Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) DonThomasino válasza Xaels (#200) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha áramtalanítod, gondolom megszűnik...? (várj egy pár percet)
Reméljük, hogy nem egy kisegér költözött bele. :D

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#202) kobybry


kobybry
csendes tag

csö gammerek! van 1 evga gtx 480 sc karim de a 285 ös frissités után csak fekete képernyöt ad be. van valakinek erre megoldása? bios verzio 70.0021.00.80 elöre is köszönök bármi nemü segitseget

(#203) DJ WOKKY válasza kobybry (#202) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

bios reset volt már ?

(#204) spista222 válasza Xaels (#200) üzenetére


spista222
addikt

Ha jól értem már be sem kapcsol a gép? Ha igen és a táp tik-takkol akkor le kellene húzni az összes tápcsatit belülről és áram alá helyezni a tápot ha úgyis tik-takkol akkor a táp ment tönkre. Ha így megszűnik akkor a lap lett zárlatos de még mielőtt ezt biztosra mondanám egy másik táppal ki kell próbálni.

(#205) agressiv válasza Xaels (#200) üzenetére


agressiv
addikt

Már a gép van kikapcsolva, vagy a főkapcsoló a tápon? Amúgy mifajta táp ez?

Hát még a borz.....

(#206) zoltanoerik


zoltanoerik
csendes tag

Gondoltam beírom még-egyszer!

Adott egy MSI K9N NEO V2 és egy SAMSUNG HD502HI SATA 2-es merevlemez. A probléma a következő: A Windows (7) elindul az első 15-20 percig minden normálisan működik, míg egyszer csak a merevlemez leáll. SATA problémára gyanakszom, mivel csak abban az esetben történik, ha 1-nél több SATA eszköz van csatlakoztatva az alaplaphoz (optikai meghajtó, 2. merevlemez, stb.) Sajnos nagyon idegesítő ezen jelenség, mivel a munkám veszik olykor oda, egyszerűen csak megáll a működés, hallhatóan megáll a merevlemez.
Kizárt hibák: Windows hiba (több OS-sel is ki lett próbálva); Merevlemez (másikkal lett próbálva); tulajdonképp minden SATA-s eszközt másikra cseréltem!
A hiba csak akkor jelenik meg, amikor 1-nél több eszközt csatlakoztatok SATA-ra.
Ennek megoldásában kérem segítségeteket! Köszönöm!
UI: Nem, nem driver hiba! A Windows újratelepítése után is csinálta. Tápegység tökéletesen működik.
Alaplap: MSI K9N NEO V2

Processzor: AMD Athlon 64 X2 4000+
Memória: Kingston 1+2 GB DDR2
Optikai meghajtó: LG??
Táp: 450 W
Video.: Radeon HD 4730

A válaszotokat kérlek PM-be jelezzétek, nagyon fontos lenne! Köszi!

(#207) agressiv válasza zoltanoerik (#206) üzenetére


agressiv
addikt

100 éves MSI alaplap, nem leőődnék meg, ha döglött lenne, amúgy nem taperoltad meg a déli hidat? Nem melegszik túl, ha több cucc van rajta?

Tápegység tökéletesen működik. Lehet, hogy nem.

Hát még a borz.....

(#208) Xaels válasza DonThomasino (#201) üzenetére


Xaels
félisten

Egy ideig még kattogott miután lehúztam róla a betápot. Már bevittem iponba gariztatni. Remélem az alaplap megúszta.

ADATA HM550-es tápról van szó. Nincs másik amivel meg tudnám nézni.

A gép be sem kapcsol. Lekapcsolva a tápon lévő kapcsoló volt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#209) DonThomasino válasza Xaels (#208) üzenetére


DonThomasino
veterán

Viszonylag minőségi tápról van szó nem hiszem hogy vitt magával valamit.
Ha van lehetőséged, cseréld másik típusra . (gariba)
Magában a táp is kattogott?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#210) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok szerintetek ez milyen táp?

[link]

Tiszta hülye aki nem normális

(#211) Lucifer6280 válasza LaciMc82 (#210) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Inkább ezt ajánlanám a figyelmedbe

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#212) LaciMc82 válasza Lucifer6280 (#211) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Jó ok,de minek nekem 650w-os táp?

Tiszta hülye aki nem normális

(#213) DJ WOKKY válasza LaciMc82 (#212) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

attól függ mire kell. Egyébként nem csak a teljesítményt kell nézni.
Figyelembe kell venni az ágakat, azt hogy hány 12V-os ága van, az ágakban milyen erősségű az áram( hány Amper), stb.
De ha a tápos topikba beírod, akkor ott okosabban felvilágosítanak. Illetve a szokásos 1. hsz. :)

(#214) LaciMc82 válasza DJ WOKKY (#213) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Igen ezt már halottam.
Fx 4100-es Bulldozer 4 giga dd3-as ram,egy 6770-es ati,2 sata 2-es winyó 1 ssd,a 2 12-es hűtő és egy ,pci-os hangkártya.

