Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

valaki tudna nekem segíteni?
Abit ax-78-hoz keresek front panel bekötési rajzot. Eddig kevés sikerrel USB-hez, audio-hoz. A többi megvan.

(#52) LaciMc82 válasza rlazol (#48) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Áááááá ezek itt nem fogják.
Elküldik Pestre majd 3 hét múlva visszakapom....
Az előzőnél is ez volt,bevittem megírták róla a papírt,hogy majd szólnak,szóltak 3 hét múlva...

Tiszta hülye aki nem normális

(#53) LaciMc82 válasza atti_2010 (#49) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Egyszerű szigetelőszalaggal elég lesz?

Tiszta hülye aki nem normális

(#54) LaciMc82 válasza rlazol (#48) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Ha egy proci meghal az hogy működik tovább ezt nem értem?

Tiszta hülye aki nem normális

(#55) Lucifer6280 válasza LaciMc82 (#7) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

:Y Az szép munka :Y

[ Szerkesztve ]

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#56) rlazol válasza LaciMc82 (#54) üzenetére


rlazol
addikt

sokféleképp, főleg hő vagy feszültség ingadozás esetén lehet pl olyan, hogy a hiba csak adott hőérték felett jelentkezik. :K Vagy nem is jelentkezik eleinte, csak alattomosan több áramot vesz fel, egy sérült IC miatt, ami több áram persze tovább károsítja, míg nem eléri a piros vonalat. :)
Vagy még rosszabb, nem a bemeneti feszültség nő, hanem a kimeneti, akkor a környezetét bántja. :K
Ismerek gy villamosmérnök szakit, aki számítógépes kütyük (alaplapok, kártyák stb) javítására szakosodott, ő mesélt ilyenekről. Elképesztő fazon.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#57) agressiv válasza LaciMc82 (#35) üzenetére


agressiv
addikt

Félreértettél, a hátlapi vassal csináltál zárlatot.

Hát még a borz.....

(#58) agressiv válasza rlazol (#48) üzenetére


agressiv
addikt

Ez nem így működik, és mivel felrobbantak a kondenzátorok a fesz szabályzó után simán rá fogható arra, hogy a feszabályzó ment tönkre és kinyírta a processzort és soha nem jönnek rá, hogy mi is történt. A processzor egy ilyen feszültség sokk után vagy szétégett teljesen, vagy valami csoda folytán semmi baja nem lett, kizárt a köztes állapot.

LaciMc82 Ne csinálj velük semmit, ne kapargasd ne elemezgesd, így ahogy van vidd vissza és ne mondj nekik semmit! Mond azt, hogy tönkrement és nem tudod miért, majd megoldják. Ha az alaplap hátlapját nem kaparta meg a hátlapi merevítő és nem látszik rajta semmi, akkor 100% hogy cserélni fogják.

Hát még a borz.....

(#59) rlazol válasza agressiv (#58) üzenetére


rlazol
addikt

nem értek egyet, mert ha a feszszab megy el, akkor máshol is sérül a lap. De az tény, látni kéne a fényképet, hogy néz ki.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#60) atti_2010 válasza rlazol (#56) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez nem így működik, ha az üzlet szervizében beindul akkor nincs nagy gáz a lényeg hogy ne az ő lapját tegye tönkre újra, ha később mégis melegedéskor előjönnek kisebb hibák akkor megint visszaviszi és leírja pontosan hogy milyen körülmények között jön elő a probléma és letesztelik, kicserélik. Az alaplapot meg ha nincs megpörkölve kicserélik mert senki sem tudja mi történt, ha megpörkölődött az üzlet jóindulatára van bízva, nekem cseréltek olyan VGA-t amin már nem is az eredeti hűtő volt.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#61) agressiv válasza rlazol (#59) üzenetére


agressiv
addikt

Az csak a processzor magfeszültségét állítja elő, semmi mást.

atti_2010

Az alaplapot meg ha nincs megpörkölve kicserélik mert senki sem tudja mi történt, ha megpörkölődött az üzlet jóindulatára van bízva, nekem cseréltek olyan VGA-t amin már nem is az eredeti hűtő volt.

