Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) Satyricon válasza netseft (#19997) üzenetére


Satyricon
addikt

Na hála istennek... :DDD Frissítettem a biost, méghozzá a legrégebbiről a legújabbra, és feljegyeztem, melyik memó melyik slotba működik. A következő sorok 12 éven aluliaknak nem ajánlott(12):

1. memó: 1,2,3,4 slotba hibásan működik a memtest alatt, némelyikbe még ki is fagy...
2. memó: 1,2,3,4 slotba hibásan működik a memtest alatt, némelyikbe még ki is fagy... Viszont tényleg igaz az a mondat, hogy minden rosszba van valami jó... Hát ebbe az a jó, hogy már kínomba szétröhögöm az agyamat :DDD :D :)) :))

Egyebet nemtok mondani, kérem kapcsolja ki... :DDD

Köszönöm mindenkinek a segítséget, de sajna a probléma továbbra is fennáll, aminek megoldását csakis memória cserével tudom megoldani. :((

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#20002) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Elég hülye kérdés, de lehet, hogy valaki tud segíteni :))

Nővérem karácsonyra szeretne egy olyan vaníliás gyertyát aminek a belsejében spirál alakban megy valami minta vagy a külsején spirál alakban van valamilyen minta. Nem tudjátok BP-n hol lehet ilyesmit kapni?

(#20003) brd válasza netseft (#19999) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem a GEIL-lel nincs bajom, 515(1030) MHz-en futnak:
Alaplap
RAM - SPD
RAM speed

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#20004) peeti03


peeti03
csendes tag

Sziasztok!

Az én kérdésem nem lesz egyszerű megválaszolni. Hoztak nekem napokban egy alaplapot, ami ugyan működik de nem 100%os. Miután tüzetesebben átnéztem rátaláltam 2 kiálló fémlábra, amik egy kondiból szakadtak ki. mivel a kondi nincs meg ezért a kérdésem az lenne h ha vkinek van ilyen lapja az írja meg nekem a kondi paramétereit legyenszives. Egy Asus P4PE-X/TE lapról lenne szó, a kondi pedig fent a 20pines alaplapi felett volt:
Remélem nyüstöl még vki ilyet és tud rajtam segíteni :R

Adott esetben őőő nyílván...

(#20005) netseft válasza Satyricon (#20001) üzenetére


netseft
aktív tag

Ha már nemhogy dualban, hanem önállóan sem mennek, akkor arra nekem sincs ötletem, nekem is csak a csere oldotta meg.

@PH-User / @brd: ilyen ez, a gépnek lelke van, némelyik válogatós :D

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#20006) D@niel


D@niel
addikt

Hi,

Nem tud wifin netezni egy laptop, pedig a jelszó beírása után csatlakozott. Egy acer notival csatlakozunk hozzá, és nem megy a net. Beírjuk a jelszót, rá is állt a hállózatra, de a net nem jön be. A hálózati megosztási központban látszódik is, hogy mint ha valamitől nem tudná elérni a netet.

Vista van a gépen. Más wifit tudja használni, ill. itthon mobillal ha rá állunk, egyből működik.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#20007) Kassadin válasza Satyricon (#19996) üzenetére


Kassadin
addikt

Köszi, megoldotta :).

(#20008) brd válasza peeti03 (#20004) üzenetére


brd
nagyúr

Az adatokat ugyan nem ismerem, de a kondenzátor töltést "szokott" tárolni, és abból nem szokott baj lenni, ha több töltést tud tárolni, tehát az esetek többségében teljesen mindegy is, a lényeg, hogy legalább akkora legyen, mint amekkora eredetileg volt (kapacitásra). Tehát ha találsz egy legalább akkora méretű (fizikailag) kondit, mint amit a képen látsz, és be tudod forrasztani a másik helyére (elfér fizikailag), nyugodtan forraszd be, jó lesz.

The only real valuable thing is intuition.

