Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Tehát a probléma a következő... Alaplap elvileg kezel 16Giga memoriát de csak 1333Mhz-n nekem 4 darab 4 gigás memom van de 1866 MHz-s

Ha berakom mind a négyet el sem indul a gép... mit tudnék tenni hogy érzékelje mind a 16 gigát?

Most 2 darab 4 gigás van benne!

És a kért adatok!

Előre is köszönök minden segítséget!

(#61202) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

A többi lemaradt.. itt csatolom.

(#61203) jokeph válasza SwissAirplan (#61201) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Pár kérdés elöljáróban.

Egyforma a 4 modul ram ?

Slotonként/modulonként végigpróbáltad ? Kizárva ezzel a hibás slot/modul lehetőségét.

BIOS a legfrisebb ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61204) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Napok óra szenvedek egy Toshiba p300 3TB merevlemezzel.
Ami fontos lehet:
Alaplap: asrock n68c-gs fx
Win 7 64 bit

Csak 746 GB-osnak ismeri fel a windows. Nem 2048+746, csak simán 746 és ennyi.
MBR és GPT lemezként is ugyanez a helyzet. HDSentinel látja és figyelmeztet, hogy valamit csináljak, mert 27xx giga helyett csak 746-ra van formázva a lemez és bajok lehetnek belőle.
A Bios felismeri a 3 tb-ot. Nvidia chipsetes alaplap. Szóval már nagyon rég jelent meg hozzá bármilyen frissítés. Ha jól tudom már 2010 környéke óta nem is foglalkoznak ilyesmivel.

Amit próbáltam eddig:
Az alaplaphoz van a 3tb+ unlocker utility. Ezt felraktam. Nem találtam biosban semmit ennek a beállításával kapcsolatban. Elvileg csak RAID-et nem támogatja 3tb-osnál és felette. De honnan tudhatnám meg pontosan, hogy az alaplapom kezeli-e.
Próbáltam windows telepítőt indítani és ott formázni aztán kilépni a telepítőből, de ott is csak 746-nak látta. Ebből gondolom, hogy nem a windowsban van a hiba. Telepítőlemezről bootoltam a jelenlegi windows kikerülésével.
Lemezkezelőben konvertáltam GPT-re, de semmi változás.
Frissítettem az alaplap sata driverét

Mit tudok még megpróbálni?

(#61205) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Naosszejott a telepites win8.1el. Marmeg a laphoz nem talalok drivert! HP IPM17 DD, van valami univerzalis network es audio telepio?

(#61206) SwissAirplan válasza jokeph (#61203) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Szia!

Jó a felvetés... igen ezek megvoltak! Egyforma mind a 4 memoria! Mind a négy működik és mind a négy slot is működik!
Bios frissítést még életembe nem csináltam... és mivel az alaplap közel 5 éves, ezért gyanítom hogy nem a legújabb van rajta!

Azota valami oknál fogva működik... latja mind a 16 Gigát 1333Mhz-n de efektivre csak nyolcszáz valahányat ír!
Egy bajom van hogy a memoria hűtőburkolatos ami álltal magasabb ez meg egy fekvő small ház, és ha a negyedik slotba is teszek modult akkor a dvd meghajtót nem tudom visszahajtani a helyére :(
Ugyhogy most nagyobb ház keresés a soros! Mert azt nem hiszem hogy jó lenne ha a memóriáról barmolnám le a hűtőborítást!

(#61207) jokeph válasza SwissAirplan (#61206) üzenetére


jokeph
nagyúr

Lehet megoldotta a modulok pakolgatása.... régebbi (bizonyos X58-as) lapoknál is csodákat tett.

A modul hűtését én sem tartom szerencsés dolognak leszedni, ki tudja hogyan jön le.

Milyen CPU van benne ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61208) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok!

Anno amikor új hűtőt tettem a cpu-ra, sehogy sem tudtam úgy forgatni a Nochtua nhd-15-öt hogy jó legyen, ezért a videokártyát a második pci express slotban tudom csak használni. Most szembesültem vele mikor ránéztem a GPU-Z 2.9.0 progira hogy bizony a PCIe x16 hol 3.0, hol 1.1 és hol ezt hol azt mutatja. Nekem ez a váltakozás is gyanús. Az alaplapon a Négykártyás SLI™/CrossFireX™ támogatás résznél látszik a képen hogy van 4 kapcsoló a PCIe slot-okhoz, ami nálam Off állapotban van mind a 4 az alaplapon.

