Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62151) Doky586 válasza fauv (#62149) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ajándékozhatod a procidat.. :U

(#62152) fauv válasza Starchm (#62150) üzenetére


fauv
őstag

Köszi, majd vadászok akkor. :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#62153) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok számítógép szerelés közben csavarhúzóval picit megkarcoltam lapot.
Gépet kipróbáltam semmi szokatlan nem tűnt fel. (Gondolom "üres részt ért")
Eléggé aggódok eddig még ilyen nem történt velem nem tudom mennyire lehet érzékeny erre.

Később lehet bármi probléma ebből?

Kép: [link]

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#62154) quailstorm válasza Krisztianby (#62153) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez valószínűleg még a lakkot se sértette fel. Gond akkor van ha kilátszik a szál, vagy át is vágod. Én nemrég a VGA takarólemezével sértettem meg pár szálat, ott már fémszínű, de egyelőre még az is megy, át nem vágta.

(#62155) fauv


fauv
őstag

Urak lenne még egy gyors kérdésem.

Jelenleg egy dark pro 2-es / ha jól emlékszem / hűtő van a procin 1150-es lapon. Ha veszek egy 1151-es z370-es lapot, akkor ezt rá fogom tudni tenni az új procira vagy teljesen más a felfogatása?

Köszi előre is

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#62156) batman. válasza fauv (#62155) üzenetére


batman.
senior tag

Ugyanaz a felfogatás.

Szerk: Ha nincs benne a támogatási listában, az nem számít, mert a 1156,1155,1150,1151 foglalatok melett ugyanazok a felfogatási pontok vannak.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62157) fauv válasza batman. (#62156) üzenetére


fauv
őstag

Ez jó hír, köszi :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#62158) jasonka válasza Starchm (#62087) üzenetére


jasonka
aktív tag

Üdv !

Mire jutottál ? Nem nézted meg ?

Hja kérem ! A Belváros !...

(#62159) Starchm válasza jasonka (#62158) üzenetére


Starchm
őstag

Megnéztem a saját biosom és ps2 kapcsolót már nem is találok benne de a régiben szerintem volt, nálam márcsak usb settingsek vannak.

Bocs, h nem válaszoltam elfelejtettem.

(#62160) batman. válasza jasonka (#62158) üzenetére


batman.
senior tag

Áramtalanított (kikapcsolt) állapotban csatlakoztatod és indulás után nem megy? (ps/2 indulás után nem csatlakoztatható)
Akkor bios default settings, utána mennie kell.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62161) nightvison


nightvison
tag

Hali

Msi Z97 Gaming 5 alaplap
https://www.msi.com/Motherboard/z97-gaming-5.html
(1x 2280 Key M(PCIe Gen2 x2/SATA)

Milyen ssd-t ajánlanátok? 256GB-ás érdekel csak!

Köszi!

Konkrétan milyen ssd-k mennek ebbe a foglaltba?!

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#62162) jasonka válasza batman. (#62160) üzenetére


jasonka
aktív tag

Na, lehet, hogy ez a megoldás !
Biz' én bedugtam "csak úgy..." (Igaz, újraindítás után sem ment, de áramtalanítást nem végeztem...)

Kösz ! :R

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#62163) batman. válasza jasonka (#62162) üzenetére


batman.
senior tag

Tessék megtanulni ps/2 -t csak kikapcsolt állapotban csatlakoztatunk. :K
Szívesen! ;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62164) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Ha egy ilyen venti vezérlő hőérzékelőjét rárakasztom az alaplapom déli hidjának bordájára avval tudnám figyelni annak hőmérsékletét?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#62165) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

sziasztok!
Gigabyte H110-D3A az alany. ezeknek a tüskéknek így kell állnia gyárilag?

