Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) Raptus válasza spyduck (#898) üzenetére


Raptus
tag

Elvileg van rá egy kalózverziós XP patch, amivel ugyanúgy nem működik (sokak szerit).
De azért bemásolom, hogy hol találtam ezt:
[link]

[ Szerkesztve ]

Még olyat sem láttam, aki ilyet látott...

(#902) spyduck válasza Raptus (#901) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszi!
Megkönnyítetted a dolgomat! Most már nem kell a Halo 2:)

(#903) petra88 válasza spyduck (#894) üzenetére


petra88
csendes tag

Szia. 175ért veszem a notit. Az, hogy esetleg tudsz találni jobbat, az sajnos már nem aktuális, mert meg van rendelve USA-bol. Azért köszi Végülis az a legfontosabb, hogy legalább a Kertvárosi Krónikák normálisan elmenjen rajta.

(#904) spyduck válasza petra88 (#903) üzenetére


spyduck
nagyúr

175 az olyan elmegy ár! Lehet jobbat és rosszabbat is annyiért találni! De ha neked csak a SIMS kell akkor ez a gép teljesen alkalmas rá!

(#905) petra88 válasza spyduck (#904) üzenetére


petra88
csendes tag

hát remélem igazad lesz. Elsősorban inkább netre + letöltésre lesz használva a noti. Játszani nem nagyon szeretek, max 1-2 érdekel, azok közül is a Sims a legjobban.

(#906) burgatshow


burgatshow
veterán

Half-Life 2 datacache.dll error-t dob, amikor új pályablokk kerül betöltésre Intel 945GM/GU chipsettel. Mentésnél ugyanez a helyzet.

Ötlet, esetleg megoldás? :F

Már google-tam egy sort, de nem segített. Most még dobok egy driver frissítést, ha nem segít, akkor főbe lövöm magam.

Itt a hibaüzenet az Eseménynaplóból.

(#907) burgatshow válasza burgatshow (#906) üzenetére


burgatshow
veterán

Nekem a KB896256-os windows patch segített.

(#908) burgatshow válasza burgatshow (#907) üzenetére


burgatshow
veterán

Tévedtem.

(#909) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Keresek egy játékot:

10-15 éves, felülnézetes, kis pálya volt, sziget/szigetekkel, és tetrisalakzatokból kellett zárt várat felépíteni, egyjátékos módban hajók jöttek amiket letelepített ágyúkkal kellett kilőni. a várad belseje kék volt. többjátékos módban a szomszédos szigeten lévőt kellett kilőni, akik piros ill. sárga belsejű várral rendelkeztek. ennek a nevére vagyok kíváncsi.

(#910) ollie válasza whitezo88 (#909) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Rampart

Állat jó játék volt, sokat nyomtam vele. :)

***

(#911) whitezo88 válasza ollie (#910) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ez volt az, ezer hála :R

(#912) burgatshow válasza burgatshow (#908) üzenetére


burgatshow
veterán

Mostmár tényleg megoldottam. Nagy valószínűség szerint, a DirectX-el volt valami, mert a -dxlevel81 indítási paraméter megoldotta. :F

Érdekes.

(#913) Narim


Narim
tag

Hello!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy melyik Vista alatt mennek jobban a játékok? A 64 vagy a 32 bites alatt? Mert hallottam híreket, hogy az egyiken jobban mennek...

Most próbáltam ki a world in conflict-et, és nem úgy megy, ahogy mennie kéne (elvileg), és valószínűsíthetően nem driver hiba, erre kaptam egy tippet, hogy esetleg 64 bites Vista alatt jobban menne (nekem most 32 bites van). De máshol azt mondták, hogy a 32 bites a jobb :F .
Szóval van itt valaki, aki meg tudná mondani, melyik a jobb a játékokhoz (ha tényleg jobb az egyik a másiknál)?

Köszönöm.

(#914) Sirandrish válasza Narim (#913) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szeritem olyan konfiggal ami neked van mindegy hogy melyik rendszert rakod fel...egyébként szerintem az XP jobb gamekra...a Vista sok ramot eszik..mondjuk 2 Giga elég nem arról van szó de akkor is több marad szabadon XP alatt.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#915) Narim válasza Sirandrish (#914) üzenetére


Narim
tag

Hát igen, az Xp kb. 200MB RAM-ot foglal le, a Vista meg 600MB-ot :)

Bár mikor kilépek egy játékból, a Vista alatt is csak 250-300MB van lefoglava, és onnan foglal újra le +300-at. Szóval játékok alatt felszabadítja azért a memóriát. De Xp alatt nem tudom a directx10-es effekteket bekapcsolni, ezért kell a Vista ;). Ráadásul állítólag dx10 alatt 5 fps-sel többel megy (ami elég valószínű, mert a hardver jobb kihasználására van a dx10 kitalálva).

