Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) batman. válasza bocitanya (#62500) üzenetére


batman.
senior tag

Parancsolj: YT link
Én nem szeretnék semmit hozzáfűzni. :N

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62502) MrDerekas válasza bocitanya (#62500) üzenetére


MrDerekas
addikt

Azért nem csippan, mert mondjuk nincs benne speaker...

(#62501) batman. Én sem :)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62503) batman. válasza MrDerekas (#62502) üzenetére


batman.
senior tag

Mondjuk a speakerrel te nyertél. Senkit nem megbántva ez volt az egyetlen korrekt és vitathatatlan ok-okozati összefüggés a témában. :R

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62504) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Mesélem tovább a fejleményeket. :)
Miután tegnap 2 Asrock alaplapban sem indult a kártya, illetve más kártyával, 2-vel is lett tesztelve a gép, működött benne, egyértelműen VGA hibát állapítottam meg. Most beszereltem a saját gépembe. És pöccre indul, driver fel, és hibátlanul működik. Na erre varjunk gombot, ha tudunk.
Következő ami van, az az, hogy ez a VGA nem hajlandó Asrock alaplapokban működni, erre jelenleg nincs más magyarázatom.

no brain, no problem

(#62505) Zuzoo_G válasza MrDerekas (#62482) üzenetére


Zuzoo_G
újonc

Kaptam egy kék halált, utána állandóan újraindult a gép, így újra telepítettem a win10-et, és ismét kapott egy bios frissítést.
Elsőre kaptam egy olyan felbontást, hogy csak lestem (mintha safe mode-ban indult volna el, pedig nem úgy indítottam), így viszont engedte a rendszer az nvidia kártyához tartozó driverét feltelepíteni. Mivel az Asus oldaláról letöltött alaplapi chipset driver ismét nem akart feltelepülni, így a gyári cd-ről nyomtam fel mindent.

Ezek után bios-ban már látszódott a kártya, van hang is, úgyhogy egyelőre minden frankón működik, remélem így is marad. (egyedül az eszközkezelőben van 2 parája a programnak de azokra nem talál a rendszer frissítést, azoknak még utána kell néznem)

(#62506) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok!

Az alaplap leírásban, azon belül is a storage-nél miért van külön csoportosítva a Sata port?
Lásd

2-t kezel az alkalmazott processzor és 4-et a chipset?? Ha igen, elsősorban melyikre érdemes kötni, hogy ne legyen teljesítmény csökkenés?
Egyszerre akár mind a 6-ot is lehet használni?

:R

[ Szerkesztve ]

(#62507) varmi2 válasza dhcodoki (#62506) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, kettőt a cpu kezel, négyet a meg chipset. Nincs különbség közöttük, bármelyikre köthetsz bármit, nem lesz sebesség csökkenés, és igen egyszerre 6 sata eszközt köthetsz be.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62508) Norbert38


Norbert38
csendes tag

Sziasztok!

Elvittem az alaplapomat amit majd később beüzemelek egy olyan boltba, ahol bevizsgálással is foglalkoznak. Beszélgettem az eladó "szakemberrel" arról, hogy erre az alaplapra milyen win-t érdemes tenni. Azt mondta, hogy csak is win10 mert ezek az alaplapok túl modernek a "régi" oprendszerekhez. Szerintem óriási hülyeséget mondott de nem akartam leállni vitatkozni vele.[link] Ez az alaplap az. Ott van a supportban a win7 64bit is.
Szerintetek?

(#62509) Starchm válasza Norbert38 (#62508) üzenetére


Starchm
őstag

Mehet arra win7 is de többnyire már megérheti a win10 feltétele. Elég sok újitást hoztak a 10-be a 7 után pl: értelmes windows defender már.

Az ilyen boltos "szakemberek" meg elég 50-50% van amelyik értelmes és télleg ért hozzá, van aki meg fogja előveszi a füzetet és felolvas 2 sort belőle.

