Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) BRIKLY válasza Realradical (#948) üzenetére


BRIKLY
veterán

próbáltam. csak 1-2 percet nyerek vele. ugyan ezt csinálja.

spista222: csak egy kodegány "tápom" van. azt inkább kihagyom. de kétlem,hogy ennyit érne egy chieftech táp...:U megpróbálom másik gépben,de kizártnak tartom,hogy azzal van gond.

(#952) CoolMan válasza steve24 (#950) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Semmi nem történik elvileg de próbáld ki.

(#953) spista222 válasza BRIKLY (#951) üzenetére


spista222
addikt

Sajnos azért mert Chieftech még el lehet használódva és lehetnek benne púposak a kondik.

steve24: azt írtad hogy ram és/vagy VGA nélkül is csipog akkor a proci az nagy valószínűséggel jó. Mivel a ram behelyezése után a VGA-t csipogja így a ramnak is jónak kell lennie. Ezután 2 lehetőség maradt. Az egyik hogy a VGA miután berakod megfagyasztja a rendszert és ez miatt nem ad képet és meg se csippan. A másik hogy a VGA menne de az alaplapnak valami olyan része sérült amit a VGA után inicializálna. Ki kellene próbálni ha kéznél van egy másik VGA-val. Ha megy akkor a VGA lett a hibás, ha nem akkor az alaplap a ludas.

(#954) Realradical válasza BRIKLY (#951) üzenetére


Realradical
őstag

Akkor pedig marad az alkatrészcserés tesztelés. Chieftec tápból is volt rossz széria, pont az újraindulgatás volt pl. a hibája. Chieftec 410-212

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#955) steve24 válasza CoolMan (#952) üzenetére


steve24
aktív tag

Kipróbáltam, de semmi sem történt, ugyan olyan mint amikor benne van....a tápot is kicseréltem (

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#956) steve24 válasza CoolMan (#952) üzenetére


steve24
aktív tag

elvileg ma este elviszem a gépet kompletten egy alaplapba átrakjuk az egészet, remélem nem valami más baja van, ha a proci nem jó akkor mi a hiba jelenség??

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#957) CoolMan válasza steve24 (#955) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor próbáld ki másik VGA-val ahogy spista222 is írta és ha úgy sem jó akkor valószínűleg alaplap hiba.

(#958) steve24 válasza spista222 (#953) üzenetére


steve24
aktív tag

köszönöm. kipróbálom. amint tudom, szereznem kell egy VGA-t

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#959) steve24 válasza CoolMan (#957) üzenetére


steve24
aktív tag

Bocsánat nekem nem eggyértelmü a dolog,
Tehát elsőnek a procit ellenörzi utána a memoriát és azután a VGAt? akkor a proci biztos jó.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#960) spista222 válasza steve24 (#959) üzenetére


spista222
addikt

Ameddig nincs benne proci addig nem tud semmit sem csinálni a lap. Amint van benne a proci akkor elkezd egy rövid tesztet amiben a következő számunkra fontos a memória és utána a VGA, de persze sokkal több teszt van csak számunkra ez a lényeges.
Nem hiszem hogy a procinak bármi baja lenne de láttam már olyat hogy bootolt és utána fagyott meg a proci miatt.

(#961) BRIKLY válasza spista222 (#953) üzenetére


BRIKLY
veterán

a rohadt életbe. igazad volt. a táp az. át tettem másik gépbe a 8800GT-vel együtt,már win alatt újraindult,aztán már be sem boot-olt. vártam vele, ment egy darabig, és megint. volt, amikor a vinyó sem pörgött fel,csak a ventik...

megyek tovább a tápos topikba. köszi mindenkinek.:R

(#962) #65675776 válasza BRIKLY (#951) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hibás példány mindenből előfordulhat, bárki gyártja. Ne zárd ki a tápot sem. Az nem túl meleg esetleg? Ventilátora megy rendesen?

(#963) BRIKLY válasza #65675776 (#962) üzenetére


BRIKLY
veterán

nem zartam ki,sőt,kiderült,hogy az a hibás. itt folytattam a történetet: [link]
nem, nem túl meleg,sőt már hideg...

