Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33001) Superhun válasza ///Krisz\\\ (#33000) üzenetére


Superhun
addikt

:R

(#33002) DJ WOKKY válasza föccer (#32993) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nekem viszont megvan kit kell keresnem aranyköpések terén :D

(#33003) kovy79 válasza ///Krisz\\\ (#33000) üzenetére


kovy79
őstag

Úgy látszik, Crysis-nál még a telepítéshez is brutál gép kell! ;]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33004) Realradical válasza föccer (#32993) üzenetére


Realradical
őstag

Húú, híres lettem! :DD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#33005) Shadows


Shadows
senior tag

SZiasztok!

Szeretnénk Voip eszközt vásárolni. Nevezetesen EZT. Kérdésem az lenne hogy vajon a T-online felöl bármiféle korlátozás előfizetés vagy bármi szükséges-e ahhoz hogy a szolgáltatás kifogástalanul müdködjön. Őket nem akarom felhívni gondolom az üzletpolitikájuk nemigazán mobil a romin tarifák miatt...és a külföldre telefonálást szeretnénk kiváltani vele.

A spykas nevezetü software-t ajánlották. Másnak más ajánlat amiben valamivel jobb a hangminősége?

Köszönöm a választ :R

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#33006) mefistofeles

Skacok!
Van egy Panasonic miniDV kamerám ami egy firewire porton keresztül kapcsolódik/hat a PC-re. Win7 oprendszer a vason. Tudnátok ajánlani egy bolondbiztos konvertáló progit amivel át tudnám alakítani a kazetták tartalmát valami nézhető/kiírható emberi formátumra ami nem is 100gb ? :F

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#33007) kovy79 válasza mefistofeles (#33006) üzenetére


kovy79
őstag

Ami a legegyszerűbb: Windows Movie Maker.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33008) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok. Ha a twitteren megnézem valakinek az adatlapját, látja az a valaki, hogy megnéztem??? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#33009) Satyricon válasza Satyricon (#33008) üzenetére


Satyricon
addikt

Baromi fontos lenne, légyszi válaszopljatok már... :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#33010) Realradical válasza Satyricon (#33009) üzenetére


Realradical
őstag

Ha nem kezded el követni szerintem nem látja.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#33011) Satyricon válasza Realradical (#33010) üzenetére


Satyricon
addikt

Hogy érted hogy követni??? Uhh... Remélem nem nyomtam semmire, még új vagyok a twitteren... :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#33012) CSÜLKÖS válasza mefistofeles (#33006) üzenetére


CSÜLKÖS
tag

Szia!
Én a Format Factory-t használom mindenfajta zene,videó, kép átalakításra.
A Windows Movie Makert csak vágásra, szerkesztésre.
Mind a kettő magyar nyelvű és kezdő létemre is tudom kezelni.

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#33013) HollyBoni válasza sklopp (#32986) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mégsem. :O Nekem az a rész szürke.

kép

(#33014) methandi válasza HollyBoni (#33013) üzenetére


methandi
tag

pipáld be h gpu méretezés engedélyezése.

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#33015) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

A gépem egy
AsRock 939 Dual alaplap
Athlon 64 3000+ proci
1,5GB DDR
Radeon HD3850RX VGA
500+1000 GB Samsung HDD

Gond nélkül működött eddig. Játék, filmnézés, internet, minden ment rajta, igazi mindenes igásló. Két napja fordult elő először, hogy "kékhalállal" lefagyott. Nem ült előtte senki, csak letöltés ment rajta. Láttam a kékhalált, csináltam egy resetet és ment tovább, mintha mi sem történt volna. De pár órával később megint jött a kékhalál, majd újraindítás után gyors ütemben még kétszer. Először vírusra gyanakodtam, de a gép egy jó pillanatában sikerült lefuttatni a vírusellenőrzést és az nem talált semmi problémát.

Tegnap délelőtt indítottam be a gépem, kettőig legalább 10 fagyás jött. Minden alkalommal más fájlt írt ki problémásnak. Délután a fiam játszott a géppel (F1-el, bár ez szerintem nem számít) amikor megint jött a kékhalál. Ekkor már olyan sikeresen, hogy reset után már be sem töltődött a windovs. Azaz félig, mert eljutott az "ön személyes adatainak betöltése" pontig, de ott megint fagyott.

