Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14901) kiskaloo válasza qnadam (#14900) üzenetére


kiskaloo
csendes tag

Köszönöm.

(#14902) CrabJamBB


CrabJamBB
lelkes újonc

Sziasztok!

Youtube-videókhoz és vlogoláshoz keresek nem kimondottan profi, de azért 4k kamerát.
https://bit.ly/3nREZZN Ezt néztem ki, jók róla a vélemények az árukeresőn, és nagyjából ez a 2-300k a max keret is rá. Ti mit gondoltok?
Valamint jó volna hozzá egy stabilizátor is, milyet ajánlotok?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#14903) qnadam válasza CrabJamBB (#14902) üzenetére


qnadam
veterán

helló,
az oké, hogy vlogolni akarsz, de mit és hogyan szeretnél vele felvenni?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14904) CrabJamBB válasza qnadam (#14903) üzenetére


CrabJamBB
lelkes újonc

Szia qnadam!

Köszönöm hogy válaszoltál!

Kb 80%-ban azt szeretnénk rögzíteni vele, hogy ülünk ketten a kamera előtt, és zenéről dumálunk :). Egészen konkrétan ez a szituáció: https://www.youtube.com/watch?v=1p-MwEAyaK8
A kezdetektől a mobiltelefonjaink kameráját használjuk, és szeretnénk végre fejlődni egy kicsit.

A maradék 20%-ot drum cover videók felvétele jelentené, (az is zárt térben történne), valamint az sem ártana, ha akkor is tudnánk forgatni, ha koncertre megyünk (ehhez a részéhez kéne a stabilizátor).

Ha valami infóra szükséged van még, jelezd és írom is!

[ Szerkesztve ]

(#14905) qnadam válasza CrabJamBB (#14904) üzenetére


qnadam
veterán

erre én inkább valami milcet néznék, kevés fényben azokkal sokkal jobban jártok, ennyiért talán egy széles meg egy teleobi is kijön a váz mellé. a szaktopikban valószínűleg ennél konkrétabbat is tudnak mondani :) de akár egy sony zv-1 is opció lehet, vagy valamelyik rx sorozatú gép.

"klasszikus" videókamerával bónusz probléma lehet, hogy a legtöbb gimbalra szerintem kinyitott kijelzővel nem lehet feltenni, a külső monitor viszont plusz pénz, plusz akksi, plusz nyűg.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14906) CrabJamBB válasza qnadam (#14905) üzenetére


CrabJamBB
lelkes újonc

Köszönöm a választ, körbekérdezek ott is :)

(#14907) CrabJamBB válasza qnadam (#14905) üzenetére


CrabJamBB
lelkes újonc

És ha elrugaszkodunk a 4k-tól, és megelégszünk a fullHD-val? Mit tudnál ajánlani, ami minőségben is átlag feletti, és ár/érték-arányban is megfelelő?

(#14908) qnadam válasza CrabJamBB (#14907) üzenetére


qnadam
veterán

akkor is inkább fényképezőgépet vennék :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14909) CrabJamBB válasza qnadam (#14908) üzenetére


CrabJamBB
lelkes újonc

Értem, köszönöm a választ!

(#14910) cousin333 válasza CrabJamBB (#14902) üzenetére


cousin333
addikt

Én a helyedben elgondolkoznék egy képminőségre kihegyezett akciókamerában, például Insta360 One RS (az 1" verzió!) vagy pl. Sony DSC RX0 II. Ezeknek nagy méretű érzékelőjük van,a stabilizálás is részben megoldott, de egy mobilos gimballal tovább javítható. Esetleg egy DJI Pocket 2.

"We spared no expense"

(#14911) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Sziasztok!

Kamera vásárlásban kellene nekem pár jótanács. Nyaralni megyünk, gondoltam, hogy meglepem magam egy videókamerával. Kinéztem a Panasonic HC-VX980-as típust, elég jókat írnak róla, az ára is jó (200 eFt).

