Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) agoka07 válasza spista222 (#900) üzenetére


agoka07
senior tag

Gigabyte GA-EP31-DS3L

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#902) spista222 válasza agoka07 (#901) üzenetére


spista222
addikt

Ahhoz a laphoz biztos nem kell és mint előttem is írták valószínűleg egy számítógépház tartozéka volt.

(#903) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy Asus P8P67-es lapom...nézegettem a P8Z68 LX-et...az alaplapi vga (csati)miatt és a tuning potenciál miatt...szerintetek érdemes lenne cserélni?Jobb az a típus?

[ Szerkesztve ]

(#904) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok

Hogy lehet megállapítani egy alaplapnál a PCB verzióját? Erről a lapról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#905) agressiv válasza Real93 (#904) üzenetére


agressiv
addikt

Rá van írva valahova, gondolom fehér matricán kis betűkkel.

Hát még a borz.....

(#906) agoka07


agoka07
senior tag

Egy másik :) Van egy Gigabyte GA-EP31-DS3L alaplapom amelynek a "SYS_FAN2" slotjára rácsatlakoztattam egy cooler-t. Hibája, hogy nagyon lassan pörög mondhatnám, hogy alig. ET6-al megoldható? És ha igen hogyan?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#907) DJ WOKKY válasza agoka07 (#906) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

aida64-el nézd meg mit mutat számilag a fordulat. Illetve tudni kéne mit tud maximum a cooler.
De a legegyszerűbb, ha megnézed másik csatlakozón, ha lehet ne alaplapin, hanem 4pin -> 3pin átalakítón, mert ott biztos 12V-ot kap majd.

[ Szerkesztve ]

(#908) agoka07 válasza DJ WOKKY (#907) üzenetére


agoka07
senior tag

4-pin-en tökéletesen megy! :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#909) DJ WOKKY válasza agoka07 (#908) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nincs véletlen bekapcsolva bios-ban a teljesítmény függő működés ?

(#910) agoka07 válasza DJ WOKKY (#909) üzenetére


agoka07
senior tag

í-ha ezt a bios-on belül hol tudnám megnézni? :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#911) DJ WOKKY válasza agoka07 (#910) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

sajnos ezt így nem tudom, esetleg ha megadod a pontos típust, akkor mások tudnak segíteni.
Nekem a cpu.fan-ra kellene egy ilyen beállítás az abit ax-78-as alaplaphoz. Sajnos én nem találtam.

szerk.: Windows alatt ez a Speedfan programmal lehetséges egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#912) polgi803


polgi803
őstag

Erre valaki??? :U

(#913) beefjeez válasza polgi803 (#912) üzenetére


beefjeez
senior tag

Használsz integrált vga-t? Ha nem, akkor sok értelme nincs szvsz.

(#914) polgi803 válasza beefjeez (#913) üzenetére


polgi803
őstag

Lehetséges...pont azért írtam...és azért cserélnék,mert ha a PCIe karit el kell adnom,akkor legyen helyette mentő vga

(#915) DJ WOKKY válasza agoka07 (#910) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

cpu smart fan control valami ilyesmiket keress.

[ Szerkesztve ]

(#916) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Üdv.

Valaki árulja már el nekem, hogy mitől van az,hogy ha terhelem a gépet,fogja magát,és lekapcsol. ha leveszem az oldalát, akkor van mikor jó, de úgy sem mindig..

Tudom,túlmelegedés, de mi melegszik túl?
kikapcsolás előtti másodpercben lévő hőfokok:
Alaplap: 37C°
CPU: 51 C°
MCP (chipset) : 57C°

a VGA-t nem is írom, mert másik kártyával is ugyan ez a helyzet,sőt IGP-vel is.

Miután kikapcsolt,megpróbáltam vissza kapcsolni,win beöltés közben ismét lekapcsolt. vártam pár percet, most épp,hogy netezni tudok.. kíváncsiságból lekapcsolás után azonnal végig tapogattam mindent a gépben,de semmi forróságot nem éreztem... sem a FET-ek,semmi nem volt forró..