(#20009) Satyricon válasza netseft (#20005) üzenetére


Satyricon
addikt

Esetleg még abba tudtok segíteni, hogy most mit csináljak??? 2 lehetőség közül választanék:
1: Veszek bele a lapba való! ( :DDD ) Corsair memót 26-27.000 ért újonnan... vagy
2. Eladom az alaplapot, processzort, és a memókat, és veszek másik giga alaplapot, ami ddr3-mas memókat támogat, +veszek 4giga ddr3mas Corsair Dominator memót tizen akárhány1000ért, plusz valami Phenom II-es X3mas, X4-es procit. Vagy inkább az Intelt válasszam? :F Egyre jobb kérdéseket teszek fel, de remélem lesz olyan, aki tud majd választ adni. Am max 50-et adnának az alaplap+proci+memóra együtt, plusz még 10-12.000-ret költenék az új cuccokra. Játék miatt kellene a gép: Crysis, majd a Crysis2, GTA IV, és egyéb nyalánkságok...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#20010) brd válasza Satyricon (#20009) üzenetére


brd
nagyúr

Ahol vetted a RAM-ot, nem tudnak másik fajtát adni, vagy belepróbálni a gépedbe, ha beviszed?

The only real valuable thing is intuition.

(#20011) Satyricon válasza brd (#20010) üzenetére


Satyricon
addikt

Jah, bocsi, elfelejtettem írni, hogy itt ph-n vettem egy sráctól. Sztem vissza is venné, de... Nemtom jó ötlet-e. Am a memónak 99%- hogy nincs baja, mert ha baja lett volna, akkor bios frissítés előtt nem mutatkozott volna néha néha jónak... Szerintem...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#20012) DodyG


DodyG
csendes tag

sziasztok!

bocsi, használtam /volna, ha talált volna/ a keresőt, de nem jártam sikerrel, és gondolom, itt ha nem is azonnali, de holnap reggeliges:D válaszok is kaphatók.

sajna, nem tok minden adatot, de igazából nem is tudom, h mennyire lényeg ez a következő kérdés felvetésekor.

1:
minden rendben volt este, gép kikapcs.
hétvégén senki nem nyúlt hozzá, kapcsolós hosszabbítóval áramtalanítva, majd pár nap múlva be akarnám kapcsolni.

2:
elindul, annak rendje-módja szerint, majd kiírja, h a mittoménmilyen windows\system FÁJL!!!! hiányzik, nincs meg, és különben is...
na, erre Dodyka mondja, nem baj, nem sok az adat, az sem lényeges, de azért nézzük már át, live-CD be, gép reset, elindul, hardverkiépítést megnézegeti, kicsit sunnyog, majd lefagy, leáll, fekete képernyő, semmi mozdás.
nosza, felmérgedvén a dolgokon, bevágom a helyére a Chip Adatmentő DVD-t, mert lehet, a BartPE meghótt, elég régi már...

3:
DVD elindul, kiírja a rendszervizsgát, majd amikor már majdnem teljesen végigmene a csík alul, kihajint egy kellemes kis kékhalál-ba, bevágja a 0x000000007e hibakódot, meg még párat, és ennyi.

4:
többszöri újrakostolgatás után is ugyanez a tényállás;), összes csatit megdolgoztattam, sőt, átcserélgettem minden tápcsatit a másik szálakon lévőkre, ez sem használt...

5:
most még azt megpróbálom, h minden kiszedhetőt kiszedek, a 2 memóból is csak 1-et hagyok benne, úgy próbálom csak a DVD-t elindítani...

KÉRDÉS:
az lenne a kérdésem, h ha nem sikerülne zöldágra vergődnöm a dolgokkal, akk némi támpontot tudnátok adni?
a gyanúm a tápra terelődött, mert az szokott hülyeségeket csinálni előszeretettel nálam, más nem nagyon volt eddig, ami galibát okozott volna...

ha jövök, akk kb egy óra, talán másfél, ha van vkinek kieg kérdése, esetleg az hiányos adatok ellenére konkretizálható:DDD válasza, az megtenné, h némileg felhomályosítja am is sötétben tapogatódzó halovány elmémet? :))
előre is köszi mindenkinek a figyelmet, és ha lesz, akk a segítséget is, ha nem írna senki, akk is mindenkinek további sok sikert, csaskis szépet, jót és kellemeset, jó egészséget is, ill ha már így ünnepek előtt vagyunk:

