Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71301) MrDerekas válasza BogyóBP (#71300) üzenetére


MrDerekas
addikt

Valami nem kerek, ha ezek után sem ír adatkapcsolati hibát. Bár szerintem a tápfesz veszik el a hdd-től, ez esetben észrevétlen maradhat az eltűnése. Próbáld meg másik táp ágról megtáplálni.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#71302) imotrepus válasza BogyóBP (#71300) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Tápellátás esetleg?? :F

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71303) BogyóBP válasza imotrepus (#71302) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ugyebár 1 ágról megy az SSD vel, szóval nemtudom. Sajnos annyira laza már valamiért a csatlakozo kábel része is mindkét merevlemeznek hogy csak azért nem csúszik ki mert a feszület oda tartja. Amúgy többször volt már ilyen de mindig random szerüen, van amikor hónapokig nem. Lehet tápcsere lesz a vége. A HDtune szerint van egy kék sáv ami interface CRC error count ot ír, de sehol máshol ezt nem látni. Sem a HD sentinelbe sem a crystaldiskinfoban. Van valami progi amivel kimonitorozható ez?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#71304) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég raktam össze egy új konfigurációt. Adott egy új B450M S2H alaplap és egy már eddig is használt Aula egér. Teljesen véletlenszerűen, néha napján bekapcsolás, bootolás után nem érzékeli az egeret, nincs kurzor. Billentyűzet megy, egér nem. Próbáltam már átdugni másik USB portba, de ott is jelentkezik. Amint ki-be dugom már működik is. Régi konfignál soha nem volt ilyen gond.
Mi lehet a probléma, illetve a megoldás? :R

(#71305) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Van egy gigabyte zg7 hd3 lapom. Be van kapcsolva rajta a a mindennapi bekapcsolás 7:00-kor. Kb hetente, kéthetente egy napon nem kapcsol be(teljesen random napon). Az elem feszültsége elvileg rendben van, az óra mindig pontosan jár. Mitől lehet ez?

(#71306) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában veszek pár régebbi alaplapot, illetve van is jó néhány régebbi alaplapom ami jelenleg is aktív üzemben van.

Egyre többet olvastam arról, hogy a vezérlő hídon illetve a CPU mellett található feszültségszabályozókon lévő hűtőborda és a chip között van egy thermal pad (hővezető pad) ami idővel kiszárad és ez után pont ellenkezőleg, nem elvezeti a hőt hanem lényegében bent tartja, vagyis nem látja el szerepét.

A kérdés az, hogy érdemes ezeket cserélni, vagy kötelező? :)
Van ezzel kapcsolatban bárkinek tapasztalata? Mivel több fajta terméket árulnak, milyet érdemes venni?

Számomra két kérdés fogalmazódik meg:

1, Milyen vastagságút (0.5mm - 2mm vannak általában) Mondjuk ezt meg lehet saccolni ha leszedem a bordát az alaplapról.

2, Ami fontosabb W/mk rész a nagy kérdés. Ezt hogyan állapíthatom meg? Ha nem tudom jó az ha minél nagyobb, na de akkor is ezt hogy lehet kideríteni?

Ezer hála a válaszért.

(#71307) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Adott egy Asrock Z170 Oc formula. Hogyan lehet azt elernem ha kikapcsolom a gepet az Usbs kulso merevlemezt ne lassa el arammal? Illetve ha megnyomom az egeret es a billentyuzetet elkezdenek vilagitani. Mindenhol kerestem a Biosban de semmi, a regebbi alaplapjaimnal emlekeim szerint el tudtam erni hogy a gep kikapcsolasa utan ne lassa el arammal az Usbs eszkozoket.

(#71308) Doky586 válasza HaZsolt (#71307) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kapcsold be biosban a deep sleep funkciót.

(#71309) Rayyy


Rayyy
senior tag

Tudok itt PH!-n valahol tájékozódni részletesebben az alaplapom (Asus TUF GAMING X570-PLUS) audio tulajdonságait illetően? Az megvan, hogy milyen realtek codec-kel működik, de mélyebb részletek is érdekelnének. Külső DAC-kal hasonlítanám össze.

Minden a legnagyobb render!

