Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) Speed® válasza Glaz-dozfhut (#61250) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pár tipp: tegyél fel egy rendes (akár újabb) OSt (gondolom nem vállalti környezetben használod, hogy ultimét kelljen), kerülendő a felesleges összetevőket. Aztán telepíts megfelelő forrásból drivereket (ne légy rest felkeresni a gyártói weboldalakat) és ne használj mindenféle booster/tuner/faster vackokat, amik javarészt semmire nem jók vagy több kárt csinálnak, mint hasznot. Végül pedig ne akadj fel azon, ha 1-1 rendszerfolyamat az erőforrások 1 tized százalékát leköti időnként..

(#61252) MILON12


MILON12
tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne van egy asus m5a78l-m/usb3 lapom és AMD fx9590 ez szeretnék bele menyire kompatibilis ?Asus oldalán supportban nem találtam de esetleg menne vele ? Előre is köszönöm

(#61253) dugo_ válasza MILON12 (#61252) üzenetére


dugo_
veterán

Nem menne.

220W-os procit egy fapad lap hűtetlen vrm-jére ráengedni amúgy sem lenne bölcs dolog.

(#61254) nTopee válasza MILON12 (#61252) üzenetére


nTopee
csendes tag

Kizárt dolog, hogy egy 20ezer forintos alaplap kezelje azt a 220wattos processzort. Nem véletlenül szedték össze, hogy melyik alaplap meddig bírja el a procikat, itt azért nem 50w TDP-s Intelekről beszélünk. Azt is számold mellé, hogy ezt ha tényleg használod, nem nagyon fogsz találni léghűtést, ami emberi hőmérsékleten tartja. Amit linkeltél alaplapot 140w-ig támogat procikat, ha szétnézel 8000-es szériában ott valószínűleg fogsz találni olyat ami megfelel.

(#61255) jokeph válasza MILON12 (#61252) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Nagyon jó indulattal max. egy FX8350, kell rá egy rendes hűtő (a gyári alukocka az nagyon kevés), és a tápellátó résznek is érdemes aktiv hűtést csinálni (ha csak nem top-flow CPU hűtőd van).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61256) Dinomano


Dinomano
senior tag

Nemrég tuningoltam pc-t, használt alkatrészekből. A configomról itt egy Speccy összefoglaló:

Summary
Operating System
Windows 10 Pro 64-bit
CPU
AMD FX-6300 18 °C
Vishera 32nm Technology
RAM
8,00GB Single-Channel DDR3 @ 643MHz (9-9-9-24)
Motherboard
ASRock 970 Pro3 (CPUSocket) 35 °C
Graphics
W1943 (1360x768@60Hz)
2048MB ATI Radeon RX 460 Graphics (MSI) 30 °C PCI-E, nem külön tápcsatis, csak PCI-E-n veszi fel a powert...
Storage
298GB Western Digital WDC WD3200AAKX-221CA0 (SATA) 41 °C (SATA 3-as)
Optical Drives
Optiarc DVD RW AD-5240S
Audio
Creative Audigy Audio Processor (WDM)

Cooler Master 500+-os tápom van...
A gondom az, hogy néha kattogó hangot ad a PC, ami HDD hibának tűnik. HD Sentinel 100%-osra jelzi HDD-t. Az alaplapom is használtan vettem, apró hibával: Az alaplapi beépített hangkártya nem működött. (Ezért van külön hangkártya a laphoz...)
(Játékokból rendszerint kidobál a gép...)
Lap gondnak tűnik a dolog?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#61257) gudpikcs


gudpikcs
tag

hello all
olyan gondom lenne hogy tudtok e boltot,embert aki pc-s alaplap javitással foglalkozik stb?
konkrétan az alaplapon a cpu foglalatban lévő tüskék lettek elmozgatva ..erre keresek megoldást mert nem egy olcsó laprol van szó:
Asus Rog Maximus X Code

(#61258) Viktor77 válasza gudpikcs (#61257) üzenetére


Viktor77
titán

Őt szokták ajánlani.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61259) gudpikcs válasza Viktor77 (#61258) üzenetére


gudpikcs
tag

uhh NAGY THX

(#61260) MrDerekas válasza Dinomano (#61256) üzenetére


MrDerekas
addikt

HDS-ből ne csak a százalékos diagramot nézd, van ott szöveges rész is. Az alapján lehet tovább elmélkedni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61261) Dinomano válasza MrDerekas (#61260) üzenetére


