Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) a1rl1ne válasza sklopp (#30983) üzenetére


a1rl1ne
tag

Köszi,én is vettem az adást :)

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#31002) Realradical válasza pete_21 (#30985) üzenetére


Realradical
őstag

Nálam hasonló hiba lesarkalt barton procinál lépett fel anno. Teljesen random volt és nem hozták elő a mesterséges tesztek.(az váltotta ki a hibát,ha azt mondtam a tulajnak, már biztos jó lesz majd elmentem haza)
Windows reinstall volt már mióta először jelentkezett? Prime-ot néztél már? Tápod miféle?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31003) pete_21 válasza Realradical (#31002) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ! A procit még a szervízben tették bele a gép vásárlásakor, azóta nem nyúlt hozzá senki. A gép nincsen húzva, így prime-ot nem néztem.
Először a Win7-emen jelentkezett, de a másik winyón lévő Vistámmal is előjön a hiba. Nagyon gyanús nekem ez az egér... 2008-03-10 a legfrissebb driver dátuma. Még tesztelgetem a Microsoftos egérrel, egyelőre azzal nem jelentkezik a hiba. Arra gondoltam még, hogy felhúzok gyorsan még egy Win7-et, és nem teszem fel az A4tech drivert, csak a gyárit, amit a Win7 felrak, és úgy nézem meg az A4tech egérrel.
De érdekes, hogy egy egérdriver így kiakasztja...

(#31004) Realradical válasza pete_21 (#31003) üzenetére


Realradical
őstag

Hát igen két OS-el már több, mint gyanús az a driver az tuti. Esetleg még megpróbálhatod XP compatibility módban rátelepíteni a Win7-re az egér saját szoftverét. Az ember sose tudhassa...
Mind a két egér USB-s vagy ps2-es amúgy? Hibás ps2 csatival már találkoztam. Rágugliztam, usb-s látom.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31005) nemeth81


nemeth81
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni attól, aki cserélt már dell desktopban tápegységet.
Az lenne a kérdés, hogy adott egy Precision 390-es szeretném az egész motyót egy új házba átteni. (nagyobb tápegység miatt)
A kérdés az, hogy kompatibilis e az alaplap a standard ATX tápegységgel?

Több helyről lehet olvasni, hogy szétcsaphatja az alaplapot a standard ATX tápegység, a különböző csati kiosztás miatt... (vagyis csak dell táppal lehetne üzemeltetni)

Van nalakinek konkrét tapasztalata ? vagy ez csak urban legend?

köszi előre is!

Imi

(#31006) Prego válasza nemeth81 (#31005) üzenetére


Prego
senior tag

Hmmm, ezek kényes kérdések. Volt szomszédomnak egy HP asztali gépe volt 512 RAM-mal, szereztek neki 1GB kingstont, beletették, a gép soha többé nem indult el, a régi gyári RAM-okkal sem, memória számolásnál megállt mindig .. RIP.
Elképzelhető hogy a Dell-nél ügyeskedtek egyet.
Esetleg írnék a supportnak hogy van egy ős gépem, és a tápja haldoklik viszont nem szánok rá 10ezernél többet, lehet e cserélni, vagy csak dell tápot lehet bele tenni és akkor inkább veszek egy NORMÁLIS gépet. :U Talán meglágyul a szívük.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#31007) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Miért lehet az, hogy beállított felhasználónévvel és jelszóval nem tudok csatlakozni a netre? Tegnap még ment. Illetve ha visszakötöm a rootert (ami jelenleg nem lenne szükséges, mert nincs szükség wifire) akkor van net. Nem értem, mert a rooterban is ugyanez a felhasználónév és jelszó van megadva. Rotter nélkül miért nem megy? Főleg úgy, hogy tegnap még oké volt.
köszi ha van ötlet

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#31008) Realradical válasza nemeth81 (#31005) üzenetére