Ekkor már komoly aggályaim merültek fel a gépemmel kapcsolatban... Gyorsan lehúztam a két SATA vinyót és rádugtam egy IDE HDD-t, amire korábban WinXP volt telepítve. Csakhogy a gép nem akart elindulni ezzel sem, még a Win betöltő képernyő sem jelent meg. Sebaj, gondoltam, újratelepítem a rendszert. Win XP Blade be, telepítés indít, de a fájlok másolása közben tömegesen írta ki, hogy az "x" fájlt nem sikerült másolni, mert a lemez nem eredeti lemez. Ezen mondjuk csodálkoztam mert ilyen bajom eddig nem volt. Nosza, eredeti (!) XP SP1 lemez be, telepítés, de a gond ugyanez: nem tud fájlokat másolni és nem csak egy-kettőt, hanem sok tucatot.

Újabb próba: vissza az eredeti vinyó, indítás csökkentett módban. Elindul, felajánlja a rendszer visszaállítást, elfogadom, de nem történik semmi és menüből sem tudom elindítani a rendszervisszaállítást. Gondoltam, legalább mentem a menthetőt és elkezdtem kimásolni külső meghajtóra a fontos dolgokat, de a TC másolás közben egyszerűen bezárta magát (többször is).

Azt gondolom, hogy ha formázott szűz vinyóra nem tud fájlokat felmásolni, illetve eközben kékhalállal lefagy, akkor nem valószínű, hogy vírus okozza a problémát. Ha csökkentett módban nem futnak a legalapvetőbb programok sem, akkor az azért elég érdekes eset...

Szerintetek mi lehet a megoldás? Alaplap? Processzor? A vinyót kizárnám, mert a tartalékkal sem működött a rendszer, sőt, ugyanazt a hibát produkálta. Hol (hogy) tudnék utánajárni annak, hogy mi a gond?

Köszönöm a segítséget és elnézést ha hosszúra fogtam...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#33016) PhoenixK válasza lacibacsi (#33015) üzenetére


PhoenixK
őstag

Vinyókat megnézni: HDSentinel

A kék halálnál jó lenne rákeresni a hibakódra (0x........). Ha újraindul a gép, akkor BlueScreenView-val meg tudod nézni az utolsó hiba kódját (bug check code)

Ha valami program hibázik (vagy pl. amikor a TC bezáródik), akkor az eseménynaplóban nézd meg milyen bejegyzé született: (start menü -> futtatás -> eventvwr)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#33017) Realradical válasza lacibacsi (#33015) üzenetére


Realradical
őstag

Szia!

Nem melegszik túl a gép? Aidá-val meg tudod nézni a hőfokokat.

@Satyricon
Kb. egy órát nézegettem aztán soha többé nem mentem vissza. Elvileg van olyan nézeted ahol látod kiket követsz illetve kik követnek téged. Ha mindkettő üres akkor nem sok vizet zavartál eddig.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#33018) ///Krisz\\\ válasza kovy79 (#33003) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Vagy legalábbis egy SSD. :D

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#33019) lacibacsi válasza PhoenixK (#33016) üzenetére


lacibacsi
addikt

HDSentinel-t futtattam az első hiba után. Mindkét vinyó hibátlan, 100%-os.

A hibakód ahány, annyiféle, csakúgy mint a problémás fájl (amit a kék képernyőnek a legelején ír ki)

A Blue Screen View-el egy bajom van: most már nem indul be a gépem...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#33020) HollyBoni válasza lacibacsi (#33015) üzenetére


HollyBoni
veterán

Memtest,memtest!Futtasd le mindenképp,a ram nagyon fura hibákat tud okozni.(Pl nem ment fle nekem a windows,nem ismerte fel az egeret(!),lefagyott a google chrome meg ilyenek..)

Letöltöd,kiírod egy CD-re,bebootolsz róla és lefuttatod a tesztet.

(#33021) lacibacsi válasza Realradical (#33017) üzenetére


lacibacsi
addikt

Everestet használok. Néhány naponta ellenőrzöm a gépem. eddig nem tapasztaltam melegedést. A vinyók a legmelegebb napokon sem melegednek 35-36 fok fölé, AMD proci is elmegy 45 fok körül...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#33022) lacibacsi válasza HollyBoni (#33020) üzenetére


lacibacsi
addikt

A futtatásához kell rendszervinyó, vagy elég ha csak a dvd-olvasó van az alaplapra dugva?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#33023) HollyBoni válasza lacibacsi (#33022) üzenetére


HollyBoni
veterán

Elég csak a dvd olvasó.