(#62166) batman. válasza cintula187 (#62164) üzenetére


batman.
senior tag

Mivel elsősorban nem a bordát, amit esetleg hűtesz is hanem a chip hőmérsékletét szeretnéd mérni, így korlátozottan de igen. Meg kell próbálni minél közelebb tenni . Ha csak hőmérsékletet akarsz mérni, vannak ennél olcsóbb megoldások is.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62167) batman. válasza Winzsolt (#62165) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Sajnos nem, :( ez ha más baja nincs foglalat cserés lesz.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62168) cintula187 válasza batman. (#62166) üzenetére


cintula187
addikt

Mint pl? A vezérlő már megvolt, eddig nem használtam az érzékelőt érdemben semmire.
Túlmelegedés gyanú miatt próbálkozom.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#62169) batman. válasza cintula187 (#62168) üzenetére


batman.
senior tag

Ha már megvan akkor annál nincs olcsóbb. :DDD
Nosza, próbáld az érzékelőt finoman, érzéssel oldalról alá/mellé "győmködni", a hűtő ne mozduljon el felfele, mert ha a hűtő és a chip nem érintkezik akkor nincs hűtés.

Csak hőmérőnek ilyesmi, Kínából fillérekért küldik.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62170) jokeph válasza batman. (#62167) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jól össze van kócolva... :(

Alsó-kategóriás lap, lehet ugyanannyiból (a foglalatcsere árából) kijön egy másik új, de egy használt biztosan. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62171) cintula187 válasza batman. (#62169) üzenetére


cintula187
addikt

Hát én hóállő ragasztó szalaggal közvetlen ráragasztottam a felületére. kb 5mm ha így veszve van a felületéből. Így most 40 fok körüli értéket mutat alapjáraton.
Amúgy a két fekete rugós izével mit kell csinálni, hogy leszedjem? Nem mintha akarnám.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#62172) batman. válasza jokeph (#62170) üzenetére


batman.
senior tag

Igen, igazad lehet, jobban jár ha elpasszolja az apróban.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62173) Winzsolt válasza batman. (#62167) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Köszi a gyors választ!

(#62174) batman. válasza cintula187 (#62171) üzenetére


batman.
senior tag

A hűtőborda hőmérséklete kevesebb mint a chip amit hűt. Idő is kell neki míg átmelegszik, de ellenőrzésnek jó lehet. Ha 40 fokot mutat, akkor ha rászámolunk még valamit akkor is jónak tűnik.
A két fekete pöcköt az ellenkező oldalon (az alaplap kiszerelése után) össze lehet nyomni, és áttolni (vagy a rugó áthúzza) erre az oldalra, utána lehet levenni a hűtőt.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62175) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

A chipseten lévő hűtő bordákat illendő néha leszedni és újra pasztázni őket? Van egy régi Asus lapom, de a chipekhez úgy hozzáragadt a borda hogy félek a feszegetéssel együtt lejön minden. :F

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#62176) batman. válasza kutga (#62175) üzenetére


batman.
senior tag

Ha saját magamnak csinálom akkor IGEN. Ha kiszárad a hűtőpaszta, vagy gap pad, akkor pont ellenkező hatást váltanak ki – szigetelnek.
Ha másnak akkor felhívom a figyelmet hogy semmi garit nem vállalok rá. Nagyonritkán előfordul, hogy sikerül lesarkazni, de általában egy gumilapra fektetett lapos csavarhúzóval meg lehet oldani a problémát. Körültekintően kell kiválasztani melyik az az oldal ahol a legjobban hozzáférsz. Chip még nem jött ki, a forrasztást nem téped fel olyan egyszerűen. :N

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62178) kutga válasza batman. (#62176) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem győztél meg. :D

Miből látom hogy probléma van vele? Ez a lap teszi a dolgát, csak régi már.

Let the Zone take me if I am.