(#71310) imotrepus válasza BogyóBP (#71303) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Ilyen programot nem ismerek! De sajnos az ilyen bizonytalan tápcsatlakozások miatt
haltak már meg merevlemezek! Ha más megoldás nincs Molex-Sata táp átalakítóval is át hidalható ez a laza csatlakozás!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71311) MrDerekas válasza Rayyy (#71309) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem tudom van-e pc audió topik, de hangkártya topik biztos. Nem tudom milyen mélyen érdekel, de az integrált hangkeltő nem hasonlítható össze egy dedikálttal. Nem egy liga, nem egy minőség. :N

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#71312) MrDerekas válasza Mexildos (#71306) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kelleni akkor kell, ha felső határérték közelében üzemel tartósan a lap. Amíg ezt nem éri el, addig nem szoktuk javasolni. Thermal/gap pad témában a hűtés topik a te pályád ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#71313) BogyóBP válasza imotrepus (#71310) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem az a baj. Nem a tápellátó csatlakozo a laza már hanem a SATA kábel csatlakozo rész. Hiába cseréltem ki a kábelt nem változott a dolog.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#71314) MrDerekas válasza acsati (#71304) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mondanám, majd elmúlik... De tényleg. Asus rog egerem is havonta egyszer eltűnik boot környékén vagy ébredéskor. Hubot lenyomom vissza oszt jóvanazúgy :DDD A win a háttérben frissít elég gyakran és ezek településekor íródik a driver szekció is, ez pedig újraindításig anomáliát okozhat. Lehet, hogy ez az oka.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#71315) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Nagyon szét vet az ideg,szóval nézzétek el ,ha agresszív leszek :D
Adott aorus 450 elite alaplap.
ryzen 3600 proci

A biosban miért nem tudm szabályozni a processzor feszültségét?
f50 bios van a lapon

Sehol nem lehet szabályozni és én alulfeszelném,mert megnyitok egy ablakot és felugrik 70-80c-ra és kibaszottul idegesítő és süvít mint a szar.
Ryzen masterral megtudom oldani,de azt mindig külön kell indítani stb....

Remélem tudok segíteni!

Üdv

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#71316) BogyóBP válasza steewcv65 (#71315) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ismerősöm B365 ös lapjában ha kikapcsoltam a CSM module supportot már nem is bootolt a lap :D Szóval szép munka a gigabyte tól. Csak a Cmos reset segitett. Lehet a B450 lapod is ugyanezzel szenvedne.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#71317) acsati válasza MrDerekas (#71314) üzenetére


acsati
aktív tag

Hát jó :D Szerencsére könnyen kihúzom-bedugom az egeret, mikor ezt csinálja. Csak tényleg furcsa, hogy a mindennapos bekapcsolásokkor, mondjuk heti 1x vagy 2x tűnik el.

(#71318) jokeph válasza BogyóBP (#71316) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha a Windows legacy/MBR módban van telepítve, akkor CSM tiltásánál furcsa is lenne ha boot-olna. :D

(#71315) steewcv65:
jó helyen vagy, az auto értéket kézzel át lehet írni emlékeim szerint.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71319) steewcv65 válasza jokeph (#71318) üzenetére


steewcv65
őstag

Koszonom szepen a segitsegeket,de sikerult megcsinalnom.Problema az volt,hogy f50 bios volt rajta es nem az f51.Onnantol ,h f51re valtottam mar tudtam irni a parametereket.... Illetve meg valami,kepzelhetek el,h az f50 biossal felraktam az uj app centert akkor megolte a wint es tobbet nem toltott be egy kikapcsolas utan...Ilyen egy gagyi alaplappal meg nem talalkoztam.Maradnom kellett volna az Asrocknal azzal sose voltak ilyen problemaim.H97 fatal1tym nem csinalt soha ilyen faszsagokat.A masik gondolatom,h minek valtottak 7nm-es gyartasra az amdnel,ha ekkora thermo valtozas lep be ,egy kis processzor hasznalattol?12-14 nm miert nem volt eleg,mert ez ho mennyis g nagyon sok ezen a kis feluleten amit felvesznek a magok.... Eleg combos hutom van es igy ,hogy feszkot csokkentettem egesz jo sebesseg megtartassal stressz teszt alatt 70c a cpu.Tudtok olyan vizhutest ami halkabb mint a cryorig h7plus es arra van rakva 2db noctua pwm venti,mert ezek halkak a gyarihoz kepest,de jobb szeretnem alacsonyabb homersekleten tartani...

