Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50001) No-kia válasza CoolMan (#49999) üzenetére


No-kia
őstag

ezt mondjuk könnyebben megtudjuk oldani, mint eg ytápcserét :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#50002) stark4 válasza Satyricon (#50000) üzenetére


stark4
tag

Helló

Hasonló alaplapom van és biztos be lehet állítani mert én pl tudom tölteni a telómat ha ki van kapcsolva. Viszont azt nem tudom hogy pontosan hogyan kell.

(#50003) @matthew@ válasza Satyricon (#50000) üzenetére


@matthew@
őstag

Elméletileg az USB-ben van folyamatosan szufla, legalábbis nekem ugyan olyan lapom van mint neked (2.1 rev) és amikor ki van kapcsolva gépe akkor is megy az USB-s venti pl vagy lámpa, stb. úgyhogy elméletileg menni kéne alapból

Matthew 24:42

(#50004) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#49983) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor pontatlanul fogalmaztam: ha 16A-nál több kell, akkor ragaszkodnak a FI-relé meglétéhez. 32A-ig díjmentesen (még kiszállási költség sem volt) bővítik a rendszert (ez csak a villanyóra előtti kismegszakító cseréjét jelenti), ha az óra és a vezetékezés szerintük rendben van (megfelelő keresztmetszetek a villanyóra előtt és után).

Legalábbis nálunk, Kalocsán, tavaly nyáron ez volt a helyzet. Telefonon beszóltam, időpontot egyeztettünk, majd másnap jöttek. Addigra építettem be egy FI-relét az óra után, meg egy "C"-osztályú túlfeszültségvédőt (villámvédőt) a hozzá tartozó kismegszakítóval.
Időpontban jött a 2 muksó, villanyóra le, kismegszakító csere, villanyóra vissza, majd plombálgatás ezerrel. Fél óra alatt végeztek. (100 éves öreg parasztház, 16mm2-es alumínium légvezetékkel kívül, 1,5 és 2,5 mm2-es réz, 12 éve átvezetékelt rendszer a lakásban.) Én kértem a max. 32A-t, ki tudja, esetleg valamikor lesz klíma is a lakásban. A 16 A gyakran kevés volt, ha ment az automata mosógép, nálam meg a PC, akkor egy egyidejű porszívózás képes volt leverni a bejövő automatát. A légvezeték meg elég vastagnak tűnt, ezért mertem a szolgáltatóhoz fordulni.

A túlfeszvédő után van 3 körre osztva a belső hálózat, 3 db 16A-es kismegszakítóval.

szerk: (#49987) Tubica: Be kell menni, vagy fel kell hívni az ügyfélszolgálatot, és náluk érdeklődni. Gondolom, hogy szolgáltatója válogatja, hogy mi az ügyintézés rendje.
Ha jó a rendszer, akkor túlterhelés esetén a kismegszakító fog lekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#50005) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nem nagyon pörög a saját topikja,ezért beírom ide is mert elég sürgős lenne.

Van két gép,ASUS RT-G32 routerre kötve. Gondoltam beállítom az otthoni csoportot,hogy lássam a másik gépen a fájlokat de nem megy. Létrehozom az otthoni csoportot,másik gépen pedig mikor csatlakozni akarnék nem látja,hanem ő is akar csinálni egyet. Ilyenkor mi a teendő? Semmiféle tűzfal nincs bekapcsolva,nem is használok. Mindkét gépen Win7 Home Premium fut!

(#50006) kerlac


kerlac
őstag

erre senkinek semmi ötlete?

[link]

(#50007) pocokxx válasza HollyBoni (#50005) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ahogy tuti működik (persze ez a legkevésbé biztonságos, csak akkor használd, ha más nem fér hozzá)

0) hálózat tulajdonságai /speciális megosztási beállításoknál kikapcsolni a jelszavas védelmet.
1) A megosztandó mappán jobb klikk / megosztás ezzel / adott személyek
2) legördülőből kiválasztod a "mindenki"-t , engedélyezés szintjének meg írás/olvasás (már, ha mindkettőt akarod)
3) Megosztás, vársz és kész.
4) Ezek után a hálózatnál látszani fog.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#50008) Lompos48 válasza Satyricon (#49981) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Tudnátok ajánlani valami profi aranyozott optikai kábelt, ami márkás, és nagyon jó minőségű?

