Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) MrDerekas válasza Ice&Lime (#62044) üzenetére


MrDerekas
addikt

Milyen a processzor hűtő és hova kötötted egyébként?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62052) Ice&Lime válasza detroitrw (#62046) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mindent megcsináltam, most végeztem a próbákkal és itt már próbálok mindent, de semmi sincs vele, meg sem mozdul a cucc.

(#62051) MrDerekas: a gyári inteles hűtő és a helyére a cpu fanhoz. Most már egy cm. hazban leledzik, csak nem akar működni.

[ Szerkesztve ]

(#62053) Starchm válasza Ice&Lime (#62052) üzenetére


Starchm
őstag

Próbáltad sima alaplap dobozán? Illetve kölcsönprocival is probáltad?

[ Szerkesztve ]

(#62054) Ice&Lime válasza Starchm (#62053) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A dobozára tettem elsőre és azon is volt egészen a házba tevéséig.
Sajnos most nincs itt semmi másik proci, sem másik pc konfig.

(#62055) detroitrw válasza Ice&Lime (#62052) üzenetére


detroitrw
addikt

A ramokat nem tudod valakinél kipróbálni?
és akkor már házba beépítetted?

[ Szerkesztve ]

(#62056) MrDerekas válasza Ice&Lime (#62054) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha meg se nyikkan az vagy szerelési hiba (cpu és környéke), rossz bekötés vagy rossz pineken próbálod indítani. Tényleg dobj egy extra közeli képet a lapról, ahol látszik minden csati, hátha kiszúrjuk a hibát.
(Mellesleg a legritkább az, mikor kibontom a dobozokat, összeépítem a gépet és elsőre elindul :D Lelke van ezeknek a dögöknek :K )

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62057) kutga


kutga
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#62058) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Ez a ram modul menni fog ebben a lapban?

Let the Zone take me if I am.

(#62059) Starchm válasza kutga (#62058) üzenetére


Starchm
őstag

Benne van a támogatási listában. Kép

(#62060) kutga válasza Starchm (#62059) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor már rendelem is. Köszi. :)

Let the Zone take me if I am.

(#62061) FaTHI


FaTHI
őstag

Srácok most kötötték be az optikai 1000-es netet két napja (DIGI), erre azt mondja az ügyintéző hogy nem birja biztos a számitógépem nálam van a hiba mert még mindig a régi sebességen (100as) neten töltök. Létezik ez? Vagy álligassak a Biosba valamit?
A gépem i72600 Z77 pro3 és itt van két kép is :

[ Szerkesztve ]

(#62062) Starchm válasza FaTHI (#62061) üzenetére


Starchm
őstag

Milyen kábel van a router és a gép közt? Router tipusa? vagy egyből jön a kábel a gépbe?

(#62063) FaTHI válasza Starchm (#62062) üzenetére


FaTHI
őstag

A routert ők hozták valami modern huawei,és a kábel is mefelelö. Ha jól láttam a routerből megy a kábel a géphez, de most nem vagyok még otthon.

(#62064) Starchm válasza FaTHI (#62063) üzenetére


Starchm
őstag

Megkéne azért nézni azt a kábelt mert szerintem az lehet a baj. Esetleg ha a gép közel van a bejövethez / van ilyen szó? / akkor a routert kiszedni és egyből a gépet kötni rá feltéve ha nem optikán jön.

(#62065) Doky586 válasza FaTHI (#62063) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

". Ha jól láttam a routerből megy a kábel a géphez, de most nem vagyok még otthon."

Hogy látod így hogy rá se tudsz nézni..? Hasadra csaptál? :F
A gépedben csak 100/100 as utp port van? :U

(#62066) FaTHI válasza Doky586 (#62065) üzenetére


FaTHI
őstag

Hát erre még emlékeztem bocsi :D .A gépemen csak egy internet port van. A bejövő kábel optikai ami router majd a routerböl megy az utp ami az ügyfélszolgálatos szerint tökéletes valami ...5 ös van ráirva.

(#62067) Starchm válasza FaTHI (#62066) üzenetére


Starchm
őstag

Cat5 vagy cat5e? Ha hazaérsz nézd meg létszives.

(#62068) FaTHI válasza Starchm (#62067) üzenetére


FaTHI
őstag

Cat5e a kábel tipusa!

(#62069) quailstorm válasza FaTHI (#62066) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vagy kábel, vagy Digi beállítás hiba. akkor kábel se
ONT kombó biztos gigabites, alaplapod gigabites, procid bőven elég erős. Bár a firefox-szal mérés javasolt.
Mérj speedtest-tel is firefox alatt. nem minden speedtest server gigabites!!!

[ Szerkesztve ]

(#62070) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Ha alaplapot szerelek be, minden furata alá kell rakni távtartót? Pucolom a régi gépemet amiben egy atx méretű lap van, és négy alatt pl. nincs. Anno ezt még készen vettük, egy mikro atx lap kerül majd a helyére.

