Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) lalee92


lalee92
csendes tag

Hello.
Van egy Fujitsu Siemens amilo pro V2030 as laptopom.Azzal a hibával vettem hogy rossz benne a winyo. raktam rá XP-t volt mikor elindult az xp volt amikor nem, ha elindult akkor müködött pár percig aztán teljesen lefagyott, amikor kicsit tovább bírta rádugtam pendrive-t elkezdte telepíteni és utána fagyott ki.és utána volt amikor el se indult utána az XP.ma vettem bel 320GB Samsung winyot Sata 2 amilyen a régi is volt, de ez a hiba most is fennál csak most sokkal tovább bírja.Ramok tesztelve,Proci tesztelve. Mi lehet a baja? Esemény naplóba a következő hibák vannak:51,26,55,11

(#19002) crashdawn


crashdawn
csendes tag

Sziasztok,
A gépemmel lenne egy kis probléma. Először játék közbe fagyott le a kép. Nem mozdult az egér sem, csak újraindítani lehetett. Ez után a windows 7 töltőképernyőnél fagyott le minden újraindítás után, tovább nem is ment. Próbálkoztam egy format C -vel de mikor a fájlokat másolja az XP CD-ről, ugyanúgy lefagy. Először a RAM ra gyanakodtam, ki is próbáltam egy másik gépben és tökéletesen működött. Ez után a táp volt a soros, de a gép XP installálás közbe ugyanúgy lefagyott egy másik táppal. A winchestert is kicseréltem egy másikra, hátha az a ludas, de a probléma nem szűnt meg. Tudnátok adni valami ötletet, mivel lehet a baj?

(#19003) Tompo92


Tompo92
senior tag

Hali...
Lenne egy olyan kérdésem ,hogy van egy GTX470 a gépembe és eddig az élmény index 7,6-ot adott rá.

Most nem rég ujra tettem a Win-t és már csak 7,5-öt adott rá.
Ez miért lehet?

(#19004) Lenry válasza Tompo92 (#19003) üzenetére


Lenry
félisten

mert a max még mindig 7.9, de a VGAdnál már van újabb.
egyébként nem totál mindegy?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19005) Tompo92 válasza Lenry (#19004) üzenetére


Tompo92
senior tag

Csak egy kérdés volt. Nem kell egyből megenni :O
Csak kicsit furcsállottam hogy eddig nagyobb volt.

(#19006) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok! Ma vettem a 2 gigás (1333) kingmaxomhoz egy másikat ugyan ezekkel a tulajdonságokkal, de amikor beleteszem a megfelelő slotba és indítom a gépet, valami boot failure-ről beszél és csak enter-rel lehet meggyőzni, hogy ugyan mégiscsak hozza be azt a windows-t (x86). A 32 bites Win 7 a ludas, vagy az új ram rossz, vagy a foglalat??
Segítsetek legyetek szívesek!
Köszönöm!

(#19007) RootRulez válasza ingalls (#19006) üzenetére


RootRulez
félisten

Az boot prioritás, BIOS-ban elállítódhatott a boot sorrend...

Load deafault és úgy próba. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#19008) ingalls válasza RootRulez (#19007) üzenetére


ingalls
senior tag

Köszönöm, RootRulez, kipróbálom!

(#19009) ktg3


ktg3
őstag

mitől lehet szerintetek, hogy a .hu-s oldalak hibátlanul mennek míg a többi az hibátlanul nem megy?

se gmail sem facebook se msn
viszont skype meg van

(#19010) DJ WOKKY válasza ktg3 (#19009) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ha éppen az éjjeli 02:34 körül nézegetted, akkor lehet a szervert csiszolták, Te pedig épp kifogtad ezt a munkafolyamatot :)

(#19011) 5teve


5teve
senior tag

itt is megkérdezem, hátha....

sziasztok.
problem a következő lenne:
egy külső NAS-ban volt egy tükrözött raid1 tömböm.
ez fogta magát és "eltünt".
kiszedtem a lemezeket, hogy leellenőrizzem, megvannak-e mindkettőn az adatok.
az egyik lemezt a windóz lemezkezelője inicializálatlannak "találta", ezt nem bántottam.
a másik lemezen megvoltak az adatok, egy külső USB-s dokkoló segítségével elkezdtem másolni, majd egy idő hiány miatt kikapcsoltam a gépet.
bekapcsolás után a másik lemez is inicializálatlannak mutatta magát lemezkezelőbe.
lemezek hd sentinel szerint 100%

Kérnék szépen tanácsokat, hogyan tudnék az adataimhoz hozzájutni.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#19012) moha21 válasza PH-User (#19000) üzenetére


moha21
addikt

A C nyelvre próbáld ki a gcc fordítót. Asm-be nem tudok segíteni, én más OP. rendszert használok.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19013) szente


szente
addikt

hali

egy hdd kulso részére szeretnék létre hozni egy particiot a rendszernek.hogyan tudnám megcsinálni?a gyors segitséget elore is koszonom!
udv.