(#62510) mobal


mobal
MODERÁTOR

Asus RMA-ról van tapasztalat errefelé?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#62511) Doky586 válasza Norbert38 (#62508) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csakis win98 és frissíteni sem kell.. ;]

(#62512) batman. válasza Doky586 (#62511) üzenetére


batman.
senior tag

Win98SE én nyertem :DDD
P.S. És vírusirtót sem kell telepíteni! :C

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62513) quailstorm válasza Norbert38 (#62508) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Haswellre bármit, 7, 8.1, 10 hivatalosan támogatott, ha van legacy mód, akár még egy XP is fut rajta, de persze azt inkább már csak a vicc kedvéért próbálták ki a népek.
A gond az a 7-ik generáció után kezdődik.

Ja és igen, a PC boltos jellemzően nem szakember, ha az lenne nem lenne PC boltos.

[ Szerkesztve ]

(#62514) Norbert38 válasza Starchm (#62509) üzenetére


Norbert38
csendes tag

Napi használatban van a win10 egy 775s lappal, de most akarok váltani erre a 1150s-re.

(#62515) MrDerekas válasza Norbert38 (#62514) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor win10 a javallott.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62516) Norbert38 válasza MrDerekas (#62515) üzenetére


Norbert38
csendes tag

Értettem főnök! :R

(#62517) MrDerekas válasza Norbert38 (#62516) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az nem én vagyok :B Csak ha már használod is napi szinten, akkor nem látom értelmét a visszalépésnek.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62518) cavman


cavman
tag

Hali!
Hanggal kapcsolatos a gondom. Win 10 rendszer. Realtek HD alaplapi hangkártya. Asus Z97-P alaplapon.
Valami frissítés óta állandóan elmegy a hang. Legyen az filmnézés, vagy játék. Rengeteg írást elolvastam, megoldást nem találtam. Szétvet az ideg már napok óta. Van hogy 2-3 másodpercre, de jellemzőbb hogy akár fél percre kuka süket. Már végigzongoráztam a eltávolítását a hang drivernek, meg újra telepítésnek számtalanszor. Hócipőm tele a winfos 10 zel.. Valaki tudja a megoldást, aki járt így? Előre is köszönöm!

(#62519) MrDerekas válasza cavman (#62518) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet nem leszek komfortos...
A giga lapok hangchipjei vagy szerelésük, eléggé kritikán aluli. Szintén giga lapoknál tapasztaltam, hogy elmegyeget a hang. Volt amelyiknél három hónap után egyszer csak megszólalt. Az xp óta szinte minden oprendszernél belefutottam ilyenbe.Tehát egy Asus-nál sem kizárt a korai elöregedés.

Egy eszközkezelőt nyiss meg a háttérben és figyeld, hogy mikor elmegy a hang, a Realtek is eltűnik-e a hangeszközök közül. Meg futtass egy Malwarebytes-t ;)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62520) looser


looser
addikt

Sziasztok! Létezik olyan alaplap, amelynek low latency (ASIO) drivere is van? Az x+x csatorna nem lenne érdekes, elég a sztereó. Vagy ez továbbra is csak dedikált audioval oldható meg? Azért kérdezem, mert csere előtt állok és a régi P35-ös deszkámban van egy remek pci hangkártya, de úgy látom, az új(abb) generációs chipsetek már nem támogatják a pci buszt.

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#62521) cavman válasza MrDerekas (#62519) üzenetére


cavman
tag

Köszönöm. Sajnos nem vezetett eredményre.

(#62522) Doky586 válasza looser (#62520) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is van egy ISA buszos hangkártyám, de már nincs olyan gép amibe betehetném..

(#62523) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Van egy Fm2-es alaplap benne egy a10 6800k apu. A probléma az, hogy először tönkrement a LAN, utána néhány USB. Most pedig a megjelenítők szarakodnak. Nem lehet beállítani a felbontást rendesen, most pedig úgy viselkedik néha mintha memória hibás lenne. ( néha bepöttyöz)
Nem tudom eldönteni, hogy elég egy új alaplap és az APU maradhat, vagy mindkettő csere.
Első körben én alaplapra gyanakodtam, de elbizonytalanodtam, hogy az APU is rossz lehet? Mit gondoltok róla? Fagyás soha nem volt egyébként.