Dinomano
senior tag

Talán próbát teszek SATA kábel cserével is...Hallottam, hogy talán kábel is gondot okozhat...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#61262) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy konfig, Gigabyte Z97 Gaming 3 lap, i7 4790 K proci, 2×4 Gb Corsair Vengeance LP CML8GX3M2A1866C9 memória és egy RX 460 videókártya. Ezek működtek rendben a gépemben, de kikerült a videókártya (eladom), alaplapit használtam, majd ment még bele 2×4 Gb Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1866C9B memória. Ezek után a gép nem kapcsolt ki, újraindult, néha összeomlott a böngésző, kék halál is előjött néha. Gondoltam rossz a memória, így leteszteltem az új modulokat Memtest86+5.01 progival, de hibátlanok. A gyártó oldalán az újonnan beletett memóriák az ajánlottak között szerepelnek. Néztem bios frissítést, jelenleg F7 van, de ettől egy újabb van, az F8d , ami ha jól látom béta. Az Ati videókártya driver törölve, alaplapi frissítve. Megpróbáljam a bios reset-et, tegyen újra a win 10-et, frissítsem beta-ra a biost, vagy mit tudok tenni a géppel?

(#61263) MrDerekas válasza Dinomano (#61261) üzenetére


MrDerekas
addikt

Javasoltam volna én is ;) Lehet elég lesz átmozgatni vagy le és felcsatlakozni a vinyó sata és tápkábelét. Esetleg másik ágról is adhatsz neki tápot. Első blikkre vinyó vagy az körüli gondot sejtet a leírásod.

(#61262) JHONNY 79 Én tesztelném a régi ramokat is ;) Az hogy eddig ment a gép vele, nem zárja ki, hogy most az miatt nem megy. Mehet egy bios reset is, csak első rendszertöltés előtt azért fusd át az alap dolgokat, nehogy kiakadjon a rendszer. Esetleg próbálhatod még variálni is a ramokat a slotokban.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61264) JHONNY 79 válasza MrDerekas (#61263) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Ha csak az "újak" vannak benne akkor kékhalál, újraindulás, ugyanúgy mintha mind a négy modul benne lenne. Bios reset, ramok cserélgetése megvolt.Van egy újabb bios, de beta. Vajon azt érdemes lenne megpróbálni?

(#61265) MrDerekas válasza JHONNY 79 (#61264) üzenetére


MrDerekas
addikt

A bétát én rizikósnak tartom. (Mondom úgy, hogy béta biossal használom az egyik gépem már 4 éve) Viszont lehet csak ezzel került bele az új ramjaiddal való támogatás/javítás. Nézz utána előbb, hogy lehet-e majd downgradelni a biost a lapodon, ha mégsem jönne be a béta. A modulokat egyesével tesztelted és hagytad végig futni?

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61266) JHONNY 79 válasza MrDerekas (#61265) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

A beta bios sem hozott javulást. Az "új" kitek voltak tesztelve párban. 10 órát ment a teszt, ha jól emlékszem 11 teszt ment le 0 hibával.

(#61267) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Sajnos nem tudok jobb helyre fordulni, az lenne a kérdésem mi a teendő ilyen esetben (igyekszem tömören összefoglalni):

Egyik ismerősöm megkért hogy szereljek össze neki egy gépet (nem annyira ért hozzá), megbeszéltük mit veszünk és ő ment el az alkatrészekért átvenni. A lényeg:
- Ryzen 2400G processzor
- ASUS B350 Prime Plus alaplap

Az alaplap látta a procit települt is minden, de fagyott a Windows ha USB-t használtam. Nem is tippeltem arra hogy a BIOS hibája lenne, mert sosem találkoztam ilyen fajta hibával, de mint később kiderült egy mezei BIOS update megoldotta a problémát (mert bár olyan BIOS volt rajta ami már támogatta a 2. gen Ryzen procikat, de még az első ilyen kiadott BIOS-ok egyike volt, és mint kiderült szuper bugos).