(#19014) moha21 válasza szente (#19013) üzenetére


moha21
addikt

Nem teljesen érthető a kérdés.

Egyébként partíciót operációs rendszer telepítőjével vagy egyéb partíció kezelő programmal ( particion magic ), tudsz létrehozni/ kezelni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19015) szente válasza moha21 (#19014) üzenetére


szente
addikt

a hdd tányérjának a szélére akarom rakni a rendszer particiot,mert ott gyorsabb az adat elérés,és igy gyorsabb lesz a rendszer is.

(#19016) Lenry válasza szente (#19015) üzenetére


Lenry
félisten

nem épp belül gyorsabb? hisz ott kevesebb mozgással jut el a fej A-ból B-be

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19017) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok! Egy elég égető kérdésem lenne.

Barátnőm szüleinek szeretnék egy média lejátszót venni a televíziójukhoz. Régi CRT TVjük van, amit néznek majd vele, az avi, mpg és max 720p-s mkv.

Ajánlanátok nekem kb. 15eFt-os összegben egyet ami elég tipp top, az előbbi formátumokat vigye, átlátható magyar menüje legyen és beépített winchestere. Jó kis stabil szerkezet legyen lehetőleg.

Valamint még egy kérdés!

Párom szüleinek még tető antennájuk van, borzalmas képminőséget produkálva(nem tudni mi a rosz). Ennek javítását majd elintézem, viszont állítólag a földfelszíni digitális adások vételére jók a régi antennák is. Azt nem tudom hogy mindenképpen egy digitális set top box kell hozzá vagy elég egy digitális tuner is? Mert ha elég egy digi tuner akkor jó lenne a média lejátszó egy jófajta digi tunert is tartalmazna.

Köszönöm ha válaszol valaki!

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#19018) 5teve válasza wolfman (#19017) üzenetére


5teve
senior tag

egy crt tv-nek ha jól tudom 640x480 a felbontása.
míg azt nem cseréli le, tuningolhatsz rajta akármit.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#19019) mezis válasza 5teve (#19018) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem jól tudod !
576 sor, ami megjelenített. (PAL norma.) (Összesen 625 sor, de a maradék sorok alatt képkioltás, elektronsugár visszavitele a start pozicióba.
A 640 x 480 felbontás az "ősmonitoroknál" volt. (EGA) Ezzel a CRT monitorral keverted össze a CRT TV-t.

A lejátszónak legyen video outputja. (RCA vagy SCART vagy SVIDEO.) A TV.nél meg nézd megy, hogy milyen video bemenete van, hogy a megfelelő kábelt csatlakozót is be tudd szerezni hozzá. Kapható mindenféle, legfeljebb két darabból kell összedugni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#19020) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

MKV to AVI t szeretnék, amit találtam konvertert az 25% on terheli a procit és annyi idő egy film ahány perces a film, lehet e gyorsabban konvertálni :F és ha igen akkor egy program ajánlást is kérnék , hogy melyikkel :R
Jó lenne egy olyan ami CPU+GPU-t is egyszerre használja, jó pár gigányi adatot kéne átkonvertálni :Y

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#19021) Satyricon


Satyricon
addikt

Hali

Lenne egy kérdésem az Office XP-vel kapcs.ban: A Wordbe van lehetőség a betűket halványítani? Nagyon erős a színe amikor kinyomtatom, kicsit szeretném halványítani. Van erre lehetőség? Nagyon sürgős lenne, légyszi írjatok. Köszi

Jah, a félkövér mód ki van kapcsolva.

Szerk.:

ThodEE.: Asszem az nem a gpu-t, hanem a cpu-t és a ramot fogyassza. Ha ezekből több, és nagy van, akkor lesz gyors a konvertálás. Javítsatok ki ha tévednék.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#19022) whabaky válasza Satyricon (#19021) üzenetére


whabaky
tag

Helló!

Persze, a színét álltsd annál halványabb szürke színűre amennyire csak szeretnéd.

kijelölöd a szöveget aztán mehet rá a szöveg/betű színezés

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#19023) Satyricon válasza whabaky (#19022) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi megpróbálom. :U

Gondoltam erre én is, de a nyomtatóm elég gagyi(HP5150), színvilágokból és árnyalatokból nyomtatása 1es! De azért megpróbálom, köszi még1x!