Xakták,de hátha valaki tud rá valamit.. köszi előre is..

(#917) Kobold190 válasza BRIKLY (#916) üzenetére


Kobold190
aktív tag

a CPU végedt kapcsol le szerintem, elég meleg és eléri win töltés közben a 60 fokot, a hőfok alapján asus lapod van ha nem tévedek, de ha nem akkor le légyszi a pontos tipusát!!!

(#918) BRIKLY válasza Kobold190 (#917) üzenetére


BRIKLY
veterán

51 fok túl meleg? :U (20 perc prime95 után volt annyi) az életében nem volt még 60 fokos.. az adatlapomon láthatod a gépem.

(#919) Kobold190 válasza BRIKLY (#918) üzenetére


Kobold190
aktív tag

hát arra gondoltam h több áramot ad a procinak lap mind amennyit kellene, ez egy rossz asus szoktás h pl. 1.4V helyett 1.425 öt ad.De lehet h a hütőnek az alja a rossz, arcticnál szokott ilyen hiba lenne, a proci az nem melegedős fajta mert nekem a kistesója van és load alatt is 34 fokos. szal nemtudom konktrétan h mi a gond, én erre a kettőre gondolok vagy hütő vagy a + fesz

(#920) BRIKLY válasza Kobold190 (#919) üzenetére


BRIKLY
veterán

1.4750V-ot kap, de leírtam,hogy 51 fok volt,mikor kikapcsolt. nincs semmi gond a hűtéssel... :N

(#921) Kobold190 válasza BRIKLY (#920) üzenetére


Kobold190
aktív tag

de nemtudom h minek annyi áram annak a szerencsétlen procinak, nekem a 240 es megy 3.7 en 1.425 tel

(#922) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Egy gyors kérdés szerintetek miért van az, hogy ha bekapcsolom a gépet akkor elsőre sípoló hang fogad majd reset után betölt és ez így megy már 1 hónapja.??

Ha fontos, hogyan sípol akkor utánajárok.....

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#923) Kobold190 válasza anonymus89 (#922) üzenetére


Kobold190
aktív tag

mindenképpen érdekes a dolog, a sípoló hang mindég utal valamire, de hogy másodikra pedig gond nélkül menjen, érdekes

(#924) BRIKLY válasza Kobold190 (#921) üzenetére


BRIKLY
veterán

Jó neked. ez nem megy annyival 3.3-nál többet.
neked mennyi a VID? nekem 1.4V.. :)

(#925) Kobold190: Örülj neki. jó példányt fogtál ki. ;) vagy ennyire szar az alaplapom.. csak arra tudok gondolni. mi más lehet,ha mozgatástól változik a helyzet? :U
mielőtt megkapnám: igen, minden kábel normálisan a helyén van, és nincs semmi zárlat,stb..

[ Szerkesztve ]

(#925) Kobold190 válasza BRIKLY (#924) üzenetére


Kobold190
aktív tag

nekem is, ezeknél egyforma, de nekem 1.4 el elmegy 3.5 ig és lazán viszi

(#926) anonymus89 válasza Kobold190 (#923) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönet a gyors válaszért, egyébként Gigabyte alaplapom van de nem is vagyok vele megelégedve..... :(((

Van valami tipped esetleg???

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#927) Kobold190 válasza anonymus89 (#926) üzenetére


Kobold190
aktív tag

hát a csípogás alapján meglehet állapítani h mi lehet az, valami hibaüzenet esetleg gépinduláskor, vagy az kivan kapcsolva ??

(#928) anonymus89 válasza Kobold190 (#927) üzenetére


anonymus89
addikt

Jogos kérdés :K meglesem mert nem emlékszem rá...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#929) BRIKLY válasza BRIKLY (#916) üzenetére


BRIKLY
veterán

A tápot megnyúzom másik alaplappal,ha az nem fog ilyet csinálni,akkor az alaplapom mehet a kukába.. ennyi. más nem lehet..

