Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62851) Anaren91 válasza Starchm (#62850) üzenetére


Anaren91
senior tag

Csak az alaplapi VGAt használom , külön nincsen benne kártya. Lehúztam mindent, még mindig semmi. Másik fórumon írták, hogy esetleg vegyem ki a procit, es tegyem vissza újból, de annyira bele van szorulva a foglalatba, hogy inkább nem feszegettem.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#62852) MrDerekas válasza Anaren91 (#62851) üzenetére


MrDerekas
addikt

"de annyira bele van szorulva a foglalatba" Meg is van a hiba :F

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62853) Anaren91 válasza MrDerekas (#62852) üzenetére


Anaren91
senior tag

És ez magyarázná meg azt, hogy reggel még ment a gép, kikapcsoltam, majd most délután már nem csinál semmit? Az előző 1 hónapban is valószínűleg ugyan így bele volt szorulva, tekintve senki nem nyúlt hozzá mióta elhoztam a boltból, ahol elvileg szakképzett szervizes rakta össze...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#62854) MrDerekas válasza Anaren91 (#62853) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szétbarmolt tokozással menő gépet láttam már. A legelvetemültebb az volt, mikor 7 hónap hibamentes használat után egyszercsak nem ment. Konkrétan elgörbült és a feszítőkerettel odacsukott, kihajlott lábak voltak alatta. Szóval. Tudtommal nem önszorulósra vannak tervezve a procik és tokozásuk és igen, lehet ez a probléma forrása. Egy ilyen tokozáson belüli érintkezési probléma nem mindig és nem azonnal jelentkezik. Attól függ, mely processzor területet érinti a fizikális sérülés. Összegezve, én bizony kivenném és ránéznék, hogy minden rendben van-e az érintkezőkkel. De mégjobb ha azzal nézeted meg, aki összerakta, mielőtt ugrasztod a garit.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62855) Starchm válasza Anaren91 (#62851) üzenetére


Starchm
őstag

Lehet hülye a kérdés, de a kart megemelted előtte? :D
Ha igen akkor az elég szomorú, h szorul. Általában egy jól pasztázott amd-t még a hűtővel együtt is kilehet szedni a foglalatból kevés erővel is :D

(#62856) Anaren91 válasza MrDerekas (#62854) üzenetére


Anaren91
senior tag

Igen pont ezért nem is feszegettem, meg próbáltam meg kiszedni valami műanyaggal. Vissza raktam a hűtőt, majd faszikám megnézni mekkora fasz volt amikor összerakta... Főleg, hogy nem kértem őket,hogy rakják össze, mert magamnak szeretem ezt megoldani.

#62855 Nem az első gépem, és nem is egyet raktam már össze. Természetesen felemeltem a kart, alul látszódott, ahogy a rögzítő sín mozog, ahogy mozgatom a kart, de nyitott állapotban se mozdult meg a proci.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#62857) MrDerekas válasza Anaren91 (#62856) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mindenképp gariztasd. 99% hogy ott lesz a hiba. De szólj nekik, hogy a tápot is nézzék meg! Az iArena se egy prémium kategória sajna.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62858) Detektor


Detektor
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem meg egy problémám:
A gépem a következő:

Gigabyte GA-H81M-D3H
i5-4460 (3.2Ghz)
Kingston 16GB DDR3 1600MHz (2 x 8Gb)
Sapphire R9 270x oc dual-x 2GB vram
Windows 8.1 64-bit

Észrevettem, hogy mostanában pl. Witcher 3-nál, Doom(2016)-nál ugrál az Fps, és néha, amikor rohanok
előre a karakteremmel, egy másodpercre beszaggat a játék, majd utána megint visszagyorsul. Próbáltam
lejjebb venni a felbontást, de úgy is csinálja. A legérdekesebb, hogyha újraindítom a windows-t és nem csinálok
egyebet, csak elindítom a játékot, akkor mondhatni sokkal jobban fut az egész, érezhetően, De ha játék előtt megnézek egy-két (rövid)videót, vagy felmegyek a Youtube-ra és utána indítom el a játékot, akkor az előző problémát produkálja. Nem tudom mitől lehet ez, valakinek van esetleg ötlete? Először tápegységre gondoltam, hogy valami nem ok vele talán(tápegységem: Gigabyte Superb E570), de ha tápegység lenne akkor mind a két esetben rossz lenne a játékok futtatása szerintem, bár mostmár semmi sem zárható ki.
Általában 1600X900-as felbontással játszok, és a minőséget csak medium-ra szoktam, vagy low-ra és még így sem az igazi sajnos.
Lehet, hogy töredezettség mentesíteni kellene a winchester-t?
Tudom, hogy nem egy über kártya ez a 270x de szerintem jobban kéne futtatnia ezeket a game-eket.