A kérdésem az lenne hogy most a másodikat kapcsolót, mivel a második slotban van a Vga, be kellene kapcsolni On állásba?

Azért kerestem videót hogy azért van különbség fps-ben az 1.1 - 2.0 és 3.0 között.

Win 10, Nvidia vezérlőpultban, súgó fül ---> rendszerinformációban a busz: PCI Expres X8 Gen 3

Most már totál káosz, tud segíteni valaki a témában?

[ Szerkesztve ]

(#61209) Viktor77 válasza zeee (#61208) üzenetére


Viktor77
titán

Üresjáratban 1.1-et mutat, ha GPU-Z-ben a mellette lévő kis kérdőjelre nyomsz és elindítod a tesztet, felkapcsol 3.0-ra. Nálam is így van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61210) csi24biga


csi24biga
csendes újonc

sziasztok kis segitség kellene -van egy ijen alaplapom asus a55bm-plus és ezzel a vga-val gtx 650 oc 2 gb tegnap kb 13:00 k,or végeztem a telepitésel ( win 10 64 bit ) ma meg kb 15 perce le kapcsolt és ujra indult- miért indult ujra semmi hiba üzenetet nem kaptam- csak ujra indult- netalán kikel kapcsolnom valamijen funkciot- elöre is köszönöm válaszotokat

(#61211) csi24biga


csi24biga
csendes újonc

és még az lenne hogy ez az alaplap pci-e 16 3.0 és a vga-ai 3.0 a gpu-z progi meg csak 2.0 ir ki ez lehet azért mert az alaplap fm2+ és a benne lévö proci meg fm2 simán-ami pci-e 2.0 támogat- lehet bekel szereznem fm2+ procit ami 3-0 vga-t támogat-??

(#61212) csi24biga


csi24biga
csendes újonc

a kis kérdöjelet meg nyomval sem javul- akkr most mia tehendö ?

(#61213) Viktor77 válasza csi24biga (#61211) üzenetére


Viktor77
titán

A 650-nek bőven elég a 2.0 is, egy 1080-nál sincs számottevő különbség. E miatt ne aggódj, nem vesztesz teljesítményt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61214) Viktor77 válasza zeee (#61208) üzenetére


Viktor77
titán

Itt egy teszt, a 2.0 sem igazán hátráltató tényező. [link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61215) csi24biga válasza Viktor77 (#61214) üzenetére


csi24biga
csendes újonc

Viktor77 köszönöm válaszod- és a az alap vga -kérdésemre nem tudsz választ adni megköszönném

(#61216) csi24biga


csi24biga
csendes újonc

és ezzel az élmény index számlálo val ezt az értéket kaptam- ez jo érték vagy hibás

(#61217) nguru


nguru
tag

Adott egy Asrock 970 Fatal1ty Performance 3.0 alaplap, benne egy fx 8300 proci. 3 merevlemez, dvd, és egy pci-e ssd (Samsung EVO 960)
Az a gondom, hogy a lap nem látja a merevlemezeket, a biosban kipróbáltam minden beállítást, próbáltam csak eggyel, kábelt cseréltem, szóval amit lehetett megtettem. A poén az, hogy a pci-e SSD tökéletesen kezeli, azt látja. Lehet hogy meghalt a lap SATA vezérlője? Próbáltam Bios-t frissíteni, az sem segített.

Van vkinek tippje?

(#61218) kusztax


kusztax
tag

Helló,

Az a kérdésem, hogy ezt: Ezt

bele lehet dugni ebbe: Ezzel

anélkül, hogy bármi tönkre menne, zárlatos lenne stb?

[ Szerkesztve ]

(#61219) jokeph válasza kusztax (#61218) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv.

Nem.

A bővitő kártya az PCI-E foglalatba megy, abból bármelyik méretűbe jó.

Amit linkeltél, az sima PCI foglalat.

Igy látványosabb:

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61220) kusztax válasza jokeph (#61219) üzenetére


kusztax
tag

Köszi! :)

(#61221) kusztax válasza jokeph (#61219) üzenetére


kusztax
tag

Amúgy lehet valahogy PCI-ből PCI-Express-t csinálni? Átalakító vagy valami van? Mi annak a neve, ha van?