Amikor a harmadik bolt is azt mondta, hogy sajnos nem kapható a típus, akkor kezdtem kicsit elkeseredni, hogy ha nem kapható, akkor minek reklámozzák :O

Naszóval valami hasonló kaliberű kamera kellene nekem, tudjon 4K de legalább UHD felbontást, legyen legalább 20-25x optikai zoomja ami egy elfogadható széles látószögből indul, boldoguljon kevés fényben is, OIS természetesen kellene, legyen távirányítható, fél kilónál azért legyen könnyebb és persze a 200 eFt határt ne lépje túl.

Létezik ilyen kamera?

Vagy mi a javaslat a felsorolt igényeim kielégítésére?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14912) MrRL19


MrRL19
senior tag

Csaó Sziasztok !
Lehet nem a legjobb helyre írok ( ha van jobb topik kérném link)
Keresek olyan készüléket amivel sport meccseket (foci,tenisz)tudok felvenni (állványról).
Mit keressek pontosan amivel lehető legjobb választás lenne ?
fényképezőgép,sportkam,kamera?
teló : Samu s10, Xiaomi redmi note 10-11pro van kézben.
Árban 50-70k (használt is) gondolkodtam max amit rá szánnék , vagy egyszerűbb telot használni ? :)

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#14913) flash-


flash-
veterán

videókamera gömbfejben mi az ajánlott?
(az ebay-os kinai fluid-es már lötyög)
valamit tudtok ajánlani ami stabil semmi nagy dolog nem kell tudjon fel le forogni meg jobbra balra :DD heti 1-2x lenne használva, ennyit tegyen meg rendesen relative hosszú élettartammal :)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14914) qnadam válasza flash- (#14913) üzenetére


qnadam
veterán

videóhoz semmilyen gömbfej nem ajánlott.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14915) flash- válasza qnadam (#14914) üzenetére


flash-
veterán

érem. akkor hát bármi más fejet keresek ami megbízható.
ilyen helyett keresek valami stabilabbat.
hát amig működött jó volt de elég hamar elkezdett lötyögni a vízszintes számozással ellátott gyűrű felett.tesztek szerint ez elég jó. hát nekem nem vállt be meg aztán amikor meghúzom oldalt a tekerőt közbe is állítódik ... nem tudod úgy meghúzni hogy stabilan tartson nameg ha nem tartod addig sem kellene másznia gondolom fel - le..
olyan kellene amivel ilyen problémákkal nem szembesülök.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14916) qnadam válasza flash- (#14915) üzenetére


qnadam
veterán

kicsi kamerához egy velbon ph-358 fej pl egész jó lehet, az alá nem mennék. nekem egy hasonló velbon nevetségesen hosszú idő óta nem hajlandó tönkremenni.

de még ezzel se lehet előre-hátra tologatni a kamerát, hogy a súlypontja alá kerüljön, ellensúly sincs, szóval nagyon fapad.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14917) flash- válasza qnadam (#14916) üzenetére


flash-
veterán

köszi, ez hasonlónak tünik felépítésre mint az általam eddig használt kínai de akkor gondolom ez valami megbízható márka lehet ez a Velbon, az a 10 év gari az szemet szúrt

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14918) qnadam válasza flash- (#14917) üzenetére


qnadam
veterán

tizenéve vettem egy akkor tizenötezres velbon statívot, de jó pár éve alig használom, amióta megvan a nagy manfrotto. azóta kicsit már ereszti az olajat :D de működik. kicsi kamerák alá egész rendben van, egyszer kényszerből egy sony z7 alá került, ott azért már nagyon óvatosan kellett hozzányúlni, mert nagyon nem ehhez a súlyhoz van méretezve. mondjuk inkább a lábak nem voltak vele stabilak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14919) Gameralda


Gameralda
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy kamerát közeli (10-30 cm) videók készítéséhez. Fontos, hogy 1080p-ben, 60 FPS-sel éles képet rögzítsen. 30k-t szánnék rá, de nem baj, ha olcsóbb. :))

Előre is köszönöm a javaslatokat! :R

[ Szerkesztve ]

"A sikerhez vezető legrövidebb út az, amelyiken elindulsz." - Ronil Caine

(#14920) huppancs89 válasza Gameralda (#14919) üzenetére


huppancs89
tag

Szerintem lehagytad az 1-es számot a 30-as elejéről. :D

30k-ért ne vegyél kamerát, megfogod bánni, bármilyen is legyen az. :(
Duplázd meg minimum és akkor használtan tudsz egy elfogadható panát vagy sonyt venni, de azok csak 50-pt tudnak.