[ Szerkesztve ]

(#62859) MrDerekas válasza Detektor (#62858) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha hdd-ről fut a játék, elképzelhető, hogy a lapozófájl telítődésével és a hdd kora/minősége miatt akadozik az adatátvitel.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62860) jacint78 válasza jokeph (#62848) üzenetére


jacint78
addikt

Az egy i3, nem egy j4105.

type your text here..

(#62861) jacint78 válasza Detektor (#62858) üzenetére


jacint78
addikt

Sapphire R9 270x oc dual-x 2GB vram

Amikor játszol zárj be mindent, csak a játék menjen és azzal tudsz spórolni egy kis VRAM-ot.

type your text here..

(#62862) Lordi88


Lordi88
csendes tag

Sziasztok. Mit tudok tenni akkor, ha nem engedi aktiválni a windowst? Hibát ír akkor is ha be akarom írni a termékkulcsot, vagy ha aktivátorral próbálom. Valami olyasmit olvastam hogy bios frissítés megoldaná a problémát. Csak egy a baj: az alaplap gyártó weboldala meghalt, nem lehet letölteni sehonnan frissebb biost..
Tipus: foxconn g31mg-s

[ Szerkesztve ]

(#62863) jokeph válasza jacint78 (#62860) üzenetére


jokeph
nagyúr

A ramok dual-módjára gondoltam. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62864) jacint78 válasza jokeph (#62863) üzenetére


jacint78
addikt

Értem én,de hidd már el, hogy nem ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#62865) Starchm válasza Lordi88 (#62862) üzenetére


Starchm
őstag

A hibát letudnád irni pontosan/ screenelnéd?

Legújabb bios valami 2009-es

(#62867) MrDerekas válasza Lordi88 (#62862) üzenetére


MrDerekas
addikt

Valós termékkulccsal próbálod? Ha nem, akkor nem ez a te topikod. Ezen fórum teljes felületén tilos az illegális tartalom.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62868) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Üdv, adott egy Supermicro x8dth-6f dual 1366 alaplap. Van benne 2db Xeon E***, 1x16GB RegECC Hynix memória.

Én egy HD7470-el használtam, de a leendő új tulajnál nagyobb dedikált kártyákkal ezt a képet csinálja:

Ez mitől lehet?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62869) MrDerekas válasza Sanchez638 (#62868) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha csak a biosban ilyen, akkor a bios natívan nem támogatja a vga-t.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62870) Sanchez638 válasza MrDerekas (#62869) üzenetére


Sanchez638
addikt

Viszont a lapon pci-e 8X van fizikálisan. De HD5970 és GTX580 volt benne. Energia hiány miatt csinálhat ilyet?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62871) MrDerekas válasza Sanchez638 (#62870) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha kevés a nafta, akkor inkább nem is ad képet. Gondolom. Hibás hdmi kábel/csati esetén láttam hasonlót meg vga hibánál. Valami oprendszer nincs rajta? Csak hogy lássuk, driverezve is dob-e hibát.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62872) Sanchez638 válasza MrDerekas (#62871) üzenetére


Sanchez638
addikt

IGP-vel tökéletesen megy a gép. Driverezve is. Csak a dedikált kártyánál van nála gond.

Nálam a HD7470-el ment. De arról nincs képem. Csak Igp használatakor.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62873) Apollo_21 válasza Sanchez638 (#62868) üzenetére


Apollo_21
addikt

Szimplán lehet h válogatós a lap...
Régebben volt divat ilyesmi.
Xy rammal vga val nem jó x el igen.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#62874) MrDerekas válasza Sanchez638 (#62872) üzenetére


MrDerekas
addikt

Arra lettem volnba kíváncsi, hogy a dedikált kártyával csak bios alatt ilyen kép, vagy driverrel az oprendszerben is?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62875) Sanchez638 válasza MrDerekas (#62874) üzenetére