Tiszta hülye aki nem normális

(#215) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Ez még a másik verzió,ez tudásban beismerem jobb.

[link]

Tiszta hülye aki nem normális

(#216) LifeStyles


LifeStyles
csendes tag

Hali
Nekem van egy Asrock H55M-LE alaplapom - benne van 2x4Gb 1600as Geil ram.
Ha 1x4Gb van a gépben simán megy - ha 2x4Gb van benne akkor win betöltése közbe kékhalállal újra indul.
Melyik ilyenkor a hibás? (sajnos nem tudom egyiket se kipróbálni más konfigba)
előre is köszi

Felváltva működnek mindegy melyik slotba rakom őket csak egyszerre nem mennek

(#217) DonThomasino válasza LifeStyles (#216) üzenetére


DonThomasino
veterán

Memtest el kéne lezesztelned őket. Ha ez meg van csekkolni a gyártó által adott támogatott RAM listában. BIOS ban miden beállítás auto n van?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#218) DJ WOKKY válasza LaciMc82 (#214) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

azért ennek nem árt egy 500-550-es táp, de ezt a tápos topikban jobban tudják a szakik.

(#219) wrox válasza LaciMc82 (#214) üzenetére


wrox
senior tag

Nyugodtan megveheted az 500-as csifit.
A 6770-es max fogyasztása 108 watt, a többi meg nem fogja felzabálni a maradékot. :)

(#220) MeroM válasza wrox (#219) üzenetére


MeroM
senior tag

hali mindenki van egy olyan problémám hogy van nálam egy alaplap eddig ment most ha rákötöm a 20/24 pint elindul a lap de ha rákötöm még a +4 es2x2 es pint akkor mintha elindulna de mégse szerintetek van rá megoldás vagy ez már így kuka? az alaplap: Asrock G31-GS :R

(#221) spista222 válasza MeroM (#220) üzenetére


spista222
addikt

Ha a plusz 12V-os CPU tápra gondolsz, és annak csatlakoztatása után nem megy akkor valószínűleg zárlatos lett a CPU tápjának a mosfetjei. Ha szerencséd van csere után menni fog de általában visz magával mást is az alaplapról vagyis kuka

(#222) Werkly


Werkly
őstag

[link]

Most akkor erre a csatlakozóra milyen hátlapi kivezetés köthető rá?
Csak 1 db RCA-s coax, vagy 2 kivezetéses coax+optical?
Kösz!

(#223) spista222 válasza Werkly (#222) üzenetére


spista222
addikt

Nekem van egy 4 pin es Asus amiből csak 3 pin van bekötve ugyanezek a vezetékek és mindkettő van rajta(coax+optical). Az 5V csak a optikai kivezetéshez kell elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#224) traders


traders
tag

Sziasztok!

Olyan kérésem van hogy egy GA-Z68X-UD3H-B3-nál ha az van írva hogy az "Internal I/O Connectors"-nál hogy "1 x front panel audio header" akkor ez azt jelenti hogy a teljes 7.1 (6 db jack-es hátsó csatlakozó) "másolható" (természetesen egy front panellel) a ház elejére, vagy csak azt hogy egy stereo meg egy mic jack oszt' csókolom?

Előre is köszönöm!

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#225) spista222 válasza traders (#224) üzenetére


spista222
addikt

A 7.1 hez elég 4db jack dugó. Nem hiszem hogy van olyan lap ami a 7.1 et kivezetné előre mert semmi értelme, úgysem akarsz két 7.1 es hangrendszert csatlakoztatni a géphez pláne nem egyszerre. Csak a szokásos "stereo meg egy mic jack oszt' csókolom" található a lapon ahogy azt a kézikönyv 29. oldalán is található. Egyébként ha szükséged van elöl a 7.1 re biztos lehet van olyan megoldás amivel ki tudod vezetni a hátsó jack aljzatokat előre(olyan előlapi panel amelynek egyik oldala a panel a másik oldala jack dugó és hátulra kell csatlakoztatni).