(#14921) huppancs89 válasza Gameralda (#14919) üzenetére


huppancs89
tag

De ha tényleg max ennyi a keret pl. ez vagy hasonló kaliber.

(#14922) Gameralda válasza huppancs89 (#14920) üzenetére


Gameralda
csendes tag

Köszönöm a segítséget és megfogadom a tanácsot! Nem szenvedek gagyi kamerákkal, inkább egyből olyat veszek, amivel sokáig elégedett lehetek. Az iPhone 13 Pro minősége tökéletes lenne nekem. 170k-s keretbe belefér egy hasonló képességű kompakt kamera? Ha igen, melyik a leginkább ajánlott? :B

[ Szerkesztve ]

"A sikerhez vezető legrövidebb út az, amelyiken elindulsz." - Ronil Caine

(#14923) Gameralda válasza Gameralda (#14922) üzenetére


Gameralda
csendes tag

És akkor ugye a 4K@60FPS lenne a cél, de ahogy nézem, megint kicsi a keretem. :O

"A sikerhez vezető legrövidebb út az, amelyiken elindulsz." - Ronil Caine

(#14924) qnadam válasza Gameralda (#14923) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, mit forgatsz, de vagy a költségvetést kell feljebb, vagy az igényeket lejjebb vinni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14925) Gameralda válasza qnadam (#14924) üzenetére


Gameralda
csendes tag

Leginkább PC építésről forgatnék.

Már azon gondolkodom, hogy veszek egy 2020-as vagy 2022-es iPhone SE-t Apróról. Megfelelőnek tűnik a minőség.

"A sikerhez vezető legrövidebb út az, amelyiken elindulsz." - Ronil Caine

(#14926) qnadam válasza Gameralda (#14925) üzenetére


qnadam
veterán

nem. ismerem a technikai háttered meg a meglevő cuccaid, de a 4k60 majd akkor lesz érdekes, ha a fény meg a hang egyébként már tökéletes, előtte inkább ezekre érdemes koncentrálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14927) Gameralda válasza qnadam (#14926) üzenetére


Gameralda
csendes tag

Szerintem ezek rendben vannak. :K

Köszönöm szépen a tanácsokat! :R

"A sikerhez vezető legrövidebb út az, amelyiken elindulsz." - Ronil Caine

(#14928) flash-


flash-
veterán

Panasonic v770 üzemmódjaiban tud valaki segíteni?
olyannak kellene beállítani valami használható automatikus módra a kamerát aki nem ért ilyenekhez.

szóval beltérben lenne használva közepesen megvilágitott helyen.
az auto móddal az a baj hogy hiába csak egy embert vesz a kamera folyamatosan akár másodpercenként többször is ugrál a fényerő látványosan pedig semmi változás nincs a képen fényerőben csak max az hogy az emberünk aki a képen van az gesztikulál.(gondolom azért változik állandóan a fényerő mert váltogat automatikusan a téma módok között leglaábbis a képen ez látható hogy hol gyergyába vált hol portréba stb.stb,eleve nem értem attól hogy autó miért a módok között vált miért nem csak a fényerőt állítja automatikusan ha kell mint egy telefon)

portré mód jó lenne de sok esetben az pedig elég sötét képet vesz fel.főleg ha távolítok. ha belezoomolok egy emberbe akkor javul a dolog.

gyertya mód: ha egy emberre van a kamera irányítva akkor 80% ban eltalálja a fényerőt de különben meg azon is sötét ha távolítok és egyszerre több embert kell venni.

nincs olyan mód ami mindig belövi a nagyjából jó fényerőt? nyilván nem kell hogy tűpontos legyen de ahogy most van az így eléggé gyenge.

