Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) atti_2010 válasza LaciMc82 (#147) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nekem is úgy nyíródott ki egy procim hogy nem pörkölődött meg semmi a lapon, viszont elszállt egy FET és kapott egy túlfeszt, azért csak próbálják ki nehogy az új lapodat is elvigye "sétálni". A ramnak nem feltétlenül kell menjen a procival együtt, ne feltételezésekre utazz mert megint megszívod.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#152) LaciMc82 válasza atti_2010 (#151) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

De most egy proci ha tönkremegy az elindul egyáltalán?
A lapon sincs a leírt homokszerű folton kívűl más a proci meg teljesen épp egy fekete csík sincs de még egy pötty se.

Tiszta hülye aki nem normális

(#153) kobybry


kobybry
csendes tag

csö gammerek! van 1 evga gtx 480 sc karim de a 285 ös frissités után csak fekete képernyöt ad be. van valakinek erre megoldása? bios verzio 70.0021.00.80 elöre is köszönök bármi nemü segitseget

(#154) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Amúgy meg egymás ellen mondtok mondtok mindent,azt sem tudom már kinek van igaza,tökre megkavarodtam.

Tiszta hülye aki nem normális

(#155) atti_2010 válasza LaciMc82 (#154) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Csak kipróbált alkatrészeket rakjál be az új lapba, nincs ezen semmi ellentmondás, nem kell füstös égett legyen egy proci hogy bazira zárlatos legyen.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#156) spista222 válasza LaciMc82 (#154) üzenetére


spista222
addikt

Menj biztosra, vidd be próbáltasd ki nehogy az új lapot hazavágja.
Nincs semmi kavar.
atti_2010 nek is igaza van mert ha a 12V os ágban lévő fet száll el akkor kap 12V ot a procc és tönkremegy. A te esetedben valószínűleg a CPU feszt zártad rövidre ha szerencséd van és az miatt ment ki a fet de a rövidzár miatt nem kaphatott túlfeszt vagyis jónak kellene lennie. Ezért is írtam hogy nem lett e kipróbálva hibásan mert akkor kaphatott volna 12V-ot.

(#157) agressiv válasza atti_2010 (#155) üzenetére


agressiv
addikt

Ja mert olyan egyszerű azt.

Ha zárlat volt, akkor nem ment szét a processzor, viszont tiszta szégyen, hogy túláram hatására kapásból szétégnek a fetek, mert áramkorlátnak illene lenni, még egy fujitsu siemens lap is tud ilyet. :W

Hát még a borz.....

(#158) atti_2010 válasza agressiv (#157) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Miről beszélsz? A teljes alsó forrasztást rövidre zárta, ez ellen nem létezik semmilyen védelem.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#159) agressiv válasza atti_2010 (#158) üzenetére


agressiv
addikt

Hogy ne kétezne. Nincs abban semmi extra, csak túl nagy áram hatására leáll a feszabályzó és vagy táp. Ha a feszabályzó kimenetére kerül túlfesz, az ellen nincs védelem, max párhuzamosan kötött diódák, de az őstechnika.

Hát még a borz.....

(#160) atti_2010 válasza agressiv (#159) üzenetére


atti_2010
nagyúr

De nem tudjuk hogy nem kapott e a kimenet is valamit, ezt csak akkor lehet meghatározni ha az ember megnézi közelről, éppen ezért kell megnézetni a procit is, különben sem lehet belátni a kupak alá, lehet hogy hót korom belül.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#161) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Marha egyszerű annál veszem a lapot akinél a procit is,ha nem jó valami kénytelen lesz kicserélni.

Tiszta hülye aki nem normális

(#162) atti_2010 válasza LaciMc82 (#161) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az jó megoldásnak tűnik, a régi lapot nem próbálod meg gariztatni?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#163) LaciMc82 válasza atti_2010 (#162) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Most megveszem az újat,kell mert dolgoznom kéne a géppel.
Ahol a régit vettem ott felküldik Pestre a Gigabyte szervízbe és 3 hétig nyomát sem látom.
Ha beveszik gariba és jön az új azt meg eladom és máris megvan az új lap ára,Gigabyte nem kell többet.
Hát igen muszáj lesz a fickónak cserélnie a lapot meg a procit is ,hisz nem adott róla semmilyen igazolást,hogy gariba bevette-e.