Szerk.: Köszi a megerősítést, baromi jó lett! :R Am puskát készítek, és a könyvbe akarom beletenni, mert azt lehet használni doga közben! :DDD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#19024) wolfman válasza 5teve (#19018) üzenetére


wolfman
veterán

De azt nem kell lecserélni. A TVbe bejövő képnek nem az 1080p-s képhez képest van sz@r képe, hanem minden máshoz képest. Tehát egy kazettán rongyosra játszott filmet képzelj el, ennek a kép csúnyaságát szorozd meg 2vel és akkor kapod azt a képet amit az antenna felől jön a TVbe. :(
A TV maga szép képet tudna(CRT kategóriában), csak nem tud mit kezdeni ugye a sz@r jellel. Ezért mivel már itt Gyulán is lehet fogni a digitális földfelszíni adásokat, ezért gondoltam hogy az antenna hibáit megcsináltatom és veszek nekik egy média lejátszót amiben van egy digituner. Meg ha már e van akkor legyen benne vinyó is hogy tudjanak filmet nézni ha olyan van.

De mondjuk ha 20-25-ezer forinton belül nincs ilyen eszköz, akkor elsődleges szempont a digitális adások vétele.

Nem kell nekem műsor rögzítés funkció, se internet se Wifi meg torrent kliens.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#19025) 5teve válasza mezis (#19019) üzenetére


5teve
senior tag

annál inkább cserélendő, nem? :)

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#19026) ThodEE válasza Satyricon (#19021) üzenetére


ThodEE
őstag

(3.96GHz)8 szál,6Gb ram mégis annyi mint a film hossza:(

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#19027) mezis válasza wolfman (#19017) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a digitális tuner alatt azt érted, hogy számítógéphez vagy számítógépbe csatlakoztatható, akkor a CRT TV nem tud vele mit kezdeni.

12000 alatt még nem láttam digibox-ot. Lehet, hogy jobb vásár lenne egy új TV.
Nincs "digitális" antenna, csak antenna van. Az meg vagy jó, vételi körülményeknek (térerő) megfelelő, vagy nem.

mezis

(#19028) imimi


imimi
csendes tag

Sziasztok
Vettem floppy-lemezt (3.5".ost) hogy legyen A-meghajtóm is,a kérdésem a következő:
kell formázni? ha igen akkor hogyan? tudok rá menteni, de bekapcsoláskor (bennt felejtettem a lemezt a meghajtóban) a fekete képernyőre azt írt ki az adatok alá:
Non-sistem diszk or diszk error
Replace and strike any key when ready
ez mit jelent?
Windows 98-asom van
tudnátok segíteni?

(#19029) kételkedem válasza imimi (#19028) üzenetére


kételkedem
addikt

A mostanában árusított floppyt nem kell formázni, gyárilag formázzák. Ha mégis formázni szeretnéd a parancssorba írd be a format a: parancsot. Ha benne felejted a gépben a floppyt, akkor a gép megpróbál arról elindulni. Mivel nem talál rajta rendszer fájlt, ezért kapod a hibaüzenetet.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19030) moha21 válasza imimi (#19028) üzenetére


moha21
addikt

Szia!

Ha használni akarod akkor kell formatálni. Ha tudsz rá menteni akkor már formázva van az a lemez.
Parancssorból a format a: parancssal tudod formázni.
Vedd ki a lemezt indításkor, mert valószínűleg alapértelmezetten arról akar boot-olni a pc.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19031) Satyricon válasza ThodEE (#19026) üzenetére


Satyricon
addikt

Ilyen géppel elég jól lehet konvertálni. Mi is a baj? Nagyon lassan konvertál? Lehet a progi a rossz. Keress másikat a neten, Én speciel az Allok video 3gp convertert használok, és nagyon jó. Gyors, megbízható, és bármilyen formátumba tudsz konvertálni. Remélem tudtam segíteni! :K

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#19032) NEMO1968 válasza ThodEE (#19020) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Én a FormatFaktory-t használom.
Gyors,és szinte mindent konvertál mindenbe :D .
Még a telefonnal készült 3gp videokat is kezeli,ami pedig elég ritka.
Legutóbb 2db 14perces videot konvertáltam vele AVI-ba,kb 5 perc volt :) .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#19033) Lompos48 válasza imimi (#19028) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valahol a BIOS CMOS-setup-ban van egy olyan tétel, hogy Boot sequence. Ez meghatározza, hogy a gép indulásakor milyen sorrendbe próbálja keresni a rendszerfájlokat a meghajtókon. Például: A, C, D, USB. Vagy minden más eszköz, amit észlel. Egyenként be- és kikapcsolhatóak (Enable/Disable), hogy részt vegyenek a keresésben vagy sem. Ha esetleg hozzászoktál már a pendrive-ok használátához, "élmény" lesz a floppyk kapacitása és sebessége. Az se kutya, amikor cserben hagynak, vagy olvashatatlanná válnak.

[ Szerkesztve ]

(#19034) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok!