Let the Zone take me if I am.

(#62071) ASDGamer válasza kutga (#62070) üzenetére


ASDGamer
tag

Arra gondolsz amibe a csavart becsavarod? (Bár tuti mert az a távtartó.:DD) Hát ha van elég rakj mindegyik alá, az a legjobb.:)

(#62072) kutga válasza ASDGamer (#62071) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen arra. A mostani atx alatt 6 darab van a 9-ből. Mondjuk ha két sorba rendezem az egyik szélén és középen akkor már elég stabil. :D

Let the Zone take me if I am.

(#62073) Doky586 válasza kutga (#62070) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Arra vigyázz hogy a házon több luk van mint az alaplapon, így ha mindegyikbe teszel akkor az alaplap zárlatos lesz és el se fog indulni vagy hibákat produkál..
Csak oda rakj távtartót ahol az alaplapon is van furat. :K

(#62074) ASDGamer válasza Doky586 (#62073) üzenetére


ASDGamer
tag

Nekem az összes helyen van gyárilag ahogy a gépházat vettem és semmilyen hibát meg zárlatot nem produkál.:) (Nem kötöszködésből). De igazad van abban ha ő be tudja magának csavarni őket akkor érdemes csak oda ahol az alaplapnak a likjai vannak. :D A többi úgysem számít.

(#62075) kutga válasza Doky586 (#62073) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, ez alap. :)

Let the Zone take me if I am.

(#62076) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Elakadtam. Segítsetek légyszi!

Az asrock b360m pro4 win10 x64 driverekkel problémáim vannak, végülis az összessel.
Az asrock honlapjáról letöltött driverek, amik ugye csakis win10 64bitben érhetők és tölthetőek le tőlük, mert nincs is más, nálam nem működnek.
Egyedül a laphoz adott telepítő lemezről megy fel pár driver, egyenlőre a vga driverrel kapcsolatban. A jelenlegi: 2018.01.29. version: 23.20.16.4939.
Driveren automaticaly update keresés a neten, azt írja ....your device is up to date.
A rendszer win10 enterprise 2016 ltsb evaluation x64 (ms oldaláról) és egy i3-8100 cpu

Az asrock honlapjáról ezek a vga driverek tölthetőek le frissek:
-VGA driver ver:100.6169_PV
-VGA driver ver:24.20.100.6195

Mindkettő telepítése megáll ezzel a hibaüzenettel:
This installation package is not support by this processor type.

-----

A másik az audio driverk realtek vacak, asrock honlapról ez van:
Realtek high definition audio driver ver:8470_UAD_WHQL_ASR

Telepítés közben megáll és ezt írja ki:
Realtek high definition audio driver
Ezt az eszközmeghajtót nem támogatja a Ön rendszere, ezért kérjük, lépjen kapcsolatba a pc rendszer gyártójával az audio meghajtóprogram legfrissebb váltoatáért.
(ez megtörtént ugye, ahogy a gyártó honlapján ez lett letöltve és ez a legfrissebb is, ja és csak ez van más nincs)

Ez micsoda?

(#62077) detroitrw válasza Ice&Lime (#62076) üzenetére


detroitrw
addikt

elég nagy valószínűséggel az ltsb lesz a ludas, ha átnézel a win10 totyikba meglátod hogy arra drivert felrakni vagy lehetetlen vagy halál kínlódás :U

(#62078) Ice&Lime válasza detroitrw (#62077) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tényleg? Mert a laptopon is ltsb van csak x86-os és ott minden driver gond nélkül megy. Akkor ezt nem szereti lehet...

(#62079) Doky586 válasza Ice&Lime (#62076) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Céges windowsal szórakozzon a cég rendszergazdája, azért kapja a fizetését..

(#62080) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Akkor most melyik win10-et lehetne letölteni ami jó is lesz, valami próbaverziós.

[ Szerkesztve ]

(#62081) detroitrw válasza Ice&Lime (#62080) üzenetére


detroitrw
addikt

home/pro

(#62082) Doky586 válasza Ice&Lime (#62080) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Home v Pro v Education... [link]

(#62083) Ice&Lime válasza Doky586 (#62082) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tudnál betenni a konkrét iso-khoz linket?

(#62084) Doky586 válasza Ice&Lime (#62083) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#62085) Ice&Lime válasza Doky586 (#62084) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezzel elméletileg nem kéne hogy legyen driver telepítési gond?

És stabil ez a build, teszteltétek már valamennyire?

[ Szerkesztve ]

(#62086) jasonka


jasonka
aktív tag

Sziasztok !