Kellemes, boldog, áldott karácsony és békés, boldog, nyugodt új esztendőt kívánok:

Dody
:)))

ÉN vagyok... :)

(#20013) DodyG válasza DodyG (#20012) üzenetére


DodyG
csendes tag

válasz magamnak, vagyis mondhatni utóirat, mert közben beleolvastam a MS ezzel a hibakóddal foglalkozó lapjába:

- a gép régi, eddig jól működött, a helyén van pár hónapja.
- a hét végén, amíg ki volt kapcsolva, senki nem nyúlt hozzá.
- a CD-DVD is kipróbált, többször is használtam eddig, karc, festéksérülés nincs rajta.
- a DVD-író /hát, elvileg/ műxik, nem túl régi, és am is alig használtam.
- a fenti 1-2 sor alapján kiderül, mozgatva nem lett a gép, nem koszos, BIOS-friss, ill turkagyurka sem volt benne.
- LED-ek, motorok, minden, aminek mennie kell, elvileg, hang-kép alapján műxik...

bocs, egyéb, használható kiegek nem jutottak hirtelen eszembe..:)))

ÉN vagyok... :)

(#20014) Satyricon válasza DodyG (#20012) üzenetére


Satyricon
addikt

Anyáááám. :Y Te sem szűkölködsz szavakban. :DDD

Milyen tápod van? hízó, vagy süldő? :D
Viccet félretéve: A tápegység a gépnek nagyon fontos része. Éppen ezért nagyon lényeges, hogy az márkás legyen, pl: FSP, Enermax, Corsair, stb. Ha márkás, akkor nincs gond. Ha nem márkás, pl.: Codegen, Power supply stb, akkor fennáll a veszély, hogy előbb utóbb tönkre vágja a géped. Szóval érdemes márkásat venni.

Ha a táppal tényleg minden oké, akkor próbálkozz a hirens boot cd-vel, rengeteg progi van benne, ami a segítségedre lehet. :K

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#20015) föccer válasza DodyG (#20013) üzenetére


föccer
nagyúr

Esetleg egy hozzávetőleges konfigurációt emg lehetne/kellene adni.

Így első blikkre memtest86-o kellene rászabadítani a gépre. Ha betöltés közben szál el a gép, akkor sokszor a memória hibázik, és azért áll meg a töltés.

Még 2 kiegészítő kérdés:

BIOS hangjelzés? Feltéve ha van speeker. Illetve, hogy volt-e lehetőséged csökkentett módban/utolsó helyes indítási paraméterekkel indítani a gépet?

Utóbbit a boot során vad F8 nyomogatással lehet elérni.

Egyébként meg nem induló gépek topikja.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20016) DodyG válasza föccer (#20015) üzenetére


DodyG
csendes tag

sziasztok, és köszi!:)))

de ha már itt kezdtem el, folytassam, vagy menjek... át?! :DDD
na, jó, ink folytatnám...

mivel nem tudok jelenleg semmilyen MŰKÖDŐ boot-cuccost elindítani valamiért, sztem a klf teszt-progik is lehetetlenek, h elinduljanak, hacsak vki nem tud a BIOS-ban sunyiban lapuló kis programot!:DDD

a táppal kapcs: sajna, nekem mindenem noném:DDD, mert hát... szóval mert az, és ráadásul a külső vinyómon kívül már kb 7 éve nem is volt új, tehát rendes origi alkatrészem...:)))) amim van, az a bontókból van.

sorolom akkor az adatokat, megnézem!:)))

alaplap:ASUS P4S8 /vagy B/X-X
VGA: az is valami ASUS, aluminium hűtőborda ASUS betűt formál, és asszem, annó elég jó volt... /korrektebb leírás kell?/
memó: 2*256MB DDR
táp: ACORP LC-A300ATX
TV-kártya: Leadtek Winfast mittoménmármilyen
USB wifi, kék kihajtható antennás, /na, jó, tom, az én anyámat!:DDD/
firewire kártya, noname
LG monitor /hehe, ez tán nem kéne, mm ideírni a konfighoz..:DDD/
alaplapi hang-hálókari
PS/2 bill és egér

magamról:
khm... vagy jót, vagy semmit, és ink a semminél maradnék...:DDDD

[ Szerkesztve ]

