Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25001) Rabbitf_24 válasza Tosee (#25000) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Nem tartalmaz, okés, majd otthon kipróbálom este.

A kollégák mondták, hogy az IP címekkel is variálni kell,
remélem nem..
Majd este még írok, hogy mi sikeredett.

köszi a segítséget mindenkinek. :R

(#25002) Tosee válasza Rabbitf_24 (#25001) üzenetére


Tosee
őstag

Ha a router (DHCP szerver) osztja ki az ip címeket akkor nem kell variálni vele!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#25003) kmisi99


kmisi99
addikt

Valami olyasmi szerkezet nem létezik hogy egyik végébe pendrive ot dugok a másikat meg a tv-be? Nem akarok 20-30 000 res média lejátszót csak valami kis egyszerű dolgot ha egyáltalán létezik ilyen!
Vagy ha nincs mi a legolcsóbb megoldás dvd-n kívül hogy a filmeket sima crt tv-n nézhessem?

[ Szerkesztve ]

(#25004) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdv!
Adott egy bekapcsológomb power SW kábel,ami fehér és narancssárga.Ezek közül melyik a GND?

(#25005) hengelhof


hengelhof
senior tag

Sziasztok!

Van egy USB-s külső vinyóm. Megoldható e, hogy valamilyen kütyü segítségével a média lejátszóba, és a szgépbe is csatlakoztatva legyen, hogy ne kelljen dugdosni ide-oda?

(#25006) NEMO1968 válasza hengelhof (#25005) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Sztem egy USB elosztóval megoldható.
Lehetőleg külső táposat vegyél.
Nem sokkal drágább,mint a másik,de nagyon megéri,mert nem a géped USB-jéről veszi az áramot.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#25007) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdv!

Most raktam össze egy full új gépet,az lenne a kérdésem hogy első indításnál valamit máshogy kell csinálni?Csak mert egyenlőre nem akar bekapcsolni.

(#25008) Flatron710 válasza HollyBoni (#25007) üzenetére


Flatron710
tag

A power kapcsolót is bekötötted az alaplapohoz? ( ne értsd félre, nem nézlek butának, de már én is jártam így,hogy nem kötöttem be ) Ha új a gép, akkor a táp hátulján lévő kapcsoló is le lehet kapcsolva.
Csak tippeket adok! ( hátha ennyi a baja és nem pedig valami komolyabb )

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#25009) Satyricon


Satyricon
addikt

Tud valaki segíteni?

Egy külföldi fórum topicját lefordítottam a google fordítójával, és ezt a topicot(összesen 12 oldalról van szó) szeretném lementeni a gépemre. Van erre lehetőség? Ha igen, milyen progival? Örülnék neki, ha meg lehetne úgy csinálni, hogy a fórum kinézete ne változzon.

Azért akarom lementeni, mert számomra fontos anyagot tartalmaz és félek, hogy törölni fogják a topicot, mert már elég régi. Am erről van szó.

Szerk.:HollyBoni: Esetleg a táp valamelyik csatiját nem dugtad rá az alaplapra. Bár az biztos feltűnne, de gondoltam megemlítem még ezt.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#25010) Gauronx


Gauronx
csendes tag

A firefox böngészőnkön megszünt a másolás és a kivágás funkció.
Mégis mit tehetek ellene?
Hogy tudom megszüntetni?

(#25011) Flatron710 válasza Satyricon (#25009) üzenetére


Flatron710
tag

Van egy Firefox add-on ami képes teljes oldal mentésére, nem csak azt ami éppen a képernyőn van. A nevére mindjárt rákeresek, mert most nem jut eszembe.. :(
Talán a screengrab, de nem biztos.

Pixlr Grabber a neve.

[ Szerkesztve ]

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#25012) hengelhof válasza NEMO1968 (#25006) üzenetére


hengelhof
senior tag

Tehát ha a HUB-bot bedugom a szg-be, a külső vinyót és a médiaboxot a HUB-ba, (külső tápos) akkor a szgép kikapcsolásakor a médiaplayer a HUB-on keresztül látni fogja a vinyót?

