Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31451) DJ WOKKY válasza AthlonXP (#31447) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ez tényleg érdekes nagash elmondása alapján... Eddig is tudtam, hogy jók az SSD-k, de hogy ennyire... :U

(#31452) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Sziasztok!

Van egy Acer EasyStore fájlszerverem, ami még nem az Atom-os, Windows Home Server-es fajta, hanem egy régebbi, vélhetően Linux alapú kis célhardver.
Alapból Ext2-re formáz. Ismer Raid 5, 0, 1, JBOD funkciókat is, 4 lemezes.

Szerintetek milyen fájlrendszereket képes még kezelni? 2007-es, tehát 2006 körüli kernel lehet benne. Fat32, Ext3 esélyesek?

Továbbá mekkora lehet a legnagyobb fájlméret, amit kezelhet? Próbáljam ki, mi? :)

Köszi előre is a válaszokat!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#31453) nagash válasza AthlonXP (#31447) üzenetére


nagash
senior tag

Nekem ~25 perc volt egy régi 8Mb cach-es vinyóval és egy Athlon x2-vel.

Most egy Phenom x4 955 BE-m van 4Gb rammal és egy SandForce-os A-Data SSD-vel (64Gb).

Knoblauch macht einsam.

(#31454) nagash válasza Kapanyél (#31452) üzenetére


nagash
senior tag

Úgy tudom, hogy Ext3/3 és FAT32 4Gigáig tud menni.

Knoblauch macht einsam.

(#31455) Qru válasza nagash (#31454) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a FAT16 amire gondolsz, a FAT32 (ami a win95-ben debütált amúgy) cluster mérettől függően 2-16TB-ig támogatja a háttértátakat méret ügyileg.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31456) Kapanyél válasza nagash (#31454) üzenetére


Kapanyél
őstag

Wikipedian találtam csak leírást, amiben megemlítik: ott 1k-s blokkmérettel 16GB a legnagyobb fájlméret és 4TB lehet a kötet max. kiterjedése. 2k-snál már sokkal több, és így tovább. Csak annyit jegyeztek meg, hogy a rendszer programok nem biztos, hogy 2GB-osnál nagyobb fájlokat képesek kezelni... :W

Qru:
Szerintem fájlméretre gondolt. Fat16-nál ez amúgy 2GB volt.

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#31457) sklopp válasza Sk8erPeter (#31450) üzenetére


sklopp
őstag

Jól megnézted rendelés előtt azt a kábelt? Csak mert a honlapon oda van írva, 640x480 felbontásig. Na most nem tudom, hogy milyen bekötés az, ami csak ennyit bír.

(#31458) DJ WOKKY válasza sklopp (#31457) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ez elég érdekes... :F

(#31459) sklopp válasza DJ WOKKY (#31458) üzenetére


sklopp
őstag

Több mint érdekes, így egyáltalán mire jó?

(#31460) nagash válasza Kapanyél (#31456) üzenetére


nagash
senior tag

Bevallom, hogy lestem, mert mellettem lakik egy táblázat és ott 4kilobájtos blokkmérettel van megadva és emlékeztem arra, hogy 4,5gigás ISO-t már nem tudtam FAT32-es pendrive-ra rámásolni.

Knoblauch macht einsam.

(#31461) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Mi most a legolcsóbb de jó (eredetibe kell) szöveg felismerő program?
Be rakmom a scannerbe és átrakja nekem mondjuk word-be....

(#31462) kjani18 válasza spyduck (#31461) üzenetére


kjani18
őstag

FreeOCR ingyenes. Ennél olcsóbb...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#31463) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

A következő konfiggal van gondom: Lenovo N500, Intel T3400 + Logitech VX Revolution.