De ugye erre egyből nem jöttem rá így sorban leteszteltük az alkatrészeket (RAM, táp, másik OP rendszer stb.), illetve vettünk ebből az alaplapból még egyet hogy kizárjunk mindent. Ebbe a második lapba beletettük a processzort, és semmi. Nem bootolt, nem történt semmi és ami a leggyanúsabb az volt hogy még a prefériák sem kaptak feszültséget (pl. egyik USB sem). Biztosra vettem hogy régi BIOS van rajta és ezért nem látja a procit, de gyanús volt nekem hogy ez a feszültséges téma (hisz a másik lapnál egyből kaptak feszültséget). Mindent 100x ellenőriztem, minden kábel a helyén volt.

Akkor vissza a proci az első lapba lefrissítettük a BIOS-t és ment minden, majd gondosan visszacsomagoltuk a másodszorra vett lapot és készültünk arra hogy elálljunk a vételtől. Vissza is mentünk a boltba stb. ott az szervizes nagyítóval végignézte a lapot majd közölte hogy itt és itt bele van karcolva az nyomtatott áramkörbe és le vannak törve csatlakozók. Ezt így szabad szemmel nem is veszi észre az ember (főleg ha nem keresi). De tényleg egy komolyabb sérülés volt.
Számtalan gépet raktam már össze az évek folyamán és ismerősöm végig ott velem mikor teszteltünk, szereltünk. Mindig nagyon óvatosan bánok az alkatrészekkel, és ez most sem történt másként. Bizton állíthatom ahhoz a sérüléshez valakinek bele kellett ütnie alapba csavarhúzóval vagy valami éles tárggyal, és ha ilyen történt volna mindketten emlékeznénk rá. Valamint annyira lehetetlen helyen volt a sérülés hogy összeszerelés közben még véletlen sem tévedtem volna arrafelé.

De ez már magyarázza a nem működő USB portokat és a be nem kapcsolást. A probléma hogy ők kötötték az ebet a karóhoz, ők ezt nem veszik vissza és állították mi tettünk tökre. Hosszas vitatkozás után "nagylelkűen" felajánlották elküldik a gyártóhoz és majd 3 hét után eldöntik. Külön érdekesség hogy ismerősömnek nem mutatták meg az alaplapot mielőtt átvette hogy nézze meg biztos sértetlen-e (ő pedig sajnos nem tudott róla hogy ez meg szokott történni a legtöbb boltban). Illetve az alaplap bontott volt, tehát se a doboz se a zacskó nem volt leragasztva. Hiába említettük mindkettőt nem foglalkoztak velünk.

Az a kérdésem hogy ilyen esetben kihez lenne fordulni ? Hol lehet panaszt tenni ? Van rá esély hogy nem megy a kukába majd a 30 ezer HUF ? Előre is köszönök bármiféle tanácsot, és bocsánat ha kicsit offtopic :R

Üdv. Riccsiz

(#61268) dugo_ válasza Riccsiz_h (#61267) üzenetére


dugo_
veterán

(#61269) Riccsiz_h válasza dugo_ (#61268) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Köszönöm a topic linket :R Nem, egy másik sajnos (kék színű logó és "víz" van a nevében. Elviekben "megbízható bolt")

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#61270) MILON12 válasza jokeph (#61255) üzenetére


MILON12
tag

És érdemes volna lecserélni a x6 1075t ? Volna jelentős változás teljesítményben?

(#61271) JHONNY 79 válasza MrDerekas (#61265) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

A biosban a memória beállításoknál a Profil 1-re állítottam át, ezen kívül mást is kellene állítani?

(#61272) MrDerekas válasza JHONNY 79 (#61271) üzenetére


MrDerekas
addikt

SATA vezérlő AHCI legyen, más nagyon nem. Illetve elsőre ne is állíts ramoknál semmit. Aztán kiderül van-e bajság.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61273) rise01


rise01
újonc

Sziasztok. Teljesen tanácstalan lettem. A mai nap bekapcsolom a gépet elég sokat töltött aztán elment az USB-s billentyűzetem világítása majd az USB-s egéremé is... Windowsba be sem tudtam lépni mert ugye nem érzékelte őket. Kihúztam majd vissza...párszor el kellett játszani ezt hogy végre bejussak a windowsba.

Az első kérdésem, ez valamilyen " véletlen" is lehet vagy lehet hogy sz@rakodik az alaplap USB része?