nem hiszem el hogy nem lehet olyan módba rakni hogy a ráálitom egy emberre akkor is a szemre nagyjából jó fényerőt lője be és a távolítok akkor pedig állítsa hozzá (jelen esetben pont hogy felfelé kellene vennie a fényerőt nem pedig lefele. oké van az ablakokból egy kis ellenfény,ami a témára szűrődik meg világit az ablak, lehet az a baj? akkor azt hogy lehet kiküszöbölni?)
vagy bugos a kamera,esetleg kellene egy fw frissités? gyári van rajta de nem is tudom hogy kellene fw frissités rá...

legalább úgy működne mint egy mobil.az sem váltogatja másodpercenként a fényerőt.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14929) Nergalos


Nergalos
aktív tag

Sziasztok, kérlek segítsetek a következőben: családi felvételeket (ovi, suli, nyaralás, túrázás,stb) szeretnék készíteni jó minőségben FHD vagy 4k-ban. Erre a következő kamerákat találtam de a nagy különbségeket nem látom. Szerintetek melyik lenne a legjobb részemre?
-Sony FDR-AX53
-Sony FDR-AX43
-Panasonic HC-VX1EP
-Panasonic HC-VX980

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14930) Ottó58 válasza Nergalos (#14929) üzenetére


Ottó58
senior tag

Szia!
Valóban nem sokban térnek el egymástól paramétereikben, talán a Pana fényerősebb obival rendelkezik, de nem számottevően.
A SoNY és a Pana színvilága kicsit eltérő, ha ez nem zavar, de én az elsőt választanám, mégpedig a kereső miatt, sokszor jól jön. -és a cserélhető akku is fontos (tartalék töltött).
A 4k sok tárhelyet igényel.
Full HD-ben is nagyon szép felvételt lehet készíteni, ezért máig is a Pana 920 3Mos kamerám tartottam meg.
Sajnos már elérhető áron csak használtban van 3CCD-s kamera.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14931) Gyöször válasza flash- (#14928) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem garis már ez a 770? Szerintem ennek valami baja van.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14932) qnadam válasza flash- (#14928) üzenetére


qnadam
veterán

de, telefonnal is ilyen szutyok sokszor.
meg kell tanulni kézzel beállítani az expót, a kamera vagy jól tippel, vagy nem. meg ez lassan egy tízéves modell, és ez az egyik dolog, amiben sokat fejlődtek a kamerák.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14933) Gyöször válasza qnadam (#14932) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem a pj810emmel van tapasztalatom, ki is hajítanám az ablakon ha ennyire használhatatlan lenne ahogy flash leírja. Az se mai gyerek. Asszony kezébe nyomom és videó lesz akkoris. előtte 1 hónapig volt cx240 azt visszaküldtem mert rizsa volt a kép szobában. De nem jojózott se a fókusz se a fény.
Van egy pana fényképezőm, tz100 az elég fejvakargatós, sosem azt csinálja amit én akarok. Pld ha vakuzok akkor simán beállít sötétben 1/8 záridőt és elmosódott lesz. Igaz fényes, de toszhatom. Ha vakus a dolog mindig át kell tekernem, hogy záridö 1/50. De ez nem ide téma, csak ez volt az első egyben az utolsó pana termékem. Egyszerűen nem nekem írták a szoftverét. Itt a 770nél más lesz, szerintem valami hiba ez nem feature.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14934) qnadam válasza Gyöször (#14933) üzenetére


qnadam
veterán

az egész csak elméleti, amíg nem láttunk mintát a problémáról.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14935) Gyöször válasza qnadam (#14934) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nosza rajta, kérjünk mintavideót!