Az a probléma, hogy ha nagyobb terhelésnek van kitéve a proci, akkor olyan, mintha akadozna a gépem teljesítménye. Ezt leginkább az egér használata közben veszem észre, mivel az USB-s egér ikonja is ilyenkor csak akadozva mozog. Ezt most úgy kell elképzelni, hogy pl. Chrome-ban ha megnyitok egy új fület, akkor amíg be nem tölt rendesen, addig az 1-2 másodpercig akadozik az egér. Vagy folyamatos terhelés, mondjuk uTorrent alatt is 1 másodpercekre szarakodik csak, viszont ez ismétlődik 5-10 másodpercenként, és addig tart, amíg ki nem lövöm az uTorrentet.

Az a furcsa, hogy feladatkezelőben ha nézem, akkor a processzorterhelés egyáltalán nem durva, mondjuk ilyen 20-30% körül alakul, a fizikai memóriából pedig 50% szabad. Azt valójában nem tudom, hogy bejátszhat-e hálózati terhelés vagy a vinyó.

Nincs valami ötletetek, hogy mégis mi okozza ezt a dolgot? Régebben nem vettem ezt észre, csak az utóbbi időben.

[ Szerkesztve ]

(#31464) whited


whited
addikt

sziasztok
mi van ha kinti barátom veszi meg az ő nevére ott kint és úgy hozza haza, mármint autóval mivel ő ott él angliába és a saját nevére tudná megvenni a gépet, és csak a gépet hozná haza mint munkaeszköz (egy macbook-ra gondolok) :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#31465) DJ WOKKY válasza sklopp (#31459) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

A mai világban már semmire, ezelőtt 15-10 évvel jó lett volna még kb.
Csalásnak van csak az is...

(#31466) stm_ válasza Mauzes (#31463) üzenetére


stm_
tag

Nekem ilyen egér "lag-ot" egy hibás dvd-rom okozott. Az eseménynaplóban nézd meg milyen hibák találhatóak az egér akadozás időpontjában.

(#31467) Geller72 válasza whited (#31464) üzenetére


Geller72
veterán

Hol itt a kérdés? Vagy csak én nem látok előzményt?? :F

(#31468) Geller72 válasza kjani18 (#31462) üzenetére


Geller72
veterán

..gondolom, magyarul kellene neki...ez meg ugye... :(

(#31469) Geller72 válasza Kapanyél (#31452) üzenetére


Geller72
veterán

Gyanítom, hogy azt a kicsi linuxot lehet frissíteni.

(#31470) #65675776 válasza Geller72 (#31469) üzenetére


#65675776
törölt tag

(Szerkesztés) gomb?

(#31471) AthlonXP válasza nagash (#31453) üzenetére


AthlonXP
őstag

Oké, értem. Nekem a vinyóimba 16Mb cache van, ez nem tudom mekkora előnyt jelent a 8-ashoz képest. A "professzor" :) sebességét sem nem tudom mekkora előnyt jelenthet, sztm ott inkább tényleg a háttértár sebessége lehet a lényeg ( amire telepítünk, meg amiről ), hisz telepítéskor nagyrészt csak másolás/adatmozgatás történik, így gondolom egy Core i7 sem sokkal lenne gyorsabb egy "sima" Celeronnal szemben oprendszer telepítéskor ( most minden más eset lényegtelen, csak a telepítést figyelembe véve ). Persze, lehet tévedek, kipróbálni nem tudom/tudtam ezt.. :)

(#31472) andree04


andree04
aktív tag

Sziasztok.
IPON-ról rendelnék egy teljes konfigurációt,130.000K jött ki,és részletre szeretném vásárolni.
Vélemény,IPON-ról,Online hitelről?
Érdemes számitógépet részletre vásárolni?

Köszönöm.

