Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30851) Spet


Spet
addikt

Üdv mindenkinek,

Lenne egy PIII-as gépem ami hol bebootol, hol pedig csak kurzol villog a képernyőn. Mennyi a valószínűsége, hogy a vinyó kezdi beadni a kulcsot (néha már a mappák megnyitásánál kellemesen hangoskodik)?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#30852) Realradical válasza Spet (#30851) üzenetére


Realradical
őstag

A smart értékeket megmutatja neked szépen a HDD Sentinel

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30853) Воланд válasza Spet (#30851) üzenetére


Воланд
titán

HD Tune

Ezzel ellenőrizd a merevlemezt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#30854) lacika8006 válasza lacika8006 (#30850) üzenetére


lacika8006
tag

erre senkinek semmi ötlete??

(#30855) Realradical válasza lacika8006 (#30850) üzenetére


Realradical
őstag

Valami lehet a BIOS-os smart fan beállításokkal. Settingseket a biosban érdemes lehet átnézni, hátha valami túl alacsonyra állított hőmérséklet célszám miatt szórakozik. CPU fan tűkön van rajta a procikábel?
Régi s478-as lapomhoz volt olyan is , hogy feltelepült valami szoftveres procisebesség molesztáló alkalmazás a gyári cd-ről, nézd meg hátha esetleg van fent valami ilyen cucc telepítve ami szórakozik veled.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30856) fatal` válasza Realradical (#30852) üzenetére


fatal`
titán

Nem hinném, hogy a p3 korabeli HDDken már volt smart.

(#30857) manoarc válasza lacika8006 (#30854) üzenetére


manoarc
senior tag

Nem lehet,hogy csak simán csapágyas és csak később kezd el zavarni a hangja ?

{。^◕‿◕^。}

(#30858) Realradical válasza fatal` (#30856) üzenetére


Realradical
őstag

Hát azért 2003-2004 óta van smart, a remény hal meg utoljára. De persze lehet igazad.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30859) fatal` válasza Realradical (#30858) üzenetére


fatal`
titán

Igaz, ki tudja hanyadik vinyó abban a gépben. De 2003ban már bőven p4ek voltak. :)

(#30860) sklopp válasza lacika8006 (#30850) üzenetére


sklopp
őstag

Érdemes lenne elsőre ránézni a procihűtőre, van esélye hogy porgombolyag az egész. A kábelvagdosás kifejezetten nem jó ötlet.

(#30861) master90


master90
aktív tag

Sziasztok fórumtársak !

Nem rég raktam fel egy új Windowst és minap aszt veszem észre hogy
csak úgy valami terheli a Cput és felpörgeti a ventilátorokat a hátérben nem fut semmi.
Vírus irtóval probálkoztam már és nem talált semmit
Valamikor meg unya és nyom egy kék halált .
Kicsit idegesítő és nem jövök rá hogy mi okozza ezt :W

[ Szerkesztve ]

(#30862) fatal` válasza master90 (#30861) üzenetére


fatal`
titán

Pl. a folyamatok fülön nézd meg, hogy mi okozza. De simán lehet, hogy indexel éppen, vagy defragol.

azt
vírusírtó
unja

[ Szerkesztve ]

(#30863) Spet


Spet
addikt

Nah akkor madj holnap megnézem HD Tune-al és a Hard Disc Sentinellel és feltétlen megosztom, hogy mi lett az eredmény. :DDD (a vinyó meg 2001-es ha jól emlékszem, de 1 biztos hogy nem mai darab :) )

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#30864) master90 válasza fatal` (#30862) üzenetére


master90
aktív tag

Meg néztem a folyamatok bezártam egy két futó alkalmazás de ugyan úgy csinálja tovább most már kicsit ritkábban pörgeti fel a cput de még sajnos még mindig csinálja
szerintem eböl újra telepítés lesz

(#30865) Воланд válasza master90 (#30864) üzenetére


Воланд
titán

Procexp-t neki. Ezzel nézd meg, hogy mi használja a cpu-t.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#30866) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Most vettem egy webcamot,feltelepítettem,érzékeli a Win7,de msn-en pl. nem ltá a másik engem,cska a kamera ikont ami mellett egy x van...mi lehet a probléma?Amúgy WLM 2009-es a messenger,vagy hányas az utolsó a WLM211-es elötti :D

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#30867) nyunyu válasza fatal` (#30856) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem hinném, hogy a p3 korabeli HDDken már volt smart.