[ Szerkesztve ]

(#226) Bruticus


Bruticus
csendes tag

Sziasztok. 1 hónapja vettem egy konfigot
Msi h61-p21, intel core i3-2100, zotac gt 240 vidikari,chieftech i-arena 500w táp

a problémám az hogy eggyes játékok 3d-s dolgok alatt a gépből erős cirpelő hang jön, már jeleztem a bolt felé mivel garanciális mindne alaktrész hogy gond van, de a minap elbizonytalanodtam, mert egyszerüen nemtudom megítélni pontosan honnan jöna hang meik alkatrészt küldjem vissza szervizbe v cserére. Annyi biztos hoy annyival vagyok előrébb hogyha alaplapi VGA ra kapcsolok kiveszem a gt240 et és ugy futtatom azokat amikkel ciripel akkor nemcsinálja, halkan szépen megy igaz enyhén szaggat minden de halk, tehát akkor a videókártya lenne?, ha beteszem vissza akkor jelentkezik. Nem tudom hogy az alaplapból, tápból a terhelés miatt vagy a videókárytáról jön, de rohadt idegesítő. Mással nemtudom kiprobálni, nincsenek alkatrészeim. Kérlek segitsetek. köszi

(#227) spista222 válasza Bruticus (#226) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem terheld le a CPU-t egy Prime95-el. Ha nem csinálja akkor az alaplap "CPU része" kizárva. Utánna csak a VGA-t terheld le furmarkal(nem kel sokáig mert eléggé megfűti a kártyát és nehogy károsodjon csak addig amíg el kezd ciripelni). Még a táp is lehet mert a VGA-val leterhelődik annyira hogy lesz hangja.Legvalószínűbb hogy a VGA-n egy tekercs esetleg kondi ciripel, a legegyszerűbb lenne átrakni egy másik konfigba ha ott is csinálja akkor 100% hogy VGA.

(#228) traders válasza spista222 (#225) üzenetére


traders
tag

Köszi!

Nagy láma vagyok hogy nem néztem meg a leírást a neten :D (mert ugye a lap még nincs meg)

Azért kérdeztem mert amúgy csak stereo hangfalak vannak rajta, ha játszanék akkor meg ilyen térhatású fejhalgatón gondolkodnék, de nem szeretném be-ki dugdosni a cuccokat... így valószínűleg marad egy jack elosztó a zöld kimeneten...

Amúgy ha bedugva marad a 7.1, és zenét hallgatok akkor ezt a 7.1-ből adja ki vagy átvált stereo-ba vagy ezt majd szoftveresen kell állítgatni?

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#229) spista222 válasza traders (#228) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem alapvetően sztereóba fog szólni és szoftveresen kell állítgatni hogy 7.1 legyen.
Pontosan milyen fülhallgatót néztél?

(#230) traders válasza spista222 (#229) üzenetére


traders
tag

Hát ezaz hogy mégcsak a jack vs usb-nél tartok :D Amúgy nem is biztos hogy veszek... attól függ hogy milyen ezek térhangzása... milyen ártól indul a használható kategória, stb stb... nehéz dió ez mert itt még nem arról szól a dolog hogy csak hangminőségben térnek el egymástól a fejhallgatók, hanem maga a technika is elég gyerekcipős

Amúgy miért? Tudsz valami tippet? :D

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#231) agressiv válasza Bruticus (#226) üzenetére


agressiv
addikt

VGA ra kapcsolok kiveszem a gt240 et és ugy futtatom azokat amikkel ciripel akkor nemcsinálja,

Pedig megválaszoltad a kérdésedet, de nincs miért aggódni, ez normális jelenség manapság és igen, a vga csinálja.

Hát még a borz.....

(#232) Bruticus válasza spista222 (#227) üzenetére


Bruticus
csendes tag

Köszönöm válaszod. A cpu-t ugy terheljem hogy bennehagyom a gt240 et?

(#233) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Asus P8H61-M PRO alaplapomban i3 2100-as procit i5 2500K-ra akarom lecserélni. Nem egy drága alaplap. Érdemes ebbe ilyen procit venni?

(#234) atti_2010 válasza rayoliviero (#233) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az egy korrekt lapocska, miért ne lenne érdemes ha ki tudod használni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#235) Ladder


Ladder
csendes tag

Bocs előre is, ha nem pontos topicba írok, de 4 oldal átfutása után nem leltem hasonlót.

Van egy X58 Sabertooth alaplapom 1 OCZ3P1866C9LV6GK kittel használtam eddig. Most szeretem bele még egy ugyan ilyen kitet, de a 12 giga ramot a 1866 helyett csak 1600-on látja az alaplap. Valaki találkozott ilyen problémával? Esetleg megoldás?

(#236) rayoliviero válasza atti_2010 (#234) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, kösz, csak a biztosra akartam menni.

(#237) DJ WOKKY válasza rayoliviero (#233) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ha kezeli, és kihasználod a plusz teljesítményt, akkor biztosan megéri.