(#31473) Sk8erPeter válasza sklopp (#31457) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát egyelőre fogalmam sincs, miért írják ezt.
De amit itt írtam, az az idézet az elfüstölésről kicsit túlzás, nem? :)

Ja igen, és kábé pont ugyanígy néz ki az a kábel is, amit megvettem: [link], [link]
Igazából ezt találtam igazán lényegesnek:
"The circuit basically XORs together your horizontal and vertical synchronization signals to create a composite sync output, and adjusts output for input polarity. By setting the resolution and timings on your VGA card correctly, it is possible to generate a signal that the TV will accept. This circuit works for both PAL and NTSC signals, just adjust the timings in software accordingly. To see which timings to use, this site has a list. If it doesn’t work, experiment a bit. The resolution should normally be 720×576 for a PAL tv. The refresh rate should be 50 Hz interlaced. Use Powerstrip to set the timings after you’ve set the resolution to 720×576."

Tehát itt igazából a normál PAL-os 720×576-os felbontást írják, számomra is ez lenne a logikus, a 640×480-as felbontás nem igazán értem, honnan jött az ipon.hu-nál.

Még nem volt merszem kipróbálni, gondoltam előbb azért utánaolvasok a dolgoknak...
Mindenesetre feltételezem, hogy amennyiben a TV által nem elfogadható jelet küldök a Scartra, akkor max. nem működik, és kész, nem?

Itt egyébként van egy VGA ill. Scart lábkiosztásról áttekinthető kép: [link].

Ja, és előre is köszönöm, ha tudnál válaszolni! :R
Persze mástól is nagyon szívesen fogadok bármi ötletet ezzel kapcsolatban! :K

===

pl. daa-raa, nem találkoztál még véletlenül ilyen átalakítóval? :B

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#31474) PhoenixK válasza andree04 (#31472) üzenetére


PhoenixK
őstag

Tapasztalatok az Ipon computerrel

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#31475) lalimano


lalimano
tag

És Sk8erPeter
Régi kisképernyős TV-nél még bőven eélg a 640x480as felbontás. De arra vigyázni kell, hogy nem biztos, hogy a videókártyád támogatja (ezt csak hallottam valahol) + ha támogatja, akkor is lehet, hogy külön program kell (ebben sem vagyok biztos) Valamint, ha 60Hz fölé veszed a gépet, akkor ki is sütheti a TV-t.
Én egy számtechboltostól hallottam, hogy elé gyenge képet adnak az ilyen kábelek, tapasztalatom sajnos nincs vele

De végülis 1500Ft alatt még ki lehet próbálni, ha meg nem jó legfeljebb eladod nekem :)
Ha esetleg meg leszel vele elégedve írhatnál egy pár sort róla, at nagyon megköszönném (jöhet privátba is pár sor)

Üdv.

mod.: (#31473) Sk8erPeter: Ja, hogy írtad is :) Én 60Hz-re emlékeztem, esetleg, ha van valami olcsó kidobásra szánt, de még működő CR TV-d, akkor azal érdemes kísérletezni, de szerintem ez az elfüstölés nem egyik pillanatról a másikra következik be

Lényeg a lényeg szerintem vedd meg, próbáld, ki, ha meg nem tetszik, megveszem

[ Szerkesztve ]

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#31476) Sk8erPeter válasza lalimano (#31475) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Mindenképp kipróbálom, mert már megvan a kábel, csak még a sok vészhír miatt nem akartam hülyeséget csinálni, ezért gondoltam előbb utánanézek.
A PowerStripet ajánlották több helyen is, amivel elég sokrétűen szabályozható a megjelenítés, elvileg 50 Hz-re kellene konfigurálni.

Azt tudom, hogy mit jelent a 640×480-as felbontás, meg hogy gyenge, stb., nem erre kérdeztem rá. :P
Tulajdonképpen az még nem lenne probléma, ha nem a legjobb a képe, nem komoly házimozi célokra lesz nyilván, csak azért kell, mert van egy TV-nk telken, aminek csak S-Video illetve kompozit bemenete van, plusz a szokásos Scart - na, ehhez szeretnénk csatlakoztatni egy laptopot, aminek viszont csupán HDMI- és D-Sub-kimenete van.
Láttam már D-Subról S-Video-ra átalakító kábeleket is, de ennél külön felhívták a figyelmet sok helyen, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a videokártya D-Sub csatlakozóján azok a tűk be vannak kötve, amit könnyen át lehet alakítani S-Video jellé. Na erről nem találtam infót a hivatalos honlapon. Sokszor kivezetik az S-Video kimenetet, de ez manapság már nem szokás, mivel általában max. az említett két videokimenet szokott megjelenni laptopoknál (esetleg HDMI helyett/mellett DVI [meg néha Mini DisplayPort]).