(#930) daa-raa: ez itt a kérdés.. de nem is mindig ott.. van, mikor csak 45-nél, van mikor 54-ig is felment. (1.5V-al). tehát nem a proci hőfok a hibás..

[ Szerkesztve ]

(#930) #65675776 válasza BRIKLY (#920) üzenetére


#65675776
törölt tag

51°C-on miért kapcsol ki? Azt még simán bírja bármelyik proci.

MOD: Inkább a táp környékén néznék szét.

[ Szerkesztve ]

(#931) anonymus89 válasza Kobold190 (#927) üzenetére


anonymus89
addikt

Nos be volt kapcsolva a hibaüzenet megjelenése, minden hibára.
Award biosom van a sípoló hang meg úgy néz ki,1 hosszú 2 rövid akkor vga hiba volna????
Nem mintha a vga-mat nem utálnám mert sok bosszúságot okozott nekem...... :W

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#932) Kobold190 válasza anonymus89 (#931) üzenetére


Kobold190
aktív tag

hát ha van másik vga d vagy integrált akkor nézd meg, de ha az lenne a gond akkor második indításra is csipognia kellene, szerintem

(#933) anonymus89 válasza Kobold190 (#932) üzenetére


anonymus89
addikt

Sosem bírtam rájönni, hogy az alaplap szórakozik velem vagy a VGA.
Már az elején bajok voltak, vissza is akartam vinni először a kártyát de géppel együtt akarták megnézni csakhogy én nem tudtam szerezni másikat úgyhogy így ugrott. Sőt ha felküldik pestre és semmi baja akkor a bevizsgálási díjat állnom kell 10 ropi, ami azért nem kevés....

Szóval annyiba maradt.
Vkarira anno csak erre volt pénzem, a hűtése míg bebootol klafa.....
Sajnos egyik lehetőséggel sem rendelkezem. :(

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#934) Kobold190 válasza anonymus89 (#933) üzenetére


Kobold190
aktív tag

:Y annyiért vehetsz másik 9600 gt is már :), jólenne tudni h az-e a gond forrása, ha igen én eladnám minnél előbb, kicsit kevesebbért, de a tudat h nem nálam megy tönkre kárpótolna :) én mondjuk nemrég vettem egy 8600 GTS est 4 ropi volt, az egyik dvi csati kicsit hibás, ami annyit tesz h a fehér az piros, a barna meg átmegy zöldbe, de a másik az tökéletessen működik.Passzív a cucc rátettem egy 400 RPM es ventit 43 fok játék alatt, amire nekem kell tökéletes. Szal mindég lehet jót találni csak sokat kell keresni.

(#935) anonymus89 válasza Kobold190 (#934) üzenetére


anonymus89
addikt

Jó ez már 3 éve volt :D nem mai gyerek de nemsokára-nemsokára....
Szerintem tuti, hogy nem fog tönkremenni nincs azaz isten :D

Tuning sem úgy megy, ahogy szeretném mert egyszerűen nem bootol be a win7-.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#936) BRIKLY válasza #65675776 (#930) üzenetére


BRIKLY
veterán

Táp? hmm. levettem a gép oldalát,és jó lett. :U

(#937) Kobold190: én ennyire nem örülök,mert nem szeretném kibelezve hagyni a gépet,viszont szélgépet sem fogok építeni bele. elől van benne egy 12CM venti, 5V-ra kötve, hátul egy 8MC-es,szintén 5V, és a táp venti,ami 12CM. ezért lenne jó tudni,hogy mi a francért csinálja ezt..

[ Szerkesztve ]

(#937) Kobold190 válasza BRIKLY (#936) üzenetére


Kobold190
aktív tag

:C :C

(#938) hiszteria


hiszteria
csendes tag

Sziasztok!
Van nálam egy Lenovo Thinkcentre A53-as PC. A BIOS-ban hol tudom beállítani, hogy a proci folyamatosan dolgozzon?
Vagy felpörög a ventilátor vagy szinte teljesen leáll. Gondolom magát szabályozza, hogy mennyire dolgozik, annyira hűti.
Emiatt a következőképpen viselkedik a gép:
Betölti a Windows-t, pörög. Aztán tökre lelassul a ventilátor. Ha megnyitom mondjuk a firefox-ot vagy bármit (Word, Excel, Total Commander stb...), akkor várni kell kb.: 0,5-1 mp-et mire a ventilátor felpörög.