Azok a kondenzátorok csak túlfesztől tudnak ilyen hamar felrobbani, ami meg is történt és senkinek sem fog eszébe jutni az, hogy nem a feszabályzó döglött meg, hanem külső "segítséget" kapott.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#62) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!
Most raktam össze egy gépet, amivel gondban vagyok az az, hogy az BIOS-ban villog a monitor (eltűnik a kép egy-egy másodperce), ez mitől van? Hibát nem csinál, csak nem értem:S
Köszi:)

(#63) rlazol válasza atti_2010 (#60) üzenetére


rlazol
addikt

valóban sok függ az üzlet jóindulatától. :)
de ugyanannyi attól, hogy milyen nyomok vannak a lapon.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#64) LaciMc82 válasza rlazol (#63) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Ezen semmi nem látszik.
Ha nem mondanám,hogy lefüstölt el se hinné senki.

Tiszta hülye aki nem normális

(#65) agressiv válasza LaciMc82 (#64) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor ne is hergeld, csak vidd vissza.

Hát még a borz.....

(#66) LaciMc82 válasza agressiv (#61) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Ja és ha mondjuk a tápom gagyi akkor az nem tud elrántani egy lapot?
Mondjuk ha ez pl egy 450-es codegen táp lett volna.....

Tiszta hülye aki nem normális

(#67) LaciMc82 válasza agressiv (#65) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Nem hergelem ott pihen a dobozában a garijával.

[ Szerkesztve ]

Tiszta hülye aki nem normális

(#68) agressiv válasza LaciMc82 (#66) üzenetére


agressiv
addikt

De tudja, viszont az akkor nagy valószínűséggel mindent kinyírna, ha pedig még mindíg megy a táp, akkor egyértelműen kizárt.

Ne görcsölj már ennyit, csak vidd vissza. Ha megpróbálsz trükközni és össze vissza ferdíteni dolgokat akkor rá fognak jönni, hogy valami nem stimmel. Csak vidd vissza és játszd a hülyét aki azt sem tudja mi az a számítógép és ami a lényeg, hogy menet közben ment tönkre, ne azt mondd, hogy beraktad és mindjárt felrobbant, mert akkor rád foghatják, hogy elcsesztél valamit. Ha egyszer már jól máködött, de menet közben meghalt, akkor hardverhiba és kész. Ha valamit nem fognak cserélni azt úgysem cserélték volna bármit is csinálsz, de szerintem nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#69) DJ WOKKY válasza DJ WOKKY (#51) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

tárgytalan.

(#70) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni (nem találtam memóriás topikot, ezért ide írok)
A konfig a következő: Asrock H61M/U3S3, Intel i3 2100, Geil Black Dragon 2x4Gb kit (9-9-9-28).
A probléma a következő: ma bekapcsoltam a gépemet, és gondoltam szétnézek a bios-ban, ott a memória profil 1333mhz-re volt állítva (9-9-9-24) és 3 profil közül választhattam: Auto, 1066, 1333. Nos, kiválasztottam az 1333-at, és kézzel megadtam a 9-9-9-28-at (mert ezt is meg lehet)
Ezután jöttek a gondok. Véletlenszerűen fagyott a gép. Elővettem a memtest cd-t, és rengeteg hibát írt a memóriára. Gyorsan visszaállítottam mindent bios-ban ahogy volt, de nem segített. A tünet most: a két modul közül csak az egyik működik hibátlanul, de az is csak 1066 mhz-en. Ha feljebb rakom 1333-ra, amin volt, el sem indul a gép (POST megvan, utána meghal).
Csak egy kérdésem volna: én rontottam el, vagy rossz szériát fogtam ki, és így jött ki rajta?

(u.i.: a memória feszt csak kézzel lehet megadni, nincs auto mód, és 1,5V nem szerepel a lehetőségek között, csak 1,495 és 1,545, én a kisebb feszre állítottam - ez lehet baj?)