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14936) Nergalos válasza Ottó58 (#14930) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Köszönöm a válaszod!
Olyan hozzáértő vagyok, hogy a keresőt észre sem vettem :N

[ Szerkesztve ]

(#14937) Nergalos


Nergalos
aktív tag

Sziasztok, nézegettem kamerákat angol oldalakon is és jelentősen olcsóbban is találtam az itthoniakhoz képest. Kérdésem, hogy érdemes onnan vásárolni vagy van valami pl.(pal-secam-ntsc) különbség ami miatt nem tudom itthon teljesen használni?
köszönöm előre is!
pl. Itthon: hc-vx1ep—- angliában hc-vx1eg vagy vx1eb
Egy betű az eltérés de nem szeretnék rászabni😀

(#14938) Nergalos


Nergalos
aktív tag

Esetleg ha valaki tudna válaszolni megköszönöm.. :R

(#14939) huppancs89 válasza Nergalos (#14937) üzenetére


huppancs89
tag

Tök8, ezeken már tudsz váltani Pal/ntsc között, már az én régebbi v800-am is tudta ezt, meg a v750 is.
Szerintem ezzel nem lesz gondod, bár érdemes ezeket előtte azért megnézni, kipróbálni, ne érjen meglepi. :R

(#14940) Nergalos válasza huppancs89 (#14939) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Ááá köszi! Nem túl aktív ez a topik. Köszi a választ mégegyszer!

(#14941) qnadam válasza huppancs89 (#14939) üzenetére


qnadam
veterán

már amelyiken.
de angliában is a 25p/50i van használatban (meg ha nem tévébe kerül az anyag, igazából azzal sincs nagy baj, ha 30/60 lesz). az meg, hogy az analóg kompozit színátvitel milyen rendszerű, manapság már nem igazán releváns.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14942) Nergalos válasza qnadam (#14941) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Szia! Tv- szeretném az anyagot visszajátszani.

(#14943) qnadam válasza Nergalos (#14942) üzenetére


qnadam
veterán

hacsak nem egy régebbi crt tv-n szeretnéd, egy usa vagy japán modell se jelentene gondot.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14944) Nergalos válasza qnadam (#14943) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Ja nem. Köszi, nem teljesen új de kb 5éves a tv. Ezzel mennie kell szerintem.

(#14945) Seci


Seci
tag

Sziasztok!

Ismerősöm pedikűrős, lábápoló!
[link] Ilyen videókat szeretne ő is készíteni jó minőségben a munkáiról.
Ehhez keres fejkamerát amin van HDMI kimenet.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#14946) qnadam válasza Seci (#14945) üzenetére


qnadam
veterán

ez szinte biztos, hogy nem fejkamera, ahhoz túl stabil.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14947) huppancs89 válasza Seci (#14945) üzenetére


huppancs89
tag

Nem hát, meg egy gopro vagy gopro másolat fix fókuszos, 20 centitől közelebbre már nem sokat fogsz mutatni.
Ehhez normál kézi videókamera kell vagy egy jó telefon. ;]

(#14948) bobace


bobace
őstag

Sziasztok,
szeretnék kamerát vásárolni, aminek az alábbiakat kellene tudni:
- mesterséges megvilágítás mellett is jó képminőség
- éles kép a széleken is, jó fókuszkövetés
- élő közvetítés kb 8 méter távolságból (színpad) széles látószögben HDMI kapcsolaton
- irányítás telefonról/gépről
- optikai zoom használata miatt telefonok kiesnek
- keret: 300e körül.
Hogy ehhez digitális videókamera szükséges-e, vagy pl egy MILC gép. Jó kérdés! Remélem él annyir a topik, hogy tud valaki ajánlani valamit. :R

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#14949) sonaj0203 válasza bobace (#14948) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Panasonic fz-2000 minden elvárásodnak megfelel. :C
Tapasztalatból mondom, teremben is megállja a helyét, telefonról is irányítható, szuper obi 28-480, élőben is közvetítettem már vele.

Ráadásul lehet az enyém eladó lesz, mert nagyobbra váltottam.
Ha létezne egy ilyen gép full frame szenzorral, akkor arra váltottam volna.

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#14950) qnadam válasza sonaj0203 (#14949) üzenetére


qnadam
veterán

Ha létezne egy ilyen gép full frame szenzorral

fizikai akadályai vannak :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14951) bubuska10


bubuska10
senior tag

Sziasztok! Bocs hogy ebbe a topikba is beteszem, de a webkamerás nagyon nem pörög és szükségem lenne egy megnyugtató válaszra gyorsan. :) Be is offolom inkább, tudom h nem ez a legjobb hely - esetleges válasz után törölhető is!

