Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71601) Czmorek válasza Czmorek (#70700) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Jó régi hozzászólásom témája megoldódott egy kis esti videóböngészés által.
Az Asus Rampage III Extreme lapot ha jól emlékszem azzal a hibával vettem nagyon sok éve, hogy a 6-ból csak 3 dimm működik.
A fekete dimm-ek csatornáin egyik dimm-ben se kelt életre a gép akárhogy próbálkoztam, variáltam stb...
Linus_régebbi_videóját böngésztem mikor hasonló problémával szembesült mint én. Ugyan az a lap-proci kombó. (további érdekesség, hogy a videóban bő egy tizeddel magasabb Linus-nál a mag feszültség mint nálam auto beállításon.)


Öröm és boldogság :D Csak vennem kell másik CPU hűtőt, mert a venti kitakarta az első dim-et. :DDD

Szóval ha valaki 1366-os lapnál hasonlót tapasztal (mert hallottam már mástól is régebben) akkor lehet van megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#71602) Doky586 válasza Czmorek (#71601) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem csak a lényeget nem írtad le. Mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#71603) Czmorek válasza Doky586 (#71602) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Hoppsz :D
Van még egy videó a sráctól ahol szintén memória probléma megoldása van leírva valaki mástól, de ASRock X58 alaplapnál: Youtube_videó
-Felxibility mode-t kellett enabled-re álltítani a levideózott weboldalon.
Viszont az Asus alaplapnál ilyen nincs...
Linus ezt találta hasonlónak az Asus lapnál:
-Memory Configuration Protect-elt enabled-re

Az első beállítást egy darab memóriamodullal csináltam meg abba a dimm-be ahova ő is rakta, mert az én lapom például nem is post-olt ha fekete dimm-be raktam memóriát.

Ezután beraktam a 24Gb ram-ot és már eljutottam odáig, hogy 16Gb ram van bios-ban, windows-ban, cpu-z látja az összes modult. Már ez mérföldkő volt ezzel a deszkával nekem.

Az én bios verziómban van még egy olyan opció, hogy:
-Memory Recheck-et is enabled-re állítottam (Megjegyezném, hogy ez az opció valamelyik későbbi Bios frissítéssel jöhetett be, mert a videóban még ilyen opció nincs.)

Ezután a gép 3.-ra indította el magát bekapcsolás után, de ott volt a 24Gb ram :DD és ha jól emlékszem saját magát visszaállította Disabled-re, hogy ezt a műveletet ne végezze el minden bekapcsoláskor.

(#71604) jas39


jas39
tag

Srácok, mindjárt meghülyülök, SSD -t cseréltem majd Win10 Pro telepítés. Asrock H97 Pro4 a lap és kikapcsolás után Nem tölt be a win csak ...Press any key :F ctrl alt del F11, majd boot menü ott látszik az ssd , enter és így indul.
Bios ban látni mint first boot : PO Kingston SSD . Hiába állítok bármit, restart ok, de ha kikapcsolom nem tölt be. Mit rontottam el?
Köszi

(#71605) qdak válasza jas39 (#71604) üzenetére


qdak
addikt

MBR Fix ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#71606) jas39 válasza qdak (#71605) üzenetére


jas39
tag

az volt, gyors re install lesz, előtte recovery módban megnázem

(#71607) qdak válasza jas39 (#71606) üzenetére


qdak
addikt

Azért fölösleges a re install, megjavítod, kész, használlod.
Amúgy, simán migrálhattad volna a rendszered, az új ssd re, minitool partition wizard, ha jól tudom a free is engedi.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#71608) dokee78


dokee78
félisten

Gigabyte GA-F2A78M-DS2 alaplap gondunk van.
2x4 GB DDR3 1600 RAM van benne de csak az egyik 4 GB modult látja.

A rendszer Windows 10 (64 bit).

CPU-Z látja az összes modult.

(#71609) savior válasza dokee78 (#71608) üzenetére


savior
őstag

Nincs kilazulva?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#71610) Darko


Darko
senior tag

Bios frissítésnél az elmentett (nem pendrive-ra) OC profilok törlődnek? MSI X470

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#71611) imotrepus válasza dokee78 (#71608) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Egyesével látszik mindkettő bármelyik slot-ban?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71612) P41N


P41N
senior tag

Sziasztok!