Márka, minőség OK, de minek az aranyozás? Attól nem lesz se jobb, se gyorsabb semmi. Olyan, mint az aranybili... :))

(#50009) HollyBoni válasza pocokxx (#50007) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sajátgép->Hálózatnál kéne látszania? Mert nem látszik. :(

(#50010) x_o_n válasza kerlac (#49988) üzenetére


x_o_n
veterán

egy rendes hangártyával mindenképpen jobban jársz,mérföldekkel jobb mint a realtek.

(#50011) Lompos48 válasza dewil666 (#49994) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Coaxial to Ethernet Adapternek hívják. Ha a routered ethernet csatlakozós, akkor inkább szerezz egy ethernet PC-Card-ot, olcsóbban kijössz. Az ethernet csatlakozónak 4 (vagy 2x4) szála aktív, a koaxiálisnak pedig egy plusz a föld. Egymásba alakítgani ide vagy oda, ahhoz elektronika is kell. Két különböző technológia meg korszak is.

[ Szerkesztve ]

(#50012) x_o_n válasza Lompos48 (#50008) üzenetére


x_o_n
veterán

optikainál aranyozott?ez elég érdekes...föleg hogy optikai

(#50013) Satyricon válasza Lompos48 (#50008) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Gondoltam hogy emiatt valaki belém fog kötni :DDD Na jó, lemondok az aranyozásról... Akkor "csak" egy optikai kábel kellene, ami minőségi! Tudsz/tudtok ilyet márkákat mondani?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#50014) dewil666 válasza Lompos48 (#50011) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
A laptopon nincs csak telefon csatlakozás és 1 usb. Nem koaxiális kellene hanem sima hagyományos hálózati dugó vége legyen. Ethernet PC-Card van benne, routher is van csak vezeték hiányzik, hogy összekössem őket. Ezért lennék kíváncsi a vezeték hivatalos nevére, mert venni akarok 1-et.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#50015) Lompos48 válasza Satyricon (#50013) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem kötekedés :N . De mivel nem vagy épp' egy kezdő, akkor elképzelhető, hogy valaki "tanul" az általad írottakból, főleg ha látja/tudja, hogy mekkora az aranyozott konnektika ázsiója ( :Y ) audiofil körökben. Ha mindkét hsz.-t olvassa, talán a helyes úton marad és nem szaladgál arany(ozott) fotonok után. Remélem nincs harag.

(#50016) Lompos48 válasza dewil666 (#50014) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Milyen típusú a router?

(#50017) dewil666 válasza Lompos48 (#50016) üzenetére


dewil666
őstag

TP-link nem WiFis.
ilyen vezeték kellene ezt hogy hívják? (ami a link közepe körül van)

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#50018) Lompos48 válasza dewil666 (#50017) üzenetére


Lompos48
nagyúr

És még mi a TP-link után?

(#50019) dewil666 válasza Lompos48 (#50018) üzenetére


dewil666
őstag

Nem értem miért fontos ez?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#50020) Lompos48 válasza dewil666 (#50019) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hogy lássam milyen csatlakozók vannak rajta (te ebben nem segítettél eddig). Ha koaxiális, akkor igazad lehet/van. Ha Ethernet, akkor már 20 dollárért veszel egy Ethernet Adapter PC-Cardot, míg a meglevő kártyádhoz szükséges adapter 3-4-szer annyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#50021) dewil666 válasza Lompos48 (#50020) üzenetére


dewil666
őstag

Csak 4 db hálózati + amin bemegy a net.
Amit linkeltem az megnézted?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#50022) Lompos48 válasza dewil666 (#50021) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez így nagyon ok. De 4+1 koaxiális (BNC, vagy egyéb) vagy 4+1 Ethernet (8 szállal). Mindkettő hálózati.
Megnéztem, de ott van - ugye - 7 féle. Legalább ne a link közepét ajánlgasd, hanem írd be a típusát.