ÉN vagyok... :)

(#20017) föccer válasza DodyG (#20016) üzenetére


föccer
nagyúr

Ennyi infó már elég lesz. Csak mégis, hogy lássunk, hogy kb mivel van a hiba. És igen, lehet itt is maradni (hiszen ezért van a topik), csak hát.... :)

Hát, így életkor alapján szinte bármi bemondhatta az unalmast.

Memtest iso-ja egy bootolható cd lemezt hoz létre. Ha műkodik az alaplap, és eléri az alső memőria területeket, és a cd megható hajlandóságot mutat a munkára, akkor indulnia kell. Érdemes vele jó néhány pass-t végigcsinálni. A 1/2 giga memőráiát hamar át fogja nézni. Ha fut 1-2 órát, és nem talál hibát, akkor már kizárhatjuk a memória hibáját.

A másik nagy gynusított a hdd lehet. Ultimatebootcd-ben van hdd tesztelő progi. Esetleg azzal lehetne egy teljes felület vizsgálatot végezni. Ha pont valameliyk boot file sérült, akkor is lehet ilyen hibajelenság. Egyébként arra emlékszel, hogy melyik fájlt kereste? Esetleg nem az ntldr-t?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20018) DodyG válasza Satyricon (#20014) üzenetére


DodyG
csendes tag

Bocsi, közben a fele válasz Neked jött!:)))

És kis kieg:
sajna, CD-DVD-írási lehetőségem nincs, a laptop cucca is... hát, kissé kihagyós...:DDD vagyis hol megy, hol nem, mindenesetre 1-2*-i nekifutásra fel tudok telepíteni bármilyen oprendszert, de valamiért előszörre sosem megy, ált itt-ott megfagy, nem hajlandó ez sem menni rendesen, de legalább tudom, h nem kell idegeskedni, amíg nem lesz kis extrára pénzem, mondjuk egy lottő telitalálat:DDD, addig 2-3-4* újrakezdem, sé végül majd csak felmegy...

Szal a helyzet az, h az említett cuccos jelenleg nincs meg nekem, kb hajnalfele jár az idő, tehát nem valószínű, h a szomszédot felébresztem:DDD, ill nincs tutira működő tápom sem, tehát marad az elméleti próbálgatás, ill a jelenlegi tesztmódszerem, h apró darabokra szedem, és minden lehető hibaokot kihagyva megpróbálom működésre bírni, h holnap ha minden kötél szakad, akk meg tudjam venni, ami kell/ene/....

De azért nem akarnék mindenáron 10ezreket költeni egy akármilyen márkás tápra...:)))

ÉN vagyok... :)

(#20019) DodyG válasza föccer (#20017) üzenetére


DodyG
csendes tag

Föccer:

bocs, azért írtam kiemelve, mert NEM láttam fájlnevet, csask könyvtárnevet, szal ezért is akadtam ki...:)))
de most nem lehet a DVD-s bootolásnál a hiba a HDD-ben, mert azt lehúztam teljesen. többször telepítettem a dolgokat, szal nem zavarna, ha csak a fájl hiányozna, attól simán újra tudnám nyomni a rendszert, csak nem indul el a live-CD vagy DVD sem, tehát nem vagyok benne biztos, h a telepítés lezajlana, és ha meg nem menne, akk am sem biztos, h a vinyó a hibás...:)))

ill bocsi, most jutott eszembe, h asszem, a vinyót nemrég tettem be, egy ismerős adta, tán' kb 10 gigás... és ha ez van most benne, akk ezen absz semmi adatom nincs...

na, jó, sztem most elmegyek fürdeni, egyrészt kicsit gondolkodom addig, másrészt pedig nem akarom tovább halogatni, mert a végén Anyu felébredm és agyonver!:DDDD szegény már vagy 2 órája lefeküdt...:))))

de mindenképp visszajövök, mert holnap, ill már ma van az utolsó majdnem teljes munkanap, tehát ami rossz, még ma meg kell vennem, ha nem túl drága...:DDD

szal kb fél óra múlva itt vagyok!:)))
kb mint annó Láng Vince: "Egy óra múlva itt vagyok!" :)))

ÉN vagyok... :)

(#20020) moha21 válasza DodyG (#20016) üzenetére


moha21
addikt

Az a táp új korában is életveszély.