(#62179) batman. válasza #46372352 (#62177) üzenetére


batman.
senior tag

Hali!
Ha reseteled a biost, akkor utána mindig ad képet az igp-re, de ha vacsi új volt akkor ez az alapbeállítás is.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62180) batman. válasza kutga (#62178) üzenetére


batman.
senior tag

Nem akarlak meggyőzni, kérdezz meg mást. :))
Az biztos, hogy a kiszáradt szilikonzsír, gap pad szigetel, tehát előbb fog hőgutát kapni a chip ami alatta van.
Mint írtam MAGAMNAK mindig megcsinálom. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62181) Doky586 válasza kutga (#62175) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"chipseten lévő hűtő bordákat illendő néha leszedni és újra pasztázni őket?"

Mindenképp. De csak 20 évente 1x... Korábban ne foglalkozz vele. Garannciát ne vállalj. ;)

(#62182) MrDerekas válasza kutga (#62178) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor én leszek az ördög ügyvédje Batman. kollégával szenben, vagy az ellenpélda :D Magamnak még sosem csináltam. Ha nem megy irreális hőfok csúcsokat a lap, akkor nem éri meg a kockázatot. ;) Ha nagyon nem hűt már a borda kiszáradás miatt, akkor meg szükségszerű.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62184) MrDerekas válasza #46372352 (#62183) üzenetére


MrDerekas
addikt

Vedd ki az elemet 10 percre, úgy hogy nem kap áramot a táp sem.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62185) Starchm válasza #46372352 (#62183) üzenetére


Starchm
őstag

Gép kikapcs.
Elem kiszed
10p cigi/ egyéb szünet
Elem vissza.

Szerk: Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#62186) MrDerekas válasza Starchm (#62185) üzenetére


MrDerekas
addikt

A cigit én már nem merem javasolni, mert a társadalom alja vagyok már a bagó miatt :D

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62187) batman. válasza MrDerekas (#62182) üzenetére


batman.
senior tag

Igen azt nem ártott volna tisztázni mennyire "régi' ez a lap.
Nekem az "elavult" az 775, a régi az a P4 -től, a retro meg a P2-től vissza.
Aztán lehet hogy egy AM3+ lapról beszélünk. :))

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62189) Starchm válasza batman. (#62187) üzenetére


Starchm
őstag

Van aki már sajnos a 2xx szériát is réginek hivja :(

(#62186) MrDerekas Ismerősi körből indulok ki, "elszivok gyorsan egy cigit" aztán megjelenik 10p múlva. :D

(#62188) dantre(B)(/B) Ha lehetséges akkor akár ramot cserélni és a procit is másnál kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#62190) batman. válasza #46372352 (#62188) üzenetére


batman.
senior tag

Ha rammal lenne baja azt elsípolná neked, már ha van speaker az alaplapra kötve.

Szerk: Tényleg, van speaker a lapon és nem "pittyeg"?

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62192) kutga válasza batman. (#62187) üzenetére


kutga
nagyúr

Egy ilyen.

Let the Zone take me if I am.

(#62193) MrDerekas válasza #46372352 (#62191) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet hülye kérdés. Másik géppel, akármivel jól működik a monitorod? Esetleg a típusát is elárulhatod, hátha mond az is valamit.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62196) MrDerekas válasza #46372352 (#62194) üzenetére


MrDerekas
addikt

Oks. Akkor marad at eredeti feltevés, hogy bios frissítés kell. Illetve az alaplap dobozán meg kellene nézni, milyen bios verzióval jött ki a cuccod.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62198) MrDerekas válasza #46372352 (#62197) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ahogy a másik topikban írta Batman. kolléga. Kölcsön proci és megcsinálod, vagy bebattyogsz egy számtech boltba, ahol megcsinálják neked. De nézd meg melyik verziós a lapod, hogy elkerüld a felesleges sétát.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62200) Starchm válasza #46372352 (#62199) üzenetére


Starchm
őstag

A lapodon ahol kivetted az elemet az alatt van a bios chip elvileg, azon / legalábbis nálam / van egy pici papir arra szokták irni a bios verziót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.