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#71320) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Problemam van az msi carbon x570 pro wifi alaplapommal.
Random dobalja a netet,ami Lanon keresztul kapja a netet.
Minden driver a legujabb verziora van frissitve,es sajna igy sem jo....
Van hogy orakig nem dobalja a netet,de van hogy percenkent tobbszor is dobja.
Valaki tudna segiteni?Esetleg valami program,ami futna a hatterben,es figyelne a netem,es megmutatna hogy mi lehet a gond?
Esetleg a lapom rossz?

Valaszokat elore is koszonom

Udv..: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#71321) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

Frissítettem a BIOS-t az MSI Tomahawk MAX alaplapon. Azóta az van, hogy a pc kikapcsolása után az egér továbbra is világít.
Ez mitől van? :F
(persze, tudom, ha kihúzom a konnektorból, akkor nem :P )

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#71322) Doky586 válasza ballington (#71321) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Resetelődtek a bios beállítások.
Újra be kéne kapcsolni a DeepSleep módot. (Ez az asrock neve, msi-nél nem tudom hogy hívják)

(#71323) imotrepus válasza Vaze (#71320) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Biztos, hogy nem az UTP kábel vagy a RJ45 csatlakozó a ludas???

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71324) imotrepus válasza BogyóBP (#71313) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Ragaszd bele a kábelt meleg ragasztó pisztollyal! Tákolás, de nincs veszteni valód!
Előbb-utóbb el kell dobnod a merevlemezt!! Legfeljebb egy kábelt is dobsz vele!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71325) Vaze válasza imotrepus (#71323) üzenetére


Vaze
őstag

Meg nem probaltam masik kabelel,de kifogom probalni.Peldaul ma meg egyaltalan nem dobott le a netrol.Ha kabel gond lenne,akkor gyakrabban dobalna vagy nem :F

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#71326) imotrepus válasza Vaze (#71325) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Nem biztos!
Ha esetleg az integrált hálókártya a hibás, jobban jársz ha veszel bele egy PCI-t!
A modem vagy router mennyire biztos, hogy hibátlan? Más eszköz nem csatlakozik fel-le?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71327) BogyóBP válasza jokeph (#71318) üzenetére


BogyóBP
addikt

Máshogy fogalmazok. Ha kikapcsoltam a BIOSban a CSM et be sem posztolt a lap. Nem bootolast akartam írni.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#71328) savior válasza Vaze (#71320) üzenetére


savior
őstag

Alaplap bios a legfrissebb?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#71329) Vaze válasza imotrepus (#71326) üzenetére


Vaze
őstag

Csatlakozik ra par eszkoz,wifin keresztul,de nem tapasztaltam azon eszkozokon problemat.
Eloszor megprobalom masik kabelal,ha nem jo,akkor veszek egy halokartyat (tudna ajanlani valaki,valami megbizhatot?)

savior Igen,a bios is frissitve van. :R

Koszonom szepen a segitsegeket,meg jelentkezem :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#71330) jokeph válasza BogyóBP (#71327) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az mindjárt más. :D
Ugyanakkor eléggé érdekes jelenség... :(
Legfrissebb BIOS van a lapon, mert ha nem, lehet megoldás rá a BIOS update. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71331) HellHound420


HellHound420
újonc

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy új összerakott gép, és minden tök jól működik rajta, de mikor le próbálom állítani akkor ugye bejön a windows 10-es lállítás képernyő teker majd mintha leállna kikapcsol a monitor alvó módba megy de a gépben a ventilltárook, a led, hogy be van kapcsolva továbbra is megy és nem áll le. Mit tudok ezzel tenni?
Konfig:
Motherboard: Asrock H61M-DG3/USB3
CPU: Intel Core I3 3220
RAM: 2x4GB DDR3 1333MHz
SSD: Kingstone A400 240GB
GPU: Gigabyte Geforce GTX 550Ti
PSU: 500W

(#71332) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Sziasztok,

Ma cseréltem gépet. Az új alaplapom MSI Tomahawk B450 Max és jelenleg két SSD és egy HDD, de a HDD-t valamiért nem látja.
A biosban sem. A diskmgmt.msc próbáltam de ott sem látja.
Valakinek ötlet?