A kérdést feltettem már a videókártyás topikban viszont nem kaptam rá választ, ezért felteszem itt is, hátha valaki tud valami okosságot rá mondani. Nem mai hardverről van szó, viszont láttam hogy mostaniaknál is előfordul. A problémám az lenne, hogy van egy videókártya, ami csak pcie x1 és x4-en képes futni. Olyan lapom van, amin 3 pcie csatlakozó van. ha az elsőbe vagy másodikba rakom, abszolút nincs kép, bios-ig se tudok eljutni (ez a kettő x16-ig tud futni). Ha az utolsóba rakom (ami csak x4-et tud), ott ad képet. Próbáltam másik lapban, amin csak egy pcie csatlakozó van, ott meg csak simán x1-en megy, még akkor is ha terhelve van. Próbáltam azt is, hogy legfelsőbe beleraktam azt, amit eddig is használtam, alá meg ezt a kártyát, és a windows csak a felsőt látta. Na viszont, ha a legalsóba rakom, akkor látja a windows. Hibás lehet a kártya ? Átnéztem a pcb-t, de semmi olyan furcsát nem találtam rajta. Csatlakozókat tisztítottam, meg minden egyebek, és már tanácstalan vagyok.

(#71613) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
Asus B450M-K + Ryzen 5 1600 mellé melyik lenne jobb választás?
(játék+videószerkesztés)

2x4GB Hyperx 3000MHz CL15
1x8GB HyperX FURY 3200MHz de csak CL18

Mi a legfontosabb itt? A dual channel? A MHz? A késleltetés?
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#71614) Mizol29 válasza Márton (#71613) üzenetére


Mizol29
senior tag

A dual channel nagyon fontos.

(#71615) Gyuri27 válasza Márton (#71613) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez a 2x4 fury 18k. 21-24k-ért kapsz 3000-es gskill ageist 3000-et. Inkább ezt vedd. Annyival ugye nem drágább.
A ryzen nem szereti, problémás a 4 modul (ha később bőviteni akarsz és anyagilag is számold ki mennyi a bukó).
Játékhoz is és videószerkesztéshez is kell a ram.
1600-ból meg AF verziót vegyél (már ha boltból veszed).

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#71616) Márton válasza Gyuri27 (#71615) üzenetére


Márton
nagyúr

AF lesz

16k a Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz
de most ezen a g.skill 2x8-on elgondolgoztunk!
csak 2 slot van úgyis
köszönjük

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#71617) Beba Snake válasza dokee78 (#71608) üzenetére


Beba Snake
junior tag

(#71608) dokee78
BIOS látja mind a kettő 4GB-os modult? A2-B2-be van rakva? (Dual Channel miatt.)
APU vagy CPU van a lapban? Rohadtul nem mindegy. Ha APU, akkor BIOS-ban mennyi RAM-ot zabálhat az IGP?
Msconfig-ban nincs valami töketlen korlátozás beállítva? Pl. 4GB-ra a ram.

Hardveresen próba: kipattintod mindkét ram modult és visszapattintod. Bekattanjanak azok a rögzítőfülek, különben érintkezési hiba miatt folytatódik a mulatság.

----------------
(#71610) Darko

Törlődhetnek, de ha nem, akkor sem ajánlatos betölteni őket. Újra be kell állítani, az a tuti. (MSI tulaj vagyok.)

--------------
Márton: "g.skill 2x8-on" ez lesz a jó . (G.Skill Aegis 3000/CL16 2x8GB KIT)

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#71618) steewcv65 válasza Márton (#71613) üzenetére


steewcv65
őstag

2x4gb

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#71619) Top cat válasza Beba Snake (#71617) üzenetére


Top cat
őstag

Csak két ram slot van rajta.

(#71620) Beba Snake válasza Top cat (#71619) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Akkor legalább nem lehet elcseszni. :DDD ;)

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#71621) Márton válasza steewcv65 (#71618) üzenetére


