Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Üdvözlet mindenkinek!
Lehet,hogy ez a dolog csak nekem szokatlan,de internetezés közben lefagyott a gépem.
Úgy indult a dolog,hogy nem nyitott meg egy oldalt a Mozilla,csak "betöltés"volt kiírva.
Két oldal is meg volt nyitva,aztán bezártam.
Utána próbáltam elindítani a Mozillát,de csak egy forgó 0 volt a válasz(Win 7 Prof 64 bitem van),olyan,mint amikor az XP-nél a homokóra jön elő.
Próbáltam több progit is elindítani....semmi eredménye,maradt a forgó 0.
Próbáltam a feladatkezelőt is,de nem bírtam elővarázsolni,ha a tálcára kattintottam,akkor sem(a feladatkezelő sora előjött,de hiába kattintottam rá az egérrel,semmi sem történt,csak a forgó 0,sem a ctrl+alt+del-el sem jött elő semmi.)
Reset után minden oké,az eseménynaplóban csak a resetkor előjövő kritikus hiba esemény szerepel:
"A rendszer úgy indult újra,hogy előtte nem állt le megfelelően.Ez a hiba azért fordulhatott elő,mert a rendszer nem válaszolt,összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."
Foglalkozzak ezzel a dologgal,vagy ne?
Registry tisztítás esetleg?
Előre is köszi a segítséget!

(#13002) cigam válasza X@b3e (#13000) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Gondolom USB-n kötöd a gépre. Valószínű azért, mert vagy az a port ahova dugod, vagy maga a doboz nem USB2-es.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13003) cigam válasza Kezdő vagyok (#13001) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Inkább egy lemezellenőrzést futtass le, biztos ami biztos.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13004) fatal`


fatal`
titán

Help me!

Beraktam egy vinyót, visszakapcsoltam a gépet és csak ki-be kapcsol a lap mint tuning után. Bekapcsolt megpörget mindent aztán leáll majd magától visszakapcsol és ez megy folyamatosan. Már az elemet is kivettem, de vagy nem resetelődött a BIOS vagy nem ért semmit. Mit lehetne tenni? Megadta magát a lap?

Gigabyte GA-EP35DS3, de config az adatlapon.

(#13005) wolfman válasza DeFranco (#12993) üzenetére


wolfman
veterán

Na, szűrőt nem tudom hogy lehet beállítani, erről a lehetőségről nem tudtam. POP3 mind a kettő fiók

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#13006) scream


scream
veterán

Keresek CPU hofok monitorozo programot ami tamogatja az 1.3GHzes Tualatin Celeron-t is.

CoreTemp REALTemp, Everest nem jo, mik vannak meg ? :F

[ Szerkesztve ]

(#13007) Kezdő vagyok válasza cigam (#13003) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Milyenre gondolsz,hogyan?

(#13008) dudika10 válasza scream (#13006) üzenetére


dudika10
veterán

Nem értek hozzá, de nem lehet, hogy a processzorban és az alaplapon sincs hőmérő és ezért nem írja ki egyik se a hőfokot? Valószínűtlennek tartom, hogy csak úgy nem támogatják.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#13009) DeFranco válasza wolfman (#13005) üzenetére


DeFranco
nagyúr

outlook express, vagy "nagy" outlook? szabályok és értesítések körül keresgélj, most nincs előttem. Vagy a súgóban rákeresel a szabály vagy szűrő szavakra, és biztos dob valamit.

(#13010) scream válasza Kezdő vagyok (#13007) üzenetére


scream
veterán

Szerintem erre :

chkdsk C:

(#13011) Kezdő vagyok válasza scream (#13010) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Beírtam a Start menübe ezt,talált is egy programot a win 7,rákattintottam,egy kis fekete ablak
bejött egy villanásnyi időre,majd eltűnt.
Ez lenne a lemezellenőrzés?Megcsinálta?

(#13012) fatal` válasza fatal` (#13004) üzenetére


fatal`
titán

VGA volt kimozdulva. :D

(#13013) gyuricza


gyuricza
csendes tag

ÜDV!

Segítséget szeretnék kérni RAID ügyben.

