Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31351) DJ WOKKY válasza feco88 (#31350) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nincs a közeletekben valami adó torony ?? Ami zajt csinálhat, így gyengül a minőség...
Bár ez a WI-FI kikapcsolod és minden ok, fura... reinstall ??

(#31352) Realradical válasza feco88 (#31350) üzenetére


Realradical
őstag

Esetleg próbálj meg wlan csatornát váltani a routeren. Ha tudományosabban akarsz hozzáállni és nem végigpróbálgatni az összeset akkor netstumblerrel, vagy kismettel be is tudod mérni melyikek azok a csatik amin kevesebb a forgalom.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31353) Kvazár válasza nagash (#31345) üzenetére


Kvazár
őstag

Oks, akkor a média szervert értem. Meg most ki is próbáltam.
Igazából a storage server funkció nekem jobban tetszik.

De azt fránya TC-t még most sem tudom beállítani. Neked van ötleted rá, hogy hova mit írjak benne?

Eladó cuccaim: -

(#31354) Spin


Spin
tag

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem:

Egy alaplap chipset mennyire számít a játékok kihajtásánál?Gondolok itt arra,h van egy EP35 DS3-am,előrébb lennék ha váltanék egy EP45-DS3-ra?

Köszi!

Üdv,Spin!

(#31355) feco88 válasza DJ WOKKY (#31351) üzenetére


feco88
tag

Adótorony 1 ilyen mikrohullámos netnek van légvonalban kb 800m-re tőlem és simán rálehet látni de semmi más meg router sincs a közelben ami zavarhatna. 1 hete van nálam és ma vittem ki először de a héten már járni fogok és viszem magammal tesztelni és rápróbálok majd egy friss rendszerre. Am. Win7 ultimate 32bit -es rendszer van fent. Az volt nekem is fura, hogy ment a zene wi-fit belövöm és ahogy csatlakozott a routeremhez elkezdett időközönként berregni a zene mintha nem birná a proci de ha bevittem a házba minden hozzányúlás nélkül helyre állt, ment zene rendesen nem fagyott a gép és az oldalakat is rendesen betöltötte, öcsém laptopja meg közepes jel erősséggel is de rendesen müxik ott ahol nekem vacakol.

Realradical: A router wi-fi csatornája autóra van állítva, itt falun a mi utcánkban is nekem van egyedül wi-fis routerem, de ránézek mindenképp hátha van valami gyengén jövő kóceráj a közelben. :)

[ Szerkesztve ]

(#31356) Realradical válasza feco88 (#31355) üzenetére


Realradical
őstag

Hmm, misztikus a probléma. Pécémacis kártyával, a beépített wlan mellőzése (disable) mellett próbáltad? Driver frissítés nincs a wlan adapterhez?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31357) sgergi válasza Spin (#31354) üzenetére


sgergi
veterán

Nem. A videókártya a legfontosabb, aztán proci meg ram. A lap szinte semmit nem befolyásol.

(#31358) Spin válasza sgergi (#31357) üzenetére


Spin
tag

Köszönöm! :R

Üdv,Spin!

(#31359) Irvkhf válasza Воланд (#31320) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Szerk.: Az élményindex még e-penis növelésre sem jó, mert kb két perc manuálisan átírni az értékeket. :DDD

Szia meg találtam át írtam de nem engedélyezi a mentést.

[ Szerkesztve ]

(#31360) fatal` válasza sgergi (#31357) üzenetére


fatal`
titán

Ez hülyeség. Egy szar chipsettel lassabb lesz ugyanaz a CPU.

(#31361) stm_ válasza fatal` (#31360) üzenetére


stm_
tag

Teszt programoknál valóban az lesz, de hétköznapi dolgoknál észrevehetetlen.

(#31362) Kvazár válasza sgergi (#31357) üzenetére


Kvazár
őstag

Én egyet értek veled, hogy a "videókártya a legfontosabb, aztán proci meg ram". Csak az a gond, hogy ezek közül mit tudsz használni, azt az alaplap szabja meg. Tehát a jó deszka elengedhetetlen. :K

Eladó cuccaim: -

(#31363) Irvkhf válasza fatal` (#31325) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Miért tagadja meg a hozzáférést amikor el akarom menteni az adatokat. Nem engedi hogy el mentsem a változásokat a Windows ban nem tudjátok miért.

[ Szerkesztve ]

(#31364) stm_ válasza Kvazár (#31362) üzenetére


stm_
tag

Az említett alaplapok között nincs ilyen nagy különbség.
A p45-nél van egy kis láncfelvarrás és hivatalosan is támogat dolgokat amiket a p35 nem hivatalosan... nincs eget rengető különbség.
Játékok alatt meg szinte 0 a teljesítmény eltérés a 2 lap között.

(#31365) feco88 válasza Realradical (#31356) üzenetére


feco88
tag

Noh tettem fel frissebb drivert, a lenovo oldalán még a 2011. februári driver van de wi-fi adapter oldalán már van egy májusi is és ezzel úgy néz ki hogy itthon jól működik. Nah majd viszem Debrecenbe is és meglátjuk mit alkot :)

(#31366) fatal` válasza Irvkhf (#31363) üzenetére


fatal`
titán

Futtasd a notepadot rendszergazdaként és úgy nyisd meg.