AVR

(#71) agressiv válasza yohnsee (#70) üzenetére


agressiv
addikt

Előfordulhat, hogy az alacsonyabb feszültség miatt lett instabil, próbáld ki, hogy 1.55V-on mit csinál. Vagy csinálj egy teljes bios resetet és ne állítgasd el azt amihez nem értesz és azt sem tudod micsoda...

Hát még a borz.....

(#72) yohnsee válasza agressiv (#71) üzenetére


yohnsee
tag

Köszi a tanácsot, megnézem.

Eddig azt hittem, értek hozzá...

AVR

(#73) Hunork válasza yohnsee (#70) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Nekem is ilyen lapom van. A Voltage Control menüben mindegyiknek van Auto mód!!! Nézd meg jobban. Előtte csinálj egy Bios default-ot, gép újríindít, és menj be a Bios-ba.
De a Black Dragon-ról a másik topikban már olvastam nem túl jókat, éppen ezért én azt vettem, amit ott is ajánlottak: GEIL Corsa 2x4GB! geil corsa
Mondjuk a frekit én is kézzel állítottam be, de máshoz nem kelltt nyúlni. Nincs probléma vele.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#74) yohnsee válasza agressiv (#71) üzenetére


yohnsee
tag

Sajnos minden jel arra mutat, hogy az egyik modul kifeküdt. 1600mhz-ként árulják, ahhoz képest csalódtam.

Hunork: Köszi, szerintem minden lehetséges variációt kipróbáltam, de a memó lesz a ludas. Sajnálom, hogy én nem olvastam azt a topikot, ahol írták, hogy nem igazán jók ezek.
És meg mernék esküdni, hogy az 1.0-ás biosban nincs Auto mód a DRAM voltage -nél.

AVR

(#75) Hunork válasza yohnsee (#74) üzenetére


Hunork
veterán

Hoppá. Azért a Bios-t frissítsed, tök laza az Asrock-nál, Win alól elintézed, mindennel együtt 4 perc. És már újraindultál. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#76) yohnsee válasza Hunork (#75) üzenetére


yohnsee
tag

Bios alól csináltam, kidobtam pendrive-ra a ROM-ot mostmár 1.30-as van rajta. És tényleg van AUTO mód a DRAM voltage-nél, de sajnos mit sem segített. A második modul ugyanúgy hibás. Most várhatom meg, amíg visszamennek gariba, megnézik őket és küldenek helyettük másik párost.

Amit linkeltél Corsa fedőnevű modulokat, az ott elírás gondolom, hogy 4x2GB, valójában 2x4GB, ugye?

AVR

(#77) Hunork válasza yohnsee (#76) üzenetére


Hunork
veterán

Hm, észre sem vettem. Remélem, nekem pont olyan kettő van! :K
Egy apróság: elég magasak a modulok. Milyen procihűtőd van?
Mert nekem meg kellett fordítanom, ez a mATX átka...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#78) yohnsee válasza Hunork (#77) üzenetére


yohnsee
tag

Még a gyári, amit az i3-hoz adtak, az hűti. Igazából, amíg hangos nem lesz, elég, úgy érzem. Prime95-nél is csak 60 fokig engedte fel, igaz, jól szellőző házban van.

Szerk.: Kérni fogom, hogy ne ugyanilyen típusúra cseréljék majd a memókat, ha megoldható.

[ Szerkesztve ]

AVR

(#79) Hunork válasza yohnsee (#78) üzenetére


Hunork
veterán

Az jó, a gyári mellett szépen elfér.
Szerintem megoldható, mondd meg, hogy te mindenféleképpen Corsa-ra cserélnéd. :K Még ha rá is kell fizetni valamennyit. Amúgy ez sem sima 1333-as, komolyabb lapban menne magasabb frekin is, a jövőre nézve vettem én is: [link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#80) yohnsee válasza Hunork (#79) üzenetére


yohnsee
tag

Én is azért vettem gyárilag 1600-asat, mert gondoltam, egyszer lesz olyan lapom, amiben ezen a frekin fog üzemelni. De úgy tűnik ezzel most befürödtem.