Na, eddig itt tartok.
Ez viszont tényleg érdekelne, amit írtál: "ha 60Hz fölé veszed a gépet, akkor ki is sütheti a TV-t." Hogyan, min keresztül süti ki? Valamilyen IC nem bírja a terhelést, vagy hogyan néz ez ki?
Mondjuk tény, monitornak sem tesz jót, ha valamilyen programmal kikényszerítünk valamilyen magasabb képernyőfrissítési frekvenciát, amit nem támogat.

Sk8erPeter

(#31477) lalimano válasza Sk8erPeter (#31476) üzenetére


lalimano
tag

Ja, hogy már megvan a kábel
Akkor szerintem próbáld ki, ha leveszed 50Hz-re a frissítést, akkor nem hiszem, hoyg bármi kárt tudna okozni
A túl magas frissítés (60Hz fölött) meg nem tudom, hogyan okoz kisülést, de már több helyen is hallottam, hogy előfordult, úgyhogy azzal nem kísérletezgetnék
Szerintem filmnézésre, játékra bőven elég a 640x480, 50Hz, úgyhogy próbáld kii, várom a véleményedet :)

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#31478) #65675776 válasza Sk8erPeter (#31473) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem találkoztam még vele.

(#31479) Xarina


Xarina
aktív tag

Vettem egy Wd 1TB Green merevlemezt egy Coolink aluminium külső házban, de kb 2-3 óra használat után már 47 fokos. Nem túl sok ez?

(#31480) kukinyo válasza Xarina (#31479) üzenetére


kukinyo
addikt

De az bizony sok.38-40 még jó.

(#31481) Xarina válasza kukinyo (#31480) üzenetére


Xarina
aktív tag

És mit tudok tenni vele? Cseréljem le a külső házat?

(#31482) kukinyo válasza Xarina (#31481) üzenetére


kukinyo
addikt

Próbáld meg valami szellősebb házban.

(#31483) Spin


Spin
tag

Hali!

1g-os hűtőpasztából mennyit kell a cpu ventire(aljára) kenegetnem?Kb fele?

[ Szerkesztve ]

Üdv,Spin!

(#31484) kukinyo válasza Spin (#31483) üzenetére


kukinyo
addikt

Mindegy hogy hány grammos a csomagolás.Én a proci tetejére szoktam kb egy borsónyit nyomni és azt egy plasztik kártyával szép óvatosan hogy csak a kupakon maradjon anyag ( az oldalára nehogy) elsimítom egyenletesen.Ha egy picit több lett a kártyával ügyesen le lehet húzni a felesleget. [link]

[ Szerkesztve ]

(#31485) Spin válasza kukinyo (#31484) üzenetére


Spin
tag

:R

Üdv,Spin!

(#31486) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Mi az, hogy "belső pont-pont integráció"?

(#31487) DeFranco


DeFranco
nagyúr

nemszóltam, megoldódott, bocsi

[ Szerkesztve ]

(#31488) kukinyo válasza DeFranco (#31487) üzenetére


kukinyo
addikt

[link]
Mire megkerestem annyi. :D
Azért a linket bent hagyom hátha másnak hasznára lesz.

[ Szerkesztve ]

(#31489) DeFranco válasza kukinyo (#31488) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi, mégis jó lesz, mert rájöttem hogy kelleni fog.