Boven volt mar, 95-ben kezdtek szabvanyositani.

Nem remlik, melyik volt az elso smart kepes vinyom, de az biztos, hogy a 2002 elejen vett Seagate Barracuda IV mar tudta.

Kozben nezem, mar a 2000-es Barracuda II manual is irja a smart ertekeket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30868) fatal` válasza nyunyu (#30867) üzenetére


fatal`
titán

Akkor nem szóltam. Fura mert volt 36os scsim amin semmi smart nem volt. 95ben pedig nem igazán voltak még ekkora méretű HDD-k.

[ Szerkesztve ]

(#30869) vergilx


vergilx
őstag

sziasztok!
mi lehet a hőmérsékletnél az AUX? mert szerintem az melegszik túl, mert 107 fokot írt, és abban a pillanatban a kép összekockásodott, és kékhalál. mit hűtsek?

(#30870) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
A meghajtók sorrendjét lehet váltogatni? Jelenleg: c: másodlagos vinyó. d: dvd, e: rendszer
Azt szeretném ha az e lenne a c, a c a d és a d az e.Érthető? :) Megoldható?

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#30871) fatal` válasza JoolsNOS (#30870) üzenetére


fatal`
titán

Nem. A rendszervinyót nem tudod átrakni. Ezek külön vinyók amúgy? Mert akkor újratelepítéssel megoldható, ha úgy rakod a vinyókat az alaplapra, hogy BIOSban a rendszervinyó legyen az első.

(#30872) haly válasza haly (#30848) üzenetére


haly
őstag

Leszedtem az összes nv drivermaradékot. Holnap ki is próbálom, és majd írok. Szerintem ez megoldja majd a helyzetet, mert bekapcsolásnál már rendesen bekapcsolt, és elsőre, de majd játékba meglátjuk. :K

(#30873) vergilx


vergilx
őstag

ötlet?
[link]
az a q*** aux magas, de nem is tudom mi az, most is 117C°.
7600gs passzív kicsi oc-val, biosmoddal, eddig full stabil volt, cod4 is ment, mióta 3.magot oldottam a phenomon azóta szar, de cmos_clr se segített.

128ról leugrott 98-ra, majd visszább.. szobaventivel fújom az egész gépet.

ja meg az integrált hd4290 mennyivel rosszabb a 7600gsnél?

esetleg biost visszarakjam eredetit?

(#30874) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Egy jól meghúzott gtx460 tudja azt, amit egy hd6870 esetleg 5870?Üdv!

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#30875) Воланд válasza pr1mzejEE (#30874) üzenetére


Воланд
titán

Azonnali VGA-s kérdések órája

(#30876) pr1mzejEE: Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#30876) pr1mzejEE válasza Воланд (#30875) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

:B köszi!

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#30877) stm_ válasza vergilx (#30873) üzenetére


stm_
tag

Az aux laponként változik szerintem ,eddig nem igen találtam egyértelmű választ erre..
Asus lapnál úgy gondolom a chipset hőmérséklete lehet.

(#30878) vergilx válasza stm_ (#30877) üzenetére


vergilx
őstag

végigtapiztam mindent, de semmi nem volt meleg, biost gyors visszadobtam, de nem nagyon lett más.

(#30879) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

Nem informatikai kérdés- hol lehet leggyorsabban okmányokhoz jutni miután elhagytam őket, hogy tudjak banknál ügyintézni? :F

NHL, NBA, Soccer

(#30880) fatal` válasza ZeroCaptan (#30879) üzenetére


fatal`
titán

Rendőrség => Bejelented hogy elhagytad / ellopták.

Papír amit adtak => Okmányiroda => Kapsz ideiglenes papírokat => Ezekkel irány a bank.

(#30881) vergilx válasza vergilx (#30878) üzenetére


vergilx
őstag

kivettem a vgat, most integrálton vagyok, aux hőmérséklet maradt, de most jó, 7600gs-ről bordát levettem, és se paszta, se hőpárnácska, a borda hozzá sem ér. ez lesz a gond nem? mit rakjak közé?