Mindenesetre eddig minden játék ment 1280*1024-en max beállításokkal Vista alatt akadás nélkül, de a World in Conflict nem akar (még 1024*768-ban sem, úgy hogy nincs minden maxon). És nem tudom, hogy ez a játék tényleg ennyire eszi-e a gépet, vagy valami más nem stimmel. Mivel driver-ből a legújabb van fenn, és ezzel másnak is jól megy, azt javasolták valahol, hogy esetleg 64 bites Vista-t próbáljak.

De nem akarok megint windows-t installálni ;) (nemrég raktam fel ezt), és ezért kérdem, hátha tudja valaki, hogy tényleg jobban mennek-e a játékok 64 bites Vista alatt....

(#916) Sirandrish válasza Narim (#915) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát szerintem nem a konfigod kevés ahhoz a gamehoz....viszont sajnos azt nemtudom hogy a 64bites Vista jobb-e mint a 32es...meg kell próbálni...
Én se szeretek formázni de ha ennyire zavar a dolog akkor nemlátok más lehetőséget.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#917) Narim válasza Sirandrish (#916) üzenetére


Narim
tag

Hát igen, ettől tartottam...

Csak gondoltam, hátha valaki már átesett ezen a kellemetlenségen, és már tudja a megoldást :U .

(#918) Sirandrish válasza Narim (#917) üzenetére


Sirandrish
legenda

én még a Vistát is elkerültem nemhogy 32/64bitessel próbálkozzak:DD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#919) Raptus válasza Narim (#915) üzenetére


Raptus
tag

Nem hinném, hogy esetedben az lenne a döntő. hogy 32 vagy 64 bit. A konfigod simán kellene, hogy vigye World in Conflict-ot 1280x1024-ben. De itt valóban csak az empírikus módszer segíthet. Ki kell próbálni és meg kell nyugodni :)

Még olyat sem láttam, aki ilyet látott...

(#920) doc


doc
nagyúr

valaki meg tudja mondani, mi a különbség a Longest Journey 2cd-s és 4cd-s változata között? pontosabban mi hiányzik a 2 cd-sből?

(#921) -Mike- válasza doc (#920) üzenetére


-Mike-
addikt

2cd xD

(#922) doc válasza -Mike- (#921) üzenetére


doc
nagyúr

úgy tudtam hogy valaki ezt benyögi :DD

(#923) mazda626


mazda626
addikt

Hali!
Olyan gondom lenne, hogy a Postal 2 Share the Pain játék játszhatatlan. :O Ugrál a framerate, pedig 200-180 között van. Patcheltem, de ugyanúgy rossz. :F Hogyan tudnám működésre bírni eme torzult személyiségemhez való játékot? ;] :))

(#924) Bozsi80


Bozsi80
tag

Sziasztok! Légyszi segítsetek! A Crashday című játék telepítése után, indításkor ez a hibaüzenet jön elő:
Assertion failed
DiffuseShader

(file..\propcore\engine.cpp, line 173)

Trace stack:

Ha valaki tudja mi a gond, válaszoljon pls. s.o.s!

[ Szerkesztve ]

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#925) #65675776 válasza mazda626 (#923) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kapcsold ki a proci energiagazdálkodását játék előtt. Az UT motoros játékok meg tudnak hülyülni tőle (legyen akár CnQ, EIST vagy akármi).

(#926) ollie válasza Bozsi80 (#924) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Patch, vagy valami?

***

(#927) doc válasza doc (#920) üzenetére


doc
nagyúr

na megtudtam a választ: a 2cd-s jobban van tömörítve (audio és video) meg pár dologban állítólag több/jobb mint a 4cd-s
meg több/jobb patch van hozzá :D

(#928) nyikoláj


nyikoláj
tag

Hy! Tudja vki, hogy honnan tudnék szerezni olyan kódot ut2004-hez amivel nem dob le a szerver. Már kipróbáltam egy rakást de mindig ez van:
[Anti_TCC]
Esetleg vkinek van vmi ötlete?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#929) snecy válasza Bozsi80 (#924) üzenetére


snecy
senior tag

Ilyen hiba akkor jön elő, ha a játék újabb vertex/pixelshader verziót követel meg, mint amit a VGA-d tud.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#930) soulcube


soulcube
aktív tag

Tudja valaki, hogy a FlatOut: Ultimate Carnage kijön-e PC-re ?

(#931) ollie válasza nyikoláj (#928) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A boltból. Besétálsz, leveszed a polcról a játékot és kifizeted a pénztárnál.