Egy Asrock B250M lapot "nyüstölök" - remekül megy vele a WIN10 . :C
(A lap hivatalosan csak WIN 10-et támogat).
Mivel a jelenlegi (természetesen USB-s) egerem rendetlenkedik, az új egér megérkezéséig előhúztam egy régi PS2-es egeret - de hiába dugom a lap PS2 csatlakozójába - nem érzékeli... :O

Kérdés : Mi a ménkűnek egy mai, modern alaplapon PS2 csatlakozó ? - de ha már van, miért nem működik ? :W

Hja kérem ! A Belváros !...

(#62087) Starchm válasza jasonka (#62086) üzenetére


Starchm
őstag

1. Kérdésre válasz: Az olyan esetekre mikor az usb egér rendetlenkedik. Am néha jól jön ha sok gépet egy régi kvm switchel vezérelsz.
2. Biosban advanced fülnél talán onboard devices résznél nézd meg, hogy ps2 levan-e tiltva. / Asszem asrocknál itt van ez a beállitás de ha hazaérek megnézem. /

(#62088) MrDerekas válasza Ice&Lime (#62085) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem teszterek vagyunk ;) Felhasználók. Szóval használjuk. Személy szerint a 8 óta naprakészen, minden frissítéssel. :K

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62089) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy GIGABYTE GA-Z170-HD3 alaplapba tehető e egy m.2 ssd, méghozzá ez a típus: Hynix (HFS256G39TND-N210A BH)!
A választ előre is köszönöm!

Üdv: Benkovics91

(#62090) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Bocsi a kérdésért, ide akkor ugye nem lehet tenni PCI kártyát?

(#62091) varmi2 válasza Ice&Lime (#62090) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem lehet, mert nincs pci slot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62092) Ice&Lime válasza varmi2 (#62091) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyéblént ilyen lenne a kártya csatija, csak lemaradt véletlenül:

Ez milyen csati pontosan? Kb. 10éves kártya egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#62093) Starchm válasza Ice&Lime (#62092) üzenetére


Starchm
őstag

Pontosan az amit irtál pci slot, csak ez a "menőbb" változat ami képes 3,3 és 5v-t is tudó 32bites pci kártya.

(#62094) Viktor77 válasza Ice&Lime (#62092) üzenetére


Viktor77
titán

Most kérdezted, PCI.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#62095) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Jó oké, akkor sajnos ezt nem lehet, köszi a válaszokat!

(#62096) gerrrrry

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
Az MSI H67MA-E45 lapomon BIOS-t frissítettem a legújabbra (Win7 alól kellett pendrive-ra kiírni a file-t), viszont valamit elronthattam: kiírta, hogy nem találja a file-t a frissítéshez. És bármit csináltam, mindig újraindult ebbe az állapotába. Ekkor kivettem a pendrive-ot, majd a BIOS frissítés folytatódott. Sajnos az lett a vége, hogy hiába írta ki hogy sikeresen befejeződött a frissítés, azóta csak 1-2 másodpercre felpörög a venti majd leáll.
Szerintem téglát csináltam belőle. (Letörölhette a BIOS-t vagy nem tudom)
Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e javítani, akár BIOS chip cserével, vagy újraírásával. Ismertek-e valakit aki tudna segíteni?

Köszönettel:
gerrrrry

A próbagarancia a nálam vásárolt minden termékre automatikusan jár, mert szerintem így korrekt.

(#62097) Starchm válasza gerrrrry (#62096) üzenetére


Starchm
őstag

Nem gyakran segit ilyen esetben de volt már rá példa: Egy cmos resetet próbálj meg csinálni.

Ha nem akkor esetleg megpróbálhatod ezt a leirást is.

Nem nagyon néztem körül de ebay-en kb 3500 egy bios chip amit rákell forrasztani majd a lapra.

(#62098) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

CR2032 alaplapi elemet milyen márkát ajánlanátok? Láttam, hogy Sony van ebayen, gondolom hamis. Azt inkább hazai boltban is kerülném, ha ilyen könnyen beszerezhető a feltehetően nem eredeti példány. Ilyen Maxell vagy hasonló vagy mindegy végeredményben?

(#62099) gerrrrry válasza Starchm (#62097) üzenetére

Köszönöm. Sajnos a lap annyira halott, hogy csak a BIOS chip csere segíthet rajta. Megvettem a chipet.
Remélem meg tudom majd forrasztani magam is. :U :U Igaz, ilyen picit még sose csináltam.

A próbagarancia a nálam vásárolt minden termékre automatikusan jár, mert szerintem így korrekt.

(#62100) MrDerekas válasza csubuka (#62098) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem szoktam nagy gondot fordítani a beszerzésre. Van a gépekben itthon Varta, Maxell, Noname Lidl-is, de még kínais is. A távirányítókban pl csak a kínai elemek vannak. Alaplapba valami itthon beszerezhetőt tegyél és nem lesz gond.

(#62099) gerrrrry Azért forrasztás előtt írasd rá valakivel a biost ;)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.