(#25013) Excello


Excello
csendes tag

Sziaszotk! Lenne egy problémám, ami kezd megfogni. P4-es gép Intel processorral. Asrock P4i45D alaplappal. Elindul a gép, csak a monitorra nem ad képet. Video kártya másik gépbe működik, monitor jó, memóriával már szórakoztam, ha kiveszem mind a kettőt akkor sípol. A processor hűtő forog. Minden oké mégsem működik. Alaplap hiba lenne? Eze lőtt ez a konfiguráció életképes volt. Tápot is próbáltam már másikat.
Ha valakinek van egy jó ötlete szívesen venném. Köszönöm.

(#25014) Satyricon válasza Flatron710 (#25011) üzenetére


Satyricon
addikt

Huhh nagyon köszi előre is! :K Még jó, hogy Firefox-ot használok! :D

Szerk.:Excello: A VGA rendesen be van pattintva a slotba? A memót/kat nem cserélted mostanában?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#25015) Flatron710 válasza Satyricon (#25014) üzenetére


Flatron710
tag

Az előző hsz-ben ott a neve... Szerkesztettem..

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#25016) HollyBoni válasza Flatron710 (#25008) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bedugtam a powert,oda ahova a használati utasítás írta.Táp be van kapcsolva,24 pinest bedugtam,a 6 pinest a másik oldalra,minden jónak tűnik.Kihúztam a vinyót,ramokat,ODD-t,rádugtam a másik gépemről az első panelt azzal próbáltam bekapcsolni,de így sem jó.SZóval itt szerintem valami komolyabb gond lesz..Bár az a fura,hogy minden új.

(#25017) Satyricon válasza Flatron710 (#25015) üzenetére


Satyricon
addikt

Nagyon köszi, ki is próbálom! :C Üdv.

Satyricon

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#25018) Excello válasza Satyricon (#25014) üzenetére


Excello
csendes tag

Igen rendesen benne van, nem cseréltem mostanában memóriát sem. Próbáltam másik videókártyát is..ami tutira jó.

(#25019) Csakesz87 válasza Epiph (#24978) üzenetére


Csakesz87
csendes tag

Igen, tuningolva vannak a hardverek.

A HD,meg a RAM mar atesett a teszteken.
Maradt a CPU,de ha az hal be,akkor nemtom mi lesz, mert mar lassan fel eve nem bantottam az orajeleket ,es nem volt baj.. :F esetleg adok neki + feszt,ha az halna be..

(#25020) Synthwave válasza Frequence (#24981) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Persze, rakhatsz bele ATi-t is. :K De ez blaszfémia. :DDD

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#25021) Satyricon válasza Excello (#25018) üzenetére


Satyricon
addikt

Huhh, akkor passz. :F Nekem is volt ilyen, de vagy egy tápcsati miatt, vagy a vga nem csatlakozott rendesen a slotba, vagy az inkompatibilis memók miatt találkoztam ilyen hibajelenséggel.

Flatron710Am Te már használtad ezt a Firefox kiegészítőt? Ha igen, leírnéd hogy kell használni? Próbálgattam, de nem sikerólt lementeni az oldalt. Lehet rosszul csinálok valamit. :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#25022) Csakesz87


Csakesz87
csendes tag

Jah egyebkent a VGA-tol nem lehet kekhalalt kapni???
Volt mar az eletem soran EZZEL a kartyaval olyan,hogy kifagyott a jatek, es felugrott egy Buborek,hogy ATI...... was stopped Working.... ?

Okozhattta ezt a VGA is?

(#25023) Frequence


Frequence
tag

Nem kaptam választ, ezért megkérdezem újra :)

egy MSI K9N SLI (nforce 570) lapba keresek vga-t, és az lenne a kérdésem, hogy szóba jöhet ATI? Vagy ennél a lapnál inkább kizárólag nvidia?

Soul and Style!

(#25024) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Közben kipróbáltam,másik gép ezzel a táppal megy.Minden mást kihúztam.De ha az alaplapba dugom,rádugok mindent teljesen jól,nem megy sehogy sem.Nem tudom hogy van e az alaplapon bármiféle led,de semmi nem világít.Az alaplap csak nem rossz,hiszen új.

Ez a gép:

FSP FSP350-60APN
ASROCK N68C-GS UCC
AMD Athlon II X2 250 3.00Ghz AM3 BOX
2GB ram

Bárkinek ötlet miért nem indul?