***

(#932) mazda626 válasza #65675776 (#925) üzenetére


mazda626
addikt

Köszönöm szépen! :R

Sziasztok!
Még níáron találtam egy oldalt, ami szimulátorkkal foglalkozott - fórum volt, de nagyon jó- és a játékok teljesen ki ovltak vesézve. Colin Dirt-höz pl részletes leírás volt, hogyan lehet nagyobb teljesítméynt elérni, melyik opció micsoda, stb, és nagyon részletesen ki volt taglalva a törés is, hogy melyik érték mit jelent, amit ha állítunk még reálisabb sérülést lehet elérni. Erre az oldalra lennék kíváncsi, hátha valaki volt már rajta. A létező összes szim fel volt sorolva rajta, kék háttere volt, a tagok adatlapja pedig szürke volt. Benne volt a Simulator szó is és a World is, de nem www.simulatorworld.com oldal az, más. Modifications mappában voltak benne a játékok moddolási guidjai. Googlit teljesen átbújtam, millióféleképp rákerestem, de semmi.
Előre is köszönöm!

(#933) raczger


raczger
őstag

régebben volt egy játik, ami kemény 64 kb-os volt, de elég komoly játék volt akkoriban, asszem olyan 3 éve lehetett. Nemtudja esetleg valaki mi a neve a játéknak, esetleg hol lehet letölteni? (márha ingyenes)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#934) mazda626 válasza raczger (#933) üzenetére


mazda626
addikt

gugliba bedoptam, hogy 64kb game. :DDD Itt a címük: [link]

(#935) snecy válasza mazda626 (#934) üzenetére


snecy
senior tag

Azaz, méghozzá Kkrieger, vagy mi volt a játék(FPS) neve :DDD
Szerintem a mai napig kuriózum a cucc, azzal együtt hogy jól néz ki, és egy floppyn bőven elfér.
Egyébként 96kbyte volt, de az nem von le semmit az értékéből.

[ Szerkesztve ]

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#936) Bozsi80 válasza snecy (#929) üzenetére


Bozsi80
tag

A játék egy ismerősömé és korábban már játszott vele, azóta semmi nem lett cserélve a gépben. Újra raktam neki az op.-rendszert XP SP2 (előtte is ez volt) és ugyanúgy hibaüzenet. Passz! :O

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#937) snecy válasza Bozsi80 (#936) üzenetére


snecy
senior tag

Foglamam sincs, próbálja meg régebbi/újabb meghajtó-driverrel..

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#938) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok! Vki nagyon okos mondja már meg nekem, hogy miért nem tudunk campany of heroes-el hálóban játszani!
Látjuk egymást de mikor betölt vkinek mindig kiírja, h YOU ARE VICTORIOUS!
kell vmi patch? CD key az különböző szóval az szerintem nem gond! Vkinek van ötlete?

(#939) mazda626


mazda626
addikt

Hali!
Mondjatok oylan játékokat légyszi, ami elidnul: P3 800MHz, 128MB SD RAM, Matrox G200-on. Autós, lövöldözős! Mindegy milyenek, lehetőleg ne futurisztikusak legyenek. Apunak lesz, nem sokat játszott még életében gépen. :)

(#940) mad1 válasza mazda626 (#939) üzenetére


mad1
veterán

régi nfs mint a hot pursuit

Ne szemetelj ! = Steam

(#941) agbdlcid


agbdlcid
csendes tag

mario

(#942) djbahool válasza mazda626 (#939) üzenetére


djbahool
senior tag

Doom, operation wolf, nascar....

(#943) V.Stryker válasza mazda626 (#939) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Heroes 3. ;] Colin MrRae Rally 2(elméletileg mennie kell.), NFS 3..

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#944) Sirandrish válasza V.Stryker (#943) üzenetére


Sirandrish
legenda

ezek nekem anno 4 megas VGA-val mentek p3as laptopon ugyhogy nem csak elméletileg mennek:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#945) V.Stryker válasza Sirandrish (#944) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

HÁt akkor ajánljuk már a Quake 2-őt is. :D (talán meg lehet próbálni a hármat is...ha anno a suliban elment. :D )

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#946) Scoobyka


Scoobyka
addikt

a timeshift nevezetű gémhez nem tud vki ajánlani egy 7600 go-val jól müködö drivert(mobil vga,notebook)?...xp alatt....163.76-os nem jó...újraindul....amit eddig néztem...163.75,156.67,162.5,165.01,...egysem volt sikeres....pedig megvan alatta a vas..

(#947) Sirandrish válasza V.Stryker (#945) üzenetére


Sirandrish
legenda

a 2 is megy...a 3 már nem biztos:D
vagy akkor már Blood 2 is:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#948) total90


total90
veterán

Csá!
Nem tudjátok mikor jön a Juiced 2?Láttam a Demo-t már lehet tölteni,de 2 GB :Y Mekkora lesz a teljes gém :F

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#949) V.Stryker válasza total90 (#948) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Bocs, kétszer ment.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#950) V.Stryker válasza total90 (#948) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Elméletileg kint van már. Márcsak azért is,mert ez szerint már meg lehet vásárolni. :Y

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.