Realradical
őstag

Egyetértek Pregoval, baromi kényes dolog. HP asztali sff gépekben csereberéltem tápot és ramot azok bírták, viszont régi IBM terminálokon 50-50% volt, hogy magához tér-e utána. DELL-ről sajna nem tudok nyilatkozni...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31009) nemeth81 válasza Prego (#31006) üzenetére


nemeth81
csendes tag

Sziasztok,

köszönöm. Sajnos a helyzet az hogy a táp hibátlan csak szeretnék egy gtx280 at beletenni, és állítólag ahhoz nagyon karcsú a 375Watt. (max 400 watt)

(#31010) karakpecze21 válasza nemeth81 (#31005) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Szerintem az ATX csatlakozó az szabvány.
Tehát, ha valóban ATX csatlakozó van a gépben, akkor jónak kell lennie egy mezei tápnak.
Ha viszont a Dell variált valamit a kiosztáson, akkor nem szabad tudnod rádugni.
Tehát bele sem fog menni a csatlakozóba.

Ezt csak így gondolom, ne miattam rontsd el esetleg a gépet.

Szerk:
Én már cserélet HP, IBM gépekben is sok mindent nekem még nem ment tönkre egyik sem ilyen dolog miatt.

[ Szerkesztve ]

(#31011) nemeth81 válasza karakpecze21 (#31010) üzenetére


nemeth81
csendes tag

köszi,

csak ebből gondoltam hogy para lehet

http://www.endpcnoise.com/cgi-bin/e/std/sku=dellconverter

(#31012) Prego válasza nemeth81 (#31011) üzenetére


Prego
senior tag

"A standard ATX power supply will even physically fit into the Dell computer and the electrical components will look like they line up,..."
Eszerint a Dell kb úgy kezeli a szabványokat mint a Microsoft ... nagyon orálszex-gyanús a dolog, persze az is igaz hogy 1998 óta pár pohár víz már lefolyt a Missisipin.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#31013) karakpecze21 válasza nemeth81 (#31011) üzenetére


karakpecze21
senior tag

ATX csatlakozó az ATX csatlakozó szerintem.Ha nem az akkor nem szabad, hogy belemennyen egy másik táp dugója.

Ahogy nézem az ATX csatlakozóról csak le van ágaztatva arra a másik csatlakozóra a feszültség.
Gondolom ez a p4 csati helyett van.

Viszont tényleg az lesz a legjobb, ha írsz a support-nak.
Bár ők szerintem még ha jó lenne a sima táp akkor is az írják majd, hogy Dell-t vegyél.

(#31014) Prego válasza karakpecze21 (#31013) üzenetére


Prego
senior tag

ATX csatlakozó az ATX csatlakozó szerintem. .... szerinted :D Sajnos van hogy direkt így csinálják. Tervezésnél úgy veszik hogy egy cég megvesz belőle majd 50 darabot, 3 év alatt leírja az adójából (ennyi időre adnak garit is, így mindenki heppi), aztán leselejtezi.

Azt már nem számolják bele hogy jön valaki valami keleti országból, aprópénzért felvásárolja, kitisztítja és eladja, keres vele, és még kibírja még 3-7 évig, sőt mivel ez nekik nem biznisz, inkább elveszik a kedvedet a használt brand gépektől egy ilyen fordulattal.

De az is lehet hogy az a táp tud valami spéci ficsőrt (energiaszabályozás, amivel nyernek pár wattot, ami 50 gépnél 3 év alatt már X összegű spórolás), emiatt kicsi áttervezik az alaplapot meg a tápot ...

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#31015) nemeth81 válasza karakpecze21 (#31013) üzenetére


nemeth81
csendes tag

igen, nekem is az a gyanúm......Most jövök rá, hogy szopás Vendor PC-t venni.

igazából azt tudom tenni, hogy megnézek egy ATX csatlakozót, meg a mostanit, és a kábelek színét hasonlítgatom... Ha lesz lelki erőm rádugom, aztán imádkozok.

Köszi a segítséget!

(#31016) Realradical válasza nemeth81 (#31015) üzenetére


Realradical
őstag

Na ha elmegy az áram egy órára Mo. szinten akkor tudni fogjuk, hogy te voltál! :DDD

RTL Klub főcím: beleégett a betonba az árnyéka annak a fiatalnak aki egy DELL gépet próbált...