(#33024) Realradical válasza lacibacsi (#33022) üzenetére


Realradical
őstag

Nem kell hozzá vinyó, el se jut memtesttel a bootig. Egy füst alatt prime95 (CPU) és furmark (VGA) is ,mehet, ha a memtest nem ad semmi hibát pár óra múlva. Hőmérsékletekre figyelj majd, mert ezek stressztesztek, tehát meg fog izzadni a hardver.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#33025) lacibacsi válasza HollyBoni (#33023) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm. Estére otthon megnézem. Csak a hőmérsékletre nem tudom hogyan figyeljek, ha egyszer nem tudom futtatni az Everest-et? Ezek a tesztelő programok mérnek hőmérsékletet?

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#33026) lacibacsi válasza Realradical (#33024) üzenetére


lacibacsi
addikt

Az előző hozzászólásom második fele igazából neked szól, csak elnéztem... :B

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#33027) Realradical válasza lacibacsi (#33025) üzenetére


Realradical
őstag

A furmark biztosan írja. A prime-ra nem emlékszem, de ha meghó a gép és restartol a proci miatt akkor is jó teszt volt és kiderül hol a szűk keresztmetszet.

szerk: jaja látom :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#33028) lacibacsi válasza Realradical (#33027) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm a segítő hozzászólást neked is és mindenkinek. Most elindulok haza. Remélem még ma meg tudom itt köszönni mégegyszer a segítséget. ha nem, akkor nem jártam sikerrel és holnap reggel jelentkezem. További szép napot mindenkinek!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#33029) robertel


robertel
senior tag

Sziasztok!
Vettem ebay-en egy 32 GB-os micro sd kártyát sd adapterrel.
Olyan hibája van, hogy mindig csak oylan 1-2-3-4-5 GB megy rá, utána eltünik amit rámásoltam, hiába formáztam nem segített.
Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy ez a kártya ilyen és kész?
Ami érdekes az az, hogy egy bizonyos adatmennyiség után nem enged illetve nem jelenik meg a rámásolt adat, de az a határ mindig más.

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#33030) föccer válasza robertel (#33029) üzenetére


föccer
nagyúr

Én akkor jártam hasonlóan, hogy ha 512 fájlnál többet akartam a gyökér könyvtárba rakni. Egyszerűen nem engedte. Ez a fat32 korlátja.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33031) robertel válasza föccer (#33030) üzenetére


robertel
senior tag

Én próbáltam midnent, könyvtár nélkül csak rámásolni az mp3-akat, több könyvtárat létrehozni, semmi se segített..
Nem bánnám jó lenne, 7e Ft volt:(

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#33032) dudikpal válasza robertel (#33031) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Fake kártya.
Ezt a progit próbáld meg felkutatni vhol a neten, és engedd rá a kártyádra: H2testw.
A végén megmondja h hány gigával vertek át.
Én olyan 2-4GB-os kártyára tippelek.

[ Szerkesztve ]

(#33033) Realradical válasza dudikpal (#33032) üzenetére


Realradical
őstag

Hmm, ez ment is a utility mappámba. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#33034) Gál István


Gál István
senior tag

Tudja valaki hogy office mobile 2007 (HTC Touch Pro 2, Wundows Mobile 6.5) programban hogyan lehet .doc fájlokat megnyitni. A .docx -eet viszi de a .doc ot nem mert "régebbi" formátum.

(#33035) kovy79 válasza dudikpal (#33032) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi, én is mentettem a programot. :)
Egyébként nem biztos, hogy fake kártya, lehet csak alapból xar. Jártam már én is így egy 8 gigással.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33036) mzprox


mzprox
tag

Van egy problémám a gépemmel és nem tudom pontosan milyen topikot érint ezért itt kérdezem meg:
Időnként újraindul, na most lenne nekem is több tippem, hogy mi okozhat ilyet, de van pár furcsaság:

-eddig egy hónap alatt háromszor csinálta és mindig akkor amikor egy youtube (vagy egyéb stream) videót indítottam
-a gép nincs tuningolva és napokat ment folyamatosan közben procit/videót megterhelő játékokkal (witcher2 pl)
-újraindulás után fura hogy nincs hibaüzenet és pl a böngészőoldalak bejönnek úgy ahogy voltak automatikusan
-Tápnak bőven bírnia kell (főleg ha játékok alatt bírja)

szóval mi lehet a dolog háterében?