MSI H55-GD65 alaplapom van amelyen SATA1>SATA6 Intel chipset vezérlésű SATA7 pedig JMicronos. Sajnos Raid vezérlő nincs a lapon.A kérdés az lenne hogy utólag PCI vagy PCI Express 1x foglalatba kapható RAID kártya mennyire adja vissza egy alaplapra rakott RAID vezérlő funkcióit? RAID 0-át szeretnék pusztán sebességnövelés a cél. Mennyire fogja le a rendszert az, hogy ez bővítőkártyán keresztül menne és nem integrált vezérlővel? Procit , memóriát mennyire terheli? Nekem pár ezresért kínálta ma ilyen kártyát, de gondoltam alszok rá egyet....

Fontosak lennének a hasznos tanácsaitok....
Köszi.

(#13014) cigam válasza Kezdő vagyok (#13011) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

nem.
A C: Meghajtón jobklikk, tulajdonságok, eszközök fül,ellenörzés
beadod az admin jelszavát
Elég csak az első "fájlrendszer hibáinak automatikus javítása"-t kipipálni.
Indítás. Ezután közli hogy nemtudja, de indításkor megcsinálja oké? oké.
Mikor újraindítod a gépet, a win indulása közben elvégzi ezt az ellenörzést.

Parancssorral is lehet, de ott a parancssort rendszergazdaként kell elindítani
Majd abba a fekete ablakba írod be, hogy chkdsk c: (enter)
Ekkor megintcsak közli, hogy most éppen hasznáva van, de felajánlja hogy indításkor megcsinálja.

NTFS elég bolond/áramszünet biztos, de ártani nem árt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13015) lvb válasza gyuricza (#13013) üzenetére


lvb
aktív tag

Egy korrekt hardware-es raid kártya pár ezresnél jóval több, és jóval jobb, mint az alaplapi. Az alaplapi kb. egy nem hw-es raid kátyával van egyszinten.

RAID 0+1-et minden RAID vezérlő tud...

[ Szerkesztve ]

(#13016) cigam válasza gyuricza (#13013) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Namost ehez minek külön vezérlőt venni? Mert ha pár ezres akkor az is csak "soft" raid-es lesz. (Magyarul a CPU végzi a RAID kezelését, nem a vezérlőchip. Az igazi HW-es RAID kártyák sztem 10-20-k felett kezdődnek)

Szóval első körben lemezkezelőben hozz létre 1 tömböt. Ha nem vagy megelégedve vele, ráérsz később pénzt kiadni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13017) Dzsuri89 válasza #48613632 (#12968) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Windows 7 64 bitet használok. Már mindent cseréltem a gépben, memóriát is és másik vinyóval is raktam fel oprendszert és azzal is ugyan úgy szaggat a játék. :S
Amúgy minden játék ezt csinálja, még a 10 éves is.., szóval lehet akár új vagy akár régi. :S
3D mark az nekem 11462 pontot adott a gépemre, szóval teljesen normális pont a konfigomnak. Windows élmény index csak a vinyó miatt lett 5,9.
A gép kb 1-2 hónapig tökéletesen működött és utána jött ki a hiba így egyik napról a másikra, pedig semmit nem variáltam. :S Számtalan tesztert lenyomattam a gépen, de mindegyik full jóra mutat minden hardvert.

(#13018) Dzsuri89 válasza xKacsax (#12997) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Szia!

Nos a helyzet az az, hogy az én vinyómmal is meg egy kölcsön kért vinyóval is totál ugyan azt produkálja a gép. Mind a kettő vinyó nem lehet bad sectoros. Anno lenyomattam rajta ezt a progit, amit ajánlottál, de olyan full jónak jelezte, amilyennek annak lennie kell. A másik vinyóval pedig másik gépen játszottam is és azon nem volt ilyen jelenség. Nálad mindig akadt? Nálam kimondottan a fordulásoknál akad, meg a felfelé illetve lefelé mozgásoknál. Lövéseknél tökéletes a kép.

(#13019) Csabee. válasza waithEard (#12990) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Na lehet hasonlót, ez nem letölthető ?:D

Üdv: Csabee.

(#13020) gyuricza válasza Dzsuri89 (#13017) üzenetére


gyuricza
csendes tag

Üdv!

Értem!

Akkor az alaplap is felesleges, mert az is csak a szoftveressel van egyszinten?
Ennek azért örülök mert hozzámnőtt ez a jó kis MSI alaplap...

Akkor megpróbálom először lemezkezelőben.

Köszi a válaszokat...

(#13021) Kezdő vagyok válasza cigam (#13014) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm,leírásod alapján sikerült megcsinálnom,és nem talált hibát.
Akkor ne aggódjak?