No jó befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31017) PhoenixK válasza nemeth81 (#31015) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nézd, a próba-tápom már sok mindent túlélt, próbáld ki és kész! Semmi konkrétumot nem találtam arról a Dell masináról... :( (Csak saját felelősségre, szülői felügyelet mellett! :P )

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#31018) davidsone


davidsone
addikt

hali!
volna 1 problémám:

konfig: i7860, 6gb ddr3 cl6, hd4870x2, 65gb g.skill ssd, win7 64bit

ez neki lassú és lekapcsolja az aero megjelenítés kevés memóriára hivatkozva!!
lapozó file-t is állítottam... nem tudom én az ssd-re gyanakszom...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#31019) Prego válasza davidsone (#31018) üzenetére


Prego
senior tag

LOL :C
Nem lehet hogy valamelyik háttérben futó alkalmazás BUG-zik? Én tegnap tettem újra a BitDefendert, mert a bdagent.exe elkezdett szépen terjeszkedni a memóriába, egészen 100%-ig, de van egy WinFast PVR2-m is, rég ismert, máig nem javított BUG-gal, ami néha megszenvedi a képi megjelenítést és megeszik egy magot, cserébe szaggat a kép

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#31020) pete_21 válasza Realradical (#31004) üzenetére


pete_21
addikt

Ez jó ötlet. Köszi, megpróbálom az XP-kompatibilitási módot.
Igen, mind a két A4teches egér usb-s, illetve a nem fagyogató Microsoft-os is. A billentyűzetem PS2-es.
Csak az a fura, hogy ha tényleg az egér miatt, akkor az valami eléggé egyéni gond lehet, különben már jelezték volna a gyártónak, és már ki lenne javítva. Lehet, hogy valami másik driveremmel nem szeretik egymást...
Esetleg nincs valami ötleted, hogy lehetne a drivert eltávolítani teljesen (Programokból az uninstall nem segített, ugyanúgy lefagy.)

(#31021) karakpecze21 válasza nemeth81 (#31015) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Ha rá is dugod, ne miattam tedd, mert nem vállalok felelősséget.
Benne van a pakliban, hogy marhaságot mondtam.Akkor vehetsz egy új deszkát is.10-14K-ért.

Prego: Ha valóban úgy csinálták meg, hogy stimmel a csatlakozó és mégsem úgy vannak a feszültségek kiosztva akkor jól seggbe kéne rugni őket.
A szabvánnyal nem variálhatnának, mert az ugye azért szabvány.Mint pl. egy konektor vagy bármi más.
Ha másképp van megoldva a feszültség kiosztás, akkor meg úgy kellene a csatlakozót csinálniuk, hogy még véletlen se tud beledugni.Akkor az ugye meg már nem ATX.

[ Szerkesztve ]

(#31022) kororo


kororo
tag

Sziasztok!
2006-os gyártású FUSI Lifebook E8110-be tehetek 7200rpm HDD-t?
Gyárilag 5400-es SATA I-es van benne,ha jól tudom.
Előre is köszönöm!

in gold,we trust

(#31023) pete_21 válasza Peperoni2007 (#30997) üzenetére


pete_21
addikt

Nézd meg egyesével a modulokat! Ha valamelyik 2 modul kit-ben, vagyis eredetileg párban vannak, akkor azt nyugodtan teszteld úgy. Ha garis, úgyis párban kell visszaküldeni.
De lehet, hogy igaza van sklopp kollégának, és külön-külön jók lesznek, csak együtt nem tudnak dolgozni.
Viszont, ha jól tudom, DDR-nél még úgy volt, hogy ha az egyik magasabb órajelű, mint a másik, pl. van egy 333 Mhz-es, meg egy 400 Mhz-es, akkor mind a kettő 333 Mhz-en fog menni, hogy össze tudjanak dolgozni. Nem tudom, hogy a DDR2-nél hogy van, de szerintem ott is meg van ez oldva.
De teszteld le a modulokat külön, és megtudjuk. :)

(#31024) nagash


nagash
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy merre fordulhatnék Windows Live-os problémával?