(#20008) brd: Kis eltéréssel lehet nagyobb kapacitásút berakni általában, de ez nem mindenhol igaz! Frekvenciafüggő is a kondenzátor típusa ( Low-Esr kell a nagyobb frekvenciákhoz ).

Viszont egy 16V-os elektrolit kondenzátor helyébe nyugodtan rakhatunk egy ugyanolyan kapacitású, de nagyobb feszültséget is elviselő kondenzátort.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#20021) föccer válasza DodyG (#20018) üzenetére


föccer
nagyúr

Pedig ha hiszed, ha nem a táp amin nem szabad spórolni. Nem egyszer hoztak már nekem teljesen halott gépet, amit egyértelműen a fos táp vert agyon. Volt olyan esetem is, amikor minden, azaz minden meghalt a gépben (lap, proci, memóriák, hdd, vga). Az egyedüli túlélő a vargáné és társa táp volt :) . No, az ilyenek elkerülésére kell egy megbízható, a kellő védelmekkel ellátot tápot beszerezni. Még nem késő írni a jézuskának :D

Osztán ahogy jut rá idő/pénz szépen lehet kicserélni az alkatrészeket. Bár a leírás alapján nem nagyon érdemes fejleszteni a gépet. Ezen már nem nagyon lehet fejleszteni. 1-1 csere... :(

No, de amíg szóra lehet bírni, addig tessék. Elmélet próbálgatás... Kb annyi mint elméletben szexelni...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20022) kyle23


kyle23
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy tudtok-e olyan helyet ahol beszerezhető az alábbi laptop hűtő?

-Xigmatek NPC-D211 Shield

Karácsonyra akartam venni, de nem találtam és még az iPontól is azt írták, hogy nálluk nincsen. Tudtok esetleg olyan embert aki foglalkozik ilyen laptop hűtőkkel és esetleg betudná nekem szerezni??!! Az se baj ha csak Január elején kapnám meg.

Választ előrre is köszönöm.

Üdv. Attila

[ Szerkesztve ]

(#20023) DodyG


DodyG
csendes tag

:)))
Az elméletes szex jó hasonlat volt!:)))) De nekem bejön!:DDD

A táppal kapcs: nekem is voltak csoda tapasztalataim, ifjabb koromban a villanyászás mellett PC-szervizes is voltam, szal igazából tudok én is pár dolgot, de ott nem számított a pénz, ált "komoly" emberek gépeit kellett javítani, és bent a cégnél, tehát nem kint háznál... Ott lehetett próbálni, volt tesztkártya, meg ami csak szem-szájnak ingere, de így, itthon, erősen megkopott tudással azért... hát, jobb, ha segítséget kér az ember!:DDD

A kondenzátoros dologhoz annyit, h a kondikból azonos értékűt kell betenni, de arra figyelni kell, h a TÁPfeszültsége soha ne legyen kevesebb, mint az eredetié!

most majdnem írtam, h hogy lehet kipróbálni, mit csinál a nagyobb feszültség egy kisebbre méretezett kondival, de ink nem, mert baleset, sőt, tán életveszélyes is!

tehát ha a uF értéke azonos, az jó, ha a külső mérete azonos, az szintén jó, ellenben ha 12V /Volt/ van ráírva, akk ne tedd olyan helyre, ahol 125V vagy 230V, esetleg nagyobb feszültségű volt!

na, sietek vissza!:)))

ÉN vagyok... :)

(#20024) föccer válasza kyle23 (#20022) üzenetére


föccer
nagyúr

google 2. találat :U

üdv, föccer

Igaz nem itthoni cím, de posta házhoz hozza.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20025) DodyG