(#31367) sgergi válasza Kvazár (#31362) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, de jelen esetben ugyanarról a platformról volt szó (775), amin belül már igaz az állítás. De egyébként általánosságban is nagyjából igaz, játékhoz a legfontosabb a vidkari. Ha mai rendszerekről beszélünk (nem régi agp csatlakozású alaplapokról), akkor mindegyik alaplapba lehet tenni erősebb és gyengébb procit is, ezért áll ez a 2. helyen (ekkor sem a lap korlátoz). A ddr2 és ddr3 különbség megint nem látszik játékokban.
Ezenkívül ma már nem gyártanak túl rossz chipseteket, gyakorlatilag mindkét gyártónál ugyanazt hozza a legolcsóbb és legdrágább chipset játéknál. Természetesen egyéb szolgáltatásbeli különbség van (legalábbis lehet) közöttük.

(#31368) Geller72 válasza Spin (#31354) üzenetére


Geller72
veterán

Ebben az esetben nem.

(#31369) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
A prohardveren hol találom azt a topicot,ahol egy fülbemászó dal előadóját és címét lehet megkeresni?
(Bocs,ha bonyolultan fogalmaztam.)

(#31370) stm_ válasza Kezdő vagyok (#31369) üzenetére


stm_
tag

Itt

(#31371) kukinyo válasza Kezdő vagyok (#31369) üzenetére


kukinyo
addikt

ITT
Közbe megelőzött SSSSsheef. :D

[ Szerkesztve ]

(#31372) Kezdő vagyok válasza kukinyo (#31371) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a segítségeteket!

(#31373) Irvkhf válasza fatal` (#31366) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Ok köszi szépen a választ.

(#31374) Irvkhf válasza fatal` (#31366) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Köszi de hogy futtassam rendszer gazdaként.

(#31375) Kvazár válasza sgergi (#31367) üzenetére


Kvazár
őstag

Ez tény :R , de játékra nem p45, vagy p35, hanem x58 való.
És most mond, hogy nem számít az alaplap. ;]

Egyébként, ott is sok különbség van a deszkák között. Bár ez most totál lényegtelen.

Eladó cuccaim: -

(#31376) C0d3r válasza Kvazár (#31375) üzenetére


C0d3r
addikt

LGA-1366 is abszolút fölösleges, tuningolható Core i5 2500K + Z68-as lap tökéletesen elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#31377) Geller72 válasza C0d3r (#31376) üzenetére


Geller72
veterán

..ne sajnáljuk a kottát arra a 2600K-ra..:D..ha már itt tartunk..;).

(#31378) Geller72 válasza Kvazár (#31375) üzenetére


Geller72
veterán

A P35 és a 45 közt kottára ugyanazzal a tobbi cuccal semmit sem számít. Mindkettőm volt, ugyanolyan ramokkal, cpu-van..és semmi difivel..

(#31379) sgergi válasza Kvazár (#31375) üzenetére


sgergi
veterán

Ilyen szinten már illik a játék fogalmát is definiálni. :DD Ugyanis én a 1280x1024 medium beállítást is tudom játéknak hívni, de a 2 monitoros, fejenként fullHD és max részletesség is lehet játék, de azért az tény, hogy a kettő között elég komoly eltérés van. Ott már számít az alaplap is.

(#31380) Kvazár válasza C0d3r (#31376) üzenetére


Kvazár
őstag

Az szerintem elég gáz, ha veszel egy új rendszert és azt húzni kell, hogy a vásárlás idejében kiadott játékok/progik fussanak rajta. Mert akkor 1...2 év múlva a teljes rendszert tuti ismét cserélni kell, mert olyan mértékben elavult lesz...
Ettől függetlenül amit mondasz rendszer szintén jó játékra, a megfelelő vidkarival, esetleg vidkari párossal.

sgergi:
Szerk: játék--> fullHD, de min 1680x1050 és minimum high beállítás, 8x-os élsimítással.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#31381) fatal` válasza Irvkhf (#31374) üzenetére


fatal`
titán

Esetleg jobb click -> futtatás rendszergazdaként?

(#31382) Kvazár válasza sgergi (#31379) üzenetére


Kvazár
őstag

Bár szívem szerint ezt nevezném játék gépnek: [link]
Bár ez meg a ló túloldala.

Eladó cuccaim: -

(#31383) Irvkhf válasza fatal` (#31381) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Billentyűzetem van nem note padom.

[ Szerkesztve ]

(#31384) Irvkhf válasza fatal` (#31381) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Nem jó a jobb klikk futtatás rendszer gazdaként.

(#31385) Realradical válasza Irvkhf (#31383) üzenetére


Realradical
őstag

Huhh, aranyköpés gyanús!