[ Szerkesztve ]

Tiszta hülye aki nem normális

(#164) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sőőőt még jobb ötlet.
Lap megrendel,ha megjött berobogok procival,a szemem láttára rakja be a lapba és nézem meg ,hogy megy-e.

Tiszta hülye aki nem normális

(#165) gti16v válasza atti_2010 (#141) üzenetére


gti16v
őstag

köszi,rájöttem

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#166) Rossikaa válasza gti16v (#165) üzenetére


Rossikaa
csendes tag

Hali..segítségre lenne szükségem
Ma bekötöttem egy alaplapot..és ezeket csinálja : Bekötök mindent rendesen...Bekapcsolom elindul aztán le áll utána megint elindul...és be is jön minden..elindítottam a telepítést..elkezdte rakni a cuccokat és magától kikapcsolt..és miután bekapcsoltam nem jelzet DVD meghajtót..miután kihúztam a táp kábelt ismét ugyan ezeket csinálta..de észre vettem hogy ha a proci mellett lévő 4 pines kábelt kihúzom akkor nem csinálja..én nem toom mi lehet vele..szakszerűen jártam el a gépház berakásánál..nem tudom elképzelni mi lehet vele..várom válaszaitokat mi lehet a gond..köszi..Üdv

(#167) Lucifer6280 válasza Rossikaa (#166) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Ramokat próbáld meg másik slot-ba tenni

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#168) Rossikaa válasza Lucifer6280 (#167) üzenetére


Rossikaa
csendes tag

akkor is ugyan azt csinálja..máár próbáltam :(

(#169) Lucifer6280 válasza Rossikaa (#168) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Amúgy milyen alaplapról is beszélünk?

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#170) Rossikaa válasza Lucifer6280 (#169) üzenetére


Rossikaa
csendes tag

(#171) Lucifer6280 válasza Rossikaa (#170) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Próbáld meg azt , hogy az összes ilyen reset swt és társait lehúzod a lapról, és csak a power sw-t hagyod rajta, ha így is ugyan azt csinálja akkor majd még kitalálunk rá valamit.

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#172) MartonT88


MartonT88
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy van egy ASUS K8N alaplapom, és a leírása szerint két db ramot támogat 400 MHz-n, de mikor beleraktam két 512-es 400 as ramot akkor csak 333 on ment, mi lehet az oka?

(#173) Rossikaa válasza Lucifer6280 (#171) üzenetére


Rossikaa
csendes tag

Máár ezt is csináltam és ugyan azt csinálja..nem tudok rájönni mi baja lehet..a ram jó..mert most is megy vele a másik gépem..az alaplappal van valami..a proci is jó mert benne van ebben a gépben amiről írok..a hűtés is jó..akkor nem tudom mi lehet vele.

(#174) Lucifer6280 válasza Rossikaa (#173) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Akkor vagy a táp haldoklik vagy az alaplap ennyire ócska :F

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#175) Matthisa


Matthisa
tag

sziasztok! most csinálok egy mosfet hűtést giga laphoz! szerintetek lefújhatom az alu bordát hőálló festékkel? :R

(#176) Rossikaa válasza Matthisa (#175) üzenetére


Rossikaa
csendes tag

a tápokkal sincs semmi baj..2-el is próbáltam..ami most megy az enyémmel..az egy 300 W és kipróbáltam egy 400 W-sal is és semmi..további ötletek ?

(#177) sgergi válasza Matthisa (#175) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem simán.

(#178) Lucifer6280 válasza Rossikaa (#176) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

nem nagyon van. :( ha minden más megy meg jó akkor csak az alaplap hibás, az ellen nem nagyon tudsz mit tenni. max próbálkozhatsz még egy cmos clear-el hátha

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#179) sgergi válasza MartonT88 (#172) üzenetére


sgergi
veterán

Lehet, hogy nem egyforma a z időzítésük. Próbáld meg a kézzel beállítani a sebességet és az időzítést biosban. Egyformák a ramok?