Volt egy kis probléma az eredetileg regisztrált postafiókommal és át akartam vezetni a freemail-es fiókomra (azért mert ez volt kéznél).
Megerősítés kimegy a régire, katt a linkre, de akar küldeni mégegy megerősítést az újra is ami soha nem jön meg. Így nem lehet használni, levél nem jön, új átvezetést nem kezdhetek amíg ez nincs lezárva. Mondom bejelentem. Be vagyok jelentkezve, katt a hibabejelentéshez, közli, hogy nem vagyok bejelentkezve. Hát t@k@ szúrom magam.

Nem használok MSN-t sem semmi mást. Microsoft licenc központ használatához kellene és ugyan nem tarta semeddig újat készíteni, de ha már ezer éve megvan ez, akkor...

Valami ötlet esetleg?

Előre is köszönöm!
Nagash

Knoblauch macht einsam.

(#31025) ooloo


ooloo
őstag

Üdvözlök mindenkit !

A következő kérdésem lenne ....

Hogyan tudom a Firefox könyvjelzőjében tárolt oldalakat és azzal együtt a mentett jelszavakat átvinni egy másik számítógépen telepített Firefox könyvjelzőjébe ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#31026) karakpecze21 válasza ooloo (#31025) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Totalcommanderben kapcsold be, hogy látszanak a rejtett fájlok.

Majd:

Ducumentum and Settings\felhasználónév\Application data\Mozila

Nah, ezt a Mozila könyvtárat kell lementeni, majd az új gépen ugyanide bemásolni.

Én is ezt szoktam és akkor megmarad minden.
Ez Xp-nél pontosan így van, de pl. Win7-nél azt hiszem kicsit máshol, de ott is ebben az Application data könyvtárban ami rejtve van.

[ Szerkesztve ]

(#31027) Realradical válasza pete_21 (#31020) üzenetére


Realradical
őstag

Driversweeper lesz a barátod szerintem. Bár ha újrahúzod az egér progiját, illene felülvágnia a régi fájlokat/bejegyzéseket.

@kororo
Persze. A csatlakozó típusa a lényeg, az rpm nem számít kompatibilitás szempontból.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31028) Realradical válasza ooloo (#31025) üzenetére


Realradical
őstag

Alternatív megoldás: FEBE

@pete_21
Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31029) pete_21 válasza Realradical (#31027) üzenetére


pete_21
addikt

DriverSweeper nem ismeri az A4Tech drivereket. Megpróbálom majd akkor azt az XP módot, de egy olyat is kéne, hogy a drivert teljesen legyalulni, és nélküle megnézni. Csak ezt nem tudom, mivel lehetne.
Végül szerintem úgy is az lesz, hogy írok az A4Tech cégnek. Reméljük ők tudnak valami használhatót mondani, és nem fognak elhajtani, hogy vegyem meg az új egerüket... :U
Köszönöm a segítséget! :R

ooloo: Látom a kollégák már válaszoltak, de a Mozbackup-ot is megnézheted.

[ Szerkesztve ]

(#31030) kmisi99 válasza Realradical (#30949) üzenetére


kmisi99
addikt

Ezeket a parancsokat hova kell beírni? Thome 15 megás kábeles netje van. Testvére laptopján 30 a ping. Szóval az ő gépen van a gond majd akkor megmondom neki

(#31031) Воланд válasza kmisi99 (#31030) üzenetére


Воланд
titán

A parancssorba...

Windows gomb + r cmd beír, enter.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31032) fatal` válasza karakpecze21 (#31026) üzenetére


fatal`
titán

Vistán és Win7en c:\users\felhasználónév\appdata\roaming\mozilla

[ Szerkesztve ]

(#31033) RootRulez válasza karakpecze21 (#31026) üzenetére


RootRulez
félisten

Én nem vacakolok ilyenekkel :DDD

Users mappából az egész én mappám, akkor minden meglesz, ami a C:\-on felejtődne. :K Torrentek, könyvjelzők, progi beállítások...

═════════════════════════════════════════

(#31034) Assero


Assero
csendes tag

Sziasztok!