Sanchez638
addikt

Az ő kártyájával a windows-ba is olyan a kép. Nekem nem volt gond vele. És az előző tulajnál már érdeklődtem. De pontos típust még nem tudok.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62876) MrDerekas válasza Sanchez638 (#62875) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elképzelhető, hogy szimplán inkompatibilis a kártya. A tápegység is kérdéses (bár kétlem, hogy az lenne az ok, de nem vagyok sokat látott ezen a téren :) ), illetve maga a vga is lehet a hiba forrása.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62877) jacint78 válasza Sanchez638 (#62875) üzenetére


jacint78
addikt

Mivel volt a monitorra kötve a VGA(k)? Lehet, hogy tiéd például más kábellel ment és azért nem produkál hibát. Nekem ez inkább tűnik a monitor hibájának, pláne akkor, ha mondjuk a DVGA-kkal digitális kimenet van használva (jellemző hiba a képe alapján), míg az integrált analóggal van ugyanarra a monitorra kötve.

type your text here..

(#62878) Sanchez638 válasza jacint78 (#62877) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ha jól kivettem, akkor ugyan olyan Dell monitorom van.

(#62876) MrDerekas:

Elöző tulaj 3850-es vga-t használt benne. Én ugye 7470-et. (Oem, sima LP és DVI csatin)

Tápegység elv egy 700W -os CM táp Videókártya pedig: Egy HD5970 (dual gpu) és egy gtx580.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62879) MrDerekas válasza Sanchez638 (#62878) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hajlok jacint78 kolléga véleményére. Hiába típus-azonos monitor, ha a digitális bemenet ott rossz.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62880) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Adott egy MSI B250 Krait Gaming lap. Most került hozzám a gép, elég sok masina járt már a kezeim között, számtalanszor húztam újra Windows-t számtalan gépen. De most ezzel egy olyan hibába ütköztem amellyel nem tudok mit kezdeni. Windows újra rakva patikán, gép bekapcsol, és nem érzékeli a LAN-t. Nem internet nincs, hanem abszolút nem is látja azt se az eszközkezelő, se semmi, hogy alapból létezne neki LAN portja. Helyi hálózatok->Adapter beállítások, és a mappa csont üres. Tehát tök vakon van az egész, mintha nem is létezne LAN portja.

Amiket próbáltam:

- Mindenféle drivert felrakni, nyilván gyártói oldallal kezdtem, hiba üzenet, nem található hardver.
- BIOS-ban nincs tiltva a LAN, se semmi, gyári resetet megkapta az is.
- Gyári CD-n lévő driverek, szintén kuka

Ötlet?

Előre is köszönöm!

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#62881) Sanchez638 válasza MrDerekas (#62879) üzenetére


Sanchez638
addikt

Köszönöm mindenkinek. Még kell pár kört futni vele akkor. :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62882) dugo_ válasza dav<3 (#62880) üzenetére


dugo_
veterán

Bootolj be pendrive-ról egy live linuxot, ha az se látja, akkor hardveres hiba lehet.
Illetve előtte egy bios resetet, reflasht is meg lehet próbálni.

(#62883) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen kérdezem-e, de olyan problémám lenne az MSI Z370-Pro alaplappal, hogy a hangszórómmal nincs kibékülve. Nem tudom sehogy beállítani, hogy a center és a mélyláda egyszere szóljon. vagy az egyik vagy a másik szól, ha az audio driverben állítgatom.

A mély ládából mennek a kábelek a gépbe, összesen kettő. Az egyik az első hangszóróké a másik a center/bass. A driverben a bemenetek forrása jól van beállítva. Van esetleg tipp? Mert elég zavaró.... :(

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#62884) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Az volna a kérdésem, hogy a mai alaplapi aido kártyák, spdif kimeneten tudják az 5.1-et ? Mintha régebben csak stereo-t tudtak volna.... Egy asus Z370G Strix alaplapról lenne szó és a rajta lévő supreme FX kártyáról.

(#62885) MeroM válasza XuChi (#62884) üzenetére


MeroM
senior tag

stereoba állítod és ha van erősítőd, ami tudja benyomod rajta a Pro logic/pro logic II őt.

(#62886) MeroM


MeroM
senior tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy adott egy wifi usb stick egy asus lapiban tokeletesen működik bedugtam egy asztali pc be és nem ismeri fel nem lehet telepiteni hogy tudom az asus laptoprol az ini /driver fájlt lementeni ? Hogy müködjön a gépen is?!