(#25025) Flatron710 válasza Satyricon (#25021) üzenetére


Flatron710
tag

Én nem, de az öcsémnek működik. Ő mondta meg a nevét is.

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#25026) Воланд válasza Frequence (#25023) üzenetére


Воланд
titán

Milyen videókártyát?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25027) Воланд válasza Csakesz87 (#25022) üzenetére


Воланд
titán

De lehet, de első körben nézz egy driver frissítést.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25028) Synthwave válasza Frequence (#25023) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De, kaptál, csak figyelmesebben kell olvasni. ;)

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#25029) Lompos48 válasza hengelhof (#25005) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem hiszem, mert a PC meg a lejátszó host, a vinyó pedig kliens. Nem köthetsz egy klienset egyszerre 2 hostra. Egy hub egy hostra kapcsol több klienset.

(#25030) Aaron14


Aaron14
őstag

iPhone 4-re konvertált filmeket tudja valaki honnan lehet leszedni? Mire egy-egy filmet átkonvertálok kétszer lemegy a nap!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#25031) Rabbitf_24 válasza Tosee (#25002) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

a gond megoldódott egy 320 gigás usb-s vinyó kölcsönkérésével... ;] ;]

(#25032) HollyBoni válasza Aaron14 (#25030) üzenetére


HollyBoni
veterán

No warez. ;]

(#25033) Epiph válasza Csakesz87 (#25019) üzenetére


Epiph
tag

lehet az is amit leírtak előtem egy driver frissítéssel kezd, de előfordulhat, hogy a táp fáradt el és mikor igazán kell neki a kraftot leadni nemtudja.. találkoztam már ilyennel. cpu tesztelést is nyugodtan kiprobálhatod a prime 95 írja ha gebasz van. ha van rá lehetőséged akkor egy vga cserével próbáld ki azért vagy futtasd a szőrösfánktesztet( Furmark)

(#25034) nyunyu válasza Flatron710 (#25011) üzenetére


nyunyu
félisten

Van egy Firefox add-on ami képes teljes oldal mentésére, nem csak azt ami éppen a képernyőn van.

Ehhez plugin kell? :Y

IE8-ban Alt+F S, aztan lementi a komplett lapot kepestol...

Regebben volt meg peldaul a Teleport Pro nevu progi, amivel komplett websiteokat lehetett lementeni, aztan offline bongeszhetove tenni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25035) nyunyu válasza HollyBoni (#25004) üzenetére


nyunyu
félisten

Adott egy bekapcsológomb power SW kábel,ami fehér és narancssárga.Ezek közül melyik a GND?

A fekete. :DDD

Power/turbo/IDE LEDek madzagjan szokott lenni feher a fold, szines a pozitiv.

Power meg reset gombnak amugy edesmindegy a polaritasa, forditva bedugva is rovidre tudja zarni a jel labat a folddel.

Viccet felreteve: nem lehet, hogy a power LED kabelet dugtad a power switch helyere?
Ugy persze, hogy nem fog bekapcsolni a gep.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25036) Epiph válasza nyunyu (#25035) üzenetére


Epiph
tag

HollyBoni (#25004) a pozitív amugy mindíg megvan jelölve a csatlakozón egy picuri 3szöggel (nyillal) de a kapcsoló esetében tökmind1 :) egy laposfejű csavarhúzoval is összezárhatod :)

[ Szerkesztve ]

(#25037) nyunyu válasza Epiph (#25036) üzenetére


nyunyu
félisten

egy laposfejű csavarhúzoval is összezárhatod :)

Ja, aztan jol hazavagja az alaplapot+procit. (mint en ~12 eve az Asus P2B+Klamath 300-at :W Akkoriban az a kombo 2x annyi volt, mint az alaplap+procija. :O)

Ha kerit valahonnan egy jumpert, azzal biztonsagosabb.

Mondjuk az alaplapjahoz tartozo luzer gajd 23. oldalat elnezve szerencsere olyan a csatlakozokiosztasa, hogy nincs semmi rovidrezarhato a power switch fold laba kozeleben, max a reset gomb labai, de azoknak meg mindegy.