DodyG
csendes tag

sziasztok, megint itt vagyok!

nem akarom elkiabálni, de TALÁN meg is van a hiba.
kicsit kiszedtem a szekrényből a gépet,
kikapkodtam az USB-cuccokat,
procitól messzebbi RAM kivéve
firewire kártya kivéve
végigmegy a töltés-jelző csík, majd a kékhalál:
page fault in nonpaged area...blablabla

másodjára kicseréltem a kivett és a bentmaradó RAM-ot, más nem változott, a Chip DVD sikeresen betüöltött, uh reménykedem, h hátha megúszom majd vagy RAM-vásárlással, vagy, ha úgy leszek, akk elég bele az a 256MB is, ami most van benne, nem extrázunk 512-vel!:D

harmadjára vinyó visszatolva, minden más változatlan, és:
a Win simán elindult, jelenleg majdnem teljesen be van töltve...:)

következtetés:
hamarosan RAM-ot kell vegyek, h legalább tartalékom legyen, ha ez az egy csík elromlik, mert úgy tűnik, az egyik RAM-modulom lett qka.

psze, ettől még nem biztos, h a táp teljesen jó, de mivel igazából nagy extrára nem használom a gépet, csak net, irodai progik, néha filmnézés, TV-felvétel, zenehallgatás, szal nem kell erőlködnie, így nem hal meg olyan hamar.

mindenkinek köszi szépen a segítséget és a tippeket, remélem, mivel én hamar el fogom megint felejteni, aki ezeket a levelkéket olvasta, nem felejti majd el, h ha láthatóan minden műxik, a PC mégis klf hibákat produkál, leghamarabb, és talán legolcsóbb egy RAM-teszt, vagy ideiglenes csere vkivel, akinek van ilyen, estleg ha 2 bankban van RAM, akk egyesével cserélgetve próbálgatni.
be kall valljam, örülök, h ilyen könnyen megúsztam ezt a kis malőrt, és reméle, jan 10.-ig már nem lesz semmi, ami rám hozhatja a szívbajt!:)

mindenkinek további jó éjszakát, sok sikert és szerencsét, jó egészséget, kellemes karácsonyt és boldog új évet is:

Dody
:)

ÉN vagyok... :)

(#20026) rii válasza rii (#19992) üzenetére


rii
nagyúr

nem tudja valaki, hol találhatnék most egy ilyet?

ami nem webshop? :U

behalt a hdd-m

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20027) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! Most olyat csinál a gép, hogy mikor bekapcsolom, max fordulaton forog a VGA hűtés és se kép se hang addig amíg nem nyomom meg még egyszer a bekapcsoló gombot vagy a resetet. Most cseréltem a gépben processzort egy kisebbre ideiglenesen, az okozhatja a zavart?

═════════════════════════════════════════

(#20028) rii válasza rii (#20026) üzenetére


rii
nagyúr

kapja be a káróm az összes webshop

végre egy bolt

zsírostészta

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20029) fastleslie


fastleslie
senior tag

Retro kérdés:
Melyik maradjon egy régi gépben? (Sempron 1900+ mellé...)
Elsa Gladiac GF3 Ti 200 vs. Gf FX5200?
A több generációs különbség ellenére eléggé kiegyenlített a teljesítményük! Az alacsonyabb magórajelet a több textúrázó egységgel ellensúlyozza a GF3, míg az FX mellett a DX9 és 2.0 OpenGL szól... Az egyik valamikor maga volt a csúcs, a másik soha nem tört ilyen magas babérokra...! :U

(#20030) moha21 válasza fastleslie (#20029) üzenetére


moha21
addikt

Én a Gef3-at hagynám benne talán pcit gyorsabb. DX9-et azzal a kártyával egy sem lehet kihasználni...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#20031) fastleslie válasza RootRulez (#20027) üzenetére


fastleslie
senior tag

Igen! Kisebbre egyébbként sem túl jó váltani... ;]
Az alaplapi BIOS-ok egy részének meg sem kottyan, simán felismerik és beállítanak mindent. Az esetek kis részében tönkremennek, más részükben instabilitás jelentkezik.
Érdemes lenne egy BIOS reset, vagy Del-el (vagyF2?) belépni a BIOS-ba és megnézni, rendesen beállított-e mindent, ha nem manoálisan korrigálni... :K

(#20032) fastleslie válasza moha21 (#20030) üzenetére


fastleslie
senior tag

Egyetértek! Én is így tettem! :K
Köszi! :R

(#20033) RootRulez válasza fastleslie (#20031) üzenetére


RootRulez
félisten

BIOS reset megvolt (rá is voltam kényszerülve)

...

