Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71051) MrDerekas válasza anonymus89 (#71050) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor adatmentés azonnal! Vélhetően fejhiba és minden indítással kockáztatod a végleges hibát/halált.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#71052) abdulka1 válasza hozho (#71049) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Nem írtál pontos lap típust, ezért találomra néztem egyet(Asrock H310M-HDV).
Ez alapján azt mondom, hogy igen.
Csak ne felejts el egy dedikált VGA-t is tenni a lapba, mert a prociban nincs.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#71054) abdulka1 válasza hozho (#71053) üzenetére


abdulka1
őstag

Mindegy milyet teszel bele, csak tegyél valamilyent(amire van keret), mert nincs integrált sem a prociban, sem a lapon(mint annó).
Vagy vegyél olyan procit amiben van.
A lényeg hogy szükséged van VGA-ra, ha szeretnél képet kicsiholni a gépedből.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#71056) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok!
Asrock B450M PRO4 alaplapnál átállítottam a memóriák sebességét 2400-ról 2933-ra (Ryzen 1600 AF processzor, Crucial 2x16GB DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Sport LT Grey ram) mivel ennyin szerintem kéne tudnia menni, és az auto opció 2400-ra rakta csak (ersze sejtem, hogy ez nem így működik és az auto opció nem véletlenül rakta 2400-ra, de gondoltam nagy gondot nem csinálok, max nem tud elindulni és visszaáll), viszont így nem tudott elindulni, sőt a bios sem jött be. Annak érdekében, hogy reseteljem a beállításokat, el akartam távolítani az elemet az alaplapról.
Sajnos a PCIE 3.0-ás csatlakozó és a 2.0-ás között van az elem helye, ezért a 3.0-ás csatlakozóba dugott kártya pont takarja. Annak érdekében, hogy hozzá tudjak férni, ki akartam szedni a lapból a kártyát, viszont sikerült megszorítanom szerintem. Jelenleg sem kihúzni, sem bedugni nem tudom és eléggé feszül az egész.
A régi alaplapból (most frissítettem a rendszert alaplappal, cpuval, rammal) egyszerűen csak ki kellett húzni a kártyát szépen óvatosan, egyszer az egyik oldalán egyszer a másik oldalán emelve. Itt viszont a jobb oldalon (tehát nem azon az oldalán, ahol a házhoz van csavarozva) nem akarja elengedni. A régi alaplapon csak 2.0-ás csatlakozót használtam, itt viszont 3.0-ásat, nem tudom ez-e a különbség. Néztem utólag videót és itt azt mutatja, hogy először a kis fülecskét kell lenyomni: youtube
A jelenlegi állapotról képek:
KÉP1 - KÉP2 - KÉP3
Hogy tudnám visszacsatlakoztatni és utána kihúzni vagy kihúzni a VGA-t ebből a helyzetből? Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv, Zsolt

(#71057) Pahli


Pahli
tag

Először is nem biztos, hogy jó topikra írok, de mivel nem tudom a hiba okát és redditen sem kaptam választ, hátha útba tudtok igazítani. Leírok mindent azt max offoljátok.
Az van, hogy bármilyen hang amit lejátszik a gép az recseg, (nem tudom hogy írjam magyarul crackling/popping.) Ezt kell elképzelni. Ha megnyitok/bezárok valamilyen alkalmazást, akkor előjön, de általában pár másodpercenként/random időközönként recseg 1et. Nehéz tesztelni, de ha csak mondjuk youtube megy akkor ritkábban fordul elő, de ha gamelek, discordon beszélek, megy a spotify, akkor elég gyakori.
Újratelepítettem: Windows 10 PRO, Manjaro(xfce 19.09.2)(Linux)
Bios update, minden driver új,
2 külső hangkártyán, blue yetin, jack-en, TV-n via hdmi, 2 fejhallgatón előjön a probléma (természetesen, mind a géphez vannak csatlakoztatva, jól mivel fel tudom venni a recsegést, másik eszközön lejátszani és ott is hallom)

Amd ryzen high preformance-ban van a gép, Latencymon azt írja, hogy CPU throttlingot kéne kikapcsolni, de sajnos ezt a beállítást nem találom a Biosban, lehet, hogy valahogy aktiválni kell, az almenü meg van, CPU Features csak az opció nincs, (azt írja PDF, hogy ez optional, szóval nálam ez lehet nincs) Windows energiagazdálkodásnál már állítgattam.