(#964) #65675776 válasza BRIKLY (#963) üzenetére


#65675776
törölt tag

Garanciális még a táp? A Chieftec két évet vállal rájuk. [link] Mert akkor csak fogod és visszaviszed, bár ahogy értem már szétgépelted.

(#965) BRIKLY válasza #65675776 (#964) üzenetére


BRIKLY
veterán

használtan vettem,de már az előző tulaj szétszedte kitakarítani...

(#966) steve24 válasza spista222 (#960) üzenetére


steve24
aktív tag

Üdv. Átraktuk egy másik lapba. Csak lap volt. ugyan ez a hibajelenség. Akkor valószinü hogy a vga a hhibás. Mindent átraktunk. Akkor elvileg jó a lap. vagy mégis a proci a hibás. Köszi a segitséget

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#967) atti_2010 válasza steve24 (#966) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Kellene egy másik VGA amivel kipróbáljátok anélkül csak találgatás a dolog.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#968) fgordon


fgordon
senior tag

Régi P4-es gép XP telepítésnél felmásolja az XP magát sikeresen, újraindítás, majd amikor bejön a grafikus felület, ha nincs bent, kéri a CD-t, majd pár másodperc, és kikapcsolja magát mindig.

Windows 2003 telepítő már a felmásolás végezte előtt kikapcsolja a gépet pont ugyanúgy.

Miután így kikapcsolt, be sem lehet kapcsolni a gépet. Csak ki kell a tápot kapcsolni 10-20 másodpercre, és utána kapcsol vissza a gép...

Memtest86+ futott órákat HIBÁTLANUL, MiniXP is működik tökéletesen, DOS-os alkalmazások is tökéletesen, soha nem fagyott, csak a Windows telepítésekor...
Legfrissebb BIOS van fent, le is tiltottam alaplapi hálókártya, hangkártya, soros portok, stb...Csak az van engedélyezve ami kell...

Ötlet? :F Látott már ilyet valaki? :R

Táp? Ram? HDD?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#969) spista222 válasza fgordon (#968) üzenetére


spista222
addikt

Szia,
mivel nem tudod bekapcsolni a gépet kikapcsolás után így nagy valószínűséggel a táp védelme oldott le vagy rossz a táp. Ki kellene próbálni egy másikkal. Ha azzal is ugyanez a tünet akkor lehet még alaplap is.

(#970) fgordon válasza spista222 (#969) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszönöm. :R

Tehát annyi áramot venne fel a gép, hogy táp már nem bírná, és kikapcsol?

Megpróbálom majd másik táppal is.
Egy újabb Chieftec táppal azért nem tudtam kipróbálni mert 10 tűs az alaplapi csatlakozója, és erre az alaplapra nem megy rá, olyan vastag a csatlakozó széle.
Egy másik ugyanígy 8 tűs P4-re rámegy a 10-es, mert annak más a széle...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#971) spista222 válasza fgordon (#970) üzenetére


spista222
addikt

Nem feltétlenül kell sokat felvenni a tápból az alaplapnak lehet rossz is a táp inkább ez szokott előfordulni (púpos kondis, eleve hibás).

Az alap ATX csatlakozó az 20 tűs. Nem tudom pontosan melyik ATX szabványtól megnövelték 24-re. A processzornak van 4 tűs és újabban a nagyobb TDP-s processzorokhoz ajánlott a 8 tűs CPU tápcsatlakozó. A 24-eset is rá lehet dugni a 20 -asra ha lecsatlakoztatható a +4 tű vagy ha nincs mechanikai akadálya nem ér bele valamibe.
"8 tűs P4-re" ezt nem tudom mi lenne.

(#972) fgordon válasza spista222 (#971) üzenetére


fgordon
senior tag

:R Hanyag voltam, siettem, nem számoltam meg, csak ránéztem, és "legalább 8 pár". :B De most igen: 10 pár, azaz 20 tűs az alaplap tápcsatija... :B

Létezhet, hogy ez a táp egy kisebb teljesítményű géppel atom stabilan működik? Mert abból szettem ki, amiben tökéletesen működött, még játékra is, ami OpenGL-es, VGA-t terhelve.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#973) agressiv válasza BRIKLY (#929) üzenetére


agressiv
addikt

A tápod kapcsol le, gondolom belefullad a porba..