Sőt BIOS frissítés is. :K Mert nem szerette a procit. Működött a gép vele a windows is, de azt írta ki rá a Win is meg a BIOS is, hogy unknow processor...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#20034) Satyricon válasza DodyG (#20019) üzenetére


Satyricon
addikt

aha, értem. Hát sajna én ennyit tudtam segíteni Neked is Kellemes ünnepeket amúgy :K

Szerk.: Én minden kedves fórumtagnak is! :K :B

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#20035) fastleslie válasza RootRulez (#20033) üzenetére


fastleslie
senior tag

Elméletileg a BIOS reset és a BIOS frissítés minden problémát meg kellett volna oldjon! Azért még nem ártana belenézni, minden beállítása helyes-e? Lehet kompatibilitási probléma is... Bár nekem is működik olyan proci alaplapban, amelyiket még a legújabb BIOS sem ismer, hibátlanul! (2400+ Abit KG7 alaplapba. 2200+-ig van hivatalos támogatás...)
Esetleg konkrétabban? milyen alaplapban pontosan milyen processzor? :U

(#20036) RootRulez válasza fastleslie (#20035) üzenetére


RootRulez
félisten

A konfig az adatlapomon, a 710-es helyett most egy Sempron 140 van venne kétmagosítva...

═════════════════════════════════════════

(#20037) hardy586


hardy586
csendes tag

Nah van egy win7-es gépem egy mobil internetem amit szeretnék megosztani wifin keresztül. a net működik a router működik a hálókábel jó a hálókártya is jó a mobilom látja a routert a jel is jó de nincs net. public unidentified networknek ismeri fel. valakinek valami ötlet?

Köszi!!!!

(#20038) csibe1


csibe1
addikt

Üdv!
Ma vettem agy Samsung 1TB-os HD103SJ merevlemezt.
Felkábeleztem,táp neki,induláskor látszik,BIOS látja,mondom minden okés.
Win7 x64 Ultimate van a gépen,Asus P7H55M alaplap,4GB RAM,i5-760,
Samsung F3 500GB HD502HJ.
Gondoltam nem a winnel formázok hanem ezzel a progival:
Paragon Partition Manager, version 8.5, build 1473 (07.03.07 ) Professional
Meg is csinálta,beállitottam mi legyen Primary,mi extended,mi aktiv,meg is csinált mindent szépen.A sajátgép és a TotalCommander viszont nem látja az új particiókat/4db/.
A Win7 merevlemezkezelője látja,szerinte online,és okés.
A HD Inspector progi is látja,mert kiirja a hőmérsékletét.
Tudna valaki segiteni,hogy mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20039) gyurunk26


gyurunk26
csendes tag

Üdv!
Következő a problema, szerelek egy gépsas-t haveré nem az enyém.. probléma nincs hang, fagyások,vírusok... mondom reinstall c partició--->- fontos adatok át d-re , c formáz, windows install sp3... sajna 120 giga fontos cuccok vannak formázás patició kezelés nem lehetséges.. Új windows fennt.. csökkentett mód... vírusírtó (nod 32) fent találgat elég szépen.. újraindítás, driverek minden frissbe fel.. DE HANG TOVÁBBRA SINCS!!... integrált letilt.. creative hangkártya be.. felismeri feltelepíti.. HANG MOST SINCS!!! hangeszközöknél minden rendbe semmi sincs lenémítva... service/windows audio fut... eszközkezelő (nincs kérdőjel hangkártya elismerve) futnak.. hangfal természetes megy.. Vki segítsen pls.. formázás és mindenféle particiókezelés nélkül megkéne oldani.. vmi win helyreállító kéne? másik vírusírtó?
gép: asus a8n-e, 2.89 semprom, 512 ram, x550, seagate 160