AVR

(#81) VaMik


VaMik
tag

Sandy Bridge alaplapkban érdemes hosszabb távon használni a processzorba intágrált monitor vezérlőt vagy gondolkodjak el egy videokártya beszerzésén?

(#82) dozzer


dozzer
tag

Szevasztok!

Egy ismerősömnek van egy GA-MA787LMT-S2 alaplapja. Az a probléma hogy beraktam neki a meglévő Kingmax 2Gb DDR3 1333Mhz mellé még egyet. Az a probléma hogy elkezd sipolni az alplapmeg minden és nem kapcsolódik be a gép.. egyszerüen nemtudommivan vele. rmélem van aki tud megoldást a problémámra köszönöm előre is:)

U.i.: választ esetleg priviben hogyha tud valaki! Köszönöm:)

Ha már szép nem vagy... legalább hülye ne legyél!

(#83) atti_2010 válasza dozzer (#82) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A Gigabyte lapok nagyon kényesek a memóriákra, próbáld nagyobb időzítésekkel.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#84) Lenry válasza VaMik (#81) üzenetére


Lenry
félisten

attól függ, mire akarod használni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#85) OmenTD


OmenTD
csendes tag

Be irom ide is hátha :(((

Hali.
A probléma a következő:
Volt egy Gigabyte GA-MA69G-S3H alaplapom ami sajnos megadta magát, vettem helyette AsRock N68C-S UCC lapot, na most a probléma ott kezdődik hogy ezzel a lappal messze nem nyujtja azt a teljesitményt a gépem amit anno a Gigabyte-al produkált, Starcraft 2 szaggat minimum-on, AIDA-ban akármilyen benchmarkot futtatok olyan eredményt ír ki hogy: 0 MB/s, illetve ha system stabilyti tesztet inditom akkor Started/Failed, windows score-ban szinte megfelezte a proci pontszámát a régi laphoz viszonyitva. A bios friss 09/19/11.

A kérdésem hogy ez a vacak ennyit tud kihozni belölle vagz valami probléma van? :(((

A gép a kővetkező:

CPU: AMD Athlon64 X2 6000+
Alaplap: AsRock N68C-S UCC
VGA: Geforce 8800 GT 512 MB
Tap: Raidmax RX-500 500W

Life is bitch, fuck the bitch.

(#86) zoltanoerik


zoltanoerik
csendes tag

Adott egy MSI K9N NEO V2 és egy SAMSUNG HD502HI SATA 2-es merevlemez. A probléma a következő: A Windows (7) elindul az első 15-20 percig minden normálisan működik, míg egyszer csak a merevlemez leáll. SATA problémára gyanakszom, mivel csak abban az esetben történik, ha 1-nél több SATA eszköz van csatlakoztatva az alaplaphoz (optikai meghajtó, 2. merevlemez, stb.) Sajnos nagyon idegesítő ezen jelenség, mivel a munkám veszik olykor oda, egyszerűen csak megáll a működés, hallhatóan megáll a merevlemez.
Kizárt hibák: Windows hiba (több OS-sel is ki lett próbálva); Merevlemez (másikkal lett próbálva); tulajdonképp minden SATA-s eszközt másikra cseréltem!

A hiba csak akkor jelenik meg, amikor 1-nél több eszközt csatlakoztatok SATA-ra.

Ennek megoldásában kérem segítségeteket! Köszönöm!

UI: BIOS problémák már ezelőtt is voltak (nem támogatom módra)

Alaplap: MSI K9N NEO V2
Processzor: AMD Athlon 64 X2 4000+
Memória: Kingston 1+2 GB DDR2
Optikai meghajtó: LG??
Táp: 450 W
Video.: Radeon HD 4730

[ Szerkesztve ]

(#87) Lenry válasza zoltanoerik (#86) üzenetére


Lenry
félisten

egész pontosan milyen táp van abban a gépben?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#88) yohnsee válasza OmenTD (#85) üzenetére


yohnsee
tag

Szia!
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de: alaplap csere után újra lett telepítve a windows? Drivereket felraktad? VGA-hoz töltöttél le új drivert, vagy a hozzá kapott van fenn? Directx frissítve lett?
Hirtelen ennyi jutott eszembe szoftveres oldalról.