(#62524) MrDerekas válasza mokus1 (#62523) üzenetére


MrDerekas
addikt

Futtass memtest86-ot. Modulonként. Abból már látunk valamit.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62525) cavman válasza MrDerekas (#62519) üzenetére


cavman
tag

A problémával kapcsolatosan érdekes.. A tesztahang elindítására megjön a hang, de aztán újra eltűnik ahogy szokott..

(#62526) MrDerekas válasza cavman (#62525) üzenetére


MrDerekas
addikt

Eszközkezelőben is eltűnik olyankor? Hangszóró rendben van? Milyen kimeneten használod a hangot? Más hangcuccal is elmegy a hang?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62527) cavman válasza MrDerekas (#62526) üzenetére


cavman
tag

JBL Charge3 fixre kötve jack csatival. A csatikkal nincs gond. Asus Realtek HD hangkezelő hangtesztre azonnal visszajön. Mással nem tudom jelenleg tesztelni. Valami szoftveres ganaj van, mert láttam már más oldalon is a problémát. csak a megoldást nem.

(#62528) MrDerekas válasza cavman (#62527) üzenetére


MrDerekas
addikt

Esetleg próbálj meg régebbi stabil realtek drivert feltenni a hanghoz. Csak előbb a jelenlegit töröld.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62529) cavman válasza MrDerekas (#62528) üzenetére


cavman
tag

Már kipróbáltam többször is. Eltávolít, telepít a régi. De semmi..

(#62530) looser válasza Doky586 (#62522) üzenetére


looser
addikt

Körülbelül ennyit ért a segítséged múltkor a Windows 7 topicban, ami miatt megsértődtél. Olvass, értelmezz. Ha nem tudsz segíteni, akkor kérlek, ne is próbálj. Aki ért hozzá, úgyis válaszol. Mindenkinek könnyebb lesz.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#62531) Glaz-dozfhut válasza looser (#62520) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ezen az alaplapon van PCI foglalat és windows 7 támogatás is. Z370 HD3P Találtam másikat is, de az csak tízest támogat.

- Glaz-doz-fhut -

(#62532) Doky586 válasza looser (#62530) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eszerint te vagy túl sértődékeny.

(#62533) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy Asrock Z77 extreme 4 alaplapom, azon is egy pár USB 3.0 bemenet ami kinlódik feszt, most épp nem látja a 2 terrás külső vinyóm :(
Kérdésem az, hogy 1 USB 3.0 ami még jó, meg lehet oldani egy aktív USB 3.0-ás hubbal, hogy arról menne pár dolog? (külső vinyó, egér, ,webkamera, stb) :R
Az USB 3.0 a külső vinyó miatt lenne érdekes...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#62534) makoss válasza makoss (#62533) üzenetére


makoss
addikt

Próbáltam már drájvert is frissíteni de ezt írja ki :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#62535) Rockland válasza jokeph (#62412) üzenetére


Rockland
tag

Heló!:D Ez még jó lehet? :DD

(#62536) jokeph válasza Rockland (#62535) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen, ez a lap a legjobbak között van. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62537) MrDerekas válasza makoss (#62533) üzenetére


MrDerekas
addikt

Aktív hubbal esélyes hogy a szenvedős is jó lesz.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62538) looser válasza Glaz-dozfhut (#62531) üzenetére


looser
addikt

Ez remeknek tűnik, köszönöm! Sajnos csak W7-es driver van hozzá és az sem túl friss, idővel úgyis cserélni kell. Igazából az lenne érdekes, hogy létezik-e olyan deszka, amelynek az integrált hangkarija támogat asio-t. Ez a deszka még két évig mindenesetre jó lenne, akkor meg kellene egy újabb - pcie-s - hangkártya, ezért gondoltam hogy rákérdezek, létezik-e oyan, ami eleve támogatja ezt a szabványt.

Doky586: ez tényleg így van :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#62539) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Pár gyors kérdés a 7/8-genes Intel s1151 témához.

1. Azt tudom, hogy bizonyos 2xx-es chipsetű laplapokat működésre lehet bírni 8. gen cpu-val, de ez visszafelé is működik? Van mód a 3xx chipset alatti mbo-k esetén a 7. gen cpu használatára?