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#71333) Starchm válasza Csokishurka (#71332) üzenetére


Starchm
őstag

Mi mibe van bedugva?

(#71334) Csokishurka válasza Starchm (#71333) üzenetére


Csokishurka
őstag

Hát az oldalsó Sata csatikba (2x2 va negymás mellett) amibe a másik ssd és az optkai meghajtó van.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#71335) Starchm válasza Csokishurka (#71334) üzenetére


Starchm
őstag

Minden hdd/ ssd abba van dugva vagy van esetleg valami ssd egy m2 foglalatban?

Próbáltad cserélni a kábeleket?

[ Szerkesztve ]

(#71336) Csokishurka válasza Starchm (#71335) üzenetére


Csokishurka
őstag

Jah van egy m2-es ssd-m, azt most vettem, meg egy masik ssd es a hdd a regi gepbol. Meg nem probaltam de holnap megnezem csak hosszu volt mar ez a nap.
a csatlakozast ellenoriztem azzal nem tunt hogy baj lenne.
ilyen uefi meg hasonlo dolgokat nem kell beallitani?

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#71337) endreee


endreee
csendes tag

Sziasztok!

Bocsánat a fogalmazásért, teljesen amatőr vagyok!

Az a szituáció, hogy a gép egy napos kikapcsolás után mindig reseteli a beállított bootolási opciókat, és csak az jön be elindítás után hogy "select a proper boot device". Na most ha beállítom azt az ssd-t amin a windows 10 van és reset, akkor minden hibátlanul működik. Még ha kikapcsolom teljesen és hagyom állni kicsit akkor is. De ha elmegyek munkába és másnap lőném be akkor visszaáll egy adott bootolási sorrendre és állíthatom be megint az üzenet után egy resettel. A legacy módot kikapcsoltam de nem nagyon látok más érdemleges beállítási lehetőséget ilyen téren a BIOS-ban.
A kérdésem pedig az lenne hogy ha szétszedem a gépet, és a SATA csatlakozókat átdugdosom az segíthet? Mert valahogy az egyik az alapértelmezett és az alapján próbál az alaplap bootolni, ezért állítja vissza. Vagy hol és mit kellene beállítani neki?

Konfig:
Gigabyte B450 Aorus Elite mobo
Ryzen 5 2600 proci
kingston hyperx ddr4 16g memória
kettő kingston SA400S37240G 240g SSD
és egy ősrégi 2010-es seagate hdd

Köszönöm a segítséget!

(#71338) imotrepus válasza endreee (#71337) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Én az elem cserével kezdeném, BIOS beállítások, dátum, Boot, stb.
aztán egy F10!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71339) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!
Az alábbi konfigot vettem, de a 3200-as ram csak 2133-an ketyeg, pedig a BIOS-ban auto van beállítva. Átállítottam az OC Tweaker fülön, hogy load XPM settings, 3200, át is állította a frekvenciát a RAM-nál, de a feladatkezelőben azt látom, a RAM csak 2133-on fut továbbra is.

3.90-es a BIOS verzióm, az lehet a probléma? Eggyel frissebb verziónál írják: "1. Add auto rule for specific memory module."
https://www.asrock.com/mb/AMD/B450%20Pro4/#BIOS

Alaplap: Asrock b450 pro4
Proci: RYZEN 3600
RAM: 2x8gb 16GB 3200MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB) (CMK16GX4M2B3200C16)
Mi lehet a baj szerintetek?

(#71340) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott egy lap: Alaplap: ASUS B150 PRO GAMING/AURA
És egy hűtő amit be tettem a ház hátuljára: Zalman ZM-RFD120A
Klassz minden csak éppen nem akar működni!? A lapon nyilván a legközelebbi aljzatba dugtam be ami amúgy is az 1 számú ház hűtés lenne. Indításkor felpörög de aztán meg is áll, ugyanezt csinálja a leállításkor. ilyenkor mi van???