Van egy Logitech C100-as webkamerám, képe szép, de hangot nem tudok a bennelévő mikrofonnal felvenni. Kodekek, driverek pedig rendben vannak. Adtam rá hangot is az audiopulton, és a kapott szoftveren is, de semmi. Nincs Push-to-Talk funkció sem, ez is eszembe jutott.
Légyszi akinek van ötlete, ossza meg velem!

Köszönöm!

Üdv, Roli

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#19035) Chriss2 válasza kovacsroli (#19034) üzenetére


Chriss2
tag

Üdv!
Szerintetek melyik oprendszer a jobb vagyis melyiket érdemes feltenni gépre?
Win 7 Ultimate vagy Vista Ultimate ?

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#19036) Lenry válasza Chriss2 (#19035) üzenetére


Lenry
félisten

amelyiket megvetted
egyébként Win7

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19037) Chriss2 válasza Chriss2 (#19035) üzenetére


Chriss2
tag

Ja még annyit hogy Tudnátok nekem e segiteni abban hogy van egy régebbi fajta alaplapom Asrock per pill nem tudom milyen tipus de van rajta 2DB Sata hely és vettem egy vinyot és egyszerüen nem ismeri fel a gép!!!
Mitöl lehet ez???

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#19038) Chriss2 válasza Lenry (#19036) üzenetére


Chriss2
tag

Mind 2 meg van mert 2 gép lett véve 1 éves korkülömbséggel egyikhez kaptam a vistát másikhoz win 7 et!

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#19039) Chriss2 válasza Chriss2 (#19038) üzenetére


Chriss2
tag

És + még annyit hogy a vinyó a másik gépembe meg megy ! ! ! Csak az Asrock ba nem!
Lehetséges hogy BiosFrissités kéne vagy nem tudom!

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#19040) #65675776 válasza Chriss2 (#19035) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért van szükséged Ultimate-re egyáltalán?

(#19041) Chriss2 válasza #65675776 (#19040) üzenetére


Chriss2
tag

Nincs szükségem rá csak ezek vannak :)

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#19042) Lenry válasza Chriss2 (#19039) üzenetére


Lenry
félisten

a hozzászólás elküldésétől számított 5 percen belül tudod módosítani a hozzászólásodat a szöveg fölött lévő (szerkesztés) gombbal, ha ez idő alatt eszedbe jut valami, akkor légy oly' kedves azt használni és nem új hsz-t írni. köszi

BIOS frissítésnek ehhez nem sok köze van (plusz ha nem csináltál még ilyet, akkor ne is kísérletezz vele). nézd meg BIOS-ban, hogy nincs-e letiltva a SATA vezérlő a lapodon. ha megmondod, hogy pontosan milyen alaplapod van, akkor abban is tudok segíteni, hogy pontosan mit keress.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19043) Chriss2 válasza Lenry (#19042) üzenetére


Chriss2
tag

Köszi!
De néztem és nincs letiltva!
De mondom holnapra a pontos adatot de amugy ilyenkor mi lehet a baj?

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#19044) Lenry válasza Chriss2 (#19043) üzenetére


Lenry
félisten

ha nagyon régi a lap, akkor elképzelhető, hogy nem kezel SATA2-es vinyót, ez esetben egy jumperrel "le kell butítani" a vinyót SATA1-re.

egyébként csak a Windows nem látja vagy már BIOS-ban sem látszik? felpörög egyáltalán? lehet rossz a SATA kábel, a csatlakozó, de akár az áramkábel is.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19045) Xarina


Xarina
aktív tag

Mitől lehet az, hogy a bsplayer használata után (tehát akkor is, ha már bezártam a programot) nem kapcsol le a monitorom a következő újraindításig?

(#19046) Lenry válasza Xarina (#19045) üzenetére


Lenry
félisten

mármint hogy pl ott hagyod a gépet X ideig és nem kapcsol készenlétbe?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19047) Chriss2 válasza Lenry (#19044) üzenetére


Chriss2
tag

Köszi de most kérdeztem a bátyámat és mondta hogy nem ismeri fel a biosban sem szoval akkor régi a lap gondolom de nem jumperos a vinyo

[ Szerkesztve ]

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#19048) fastleslie válasza kovacsroli (#19034) üzenetére


fastleslie
senior tag

Oprendszer? Ha a mikrofon egyébként működik (pl. Skype, MSN stb. alatt...) akkor pl. Win7 esetében a tálcán lévő hangerőszabályzóra jobb klikkel előjövő menűben a rögzítőeszközöknél meg kell nézni, a mikrofon ki van-e jelölve...

(#19049) Lenry válasza Chriss2 (#19047) üzenetére


Lenry
félisten

milyen vinyó?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19050) L3zl13 válasza Chriss2 (#19047) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem mindegyiken van jumper.
Ilyesmit keress. (Ez egy WD vinyó.)

Bár így belegondolva, mintha Hitachinál szoftverből kellene állítani. (Van erre egy külön progijuk.)

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.