Másik amit találtam: volt redditen egy post, ahol úgy oldották meg ezt a problémát, hogy overclockolták a cpu-t, nos nem étek OC-hez, és mivel melóra is használom a gépet, jól jön a stabilitás.
Bármi ötlet, esetleg?
Többi eszköz, laptop, mp3, tablet, stb nincsen ilyen probléma.
Köszi előre is

GPU: ASUS Dual RTX 2080-O8G, 8192MB GDDR6 SDRAM (samsung)
CPU: AMD Ryzen 3900x
Motherboard: MSI b450m tomahawk max (ms-7c02)
RAM: Kingston HyperX FURY 64GB (2x32GB) DDR4 3200MHz
DIMMA2/DIMMB2 XMP is on
PSU: Corsair CX650M - 650 Watt 80Plus
Operating System: Windows 10 Pro
GPU Drivers: nvidia 445.87 - 2020/4/15, geforce exp: 3.20.3.63
Chipset Driver: 2.04.04.111 - 2020/4/7
Bios: AMD B450: 3.60 - 2020/4/22


(#71059) abdulka1 válasza hozho (#71055) üzenetére


abdulka1
őstag

Olyan nincs. Legalábbis ebben az árkategóriában, és platformon.
Az I3-8100 néhány ezressel drágább mint a 9100f, viszont integrált Intel UHD Graphics 630 van benne, de ez elmarad teljesítményben a 1030-tól.
Az I3-9100 (f nélküli) kb15-el drágább, és abban is az UHD 630-as van.

A kérdéseid alapján úgy vélem, hogy nem vettél még semmit, ezért érdemes lenne átfáradnod a Milyen asztali gépet vegyek? topikba. Olvasd el az összefoglalót, és az alapján tedd fel minél pontosabban a kérdéseidet az ottani kollégáknak. Ők majd segítenek megtalálni a legjobb középutat.

(#71057)Pahli
Hasonló problémával én is küzdöttem, és nálam a LatencyMoon által problémásnak talált(pirossal jelzett) driver cseréje megoldotta a dolgot.
Olvass utána hogy a nálad problémás fájlok melyik meghajtó programhoz tartoznak, és próbáld azokat frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#71060) Zsolt1 válasza Zsolt1 (#71056) üzenetére


Zsolt1
tag

Sikerült megoldani. Le kellett csavarozni az alaplapot, mert a ház miatt nem tudtam visszamozgatni a kártyát. Kivenni nem tudtam teljesen az alaplapot, mert a youtubeon sok videó van arról, hogy az előlapi USB3-as csatlakozó csak a foglalattal együtt jön le az alaplapról. Érzésre nálam is ez lett volna, ha tovább feszegetem a dolgot, a foglalatnál már több mozgást éreztem, mint a benne lévő csatlakozónál. (Az alaplap lecsavarozása is problémákba ütközött, mert az egyik csavar pont a VGA alatt van, de szerencsére a félig kimozgatott állapot miatt hozzá tudtam férni annyira, hogy kicsavarjam.)
Miután valamennyire visszább nyomtam a kártyát, a linkelt videóban is látható kis pöcök lenyomásával el tudta engedni. Ezután ki tudtam venni az elemet és ezzel reseteltem a biost.

(#71061) PitLee válasza Pahli (#71057) üzenetére


PitLee
őstag

A TV-re nincs koax kábel csatlakoztatva ?
https://i.postimg.cc/zftKb227/06-mezis.jpg

Vagy esetleg ez, ha még létezik ilyen Bios beállítás egyáltalán.
PCI Latency Timer: Ezzel a beállítással konfigurálhatjuk, hogy egy PCI-eszköz mennyi ideig foglalhatja le a PCI-sínt. Az optimális érték 32 vagy 64, ha ennél kisebbet vagy nagyobbat választunk, az problémákat okozhat (hangkártyáknál például recseg, akadozik a hang).
forrás

[ Szerkesztve ]

(#71062) PitLee válasza PitLee (#71061) üzenetére


PitLee
őstag

Régebben volt valami olyan Bios beállítás is ami engedte eltolni a proci frekit bizonyos százalékkal, hogy ne gerjedjen össze a hanggal vagy mi, a tunerek ezt szokták kikapcsolni.