(#61222) Viktor77 válasza kusztax (#61221) üzenetére


Viktor77
titán

Nem hiszem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61223) abdulka1 válasza kusztax (#61221) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Van ilyen, de mivel emeli a port magasságát, csak LP bővítő kártyát tudsz vele használni. [link]

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#61224) MrDerekas válasza csi24biga (#61210) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hibanapló mit ír?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61225) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Egy alaplapnak lehet bármi köze ahhoz hogy a bele helyezett VGA milyen képet ad? (pl mennyire fényerős, szinhelyes stb). Most vettem egy lapot és ugyanazokat raktam bele de olyan érzésem van mintha sokkal világosabb lenne a kép a szinek pedig ahhoz igazodva fakóbbak. Lehet rossz DVI kábellel probálkozom? Csak VGA és DVI csati van.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#61227) MrDerekas válasza BogyóBP (#61225) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet kábel hiba is, de lehet csak a grafikus szoftverben kell kicsit turkálni a helyes beállításokért.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61228) BogyóBP válasza MrDerekas (#61227) üzenetére


BogyóBP
addikt

Probálkoztam hogy beraktam egy másik elosztót, picivel jobb de inkább azt mondanám másabb, szóval szerintem az sem. Marad még a DVI kábel vagy a monitor. Mondjuk az sem egy mai darab már : BenQ G2222HDL.

Azért bizom benne hogy egy közel 70 ezer forintos lap azért nem okoz ilyent. Csak az alaplap volt annyi mint a benne lévő VGA.. :W

Még annyi hogy a windows által felkinált videó illesztő van fenn. Nemtudom az számít e valamit.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#61229) MrDerekas válasza BogyóBP (#61228) üzenetére


MrDerekas
addikt

Érdemes lenne a vga saját legfrisebb driverét telepíteni. Ha marad a jelenség, akkor meg finombeállítás a szoftverben. Illetve miután újjáépítetted gyakorlatilag a gépet, érdemes lehet a tápkábeleket ellenőrizni, vagy a vga-t ki és be tenni újra.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61230) barnajozsef


barnajozsef
csendes újonc

Sziasztok.

Van egy gépem, nemrég raktam össze.
Processzor: Amd Ryzen 5 1600
Memoria: G.Skill DDR4 3000
SSD: WD 250 gb
Alaplap: Asus B350-Plus

A Windows telepítése előtt a billentyüzet és az egér müködött, mind a kettő usb- csatlakozásu.
Feltelepítettem egy Windows 7 Ulimate, több gépen is hibátlanul müködik. A feltelepítés, újraindítás után nem müködik a usb- egér, billentyüzet, több porton is teszteltem.
Van egy másik billentyüzetem ami PS2-es azzal megyen.

Tudtok segíteni?

(#61231) dugo_ válasza barnajozsef (#61230) üzenetére


dugo_
veterán

Tudunk. Ez a platform már csak a Win10-et támogatja natívan, hackelés nélkül.
A Win7-ben nincs alapból usb3.0 driver, azt hiányolja.

(#61232) Glaz-dozfhut válasza barnajozsef (#61230) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ha az alaplapod gyártójának oldalán legörgetsz 32bit-es win7-es driver támogatásnál, akkor találsz egy Asus EZ installert nevű fájlt, ami segít az USB 3-as driverek integrálásában.

- Glaz-doz-fhut -

(#61233) barnajozsef válasza Glaz-dozfhut (#61232) üzenetére


barnajozsef
csendes újonc

Most megprobálom az ASUS EZ Installert telepíteni-

(#61234) Glaz-dozfhut válasza barnajozsef (#61233) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Szerintem nem a telepítés a lényeg, hanem a gyári win 7 ISO-ból boot képes pendrive-ot készít az USB3-as driverek integrálásával, plusz találtam benne Intel és Samsung NVME drivert. Viszont én úgy jártam a Gigabyte hasonló programjával, hogy UEFI módba készíti el az eszközöket, ami a későbbiekben más meglepetéseket okozhat. A program használata közben nincs választási opció; nálam.
Viszont azt megpróbálhatod, miután kicsomagoltad a letöltés összes tartalmát, hogy az eszközkezelőben a felkiáltójeles, hiányzó drivereknél illesztőprogram frissítést választasz. Megadod a kicsomagolt fájl helyét a frissítés elérésének a saját gépen belül.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#61235) barnajozsef válasza barnajozsef (#61233) üzenetére


barnajozsef
csendes újonc

Megnéztem az EZ Installer program könyvét, nem semmi. Szerintem marad a Windows 10 telepítése.