2. Van esetleg valami lista, hogy mely 2xx-es alaplapokhoz van jelenleg modolt BIOS?

Köszönöm előre is!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#62540) makoss válasza MrDerekas (#62537) üzenetére


makoss
addikt

:R A szenvedős semmire nem reagál! :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#62541) Starchm válasza aleister (#62539) üzenetére


Starchm
őstag

1. Nem kisérleteztek vele sokan mert ha már jobbat veszel nyilván jobb procit is veszel.

2. A gyártók fórumán szoktak lenni listák, de hirtelen nem találtam egyet se. De többnyire a drágább lapok közül vannak olyanok amik visznek 8xxx-t is.

(#62542) aleister válasza Starchm (#62541) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a választ!

A kérdés hátterében az áll, hogy van egy i5-7600K cpu, ami alá alapalpot kéne vennem. Na most vagy veszek alá egy 2xx-es mbo-t, aminél viszont előny, ha egy esetleges későbbi fejlesztés esetén tudja fogadni a 8xxx-es cpu-kat, vagy veszek egy 3xx-es alaplapot, ami kezeli a jelenlegi procim.

Alapban egy MSI Z270 Gaming Plus-t néztem ki. Olcsó és tud mindent, amire szükségem van. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#62543) batman. válasza makoss (#62540) üzenetére


batman.
senior tag

Szoktam úgy „javítani” usb2/3 aljzatot, hogy régebbi kidobásra ítélt kábel csatlakozóját (kettesbe kettes, hármasba hármas) lefújom belül wd40-el. és lefelé fordítva egy papírtörlőn, hagyom kifolyni a felesleget. Majd az áramtalanított gép, hibás (előzőleg portalanított) USB aljzatába párszor ki-be mozgatom. Van amikor bejön.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62544) MeroM válasza looser (#62538) üzenetére


MeroM
senior tag

Nincs max ami creative audigy vel van szerelve 1-2 akad még a p4 es korszakból 😆amm vmi audigy hangkari es viszi az assiot

(#62545) looser válasza MeroM (#62544) üzenetére


looser
addikt

Néztem, hogy még a legdrágább lapokon lévő ALC1220 sem tudja natívan, de végül is akár pcie, akár usb megoldás is megfelel majd, ha upgrade-elni kell (W10-re már valószínűleg nem lesz jó a W7-es driver). Audigy sem tudja (tudomásom szerint), de régen volt a Live-hoz egy hack, amivel rá lehetett tenni az E-MU drivert. Köszi a segítséget!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#62546) MrDerekas válasza makoss (#62540) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor az nem kínlódott, hanem megdöglend ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62547) Gabson730


Gabson730
tag

Hali,

beraktam a hozzászólásban írt nem xmp- lapba az xmp-s Corsair Vegeance-t
-És a Memset szerint valamiért csak 533MHz-en fut magától, (amit gondolom duplázni kell és így jönne ki az 1066MHz).
-A program által kiolvasott SPD- értéket megpróbáltam betáplálni, de a CL-t nem engedi változtatni, valamiért 7-en marad. :F :F
-Ráadásul ha rámegyek a dimm2-re ott pedig minden SPD adat üres :F , sőt még a ddr típusa is, abszolút minden.
Hibás a memória? Mondjuk használtan lett véve.

Köszi megint!

(Előzmény: varmi2 (#62252) )

(#62548) MeroM válasza looser (#62545) üzenetére


MeroM
senior tag

Audigy 1,2, 4, SE tudja nativan legalábbis a traktorba ki tudom valasztani mindenfele emulalt assioall hangkartya telepítese nelkul

(#62549) MeroM válasza MeroM (#62548) üzenetére


MeroM
senior tag

De amm nézz szét tuti lehet olyan lapot kapni amiben van pci bus

(#62550) mokus1 válasza MrDerekas (#62524) üzenetére


mokus1
addikt

Egyik modul sem jó sőt ha más gépből pakolok bele memoriat az sem. Gyanakodhatok alaplap problémára?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.