(#180) Rossikaa válasza sgergi (#179) üzenetére


Rossikaa
csendes tag

1 db ram van benne..1 DDR2 800 Mhz

(#181) Rossikaa válasza Rossikaa (#180) üzenetére


Rossikaa
csendes tag

az mi az a cmos clear ?

(#182) MartonT88 válasza sgergi (#179) üzenetére


MartonT88
csendes tag

Nem egyformák (gondoltam rá hogy ez a gond) a kézi időzítésállítás utána nem klappol valami úgyhogy hagytam autón!

(#183) sgergi válasza MartonT88 (#182) üzenetére


sgergi
veterán

Kézinél azt próbáltad, hogy a gyengébb időzítésűre állítod mind a kettőt?

(#184) Lucifer6280 válasza Rossikaa (#181) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Van 1 jumper az alaplapon elvileg rá is van írva hogy cmos_clear namost ez a te esetedben JBAT1 fogd a jumpert és átrakod a másik lábra. ahogy az ábrán látod

P.S: számolj el 10 ig majd rakd vissza alapállapotba.

[ Szerkesztve ]

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#185) Rossikaa válasza Lucifer6280 (#184) üzenetére


Rossikaa
csendes tag

átraktam (Y)

(#186) Rossikaa válasza Rossikaa (#185) üzenetére


Rossikaa
csendes tag

az méég lehet gond hogy nekem a tápon 20 pines a kábel..és erre meg 24 pines kell..de meg kérdeztem itt délután és azt írták hogy működnie kell úgy is.

(#187) Rossikaa válasza Rossikaa (#186) üzenetére


Rossikaa
csendes tag

és mit csináljak miután átraktam..máár egy jó ideje.?

(#188) spista222 válasza Rossikaa (#186) üzenetére


spista222
addikt

Bármi lehet hiba ha nem megy :))
De abból hogy meghal a DVD meghajtó szerintem chipset gondok lesznek esetlegesen tényleg táp.
Ki kellene próbálni egy 24 pines táppal is.
A lap előéletéről tudsz valamit mondani?

(#189) Lucifer6280 válasza Rossikaa (#187) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Visszarakod alapállapotba majd kipróbálod hogy a gép elindul-e és nem csinálja-e ugyan azt mint eddig, ha maradt a hibajelenség akkor a lap kuka

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#190) Rossikaa válasza Lucifer6280 (#189) üzenetére


Rossikaa
csendes tag

Neem Tudok semmit az előéletéről mert netről vettem..de szerencsér pár kilóméterre lakik innen ..így máár írtam is neki egy e-mailt...oké..úgy kippróbálom..de azt máár csak holnap..és szóólok hogy mi lett az eredmény..köszi a segítséget..ha úgy se lesz jó..akkor vagy vissza adom..vagy megnézetem egy szerelővel..máást nem took

(#191) Werkly


Werkly
őstag

Ilyet hol tudok venni (3 pines)
[link]
Kösz!

(#192) DonThomasino válasza Werkly (#191) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mi ez?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#193) Werkly válasza DonThomasino (#192) üzenetére


Werkly
őstag

SPDIF Adapter Coax / Optical

(#194) Fecogame válasza Werkly (#191) üzenetére


Fecogame
veterán

Ebay

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#195) Werkly válasza Fecogame (#194) üzenetére


Werkly
őstag

Kösz! De itthonról kéne!