(#61236) barnajozsef válasza Glaz-dozfhut (#61234) üzenetére


barnajozsef
csendes újonc

Az ezközkezelöben a PCI/Ethernet/Sm bus/Usb-k vannak sárga felkijáltóval.
Így most nem is látja a pendreivot.

[ Szerkesztve ]

(#61237) Glaz-dozfhut válasza barnajozsef (#61236) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Alapvetően másik működő gépen javasolja az elkészítését. Egyébként nem feltétlen bonyolult csak a manual 3 módozatot sorol fel, azért tűnik soknak.
Chipset és LAN drivert nem töltöttél le és telepítettél?

- Glaz-doz-fhut -

(#61238) barnajozsef válasza Glaz-dozfhut (#61237) üzenetére


barnajozsef
csendes újonc

Azokat nem, holnap este leszek. Hosszu napom lesz holnap.
Köszönöm az eddigi segítségeteket.

(#61240) BogyóBP válasza MrDerekas (#61229) üzenetére


BogyóBP
addikt

Kipróbáltam egy másik nvidia kártyával. Annak mintha egy hajszállal élesebb képe lett volna de ugyanilyen fényes képet adott. Mondjuk az is GeForce volt egy 650ti eddig alaplapon kívül csak elosztot cseréltem bár nem hiszem hogy annak köze lenne hozza de kitudja. Mondjuk az alaplap effektív csak egy sint ad amibe fekszik a vga nem hiszem hogy az közre játszik nem? Főleg hogy azon kívül semmi baja atom stabilan megy a konfigom benne. Esetleg amire meg nem gondoltam??

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#61241) Speed® válasza BogyóBP (#61240) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Driver telepítése a VGAhoz és ott az igényelt szintek (digital vibrance, kontraszt/fényerő/gamma) beállítása..az alaplapnak semmi köze a tapasztaltakhoz. Ha esetleg belőtt színprofillal használtad eddig a monitort, max. az hiányzik a szemednek.

(#61242) xmercedesx


xmercedesx
csendes tag

Üdv

Van egy
Asrock z370 professional gaming i7 alaplapom
https://i.ytimg.com/vi/PVrpE8yINZE/maxresdefault.jpg

A pch alapjáraton 60 fok (A vga kártyát nem tudom máshova tenni mindehogy rálog picit a chip hútőbordára)
A gép elejében van 3 db venti befelé fúj 1 van hátúl ami kifelé fúj a cpu hűtő szintén elölről hátra dolgozik.

Alap beaálításookal fut a bios és a gép még a memoriák sem futnak 3,2 ön (pedig direkt ilyet vettem) csak 2,1 en..... Ahogy oc ra kerül a sor a pch 65-67 fokot is eléri egy egy rövid játék alatt.

Ha leveszem a feszültséget 1 voltrol 0,900 környékére akkor esik a hő 50-52 fok alap terhelésnél max 54-55 (oc nem probáltam így) hátrány pár játéknál elkezd akadni picit a játék illetve az egérmozgás is.Más miatt nem lehet mert elég jó a konfig sztem 8700k a fenti lap, 16 gigabájt memo meg egy 1080 és m2 hdd

1.Nos a kérdés az alaplapról a gyári chip hőtőt le lehet szedni? Ha igen hogyan?
2. Egy ventis chiptővel többre megyek?

Várom a megoldást válaszokat köszi

az lemaradt hogy ha a vga kártya ventiket felhúzom akkor szépen lehülnek a chipek na de ezeket nem gyilkolnám potyára és ahogy melegszik a vga ugy a meleg levegőt fúja csak a chipre. szóval utána együt melegszik a 2 ellem..

Gondoltam a kártyát egy pci hosszabitoval függöbe állítom de a kártya és az üvegfal közt kevés hézag lesz így lehet a vga fog melegedni. Illetve achip hútése még mindig kérdés hiszen azért mert a 36 fokos idle vgáról nagyon nem melegedhetne 60 fok körülire.