(#71063) forguet


forguet
senior tag

sziasztok
MSI B450 Tomahawk Max-szal tervezek új gépet építeni.
Ablakos házban lesz, és szeretnék világítást is tenni bele, amihez elméletileg a lapon van 12v-os 4 pin-es csatlakozó.
Vmi ilyet kellene vennem hozzá? Köszi!
Bocs, ha nem jó helyre jöttem, nem találtam világítás topicot.

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#71064) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok!
Rendelkezek egy Asrock Z77 Pro 4-es alaplappal. Tegnap este telepítettem fel újra a Win10et, azóta sajnos a billentyűzetem bootolás közben csak, de nem müködik. Így a Bios-UEFI-be esélyem sincs belépni, pedig az nem lenne hátrány. Szerintetek mit tudnék tenni azért, hogy sikerüljön újra belépnem oda?

(#71065) Starchm válasza csabaspecial (#71064) üzenetére


Starchm
őstag

Asrock oldalarol toltsd le a restart to uefi programot.

(#71066) csabaspecial válasza Starchm (#71065) üzenetére


csabaspecial
tag

Köszi! Nem is tudtam róla hogy létezik ilyen progi! Kipróbáltam , belépni be tudtam a bios-uefibe ezzel a progival. Viszont belépve se a billentyűzetem se az egerem nem megy egyszerűen , nem müködnek benne....tanácstalan vagyok teljesen , mert ilyet még nem tapasztaltam szerintem.

(#71067) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
van egy gigabyte ga-a88x-d3h lap
és most lett szerezve pci [link] e
fel lett telepítve win 10
de nem ismeri fel az induláskor hogy
a pcie van az OP.
nem lehet találni a BIOS-ba hogy
pcie-ről induljon.

(#71068) jokeph válasza cooi11 (#71067) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Azért, mert a BIOS jó eséllyel nem támogatja ezt a boot módot. :(
Ha létezik hozzá moddolt BIOS, azzal talán... :U
Illetve háttértárként sanszosan felismeri.
De az egész nem éri meg a rizikót, ha vásárlás előtt kérdezel, SATA SSD-t javasoltunk volna, mert az biztosan megy.
A pci-e -s eszközre lett telepítve egy W10, gondolom egy másik gépben, ahol ez nem volt probléma.
Modernebb UEFI-s lapban ez már nem gond probléma. :U

(#71066) csabaspecial: ha be tudtál lépni a BIOS-ba, az már nem a W10 sara, hogy nem műkszik benne az egér+bill.
Egér+bill, gondolom USB-s, melyik portokba vannak bedugva ?
Javaslom, a PS2-es port feletti 2 USB 2.0-ást használd, ha nem ott vannak, ha így sem okés, kéne egy PS2-es billenytyűzet, azzal mennie kell.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71069) cooi11 válasza jokeph (#71068) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!

(#71070) jokeph válasza cooi11 (#71069) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nincs mit.
Csak kíváncsiságból:
Erre az eszközre hogyan lett feltelepítve a W10 ? Másik gépben, igaz ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71071) Pahli


Pahli
tag

Update: Szinte minden drivert letiltottam amit lehet, storport-ra hivatkozott a latencymon. Amiket találtam, energiagazdálkodás, kapcsoljam ki a fast boot-ot windowsban, usb-ket ne hagyja aludni, eszközkezelőben az IDE ATA/ATAPI vezérlőket letöröltem AMD sata controllert szabványosra állítottam, szabványost töröltem stb semmi sem oldotta meg a problémát.