Hát még a borz.....

(#974) wrox válasza agressiv (#973) üzenetére


wrox
senior tag

Másik topicban mintha mást mondtál volna. :D

(#975) agressiv válasza wrox (#974) üzenetére


agressiv
addikt

Mert közben figyeltem a történéseket. :DD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#976) archie17


archie17
tag

Sziasztok!

Remélem jó topicba írok, ha nem, kérlek irányítsatok át.

A következő a gondom:
Frissen vásárolt, szakemberek által összerakott konfigot ma otthon beüzemeltük, de nem stimmel teljesen. A felállás:

ASRock H61M-S
4gb Kingston DDR3 1600MHz RAM
Intel core i3 2100
LG DVD újraíró
Sapphire HD 6750 1GB
Ház+Táp: Codegen 3341-A2 + 400W táp

Ehhez csatlakozik egy USB egér (sima 3 gombos vezetékes), egy PS2-es billentyűzet, egy hangszóró, monitor ill. routerből a net kábelen - tehát egy átlagos gép. Az összerakásnál nem hinném, hogy vétettem valamit, ugyanúgy csináltam, ahogy az előző gépen. Monitor, hangszóró, táp áramfelvétele stimmel is.

A gép elindul, rajta Win7 (ezt a boltban tették rá gondolom teszteléskor, és rajtahagyták ajándék gyanánt:), de a perifériákkal gond van.

Egér, pendrive, wifi stick csak a front oldali 2 USB-vel működik, hátul semmi (áramot se kap). Net, billentyűzet szintén halott, ezeknek értelemszerűen nincs front oldali megfelelőjük, nem tudtam tesztelni.

Az alaplap csatlakozó-panelje lenne hibás?
Vagy hiányzik valami illesztőprogram? (akkor az első USB-k miért működnek?)

Hívom az üzletet amint tudom, csak szeretnék több oldalról tájékozódni, mivel nem értek nagyon hozzá.

Köszönöm a segítséget előre is!

(#977) Realradical válasza archie17 (#976) üzenetére


Realradical
őstag

A hiba nem nálad van, a hátsó kivezetéseknek natívan kéne működnie. A Codegen táp nem táp, szerintem még most cseréljétek be egy FSP-re ami nem olyan vészes árú ellenben sokkal megbízhatóbb.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#978) veze válasza archie17 (#976) üzenetére


veze
őstag

én már találkoztam olyannal, nálam, asus lap biosában, hogy bekapcsolható hány usb müködjön, (2-4-6 vagy 8 db csatlakozó)
meg kéne nézni nálad ebből mennyi engedélyezett

(#979) Realradical válasza veze (#978) üzenetére


Realradical
őstag

Háde' nulla az azért gyanús lenne. Az alaplapi kivezetés meg okés? :)
A legrosszabb lehetőség, hogy a Codegen táp máris munkához látott...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#980) veze válasza Realradical (#979) üzenetére


veze
őstag

Vargané és társa 2 :D

(#981) archie17


archie17
tag

Köszi a tippeket!

Közben beszéltem az üzlettel, tájékoztattak hogy a Driverek még nincsenek a gépen, nosza telepítettem is a CD-ről. A net immár üzemel, a billentyűzet viszont nem, USB-portok közül pedig még mindig csak a 2 elülső működik.

BIOS-ban még sosem turkáltam, nem tudom, merre keressem. Remélem a táppal azért nem ennyire rossz a helyzet...

Pórbálkozom még.

(#982) veze válasza archie17 (#981) üzenetére


veze
őstag

USB-hez ma már nem kell driver.. főleg win7 alá. más lehet a gond
de ha most üzemelted be, hát legyen ez a bolt sara..gondolom rgaranciás.
adják ugy át hogy müködjönek az usb portok..ha már tesztelték..

(#983) archie17 válasza veze (#982) üzenetére


archie17
tag

Igen, viszem is vissza, telefonban azt mondták, nekik még működött.

(#984) DJ WOKKY válasza archie17 (#983) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

gyanús a táp nekem is, vagy bios-ban az usb eszközök terén minden disabled-en áll.