AVR

(#89) DJ WOKKY válasza OmenTD (#85) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ha mindent megfelelő csatlakozóra kötöttél, és minden működő állapotban van, akkor félő, hogy az alaplap tud ennyit.

(#90) OmenTD válasza DJ WOKKY (#89) üzenetére


OmenTD
csendes tag

Igen, újra lett telepitve windows, driverek, alaplaphoz kapott cd-röl felrakva minden :o .
Akkor azt hiszem eladóvá vált az alaplap, soha ne vegyetek AsRock-ot. :(

Life is bitch, fuck the bitch.

(#91) DJ WOKKY válasza OmenTD (#90) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem is vettem volna egyébként sem asrock-ot.

(#92) atti_2010 válasza OmenTD (#90) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A legfrissebb Bios van fent? Ha nem akkor meg kellene próbálni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#93) spista222 válasza DJ WOKKY (#91) üzenetére


spista222
addikt

Ha asrock ha nem attól még nem kellene stability tesztnél hibát dobnia. Valószínűleg ez a hiba okozza a többi hibát is. Nem tudom hogy írta e már hogy a hőmérsékleteket nézte-e.

(#94) wrox válasza OmenTD (#85) üzenetére


wrox
senior tag

Vidd vissza, ahol vetted, jó eséllyel hibás.

(#95) OmenTD válasza wrox (#94) üzenetére


OmenTD
csendes tag

Ezt miböl gondolod? :((

Life is bitch, fuck the bitch.

(#96) spista222 válasza OmenTD (#95) üzenetére


spista222
addikt

Pl erre:"AIDA-ban akármilyen benchmarkot futtatok olyan eredményt ír ki hogy: 0 MB/s, illetve ha system stabilyti tesztet inditom akkor Started/Failed,"

De előtte ha még nem frissítetted volna a BIOS-t a legújabbra akkor az még lehet hogy segít.

(#97) wrox válasza OmenTD (#95) üzenetére


wrox
senior tag

Olyan nincs, hogy az alaplap miatt esik ennyit a teljesítmény, minimálisan kellene észrevenned az alaplapcserét, vagy még annyira sem.
Vagy dög valami rajta, vagy valami nem tetszik a konfigodból neki.
Ha BIOS legfrissebb, akkor próbálkozz cserével. Mondjuk VGA-t szerez valahonnan, pórbáld ki , azzal is ilyen-e. Ha a RAM nem tetszene neki, akkor vsz. el se indulna, vagy kékhallál dobálna.
Ha ez se segít, akkor vissza kell vinni.

(#98) Apone33


Apone33
őstag

Hello!

Gigabyte ZX68-UD3H-B3 ilyen lapom van jelenleg, amibe sli-t használok. Az lenne a kérdésem hogy ha vennék egy másik lapot ahol mind két pci-e 16x-os sebességgel megy, kb mennyi lenne a teljesítménynövekedés? Megérné egyáltalán csak ez miatt egy másik lapot venni? Ha igen akkor tudnátok ajánlani egy jobbat, csak giga érdekel. :R

Play Hard!!!

(#99) Lenry válasza Apone33 (#98) üzenetére


Lenry
félisten

kb mennyi lenne a teljesítménynövekedés?

úgy kb 0

Megérné egyáltalán csak ez miatt egy másik lapot venni?

nem

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#100) OmenTD


OmenTD
csendes tag

Na most csináltam 1 Bios frissitést, gondoltam hátha, de semmisem történt, habár újrainditáskor valami cmos error-t írt ki de el indult... :(((

Próbáljak meg tenni 1 régebbi Bios-t?

[ Szerkesztve ]

Life is bitch, fuck the bitch.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.