(#30882) vergilx válasza vergilx (#30881) üzenetére


vergilx
őstag

felraktam everestet, az meg egyszer azt írja, hogy burkolatba behatolás történt, frissít, utána nem. auxnak ott 90fokot ír.

(#30883) lacika0926


lacika0926
tag

Üdv!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy:
Van egy (Asus WL-520g)- routerem, és lehetséges-e hogy külön osztom a netet..
pl: az egyik gépre 15mb/s-os sávszilességet, a masikgépre 10-et..
ilyesmit lehet??
vagy a feltöltés korlátozni?
360kb/s-al tudok feltölteni maximum..
és a sajat gépemre megosztani kb 100kb/s felöltést..(ami csak az enyém)
remélem ki lehet belöle venni a lényeget

(#30884) jozsi252 válasza vergilx (#30882) üzenetére


jozsi252
veterán

És ha azért ír aux-ra 100fok körüli értéket mert pl az érzékelő vezetéke nincs bekötve vagy ilyesmi? és azért dob ki false értéket az nemlehet?

Mivel az aux egy külső érzékelő, így lehet hogy nincs bekötve a lapon több mint valószinű azért dob ekkora hőfokot mert nincs bekötve, de ha everestbe minden rendben van a hőfokkal a gpu nak a cpu nak meg a magok hőfoka is jó akkor nemkell aggódnod. :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30885) JoolsNOS válasza fatal` (#30871) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Külön vinyó, és pont telepítés után lett ilyen. Pedig a rendszervinyó van Primari Masteron, és mégis az e-nek rakta. Rakhatom újra, mert baromi idegesítő. :(((

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#30886) fatal` válasza JoolsNOS (#30885) üzenetére


fatal`
titán

Tényleg ez egy XP. El is felejtettem mert Vista óta mindenképpen a rendszer a C. XP meg, mint a mellékelt ábra is mutatja néha össze-vissza rendezi őket. Nem jöttem rá az okára.

(#30887) vergilx válasza jozsi252 (#30884) üzenetére


vergilx
őstag

ezt hol tudom ellenőrizni? alapból mi az az aux? tegnap raktam össze, ha valami külső érzékelő, akkor megeshet, mert egyszer azt írta everest, h gépbe behatolás történt: igen, utána frissített, aztán már nem.:D

(#30888) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Most vettem egy webcamot,feltelepítettem,érzékeli a Win7,de msn-en pl. nem ltá a másik engem,cska a kamera ikont ami mellett egy x van...mi lehet a probléma?Amúgy WLM 2009-es a messenger,vagy hányas az utolsó a WLM211-es elötti

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#30889) BaGeBrain


BaGeBrain
tag

Üdv!

Nokia 6230i telóval lehet Facebookozni? Belehet állítani valahogy rajta?

(#30890) jozsi252 válasza vergilx (#30887) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez a gépbe behatolás történt ez egy baromság nemkell vele foglalkozni, nekem is kiírja. Na ezt nemtudom megmondani hogy tudod megnézni hogy bevan-e kötve, de 90%-ra mondom hogy azért ír ki olyan hőfokot mert nincs az az érzékelő hozzárendelve semmihezsem.

Nekem is előző gépemnél everest 11x akárhányfokot írt ki, más minden hőfok rendbenvolt, így az false adat, nemkell vele foglalkozni. Everest-be amúgy a procira meg gpu-ra hány fokot ír ki a progi?

Update: Amúgy ha bármi a gépedbe hosszú távon 100 fok fölött lenne akkor többmint valószinű hogy a gép lekapcsolna, vagy fagyogatna.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30891) vergilx válasza jozsi252 (#30890) üzenetére


vergilx
őstag

alaplap 38
cpu 33
1.mag 22
2.mag 22
hdd 25

még szobaventit is odaraktam, és csak nőtt. :D
kivettem a 7600gs-t, most nem esik össze a kép, nem piszkolódik, levettem a bordát, és a memóriák nem is érintkeznek vele. ez lehet baj?

szerk: volt fagyás, stb, de az szerintem vga mem gond, mert foltok voltak, csikok, stb.

amúgy passzív a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#30892) jozsi252 válasza vergilx (#30891) üzenetére


jozsi252
veterán

Rakd fel ezt a progit bsv itt megtudod nézni hogy mi okozza a kékhalált, ha a kép összeesik akkor valószinű hogy szemetel a kártya, a kártya nincsen véletlenül túlhúzva?