Válaszokat előre is köszönöm
Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#71341) R.levente


R.levente
csendes újonc

Szisztok!
Egyenlőre nem találtam jobb helyet úgy hogy ha nem baj ide írom. Nos vettem egy pc-t, és d-sub kábellel egyáltalán nem ad képet monitorra, van itthon 2 új tv és azoknál is hdmi kábellel csak az egyiknél ad képet azt is úgy ha a hdmi kábel pc felőli oldalánál egy bizonyos szögben tartom a csatlakozót a gépnél. Nem tudom most az alaplapon van e valami hiba, az alaplap gigabyte b250m . Mi lehet a gond?

(#71342) imotrepus válasza R.levente (#71341) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Feltételezem, hogy nincs benne dedikált videokártya?!
Továbbá nem írtad ugyan, de ha jól sejtem használtan vetted?!
Lehet, hogy az előző tulaj kivette belőle a VGA-t.
A BIOS-ban esetleg engedélyezni kell az integralt GPU-t
Lehet, hogy nem jó a HDMI csatlakozó vagy a kábeled

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71343) R.levente válasza imotrepus (#71342) üzenetére


R.levente
csendes újonc

Egy gtx 1050 ti van benne és igen használtan. És ha az integráltat engedélyezem melyik gput fogja használni?

(#71344) imotrepus válasza R.levente (#71343) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Ha dedikált van benne akkor nem kell engedélyezni az iGPU-t.
Így viszont az alaplapi D-Sub-on valószínű, hogy nincs jel, a videókártyák viszont
nem mindegyik működik VGA-DVI átalakítóval.
Hogy a HDMI-n miért csak akkor van kép ha ferdén tartod a kábelt, hát az gyanúúús!!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71345) R.levente válasza imotrepus (#71344) üzenetére


R.levente
csendes újonc

A mostani monitoron nincs dvi bemenet a videokártyán meg van , ha veszek egy dvi bemenetes monitort megoldódhat a problémam ? Meg azt nem értem hogy mindegyik tvre rákötök régi vagy új laptopot ugyan azzal a hdmi-vel,mutatnak képet de ha a pc t kötöm rá hdmi-vel akkor nem mutat csak az egyik.

(#71346) applause


applause
aktív tag

Számítógépem a következőket produkálja. Hol induljak el a hibakereséssel.
asus prime x570-p alaplap, ryzen 5 3400G, hynix 16Gb 3200Mhz mem, 2x512Gb m.2 pcie. Napi 12-14 óra folyamatos üzem.
1.Rendszertelen időközönként de naponta legalább egyszer kékhalál jelentkezik.
2.Szintén rendszertelen időpontban fekete lesz a monitor és hdmi-n nincs jel. (csak hdmi van az alaplapon)(reset)
3.mint az előző időnként megfagy az usb (egér, bill.) semmire nem reagál. (reset)

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#71347) tasiadam


tasiadam
veterán

Off:
Ez megeri? 🤔🤔🤔🤔🤔

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71348) Brekkk válasza applause (#71346) üzenetére


Brekkk
senior tag

Memória inkompatibilitás lehet így elsőre.
Vedd vissza a memóriát 2400 mhz-re. 1,2 Volton
Mivel a GPU memória is a RAM-ból van leválasztva, így a monitor is lehet emiatt lesz fekete.

(#71349) imotrepus válasza R.levente (#71345) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Nem merem azt mondani, hogy bátran vegyél egy monitort mert mi van, ha hibás a videókártya! Nem kellene így működni-e, hogy csak az egyik TV-n van kép, ha bizonyos szögben tartod a kábelt!
Ha gondolod vedd ki a gépből a GTX 1050ti-t és próbáld ki, hogy mi történik, ha az
alaplapi D-Sub-ra kötöd a monitorodat.
Most egyébként hova van és hogyan dugtad rá ezt a monitort?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71350) R.levente válasza imotrepus (#71349) üzenetére


R.levente
csendes újonc

Hát most nincs rákötve monitor mert ugye nem ad képet, arra a tévére van most amelyik érzékeli és a videokártya hdmire van kötve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.