A notepad az egy Windowssal együtt telepített szövegszerkesztő alkalmazás. Lásd itt:[link]

Mutass vagy írj be egy pontos hibaüzenetet, azzal könnyebb lesz segíteni.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31386) fatal` válasza Irvkhf (#31383) üzenetére


fatal`
titán

:F A billentyűzet az billentyűzet, a notepad pedig a jegyzettömb a Windowsban. :DDD

Elindítod a notepadet (jobb click -> futtatás rendszergazdaként) és úgy nyitod meg a fájlt, amit szerkeszteni akarsz.

(#31387) Roland35


Roland35
tag

Sziasztok!

Van egy gondom a gépemmel! A folyamatok között van egy daemonu.exe fájl felhasználónév UpdatusUser és az 50% procit elveszi és nem tudom leállítani a folyamatot sehogy és a vírusírtó nemtalál vírust , a spybot kémrobotot sem ugy hogy nem tudom mi lehet...Vírus esetleg? nagyon idegesít és kikapcsolom , utána bekapcsolom de semmi... ugyanúgy megy nem tudom mit csináljak ezzel rakjam újra a gépet? :F

,, Arcom piros szemem ragyog, ha kerestek szarni vagyok!"

(#31388) fatal` válasza Roland35 (#31387) üzenetére


fatal`
titán

Valószínűleg kártevő, Malwarebytes Antimalwarel próbáld meg lepucolni csökkentett módban.

(#31389) Roland35 válasza fatal` (#31388) üzenetére


Roland35
tag

Oké! Köszi most felraktam és csökkentett módban megpróbálom!

,, Arcom piros szemem ragyog, ha kerestek szarni vagyok!"

(#31390) Irvkhf válasza fatal` (#31386) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Megvan sikerült nagy nehezen nagyon köszönöm ez jó vicc volt már meg is mutattam.

(#31391) celafat


celafat
tag

Amd x2 4400 proci mellé kaptam egy 4870-es videokártyát. Mire érdemes cserélni a processzort, hogy ki legyen hajtva a videokártya és lehetőleg ne is kerüljön sokba? Most egy Delta 300w tápom van, ez elég-e vagy ide is kellene nagyobb?

[ Szerkesztve ]

(#31392) C0d3r válasza Kvazár (#31380) üzenetére


C0d3r
addikt

Miért kéne húzni? Egy Radeon HD6850 mellé jelenleg elég a Core i3 2100, persze ha hosszabb távra gondol az ember, nyilván Core i5-öt vesz. Amennyiben van pénz rá akkor tuningolható (K jelzésű) változatot ajánlott venni, pont amiatt hogy ne kelljen cserélni 1-2 év múlva.
Esélyesebb, hogy a videokártya fog 1-2 év alatt cserére szorulni, de CPU-nak elegendőnek kell lennie egyelőre.

(#31393) C0d3r válasza Roland35 (#31387) üzenetére


C0d3r
addikt

nVidia új driverében jelent meg az updater modul, ez is szóba jöhet.
Ikonjára kattintva jobb egérgombbal kikapcsolható, illetve Szolgáltatások-nál tiltsd le az "NVIDIA Updater Service Daemon" indítását.

(#31394) dawncomputer


dawncomputer
tag

Sziasztok.

Meg tudná valaki mondani, hogyan kell XP alól - végleg - eltávolítani a nyelvi eszköztárat?
A -- Jobb klikk -- Eszköztárak -- Nyelvi eszköztár sajnos csak rebootig működik...

Biztos van megoldás, de nem jövök rá. :W :W

(#31395) Spin válasza Geller72 (#31368) üzenetére


Spin
tag

Köszi! ;)

Üdv,Spin!

(#31396) stm_ válasza dawncomputer (#31394) üzenetére


stm_
tag

"Kattintson a Start menü Vezérlőpult parancsára, majd duplán a Területi és nyelvi beállítások ikonra.
Kattintson a Nyelvek lap Szövegbeviteli nyelvek és módszerek csoportjának Részletek gombjára.
Kattintson a Beállítások csoport Nyelvi eszköztár gombjára.
Jelölje be A nyelvi eszköztár megjelenítése az asztalon jelölőnégyzetet."

Értelemszerűen a "nyelvi eszköztár megjelenítése az asztalon" jelölőnégyzetet ne jelöld be.

(#31397) C0d3r válasza dawncomputer (#31394) üzenetére


C0d3r
addikt

Nyelvi eszköztárra jobb klikk -> A nyelvi eszköztár bezárása

(#31398) dawncomputer válasza C0d3r (#31397) üzenetére


dawncomputer
tag

Erre gondoltam, köszönöm!

Thx az előzőnek is. :)
:R

(#31399) Spin


Spin
tag

Van még egy kérdésem!

Valakinek van ötlete,h miért nem ismeri fel a 1066-os memókat a lapom?(Gigabyte EP35-DS3)
800-nak írja a BIOS-ban,mindegy,h hova "osztom-szorzom" 1066 sehogy nem jön ki.
A legfrissebb BIOS van fent.

Köszi!

Üdv,Spin!

(#31400) stm_ válasza Spin (#31399) üzenetére


stm_
tag

Pontosan milyen ramok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.