(#33037) dudikpal válasza kovy79 (#33035) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ebay+7dodó=fake :)
Én anno a 3. ilyen kártya után meguntam, és inkább vettem egyet itthon.

(#33038) Realradical válasza mzprox (#33036) üzenetére


Realradical
őstag

Szerintem hőfokok, vagy táp.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#33039) kovy79 válasza dudikpal (#33037) üzenetére


kovy79
őstag

Nem 7$, hanem 7e Forint! :)
45-50$-ért már simán veszel 32 gigás mSD-t (igaz, az 8,5K)!

Mod: tőle már vásároltam és itt is 57$, ami kb 10K: [link]

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33040) dudikpal válasza kovy79 (#33039) üzenetére


dudikpal
aktív tag

A 7dodó alatt a 7k huf-ot értettem :)
Nem az ár a lényeg, hanem h az a kis progi mit fog majd mutatni :K
Láttam én már falon pókot :DDD

(#33041) robertel válasza kovy79 (#33039) üzenetére


robertel
senior tag

Hát én sajnos megszívtam ezzel ezek szerint.
[link]
Ez alapján mit vesztek ki? Lehet vele valamit még kezdeni?
Ebayről asszem befejeztem a komolyabb dolgok rendelését, max 1-2e Ft-os dolgokat fogok rendelni, mert pl az mp3 lejátszó is amit rendeltem, szét volt esve a fülhallgatója, 16 GB-os san disk micro sd kártyát meg folyamatosan dobálja a telefonom. (ez lehet a telefon hibája..)
Szemét kínait törölték is az ebayről, lehet volt már sara:(

[ Szerkesztve ]

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#33042) dudikpal válasza robertel (#33041) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Lehet.
Amit majd a végén kiír, annyit bátran másolhatsz rá, de 1 bájttal se többet!
Nekem így lett egy 32GB->4GB-os kártyám.
Mondani akartam a kollégáknak h nem a levegőbe beszélek :U

(#33043) kovy79 válasza robertel (#33041) üzenetére


kovy79
őstag

Saját tapasztalat: ne a legolcsóbbat vedd az adott termékből és jó ha van az eladónak 10000+ értékelése ~98% pozitívval!
Én is szívtam már meg, de korrekt eladó ilyen esetben (mint a tiéd) postázott újat, vagy egyből küldte vissza a pénzt.

dudikpal: :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33044) robertel válasza kovy79 (#33043) üzenetére


robertel
senior tag

Ez a vége:
[link]
Most akkor mennyit tehetek rá?

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#33045) kovy79 válasza robertel (#33044) üzenetére


kovy79
őstag

Engem ne kérdezz, még nem ismerem a programot! :B
Kép alapján nem értem, miért csak ~26 gigát tesztelt a 32-ből. Esetleg volt a kártyán ~6 giga adat? Az alapján is 25,5 hibás. Nem értem, de dudikpal remélem elmagyarázza! :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33046) Realradical válasza robertel (#33044) üzenetére


Realradical
őstag

Hát ez elég gyászosnak tűnik. Szerintem etesd meg a szemetest. (31Gb-ból 26-ot tesztelt és abból 25,5Gb meg van halva)

@kovy79
Még ha az a 6Gb jó is akkor se használnék szívesen egy ilyen adathordozót...

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#33047) robertel válasza Realradical (#33046) üzenetére


robertel
senior tag

A kártyán volt adat, akkor annyit lehet rárakni, csak mert ez mindig változik.
Én is csak mp3ra használnám, fene vinné el, pedig, hogy örültem, hogy lesz egy 32 gigás kártyám..

[ Szerkesztve ]

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#33048) kovy79 válasza Realradical (#33046) üzenetére


kovy79
őstag

Miért, én mondtam, hogy igen? :)
Egyébként mp3-ra tökéletes, ott nincs mit veszíteni, ha végleg elhalálozik.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33049) Realradical válasza kovy79 (#33048) üzenetére


Realradical
őstag

Hja, az még tán nem katasztrófa :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#33050) NEMO1968 válasza mzprox (#33036) üzenetére


NEMO1968
őstag

Vírusokkal hogy állsz?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.