Valaki írta, hogy ugyan ez a problémája és vddg-t 95 voltról 94-re állított, nekem ez nem oldotta meg a problémát. 3 biost is kipróbáltam. Fórumokat egészen 2010-ig visszamenőleg átnéztem, amit találtam.
kiszedtem a gpu-t, beraktam egy régebbit helyette és egy másik slotba raktam, ramokat cseréltem, több sata kábelt kipróbáltam, több slotot, 3 különböző ssd, 1 hdd, clean windows install, fanokat leszereltem. Kibontottam a kábelmanagmentet és úgy próbáltam. PSU kábelek cserélhetőek, kipróbáltam többet, semmi.
Ami hiba lehet : vagy valami szoftveres amit nem prbólátam, tekintve, hogy linuxon is jelen van a probléma így kétlem, vagy MOBO vagy CPU.
Elvileg valaki írta, hogy a pcház problémákat okozhat, de tekintve, hogy majdnem 1,5kg a cpu hűtő és nincs mire átrakni, így ezt nem fogom tesztelni.
A gép minden stress teszten tökéletes működik, heavy load mellett is kényelmesen lehet dolgozni, játszani, cpu, ram gpu minden patent, egyedül a hang recseg állandóan.

Esetleg ötlet? Bár mondjuk szerintem ezen a Jóisten sem tudna segíteni...

(#71061) PitLee: Nincs koax , pci-latency-t megnézem köszi.

(#71072) Shamli86


Shamli86
tag

Sziasztok van egy Samsung 970 EVO plus 500GB-os M.2 ssd. Az olvasási sebessége jó, de az írási nem. Alaplap Asus Maximus X Hero. Bios beállítási probléma lehet?

(#71073) kohutakos


kohutakos
csendes tag

Sziasztok!
Elég amatőr kérdés. Van egy gigabyte z-170 alaplapom, amiben van egy MSI GTX 960 videókártya, amin sajnos csak 1db HDMI kimenet van.
A VGA-ból kijövő HDMI a TV-vel összekötve, viszont HDMI-n szereték a rendszerhez kötni egy házimozi erősítőt.
Tudom az alaplapnál engedélyezni, hogy a VGA HDMI mellett működjön az alaplap HDMI-je is?
Illetve hangot is fog kiadni az alaplap HDMI-je vagy csak kép jelet küld ki?

(#71074) Doky586 válasza kohutakos (#71073) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vegyél fillérekért egy DVI to Hdmi adaptert és kérdés letudva..

(#71075) hobizoli válasza kohutakos (#71073) üzenetére


hobizoli
nagyúr

miert nem a TV-t kotod a digit kimeneten az erositore?

több drón kell ;P

(#71076) kohutakos válasza hobizoli (#71075) üzenetére


kohutakos
csendes tag

Mert 4K HDR filmet szeretnék nézni, és a számomra megfizethető házimozi erősítő ezt nem tudja.
Ha veszek egy DVI to HDMI adaptert azon is jön ki hang, vagy azt a képre írták?

(#71077) varmi2 válasza kohutakos (#71076) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vagy veszel egy hdmi elosztót és kész.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71078) kohutakos válasza varmi2 (#71077) üzenetére


kohutakos
csendes tag

Abból ami tudja a 4K HDR-t 30e ft körül van, így már drágább lenne a lé mint a hús.

Nem tudom valahogy az alaplapi HDMI-t működésre bírni, hogy adjon ki a HDMI-n keresztül hang jelet?

(#71079) hobizoli válasza kohutakos (#71078) üzenetére


hobizoli
nagyúr

GTX960 elpattint, RX470 bepattint

legtobbon van 2xHDMI alapbol

több drón kell ;P

(#71080) MrDerekas válasza Pahli (#71071) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hátul az I/O panel portjait nagyon nézd át, nincs-e behajolva/gyömöszölve kis fém pöcök, akármelyik nyílásba? A zaj random, ciklikus, vagy összefügg a monitoron látható képpel/mozgással? Másik egér/bill lett próbálva?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#71081) kohutakos válasza hobizoli (#71079) üzenetére


kohutakos
csendes tag

Köszönöm a választ, de sajnos ez rajtam nem segít :(
Nyílván, a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha 1M ft ért vennék egy tuti cuccot és rendszert, mindent külön kezelve, de sajnos abból tudok főzni ami van.