Home office miatt szükségem lenne egy webkamerára. Nem akarok sokat költeni rá (nem érdemlik meg ;] ), és találtam egy pár FullHD-set 4-5 ezer Ft-ért (egy ismert oldalon), amit megrendelnék. Az ilyen elszaladt összegek világában, szerintetek létezik, hogy ilyen relatíve olcsón lehet venni "megbízható" FHD kamerát? Nagyon szépen köszi a segítséget!

(#14952) sonaj0203 válasza bubuska10 (#14951) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Szerintem igen, ha ez csak egy sima a webkamera.
Főleg, ha nem drága óccó.

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#14953) sonaj0203 válasza qnadam (#14950) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Értem, én de MIÉÉÉRT?
Győzzék le az okos tudományukkal a fizikai akadályokat. :P
Nekem szükségem van a sötétben is látó fullframe képességeire, a nagy átfogású obijektívre pl. 28-480 mer már megszoktam, hogy ne kelljen cserélgetni, de ha úgy tetszik legyen levehető is, a zoom gombra :C , hogy ne a baszom nehéz optikát kelljen tekergetni videózás közben :W , a gyors megbízható auto fókuszra, a kiváló stabilizátorra, az elforgatható kijelzőre stb. Úgyhogy találják fel, de gyorsan ezeket egy gépben megvalósítva.

Szóljatok, ha van ilyen gép, vagy hasonlót összetudnék rakni. :K
Várom az ötleteket. :))

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#14954) qnadam válasza sonaj0203 (#14953) üzenetére


qnadam
veterán

ha elindulsz egy arri alexa lf-fel meg egy angenieux ultra 12x-szel, a többit már pikk-pakk megoldod :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14955) Rodoc


Rodoc
friss újonc

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni.
Az lenne a problémám, hogy vásároltam egy Panasonic HC-VX1EP típusú kamerát, amivel maximálisan elégedett vagyok. Rendeltem hozzá egy utángyártott VW-VBT 380-as akkumulátort. A probléma az, hogy ezzel az akksival 1 perc után a kamera kikapcsol. Van erre megoldás vagy tényleg csak eredeti akkuval használható a kamera?
Köszönöm szépen a válaszokat!

(#14956) Ottó58 válasza Rodoc (#14955) üzenetére


Ottó58
senior tag

Az én esetemből kiindulva, chip nélkülit vettem (VBN-260) kikapcsolt a kamera.
De megmentettem és a tönkrement akkusból hozzátettem a chipet.
Véletlenül nem így jártál?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14957) Rodoc válasza Ottó58 (#14956) üzenetére


Rodoc
friss újonc

Valószínűleg így jártam én is. Körülbelül egy perc után kikapcsol a kamera.
Honnan lehet megállapítani egy akkuról, hogy van e benne chip? ÉN sehol nem láttam ezt feltüntetve...

(#14958) Ottó58 válasza Rodoc (#14957) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem mutatott nekem töltöttséget, ezért szétszedtem.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14959) ArGa


ArGa
csendes tag

YouTube barkácsolós videók készítéséhez keresek kamerát. Mit ajánlanátok?
Autószereléseimet, házépítést, kertépítést stb szeretném felrakni és ezzel segíteni

(#14960) Gyöször válasza ArGa (#14959) üzenetére


Gyöször
senior tag

Szia! Bocs a késői válaszért, kiment a topik abból amit figyelek. Van valami anyagi keret elképzelés? Annyiból jó, hogy építkezéskor, kertészkedéskor esetleg autószereléskor is van fény tehát nem kell a legdrágább kamerát ajánlani. Esetleg egy kis kínai "játék" akciókamera is megteszi mint nekem a xiaomi yi. Veszel valami olcsó állványt, vagy barkácsolsz valamit amin megáll és mehet.