Márton
nagyúr

Az ajanlott 2x8 g.skill lesz.
Koszonjuk!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#71622) zöldfülű


zöldfülű
csendes tag

Szép napot! Előre is elnézést a buta kérdésért. Alaplap vásárlás előtt állok. Az MSI B450 tomahawk max alaplapot nézve látom, ott van USB 3.2 Gen1 Type A és Type C csatoló. Nekem van apple telefonom, és most ruháztam be a munkám miatt egy 2020.as Apple air macbookra. Kérdésem arra vonatkozna, hogy ez ugyanaz a csati mint amit az apple használ? Ha igen kb mire tudom használni? ( gondolok itt pl telefon töltés, vagy adatátvitel? vagy mire? ) Köszönöm a válaszokat, és elnézést amiért ilyen alap dolgot kérdezek, de nem értek hozzá... Viszont ha tudom hasznosítani az alaplapi csatlakozókat, akkor célszerű lesz ezt az alaplapot választanom.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#71623) varmi2 válasza zöldfülű (#71622) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pont arra tudod használni, mint bármilyen más usb porton. Egyébként a type-c csak egy fizikai kialakítás. Lehet usb2-3-3.x belekötött.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71624) dokee78 válasza imotrepus (#71611) üzenetére


dokee78
félisten

Közben kipróbáltam másik lapban,ott látszott mindkét modul.
Majd vissza rakva már látja ez a lap is.

(#71625) eszakas válasza P41N (#71612) üzenetére


eszakas
senior tag

Egy teljes BIOS kisütést próbáltál már? És utána betenni a kártyát?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#71626) jokeph válasza zöldfülű (#71622) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ennél a lapnál a type C csati pusztán csak fizikai formátum - ahogy varmi2 kolega is írta - tölteni is csak annyival tud mint bármelyik másik USB 3.x-as type A port rajta, mivel nincs a lapon mögötte thunderbolt, így marad a normál mértékű töltés és az usb 3.x nyújtotta adatátviteli sebesség. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71627) P41N válasza eszakas (#71625) üzenetére


P41N
senior tag

Igen, nvflash-vel de az sem segített rajta. Próbáltam az eredeti flashelni, próbáltam ugyan abból a brandből egyet (annyi hogy kicsit magasabbak voltak az órajelek), de nem segített rajta.

(#71628) Freel


Freel
tag

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék tőletek!
A következő a probléma: vettem egy ASUS TUF GAMING H470-PRO alaplapot, egy i5 10400 procit és CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT CMK16GX4M2B3000C15 ramokat. Ezeket a memóriákat DIREKT az ASUS alaplap oldaláról a SUPPORT menüből választottam ahol azt írják, hogy ezzel az i5 procival 2933 Mhz-en fog menni. Az érdekes az, hogy egyik oldalon azt írják, hogy az i5 10400 már a 2933Mhz-es ramokat támogatja, egy másik oldalon pedig azt, hogy csak továbbra is 2666Mhz-es ramokat, mint az előző genes intel procik. Én akármit akárhova állítok a BIOS-ban a ramok csak 2666 maxon akarnak menni. Állítok automatán, vagy manuálisan, XMP-vel vagy anélkül, vagy csak 2133-on vagy csak 2666-on mennek a ramok. Az összes többi órajellel nem indul a gép! Legfrissebb BIOS van fenn!
Valakinek valami tipp, hogy mi lehet a baj, vagy mit és hogyan kellene állítanom?
Köszönöm előre is.

(#71629) varmi2 válasza Freel (#71628) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az a proci a gyári adatok alapján 2666Mhz-ig támogatja a ramokat, e fölé csak z-s lapban húzható. H-s chipset nem támogat memória tuningot. Vehettél volna kevesebb pénzért erősebb cpu-t is, amit szabadon húzhattad volna a cpu-t is meg a ramokat is.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71630) abdulka1 válasza Freel (#71628) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Képet tudnál feltölteni, hogy hol olvastad?
Én a lap támogatási listájában nem látok olyat ahol ezt írnák.
A gyártói oldal szerint 2666MHz a max.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#71631) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Ma raktam össze egy gépet egy Asrock B450 Gaming K4 Fatal1ty lappal, Ryzen 3600-al, G.Skill F4-3200C16D RAM-al. És már a windows installnál is nagyon lassan jött be a telepítő és a boot is nagyon lassú. Ez mitől lehet?

