.

Létezik valami cucc, mondjuk valami USB-s külső antennna amivel meg lehet növelni a hatótávját a FuSi-nak?

(#3045) setherian válasza Lenry (#3043) üzenetére


setherian
tag

ahogy kiejtem valóban furcsa valami, de különösebben nem foglalkoztam a furcsasággal eddig. a valamivel és a kérdőjellel van baj? :)

(#3046) Geller72 válasza setherian (#3045) üzenetére


Geller72
veterán

Szólhatna amondat úgy is, hogy: "Mi baja van a tápomnak?" Ez véleményem szerint helyesebb.

To Daneeka:

A laptopoknál az energiagazdálkodás befolyásolhatja a wifi által küldött és fogadott jelek erősségét is. Pl. ha mondjuk az én notimnál leveszem fullra Vista alatt, akkor olyan egyes a jelerősségem. Amint beállítom a maxot, felugrik négyesre.

[ Szerkesztve ]

(#3047) Daneeka válasza Geller72 (#3046) üzenetére


Daneeka
senior tag

Megnéztem az energia séma beállításokat, áttettem max. teljesítményre, meg megnéztem, hogy tényleg max. teljesítményen vannak-e a vezeték nélküli eszközök, de így sem találja. De közelítve a router felé, most is van jel. (pl. a konyhából :D )

(#3048) Geller72 válasza Geller72 (#3046) üzenetére


Geller72
veterán

Akkor meg kell nézned a vezeték nélküli csatlakozód (hálózati adapter) beállításait.

(#3049) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Köszi mindenkinek, megpróbálom az összes lehetőséget, remélem sikerül :( Aztán rakok egy win7-et a másik vinyóra, az a biztos :))

:R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#3050) Daneeka válasza Geller72 (#3048) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ott nemigen tolonganak az információk, a cucc neve Atheros AR5007EG, és mindössze 5 tulajdonság jelenik meg:

-802.11b Preamble
-Network Aaddress
-Receive Buffers
-Scan Valid Interval
-Transmit Buffers

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.