(P2B-n a speaker +12V laba volt a power switch foldje mellett :W )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25038) Epiph válasza nyunyu (#25037) üzenetére


Epiph
tag

lenne valami azzal hazavághatná... ha jó lábakat érint össze akkor annak indulnia kell hiba kizárva...

(#25039) HollyBoni válasza nyunyu (#25035) üzenetére


HollyBoni
veterán

Biztos hogy nem. :( Nem vagyok ilyen hülye... :DDD

(#25040) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Windows 7 telepítés előtt állok, és ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem.

1. Mekkora partíciót érdemes hagyni az oprendszernek a későbbi frissítések figyelembevételével?
2. A swap file-t érdemes-e még külön partícióra rakni, ha igen, akkpr hol legyen a partíció, az oprendszer előtt, vagy után?

(#25041) HollyBoni válasza Hauptmann (#25040) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem 25-30gb elég.

(#25042) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Heló.
Előre is Bocs,lehet félig Off a téma.

Miért van,hogy azt mondják egy erős közép,és csúcskategóriás VGA-ra azt mondják ,hogy a teljes kihajtásához szükséges egy 3.4 GHz től felfele levő i7 -es.

Egyéb okok miatt ma a haverommal beszéltem,és szóbajött,hogy meglessük a CPU terhelését, játék alatt.

Bekell vallani,a Crysis az én 5870-emmel FullHD-ben ,Very High-on, 4x -en csak úgy zúgatja és pörgeti százon a VGA-t 30-35(40) FPS-el..

Erre a processzorom ami egy túlhajtott i7-es ilyen 24%-on van terhelve az első magja,a többi meg a felén sem.. :F

Kérdem én,akkor milyen szöveg,ez hogy egy majd 4 Ghz-es i7es kell,hogy kihatsa..?
(Crysistól gyengébb játékoknál is figyeltem)

(#25043) Z86 válasza Hauptmann (#25040) üzenetére


Z86
őstag

Tőlem 60 GB-ot kapott, amiből jelenleg 35 foglalt. A nagyobb méretű programokat nem oda telepítem.
A lapozófájl szintén ugyanezen a meghajtón van.

[ Szerkesztve ]

(#25044) whited


whited
addikt

Sziasztok
Max 15be szeretnék egeret venni a notimhoz, wireless-t
A asus lamborghini jó választás? vagy ennyiért van jobb is? :R
ő lenne az

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#25045) molnarpeter válasza DeathAdder (#25042) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezzel a módszerrel késztetnek az újabb HW vásárlására, ennyi.

(#25046) Hard5tyle


Hard5tyle
csendes tag

Üdv!

Az mitől lehet, hogy YouTube használata közben egyszerűen kikapcsol a gép? Böngészőtől független a dolog. Windows XP SP 3 van fent a gépen, frissítésekkel együtt, és tegnap telepítettem. Korábban is előfordult ez a probléma, viszont érdekesség, hogy Windows 7 alatt nem produkált ilyet.

(#25047) DeathAdder válasza molnarpeter (#25045) üzenetére


DeathAdder
veterán

Na neee, ez most komoly? :D
akkor mi az ami ki tud hajtani pl egy GTX580-at? Core 2 Duo?

(#25048) molnarpeter válasza DeathAdder (#25047) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez tényleg így van, logouton írt valaki ebből cikket, CPU limit témájában ha jól rémlik. Amúgy: EVGA dual s1366 lap, 2 db i= 4GHz körül, 32 GB RAM, ARES x4 CF... Nem lenne rossz.

Hard5tyle: A hőmérsékletek (CPU, VGA) rendben?

[ Szerkesztve ]

(#25049) DeathAdder válasza molnarpeter (#25048) üzenetére


DeathAdder
veterán

Egyébként valóban így lehet, mert most hogy belegondolok, még régebben próbáltam egy játékban (Crysis) ,és ugyanazt a FPS-t mérte a Fraps 2.66-on, mint 4 Ghz-n :F

(#25050) Chris_T


Chris_T
tag

Üdv.

Egy olyan kérdésem lenne hogy mitől függ, hogy milyen helyi portok kerülnek kiosztásra - illetve mivel lehetne megoldani egy adott program helyi portjának "átállítását"/átirányítását?
(olyan programok esetén amik nem saját maguk határozzák meg a helyi portot)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.