Illetve szerintem a bordát rakd vissza, ha van normális pasztád otthon akkor kend be vele, elvileg passzív hűtésnek nemnagyon szabad elromolnia, ha jóltudom gs passzív.

Illetve ha bentvan a videókártya akkor gpu-ra milyen hőfokot ír ki az everest? elötte napokkal hetekkel hónapokkal aux-ra hány fokot írt ki? szerintem annak semmi köze hozzá itt a gpu-val lesz vmi.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30893) vergilx válasza jozsi252 (#30892) üzenetére


vergilx
őstag

igazából egy kékhalál volt.
gpu-n +100volt, memórián +75, biost is lecseréltem, de múlt éjjel szét cod4eztem magam, meg reggel, és nem volt gond. bár éjjel oldalast leesett a gép 50centiről, az lehet gond?
holnap veszek rá pasztát, de szerintem túlmelegszik a memória. mi írja ki a memória hőmérsékletét?

70-80-90fokot írt ki. terheléstől függően, a házba csak a cpu venti volt.
tegnap raktam össze a gépet, így auxról nem tudok nyilatkozni, de minden alkatrész full hideg volt. a gpu-tól szemetelhet? volt egy palit 8800gt 1gb-m, ott is ilyenek voltak, a memórián fáradt el a hőpárnácska, kicseréltem, és jó volt, csak túlmelegedett.

[ Szerkesztve ]

(#30894) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Még egy érdekes problémám is van: Van egy asus m2v alaplapom amin az egyetlen pwm-es csatin van egy ventilátor. Ha bekapcsolom a gépet szépen működik is, de ha újraindítok akkor maxra kapcsol és nagyon hangos lesz. Marad is addig amíg csak újraindítást használok. Ha kikapcsolom és vissza, akkor újra működik a szabályzás. Mitől lehet. Köszi

(#30886) hunfatal: köszi akkor megy újra, pedig régen sokszor telepítettem xp-t, mégse volt hasonló.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#30895) jozsi252 válasza vergilx (#30893) üzenetére


jozsi252
veterán

"bár éjjel oldalast leesett a gép 50centiről" ez odab*sz :Y :DD

Szerintem a pasztázást próbáld meg, hátha az segít, nekem laptopnál sokat segített a gpu-n, game alatt egyből felment a hőfok laptop meg leállt, újralett pasztázva és egyeből 60 fok körül volt csak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30896) sbazsi válasza Воланд (#30724) üzenetére


sbazsi
veterán

ha továbbra sem megy, akkor más ötlet?

(#30897) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek Router-től lefagyhat az egész gép?

Vettem egy AP Routert, mert eddig egy wifi vevővel vettem nővéremtől a netet és a pc hálókártyájából vittem a konzolomba.
Ezzel az volt a gond, ha online akartam játszani a konzollal, akkor a pc-nek is mennie kellett.

Megvettem az AP Router-t és azóta x időnként lefagy az egész gép.Csak reset-re reagál.
Tuti, hogy az váltja ki, mert próbára visszatértem a wifi vevőhöz és meg is szűnt a hiba.

Ez mitől lehet?
A Router szar vagy esetleg a PC háló karija?

(#30898) vergilx válasza jozsi252 (#30895) üzenetére


vergilx
őstag

volt már durvább, íróasztal, kb 1méter, oldalast gép,semminek semmi baja, egy neon repedt meg, meg az előlapból tört le egy darab.:D

remélem a pasztázás segít, ha nem akkor megy a sütőbe.:D

(#30899) jozsi252 válasza vergilx (#30898) üzenetére


jozsi252
veterán

Járunk lanra haverokkal ott maximum egér meg füles szokott repülni meg néha bill, de hogy a gép :D

Bár igaz alapból passzív kártyáknak alapból magasak a hőfokjai de hogy 100 fok az túl sok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30900) vergilx válasza jozsi252 (#30899) üzenetére


vergilx
őstag

billentyű, egér itthon is szokott:D headshot mi? 'nyád!:DDD

remélem a pasztázás segít, mert még nincs meg a teljes összeg az új vga-ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.