Valamint van benne egy WD Blue 1TB hdd és a lemezkezelőben inicializálást ír, de nem tud particiós táblát létrehozni, mert CRC hibát ír :F

Meg hiába van kikapcsolva a Sata Hot Plug, a belső meghajtókat is ugyan úgy biztonságosan le tudnám választani. :F

Minden komponens teljesen új.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#71632) Freel válasza abdulka1 (#71630) üzenetére


Freel
tag

Több oldalon is olvastam, de itt is azt írják, hogy 2933Mhz:
[link]

(#71633) varmi2 válasza Freel (#71632) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt az intel hivatalos oldala. 2666MHz-t ír.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71634) Freel


Freel
tag

vermi2:
Szia. Nem beszéltem memória tuningról. Semmiképpen nem akarok tuningolni, nem is volt tervben. Csak valahol azt írták, hogy az alapórajel ezekhez a procikhoz 2933Mhz.
Egyébként haver vett X570-es lapba 32GB 3200-as rammal 3600-as Ryzen-t és az általunk tesztelt programokban (3DMark, Unigine, néhány mai játék... stb.) az én konfigom egy hajszállal gyorsabb volt. Meg mondjuk 60K-val olcsóbb. Ne kezdjünk el vitázni Ryzen vs. intel témában. Olcsóbban vettem jóval, nálam gyorsabb, és egyébként összehasonlítottuk valahogy az intel konfig még mindig picit reszponzívabb OS oldal összehasonlításában. Valahogy gyorsabban reagál. Havernak 3500/3000-es EVO 970 nvme van, nekem intel 512GB-os 2200/1500-as. Mégis haver szerint is mintha pörgősebb lenne az intel konfig. De mindegy, én amúgy is intelt akartam még akkor is ha picit drágább lett volna és lassabb. De egyik se lett...

Update: láttam én is a hivatalos oldalt ezért nem értem teljesen... Valószínűleg hamarabb leadták hírben mindenhol a pletyka specifikációkat, minthogy megvárták volna a tényleges adatokat.
Olcsóbban vehettem volna 2666Mhz-es CL13-as ramokat, ha tudom, hogy csak 2666-on mennek.

Jah és akkor azt még mindig nem fejtettük meg, hogy az alaplap ASUS HIVATALOS oldalán miért írnak 2933 Mhz-es órajelekt arra a pár száz fajta memóriára???

[ Szerkesztve ]

(#71635) Freel válasza Freel (#71634) üzenetére


Freel
tag

Itt a hivatalos memória támogatási oldal és mindenhol 2933-at írnak: [link]

(#71636) varmi2 válasza Freel (#71635) üzenetére


varmi2
nagyúr

A cpu csak 2666MHz-t támogat.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71637) Freel válasza varmi2 (#71636) üzenetére


Freel
tag

Köszönöm. Akkor ezek szerint az ASUS-nál valamit nagyon de nagyon durván benéztek a mérnökök, mert az alaplapom Overview, Specifications és Support Memory QVL oldalán is azt írják, hogy a 10th. genes intel procikkal 2933-on mennek a ramok...
Azért köszönöm, minden jót.

(#71638) abdulka1 válasza abdulka1 (#71630) üzenetére


abdulka1
őstag

Részlet a linkelt cikkből.

"Az LGA1200-as tokozású CPU-k kétcsatornás DDR4-es memóriavezérlőt használnak, amely maximum 2933 MHz-es effektív órajelet tud támogatni, de a Celeron és a Pentium modelleknél be kell érni 2667 MHz-cel."


Az én olvasatomban, ez annyit jelent, hogy 2933 az elérhető legnagyobb órajel a platformon.
Az hogy a cikk írója (a gyári adatok alapján) hibásan adta meg azon processzorok körét amik ezt nem támogatják, az nem mérvadó, de talán tőle is megérdeklődhetnéd, honnan származik az infója.
(a cikk kezdő mondata fölött ott a neve)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#71639) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Összeraktam egy gépet, Ryzen 5 1600AF, Asrock B450M Pro4-F lap, és Patriot 2x4GB 3000MHz XPM2.0 RAMokkal. A RAM-ok csak fixált 2400-on indulnak el 1.2V-on. Ha auto-ra állítom (másik RAM kellett hozzá) a Biosban a RAM frekit, ha manual 1.35V-ot és 3000, 2933, vagy hasonló magasabb sebességet adnék meg, vagy ha beállítom nekik az XMP-t akkor 3 sípolással elhasal. Egyesével is, párban is, A illetve B slotban is. Van egy Crucial 2666MHz modulom, a vicc, hogy az ha beállítom 1.3V-ra simán elindul 2933MHz-en is, ezek meg nem. Ha jól tudom XMP-t beállítom és kész, azzal mennie kéne. Valamit én nem csinálok jól, van még vmi BIOS beállítás amit XMP-hez be kéne lőni, vagy ez garis csere lesz?!