(#985) beefjeez válasza archie17 (#983) üzenetére


beefjeez
senior tag

A táp tényleg vészes, 3 ilyet láttam már elégni.
Cseréld amint tudod fsp-re, vagy chieftech-re (tuti rosszul írtam), vagy valami gigabyte superb-re.

(#986) veze válasza DJ WOKKY (#984) üzenetére


veze
őstag

bios szerintem is megérne annyit hogy rálessen, ahogy irtam is.
a táp meg...
nekem egy abit lapon 5 kondinak emelte meg a végét.. nem is működött utána más táppal sem, amíg ki nem cseréltem
akkor tanultam meg hogy nem ez a szegmens az ahol sporolnom kell :N

(#987) atti_2010


atti_2010
nagyúr

A tápon való spórolás rengeteg pénzbe kerülhet és senkinek sem ajánlanám, egy jó táp elmehet akár 4-5 évet újra kondizással többet is, ne sajnáljuk rá a pénzt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#988) Hege_89


Hege_89
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék új alaplapot vásárolni és ehhez kellenének tanácsok. A fő szempont, hogy jól kezelje az SSD-vinyókat és legyen rajta USB3. 20-25 ezret szánnék rá. Intel i5-2500 procihoz lesz és nem akarom tuningolni. Leginkább Gigabyte-okat néztem eddig.

(#989) DJ WOKKY válasza Hege_89 (#988) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Attől függ milyen procit teszel bele.
a 1156ba és a 1366ba az első generációs i3/i3/i7esek mennek a 1155be(ez a legjobb) a második generációs i3/i5/i7esek mennek.

Egyébként Z68 és H67-es chipsetű lapokat nézegess, azok vannak már 18-25 körül itt az aprón. Azokkal nem lesz baj.

sorry: elolvastam, i5 2500k cpu megy bele ? akkor 1155.

[ Szerkesztve ]

(#990) Hege_89 válasza DJ WOKKY (#989) üzenetére


Hege_89
csendes tag

Kösz a választ. 1155-s lesz bele. Az, hogy P67 vagy H67, az mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#991) DonThomasino válasza Hege_89 (#990) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha integrált VGA akkor H67.
Ha CPU tunning akkor P67.

Itt egy táblázat:
[link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#992) Buster17


Buster17
addikt

Hali.
Olyan kérdésem lenne, hogy ha az alaplapom 1333Mhz-t kezel ki és 1800+ Mhz-t OC-val, a RAM-om gyárilag 1800Mhz és akkor a RAM-om most milyen Mhz-n fut?

(#993) Kobold190 válasza Buster17 (#992) üzenetére


Kobold190
aktív tag

mivel a lap nemtud többet 1333 MHz en, de ezt aida-val vagy everestel is megtudod nézni :R

(#994) Hege_89 válasza DonThomasino (#991) üzenetére


Hege_89
csendes tag

Az integrált VGA mit takar ebben az esetben? Bocs, ha hülye a kérdés, csak nem igazán értek az alaplapokhoz.

(#995) Kobold190 válasza Hege_89 (#994) üzenetére


Kobold190
aktív tag

az alapra szerelt videókártyát jelenti :R

(#996) Buster17 válasza Kobold190 (#993) üzenetére


Buster17
addikt

És akkor sosem lesz 1800?
Akkor érdemesebb 1333-t venni és azt felhúzni 1800-ra?

(#997) Kobold190 válasza Buster17 (#996) üzenetére


Kobold190
aktív tag

hát lehet 1800 de azhoz olyan alaplap kell ami azt támogatja, tudomásom szerint az 1333 olyan 1600 körül megy, de lehet h ellehet húzni 1800-ig is

(#998) Buster17 válasza Kobold190 (#997) üzenetére


Buster17
addikt

az tudom.
kár, hogy nem lehet sehogy se megcsinálni :(

(#999) DJ WOKKY válasza Buster17 (#996) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

még egy gyári tuning ram-al sem menne ennyi tuning szvsz.

(#1000) Buster17 válasza DJ WOKKY (#999) üzenetére


Buster17
addikt

arra gondoltam, hogy az lehesen megoldani, hogy 1800on ketyegjen a ramom :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.