Baromi idegesítő ez a fajta energiagazdálkodás. Phoenix Bios van az alaplapon.

Van valami megoldásotok?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#939) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok, van egy gépem Asus m2n e sli lap van benne, olyan gondom lett vele hogy müködés közben lecsuszott a tarto konzolrol ami kb 20cm magasan van a földtöl, és lefagyott újra inditottam de nem indul el csak világit , lecsüszott a front csatlakozó is mi az reset pover gomb ledek stb. vissz a raktam de semmi. nem indul a ventik mennek és a vinyó is felpörög. de nem pittyeg. kivettem az elem is. probálgattam kivenni belőle a hardvereket sorba kivettem a video kártyár pittyeget de csak egyett hosszan és 3 rövid. aztán vissaz raktam memoriákat is kivettem de ugyan az.
mi lehet a baja? a proci is megadhatta magát? vagy az alaplap?
köszönöm a segitségeteket!
Üdv István

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#940) beefjeez válasza Kobold190 (#934) üzenetére


beefjeez
senior tag

Ilyen hibájú radeon x1950 volt aprón ingyen :)

(#941) pityke88 válasza steve24 (#939) üzenetére


pityke88
tag

Vinyó? :U

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#942) steve24 válasza pityke88 (#941) üzenetére


steve24
aktív tag

A vinyó is felpörög ugy mint ha menne, de akkor is elkéne indulnia ha vinyo nincs bekötve. vagy nem?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#943) BRIKLY


BRIKLY
veterán

továbbra is várom az ötleteket!

(#944) CoolMan válasza steve24 (#942) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az a BIOS csipogás elvileg VGA hibát jelez. Igazítsad meg vagy próbáld ki másik kártyával, esetleg ezt a VGA-t másik gépben kellene megnézni.

(#945) steve24 válasza CoolMan (#944) üzenetére


steve24
aktív tag

De csak akkor csiopog ha valami nincs benne! pl memoria vagy videokártya, ha benne van minden Nem Sipol... még pittyegni sem pittyeg mint elötte amikor elindult

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#946) steve24 válasza CoolMan (#944) üzenetére


steve24
aktív tag

kievettem az egész lapot memokat , videokártyát is, és ujbol vissza , de semmi változás, ventilátotrok mennek vinyo is felpörög, de semmi sem jelenik meg a képernyön még besem kapcsol a monitor....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#947) CoolMan válasza steve24 (#946) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ja bocs akkor félre értettem. Még annyit tegyél meg, hogy kiveszed a procit is és le ellenőrzöd.

(#948) Realradical válasza BRIKLY (#943) üzenetére


Realradical
őstag

Ha jól látom tuningolsz. BIOS reset után ellenőrizd, hogy stabil-e.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#949) spista222 válasza BRIKLY (#943) üzenetére


spista222
addikt

Próbáld ki másik táppal. Azért mert leveszed az oldalát és akkor nem kapcsol ki az lehet azért is mert akkor a táp nem a meleget szívja magába a procirol hanem a hideget mellőle.

hiszteria: ez nem energiagazdálkodás hanem csak a CPU venti terhelés szerinti szabályozása. Ha idegesít akkor a BIOS-ban kell keresni valami beállítást hogy ne változtassa a fordulatot. Ha nem találsz ilyen beállítást veszel egy molex 3 pin átalakítót és akkor mindig maxon fog pörögni

(#950) steve24 válasza CoolMan (#947) üzenetére


steve24
aktív tag

kivettem a procit! de semmi hiba nem látszik rajta, minek kellene látszodnia rajta?
ha proci nélkül inditom el akkor mi törtténik?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.