[ Szerkesztve ]

(#61243) Speed® válasza xmercedesx (#61242) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A dizájnborda hátránya..nyilván semmit sem ér az a belemezelt valami. Ellenben nem kell féltened, nem fog megsülni. Ha nem akarod bukni a garit, ne piszkáld.

(#61244) BogyóBP válasza Speed® (#61241) üzenetére


BogyóBP
addikt

Amit a windows feltesz alapból az nem jó driver? Mindent alapon használtam és szinprofilom sincs. Ez egy régi monitor (Benq G2222HDL) az első ledes monitorok egyike. A drivert már probáltam de nem sok érdembeli változást hozott. :F

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#61245) Speed® válasza BogyóBP (#61244) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Attól függ, milyen OS..de a hivatalos az innen szerencsés.
Ismerem a monitort, TN paneles, nem hűha képpel..azért állítgatva lehet rajta segíteni. Ha nem találod a VGA oldalán a vonatkozó beállításokat, a monitorral lehet még szórakozni. Ha egyik sem megy, kalibráltasd be valakivel.

(#61246) xmercedesx válasza Speed® (#61243) üzenetére


xmercedesx
csendes tag

függöbe állítom a vga kártyát azzal nyerek szted valamit?(elvileg a borda jobban szelőzne és nem lenne a kártya a légáramlatok utjában vagy utána a vga hútés lesz problémás?

(#61247) BogyóBP válasza xmercedesx (#61246) üzenetére


BogyóBP
addikt

Szerintem nem mivel a hő úgyis felfelé disszipal el független attól hogy a venti merre van. Inkább rá iranyits levegőt ha hűteni akarod.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#61248) barnajozsef válasza Glaz-dozfhut (#61237) üzenetére


barnajozsef
csendes újonc

Szia.
Most tettem fel a win 10-et, müködik az egér és a billentyüzet. Ez így gyorsabb volt mint a win 7-tel kinlonom.

Mindenesetre Köszönöm a segítségeteket.

(#61249) nTopee


nTopee
csendes tag

Helló!
Pár hónapja egy olyan jelenséggel küszködök, hogy gép induláskor 2szer lelövi magát, majd harmadjára indul úgy, hogy 3 ramból csak kettőt lát. Akármit csinálok vele addig nem javul meg, amíg nem rendezem át a ramokat. Ugyanazokban a slotokban maradnak, csak helyet cserélnek egymással. Ilyenkor 1-2 hétig jó, majd ha megint elkezdi, visszarendezem, utána megint jó pár hétig. Ramok hibátlanok, elvileg csak az alaplappal lehet gond, de BIOS reset se segít amíg fizikailag nincsenek kicserélve. Valaki találkozott már ilyen jelenséggel?
Az alaplap Sabertooth x58, eléggé őskövületnek számít, lecserélni nem szeretném. Ha nem is orvosolható, csak kíváncsi lennék, valakinek van-e ötlete, hogy ilyet egyáltalán mi okozhat.

(#61250) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Sziasztok!
Valami hardverem vagy driver hibásan működik, ennél fogva a "Rendszermagszakítások" azaz "késleltetett eljáráshívások" eszi a processzorteljesítményt. Minél nagyobb lenne a terhelés annál jobban. Nem tudok rájönni melyik driver okozhatja vagy mit kellene letiltanom a BIOS-ban. A soros portot ezek után tiltottam, de nincs változás. Nagy KÉP
Emiatt kétszer is újratelepítettem a windows 7-et. Az az érdekes, hogy a legelső alkalommal, vásárláskor, a hecc kedvéért elindítottam a régi rendszer SSD-jét, ami Z77 chipsetre volt telepítve és akkor nem volt semmi probléma. Nem tudom elérni azt az élményindex értéket CPU-t illetőleg.
Ilyesmivel találkoztatok? Vagy van erre ötletetek? Néztem a rendszerinformációt és semmi ütközést sem jelez. Eseménynaplóba sincs semmi rendkívüli dolog.

szerk.: minden rendszerindításkor eltávolítom az eszközkezelőben a felkiálltójeles dolgokat, de semmi különösebb hatása. Talán pár tizeddel kisebb a "rendszermegszakítások" terhelése.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.