Ezek a rendes kézikamerák árai úgy elszálltak -most nézem- hogy ami kb 60at ha ér az jelenleg 100 és 60ezres korában sem igazán volt való semmire (sony cx405 vagy 240re gondolok).
Pana hc vx1 alatt nem mernék kipróbálni semmit saját használatra. Az meg 250.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14961) RetroAnalóg válasza Gyöször (#14960) üzenetére


RetroAnalóg
kezdő

Nekem pont egy Panasonic HC-VX1 típusú camcorderem van. Annak ellenére, hogy nincsen keresője, nagyon jó gép. Még éjszakai videózásra is igen jó. A mikrofonja lepett meg leginkább. Voltak már JVC és Sony camcordereim is, azokhoz kellett külön mikrofon, hogy egyáltalán értékelhető hangminőség legyen, mert a beépített mikrofonjuk pocsék volt. VX1-nek a saját mikrofonja is értékelhető. (Persze a külön mikrofon nyilván még jobb).

[ Szerkesztve ]

(#14962) Gyöször válasza RetroAnalóg (#14961) üzenetére


Gyöször
senior tag

Talán csak kipróbáltam a keresőmet, de sohasem használtam. Illetve arra, hogy ha nem akarom, hogy látszódjon be van kapcsolva akkor azt kihúzom, ajtó becsuk kamera megy. Tehát ez a hiány nem egy érvágás. Jó gép? Ha valamikor újat kell vennem ez szóbajöhet nekem. De remélem nem kell.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14963) RetroAnalóg válasza Gyöször (#14962) üzenetére


RetroAnalóg
kezdő

Igen, jó gép. Én elégedett vagyok vele.

(#14964) qnadam


qnadam
veterán

ha valaki esetleg ilyenekben van, fb marketplace-en árulnak egy v770-et 30 pénzért.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14965) flash-


flash-
veterán

Panasonic V770 kamera mikrofon beállitásában tud valaki segiteni?

van ilyen hogy [FELV. BEÁLL.] # [MIKROFON SZINT] # kívánt beállítás
Felvételkészítés közben állítani lehet a beépített mikrofonok és a külső mikrofoncsatlakozó
bemeneti szintjét.
[AUTO]: Működésbe lép az AGC, és a felvétel szintje automatikusan beállítódik.
[BEÁLLÍT ] +AGC ON: Itt állítható be a kívánt felvételi szint. Aktiválódik az AGC és
mérséklődik a hangok torzulása.
[BEÁLLÍT ] +AGC OFF: Itt állítható be a kívánt felvételi szint. A hangok rögzítése
természetes minőségben történik.

ha erősitőn keresztül kapott hangot rögzit a képre akkor a fentiek közül melyiket érdemes használni?
illetve a kivánt felvételi szint az melyik álláson az alap, az optimális?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14966) qnadam válasza flash- (#14965) üzenetére


qnadam
veterán

állítsd be a kamerán a felvételi szintet minél alacsonyabbra, és a keverőn tekerd be, hogy ne torzuljon. lehet, hogy sikerül, de alapvetően a mikrofonbemenetet nem vonalszintű jelek kezelésére találták ki.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14967) FerNandor


FerNandor
őstag

átmentem másikba

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#14968) Héraklész


Héraklész
kezdő

Megéri manapság kamkordert venni? Vagy ezt a vonalat nem igazán fejlesztik a cégek és mindenképpen egy MILC fotómasina ajánlott?

Úgy 2-300 ezer Ft-ra gondoltam, nagyon maximum fél millió.

(#14969) qnadam válasza Héraklész (#14968) üzenetére


qnadam
veterán

ez attól függ, hogy mire akarod használni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14970) Héraklész válasza qnadam (#14969) üzenetére


Héraklész
kezdő

Családi videózásra otthon és túrázás, kirándulás közben.
Jó minőségre törekszem, mert nem vagyok megelégedve egy telefon minőségével (mozgásmegjelenítés, tömörítés, kicsi szenzorból adódó zaj).
A fényképezőgépeket nem szeretem, mert nem ergonomikusak videózáshoz. De ha nincs más...
Konvertálgatni, utólag szoftverrel bíbelődni semmiképpen nem szeretnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.