Tehát az eredeti kérdésem továbbra is áll:
Tudom az alaplapnál engedélyezni, hogy a VGA HDMI mellett működjön az alaplap HDMI-je is?
Illetve hangot is fog kiadni az alaplap HDMI-je vagy csak kép jelet küld ki?

(#71082) MrDerekas válasza kohutakos (#71081) üzenetére


MrDerekas
addikt

Biosban engedélyezd a multi monitor opciót. Elvileg a hangnak is ki kell mennie, legalábbis nekem az rémlik, hogy az a lap már tudta.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#71083) varmi2 válasza kohutakos (#71081) üzenetére


varmi2
nagyúr

De nem ugyan az a hang és kép fog kimenni, mint a vga hdmi-jén.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71084) kohutakos válasza varmi2 (#71083) üzenetére


kohutakos
csendes tag

ohhh :O
Az mit jelent, hogy nem ugyan az? A kép igazából nem is számít, csak a hang.

(#71085) kohutakos válasza MrDerekas (#71082) üzenetére


kohutakos
csendes tag

Ezt szerinted hol tudnám megnézni vagy ellenőrizni? Próbáltam már az összes adatlapján meg fórumon utána nézni, de ezt nem találtam meg, csak azt hogy lehet a mulimonitoring funkciót engedélyezni.

(#71086) varmi2 válasza kohutakos (#71084) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel az alaplapi hdmi a cpu-ban integrált vga-ból kapja a jelent, így ott nem fog a film menni, amit a vga-n indítasz, így a film hanja sem ott fog kimenni, hanem a vga hdmi-jén. Az igp-n meg fog jelenni egy másik asztal, vagy egy kiterjesztett asztal, csak akkor fog azon kimenni a hang és a kép, ha oda húzod. De akkor meg a vga hdmi-jén nem fog menni a lejátszás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71087) Doky586 válasza kohutakos (#71085) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább vásárolj [link] mint szivasd magad.. 1eFt alatt van az ára.
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#71088) MrChris


MrChris
nagyúr

Új Gigabyte Z390 UD alaplapot frissíteni kell i5 9600KF procihoz? Ha megveszem nem tudom frissíteni, viszont azt se tudom sikerül e a bolttal elintéztetni, hogy így postázzák. A honlapján erre vonatkozólag nincs ilyen kitétel.

(#71089) imotrepus válasza csabaspecial (#71066) üzenetére


imotrepus
aktív tag

USB vagy PS2 billentyű és egér ami nem működik?
A telepítésnél is ezeket használtad?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71090) mzso


mzso
veterán

Helló!

Nekem olyanom van, hogy hosszú használat után kikapcsolva a gépet ha megpróbálom elindítani leáll. Pár másodpercig világít a merevlemez felpörög utána egy az egyben leáll. Tegnap vagy harmincszor próbáltam egymás után bebootolni, de nem ment. Ma meg elsőre elindult.

Mi okozhat ilyet? Valami bemelegszik és nem működik jól? Lehet, hogy mondjuk túl öreg a táp? Vagy az alaplapnak valami kínja?

Most megint előjött, hogy a hangkártyán ilyen bizsergő zavar jelenik meg. Korábban csinálta de már hetek/hónapok óta nem. Tegnap kicsit megbolygattam a gépet amikor nem akart indulni. Kiszedtem a videókártyát, megtakarítottam, lehúztam pár sata meghajtót amire nincs feltétlenül szükség, de de javulni nem igazán javult semmi. Csak visszajött ez a probléma. (Lehet, hogy semmi köze a fentebbihez...)