Igazából ehhez kapcsolódik a 2. dolog is, eddig nem figyeltem de most, hogy az usb-vel vesződtem feltűnt, hogy valami cicereg a gépben. Próbáltam meghallgatni honnan jöhet de passz, hátulról talán a proci környéke. Ha lehúzom az alaplap fő áramcsatiját akkor abba marad a cicergés. Amint rádugom hallani. Nem rég (kb 2 max 3 hete ) volt egy táp cserém (a régi nem akart leállni áram alatt ment folyamatosan) a beszereléskor és utána igazából nem rémlik, hogy hallottam volna ezt a jelenséget.
Szerintetek mi lehet ez az egész? OFF-os lett az alaplapom? :( :(

Alaplap: Asus sabertooth z87
Proci + hűtő : i7 4790 + H100i vízhűtés
Az új táp: fsp hydro-g 750w 80+ Gold

(#61274) MrDerekas válasza rise01 (#61273) üzenetére


MrDerekas
addikt

Azonnal a tápra gyanakodnék én. De nem szeretnék előre szaladni. Van esetleg lehetőséged kölcsön kérni másik tápot, hogy leteszteld a géped? Mondjuk az sem árt ha átnézed az alaplapot valami erős fényű lámpa mellett, hogy nincs-e rövidzárra utaló nyom (olvadás, kifújás, korom, égés nyom) Tehát első blikkre táp vagy alaplap véleményem szerint. Az alaplapra dugott tápcsatikat is nézd meg, nem-e olvadt meg valamelyik.
Úgy egyébként az usb hiba lehet random, egyszer előforduló jelenség is. Viszont bár a cicergés nem ritka dolog, de tapasztalatom szerint jót még nem jelentett ha cicergett egy táp. (Volt akinél évekig nem okozott gondot, ezt elismerem)
Kb két hónapja hoztak egy gépet hozzám, random hibákkal. (Fagyás, leállás, újraindulás véletlenszerűen. Itt rádugtam a tápra a 220at és cicergett a táp, ráadásul a kuncsaftok nem is érzékelték először. Addig forgattam a dobozt még csak sikerült meghallatnom velük is. A tápcsere óta problémamentes a gép.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61275) rise01 válasza MrDerekas (#61274) üzenetére


rise01
újonc

Nem a táp cicereg. Onnan nem hallatszik semmi ha oda hajolok. Az alaplap közepe (kb proci) felől jön a cicergés. Előbb abba maradt majd egy restart után megint előjött de akkor is folyamatos a cicergés ha nem megy a gép csak áram alatt van az Alaplap. Ha az alaplap főcsatiját lehúzom és minden máson megy közbe az áram akkor megszűnik a jelenség. Ja és nincs hangosabb vagy gyorsabb cicergés terhelés alatt ( bocsi a sok szóismétlésért) :)

(#61276) MrDerekas válasza rise01 (#61275) üzenetére


MrDerekas
addikt

Értem. Lehet tök random az usb feszültség vesztés. Pillanatnyi elmezavar, a Szaturnusz aszcendense, stb :) A cicergés meg szimpla anyaghasználat miatt is lehet. (Mármint a gyártó anyaghasználata). Lehet csak akkor lesz továbblépés ha ismétlődik a hiba, vagy itt megjelenik valaki és bemondja a tutit. Jelenleg csak tippelgetni tudnék ökörségeket. Szóval ha nem ismétlődik, nem mutat egyéb rejtélyes dolgokat, akkor fátylat rá.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61277) rise01 válasza MrDerekas (#61276) üzenetére


rise01
újonc

Köszi azért a segítséget :) Egyébként szerintem folyamatos a cicergős jelenség amíg a táp illetve az alaplap kap áramot attól függetlenül, hogy megy e a gép ugye. Remélem én is hogy nem kell sok dolgot tulajdonítani neki :)

(#61278) jokeph válasza MILON12 (#61270) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az általam leirt szükségletekkel és ha olcsón jutsz hozzá akkor igen.
Teljesitményben jobb az FX, egy magon de főleg több magon.