(#20040) Lenry válasza csibe1 (#20038) üzenetére


Lenry
félisten

adtál nekik betűjelet?
egyébként miért nem volt jó a Windows gyári partícionálója? pont ugyanezt meg tudtad volna csinálni és még a betűjeleket is beállítja alapból

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20041) gyurunk26 válasza gyurunk26 (#20039) üzenetére


gyurunk26
csendes tag

remek.. gondoltam .. beteszem az Én gépembe a winyót.. ( mert ÉN hülye azt hittem.. hogy win7 full update-elt, tűzfal, panda friss. és így nem lehet gond) hát tévedtem.. mostmár Nálam sincs hang :@ vége érzékeli a hangfalat..mindent lát .de hang sehol.. pedig a hangerőszabályzónál is mutatja hogy szól.. király mostmár Nálam sincs hang:@

(#20042) csibe1 válasza csibe1 (#20038) üzenetére


csibe1
addikt

Közben sikerült megoldani a problémát.
Az volt a gond,hogy a particiók nem kaptak betüjelet.
A win7 lemezkezelőjében adtam mindegyik particiónak betüjelet,és most már mindenhol megjelentek a meghajtók.

(#20040) Lenry

Jó kérdés :)

Mindig tanul az ember valamit! ;)
Azért nem a Win7 lemezkezelőjével csináltam,mert az csak egy aktiv particiót akart csinálni a merevlemezen.
Legközelebb akkor a Win7-el kezdem,ha nem kell semmi extra,a többit meg másik progival rendezem.

Kellemes Ünnepeket mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20043) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Van itthon 2x3m keresztkötésű kábel és egy toldó közöttük. A gond az, hogy a kábelek külön-külön jól működnek de ha a toldót is használom egyszerűen nincs internet. Valamit be kellene állítani hogy működjön?

krypton

(#20044) gyurunk26 válasza gyurunk26 (#20041) üzenetére


gyurunk26
csendes tag

vki?? :(((

(#20045) Gyufaaa válasza krypton (#20043) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Amikor a toldót beleteszed, megnézted melyik két oldal csatlakozik egymáson a kábeleknél?

(#20046) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Békés Karácsonyt, egészséget és eredményekben gazdag újévet mindenkinek!

(#20047) fastleslie válasza csibe1 (#20038) üzenetére


fastleslie
senior tag

Biztos, hogy formáztad is? nem csak particionáltad? Mert utóbbi esetben nem is fogja látni.
Közben látom, meglett a megoldás! :R

[ Szerkesztve ]

(#20048) PhoenixK válasza gyurunk26 (#20044) üzenetére


PhoenixK
őstag

Kösd le az új vinyót a gépről, és nézd meg, vane hang. Ha nincs, akkor egy live CD-ről boot-olj be (pl Hiren's-ről mini XP) és nézd meg, hogy működik-e. Ha így igen, akkor csak valami szemetet nyeltetek be (Elsőre erre gyanakszom.)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#20049) gyurunk26 válasza PhoenixK (#20048) üzenetére


gyurunk26
csendes tag

köszi Phoenixk, bár a rendszer visszaállítással sikerült az enyémet megoldani :) hú.. így mostmár biztos, hogy valami féregről van szó, érdekességként volt még egy rendszerem.. a 160 as winyómon ami eddig ment.. most már érdekes módon boot-ot se talál rajta... :( vmi tipp mivel szedjem le a másik gépről? usb-s féreg írtót ajánljatok pls :) vagy vmi rendszer helyreállítót

(#20050) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Egyik ismerősnek a gépével a következő gond lenne.

Villám becsapott a házba és odalett kicsit az áramhálózatuk, és az lenne a pc-vel a gond hogyha kiakarják kapcsolni akkor magától a gép visszakapcsol. Valószinűsítem hogy a tápnak nemtett jó a villám okozta kis plussz fesz, szerintetek mi lehet a gond?

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.