[ Szerkesztve ]

(#71091) Pahli válasza MrDerekas (#71080) üzenetére


Pahli
tag

Vagy 5 percig néztem de nem láttam begyűrődést, de holnap kikapom az alaplapot lehet olyan szögben van amit nem látok. A recsegés az random, olyan 5-10 secenként fordul elő, ha csak mondjuk youtube megy. Ha spotify discord, game, több alkalmazás egyszerre akkor talán gyakoribb de ez nem 100%. Ha megnyitok valamilyen alkalmazást, vagy bezárok ugyan ilyen pici recsegés kíséri, vagy hangerőt állítok youtubeon, videó közbe átklikkelek egy másik videóra, akkor is előjön. De ha kikapom az összes perifériát gépből és elindítok egy felvételt, csak a zene megy, és visszanézem a felvételt akkor is ott lenne a recsegés.
A lényeg, hogy csak akkor recseg ha megy valami hang, rendszerhang, zene, film, stb, akkor ez ott van. alapból nincs recsegés

(#71092) jokeph válasza Pahli (#71091) üzenetére


jokeph
nagyúr

De ugye nem a hangfal szivat ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71093) Pahli válasza jokeph (#71092) üzenetére


Pahli
tag

Bassszu... Nem nincs is hangfal bekötve a házban

(#71094) kohutakos válasza Doky586 (#71087) üzenetére


kohutakos
csendes tag

Köszönöm az ötletet!
Ezen keresztül a hang is át fog jönni?
Ezen felül a Dolby TrueHD hang is átjön rajta? Mert pont hogy ezért ragaszkodnék a HDMI-n történő hanghoz az optikai kábelen történő hang helyett, mert azon a TrueHD hang nem megy át.

(#71095) hobizoli válasza kohutakos (#71081) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a ket videokartya ara kb egyezik a HA-n

több drón kell ;P

(#71096) Doky586 válasza kohutakos (#71094) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most komolyan. Nem tök mindegy..?
Ott van ezzel a dvga kártyádon két hdmi aljzat. És van két hdmi kábeled is. A hangot hány felé akarod vinni..? Az egyiken biztos van hang (de valószínű mindkettőn).

Én a két egyforma hdmi kábel közül azt dugnám a hangot is adó hdmi aljzatba amelyik az erősítő felé megy.. :K

(#71097) Pahli


Pahli
tag

Geforce-al felvettem ahol akadozik, de másik eszközön nem hallottam a hibát. Felvettem ami a fülesemen keresztül jön. https://soundcloud.com/golden-kalacs/111a/s-ngqqzA8YzPB 1-7-9.secnél halható a recsegés.
És mielőtt valaki azt írja, hogy a füles a rossz, 2 külső hangkártyán, blue yetin, jacken, tv-n, 2 fülesen is előjön a probléma ami a géphez van kötve.
És néha azért a latencymon bedob egy ilyet is

[ Szerkesztve ]

(#71098) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Gépem az adatlapomon, RAM-mal kapcsolatos a kérdésem.

Beléptem BIOS-ba, és láttam, hogy a RAM 2133MHz-n fut (Corsair 3000MHz CL16). Benyomtam az XMP-t, újraindítás után fel is ment 3000-re, de aztán megint újraindítottam, és ismét visszaugrott 2133-ra...
Ez mitől lehet? Hiába kapcsolom be az XMP-t, olyan mintha elfelejtené a lap.
Mit lehet ezzel kezdeni? Lehet nem számít sokat, de nem azért vettem 3000MHz-s RAM-ot, hogy 2133-on fusson :(

Köszönöm :R

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#71099) csabaspecial válasza imotrepus (#71089) üzenetére


csabaspecial
tag

usb az egér is és a billentyűzet is, win 10 alatt müködnek , csak a billentyűzet a bootolás alaatt nem , és belépve spéci módon az uefiben egyik se sajnos.

(#71100) kohutakos válasza Doky586 (#71096) üzenetére


kohutakos
csendes tag

Azért nem mindegy, mert ha DVI-ból csinálok HDMI-t az nyílván nem fogja tudni a 4K HDR jelet. Vagy tévedek?
Tehát kép jelet csak a rendes HDMI-ből tudok kivenni.
Viszont azt nem tudom, hogy a DVI -ra egy átalakító segítségével rádugok egy HDMI kábelt, abban a kábelben hogy lesz hang, mivel tudomásom szerint a DVI aljzat nem továbbít hang jelet.
Vagy tévedek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.