Azaz ha olyan alkalmazást/játékot használsz, ami 4 magot használ legalább rendesen, akkor számottevő lesz az előnye a cserének. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61279) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

Üdv szép napot mindenkinek!
A probléma! GIGABYTE GA-X58A-UD3R (rev. 2.0) alaplap. Összeraktam a gépet, hogy indítsam a lapot de csak a GIGABYTE kép jön be és újra indúl! i7 920-as procit raktam a lapba ha esetleg régi lenne a bios. Ami TÉNY, hogy se billentyűzet sem egér nem volt a gépre dúgva! Gondolom, hogy nem is kell ha csak azt akarjuk megtudni, hogy működik-e a lap. Indulásnál normál 1 síp és a GIGABYTE kép után újra indulás van. Kivettem a ramokat nem is jelzi a lap csak forgatja a ventilátort! Viszont ami érthetetlen számomra ha van benne ram akkor miért jelez 1 síp szóval ami ugye azt jelenti, hogy minden OKÉ! Jelenleg kivettem a bios elemet és csinálok egy CMOS RESET. Esetleg még kicserélhetem a bios elemet de nem hinném, hogy ez a probléma gyökere. A lapot hibásként vettem de az eladó szerint még jó volt a lap nála. Ötlet tanács valakinek? Előre is köszönöm!

(#61280) Cingi1979 válasza Cingi1979 (#61279) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Időközben dugtam rá egeret és billentyűzetet de semmi változás. A ramokat érzékeli mert ha csak a kék foglalatba rakok akkor jelzi, hogy gond van. A szürke foglalatokkal indulna de csak indúlna!

(#61281) MrDerekas válasza Cingi1979 (#61279) üzenetére


MrDerekas
addikt

A probléma forrása: "a lapot hibásként vettem"
A cpu tokozását nézném át, nincs-e sérülés, törött láb. A bios a checking rész közben talál valami hibát és ott indul újra a lap.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61282) Cingi1979 válasza MrDerekas (#61281) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Üdv Mester!
A CPU lábak és foglalat HIBÁTLAN ránézésre! Nincs görbe, törött láb! Teljesen normálisan néz ki!
Innentől tehetetlen vagyok. Valószinüleg HIBÁS a lap. Ennyi! Megy a levesbe! Köszönöm a tanácsot és a segítséget!

(#61283) MrDerekas válasza Cingi1979 (#61282) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem sokra mentél velem ;) Esetleg tüzetesebben nézd át a lapot. Nem ismerve az előéletét, szerelési hibát (karcot pl), égésnyomokat, döglött kondit, felszáradt folyadéknyomokat keress rajta. Illetve ha van, próbáld meg egyoldalas rammal kipróbálni, de csak egyesével, és minden slotban. A cpu felületét is nézd meg, nincs-e rajta szennyeződés.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61284) Cingi1979 válasza MrDerekas (#61283) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Köszi az instrukciókat! Néztem lámpával SEMMI hibára utaló nyom nincs az alaplapon! A kondik jók nem karcos nem repedt! Próbáltam Xeon procival is ami tökéletesen működik és az i7-tel is amit szintén kipróbáltam.
A proci alját megtörölgettem mielőtt beleraktam a foglalatba. A szörnyű az benne, hogy a Xeonnal is csak addig jut mint az i7-tel. Szerintem azt is kezelné ha jó lenne a lap. Sajnos én sem tudok SEMMIT a lap előéletéről!
Angliából jött az Ebay-on vettem licittel 10k volt.Megy a kukába bár a CPU foglalat jó szerintem. Nem sérült és nincs görbe láb egy darab sem. Tüzetesen átnéztem lámpával.
Köszi Mester!

(#61285) MrDerekas válasza Cingi1979 (#61284) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az elem érintkezőit kicsit begörbíthetnéd, hogy stabilan és biztosan legyen kontakt, valamint érdemes egy 100%-os elemmel megpróbálni. (Azért írom a 100%-ot mert a gyári elem is lehet merült.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61286) Speed® válasza Cingi1979 (#61284) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nagy eséllyel az NB van eldurranva rajta..olcsó hibátlant keress inkább :S

(#61287) Cingi1979 válasza MrDerekas (#61285) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Érintkező görbítésen is túl vagyok már! Az elemet egy ugyanolyan lapból cseréltem bele mint ez! ROSSZ a lap ennyi!

(#61288) Cingi1979 válasza Speed® (#61286) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Én is gondoltam már arra is!
Megy a levesbe!
Köszi!

(#61289) 42861


42861
senior tag

Sziasztok. Ismerősöm a régebbi típusú alaplapjába venne egy ilyen videokarit. Maga a VGA PCI-on keresztül veszi fel a kakaót, külön tápcsati nincs is rajta. Ami jó, mert a gép tápegységén sincs külön tápcsati VGA részre. A kérdés, hogy ez a lap el bírja hajtani ezt a VGA-t rendesen? Játék lenne a cél, leginkább PUBG, tehát lenne terhelve. Nemrég olvastam, hogy ezt nem árt csekkolni, de semmi ilyesmi infot nem találtam erről az alaplapról.