Az alaplapi hőmérőm 100C° -ot mér a bekapcsolás pillanatától. A lapkakészlet hűtőbordája tényleg forró, többi alkatrész nem tűnik forrónak. Próbáltam egy asztali kis ventilátort ráirányitani a hűtőbordára, de így is csak maximum 2 C°-ot csökkent a hőmérséklete.
Az alaplapom típusa: Gigabyte GA-MA790X-DS4

Mi okozhatja a problémát és, hogy lehet javítani?

Válaszokat előre is köszönöm.

Assero

(#31035) Prego válasza Assero (#31034) üzenetére


Prego
senior tag

jól érintkezik az a borda a dzsippel?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#31036) stm_ válasza Assero (#31034) üzenetére


stm_
tag

Általában minden chipset borda forró.
Próbáld meg újrapasztázni ,de szerintem inkább csak az érzékelő
mutat hibás értéket..ami zavaró de problémát szerintem sehol sem okoz.
Esetleg a monitorozó program beállításait nézd meg,mert lehet állítani értékeket az érzékelőkhöz. Talán ott lett valami elkutyulva.

[ Szerkesztve ]

(#31037) Assero válasza Prego (#31035) üzenetére


Assero
csendes tag

Nagyon kicsit el tud mozdulni, de a teljes chipet érinti a borda

(#31038) Assero válasza stm_ (#31036) üzenetére


Assero
csendes tag

Rendben átpasztázom, remélem tényleg csak a hőmérő halt meg.
A bios és az everest is hasonló magas hőt mutat.

(#31039) stm_ válasza Assero (#31038) üzenetére


stm_
tag

Ez a hiba mindig is volt vagy most jött elő? Esetleg most vetted csak észre?
Talán még egy Bios frissítés segíthet,de szerintem ennek próbálj utánajárni neten,hogy másnál volt e ilyen hiba ezzel a lappal.

[ Szerkesztve ]

(#31040) Prego válasza stm_ (#31039) üzenetére


Prego
senior tag

Jah érzékelő hiba is gyakori most hogy mondjátok. Sztem amíg stabil a rendszer nem kell parázni, esetleg leterheled valami progival (3d mark), közben meg valahogy monitorozod a hőmérsékletet. Ha nem megy feljebb vagy fagy szanaszét, akkor sztem nincs nagy gond.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#31041) Assero válasza stm_ (#31039) üzenetére


Assero
csendes tag

2 hete tűnt fel, mert akkor a táp ventilátor állt le. És akkor nézegettem a hőket, akkor 96C° os volt, majd lecseréltem a ventit és 90-92re csökkent. Azóta figyeltem és nem volt változás a mai napig, és gondoltam a 100 fok már semmiképp sem egészséges :S

(#31042) Assero válasza Prego (#31040) üzenetére


Assero
csendes tag

Oké nézek egy 3d markot

(#31043) molnarpeter válasza Assero (#31042) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Chipset terhelésre én Prime95 Blend tesztet ajánlanék.

mp

(#31044) stm_ válasza Assero (#31041) üzenetére


stm_
tag

Hát ha a chipseten van ventilátor akkor gondolom elképelhető ,hogy ennyire melegedjen..
Húzva van valami a gépen? Az végülis megmagyarázná a dolgot.

(#31045) Assero válasza stm_ (#31044) üzenetére


Assero
csendes tag

Semmi sincs húzva :S, a lapkészleti hűtő csak passzív

(#31046) fatal` válasza Prego (#31035) üzenetére


fatal`
titán

A mivel?:D Esetleg a chippel..

(#31047) molnarpeter válasza Assero (#31045) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha meg tudod fogni a bordát, rajta bírod tartani a kezedet?

mp

(#31048) Assero válasza molnarpeter (#31047) üzenetére


Assero
csendes tag

igen. odatettem 1 lázmérőt is :D és 50fokig mutatta, aztán kiakadt

(#31049) Assero válasza Assero (#31042) üzenetére


Assero
csendes tag

3d markot lefuttattam és az alaplap hője stabilan állt végig 100C°on

(#31050) davidsone válasza Prego (#31019) üzenetére


davidsone
addikt

lehet, megnézem az alkalmazásokat...
kösz!
tudnál valami jó progit ajánlani memória pucoláshoz?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.