(#13022) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Van nekem egy Razer diamondback 3g egerem egy Razer exactMat paddal,kb másfél évesek és full elkopott az egér teflontalpa,napi 2,3,órás használat mellett ritkán játszottam is vele.
Normális ez?Mert pl ha veszek egy Razer mambát ami nem kis összeg annál is várható jelenség ez?Mert akkor inkább veszek havonta tescos egeret 300ft-ért:) De valahogy keveslem ezt az idöm amit bírt,és nem tudom beruházzak e esetleg egy drágábbra,,

Üdv! Lajos.

(#13023) batman. válasza lajosx (#13022) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Én is itt oldottam neg a hasonló problémámat. Egyébként normális. Vagy nem. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#13024) Axel 007


Axel 007
tag

Sziasztok!

Az lenne az igencsak nagy problémám, hogy a gépem nekiállt tegnap este óta úgy rendszeresen lefagyni játék közben, hogy összecsúszik a kép aztán se kép se hang ctrl-alt-del-t se veszi.....reset. Reset után közli az XP hogy valami hibát észlelt a vinyón, úgyhogy kijavítja. Ezt meg is teszi majd a hiba továbbra is fennáll azzal a különbséggel, hogy most már játszanom se kell ahhoz, hogy ez előforduljon.MSI 8800GTS-em van 512 RAMmal...eddig semmi gond nem volt vele. 2008 decemberi driver van fent, mert a legújabbat amit nvidia.com-ról szedtem 8800GTShez nem az igazi, ugynais miután felrakom 640*480 rulezz és nem engedi jobbra állítani....Röviden ennyi:D Mi lehet a gond?

''Az emberi hülyeség és a világegyetem végtelen!Bár az útóbbiban nem vagyok teljesen biztos'' - Albert Einstein

(#13025) cigam válasza Kezdő vagyok (#13021) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Akkor minden rendben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13026) Kezdő vagyok válasza cigam (#13025) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi.

(#13027) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Még annyi kérdésem lenne,hogy belevilágítottam lámpával a gép(asztali)belsejébe,és látok benne valamennyi port.
A ventillátor(azt hiszem a proci hűtő)lapátjain is láttam megtapadva egy kis port.
Érdemes lenne kompresszorral kifújatni(persze óvatosan),vagy hagyjam?

(#13028) Imco válasza Kezdő vagyok (#13027) üzenetére


Imco
őstag

A porszivóra esküszöm fél-1 évente. De ha sok lesz, akkor ugyis melegszik! Észreveszed, nem kell aggodni! :)

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#13029) cigam válasza Kezdő vagyok (#13027) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ártani nem árt, és ha látszik hogy áll benne a por, talán épp itt az ideje.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13030) Kezdő vagyok válasza cigam (#13029) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Csak a ventillátor lapát élein látszik,a többin inkább szösz szerű dolgok vannak.
Egyébként nem sok benne a por.Fél éve van meg.
Ismeretségi körömben valaki kifújatta,utána nem akart elsőre elindulni a gépe.

[ Szerkesztve ]

(#13031) Kezdő vagyok válasza Imco (#13028) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Igen,erre nem is gondoltam,mert ez kevésbé drasztikus megoldásnak tűnik.
Jobb,mint a kompresszor.

(#13032) GG888 válasza lajosx (#13022) üzenetére


GG888
senior tag

Asszem olcsóért leeht kapni Aquában meg ilyen nagyobb shopokban teflontalpat...talán egyszerűbb, mint egy full új egér....ja és főleg olcsóbb :P

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#13033) jeni válasza cigam (#12965) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Kipróbáltam a SLAX LIVE CD-vel és láss csodát tudja a gép a 90Mbit/S letöltés
Ellenben win 7 alatt már nem és az megáll 20-nál.

(#13034) DeFranco válasza Kezdő vagyok (#13031) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kezdésnek vedd le az oldalát, és óvatosan porszívózd ki úgy, hogy nem érsz hozzá semmihez. Később majd, ha biztosabbnak érzed magad, akkor a ventit is leveheted a bordáról (pár csavar tartja). Egy-másfél év múlva úgyis pasztázni kell, ha szorgalmasan jársz ide, addigra szét fogod tuni kapni a gépet atomjaira biztos kézzel.

A por nem tesz jót, mert árthat a ventillátornak, és rárakódhat a bordára. MIvel jól szigetel, a borda nem tudja leadni a kellő hőt, és rosszabb lesz a hűtésed hatékonysága. Jobban forog a venti is, hamarabb elöregszik.