(#61290) Viktor77 válasza 42861 (#61289) üzenetére


Viktor77
titán

Vinnie kell.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61291) quailstorm válasza 42861 (#61289) üzenetére


quailstorm
nagyúr

75W-ig el tudsz menni külső tápcsatlakozó nélkül. Nekem egy kis 250W-os TFX táp mellett van a Dell optiplex 3010-ben 750Ti, az is bírja. Ennek alapján az is menni fog, amit ti akartok, bár azért a táp ha igazán gagyi akkor lehet épp gond.
CPU elég lesz a VGA alá?

[ Szerkesztve ]

(#61292) fbeni91


fbeni91
tag

Sziasztok!

Alaplap: Asrock Fatal1ty 990 fx killer.

A be karikázott alkatrész sajnos tönkre ment. erre keresnék megoldást.

Ha a képen nem látszódna jól akkor úgy mondanám hogy egy téglalap alakú lapos fekete cucc. a 2 szélén van 1-1 érintkező. mi lenne a szerepe? sajnos tönkre ment és jelenleg nem ad képet a lap..

(#61293) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte Z 370 HD3 alaplap (i5 8400, Skill RipjawsV 16GB DDR4 3200MHz).
A legfrissebb BIOS van fent és szépen fel is lehetett telepíteni a Win7-et.
Viszont bármilyen pendrivet csatlakoztatok csak világít a pendrive és nem látja a gép, bármelyik USB-helyre csatlakozok.
Chipset driverek fent vannak.
Tudom hogy Win 10-et fogjátok javasolni de egyszerűen nem szeretem és ennél szeretnék maradni (3x is kipróbáltam nem tudtam megszeretni).
Viszont a Win7-el is működnie kellene gondolom azért vannak hozzá hivatalos driverek.
Esetleg ötlet javaslat?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#61294) dewil666 válasza dewil666 (#61293) üzenetére


dewil666
őstag

Sikerült megoldanom. Most már jó :)
Így tárgytalan a kérdés.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#61295) F.Marcel


F.Marcel
újonc

Sziasztok!
Normális hogy 17gb-ot foglal a Realtek Ethernet Controller Driver? Alíg maradt helyem, lehet ezt törölni, vagy frissíteni hogy ne legyen ekkora? Ráadásul fájlkereső nem talál semmit 'Realtek Ethernet' címszóval!? (program files/realtek mappa csak 38mb) Ebben szeretnék segítséget kérni. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#61296) quailstorm válasza F.Marcel (#61295) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyáltalán nem normális, hogy miért ír ennyit azt innen nem fogom tudni megmondani, de többféle oka is lehet, hibás kijelzés, rátelepülő akár bányászprogram (bár az az audiot kamuzza gyakrabban), vagy valamiért halmozott drivermentés a driverstore-ban, bár az nem itt látszana.
A drivered amúgy egészségtelenül régi Win10-hez, itt találsz ideit: [link]

(#61297) MrDerekas válasza F.Marcel (#61295) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szimpla elírás lehet a rendszer részéről. Amit láttam már, hogy egy hárommegás progi mellé odabiggyesztette az egyik legnagyobb feltelepített játék teljes méretét.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#61298) F.Marcel válasza MrDerekas (#61297) üzenetére


F.Marcel
újonc

Köszi mindenkinek! Elírás volt. Az icloud drive 26gb gépi kódban tárolt magának adatot, ezt kellett törölnöm.

(#61299) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Adott egy ASUS B150M-PLUS D3 alaplap, aminek nem működik az integrált hálókártyája. Van benne egy VGA, ami 2 slot-os, így szabadon csak az alsó 2 slot van (PCI, PCI-e)
A legalsó slot-ba beletehetek egy TP-LINK TG-3468 hálókártyát? Úgy látom fizikailag belemenne, kérdés, hogy működni is fog?!

Köszönöm a segítséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#61300) quailstorm válasza bugizozi (#61299) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bele, az egy X4-es foglalat. Nem találok arra utalást, hogy felezné a videokártya x16-ot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.