[ Szerkesztve ]

(#71640) Freel válasza abdulka1 (#71638) üzenetére


Freel
tag

Azt hiszem megvan a titokra a magyarázat!
Ha megnézitek az intel hivatalos ark cpu specifikációs oldalait, akkor látható, hogy a 10th genes i3-as és i5-ös intel procik az i5-10600K-val bezárólag csak 2666-os ramokat támogatnak. Az i7-10700K és az i9-10900K már támogatja a 2933-as ramokat...
Így akkor már érthető...

(#71641) abdulka1 válasza Freel (#71637) üzenetére


abdulka1
őstag

Nem néztek semmit félre a mérnökök. A listában a memória modulok specifikációja van feltüntetve, de nincs lebontva processzoronként, csak a gyári legnagyobb, és a lapban elérhető órajel van leírva.

(#71640)Freel: Eddig is erről próbáltunk meggyőzni, csak te ragaszkodtál az általad linkelt cikkben olvasható hiányos/félrevezető infókhoz.
De a lényeg az, hogy már világos a dolog. ;)

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#71642) flash-


flash-
veterán

sziasztok

azt szeretném kérdezni hogy a hőfokok rendben vannak?
a screenshot idejében készült value állapot az "idle".
a max. a full renderelésnél készült(100% terhelés) alatti állapot..
így "laikusként" a TMPIN3 ami magas.. az mi? és hogy hűtsem?(a ház oldalán belül,hátul, elől van venti, illetve a cpun a schyce mugen 2 revb hütés evan) alaplap Z75 pro3
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#71643) Freel válasza abdulka1 (#71641) üzenetére


Freel
tag

Igen, világos már a dolog. Végülis eredetileg is azt terveztem, hogy 1-2 év múlva ha lemegy az ára veszek egy i9-10900 -at, meg még 16GB ramot és akkor már menni fognak a mostaniak 2933-on... Bár nem mintha túl sokat jelentenének gondolom...
Köszi, további szép napot nektek. :R

(#71644) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
Havernak raktunk össze egy gépet, MSI B450A-Pro max alaplap.
Következő a kérdés: nem ismeri fel a windows a gépben levő sata WD blue 4 tb hdd-t.
Feltelepült gond nélkül az m2 ssd-re, uefi látja fizikailag a hdd-t, windows is a lemezkezelőben, de nem lehet partíciót létrehozni, illetve formázni.
Milyen ahci, raid, sata stb dolgot kéne átállítani a biosban, hogy jó legyen?
Esetleg van valami amd-s segédprogram, amit fel kell telepíteni, mint a szépemlékű intel rapid storage drivert? Ha van valakinek hasonló lapja, akkor nagyon megköszönném, ha menüpontról menüpontra leírná a beállításokat. :R
Sose volt még asztali amd-s procival dolgom, így halvány lila gőzöm nincs az alaplapokról.

(#71645) eszakas válasza P41N (#71627) üzenetére


eszakas
senior tag

A bios kisütés az azt jelenti hogy kiveszed az elemet és rövidre zárod a bios kisütő pint.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#71646) imotrepus válasza dokee78 (#71624) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Vannak ilyen rejtélyes esetek! :)

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71647) Beba Snake válasza imotrepus (#71646) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Nem rejtélyes. 2 hete volt családi öreg gépnél - LGA775-ös Intel - csak 2 GB memót látott single channelben. Mi a tök? Én raktam bele még anno 2x2GB DDR2 800-as modult. RAM kipattint, visszapattint és lőn 4GB Dual channelben. Írtam is egy korábbi hsz.-emben.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#71648) imotrepus válasza jookomak (#71644) üzenetére


imotrepus
aktív tag

A Sata port amelyikbe a HDD-t kötötted, nem a RAID-hez használható portok egyike?
Próbáltad azokban is amibe oldalról kell a kábelt bedugni?
A HDD biztos, hogy jó? Másik gépben formázható?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71649) imotrepus válasza szpeti40 (#71631) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Ha nem vadi új HDD-ről lenne szó én azt mondanám ez a lomha Boot ez merevlemez is lehet!?
AHCI módban van egyébként?

[ Szerkesztve ]

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71650) szpeti40 válasza imotrepus (#71649) üzenetére


szpeti40
addikt

Na hát a vadi új hdd okozta, lehúztam és bejött a rendszer 10mp alatt. Igen AHCI módban van.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.