Fél évente lehetséges, de nem fontos, évente (mondjuk tavasszal, nyár előtt) érdemes portalanítani a gépet. Ne feledkezz meg a tápról és a videokártyáról is. Ha nem versz le semmit a prszívó csövével, nem lesz semmi gondod. A gépet húzd is ki a művelet előtt.

[ Szerkesztve ]

(#13035) brd válasza Kezdő vagyok (#13031) üzenetére


brd
nagyúr

Viszont van egy olyan veszélye, hogy egy nem jól rögzített alkatrészt (pl. egy jumpert - egy kis átkötő, többnyire fekete színű) beszippanthat a porszívó. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#13036) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Helló!
Van ötletetek, hogy ezt mi okozhatja?
Köszi.

(#13037) DeFranco válasza brd (#13035) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Logikus, de én ilyenről még nem is hallottam. Van ennek reális esélye, vagy ehhez azért ipari porszívó kell? Én nem tudok olyan eszközről a gépben, ami nem áll elég szilárdan ahhoz, hogy beszippantsa egy porszívó...

(#13038) dfdfdf válasza S-Attila (#13036) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hali vagy kompresszoros, peltieres vagy nitrós hűtést használsz de valószinűbb bekakált a szenzor vagy az everest rosszul olvassa ki a hőmérsékletet. Ha a szenzor krepált be nem kell aggódnod emiatt mert nem sok semmit csinál.

BIOSban jól írja a hőfokot?

(#13039) dfdfdf válasza Kezdő vagyok (#13031) üzenetére


dfdfdf
őstag

nana a kompresszor az tökéletes takarítani nem kell töle félned nyugodtan használd takarítani ha van biztosabb mint porszívó!!!

[ Szerkesztve ]

(#13040) dfdfdf válasza Dzsuri89 (#12964) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hali hasonló hiba volt egy havernak tápot cserélt és jó lett.
Esetleg ezt próbáltad már?

(#13041) S-Attila válasza dfdfdf (#13038) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Az első 3 lehetőség egyike sem. :)
BIOS-ban is hasonló mínuszfokokat jelez.
Csak azért zavar, mert ez alapján szabályozza az alaplap a hűtőventilátor fordulatszámát, és tegnap óta nem hajlandó felgyorsulni a ventilátor, terhelés hatására sem.

(#13042) dfdfdf válasza S-Attila (#13041) üzenetére


dfdfdf
őstag

Akkor ajánlom hogy tedd maxra a ventillátor sebasségét ha jót akarsz a procidnak :)

(#13043) DeFranco válasza S-Attila (#13041) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Asztali gép?

(#13044) S-Attila válasza DeFranco (#13043) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Igen.

(#13045) dfdfdf válasza lajosx (#13022) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hali a padod eszi a teflont ajánlom batman. által linkelt hirdetésből szerezz magadnak mert sokkal jobb lesz! :)

(#13046) DeFranco válasza S-Attila (#13044) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor tényleg tedd maxra, vagy pl. a speedfannal lődd össze a core tempekkel (amiket jól mutat). De szerintem teheted maxra nyugodtan. Laptopnál nem lenne ennyire egyszerű...

(#13047) sbazsi


sbazsi
veterán

Melyik szolgáltatónál lehet fix ip címes internet előfizetést kötni :F
Normális áron. :U

(#13048) dfdfdf válasza DeFranco (#13046) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hát a szoftveres kütyük nem az igaziak ha véletlenül bezárja programot gríz lenne nagyon :S:S

(#13049) #48613632 válasza DeFranco (#13043) üzenetére


#48613632
törölt tag

Halle.
Tud valaki olyan progit ami 5.1-es hangkarira csatornankent ra tud szabalyozni. Ie rohadt halk a centerem az ejjeli filmezeshez bomboltetni kell h halljam a dialogokat - vagy stereora kapni.
szoval szeretnek a centerre kis hangot adni.

a hangkartya esetleg ha erdekes lehet : alaplapi 7.1 integralt, a leiras ezt mondja a tipusra
7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio with Content Protection, supports DAC with 110dB dynamic range (ALC890 Audio Codec)

kosz

(#13050) dfdfdf válasza sbazsi (#13047) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hali

Nálunk a kábeltévés szolgáltónál havi +2500 Ft körül alakul a fix ipcím....
mydns nem jó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.