(#62887) batman. válasza MeroM (#62886) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Én a Driver Magician -t használom erre a célra.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62888) MeroM válasza batman. (#62887) üzenetére


MeroM
senior tag

De ehhez is net kell nemde?

(#62889) batman. válasza MeroM (#62888) üzenetére


batman.
senior tag

Odatudom adni pendrive-on. :DDD Nyilvánvalóan valahonnan be kell szerezned...
Szerk: a laptopon van net, nem?
Ha arra gondolsz, nem a netről keres drivert, hanem a meglévőket menti.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#62890) MeroM válasza batman. (#62889) üzenetére


MeroM
senior tag

Értem köszönöm!

(#62891) szvarog


szvarog
tag

Sziasztok,

Egy kis segítség kéne.

Adva van egy i5 8400-as processzor.
Vagy egy i5 7400-as processzor.

Ehhez kéne aránylag olcsón alaplap és memória.
Játékhoz, használathoz.Semmi komoly.

Mit javasolnátok?

Köszönöm:

Balázs

(#62892) varmi2 válasza szvarog (#62891) üzenetére


varmi2
nagyúr

A két cpu nem tehető bele ugyan abba a lapba.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62893) szvarog válasza varmi2 (#62892) üzenetére


szvarog
tag

Ezért írtam, hogy vagy.

Nem gondoltam, hogy a kettőből csinálok egy i10-et :D :Y :))

(#62894) Bogyó bá' válasza szvarog (#62893) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha eldöntöd hogy melyik processzort választod, utána biztos fogunk tudni javasolni konkrét típusokat. (A két processzor foglalata ugyan azonos, de teljesen eltérő chipsettel rendelkező lapot igényelnek. Ami megy az egyikben, az nem megy a másikban - és fordítva.)

(#62895) szvarog:szerk: én pár hete váltottam i5 8400-ra, és az Asrock B360M Pro4 lapot vettem hozzá. Amúgy nagyon rosszkor akarsz procit venni: a 8400 áprilisban 49 ezer Ft volt, én 3-4 hete 57k-ért vettem, jelenleg 74 körül adják - ugyanott. Én 7400-at viszont már nem vennék

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62895) szvarog válasza Bogyó bá' (#62894) üzenetére


szvarog
tag

Ezért kértem, de ez nem jött át, hogy mindkét típushoz :) Köszi köszi.

(#62896) szvarog válasza Bogyó bá' (#62894) üzenetére


szvarog
tag

Amúgy igen. Éppen hihetetlenül magasak az árak, de mivel a gép most esett térdre így sok választás nincs :D

(#62897) varmi2 válasza szvarog (#62896) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lenne még egy választásod, még nem emelkedtek az amd ryzen árak. Ilyen intel áram mellett, megéri bőven a ryzen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62898) MrDerekas válasza MeroM (#62886) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az eszközkezelőben akkor gondolom felkiáltó jeles ikonnal van jelen. Ugyanott a tulajdonságoknál állapot vagy esemény fülnél mit ír?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#62899) Laci2277


Laci2277
senior tag

Sziasztok!

Van egy Rampage Formula lapom, ami jól működik, de bootolásnál kiírja, hogy "southbridge overheating". Biosban 33-36fok, ugyanennyit mutat az Aida is, és tapintásra is kb ennyi lehet. Hogyan lehetne ezt a figyelmeztetést eltüntetni, hogy ne kelljen f1-et nyomni a továbblépéshez? :U

(#62900) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Van egy Asrock G31M-GS alaplap amin van egy e-5500-as processzor és egy asus 1gb videókártya vmint 2gb ram.
Semmit nem csinál,bios-ig sem jut el.Már próbáltam levenni a winchester-t,videókártyát (csak az alaplapiról ment ami szerintem rossz) és a két 1gb-os ram-ot,3-at csipogott,szünet és újból 3 csipogás.Csak a ram-ok+winchester vissza és ekkor már hallottam,hogy megmozdult a winchester olvasója.
Szerintem videókártya lesz a bűnös (vagy processzor) ezért ezt a kettőt cserélném.
Szerintetek EZ a videókártya jó lenne bele?Ill. elbírná az alaplap?Vmint melyik a legjobb processzor ebbe az alaplapba?

Válaszokat/tippeket köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.