Szakadozik a routerrel a kapcsolat, de csak a kábelen, wifin jó. A kábel egy kókányolt darab, amit crosslinknek kértem kötni anno egy boltban, de sikterült random bekötnie, így nem volt jó sehogy sem. Megbontottuk egy ponton és átkötöttük a sorrendet a kábelen belül. Így működik, de lehet kezdi megadni magát, ezért akarom lecserélni. Közben találtam olcsón, már nem annyira drága mint régen, de lehet csak levágom a rossz részt, és tetetek az eredeti kábelre egy véget.

(#31490) kukinyo válasza DeFranco (#31489) üzenetére


kukinyo
addikt

Én tavaly nyár elején csináltattam itt pár kábelt.Pár perc alatt megcsinálták És azóta is ezeket használom.És nem utolsó sorban tök olcsó volt.

[ Szerkesztve ]

(#31491) Highground


Highground
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában ezt csinálja a gépem.
Behomályosodik az összes szöveg,az msn-nél mindíg. Ha kijelölöm a szöveget akkor láthatóvá válik,de amint elviszem a kurzort újra homály :F De itt a firefoxban is olyanok a betűk mintha "kopottak", elmosódottak lennének.
Tudja valaki,hogy ez mitől lehet?

Köszönöm a segítséget!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#31492) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy IE8-as eszköztár eltüntetésével lenne problémám: [link]

(#31493) fatal` válasza atesss (#31492) üzenetére


fatal`
titán

Programoknál nézelődj, Google Toolbart is onnan lehet eltávolítani.

(#31494) .bableWes


.bableWes
őstag

sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az internet csak egyes honlapokat hoz be. Pl.: logout, google, f1-live, youtube. de pl. a mobilaréna és a ph! és fb sem jön be. msn abszolut nincs, se freemail-citromail...
valami tipp esetleg?
crome, ff, explorer se csinál semmit. csak a crome jutott el idáig.
frissitéseket, tehát virusirto meg ezeket megcsinálja.

elöre is köszönöm!

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#31495) kukinyo válasza .bableWes (#31494) üzenetére


kukinyo
addikt

Újra telepítéssel próbálkoztál?

(#31496) fatal` válasza .bableWes (#31494) üzenetére


fatal`
titán

Ez inkább ISP gond lesz, mint szoftver, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#31497) sbazsi válasza .bableWes (#31494) üzenetére


sbazsi
veterán

esetleg ránts le egy linux live cuccot, nézd meg az mit szól a dologhoz.
pendriveról/cdről futtatható, fent lévő os-hez nem nyúl.

(#31498) AthlonXP válasza Highground (#31491) üzenetére


AthlonXP
őstag

Mióta csinálja ezt a gép, esetleg nem lett feltéve vmi program ami után ez előjött ( pl. vírusos crack, trainer, stb )? Minden ablaknál ilyen vagy csak némelyiknél? Vírus keresés volt már, esetleg online vírusirtást is próbálhatnál. Vga driver csere, rendszer visszaállítás egy korábbi időpontra ( ha van ilyen ), végső esetben reinstall. :(

(#31499) .bableWes válasza fatal` (#31496) üzenetére


.bableWes
őstag

tehát mit tudok vele kezdeni? :F

ujrarakni holnap fogom ha nem változik

bazsi: googleröl a linkeket se tölti be, szvsz letölteni se tudok, linux meg nincs cd-n pendriven

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#31500) Highground válasza AthlonXP (#31498) üzenetére


Highground
aktív tag

Most raktam fel a legújabb drivert a vga-hoz. Meg került fel egy-két progi is.Pár napja csinálja ezt(2-3). Kb. mióta fennt van az új driver. De érdekes módon nem mindenhol ilyen a szöveg csak a firefoxban meg live messengerben. Asztal rendben,internet explorer rendben,google chrome rendben,mappák megnyitva rendben,txt fájlok megnyitása rendben... itt a firefoxban tiszta kopottas "szaggatott" a betű,ÍME.
Szóval nem tudom mi lehet,de amint látod szinte nem is tudom használni a live messengert mert nem is lehet elolvasni mit írnak csak ha betűről betűre végigmegyek rajta az egérrel :W

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.