[ Szerkesztve ]

(#50023) dewil666 válasza Lompos48 (#50022) üzenetére


dewil666
őstag

TL-R402M

Ennek lettem volna kíváncsi a nevére [link]

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#50024) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Böngészés közben sac/kb mennyit fogyaszthat egy PC, monitorral együtt?

E5200 proci, HD3850 VGA, 2 GB 800 Mhz RAM + 20 colos LCD monitor.

[ Szerkesztve ]

(#50025) Lompos48 válasza dewil666 (#50023) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az egy Ethernet konnektoros router. Közben, nehezen felfogtam, hogy mit akarsz. Ez lehet:

Nem hiszem, hogy külön találj. Azt a kártyával együtt adták valamikor külön egyet-egyet koax és RJ45-ös (Ethernet) konnektikával.
Ezért maradok az első javaslatomnál: próbálj egy ilyet beszerezni, mint mondtam és láthatod húsz dollárért vesztegetik és csak egy mezei UTP kábel kell még hozzá.

(#50026) x_o_n válasza Satyricon (#50013) üzenetére


x_o_n
veterán

igazából a lényeg ne a kinai piacon vedd és ne a tekkoban:)pár száz forintért is vannak de azok háát.. létezik aranyozott de annak semmi értelme.
inakustik. pld ha már márkás kell
én 10 éve azt használom amit a pioneer csomagolt az md mellé.

(#50027) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Komolyan nem értem,két gép tuti látja egymást mert meg tudom pingelni a másikat. Vajon mi lehet a baj? Router?

(#50028) dewil666 válasza Lompos48 (#50025) üzenetére


dewil666
őstag

Akkor ennek a helyére jó lenne Ez:[link]?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#50029) C0d3r válasza Vodar (#50024) üzenetére


C0d3r
addikt

Géped szerintem 50-60 W-al beéri + a monitor 20-25 W.

(#50030) Vodar válasza C0d3r (#50029) üzenetére


Vodar
senior tag

Akkor az olyan 5 Ft lehet óránként? Jól számolom?

(#50031) C0d3r válasza Vodar (#50030) üzenetére


C0d3r
addikt

Igen, kb. annyi. :K

(#50032) dewil666 válasza Vodar (#50030) üzenetére


dewil666
őstag

Szerintem összesen számolhatsz olyan 100-120W-os fogyasztással.
Csak abból indulok ki hogy az én monitorom LCD (Videoseven) 17" 40W fogyaszt. A procim 90W-ot a VGA alapon 18W. És Költségjelzőt használva a gépem 116W-ot fogyaszt(terhelés nélkül) + monitor.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#50033) Lompos48 válasza dewil666 (#50028) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem, mert ez WLAN (wireless), amit a routered nem tud. Keress Ethernet-est. Kinézetre olyan kellene legyen, mint amit előbb is linkeltem. Próbálok én is keresni.

Így kellene kinéznie:

[ Szerkesztve ]

(#50034) dewil666 válasza Lompos48 (#50033) üzenetére


dewil666
őstag

Ez jó lenne?
Amúgy vettem egy ilyet de a driver telepítése közben megáll és visszavonja azt. Így nem működik.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#50035) Lompos48 válasza dewil666 (#50034) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igen, bár nem látszik rajta a csatlakozó. A neve stimmel.

Szerk.:

Az USB-s is meg kellene feleljen. Egyetlen hátránya, hogy lefoglalja az egyetlen portodat. Hogy miért nem tudod telepíteni, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#50036) 7


7
addikt

Megteltünk. Folytatás itt: [link] :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.