(#238) spista222 válasza Bruticus (#232) üzenetére


spista222
addikt

Ha csak terhelés alatt ciripel akkor igen.
Egyébként meg mint előttem is írták hogy a VGA ciripel nagy valószínűséggel vagyis azt vidd be és egyből kiderül. Az jó kérdés hogy ciripelésér gariztatnak e ha egyébként nincs semmi hiba vele.

Ladder: Manuálisan nem lehet visszaállítani 1866-ra? ha nem akkor lehet hogy a memóriavezérlő a 6 modult csak 1600-on tudja kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#239) Ladder válasza spista222 (#238) üzenetére


Ladder
csendes tag

Automatán 1066-on hajtaná a ramokat. Ha manuálisan felcsavarom 1866-ra, ami a hivatalos max értéke a ramoknak, akkor hirtelen csak 4-5 modult (8-10giga) látott eddig véletlenszerűen. A 6. modult szimplán nem számolta ki ellenőrzéskor mikor a gép indult.

Aiada win-ben kimutatja, hogy van benen a slotban ram, de ott is csak annyit, hogy milyen típusú, másik fülön már az is üresnek mutatta az adott slotot...

Ha visszavettem 1600-ra manuálisan, akkor kiszámolta a 12 gigát, csakúgy mint alacsonyabb frekvencia beállítások mindegyikénél. Csak az 1866-on van ilyen problémám.

Ramokat cserélgettem a slotokban pár variációban (a tri kiteket nem bontottam meg, egymás között nem cseréltem össze az egyes ramokat, beraktam szimplán egyik kitet, másikat (rendesen mentek 1866-on), mindkettő kitet a két lehetséges variációba (ilyenkor véletlenszerűen adta ki vagy a 8 vagy a 10 gigát). Eddig ennyi történt.

(#240) rayoliviero válasza DJ WOKKY (#237) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kihasználni csak játékkal lehet egy ilyen procit vagy egyéb műveletekkel is (otthoni felhasználó vagyok)?

(#241) spista222 válasza Ladder (#239) üzenetére


spista222
addikt

Akkor valószínűleg ilyen sok modult egyszerre már nem tud kezelni 1866-on.
Külön külön a két kit megy 1866-on?

(#242) Ladder válasza spista222 (#241) üzenetére


Ladder
csendes tag

Külön - külön ment 1866-on. Megpróbálkozok még majd egy biosz frissítéssel is, hátha az segít, mivel nem a legújabb van fenn.

(#243) atti_2010 válasza rayoliviero (#240) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igazából a játék az ahol nem sokkal nyújt többet mint az előző procid, ott inkább egy izmosabb VGA számít pláne ha fullHD-ben játszol, minden alkalmazás profitál belőle csak az a kérdés hogy ez neked menyire éri meg.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#244) wesaaa


wesaaa
aktív tag

Szevasztok lenne egy nagyon fontos kérdésem
Összetettünk egy új konfigot
vettünk pár alkatrészt egy gigabyte ga-73vm-s2 alaplapba
a táp új cpu q6600 van benne ram minden van benne:)
bekapcsolom se kép se hang, prociventi pörög vga pörög de képet nem ad:)
nemtudom mi lehet vele.....kellene egy NAGY SEGÍTSÉG AKI TUDJA MI LEHET VELE AZ ÍRJON! :R

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#245) DJ WOKKY válasza wesaaa (#244) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

speaker van benne ? Vegyétek ki a ramokat, csak egyet hagyjatok benne. minden felesleges dolgot húzzatok le, vinyókat mindent.
Egy bios reset sem árt.

(#246) Hunork válasza wesaaa (#244) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Annyira nem vagyok otthon most, de ez egy nforce/geforce chipsetes lap, ha jól tudom. Milyen a VGA, ami benne van? Mert ha jól tudom, az nforce-os lapok szoktak érdekes dolgokat produkálni.
(meg gondolom az alaplapi geforce le van tiltva...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#247) wesaaa válasza DJ WOKKY (#245) üzenetére


wesaaa
aktív tag

kiszedtük a ramot
speaker bevan kötve:)
bios resetre nem reagál.. :R

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#248) wesaaa válasza Hunork (#246) üzenetére


wesaaa
aktív tag

az a baj h még a biosig sem jutunk el.. :Y

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#249) DJ WOKKY válasza wesaaa (#247) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

jó is a speaker ? ha valamit kivesztek jelez ?
Esetleg másik táppal lehet nem ártana megnézni.

(#250) wesaaa válasza DJ WOKKY (#249) üzenetére


wesaaa
aktív tag

zsír új 500as cm táp van benne:))
:C
mit vegyünk ki h valamit is jelezzen...?

[ Szerkesztve ]

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.