(#196) Xaels


Xaels
félisten

Sziasztok. Tegnap szereltem össze egy Asrock Z68 Extreme3 Gen3-at egy i7-2600-al egy NZXT H2-be, a többi alkatrész az adatlapomon levők. Tegnap egész nap tökéletesen működött, halk volt és nem melegedett BF3 multi alatt sem. Reggel bekapcsoltam még munka előtt majd szabályosan leállítottam. Azóta nem hajlandó bekapcsolni. Még nem álltam neki a hibakeresèsnek mert csak párom van otthon. Szerinte "ketyegő" hangot ad a kikapcsolt gép. Szerintetek mi lehet a baj? Azért ide írtam mert haveromnak majdnem ugyanez a baja csak ő a Phenom alá tett Asrock lapot és ezen kívül csak a házunk azonos márkájú. Másra nem tudok gondolni csak a lapra.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#197) DonThomasino válasza Xaels (#196) üzenetére


DonThomasino
veterán

Első körbe táp környékén néznék szét,
kikapcsolt állapotban másnak nem nagyon lehet hangja.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#198) DJ WOKKY válasza Xaels (#196) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

meg kéne tudni mi ad olyan hangot.

(#199) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Nem biztos, hogy ide illik, de én első körben az alaplapomra gyanakszom, tehát beteszem ide is.
Szóval adott az alaplapom, és mellé 5db winyó, plusz a rendszer, tehát összesen 6. A problémám az, hogy pár hónappal ezelőtt gondjaim voltak egyes meghajtók elérésével, a terás winyómról pl nem lehetett normálisan videókat lejátszani (még dvdripet sem, mert akadt), ezért néztem Sentinelt, és láttam, hogy 2 meghajtómnál problémákat ír (ebből az egyik a terás volt), és a kondíciójuk már csak 60%! Pár nap múlva mikor ismét megnéztem, akkor már több hibát mutatott rájuk, jobb ötlet híján fogtam magam, és kicseréltem az összes sata kábelt a gépben újakra. Csodák csodájára a hibajelenség megszűnt, mármint azóta nem gyülemlett fel több hiba, nyilván a kondíciók maradtak 60%-on.
Most jön az érdekes része. Az előbb alvó állapotból hoztam vissza a gépemet, és a nyitott totalcommanderrel próbáltam másolni az épp megnyitott 2 mappa között, de el sem indult a másolás, a TC szétfagyott. Kilőttem, indítottam egy újat, és azt tapasztaltam 2 meghajtónál is, hogy rájuk tudok lépni, de egy mappába sem enged be. Na mondom akkor reboot. (jó sokáig tartott, mire leállította magát) Win7 bebootol, az egyik meghajtóra nem lehet rálépni, meghalt a fájlrendszer, RAW-ot ír rá. (Mit ne mondjak pont ez hiányzott, mivel egy 2 terás winyóról beszélünk, csak ennyi szabad hellyel szoktam rohangálni azt várva, hogy mikor getdataback-elhetek. :( )
Továbbá újabb 2 winyónál jelentek meg hibák Sentinelben, szóval a 6-ból már csak 2 van, ami teljesen hibátlan. Mi történik, az alaplapom szép lassan felemészti a HDD-ket? Másfél éve mikor vettem egyik winyómmal sem volt semmi baj, azóta meg... :F

Sentinel képek:
Lemez0 - ő az egyik hibátlan
Lemez1 - ezek a hibák jöttek pár hónappal ezelőtt, de szerencsére nem jött már több a kábelcsere után, róla szaggattak a videók, ezt használom letöltésre
Lemez2 - ezek a hibák most keletkeztek
Lemez3 - ezek a hibák most keletkeztek és róla tűnt el a fájlrendszer
Lemez4 - rendszer, szerencsére még hibátlan
Lemez5 - hónapokkal ezelőtti hibák, azóta nem szaporodtak

S.M.A.R.T. fülön egyik hdd-nél sem látok hibát, minden OK.

Az alaplapom vezérlője lehet a ludas? Direkt komolyabb lapot vettem, hogy ne legyen többé ilyen problémám, anno a 250-es HDD-kkel volt hasonló a korábbi alaplapommal. Most Gigabyte EP45-DQ6 van.

Tudnátok tanácsot adni? :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#200) Xaels válasza DonThomasino (#197) üzenetére


Xaels
félisten

Közben haza értem. A táp tik-takkol ha benne van a tápkábel attól függetlenül, hogy ki van-e kapcsolva vagy sem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.